2015-2017 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Қарағанды облысы Сәтбаев қалалық мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 300 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 9 қаңтарда № 2910 болып тіркелді. Қабылданған мерзімінің өтуіне байланысты өзінің қолданылуын тоқтатады
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 28 қарашадағы "2015 – 2017 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес қалалық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2015 – 2017 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10 931 996 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 2 068 017 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 13 460 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 10 495 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 8 840 024 мың теңге;
2) шығындар – 10 805 533 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 2 100 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 2 100 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 127 458 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 127 458 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 2 100 995 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитін пайдалану) қаржыландыру – 2 100 995 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 2 100 000 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 995 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Сәтбаев қалалық мәслихатының 30.11.2015 N 401 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2015 жылға арналған қалалық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері мынадай мөлшерлерде белгіленсін:
1) жеке табыс салығы бойынша – 1 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша – 1 пайыз.
3. 2015 жылға арналған қалалық бюджет кірістерінің және шығыстарының құрамында мынадай трансферттер қарастырылғаны 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін:
1) республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер 897 311 мың теңге сомасында;
2) республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері 6 255 539 мың теңге сомасында;
3) облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері 94 193 мың теңге сомасында.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Сәтбаев қалалық мәслихатының 30.11.2015 N 401 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

О городском бюджете на 2015-2017 годы
Решение Сатпаевского городского маслихата Карагандинской области от 24 декабря 2014 года № 300. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 9 января 2015 года № 2910. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2015 – 2017 годы" от 28 ноября 2014 года городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2015 – 2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 10 931 996 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 068 017 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 13 460 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 10 495 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 8 840 024 тысячи тенге;
2) затраты – 10 805 533 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 2 100 000 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 2 100 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 127 458 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 127 458 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 2 100 995 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 100 995 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 2 100 000 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 995 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Сатпаевского городского маслихата Карагандинской области от 30.11.2015 № 401 (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Установить на 2015 год нормативы распределения доходов в городской бюджет в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу – 1 процент;
2) по социальному налогу – 1 процент.
3. Учесть, что в составе доходов и расходов городского бюджета на 2015 год предусмотрены следующие трансферты согласно приложению 4:
1) целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 897 311 тысяч тенге;
2) целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в сумме 6 255 539 тысяч тенге;
3) целевые трансферты на развитие из областного бюджета в сумме 94 193 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Сатпаевского городского маслихата Карагандинской области от 30.11.2015 № 401 (вводится в действие с 01.01.2015).

4. 2015 жылға арналған қалалық бюджет түсімдерінің құрамында облыстық бюджеттен қала бюджетіне берілетін субвенциялардың көлемі 1 592 981 мың теңге сомасында ескерілсін.
5. 2015 жылға арналған қалалық бюджеттің құрамында Жезқазған кентінің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2015 жылға арналған қалалық бюджет шығыстарының құрамында республикалық бюджеттен мынадай ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін:
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін 10 пайыз мөлшерінде ай сайынғы үстемеақы төлеуге.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Сәтбаев қалалық мәслихатының 29.04.2015 N 335 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Жергілікті атқарушы органының 2015 жылға арналған резерві 40 534 мың теңге сомасында бекітілсін.

4. Учесть в составе поступлений городского бюджета на 2015 год объем субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет города, в сумме 1 592 981 тысяча тенге.
5. Утвердить в составе городского бюджета на 2015 год перечень бюджетных программ поселка Жезказган согласно приложению 5.
6. Учесть, что в составе расходов городского бюджета на 2015 год предусмотрены следующие целевые текущие трансферты из республиканского бюджета:
на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местного бюджета, в размере 10 процентов.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Сатпаевского городского маслихата Карагандинской области от 29.04.2015 № 335 (вводится в действие с 01.01.2015).
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2015 год в сумме 40 534 тысяч тенге.

Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Сәтбаев қалалық мәслихатының 29.04.2015 N 335 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 2015 жылға арналған бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. Осы шешім 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы
С. Мырзақоңыров
Қалалық
мәслихат хатшысы
Т. Хмилярчук
Сәтбаев қалалық мәслихатының
2014 жылғы 24 желтоқсандағы
35 сессиясының № 300 шешіміне
1 қосымша
2015 жылға арналған қалалық бюджет

Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Сатпаевского городского маслихата Карагандинской области от 29.04.2015 № 335 (вводится в действие с 01.01.2015).
8. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города на 2015 год, согласно приложению 6.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии
С. Мурзакануров
Секретарь
городского маслихата
Т. Хмилярчук
Приложение 1
к решению 35 сессии
Сатпаевского городского маслихата
от 24 декабря 2014 года № 300
Городской бюджет на 2015 год

120 174
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19 549
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
25 413
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
680
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
283
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
32 943
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
41 306
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
287 527
2
Әлеуметтiк көмек
248 731
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
237 707
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
45 936
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
48
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2 571
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
8 871
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
57 493
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 561
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
44 982
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
6 494
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
43 951
052
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізу
25 800
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
11 024
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
11 024
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
38 796
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
38 796
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

120 174
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
19 549
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
25 413
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
680
012
Капитальные расходы государственного органа
283
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
32 943
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
41 306
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
287 527
2
Социальная помощь
248 731
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
237 707
002
Программа занятости
45 936
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
48
005
Государственная адресная социальная помощь
2 571
006
Оказание жилищной помощи
8 871
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
57 493
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 561
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
44 982
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
6 494
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
43 951
052
Проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне
25 800
464
Отдел образования района (города областного значения)
11 024
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
11 024
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
38 796
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
38 796
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

29100
010
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
805
020
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
37540
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
40230
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
258420
2
Әлеуметтiк көмек
224936
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
213086
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
52235
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
48
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
4910
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
9500
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
58576
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1856
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
42149
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
5878
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
37934
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
11850
012
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында және тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
11850
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
33484
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
33484
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33000
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
484
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
549106
1
Тұрғын үй шаруашылығы
63210
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6800
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
6800
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
46060
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау

29100
010
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
805
020
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
37540
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
40230
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
258420
2
Социальная помощь
224936
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
213086
002
Программа занятости
52235
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
48
005
Государственная адресная социальная помощь
4910
006
Оказание жилищной помощи
9500
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
58576
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1856
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
42149
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
5878
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
37934
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
11850
012
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
11850
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
33484
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
33484
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
33000
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
484
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
549106
1
Жилищное хозяйство
63210
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6800
033
Проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
6800
467
Отдел строительства района (города областного значения)
46060
003
Проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда