Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі өңдеу өнеркәсібі саласында көрсететін мемлекеттік қызметтер регламенттерiн бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2014 жылы 18 маусымдағы № 229 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 25 шілдеде № 9627 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 28 мамырдағы № 638 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 28.05.2015 № 638 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН :
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес «Тауарларды кеден аумағында/аумағынан тыс өңдеу және өнеркәсіптің ішкі тұтыну үшін жеңіл, тау-кен металлургиясы, химия, фармацевтика, ағаш өңдеу салаларында, сондай-ақ машина жасауда және құрылыс индустриясында өңдеу шарттары туралы құжат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес «Қазақстан Республикасының аумағынан Кеден одағына кірмейтін елдерге экспорты лицензия негізінде (лицензиясыз) жүзеге асырылатын бағалы металдарды (олардан жасалған бұйымдарды қоспағанда), бағалы металдардың сынықтары мен қалдықтарын әкету кезінде мемлекеттік бақылау және құнын бағалау актісін беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес «Қазақстан Республикасының аумағына Кеден одағына кiрмейтiн елдерден экспорты лицензия негiзiнде (лицензиясыз) жүзеге асырылатын бағалы металдарды (олардан жасалған бұйымдарды қоспағанда), бағалы металл сынықтары мен қалдықтарын әкелу кезiнде мемлекеттiк бақылау актiсiн беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес «Қазақстан Республикасының аумағында құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларын өңдеудің экономикалық орынсыздығы немесе мүмкін еместігі туралы қорытынды беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес «Қазақстан Республикасында шикізат тауарларынан бағалы металдарды өнеркәсіптік алудың мүмкіндігі (мүмкін еместігі) мен экономикалық орындылығы (орынсыздығы) туралы қорытынды беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлiгiнiң Өнеркәсiп комитетi (Б.Ә. Қасымбеков) заңнамада белгiленген тәртiппен:

Об утверждении регламентов государственных услуг, оказываемых Министерством индустрии и новых технологий Республики Казахстан в области обрабатывающей промышленности
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 18 июня 2014 года № 229. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 июля 2014 года № 9627. Утратил силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 638
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 28.05.2015 № 638 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) регламент государственной услуги «Выдача документа об условиях переработки товаров на/вне таможенной территории и переработки для внутреннего потребления легкой, горно-металлургической, химической, фармацевтической, деревообрабатывающей отраслях промышленности, а также в машиностроении и стройиндустрии» согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) регламент государственной услуги «Выдача акта государственного контроля и оценки стоимости при вывозе с территории Республики Казахстан в страны, не входящие в Таможенный союз драгоценных металлов (за исключением изделий из них), лома и отходов драгоценных металлов, экспорт которых осуществляется на основании лицензии (без лицензии)» согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) регламент государственной услуги «Выдача акта государственного контроля при ввозе на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Таможенный союз драгоценных металлов (за исключением изделий из них), лома и отходов драгоценных металлов, экспорт которых осуществляется на основании лицензии (без лицензии)» согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) регламент государственной услуги «Выдача заключения об экономической нецелесообразности или невозможности переработки сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы, на территории Республики Казахстан» согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) регламент государственной услуги «Выдача заключения о возможности (невозможности) и экономической целесообразности (нецелесообразности) промышленного извлечения драгоценных металлов из сырьевых товаров в Республике Казахстан» согласно приложению 5 к настоящему приказу.
2. Комитету промышленности Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (Касымбеков К.А.) в установленном законодательством порядке обеспечить:

1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуiн;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттiк тiркелгеннен кейiн күнтiзбелiк он күн iшiнде оның бұқаралық ақпарат құралдарында және «Әдiлет» ақпараттық-құқықтық жүйесiнде ресми жариялауға жiберiлуiн;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлiгiнiң интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттiк тiркелгеннен кейiн күнтiзбелiк он күн iшiнде Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлiгiнiң Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсiн.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар бiрiншi вице-министрi А.П. Рауға жүктелсiн.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Индустрия және жаңа
технологиялар министрi
Ә. Исекешев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары – Қазақстан
Республикасының Индустрия
және жаңа технологиялар
министрінің
2014 жылғы 18 маусымдағы
№ 229 бұйрығына
1- қосымша
«Тауарларды кеден аумағында/аумағынан тыс өңдеу және өнеркәсіптің ішкі тұтыну үшін жеңіл, тау-кен металлургиясы, химия, фармацевтика, ағаш өңдеу салаларында, сондай-ақ машина жасауда және құрылыс индустриясында өңдеу шарттары туралы құжат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1.Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Өнеркәсiп комитетi (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді, оның ішінде www.egov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы немесе www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы көрсетіледі.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны – электронды (ішінара автоматтандырылған) немесе қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі – Тауарларды кеден аумағында/аумағынан тыс өңдеу және өнеркәсіптің ішкі тұтыну үшін жеңіл, тау-кен металлургиясы, химия, фармацевтика, ағаш өңдеу салаларында, сондай-ақ машина жасауда және құрылыс индустриясында өңдеу шарттары туралы құжат.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электронды.
1.Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылдары тәртібінің сипаттамасы

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в средствах массовой информации и информационно-правовой системе «Әділет»;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого вице-министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан Рау А.П.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан – Министр
индустрии и новых технологий
Республики Казахстан                             А. Исекешев
Приложение 1
к приказу Заместителя Премьер-Министра
Республики Казахстан - Министра
индустрии и новых технологий
Республики Казахстан
от 18 июня 2014 года № 229
Регламент государственной услуги
«Выдача документа об условиях переработки товаров на/вне
таможенной территории и переработки для внутреннего потребления
легкой, горно-металлургической, химической, фармацевтической,
деревообрабатывающей отраслях промышленности, а также
в машиностроении и стройиндустрии»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача документа об условиях переработки товаров на/вне таможенной территории и переработки для внутреннего потребления легкой, горно-металлургической, химической, фармацевтической, деревообрабатывающей отраслях промышленности, а также в машиностроении и стройиндустрии» (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом промышленности Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – услугодатель), в том числе через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz или веб-портал «Е-лицензирование»: www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и/или бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – документ об условиях переработки товаров на/вне таможенной территории и переработки для внутреннего потребления легкой, горно-металлургической, химической, фармацевтической, деревообрабатывающей отраслях промышленности, а также в машиностроении и стройиндустрии.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги

4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіздеме Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 6 наурыздағы № 202 қаулысымен бекітілген «Тауарларды кеден аумағында/аумағынан тыс өңдеу және өнеркәсіптің ішкі тұтыну үшін жеңіл, тау-кен металлургиясы, химия, фармацевтика, ағаш өңдеу салаларында, сондай-ақ машина жасауда және құрылыс индустриясында өңдеу шарттары туралы құжат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет қызмет алушының Стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 9-тармағына сәйкес құжаттар тізімі ұсыну болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1-рәсім – көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы 1 сағат ішінде құжаттарды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады, оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жібереді;
2-рәсім – көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 сағат ішінде қарар жазады және оларды басқарма басшысына қарауға жібереді;
3-рәсім – басқарма басшысы 1 сағат ішінде жауапты орындаушыны анықтайды және оған құжаттарды береді;
4-рәсім – жауапты орындаушы ұсынылған құжаттар Стандартының 9-тармағына сәйкестігін тексереді, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін дайындайды және 29 күнтізбе күнінен кешіктірмей, басқарма басшысына қарауға ұсынады;
5-рәсім – басқарма басшысы 1 сағаттың ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне бұрыштама қояды және көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қол қоюға береді;
6-рәсім – көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы 1 сағаттың ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қояды және оны жауапты орындаушыға береді;
7-рәсім – жауапты орындаушы 1 сағаттың ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне тіркеуге жібереді;
8-рәсім – көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы 2 сағаттың ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін тіркейді және береді.
6. Мынадай рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсім (іс-қимыл) нәтижесі:
1) тіркелген құжаттар;
2) қарар;
3) жауапты орындаушының құжаттарды алуы;
4) басқарма басшысы қарастырған мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі;
5) бұрыштама қойылған мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі;
6) қол қойылған мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі;
7) тіркелген мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі;
8) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру.

4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем перечня документов (далее – перечень документов) согласно пункту 9 Стандарта государственной услуги «Выдача документа об условиях переработки товаров на/вне таможенной территории и переработки для внутреннего потребления легкой, горно-металлургической, химической, фармацевтической, деревообрабатывающей отраслях промышленности, а также в машиностроении и стройиндустрии», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 марта 2014 года № 202 (далее – Стандарт).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
процедура 1 - специалист канцелярии услугодателя в течении 1 часа осуществляет прием и регистрацию документов, направляет их руководству услугодателя;
процедура 2 - руководство услугодателя в течении 1 часа налагает резолюцию и направляет их на рассмотрение руководителю управления;
процедура 3 - руководитель управления в течении 1 часа определяет ответственного исполнителя и передает ему документы;
процедура 4 - ответственный исполнитель проверяет представленные документы согласно пункту 9 Стандарта, подготавливает и вносит результат оказания государственной услуги на рассмотрение руководителю управления 29 календарных дней;
процедура 5 - руководитель управления в течении 1 часа визирует результат оказания государственной услуги и передает на подпись руководству услугодателя;
процедура 6 - руководство услугодателя в течении 1 часа подписывает результат оказания государственной услуги и передает его ответственному исполнителю;
процедура 7 - ответственный исполнитель в течении 1 часа направляет результат оказания государственной услуги для регистрации в канцелярию услугодателя;
процедура 8 - специалист канцелярии услугодателя в течении 2 часов регистрирует и выдает результат оказания государственной услуги.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированные документы;
2) резолюция;
3) получение документов ответственным исполнителем;
4) рассмотренный руководителем управления результат оказания государственной услуги;
5) завизированный результат оказания государственной услуги;
6) подписанный результат оказания государственной услуги;
7) зарегистрированный результат оказания государственной услуги;
8) выдача результата оказания государственной услуги.

3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
2) басқарма басшысы;
3) жауапты орындаушы;
4) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы;
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) бірізділігінің сипаттамасы «Тауарларды кеден аумағына/аумағынан тыс өңдеу және өнеркәсіптің ішкі тұтынуы үшін жеңіл, тау-кен металлургиясы, химия, фармацевтика, ағаш өңдеу салаларында, сондай-ақ машина жасауда және құрылыс индустриясында өңдеу шарттары туралы құжат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет Регламентке (бұдан әрі – Регламент) 1-қосымшада әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) өту блок-схемасында келтірілген.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
9. Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсеткен кезде көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібінің және рәсімдері (іс-қимылдары) бірізділігінің сипаттамасы.
1) көрсетілетін қызметті беруші рәсімдері (іс-қимылдары) бірізділігінің сипаттамасы:
1-рәсім – көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің мемлекеттік қызметті көрсету үшін «Е-лицензиялау» мемлекеттік дерекқоры ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – МД АЖ) логин және құпия сөз енгізуі (авторизациялау рәсімі);
1-шарт – «Е-лицензиялау» МД АЖ-да құпия сөз және логин арқылы көрсетілетін қызметті берушінің тіркелген қызметкері туралы деректердің дұрыстығын тексеру;
2-рәсім – көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде көрсетілген қызметті таңдауы, экранға қызметті көрсетуге арналған сұрау нысанының шығуы және көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушы деректерін енгізу;
3-рәсім – жеке тұлғалардың мемлекеттік дерекқорында (бұдан әрі – ЖТ МД)/заңды тұлғалардың мемлекеттік дерекқорында (бұдан әрі – ЗТ МД) электрондық үкіметтің шлюзі арқылы көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы сұрауды жіберу;
2-шарт – ЖТ МД-да/ЗТ МД-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің бар-жоғы тексеру;
4-рәсім – ЖТ МД-да/ЗТ МД-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің жоқ болуына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаның қалыптасуы;
5-рәсім – қағаз нысанындағы құжаттардың бар-жоғы туралы белгілер бөлігінде сұрау нысанының толтырылуы және көрсетілетін қызметті алушы ұсынған қажетті құжаттарды көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің сканерлеу және сұрау нысанына оларды тіркеу;
6-рәсім – сұраудың «Е-лицензиялау» МД АЖ-да тіркеу және көрсетілетін қызметтің «Е-лицензиялау» МД АЖ-да өңдеу;
3-шарт – көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына және мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған негіздемелерге сәйкестігін көрсетілетін қызметті берушінің тексеруі;
7-рәсім – көрсетілетін қызметті алушының «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ қалыптастырған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін (электрондық құжат) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасын (бұдан әрі – ЭЦҚ) пайдалана отырып қалыптастырылады.

3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) руководство услугодателя;
2) руководитель управления;
3) ответственный исполнитель;
4) специалист канцелярии услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведено в блок-схеме прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия) согласно приложению 1 к Регламенту государственной услуги «Выдача документа об условиях переработки товаров на/вне таможенной территории и переработки для внутреннего потребления легкой, горно-металлургической, химической, фармацевтической, деревообрабатывающей отраслях промышленности, а также в машиностроении и стройиндустрии» (далее – Регламент).
4. Описание порядка использования информационных систем
в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал.
1) описание последовательности процедур (действий) услугодателя:
процедура 1 – ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процедура авторизации) в информационной системе государственной базы данных (далее – ИС ГБД) «Е-лицензирование» для оказания государственной услуги;
условие 1 – проверка в ИС ГБД «Е-лицензирование» подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
процедура 2 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных услугополучателя;
процедура 3 – направление запроса через шлюз электронного правительства (далее – ШЭП) в государственной базе данных физических лиц (далее – ГБД ФЛ)/государственной базе данных юридических лиц (далее – ГБД ЮЛ) о данных услугополучателя;
условие 2 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
процедура 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
процедура 5 – заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование сотрудником услугодателя необходимых документов, предоставленных услугополучателем, и прикрепление их к форме запроса;
процедура 6 – регистрация запроса в ИС ГБД «Е-лицензирование» и обработка услуги в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
условие 3 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя необходимым требованиям и основаниям для оказания государственной услуги;
процедура 7 – получение услугополучателем результата государственной услуги (электронный документ), сформированной ИС ГБД «Е-лицензирование». Электронный документ формируется с использованием электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.

2) көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібінің және рәсімдерің (іс-қимылдарың) бірізділігінің сипаттамасы:
көрсетілетін қызметті алушы порталда көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталатын өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен тіркеуді жүзеге асырады (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
1-рәсім – көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде ЭЦҚ тіркеу куәлігінің орнатылуы көрсетілетін қызметті алушының порталда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуы үшін құпия сөзді енгізуі рәсімі (авторизациялау рәсімі);
1-шарт – порталда логині (жеке сәйкестендіру нөмірі және бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН/БСН) және құпия сөзі арқылы тіркелген тұтынушы туралы деректер дұрыстығының тексерілуі;
2-рәсім – көрсетілетін қызметті алушының осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде көрсетілетін қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін экранға сұрау нысанының шығуы және көрсетілетін қызметті алушының нысанды, оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, қажетті құжаттарды электронды түрде сұрау нысанына қоса бере отырып, толтыруы (деректерді енгізуі);
3-рәсім – көрсетілетін қызметті алушының сұрауды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
2-шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және оның қайтарылған (күші жойылған) тіркеу куәліктері тізімінде болмауын, сондай-ақ сұрауда көрсетілген ЖСН/БСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы сәйкестендіру деректері сәйкестігінің тексерілуі;
4-рәсім – қызмет көрсетуге арналған сұраудың толтырылған нысанының (енгiзiлген деректердің) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы арқылы куәландырылуы (қол қою);
5-рәсім – электрондық құжаттың (көрсетілетін қызметті алушы сұрауының) «Е-лицензиялау» МД АЖ-да тіркелуі және «Е-лицензиялау» МД АЖ-да сұраудың өңделуі;
3-шарт – көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына және құжатты беруге арналған негіздемелерге сәйкестігін көрсетілетін қызметті берушінің тексеруі;
6-рәсім – көрсетілетін қызметті алушының портал қалыптастырған мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін (электрондық құжат) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сы пайдаланыла отырып қалыптастырылады.
10. Қызмет беруші арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылы диаграммасы және көрсетілетін қызметті алушы арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылы диаграммасы осы Регламентке 23-қосымшада келтірілген.

2) описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугополучателя:
услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
процедура 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процедура ввода услугополучателем пароля (процедура авторизации) на портале для получения государственной услуги;
условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном потребителе через логин (индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН)/бизнес-идентификационный номер (далее – БИН)) и пароль;
процедура 2 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем регламенте государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
процедура 3 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН, указанным в запросе, и ИИН/БИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
процедура 4 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
процедура 5 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в ИС ГБД «Е-лицензирование» и обработка запроса в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
условие 3 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи документа;
процедура 6 – получение услугополучателем результата государственной услуги (электронный документ), сформированного порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
10. Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через услугодателя, и диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через услугополучателя, приведены в приложениях 23 к настоящему Регламенту.

11. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы Регламентке 4-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Тауарларды кеден
аумағында/аумағынан тыс өңдеу
және өнеркәсіптің ішкі тұтыну
үшін жеңіл, тау-кен
металлургиясы, химия,
фармацевтика, ағаш өңдеу
салаларында, сондай-ақ машина
жасауда және құрылыс
индустриясында өңдеу
шарттары туралы құжат беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) өту блок-схемасы
Рәсім №
1
2
3
4
5
6
7
8
Құрылымдық бөлімше атауы
Көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы
Басқарма басшысы
Жауапты орындаушы
Басқарма басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы
Жауапты орындаушы
Көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы
Рәсім (іс-қимылдар) атауы
Құжаттарды қабылдау және тіркеу, оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына жіберу
Құжаттарға қарар жазу және көрсетілетін қызмет беруші басқармасының басшысына қарауға жіберу
Жауапты орындаушыны айқындау және оған құжаттарды беру
Ұсынылған құжаттарды қойылатын талаптарға сәйкестігін тексеру, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін дайындау және басқарма басшысына қарауға ұсыну
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне бұрыштама қол қою және көрсетілетін қызметті беруші басшылығына қол қоюға беру
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қою және оны жауапты орындаушыға беру
Көрсетілетін қызметті беруші кеңсесіне тіркеу үшін мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін жіберу
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін тіркеу
Келесі рәсімді орындауды бастау үшін негіздеме болатын мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі
Тіркелген құжаттар
Қарар
Қарар
Басқарма басшысы қараған мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Бұрыштама қол қойылған мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Қол қойылған мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Тіркелген мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Орындау мерзімдері
1 сағат
1 сағат
1 сағат
29 күнтізбе күні
1 сағат
1 сағат
1 сағат
2 сағат
Келесі рәсім (іс-қимыл) №
2
3
4
5
6
7
8
-
«Тауарларды кеден
аумағында/аумағынан тыс өңдеу
және өнеркәсіптің ішкі тұтыну
үшін жеңіл, тау-кен
металлургиясы, химия,
фармацевтика, ағаш өңдеу
салаларында, сондай-ақ машина
жасауда және құрылыс
индустриясында өңдеу
шарттары туралы құжат беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік қызметті көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылы диаграммасы
«Тауарларды кеден
аумағында/аумағынан тыс өңдеу
және өнеркәсіптің ішкі тұтыну
үшін жеңіл, тау-кен
металлургиясы, химия,
фармацевтика, ағаш өңдеу
салаларында, сондай-ақ машина
жасауда және құрылыс
индустриясында өңдеу
шарттары туралы құжат беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 3-қосымша
Көрсетілетін қызметті алушы арқылы мемлекеттік қызметті көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылы диаграммасы
«Тауарларды кеден
аумағында/аумағынан тыс өңдеу
және өнеркәсіптің ішкі тұтыну
үшін жеңіл, тау-кен
металлургиясы, химия,
фармацевтика, ағаш өңдеу
салаларында, сондай-ақ машина
жасауда және құрылыс
индустриясында өңдеу
шарттары туралы құжат беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 4-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамасы
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары – Қазақстан
Республикасының Индустрия
және жаңа технологиялар
министрінің
2014 жылғы 18 маусымдағы
№ 229 бұйрығына
2 -қосымша
«Қазақстан Республикасының аумағынан Кеден одағына кірмейтін елдерге экспорты лицензия негізінде (лицензиясыз) жүзеге асырылатын бағалы металдарды (олардан жасалған бұйымдарды қоспағанда), бағалы металдардың сынықтары мен қалдықтарын әкету кезінде мемлекеттік бақылау және құнын бағалау актісін беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1.Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Өнеркәсiп комитетi (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді, оның ішінде www.egov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы немесе www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы көрсетіледі.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны – электронды (ішінара автоматтандырылған) немесе қағаз түрінде.

11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Выдача документа об условиях переработки
товаров на/вне таможенной территории и
переработки для внутреннего потребления
легкой, горно-металлургической, химической,
фармацевтической, деревообрабатывающей
отраслях промышленности, а также в
машиностроении и стройиндустрии»
Блок-схема прохождения каждого действия
(процедуры) с указанием длительности каждой
процедуры (действия)
№ процедуры
1
2
3
Наименование структурного подразделения
Специалист канцелярии услугодателя
Руководство услугодателя
Руководитель управления
Наименование
процедуры (действий)
Прием и регистрация документов, направление их руководству услугодателя
Наложение резолюции и направление документов на рассмотрение руководителю управления услугодателя
Определение ответственного исполнителя и передача ему документов
Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры
Зарегистрированные документы
Резолюция
Резолюция
Сроки исполнения
1 час
1 час
1 час
№ следующей процедуры (действия)
2
3
4
продолжение таблицы:
4
5
6
7
8
Ответственный исполнитель
Руководитель управления
Руководство услугодателя
Ответственный исполнитель
Специалист канцелярии услугодателя
Проверка представленных документов на предмет их соответствия предъявляемым требованиям, подготовка и внесение результата оказания государственной услуги на рассмотрение руководителю управления.
Визирование
результата оказания государственной услуги и передача на подпись руководству услугодателя
Подписание результата оказания государственной услуги и передача его ответственному исполнителю
Направление результата оказания государственной услуги для регистрации в канцелярию услугодателя
Регистрация результата оказания государственной услуги
Рассмотренный руководителем управления результат оказания государственной услуги
Завизированный результат оказания государственной услуги
Подписанный результат оказания государственной услуги
Зарегистрированный результат оказания государственной услуги
Результат оказания государственной услуги
29 календарных дней
1 час
1 час
1 час
2 часа
5
6
7
8
-
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Выдача документа об условиях переработки
товаров на/вне таможенной территории и
переработки для внутреннего потребления
легкой, горно-металлургической, химической,
фармацевтической, деревообрабатывающей
отраслях промышленности, а также в
машиностроении и стройиндустрии»
Диаграмма функционального взаимодействия информационных
систем, задействованных в оказании государственной услуги
через услугодателя
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
«Выдача документа об условиях переработки
товаров на/вне таможенной территории и
переработки для внутреннего потребления
легкой, горно-металлургической, химической,
фармацевтической, деревообрабатывающей
отраслях промышленности, а также в
машиностроении и стройиндустрии»
Диаграмма функционального взаимодействия информационных
систем, задействованных в оказании государственной услуги
через услугополучателя
Приложение 4
к Регламенту государственной услуги
«Выдача документа об условиях переработки
товаров на/вне таможенной территории и
переработки для внутреннего потребления
легкой, горно-металлургической, химической,
фармацевтической, деревообрабатывающей
отраслях промышленности, а также в
машиностроении и стройиндустрии»
Справочник бизнес-процессов
оказания государственной услуги
Условные обозначения:
Приложение 2
к приказу Заместителя Премьер-Министра
Республики Казахстан - Министра
индустрии и новых технологий
Республики Казахстан
от 18 июня 2014 года № 229
Регламент государственной услуги
«Выдача акта государственного контроля и оценки стоимости при
вывозе с территории Республики Казахстан в страны, не входящие
в Таможенный союз драгоценных металлов (за исключением изделий
из них), лома и отходов драгоценных металлов, экспорт которых
осуществляется на основании лицензии (без лицензии)»
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Комитетом промышленности Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – услугодатель), в том числе через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz или веб-портал «Е-лицензирование»: www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) или бумажная.

3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі – Қазақстан Республикасының аумағынан Кеден одағына кірмейтін елдерге экспорты лицензия негізінде (лицензиясыз) жүзеге асырылатын бағалы металдарды (олардан жасалған бұйымдарды қоспағанда), бағалы металдардың сынықтары мен қалдықтарын әкету кезінде мемлекеттік бақылау және құнын бағалау актісін беру туралы акт.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электронды.
1.Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылдар тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіздеме Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 6 наурыздағы № 202 қаулысымен бекітілген «Қазақстан Республикасының аумағынан Кеден одағына кірмейтін елдерге экспорты лицензия негізінде (лицензиясыз) жүзеге асырылатын бағалы металдарды (олардан жасалған бұйымдарды қоспағанда), бағалы металдардың сынықтары мен қалдықтарын әкету кезінде мемлекеттік бақылау және құнын бағалау актісін беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 9-тармағына сәйкес құжаттар тізімі ұсыну болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1-рәсім – көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы 1 сағат ішінде құжаттарды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады, оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жібереді;
2-рәсім – көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 сағат ішінде қарар жазады және оларды басқарма басшысына қарауға жібереді;
3-рәсім – басқарма басшысы 1 сағат ішінде жауапты орындаушыны анықтайды және оған құжаттарды береді;
4-рәсім – жауапты орындаушы ұсынылған құжаттар Стандартының 9-тармағына сәйкестігін тексереді, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін дайындайды және 4 күнтізбе күнінен кешіктірмей, басқарма басшысына қарауға ұсынады;
5-рәсім – басқарма басшысы 1 сағаттың ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне бұрыштама қояды және көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қол қоюға береді;
6-рәсім – көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы 1 сағаттың ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қояды және оны жауапты орындаушыға береді;
7-рәсім – жауапты орындаушы 1 сағаттың ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне тіркеуге жібереді;
8-рәсім – көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы 2 сағаттың ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін тіркейді және береді.

3. Результат оказания государственной услуги – выдача акта государственного контроля и оценки стоимости при вывозе с территории Республики Казахстан в страны, не входящие в Таможенный союз драгоценных металлов (за исключением изделий из них), лома и отходов драгоценных металлов, экспорт которых осуществляется на основании лицензии (без лицензии).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем перечня документов (далее – перечень документов) согласно пункту 9 Стандарта государственной услуги «Выдача акта государственного контроля и оценки стоимости при вывозе с территории Республики Казахстан в страны, не входящие в Таможенный союз драгоценных металлов (за исключением изделий из них), лома и отходов драгоценных металлов, экспорт которых осуществляется на основании лицензии (без лицензии)», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 марта 2014 года № 202 (далее – Стандарт).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
процедура 1 - специалист канцелярии услугодателя в течении 1 часа осуществляет прием и регистрацию документов, направляет их руководству услугодателя;
процедура 2 - руководство услугодателя в течении 1 часа налагает резолюцию и направляет их на рассмотрение руководителю управления;
процедура 3 - руководитель управления в течении 1 часа определяет ответственного исполнителя и передает ему документы;
процедура 4 - ответственный исполнитель проверяет представленные документы согласно пункту 9 Стандарта, подготавливает и вносит результат оказания государственной услуги на рассмотрение руководителю управления не позднее 4 календарных дней;
процедура 5 - руководитель управления в течении 1 часа визирует результат оказания государственной услуги и передает на подпись руководству услугодателя;
процедура 6 - руководство услугодателя в течении 1 часа подписывает результат оказания государственной услуги и передает его ответственному исполнителю;
процедура 7 - ответственный исполнитель в течении 1 часа направляет результат оказания государственной услуги для регистрации в канцелярию услугодателя;
процедура 8 - специалист канцелярии услугодателя в течении 2 часов регистрирует и выдает результат оказания государственной услуги.

11. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы Регламентке 4-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
«Қазақстан Республикасының
аумағынан Кеден одағына
кірмейтін елдерге экспорты
лицензия негізінде
(лицензиясыз) жүзеге
асырылатын бағалы металдарды
(олардан жасалған бұйымдарды
қоспағанда), бағалы
металдардың сынықтары мен
қалдықтарын әкету кезінде
мемлекеттік бақылау және
құнын бағалау актісін беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) өту блок-схемасы
Рәсім №
1
2
3
4
5
6
7
8
Құрылымдық бөлімше атауы
Көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы
Басқарма басшысы
Жауапты орындаушы
Басқарма басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы
Жауапты орындаушы
Көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы
Рәсім (іс-қимылдар) атауы
Құжаттарды қабылдау және тіркеу, оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына жіберу
Құжаттарға қарар жазу және көрсетілетін қызмет беруші басқармасының басшысына қарауға жіберу
Жауапты орындаушыны айқындау және оған құжаттарды беру
Ұсынылған құжаттарды қойылатын талаптарға сәйкестігін тексеру, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін дайындау және басқарма басшысына қарауға ұсыну
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне бұрыштама қол қою және көрсетілетін қызметті беруші басшылығына қол қоюға беру
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қою және оны жауапты орындаушыға беру
Көрсетілетін қызметті беруші кеңсесіне тіркеу үшін мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін жіберу
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін тіркеу
Келесі рәсімді орындауды бастау үшін негіздеме болатын мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі
Тіркелген құжаттар
Қарар
Қарар
Басқарма басшысы қараған мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Бұрыштама қол қойылған мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Қол қойылған мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Тіркелген мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Орындау мерзімдері
1 сағат
1 сағат
1 сағат
4 күнтізбе күні
1 сағат
1 сағат
1 сағат
2 сағат
Келесі рәсім (іс-қимыл) №
2
3
4
5
6
7
8
-
«Қазақстан Республикасының
аумағынан Кеден одағына
кірмейтін елдерге экспорты
лицензия негізінде
(лицензиясыз) жүзеге
асырылатын бағалы металдарды
(олардан жасалған бұйымдарды
қоспағанда), бағалы
металдардың сынықтары мен
қалдықтарын әкету кезінде
мемлекеттік бақылау және
құнын бағалау актісін беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік қызметті көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
«Қазақстан Республикасының
аумағынан Кеден одағына
кірмейтін елдерге экспорты
лицензия негізінде
(лицензиясыз) жүзеге
асырылатын бағалы металдарды
(олардан жасалған бұйымдарды
қоспағанда), бағалы
металдардың сынықтары мен
қалдықтарын әкету кезінде
мемлекеттік бақылау және
құнын бағалау актісін беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 3-қосымша
Көрсетілетін қызметті алушы арқылы мемлекеттік қызметті көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылы диаграммасы
«Қазақстан Республикасының
аумағынан Кеден одағына
кірмейтін елдерге экспорты
лицензия негізінде
(лицензиясыз) жүзеге
асырылатын бағалы металдарды
(олардан жасалған бұйымдарды
қоспағанда), бағалы
металдардың сынықтары мен
қалдықтарын әкету кезінде
мемлекеттік бақылау және
құнын бағалау актісін беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 4-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамасы
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары – Қазақстан
Республикасының Индустрия
және жаңа технологиялар
министрінің
2014 жылғы 18 маусымдағы
№ 229 бұйрығына
3 - қосымша
«Қазақстан Республикасының аумағына Кеден одағына кiрмейтiн елдерден экспорты лицензия негiзiнде (лицензиясыз) жүзеге асырылатын бағалы металдарды (олардан жасалған бұйымдарды қоспағанда), бағалы металл сынықтары мен қалдықтарын әкелу кезiнде мемлекеттiк бақылау актiсiн беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1.Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Өнеркәсiп комитетi (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді, оның ішінде www.egov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы немесе www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы көрсетіледі.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны – электронды (ішінара автоматтандырылған) немесе қағаз түрінде.

11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Выдача акта государственного контроля и
оценки стоимости при вывозе с территории
Республики Казахстан в страны, не входящие
в Таможенный союз драгоценных металлов (за
исключением изделий из них), лома и отходов
драгоценных металлов, экспорт которых
осуществляется на основании лицензии
(без лицензии)»
Блок-схема прохождения каждого действия
(процедуры) с указанием длительности каждой
процедуры (действия)
№ процедуры
1
2
3
4
Наименование структурного подразделения
Специалист канцелярииуслугодателя
Руководство услугодателя
Руководитель управления
Ответственный исполнитель
Наименование процедуры (действий)
Прием и регистрация документов, направление их руководству услугодателя
Наложение резолюции и направление документов на рассмотрение руководителю управления услугодателя
Определение ответственного исполнителя и передача ему документов
Проверка представленных документов на предмет их соответствия предъявляемым требованиям, подготовка и внесение результата оказания государственной услуги на рассмотрение руководителю управления
Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры
Зарегистрированные документы
Резолюция
Резолюция
Рассмотренный руководителем управления результат оказания государственной услуги
Сроки исполнения
1 час
1 час
1 час
4 календарных дней
№ следующей процедуры (действия)
2
3
4
5
продолжение таблицы:
5
6
7
8
Руководитель управления
Руководство услугодателя
Ответственный исполнитель
Специалист канцелярии услугодателя
Визирование результата оказания государственной услуги и передача на подпись руководству услугодателя
Подписание результата оказания государственной услуги и передача его ответственному исполнителю
Направление результата оказания государственной услуги для регистрации в канцелярию услугодателя
Регистрация результата оказания государственной услуги
Завизированный результат оказания государственной услуги
Подписанный результат оказания государственной услуги
Зарегистрированный результат оказания государственной услуги
Результат оказания государственной услуги
1 час
1 час
1 час
2 часа
6
7
8
-
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Выдача акта государственного контроля и
оценки стоимости при вывозе с территории
Республики Казахстан в страны, не входящие
в Таможенный союз драгоценных металлов (за
исключением изделий из них), лома и отходов
драгоценных металлов, экспорт которых
осуществляется на основании лицензии
(без лицензии)»
Диаграмма функционального взаимодействия информационных
систем, задействованных в оказании государственной услуги
через услугодателя
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
«Выдача акта государственного контроля и
оценки стоимости при вывозе с территории
Республики Казахстан в страны, не входящие
в Таможенный союз драгоценных металлов (за
исключением изделий из них), лома и отходов
драгоценных металлов, экспорт которых
осуществляется на основании лицензии
(без лицензии)»
Диаграмма функционального взаимодействия информационных
систем, задействованных в оказании государственной услуги
через услугополучателя
Приложение 4
к Регламенту государственной услуги
«Выдача акта государственного контроля и
оценки стоимости при вывозе с территории
Республики Казахстан в страны, не входящие
в Таможенный союз драгоценных металлов (за
исключением изделий из них), лома и отходов
драгоценных металлов, экспорт которых
осуществляется на основании лицензии
(без лицензии)»
Справочник бизнес-процессов
оказания государственной услуги
Условные обозначения:
Приложение 3
к приказу Заместителя Премьер-Министра
Республики Казахстан - Министра
индустрии и новых технологий
Республики Казахстан
от 18 июня 2014 года № 229
Регламент государственной услуги
«Выдача акта государственного контроля при ввозе на территорию
Республики Казахстан из стран, не входящих в Таможенный союз
драгоценных металлов (за исключением изделий из них), лома и
отходов драгоценных металлов, экспорт которых осуществляется
на основании лицензии (без лицензии)»
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Комитетом промышленности Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – услугодатель), в том числе через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz или веб-портал «Е-лицензирование»: www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) или бумажная.

3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі – Қазақстан Республикасының аумағына Кеден одағына кiрмейтiн елдерден экспорты лицензия негiзiнде (лицензиясыз) жүзеге асырылатын бағалы металдарды (олардан жасалған бұйымдарды қоспағанда), бағалы металл сынықтары мен қалдықтарын әкелу кезiнде мемлекеттiк бақылау актiсiн беру туралы акт (бұдан әрі – акт).
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны – электронды және (немесе) қағаз жүзінде.
2.Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылдар тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіздеме Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 6 наурыздағы № 202 қаулысымен бекітілген «Қазақстан Республикасының аумағына Кеден одағына кiрмейтiн елдерден экспорты лицензия негiзiнде (лицензиясыз) жүзеге асырылатын бағалы металдарды (олардан жасалған бұйымдарды қоспағанда), бағалы металл сынықтары мен қалдықтарын әкелу кезiнде мемлекеттiк бақылау актiсiн беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 9-тармағына сәйкес құжаттар тізімі ұсыну болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1-рәсім – көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы 1 сағат ішінде құжаттарды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады, оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жібереді;
2-рәсім – көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 сағат ішінде қарар жазады және оларды басқарма басшысына қарауға жібереді;
3-рәсім – басқарма басшысы 1 сағат ішінде жауапты орындаушыны анықтайды және оған құжаттарды береді;
4-рәсім – жауапты орындаушы ұсынылған құжаттар Стандартының 9-тармағына сәйкестігін тексереді, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін дайындайды және 4 күнтізбе күнінен кешіктірмей, басқарма басшысына қарауға ұсынады;
5-рәсім – басқарма басшысы 1 сағаттың ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне бұрыштама қояды және көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қол қоюға береді;
6-рәсім – көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы 1 сағаттың ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қояды және оны жауапты орындаушыға береді;
7-рәсім – жауапты орындаушы 1 сағаттың ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне тіркеуге жібереді;
8-рәсім – көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы 2 сағаттың ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін тіркейді және береді.

3. Результат оказания государственной услуги – выдача акта государственного контроля при ввозе на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Таможенный союз драгоценных металлов (за исключением изделий из них), лома и отходов драгоценных металлов, экспорт которых осуществляется на основании лицензии (без лицензии).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем перечня документов (далее – перечень документов) согласно пункту 9 Стандарта государственной услуги «Выдача акта государственного контроля при ввозе на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Таможенный союз драгоценных металлов (за исключением изделий из них), лома и отходов драгоценных металлов, экспорт которых осуществляется на основании лицензии (без лицензии)», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 марта 2014 года № 202 (далее – Стандарт).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
процедура 1 - специалист канцелярии услугодателя в течении 1 часа осуществляет прием и регистрацию документов, направляет их руководству услугодателя;
процедура 2 - руководство услугодателя в течении 1 часа налагает резолюцию и направляет их на рассмотрение руководителю управления;
процедура 3 - руководитель управления в течении 1 часа определяет ответственного исполнителя и передает ему документы;
процедура 4 - ответственный исполнитель проверяет представленные документы согласно пункту 9 Стандарта, подготавливает и вносит результат оказания государственной услуги на рассмотрение руководителю управления не позднее 4 календарных дней;
процедура 5 - руководитель управления в течении 1 часа визирует результат оказания государственной услуги и передает на подпись руководству услугодателя;
процедура 6 - руководство услугодателя в течении 1 часа подписывает результат оказания государственной услуги и передает его ответственному исполнителю;
процедура 7 - ответственный исполнитель в течении 1 часа направляет результат оказания государственной услуги для регистрации в канцелярию услугодателя;
процедура 8 - специалист канцелярии услугодателя в течении 2 часов регистрирует и выдает результат оказания государственной услуги.

3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі – Қазақстан Республикасының аумағында құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларын өңдеудің экономикалық орынсыздығы немесе мүмкін еместігі туралы қорытынды (бұдан әрі – қорытынды).
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны – электронды және (немесе) қағаз жүзінде.
1.Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылдар тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіздеме Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 6 наурыздағы № 202 қаулысымен бекітілген «Қазақстан Республикасының аумағында құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларын өңдеудің экономикалық орынсыздығы немесе мүмкін еместігі туралы қорытынды беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартының(бұдан әрі– Стандарт) 9-тармағына сәйкес құжаттар тізімі ұсыну болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1-рәсім – көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы 1 сағат ішінде құжаттарды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады, оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жібереді;
2-рәсім – көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 сағат ішінде қарар жазады және оларды басқарма басшысына қарауға жібереді;
3-рәсім – басқарма басшысы 1 сағат ішінде жауапты орындаушыны анықтайды және оған құжаттарды береді;
4-рәсім – жауапты орындаушы ұсынылған құжаттар Стандартының 9-тармағына сәйкестігін тексереді, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін дайындайды және 6 жұмыс күнінен кешіктірмей, басқарма басшысына қарауға ұсынады;
5-рәсім – басқарма басшысы 1 сағаттың ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне бұрыштама қояды және көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қол қоюға береді;
6-рәсім – көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы 1 сағаттың ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қояды және оны жауапты орындаушыға береді;
7-рәсім – жауапты орындаушы 1 сағаттың ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне тіркеуге жібереді;
8-рәсім – көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы 2 сағаттың ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін тіркейді және береді.
6. Мынадай рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсім (іс-қимыл) нәтижесі:
1) тіркелген құжаттар;
2) қарар;
3) жауапты орындаушының құжаттарды алуы;

