2014 жылға арналған мал шаруашылығы саласын субсидиялаудың кейбір мәселелері туралы
Қызылорда облыстық әкiмдiгiнiң 2014 жылғы 23 желтоқсандағы N 793 қаулысы. Қызылорда облысының Әдiлет департаментiнде 2014 жылғы 24 желтоқсанда N 4822 болып тiркелдi. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Қызылорда облысының ауыл шаруашылығы басқармасының 2014 жылғы 31 желтоқсандағы N 1/6-07/2623 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Қызылорда облысының ауыл шаруашылығы басқармасының 31.12.2014 N 1/6-07/2623 хатымен).
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына, «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңына, «Нормативтік құқықтық актілер туралы» Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңына және «Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы Министрінің 2014 жылғы 19 қарашадағы № 3-1/600 бұйрығына сәйкес Қызылорда облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес жергілікті бюджеттен қосымша бөлінетін қаражат есебінен жүзеге асырылатын, жеке қосалқы шаруашылықтарда ірі қара малдың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100 (жүз) пайызға дейін өтеу және ірі, шырынды және құрама азық пен азық қоспаларын дайындау және сатып алу бойынша шығындарды арзандату бағыттары бойынша субсидиялау нормативтері;
осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес өлшемдері мен талаптары;
осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды және мал шаруашылығы өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдері бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Қызылорда облысы әкімінің орынбасары С.С. Қожаниязовқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қызылорда облысының әкімі
Қ. Көшербаев
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
_____________ А. Мамытбеков
2014 жылғы «23» желтоқсан
Қызылорда облысы әкімдігінің
2014 жылғы «23» желтоқсандағы № 793 қаулысына
1-қосымша
Жеке қосалқы шаруашылықтарда ірі қара малдың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100 (жүз) пайызға дейін өтеуге арналған субсидиялар нормативтері
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 басқа арналған
субсидиялар
нормативтері, теңге
1
Жеке қосалқы шаруашылықтардағы мүйізді ірі қара малдың аналығын қолдан ұрықтандыруға қызмет көрсету шығынын 100 (жүз) пайызға дейін өтеу
бас

О некоторых вопросах субсидирования отрасли животноводства на 2014 год
Постановление Кызылординского областного акимата от 23 декабря 2014 года N 793. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 24 декабря 2014 года N 4822. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Управление сельского хозяйства Кызылординской области от 31 декабря 2014 года N 1/6-07/2623)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Управление сельского хозяйства Кызылординской области от 31.12.2014 N 1/6-07/2623).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", Законом Республики Казахстан от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах" и приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 ноября 2014 года № 3-1/600 "Об утверждении Правил субсидирования на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства" акимат Кызылординской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
нормативы субсидий по направлениям субсидирования на возмещение до 100 (ста) процентов затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах и по удешевлению затрат по заготовке и приобретению грубых, сочных, концентрированных кормов и кормовых добавок, осуществляемые за счет дополнительно выделяемых из местного бюджета средств согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
критерии и требования согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
объемы субсидий по направлениям субсидирования развития племенного животноводства и повышения продуктивности и качества продукции животноводства согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Кызылординской области Кожаниязова С.С.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Аким Кызылординской области
К. Кушербаев
СОГЛАСОВАНО
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
_____________ А. Мамытбеков
"23" декабря 2014 года
Приложение 1
к постановлению акимата Кызылординской области
от "23" декабря 2014 года № 793
Нормативы субсидий на возмещение до 100 (ста) процентов затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах
Направление субсидирования
Единица измерения
Нормативы субсидий на 1 голову, тенге
Скотоводство
1
Возмещение до 100 (ста) процентов затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах
голов

3500
Жергілікті бюджеттен қосымша бөлінетін қаражат есебінен жүзеге асырылатын, ірі, шырынды және құрама азық пен азық қоспаларын дайындау және сатып алу бойынша шығындарды арзандату бойынша субсидиялау нормативтері
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 басқа арналған
субсидиялар
нормативтері, теңге
1
Ірі, шырынды және құрама азық пен азық қоспаларын дайындау және сатып алу бойынша шығындарды арзандату
ет бағытындағы мүйізді ірі қара малы
бас

3500
Нормативы субсидий по удешевлению затрат по заготовке и приобретению грубых, сочных, концентрированных кормов и кормовых добавок, осуществляемые за счет дополнительно выделяемых из местного бюджета средств
Направление субсидирования
Единица измерения
Нормативы субсидий на 1 голову, тенге
1
Удешевление затрат по заготовке и приобретению грубых, сочных, концентрированных кормов и кормовых добавок
крупный рогатый скот мясного направления
голов

