"2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Қызылорда облыстық мәслихатының 2013 жылғы 18 желтоқсандағы № 164 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қызылорда облыстық мәслихатының 2014 жылғы 24 қазандағы № 220 шешiмi. Қызылорда облысының Әдiлет департаментiнде 2014 жылғы 28 қазанда № 4780 болып тiркелдi. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты тоқтатылды
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы кодексінің 108-бабының 1-тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қызылорда облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Қызылорда облыстық мәслихатының 2013 жылғы 18 желтоқсандағы 22 сессиясының № 164 шешіміне (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 4568 нөмірімен тіркелген, облыстық "Сыр бойы" газетінің 2014 жылғы 11 қаңтарда, № 3-4, облыстық "Кызылординские вести" газетінің 2014 жылғы 11 қаңтарда, № 3-4, жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2014 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 164 879 250,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 29 874 952,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 380 074,7 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 762,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 133 621 461,3 мың теңге;
2) шығындар – 162 826 646,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 5 313 519,6 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 6 060 886,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 747 366,4 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 4 191 562,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 4 191 562,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -7 452 477,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 452 477,6 мың теңге.";
4-тармақ мынадай мазмұндағы 18), 19), 20), 21) тармақшаларымен толықтырылсын:
"18) облыстағы жалпы білім беру мектептерінде 143 сынып комплектісінің өсуіне байланысты;
19) тұрғын үйге көмек көрсетуге;
20) электрондық құжат айналымының біріңғай жүйесінің байланыс қызметінің шығындарына;
21) Арал, Қармақшы, Шиелі, Жаңақорған аудандары және Қызылорда қаласы бюджеттерінің жылдық кіріс түсімдері болжамының орындалмауына байланысты жоғалтуларын өтеу";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение Кызылординского областного маслихата от 18 декабря 2013 года № 164 "Об областном бюджете на 2014-2016 годы"
Решение Кызылординского областного маслихата от 24 октября 2014 года № 220. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 28 октября 2014 года № 4780. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 1 статьи 108 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Кызылординский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение 22 сессии Кызылординского областного маслихата от 18 декабря 2013 года № 164 "Об областном бюджете на 2014-2016 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 4568, опубликовано в областной газете "Сыр бойы" от 11 января 2014 года, № 3-4, областной газете "Кызылординские вести" от 11 января 2014 года, № 3-4) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2014-2016 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 164 879 250,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 29 874 952,3 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 380 074,7 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 762,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 133 621 461,3 тысяч тенге;
2) затраты – 162 826 646,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 5 313 519,6 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 6 060 886,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 747 366,4 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 4 191 562,0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 4 191 562,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -7 452 477,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 7 452 477,6 тысяч тенге.";
пункт 4 дополнить подпунктами 18), 19), 20), 21) следующего содержания:
"18) в связи с увеличением 143-х класс комплектов общеобразовательных школ области;
19) оказание жилищной помощи;
20) оплату расходов услуг связи единой системы электронного документооборота;
21) компенсацию потерь в связи с невыполнением прогноза поступлений доходов в бюджеты Аральского, Кармакшинского, Шиелийского, Жанакорганского районов и города Кызылорды.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:

"10. Облыстың жергілікті атқарушы органының 2014 жылға арналған резерві 842 545 мың теңге сомасында бекітілсін.";
мынадай мазмұндағы 6-1-тармақпен толықтырылсын:
"6-1. Сырдария ауданынан 2014 жылы облыстық бюджеттен берілген ағымдағы нысаналы трансферттерді және нысаналы даму трансферттерді алып тастап, сол қаржыларды ауданның өз бюджет есебінен жабу.";
аталған шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Қызылорда облыстық
мәслихатының кезектен тыс
31-сессиясының төрағасы Қ. Бисенов
Қызылорда облыстық
мәслихаты хатшысының
міндетін атқарушы Н. Ерманов
Қызылорда облыстық мәслихатының 2014 жылғы "24"қазандағы
кезектен тыс 31-сессиясының № 220 шешіміне
қосымша
Қызылорда облыстық мәслихатының 2013 жылғы "18" желтоқсандағы
22 сессиясының № 164 шешіміне
1-қосымша
2014 жылға арналған облыстық бюджет
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы

"10. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2014 год в сумме 842 545 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 6-1 следующего содержания:
"6-1. Исключить предусмотренные в областном бюджете на 2014 год целевые текущие трансферты и целевые трансферты на развитие бюджета Сырдарьинского района с последующим выделением средств на их покрытие из районного бюджета.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в силу с 1 января 2014 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель внеочередной
31 сессии Кызылординского
областного маслихата К. Бисенов
Исполняющий обязанности
Секретаря Кызылординского
областного маслихата Н. Ерманов
Приложение
к решению внеочередной 31 сессии Кызылординского областного маслихата
от "24" октября 2014 года № 220
Приложение 1
к решению 22 сессии Кызылординского областного маслихата
от "18" декабря 2013 года № 164
Областной бюджет на 2014 год
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование

2 257 532,0
025
Орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
1 688 004,0
027
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
4 176 351,0
029
Әдістемелік жұмыс
48 832,0
048
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
86 037,0
061
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
342 266,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
367 895,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 360 143,0
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
1 577 382,0
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
1 362 778,0
007
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
214 604,0
271
Облыстың құрылыс басқармасы
10 803 402,6
007
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттер
57 142,0
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
10 746 260,6
05
Денсаулық сақтау
32 340 939,3
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
29 578 454,0
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
114 875,0
005
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдауыштары мен препараттарын өндіру
327 795,0
006
Ана мен баланы қорғау бойынша қызмет көрсету
107 746,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
161 651,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
14 758,0
009
Туберкулез, жұқпалы аурулар, психикалық күйзеліс және мінез-құлқының бұзылуынан, оның ішінде психикаға белсенді әсер ететін заттарды қолдануға байланысты, зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
5 080 599,0
011
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитариялық авиация
952 866,0
013
Патологоанатомиялық ашып тексеруді жүргізу
26 234,0
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және балаларға арналған және емдік тағамдардың арнаулы өнімдерімен қамтамасыз ету

2 257 532,0
025
Подготовка специалистов в организациях послесреднего образования
1 688 004,0
027
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
4 176 351,0
029
Методическая работа
48 832,0
048
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования
86 037,0
061
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе
342 266,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
367 895,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
1 360 143,0
285
Управление физической культуры и спорта области
1 577 382,0
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
1 362 778,0
007
Общеобразовательное обучение одаренных в спорте детей в специализированных организациях образования
214 604,0
271
Управление строительства области
10 803 402,6
007
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию объектов образования
57 142,0
037
Строительство и реконструкция объектов образования
10 746 260,6
05
Здравоохранение
32 340 939,3
253
Управление здравоохранения области
29 578 454,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
114 875,0
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
327 795,0
006
Услуги по охране материнства и детства
107 746,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
161 651,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
14 758,0
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
5 080 599,0
011
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
952 866,0
013
Проведение патологоанатомического вскрытия
26 234,0
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне

777 009,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
28 042,0
017
Шолғыншы эпидемиологиялық қадағалау жүргізу үшін тест-жүйелерін сатып алу
1 168,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметі
25 713,0
019
Туберкулезбен ауыратын науқастарды туберкулезге қарсы препараттармен қамтамасыз ету
229 121,0
020
Диабетпен ауыратын науқастарды диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету
138 072,0
021
Онкогематологиялық науқастарды химия препараттарымен қамтамасыз ету
128 780,0
022
Созылмалы бүйрек функциясының жетіспеушілігі бар, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ бүйрегін транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
199 862,0
026
Гемофилиямен ауыратын науқастарды қанды ұйыту факторларымен қамтамасыз ету
428 499,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
680 291,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
29 656,0
033
Денсаулық сақтаудың медициналық ұйымдарының күрделі шығыстары
4 006 694,0
036
Жіті миокард инфаркті бар науқастарды тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
30 498,0
038
Скринингтік зерттеулер тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде жүргізу
244 602,0
039
Аудандық маңызы бар және ауыл денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмекті және амбулаториялық-емханалық көмекті халыққа тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетуі
14 691 357,0
045
Халықтың жекелеген санаттарын емдеудің амбулаториялық деңгейінде жеңілдікті жағдайда дәрілік заттармен қамтамасыз ету
256 052,0
046
Онкологиялық науқастарға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық көмек көрсету
896 514,0
271
Облыстың құрылыс басқармасы
2 762 485,3
038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
2 706 002,3
083
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде орналасқан дәрігерлік амбулаториялар және фельдшерлік акушерлік пункттер салу
56 483,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 723 146,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3 373 732,0
001
Жергілікті деңгейде облыстың жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету үшін және әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
86 116,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

