2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Қызылорда облыстық мәслихатының 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 236 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 24 желтоқсанда № 4823 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты тоқтатылды
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV кодексінің 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қызылорда облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 138 708 002,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 292 231,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 149 086,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 9 171,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 133 257 513,6 мың теңге;
2) шығындар – 138 973 578,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 4 301 624,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 5 597 343,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1 295 718,5 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 1 441 090,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 1 441 090,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -6 008 290,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 008 290,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облыстық мәслихатының 23.11.2015 № 313 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады).
2. 2015 жылға аудандар мен Қызылорда қаласының бюджеттерінен облыстық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері төмендегідей болып белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандар бюджеттерінен (Сырдария ауданынан басқа) – 0 пайыз, Қызылорда қаласының бюджетінен – 21,1 пайыз;
2) әлеуметтік салық аудандар және Қызылорда қаласы бюджеттерінен (Сырдария ауданынан басқа) – 10 пайыз;
3) жеке табыс және әлеуметтік салықтары Сырдария ауданы бюджетінен - 100%.
3. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте, облыстық бюджеттен аудандар бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 29 461 485 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Арал ауданы – 5 499 236 мың теңге;
Қазалы ауданы – 6 078 880 мың теңге;
Қармақшы ауданы – 4 068 684 мың теңге;
Жалағаш ауданы – 2 598 401 мың теңге;
Сырдария ауданы – 1 148 985 мың теңге;

Об областном бюджете на 2015-2017 годы
Решение Кызылординского областного маслихата от 12 декабря 2014 года № 236. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 2014 года 24 декабря 2014 года № 4823. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Кызылординский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы –138 708 002,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 292 231,3 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 2 149 086,9 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 9 171,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 133 257 513,6 тысяч тенге;
2) затраты –138 973 578,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 4 301 624,5 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 5 597 343 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1 295 718,5 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1 441 090,0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 1 441 090,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -6 008 290,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 6 008 290,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Кызылординского областного маслихата от 23.11.2015 № 313 (вводится в действие с 01.01.2015 и подлежит официальному опубликованию).
2. Определить нормативы распределения доходов в областной бюджет на 2015 год с бюджетов районов и города Кызылорды в следующих размерах:
1) индивидуальный подоходный налог с бюджетов районов (кроме Сырдарьинского района) – 0%, с бюджета города Кызылорды – 21,1%;
2) социальный налог с бюджетов районов и города Кызылорды (кроме Сырдарьинского района) – 10%;
3) индивидуальный подоходный и социальный налоги с бюджета Сырдарьинского района – 100%.
3. Предусмотреть в областном бюджете на 2015 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты в сумме 29 461 485 тысяч тенге, в том числе:
Аральский район
5 499 236 тысяч тенге;
Казалинский район
6 078 880 тысяч тенге;
Кармакшинский район
4 068 684 тысяч тенге;
Жалагашский район
2 598 401 тысяч тенге;
Сырдарьинский район
1 148 985 тысяч тенге;
Шиелийский район