32661
сүт бағытындағы мүйізді ірі қара малының аналығы
бас
330786
сүт бағытындағы мүйізді ірі қара қашары
бас
251692
сүт бағытындағы мүйізді ірі қара
бас
67970
қойлар
бас
2308,6
жылқылар
бас
9530
түйелер
бас
5855
Қызылорда облысы әкімдігінің
2014 жылғы «23» желтоқсандағы № 793 қаулысына
2- қосымша
Өлшемдер мен талаптар
Субсидиялау бағыты
Өлшемдер мен талаптар
1
Жеке қосалқы шаруашылықтардағы мүйізді ірі қара малдың аналығын қолдан ұрықтандыруға қызмет көрсету шығынын 100 (жүз) пайызға дейін өтеу
«Асыл тұқымды мал шаруашылығы туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 16-2 бабының 5, 7-тармақтарына сәйкестігі
арнайы мамандардың, сұйытылған азот (-1960С) таситын арнайы жабдықталған автокөлігінің, асыл тұқымды бұқа ұрығын сақтайтын 6 және 35 литрлік Дьюар ыдыстарының болуы
2
Ірі, шырынды және құрама азық пен азық қоспаларын дайындау және сатып алу бойынша шығындарды арзандату
ет бағытындағы мүйізді ірі қара малы
ірi қара малды бордақылауға арналған мамандандырылған үй-жайдың немесе алаңдардың, малды күтiп-бағуға арналған қоралар, науалар, сумен жабдықтау, жем-шөп дайындау техникасы, мал үшін жiктегiш және таразы құрылғысының болуы;
малдың бірдейлендіру нөмірінің болуы және мал басын ауыл шаруашылығы малдарын сәйкестендіру және асыл тұқымдық жүйе базасында тіркеу;
ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды ұйымдастыру және жүзеге асыру, зоотехникалық есепті жүргізу
сүт бағытындағы мүйізді ірі қара малының аналығы
ағымдағы жылғы 1 қаңтарға сиыр мен қашарлардың аналығы (2 жастан ересек) 400 бастан, орташа жылдық сауын сиыр 350 бастан, 1 сиырдан орташа сауылым 4500 кг. кем емес;
малдың бірдейлендіру нөмірінің болуы және мал басын ауыл шаруашылығы малдарын сәйкестендіру және асыл тұқымдық жүйе базасында тіркеу;
ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды ұйымдастыру және жүзеге асыру, зоотехникалық есепті жүргізу
сүт бағытындағы мүйізді ірі қара малының қашары
ағымдағы жылғы 1 қаңтарға сиыр мен қашарлардың аналығы (2 жастан ересек) 400 бастан кем емес;
малдың бірдейлендіру нөмірінің болуы және мал басын ауыл шаруашылығы малдарын сәйкестендіру және асыл тұқымдық жүйе базасында тіркеу;
ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды ұйымдастыру және жүзеге асыру, зоотехникалық есепті жүргізу
сүт бағытындағы
мүйізді ірі қара малы
ағымдағы жылғы 1 қаңтарға сиыр мен қашарлардың аналығы (2 жастан ересек) 50-ден 400 басқа дейін, бір сиырдан орташа жылдық сауылым 2500 кг кем емес;
малдың бірдейлендіру нөмірінің болуы және мал басын ауыл шаруашылығы малдарын сәйкестендіру және асыл тұқымдық жүйе базасында тіркеу;
ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды ұйымдастыру және жүзеге асыру, зоотехникалық есепті жүргізу
қойлар