777 009,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
28 042,0
017
Приобретение тест-систем для проведения дозорного эпидемиологического надзора
1 168,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
25 713,0
019
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
229 121,0
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
138 072,0
021
Обеспечение онкогематологических больных химиопрепаратами
128 780,0
022
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации почек
199 862,0
026
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
428 499,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
680 291,0
029
Областные базы спецмедснабжения
29 656,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
4 006 694,0
036
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
30 498,0
038
Проведение скрининговых исследований в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
244 602,0
039
Оказание медицинской помощи населению субъектами здравоохранения районного значения и села и амбулаторно-поликлинической помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
14 691 357,0
045
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения
256 052,0
046
Оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
896 514,0
271
Управление строительства области
2 762 485,3
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
2 706 002,3
083
Строительство врачебных амбулаторий и фельдшерских акушерских пунктов, расположенных в сельских населенных пунктах в рамках Дорожной карты занятости 2020
56 483,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 723 146,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
3 373 732,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
86 116,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа

204 709,0
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау көрсету
235 054,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
6,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
454 031,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
485 407,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда) психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
333 445,0
017
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
10 646,0
018
Үкіметтік емес секторда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
116 218,0
019
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде ағымдағы іс-шараларды іске асыру
12 454,0
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
5 768,0
045
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
24 275,0
046
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру
36 573,0
049
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
96 138,0
050
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
95 824,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
601 300,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
575 768,0
261
Облыстың білім басқармасы
294 167,0
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
248 753,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
45 414,0
295
Облыстың еңбек саласындағы бақылау басқармасы
55 247,0
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынастарын реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
55 247,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
14 359 510,0
271
Облыстың құрылыс басқармасы
6 134 916,0
013
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне коммуналдық шаруашылықты дамытуға арналған нысаналы даму трансферттері
32 472,0
014
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға берілетін нысаналы даму трансферттері

204 709,0
003
Социальная поддержка инвалидов
235 054,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
6,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
454 031,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
485 407,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
333 445,0
017
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на введение стандартов специальных социальных услуг
10 646,0
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе
116 218,0
019
Реализация текущих мероприятий в рамках Дорожной карты занятости 2020
12 454,0
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
5 768,0
045
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
24 275,0
046
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
36 573,0
049
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату государственной адресной социальной помощи
96 138,0
050
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату государственных пособий на детей до 18 лет
95 824,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
601 300,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
575 768,0
261
Управление образования области
294 167,0
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
248 753,0
037
Социальная реабилитация
45 414,0
295
Управление по контролю в сфере труда области
55 247,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
55 247,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
14 359 510,0
271
Управление строительства области
6 134 916,0
013
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие коммунального хозяйства
32 472,0
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда

3 662 766,5
015
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне қалалар мен елді мекендерді абаттандыруды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
149 380,0
027
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға берілетін нысаналы даму трансферттері
2 065 681,5
030
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
5 116,0
072
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде тұрғын жай салуға және (немесе) сатып алуға және инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) сатып алуға берілетін нысаналы даму трансферттері
219 500,0
279
Облыстың Энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
8 224 594,0
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
73 112,0
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
174,0
010
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне сумен жабдықтауға және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
524 770,0
014
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне коммуналдық шаруашылықты дамытуға арналған нысаналы даму трансферттері
985 547,0
030
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне елді мекендерді сумен жабдықтау жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
3 923 039,0
038
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
84 755,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 612 215,0
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
1 020 982,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
8 564 430,0
259
Облыстың мұрағаттар және құжаттама басқармасы
277 001,0
001
Жергілікті деңгейде мұрағат ісін басқару жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 246,0
002
Мұрағат қорының сақталуын қамтамасыз ету
188 093,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
59 662,0
262
Облыстың мәдениет басқармасы
1 783 881,0
001
Жергiлiктi деңгейде мәдениет саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40 690,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
60 233,0
005
Тарихи-мәдени мұраны сақтауды және оған қолжетімділікті қамтамасыз ету
548 022,0
007
Театр және музыка өнерін қолдау
400 077,0
008
Облыстық кітапханалардың жұмыс істеуін қамтамасыз ету
131 547,0
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
996,0
020
Мәдениет саласындағы жергілікті маңызы бар әлеуметтік маңызды іс-шараларды іске асыру