3. Результат оказания государственной услуги – выдача заключения об экономической нецелесообразности или невозможности переработки сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы, на территории Республики Казахстан.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем перечня документов (далее – перечень документов) согласно пункту 9 стандарта государственной услуги «Выдача заключения об экономической нецелесообразности или невозможности переработки сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы, на территории Республики Казахстан», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 марта 2014 года № 202 (далее – Стандарт).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
процедура 1 - специалист канцелярии услугодателя в течении 1 часа осуществляет прием и регистрацию документов, направляет их руководству услугодателя;
процедура 2 - руководство услугодателя в течении 1 часа налагает резолюцию и направляет их на рассмотрение руководителю управления;
процедура 3 - руководитель управления в течении 1 часа определяет ответственного исполнителя и передает ему документы;
процедура 4 - ответственный исполнитель проверяет представленные документы согласно пункту 9 Стандарта, подготавливает и вносит результат оказания государственной услуги на рассмотрение руководителю управления не позднее 6 рабочих дней;
процедура 5 - руководитель управления в течении 1 часа визирует результат оказания государственной услуги и передает на подпись руководству услугодателя;
процедура 6 - руководство услугодателя в течении 1 часа подписывает результат оказания государственной услуги и передает его ответственному исполнителю;
процедура 7 - ответственный исполнитель в течении 1 часа направляет результат оказания государственной услуги для регистрации в канцелярию услугодателя;
процедура 8 - специалист канцелярии услугодателя в течении 2 часов регистрирует и выдает результат оказания государственной услуги.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированные документы;
2) резолюция;
3) получение документов ответственным исполнителем;

3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі – Қазақстан Республикасында шикізат тауарларынан бағалы металдарды өнеркәсіптік алудың мүмкіндігі (мүмкін еместігі) мен экономикалық орындылығы (орынсыздығы) туралы қорытынды беру (бұдан әрі – қорытынды).
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны – электронды және (немесе) қағаз жүзінде.
2.Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылдар тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіздеме Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 6 наурыздағы № 202 қаулысымен бекітілген «Қазақстан Республикасында шикізат тауарларынан бағалы металдарды өнеркәсіптік алудың мүмкіндігі (мүмкін еместігі) мен экономикалық орындылығы (орынсыздығы) туралы қорытынды беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 9-тармағына сәйкес құжаттар тізімі ұсыну болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1-рәсім – көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы 1 сағат ішінде құжаттарды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады, оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жібереді;
2-рәсім – көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 сағат ішінде қарар жазады және оларды басқарма басшысына қарауға жібереді;
3-рәсім – басқарма басшысы 1 сағат ішінде жауапты орындаушыны анықтайды және оған құжаттарды береді;
4-рәсім – жауапты орындаушы ұсынылған құжаттар Стандартының 9-тармағына сәйкестігін тексереді, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін дайындайды және 6 жұмыс күнінен кешіктірмей, басқарма басшысына қарауға ұсынады;
5-рәсім – басқарма басшысы 1 сағаттың ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне бұрыштама қояды және көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қол қоюға береді;
6-рәсім – көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы 1 сағаттың ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қояды және оны жауапты орындаушыға береді;
7-рәсім – жауапты орындаушы 1 сағаттың ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне тіркеуге жібереді;
8-рәсім – көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы 2 сағаттың ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін тіркейді және береді.
6. Мынадай рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсім (іс-қимыл) нәтижесі:
1) тіркелген құжаттар;
2) қарар;

3. Результат оказания государственной услуги – выдача заключения о возможности (невозможности) и экономической целесообразности (нецелесообразности) промышленного извлечения драгоценных металлов из сырьевых товаров в Республике Казахстан.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
2. Описание порядка действий
структурных подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем перечня документов (далее – перечень документов) согласно пункту 9 стандарта государственной услуги «Выдача заключения о возможности (невозможности) и экономической целесообразности (нецелесообразности) промышленного извлечения драгоценных металлов из сырьевых товаров в Республике Казахстан», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 марта 2014 года № 202 (далее – Стандарт).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
процедура 1 - специалист канцелярии услугодателя в течении 1 часа осуществляет прием и регистрацию документов, направляет их руководству услугодателя;
процедура 2 - руководство услугодателя в течении 1 часа налагает резолюцию и направляет их на рассмотрение руководителю управления;
процедура 3 - руководитель управления в течении 1 часа определяет ответственного исполнителя и передает ему документы;
процедура 4 - ответственный исполнитель проверяет представленные документы согласно пункту 9 Стандарта, подготавливает и вносит результат оказания государственной услуги на рассмотрение руководителю управления не позднее 6 рабочих дней;
процедура 5 - руководитель управления в течении 1 часа визирует результат оказания государственной услуги и передает на подпись руководству услугодателя;
процедура 6 - руководство услугодателя в течении 1 часа подписывает результат оказания государственной услуги и передает его ответственному исполнителю;
процедура 7 - ответственный исполнитель в течении 1 часа направляет результат оказания государственной услуги для регистрации в канцелярию услугодателя;
процедура 8 - специалист канцелярии услугодателя в течении 2 часов регистрирует и выдает результат оказания государственной услуги.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированные документы;
2) резолюция;