Шиелі ауданы - 5 074 093 мың теңге;
Жаңақорған ауданы - 4 993 206 мың теңге.
4. Аудандар және Қызылорда қаласы бюджеттеріне 2015 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу және (немесе) оларды пайдалану тәртібі жергілікті атқарушы органының шешімі негізінде айқындалады:
1) білім беру;
2) Ұлы Отан соғысына қатысушылары мен мүгедектеріне, Ұлы Отан соғысында қаза тапқан жауынгерлердің екінші рет некеге тұрмаған жесірлеріне, Екінші дүниежүзілік соғысы кезінде концлагерлердің жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқындарына, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталған адамдарға сауықтыру үшін біржолғы материалдық көмекке;
3) Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде 6 ай жұмыс істеген (қызмет еткен) адамдарды әлеуметтік қолдауға;
4) өңірге қажет мамандықтар бойынша әлеуметтік тұрғыдан халықтың осал тобы қатарынан білім алушы студенттерге әлеуметтік көмек көрсетуге;
5) туберкулез ауруынан емделіп жүрген науқастарға әлеуметтік көмекке;
6) лейкоз және анемия ауруларымен ауыратын балаларға әлеуметтік көмекке;
7) мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар Жоспарын жүзеге асыруды қоса қаржыландыру;
8) мәдениет нысандарын ұстау және күрделі жөндеу;
9) спорт мектептерінің ұстау шығындарын аудан деңгейіне берілуіне байланысты;
10) бұқаралық спортты дамытуға;
11) тұрмысы төмен отбасыларынан шыққан күндізгі бөлімде оқитын жоғары, арнаулы орта оқу орындарының және кәсіптік лицейлердің студенттері мен оқушыларының қалалық қоғамдық көліктерде жүру төлем ақысын өтеуге;
12) транспорт инфрақұрылымын күрделі және орташа жөндеу;
13) елді мекендерді аббаттандыруға;
14) ветеринариялық пункттердің материалдық-техникалық базасын нығайтуға;
15) Қармақшы ауданы бюджетінің жылдық кіріс түсімдері болжамының орындалмауына байланысты жоғалтуларын өтеу;
16) Арал ауданы бюджетінің жылдық кіріс түсімдері болжамының орындалмауына байланысты жоғалтуларын өтеу;
17) Қармақшы ауданы бюджетіне мемлекеттік қызметкерлер штаты санының ұлғаюына;
18) Жаңғырту және Дамыту Европалық Банкімен ықпалдастық аясында квазимемлекеттік сектор субъектілерінің жобаларын жаңғыртуын іске асыруға байланысты Қызылорда қаласы бюджетіне коммуналдық қызметтер тарифтерін өсіру.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қызылорда облыстық мәслихатының 18.03.2015 № 259; 10.07.2015 № 279; 16.09.2015 № 294 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады) шешімдерімен.

5 074 093 тысяч тенге;
Жанакорганский район
4 993 206 тысяч тенге.
4. Распределение и (или) порядок использования целевых текущих трансфертов бюджетам районов и города Кызылорды на 2015 год определяются решениями местных исполнительных органов на:
1) образование;
2) единовременную материальную помощь на оздоровление участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, вдовам воинов, погибшим в годы Великой Отечественной войны, не вступившим в повторный брак, бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей, созданных в период Второй Мировой войны, лицам, награжденным орденами и медалями бывшего СССР за самоотверженный труд и безупречное выполнение воинских обязанностей в тылу в годы Великой Отечественной войны;
3) социальную поддержку лицам, проработавшим (прослужившим) не менее 6 месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны;
4) оказание социальной помощи для обучения студентов из числа семей социально-уязвимых слоев населения по востребованным в регионе специальностям;
5) социальную помощь для больных туберкулезом, находящихся на поддерживающем этапе лечения;
6) социальную помощь для детей, больных лейкозом и анемией;
7) софинансирование на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов;
8) содержание и капитальный ремонт объектов культуры;
9) содержание спортивных школ в связи с их передачей на районный уровень;
10) развитие массового спорта;
11) компенсацию проезда на городском общественном автотранспорте студентам и учащимся высших, среднеспециальных учебных заведений и профессиональных лицеев из малообеспеченных семей, обучающимся на дневном отделении;
12) капитальный и средний ремонт транспортной инфраструктуры;
13) благоустройство населенных пуктов;
14) на укрепление материально-технической базы ветеринарных пунктов;
15) компенсацию потерь в связи с невыполнением годового прогноза поступлений доходов бюджета Кармакшинского района;
16) компенсацию потерь в связи с невыполнением годового прогноза поступлений доходов бюджета Аральского района;
17) увеличение штатной численности государственных служащих бюджету Кармакшинского района;
18) увеличение тарифов на коммунальные услуги бюджету города Кызылорда в связи с реализацией проектов модернизации субъектов квазигосударственного сектора в рамках сотрудничества с Европейским Банком Реконструкции и Развития.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Кызылординского областного маслихата от 18.03.2015 № 259; от 10.07.2015 № 279 ; 16.09.2015 № 294 (вводится в действие с 01.01.2015 и подлежит официальному опубликованию).

4-1. Республикалық бюджеттің есебінен аудандар және Қызылорда қаласы бюджеттеріне 2015 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттердің бөлінуі жергілікті атқарушы органдарының шешімдері негізінде айқындалады:
1) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
2) үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға;
3) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
4) 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге;
5) халықты әлеуметтік қорғауға және оған көмек көрсетуге;
6) Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге;
7) мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге;
8) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға;
9) Байқоңыр қаласындағы қазақ тілінде білім беру ұйымдарының қызметін қамтамасыз етуге;
10) агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға;
11) жаңартылатын энергия көздерін пайдалануды қолдауға.
Ескерту. Шешім 4-1-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облыстық мәслихатының 18.03.2015 № 259 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады).
5 Аудандар және Қызылорда қаласы бюджеттеріне 2015 жылға арналған нысаналы даму трансферттерді бөлу және (немесе) оларды пайдалану тәртібі жергілікті атқарушы органының шешімі негізінде айқындалады:
1) коммуналдық шаруашылықты дамытуға;
2) ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау жүйесін дамытуға;
3) көлік инфрақұрылымын дамытуға;
4) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға;
5) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға;
6) тұрмыстық қатты қалдықтар полигоны және мал көміндісінің құрылысына;
7) Қызылорда қаласы бюджетінің орнықты дамуына және өсуіне жәрдемдесу шеңберінде квазимемлекеттік сектор субъектілерінің жарғылық капиталын ұлғайту.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қызылорда облыстық мәслихатының 18.03.2015 № 259; 10.07.2015 № 279; 16.09.2015 № 294 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады) шешімдерімен.
5-1. Республикалық бюджеттің есебінен аудандар және Қызылорда қаласы бюджеттеріне 2015 жылға арналған нысаналы трансферттердің дамуына бөлінуі жергілікті атқарушы органдарының шешімдері негізінде айқындалады:

4-1. Распределение целевых текущих трансфертов за счет республиканского бюджета бюджетам районов и города Кызылорды на 2015 год определяются решениями местных исполнительных органов:
1) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
2) на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
3) на выплату государственной адресной социальной помощи;
4) на выплату государственных пособий на детей до 18 лет;
5) на оказание социальной защиты и помощи населению;
6) на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне;
7) на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов;
8) на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния;
9) на обеспечение деятельности организаций образования города Байконыр с казахским языком обучения;
10) на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса;
11) на поддержку использования возобновляемых источников энергии.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением Кызылординского областного маслихата от 18.03.2015 N 259 (вступает в силу с 01.01.2015 и подлежит официальному опубликованию).
5. Распределение и (или) порядок использования целевых трансфертов на развитие бюджетам районов и города Кызылорды на 2015 год определяются решениями местных исполнительных органов на:
1) развитие коммунального хозяйства;
2) развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах;
3) развитие транспортной инфраструктуры;
4) на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
5) на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
6) строительство полигона твердо-бытовых отходов и скотомогильников;
7) увеличение уставного капитала субъектов квазигосударственного сектора в рамках содействия устойчивому развитию и росту бюджета города Кызылорда.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями Кызылординского областного маслихата от 18.03.2015 № 259; от 10.07.2015 № 279; 16.09.2015 № 294 (вводится в действие с 01.01.2015 и подлежит официальному опубликованию).
5-1. Распределение целевых трансфертов на развитие за счет республиканского бюджета бюджетам районов и города Кызылорды на 2015 год определяются решениями местных исполнительных органов:

1) коммуналдық шаруашылықты дамытуға;
2) сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
3) ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
4) көліктік инфрақұрылымды дамытуға;
5) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға;
6) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға;
7) мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға.
Ескерту. Шешім 5-1-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облыстық мәслихатының 18.03.2015 № 259 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады).
5-2. Республикалық бюджет есебінен аудандар және Қызылорда қаласы бюджеттеріне 2015 жылға арналған бюджеттік кредиттер бөлінуі жергілікті атқарушы органдарының шешімдері негізінде айқындалады:
1) тұрғын үй жобалауға және (немесе) салуға;
2) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін;
3) жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйлерін реконструкция және құрылыс үшін.
Ескерту. Шешім 5-2-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облыстық мәслихатының 18.03.2015 № 259 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады).
6. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте Қызылорда қаласы бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемі 2 091 682 мың теңге сомасында көзделсін.
7. Автомобиль жолдарының ұстау шығындарын аудандық деңгейден облыстық деңгейге берілуіне байланысты 2015 жылға арналған облыстық бюджетте Арал, Сырдария, Шиелі және Жаңақорған аудандарының бюджеттерінен сомасы 37 586 мың теңге трансферттердің түсімі ескерілсін.
7-1. Сырдария ауданынан 2015 жылы облыстық бюджеттен берілген ағымдағы нысаналы трансферттерді және нысаналы даму трансферттерді алып тастап, сол қаржыларды ауданның өз бюджет есебінен жабу.
Ескерту. 7-1-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облыстық мәслихатының 10.07.2015 № 279 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады).
7-2. Жаңақорған ауданы бюджетінің 2015 жылы облыстық бюджетте көзделген 203 300 мың теңге сомасындағы ағымдағы нысаналы трансферттері және нысаналы даму трансферттері алынып тасталынсын. Жаңақорған ауданы әкімі аталған шығындарды аудан бюджетінен жабуы тиіс.
Ескерту. 7-2-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облыстық мәслихатының 16.09.2015 № 294 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады).

1) на развитие коммунального хозяйства;
2) на развитие системы водоснабжения и водоотведения;
3) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
4) на развитие транспортной инфраструктуры;
5) на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
6) на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
7) на увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением Кызылординского областного маслихата от 18.03.2015 N 259 (вступает в силу с 01.01.2015 и подлежит официальному опубликованию).
5-2. Распределение бюджетных кредитов за счет республиканского бюджета бюджетам районов и города Кызылорды на 2015 год определяется решениями местных исполнительных органов:
1) на проектирование и (или) строительство жилья;
2) для реализации мер социальной поддержки специалистов;
3) на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-2 в соответствии с решением Кызылординского областного маслихата от 18.03.2015 N 259 (вступает в силу с 01.01.2015 и подлежит официальному опубликованию).
6. Предусмотреть в областном бюджете на 2015 год объемы бюджетных изъятий из бюджета города Кызылорды в сумме 2 091 682 тысяч тенге.
7. Предусмотреть в областном бюджете на 2015 год поступления трансфертов из бюджетов Аральского, Сырдарьинского, Шиелийского и Жанакорганского районов в сумме 37 586 тысяч тенге, в связи с передачей расходов на содержание автомобильных дорог из районной коммунальной собственности в областную.
7-1. Исключить предусмотренные в областном бюджете на 2015 год целевые текущие трансферты и целевые трансферты на развитие бюджета Сырдарьинского района с последующим выделением средств на их покрытие из районного бюджета.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-1 в соответствии с решением Кызылординского областного маслихата от 10.07.2015 N 279 (вводится в действие с 01.01.2015 и подлежит официальному опубликованию).
7-2. Исключить предусмотренные в областном бюджете на 2015 год целевые текущие трансферты и целевые трансферты на развитие бюджета Жанакорганского района в сумме 203 300 тысяч тенге. Акиму Жанакорганского района необходимо покрыть данные расходы из районного бюджета.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-2 в соответствии с решением Кызылординского областного маслихата от 16.09.2015 N 294 (вводится в действие с 01.01.2015 и подлежит официальному опубликованию).

7-3. Шиелі ауданы әкімі "Қазатомөнеркәсіп" Ұлттық Атом Компаниясы" акционерлік қоғамынан берілген әлеуметтік нысандардың ұстау шығындарына қаралған нысаналы трансферттерді ескерсін.
Ескерту. 7-3-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облыстық мәслихатының 23.11.2015 № 313 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады).
8. Облыстың жергілікті атқарушы органының 2015 жылға арналған резерві 170 423 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облыстық мәслихатының 16.09.2015 № 294 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады).
9. Облыстың жергілікті атқарушы органының 2015 жылға арналған қарыз лимиті 17 412 149 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
10. 2015 жылға арналған жергiлiктi бюджеттердi атқару процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттiк бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. Осы шешім 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Қызылорда облыстық
Мәслихатының
33-сессиясының төрағасы Қ. Бисенов
Қызылорда облыстық
мәслихаты хатшысының
міндетін атқарушы Н. Ерманов
Қызылорда облыстық мәслихатының
2014 жылғы "12" желтоқсандағы 33 сессиясының
№ 236 шешіміне 1-қосымша
2015 жылға арналған облыстық бюджет

7-3. Акиму Шиелийского района предусмотреть поступившие целевые трансферты на содержание переданных социальных объектов от акционерного общества "Национальная Атомная Компания "Казатомпром".
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-3 в соответствии с решением Кызылординского областного маслихата от 23.11.2015 № 313 (вводится в действие с 01.01.2015 и подлежит официальному опубликованию).
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2015 год в сумме 170 423 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Кызылординского областного маслихата от 16.09.2015 N 294 (вводится в действие с 01.01.2015 и подлежит официальному опубликованию).
9. Утвердить лимит долга местного исполнительного органа области на 2015 год в сумме 17 412 149 тысяч тенге.
10. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2015 год, согласно приложения 4.
11. Настоящее решение вступает в силу с 1 января 2015 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель 33 сессии
Кызылординского
областного маслихата К. Бисенов
Исполняющий обязанности
секретаря Кызылординского
областного маслихата Н. Ерманов
Приложение 1
к решению 33 сессии
Кызылординского областного маслихата
от "12" декабря 2014 года № 236
Областной бюджет на 2015 год

11 372,0
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
565 269,0
007
Облыстық ауқымда мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
115 086,0
012
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
205 202,0
019
Облыстық мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
17 091,0
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
2 561 610,0
025
Орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
1 908 489,0
027
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
5 165 266,0
029
Әдістемелік жұмыс
45 587,0
054
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Байқоңыр қаласындағы қазақ тілінде білім беру ұйымдарының қызметін қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
982 151,0
061
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 199 411,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
98 763,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 255 454,1
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
1 674 315,0
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
1 420 363,0
007
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
253 952,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
6 681 484,6
011
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
6 681 484,6
05
Денсаулық сақтау
30 154 120,5
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
27 282 977,7
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
110 171,0
005
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдауыштары мен препараттарын өндіру
369 788,0
006
Ана мен баланы қорғау бойынша қызмет көрсету
118 299,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
153 765,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
15 353,0
009
Туберкулез, жұқпалы аурулар, психикалық күйзеліс және мінез-құлқының бұзылуынан, оның ішінде психикаға белсенді әсер ететін заттарды қолдануға байланысты, зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
5 186 481,7
011
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитариялық авиация

11 372,0
006
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
565 269,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного масштаба
115 086,0
012
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
205 202,0
019
Присуждение грантов областным государственным учреждениям образования за высокие показатели работы
17 091,0
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
2 561 610,0
025
Подготовка специалистов в организациях послесреднего образования
1 908 489,0
027
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
5 165 266,0
029
Методическая работа
45 587,0
054
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на обеспечение деятельности организаций образования города Байконур с казахским языком обучения
982 151,0
061
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе
1 199 411,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
98 763,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
1 255 454,1
285
Управление физической культуры и спорта области
1 674 315,0
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
1 420 363,0
007
Общеобразовательное обучение одаренных в спорте детей в специализированных организациях образования
253 952,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
6 681 484,6
011
Строительство и реконструкция объектов образования
6 681 484,6
05
Здравоохранение
30 154 120,5
253
Управление здравоохранения области
27 282 977,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
110 171,0
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
369 788,0
006
Услуги по охране материнства и детства
118 299,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
153 765,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
15 353,0
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
5 186 481,7
011
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села

987 165,0
013
Патологоанатомиялық ашып тексеруді жүргізу
26 506,0
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және балаларға арналған және емдік тағамдардың арнаулы өнімдерімен қамтамасыз ету
786 925,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
25 463,0
017
Шолғыншы эпидемиологиялық қадағалау жүргізу үшін тест-жүйелерін сатып алу
1 250,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
22 324,0
019
Туберкулезбен ауыратын науқастарды туберкулезге қарсы препараттармен қамтамасыз ету
429 225,0
020
Диабетпен ауыратын науқастарды диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету
174 120,0
021
Онкогематологиялық науқастарды химия препараттарымен қамтамасыз ету
90 271,0
022
Созылмалы бүйрек функциясының жетіспеушілігі бар, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ бүйрегін транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
471 527,0
026
Гемофилиямен ауыратын науқастарды қанды ұйыту факторларымен қамтамасыз ету
268 411,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
854 557,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
24 179,0
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
783,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
700 359,0
038
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде скринингтік зерттеулер жүргізу
178 611,0
039
Аудандық маңызы бар және ауыл денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмекті және амбулаториялық-емханалық көмекті халыққа тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетуі
15 008 786,0
045
Азаматтардың жекелеген санаттарын дәрілік заттармен амбулаториялық емдеу деңгейінде жеңілдетілген жағдайда қамтамасыз ету
305 806,0
046
Онкологиялық науқастарға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық көмек көрсету
972 852,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
2 871 142,8
038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
2 861 084,8
083
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде орналасқан дәрігерлік амбулаториялар және фельдшерлік-акушерлік пункттерді салу
10 058,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 290 048,1
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3 000 861,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