3 662 766,5
015
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие благоустройства городов и населенных пунктов
149 380,0
027
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2 065 681,5
030
Развитие коммунального хозяйства
5 116,0
072
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и (или) приобретение служебного жилища и развитие и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Дорожной карты занятости 2020
219 500,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
8 224 594,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
73 112,0
005
Капитальные расходы государственного органа
174,0
010
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения и водоотведения
524 770,0
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие коммунального хозяйства
985 547,0
030
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах
3 923 039,0
038
Развитие коммунального хозяйства
84 755,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
1 612 215,0
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
1 020 982,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
8 564 430,0
259
Управление архивов и документации области
277 001,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне по управлению архивным делом
29 246,0
002
Обеспечение сохранности архивного фонда
188 093,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
59 662,0
262
Управление культуры области
1 783 881,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры
40 690,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
60 233,0
005
Обеспечение сохранности историко-культурного наследия и доступа к ним
548 022,0
007
Поддержка театрального и музыкального искусства
400 077,0
008
Обеспечение функционирования областных библиотек
131 547,0
011
Капитальные расходы государственного органа
996,0
020
Реализация социально-значимых мероприятий местного значения в сфере культуры

2 024 095,0
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
60 445,0
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу
33 245,0
003
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
44 083,0
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
616 564,0
006
Жануарлар дүниесін қорғау
901,0
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
985 788,0
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
57 629,0
022
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
136 025,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
14 120,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
75 295,0
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
7 720 442,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
97 652,0
002
Тұқым шаруашылығын қолдау
358 894,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 793,0
010
Асыл тұқымды мал шаруашылығын мемлекеттік қолдау
1 051 086,0
013
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды субсидиялау
316 319,0
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
276 184,0
016
Жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көп жылдық көшеттерін отырғызу және өсіруді қамтамасыз ету
68 018,0
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
1 659,0
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
93 160,0
020
Басым дақылдарды өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды, және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуды сусидиялау
3 009 856,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызмет көрсету
4 976,0
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс-шаралар
13 235,0
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
123 867,0
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)

2 024 095,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
60 445,0
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов
33 245,0
003
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
44 083,0
005
Охрана,защита,воспроизводство лесов и лесоразведение
616 564,0
006
Охрана животного мира
901,0
008
Мероприятия по охране окружающей среды
985 788,0
013
Капитальные расходы государственного органа
57 629,0
022
Развитие объектов охраны окружающей среды
136 025,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
14 120,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
75 295,0
255
Управление сельского хозяйства области
7 720 442,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
97 652,0
002
Поддержка семеноводства
358 894,0
003
Капитальные расходы государственного органа
2 793,0
010
Государственная поддержка племенного животноводства
1 051 086,0
013
Субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства
316 319,0
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
276 184,0
016
Обеспечение закладки и выращивания многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда
68 018,0
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
1 659,0
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
93 160,0
020
Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
3 009 856,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
4 976,0
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
13 235,0
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
123 867,0
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)

61 226,0
040
Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарды материалдық-техникалық жабдықтау үшін, қызметкерлердің жеке қорғану заттарын, аспаптарды, құралдарды, техниканы, жабдықтарды және инвентарды орталықтандырып сатып алу
424 769,0
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
144 300,0
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
16 478,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
841 215,0
048
Ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өсіру
6 000,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
235 004,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
374 710,0
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
199 041,0
279
Облыстың Энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
3 323 773,0
028
Жаңартылған энергия көздерін пайдалануы қолдану
8 860,0
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
3 314 913,0
271
Облыстың құрылыс басқармасы
104,0
022
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
104,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
509 580,0
271
Облыстың құрылыс басқармасы
81 830,0
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
81 830,0
272
Облыстың сәулет және қала құрылысы басқармасы
427 750,0
001
Жергілікті деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
196 377,0
002
Қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
220 637,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
170,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
10 566,0
12
Көлiк және коммуникация
10 041 512,3
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
10 041 512,3
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49 941,3
002
Көлік инфрақұрылымын дамыту
2 477 769,0
003
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
85 706,0
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
16 525,0
007
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне көлік инфрақұрылымын дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері

61 226,0
040
Централизованный закуп средств индивидуальной защиты работников, приборов, инструментов , техники, оборудования и инвентаря для материально-технического оснащения государственных ветеринарных организаций
424 769,0
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
144 300,0
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
16 478,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
841 215,0
048
Возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте
6 000,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектов агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
235 004,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
374 710,0
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
199 041,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
3 323 773,0
028
Поддержка использования возобновляемых источников энергии
8 860,0
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
3 314 913,0
271
Управление строительства области
104,0
022
Развитие объектов охраны окружающей среды
104,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
509 580,0
271
Управление строительства области
81 830,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
81 830,0
272
Управление архитектуры и градостроительства области
427 750,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектуры и градостроительства на местном уровне
196 377,0
002
Разработка комплексных схем градостроительного развития и генеральных планов населенных пунктов
220 637,0
004
Капитальные расходы государственного органа
170,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
10 566,0
12
Транспорт и коммуникации
10 041 512,3
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
10 041 512,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
49 941,3
002
Развитие транспортной инфраструктуры
2 477 769,0
003
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
85 706,0
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
16 525,0
007
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие транспортной инфраструктуры

2 062 817,0
025
Облыстық автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
1 890 548,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
3 458 206,0
13
Басқалар
6 444 056,3
120
Облыс әкімінің аппараты
320 931,0
008
"Ақпараттық технологиялар орталығы" мемлекеттік мекемесінің қызметін қамтамасыз ету
320 931,0
257
Облыстың қаржы басқармасы
2 464 597,0
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
842 545,0
040
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерiне мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақысына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 622 052,0
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
199 667,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың және концессиялық жобалардың техника-экономикалық негіздемесін әзірлеу немесе түзету және оған сараптама жүргізу, концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
199 667,0
269
Облыстың дін істері басқармасы
64 139,0
001
Жергілікті деңгейде дін істер саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 693,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 485,0
004
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 963,0
005
Өңірде діни ахуалды зерделеу және талдау
35 998,0
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 372 547,3
051
"Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
1 372 547,3
279
Облыстың Энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
987 762,0
024
"Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
20 887,0
037
"Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымын дамыту
966 875,0
280
Облыстың индустриялық-инновациялық даму басқармасы
60 503,0
001
Жергілікті деңгейде индустриялық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
60 503,0
289
Облыстың кәсіпкерлік және туризм басқармасы
877 767,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік пен туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
68 082,0
005
"Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
82 000,0
006
"Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
590 138,0
015
"Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру

2 062 817,0
025
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного значения и улиц населенных пунктов
1 890 548,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
3 458 206,0
13
Прочие
6 444 056,3
120
Аппарат акима области
320 931,0
008
Обеспечение деятельности государственного учреждения "Центр информационных технологий"
320 931,0
257
Управление финансов области
2 464 597,0
012
Резерв местного исполнительного органа области
842 545,0
040
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов
1 622 052,0
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
199 667,0
003
Разработка или корректировка технико-экономического обоснования местных бюджетных инвестиционных проектов и концессионных проектов и проведение его экспертизы, консультативное сопровождение концессионных проектов
199 667,0
269
Управление по делам религий области
64 139,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере религиозной деятельности на местном уровне
24 693,0
003
Капитальные расходы государственного органа
1 485,0
004
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 963,0
005
Изучение и анализ религиозной ситуации в регионе
35 998,0
271
Управление строительства области
1 372 547,3
051
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020"
1 372 547,3
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
987 762,0
024
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020"
20 887,0
037
Развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы "Развитие регионов"
966 875,0
280
Управление индустриально-инновационного развития области
60 503,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития индустриально-инновационной деятельности
60 503,0
289
Управление предпринимательства и туризма области
877 767,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и туризма
68 082,0
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020"
82 000,0
006
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020"
590 138,0
015
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020"