32661
маточное поголовье крупного рогатого скота молочного направления
голов
330786
нетели крупного рогатого скота молочного направления
голов
251692
крупный рогатый скот молочного направления
голов
67970
овцы
голов
2308,6
лошади
голов
9530
верблюды
голов
5855
Приложение 2
к постановлению акимата Кызылординской области
от "23" декабря 2014 года № 793
Критерии и требования
Направление субсидирования
Критерии и требования
1
Возмещение до 100 (ста) процентов затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах
соответствие пунктам 5, 7 статьи 16-2 Закона Республики Казахстан "О племенном животноводстве"
наличие специалистов, специализированного автотранспорта для транспортировки жидкого азота (-1960С), 6-ти и 35-ти литровых сосудов Дьюара для хранения семени племенных быков-производителей.
2
Удешевление затрат по заготовке и приобретению грубых, сочных, концентрированных кормов и кормовых добавок
крупный рогатый скот мясного направления
наличие специализированного помещения или площадок для откорма крупного рогатого скота, загонов для содержания животных, кормушек, водоснабжения, кормоприготовительной техники, раскола и весового устройства для животных;
наличие идентификационных номеров животных и регистрация поголовья в базе идентификации сельскохозяйственных животных и информационной аналитической системы;
организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета
маточное поголовье крупного рогатого скота молочного направления
наличие маточного поголовья коров и телок (старше 2-х лет) на 1 января текущего года не менее 400 голов, среднегодовое поголовье дойных коров не менее 350 голов, средний удой от одной коровы не менее 4500 кг;
наличие идентификационных номеров животных и регистрация поголовья в базе идентификации сельскохозяйственных животных и информационной аналитической системы;
организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета.
нетели крупного рогатого скота молочного направления
наличие маточного поголовья коров и телок (старше 2-х лет) на 1 января текущего года не менее 400 голов;
наличие идентификационных номеров животных и регистрация поголовья в базе идентификации сельскохозяйственных животных и информационной аналитической системы;
организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета
крупный рогатый скот молочного направления
наличие маточного поголовья коров и телок (старше 2-х лет) на 1 января текущего года от 50 до 400 голов, средний удой от одной коровы не менее 2500 кг;
наличие идентификационных номеров животных и регистрация поголовья в базе идентификации сельскохозяйственных животных и информационной аналитической системы;
организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета
овцы
наличие маточного поголовья овец (старше 2-х лет) на

ағымдағы жылғы 1 қаңтарға қойдың аналық мал басы 300-ден кем емес;
қойды күтiп-бағуға арналған үй-жайлардың болуы;
малдың бірдейлендіру нөмірінің болуы және мал басын ауыл шаруашылығы малдарын сәйкестендіру және асыл тұқымдық жүйе базасында тіркеу;
ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды ұйымдастыру және жүзеге асыру және зоотехникалық есепті жүргізу
жылқылар
ағымдағы жылғы 1 қаңтарға жылқының аналығы 75 бастан кем емес;
малдың бірдейлендіру нөмірінің болуы және мал басын ауыл шаруашылығы малдарын сәйкестендіру базасында тіркеу;
ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды ұйымдастыру және жүзеге асыру, зоотехникалық есепті жүргізу
түйелер
ағымдағы жылғы 1 қаңтарға түйенің аналығы 75 бастан кем емес;
малдың бірдейлендіру нөмірінің болуы және мал басын ауыл шаруашылығы малдарын сәйкестендіру базасында тіркеу;
ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды ұйымдастыру және жүзеге асыру, зоотехникалық есепті жүргізу
Қызылорда облысы әкімдігінің

1 января текущего года не менее 300 голов;
наличие помещений для содержания овец;
наличие идентификационных номеров животных и регистрация поголовья в базе идентификации сельскохозяйственных животных и информационной аналитической системы;
организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета
лошади
наличие маточного поголовья лошадей на 1 января текущего года не менее 75 голов;
наличие идентификационных номеров животных и регистрация поголовья в базе идентификации сельскохозяйственных животных;
организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета
верблюды
Наличие маточного поголовья верблюдов на 1 января текущего года не менее 75 голов;
наличие идентификационных номеров животных и регистрация поголовья в базе идентификации сельскохозяйственных животных;
организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета
Приложение 3
к постановлению акимата Кызылординской области

2014 жылғы «23» желтоқсандағы № 793 қаулысына
3- қосымша
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды және мал шаруашылығы өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдері
Бағдарлама атауы
Субсидиялау бағыттары
Субсидия нормативтері, теңге
Субсидия көлемі
бас/
тонн
мың теңге
Асыл тұқымды мал шаруашылығын қолдау
Жеке қосалқы шаруашылықтарда ірі қара малдың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100 (жүз) пайызға дейін өтеуге

от "23" декабря 2014 года № 793
Объемы субсидий по направлениям субсидирования развития племенного животноводства и повышения продуктивности и качества продукции животноводства
Наименование программы
Направление субсидирования
Нормативы субсидий, тенге
Объем субсидии
голов/ тонн
тысяч
тенге
Поддержка племенного животноводства
Возмещение до 100 (ста) процентов затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах