Сәтбаев қаласы азаматтарының жекелеген санаттарының қала ішіндегі қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүруі туралы
Бірлескен Қарағанды облысы Сәтбаев қаласының әкімдігінің 2014 жылғы 2 сәуірдегі № 06/01 қаулысы және Қарағанды облысы Сәтбаев қалалық мәслихатының 2014 жылғы 31 наурыздағы № 223 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 22 сәуірде № 2601 болып тіркелді.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабы 1 тармағы 15) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы көлік туралы" Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 21 қыркүйектегі Заңының 13 бабына сәйкес Сәтбаев қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Сәтбаев қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Сәтбаев қаласы азаматтарының келесі санаттарына қала ішіндегі қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру белгіленсін:
1) Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне – тегін жол жүру;
2) басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне – тегін жол жүру;
3) мәртебесі "Ардагерлер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1) тармақшасында айқындалған, жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысына қатысушыларға теңестірілген адамдарға – тегін жол жүру;
4) еңбек ардагерлеріне – тегін жол жүру;
5) зейнетақының ең төменгі мөлшерін алатын зейнеткерлерге – тегін жол жүру;
6) бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға – тегін жол жүру;
7) жеті жасқа дейінгі мүгедектігі бар балаларға, жеті жастан он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балаларға – тегін жол жүру;
8) бірге тұратын төрт және одан көп кәмелетке толмаған баласы, оның ішінде он сегіз жасқа толғаннан кейін білім беру ұйымдарын бітіретін уақытқа дейін (бірақ жиырма үш жасқа толғанға дейін) жалпы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарында жалпы білім беретін немесе кәсіптік бағдарламалар бойынша күндізгі оқу нысаны бойынша білім алатын балалары бар көпбалалы отбасыларға және "Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, І және ІІ дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көпбалалы аналарға – тегін жол жүру.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Қарағанды облысы Сәтбаев қаласының әкімдігінің 21.09.2023 № 61/01 бірлескен қаулысымен және Қарағанды облысы Cәтбаев қалалық мәслихатының 20.09.2023 № 56 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

О льготном проезде отдельных категорий граждан города Сатпаев для проезда на внутригородском общественном транспорте (кроме такси)
Совместное решение Сатпаевского городского маслихата Карагандинской области от 31 марта 2014 года № 223 и постановление акимата города Сатпаев Карагандинской области от 2 апреля 2014 года № 06/01. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 22 апреля 2014 года № 2601.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьи 13 Закона Республики Казахстан от 21 сентября 1994 года "О транспорте в Республике Казахстан" акимат города Сатпаев ПОСТАНОВЛЯЕТ и Сатпаевский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Установить льготный проезд на внутригородском общественном транспорте (кроме такси) следующим категориям граждан города Сатпаев:
1) ветеранам Великой Отечественной войны – бесплатный проезд;
2) ветеранам боевых действий на территории других государств – бесплатный проезд;
3) лицам, приравненным по льготам к участникам Великой Отечественной войны, статус которых определен подпунктом 1) статьи 6 Закона Республики Казахстан "О ветеранах" – бесплатный проезд;
4) ветеранам труда – бесплатный проезд;
5) пенсионерам, получающим минимальный размер пенсии – бесплатный проезд;
6) лицам с инвалидностью первой, второй, третьей групп – бесплатный проезд;
7) детям с инвалидностью до семи лет, детям с инвалидностью с семи до восемнадцати лет – бесплатный проезд;
8) многодетным семьям, имеющим четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей, в том числе детей, обучающихся по очной форме обучения по общеобразовательным или профессиональным программам в организациях общего среднего, технического и профессионального, послесреднего, высшего и (или) послевузовского образования, после достижения ими восемнадцатилетнего возраста до времени окончания организаций образования (но не более чем до достижения двадцатитрехлетнего возраста) и многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившим ранее звание "Мать-героиня", награжденным орденами "Материнская слава" I и II степени – бесплатный проезд.
Сноска. Пункт 1- в редакции совместного постановления акимата города Сатпаев Карагандинской области от 21.09.2023 № 61/01 и решения Сатпаевского городского маслихата Карагандинской области от 20.09.2023 № 56 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).

2. Қаржыландыру көзі ретінде қалалық бюджет белгіленсін.
3. Осы бірлескен Сәтбаев қаласы әкімдігі қаулысының және Сәтбаев қалалық мәслихаты шешімнің орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары С.С. Имамбайға және қалалық мәслихаттың әлеуметтік сала, құқықтық тәртіп және халықты әлеуметтік қорғау мәселелері жөніндегі тұрақты комиссияның төрағасы Ә.М. Қоңыроваға жүктелсін.
4. Осы бірлескен Сәтбаев қаласы әкімдігінің қаулысы және Сәтбаев қалалық мәслихатының шешімі алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сәтбаев қаласының әкімі Ә. Омар
Сессия төрағасы Ж. Күнеділов
Қалалық
мәслихат хатшысы Т. Хмилярчук

2. Определить источником финансирования городской бюджет.
3. Контроль за исполнением настоящего совместного постановления акимата города Сатпаев и решения Сатпаевского городского маслихата возложить на заместителя акима города Имамбай С.С. и на председателя постоянной комиссии городского маслихата по вопросам социальной сферы, правопорядка и социальной защиты населения Конурову А.М.
4. Настоящее совместное постановление акимата города Сатпаев и решение Сатпаевского городского маслихата вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Аким города Сатпаев Ә. Омар
Председатель сессии Ж. Кунедилов
Секретарь
городского маслихата Т. Хмилярчук