987 165,0
013
Проведение патологоанатомического вскрытия
26 506,0
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
786 925,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
25 463,0
017
Приобретение тест-систем для проведения дозорного эпидемиологического надзора
1 250,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
22 324,0
019
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
429 225,0
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
174 120,0
021
Обеспечение онкогематологических больных химиопрепаратами
90 271,0
022
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации почек
471 527,0
026
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
268 411,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
854 557,0
029
Областные базы спецмедснабжения
24 179,0
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
783,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
700 359,0
038
Проведение скрининговых исследований в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
178 611,0
039
Оказание медицинской помощи населению субъектами здравоохранения районного значения и села и амбулаторно-поликлинической помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
15 008 786,0
045
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения
305 806,0
046
Оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
972 852,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
2 871 142,8
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
2 861 084,8
083
Строительство врачебных амбулаторий и фельдшерско-акушерских пунктов, расположенных в сельских населенных пунктах в рамках Дорожной карты занятости 2020
10 058,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 290 048,1
256
Управление координации занятости и социальных программ области
3 000 861,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

87 522,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
223 941,0
256
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
229 936,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
6,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
472 845,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
466 943,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда) психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
337 901,0
017
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 342,0
018
Үкіметтік емес секторда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
154 687,0
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
4 411,0
045
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
87 949,0
046
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру
3 630,0
049
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
7 318,0
050
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
63 000,0
051
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
184 856,0
052
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізу
1 958,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
30 691,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
26 827,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысалы трансферттер
615 098,0
Облыстың білім басқармасы
182 637,0
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
139 549,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
43 088,0
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
39 136,0

87 522,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа
223 941,0
003
Социальная поддержка инвалидов
229 936,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
6,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
472 845,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
466 943,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
337 901,0
017
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на введение стандартов специальных социальных услуг
1 342,0
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе
154 687,0
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
4 411,0
045
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
87 949,0
046
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
3 630,0
049
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату государственной адресной социальной помощи
7 318,0
050
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату государственных пособий на детей до 18 лет
63 000,0
051
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне
184 856,0
052
Проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне
1 958,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
30 691,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
26 827,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
615 098,0
261
Управление образования области
182 637,0
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
139 549,0
037
Социальная реабилитация
43 088,0
263
Управление внутренней политики области
39 136,0

077
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру
39 136,0
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
13 347,2
045
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
13 347,2
295
Облыстың еңбек саласындағы бақылау басқармасы
54 066,9
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынастарын реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
53 436,9
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
630,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
11 713 931,9
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
6 960 051,1
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
72 406,0
010
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
3 617 279,0
014
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне коммуналдық шаруашылықты дамытуға арналған нысаналы даму трансферттері
149 307,0
030
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
2 588 318,0
038
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
189 758,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
216 606,1
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
126 377,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
4 753 880,8
013
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне коммуналдық шаруашылықты дамытуға арналған нысаналы даму трансферттері
120 771,0
014
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
464 793,0
030
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
499 171,0
034
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
3 669 145,8
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
6 594 698,0
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
1 085 306,0
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік ішкі саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
228 351,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
116 886,0
007
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер

077
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
39 136,0
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
13 347,2
045
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
13 347,2
295
Управление по контролю в сфере труда области
54 066,9
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
53 436,9
003
Капитальные расходы государственного органа
630,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
11 713 931,9
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
6 960 051,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
72 406,0
010
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения и водоотведения
3 617 279,0
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие коммунального хозяйства
149 307,0
030
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
2 588 318,0
038
Развитие коммунального хозяйства
189 758,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
216 606,1
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
126 377,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
4 753 880,8
013
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие коммунального хозяйства
120 771,0
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
464 793,0
030
Развитие коммунального хозяйства
499 171,0
034
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
3 669 145,8
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
6 594 698,0
263
Управление внутренней политики области
1 085 306,0
001
Услуги по реализации государственной внутренней политики на местном уровне
228 351,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
116 886,0
007
Услуги по проведению государственной информационной политики

1 235 299,0
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
68 694,0
003
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
30 689,0
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
553 019,0
006
Жануарлар дүниесін қорғау
6 687,0
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
395 782,0
022
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
158 675,0
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
21 753,0
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
7 585 786,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
108 408,0
002
Тұқым шаруашылығын қолдау
454 930,0
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
474 778,0
016
Жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көп жылдық көшеттерін отырғызу және өсіруді қамтамасыз ету
106 644,0
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
950,0
020
Басым дақылдарды өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуды субсидиялау
2 658 248,0
028
Уақытша сақтау пунктіне дейін ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша көрсетілетін қызметтер
2 876,0
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс-шаралар
14 161,0
035
Азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорларын қалыптастыру
100 456,0
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
160 112,0
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
16 478,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
357,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
867 178,0
048
Ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өсіру
6 420,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
258 385,0
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
13 569,0
052
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

1 235 299,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
68 694,0
003
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
30 689,0
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
553 019,0
006
Охрана животного мира
6 687,0
008
Мероприятия по охране окружающей среды
395 782,0
022
Развитие объектов охраны окружающей среды
158 675,0
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
21 753,0
255
Управление сельского хозяйства области
7 585 786,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
108 408,0
002
Поддержка семеноводства
454 930,0
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
474 778,0
016
Обеспечение закладки и выращивания многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда
106 644,0
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
950,0
020
Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
2 658 248,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
2 876,0
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
14 161,0
035
Формирование региональных стабилизационных фондов продовольственных товаров
100 456,0
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
160 112,0
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
16 478,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
357,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
867 178,0
048
Возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте
6 420,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
258 385,0
051
Субсидирование в рамках страхования и гарантирования займов субъектов агропромышленного комплекса
13 569,0
052
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса

54 293,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын субсидиялау
2 287 543,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
2 229 586,0
028
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне жаңартылатын энергия көздерін пайдалануды қолдануға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
4 430,0
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
2 225 156,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
519,0
022
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
519,0
725
Облыстың жердің пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау басқармасы
35 401,0
001
Жергілікті деңгейде жердің пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 401,0
731
Облыстың ветеринариялық бақылау басқармасы
173 849,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринариялық бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34 167,0
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
124 934,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысалы трансферттер
5 970,0
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
8 778,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
504 579,0
724
Облыстың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы басқармасы
44 668,0
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44 668,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
459 911,0
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
345 941,0
004
Қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
5 976,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
1 747,0
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
106 247,0
12
Көлiк және коммуникация
4 955 881,4
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
4 752 273,4
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56 685,0
002
Көлік инфрақұрылымын дамыту

54 293,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
2 287 543,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
2 229 586,0
028
Целевые текущие трансферты бюджету района (города областного значения) на поддержку использования возобновляемых источников энергии
4 430,0
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
2 225 156,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
519,0
022
Развитие объектов охраны окружающей среды
519,0
725
Управление по контролю за использованием и охраной земель области
35 401,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере контроля за использованием и охраной земель
35 401,0
731
Управление ветеринарного контроля области
173 849,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарного контроля
34 167,0
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
124 934,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
5 970,0
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
8 778,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
504 579,0
724
Управление государственного архитектурно-строительного контроля области
44 668,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере государственного архитектурно-строительного контроля на местном уровне
44 668,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
459 911,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
345 941,0
004
Разработка комплексных схем градостроительного развития и генеральных планов населенных пунктов
5 976,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 747,0
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
106 247,0
12
Транспорт и коммуникации
4 955 881,4
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
4 752 273,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
56 685,0
002
Развитие транспортной инфраструктуры

1 045 135,0
003
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
125 545,0
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
17 682,0
007
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне көлік инфрақұрылымын дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
1 506 903,0
025
Облыстық автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
127 705,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 872 618,4
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
203 608,0
080
Мамандандырылған халыққа қызмет көрсету орталықтарын құру
203 608,0
13
Басқалар
6 687 945,6
120
Облыс әкімінің аппараты
285 317,0
008
"Ақпараттық технологиялар орталығы" мемлекеттік мекемесінің қызметін қамтамасыз ету
285 317,0
257
Облыстың қаржы басқармасы
2 401 688,0
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
170 423,0
040
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерiне мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 231 265,0
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
304 414,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, концессиялық жобаларды консультативтік сүйемелдеу
304 414,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
2 604 258,0
024
"Бизнестің жол картасы 2020" бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
1 695 079,0
037
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту
909 179,0
280
Облыстың индустриялдық-инновациялық даму басқармасы
97 290,0
001
Жергілікті деңгейде индустриялық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
97 290,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
277 788,6
051
"Бизнестің жол картасы 2020" бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
277 788,6
289
Облыстың кәсіпкерлік және туризм басқармасы
717 190,0
005
"Бизнестің жол картасы 2020" бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
12 000,0
006
"Бизнестің жол картасы 2020" бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
595 190,0

1 045 135,0
003
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
125 545,0
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
17 682,0
007
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие транспортной инфраструктуры
1 506 903,0
025
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного значения и улиц населенных пунктов
127 705,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
1 872 618,4
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
203 608,0
080
Строительство специализированных центров обслуживания населения
203 608,0
13
Прочие
6 687 945,6
120
Аппарат акима области
285 317,0
008
Обеспечение деятельности государственного учреждения "Центр информационных технологий"
285 317,0
257
Управление финансов области
2 401 688,0
012
Резерв местного исполнительного органа области
170 423,0
040
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов
2 231 265,0
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
304 414,0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций концессионных проектов, консультативное сопровождение концессионных проектов
304 414,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
2 604 258,0
024
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы "Дорожная карта бизнеса 2020"
1 695 079,0
037
Развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2020 года
909 179,0
280
Управление индустриально-инновационного развития области
97 290,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития индустриально-инновационной деятельности
97 290,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
277 788,6
051
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы "Дорожная карта бизнеса 2020"
277 788,6
289
Управление предпринимательства и туризма области
717 190,0
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках программы "Дорожная карта бизнеса 2020"
12 000,0
006
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках программы "Дорожная карта бизнеса 2020"
595 190,0

4. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
0
5. Бюджет тапшылығы (профициті)
1 167 269
6. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
-1 167 269
Қарыздар түсімі
0
Қарыздарды өтеу
1 167 269
1
Қарыздарды өтеу
1 167 269
257
Облыстың қаржы басқармасы
1 167 269
015
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
1 167 269
Қызылорда облыстық мәслихатының
2014 жылғы "12" желтоқсандағы 33 сессиясының
№ 236 шешіміне 4-қосымша
2015 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнаулы білім беру бағдарламары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарына дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Аудандық маңызы бар және ауыл денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетуі
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдық денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, бастапқы медициналық-санитарлық көмек және медициналық ұйымдар мамандарын жіберу бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсетуі
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдауыштары мен препараттарын өндіру
Салуатты өмір салтын насихаттау
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдық денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитариялық авиация
Туберкулез, жұқпалы аурулар, психикалық күйзеліс және мінез құлқының бұзылуынан, оның ішінде психикаға белсенді әсер ететін заттарды қолдануға байланысты, зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы қүрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Туберкулезбен ауыратын науқастарды химия препараттарымен қамтамасыз ету
Диабетпен ауыратын науқастарды диабетке қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
Онкологиялық науқастарды химия препараттарымен қамтамасыз ету
Созылмалы бүйрек функциясының жетіспеушілігі бар, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ бүйрегін транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
Онкологиялық науқастарға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық көмек көрсету
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде скринингтік зерттеулер жүргізу
Жаңадан іске қосылатын денсаулық сақтау объектілерін күтіп-ұстау
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және балаларға арналған және емдік тағамдардың арнаулы өнімдерімен қамтамасыз ету
Азаматтардың жекелеген санатарын дәрілік заттармен амбулаториялық емдеу деңгейінде жеңілдетілген жағдайда қамтамасыз ету
Гемофилиямен ауыратын науқастарды қанды ұйыту факторларымен қамтамасыз ету
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Жіті миокард инфаркті бар науқастарды тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Ана мен баланы қорғау бойынша қызмет көрсету

4. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
5. Дефицит (профицит) бюджета
1 167 269
6. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
-1 167 269
Поступление займов
0
Погашение займов
1 167 269
1
Погашение займов
1 167 269
257
Управление финансов области
1 167 269
015
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
1 167 269
Приложение 4
к решению 33 сессии
Кызылординского областного маслихата
от "12" декабря 2014 года № 236
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2015 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Оказание медицинской помощи населению субъектами здравоохранения районного значения и села и амбулаторно-поликлинической помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи субъектами здравоохранения по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и медицинских организаций, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
Пропаганда здорового образа жизни
Оказание скорой помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
Обеспечение онкогематологичеких больных химиопрепаратами
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, антоимунными, орфнными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации почек
Оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Проведение скрининговых исследований в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Содержание вновь вводимых объектов здравоохранения
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Услуги по охране материнства и детства