"2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Қармақшы аудандық мәслихатының 2013 жылғы 25 желтоқсандағы кезекті 24-сессиясының N 140 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 2014 жылғы 17 ақпандағы N 146 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 24 ақпанда N 4599 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты тоқтатылды
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қармақшы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Қармақшы аудандық мәслихатының 2013 жылғы 25 желтоқсандағы кезекті 24-сессиясының N 140 шешіміне (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде 4574 нөмірімен тіркелген, аудандық "Қармақшы таңы" газетінің 2014 жылғы 18 қаңтарда жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. "2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2014 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 7 308 556 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 014 994 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 425 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8 500 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 280 637 мың теңге;
2) шығындар – 7 251 240 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 171 307 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 194 746 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 23 439 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 134 700 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 134 700 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -248 691 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 248 691 мың теңге;
қарыздар түсімі – 194 737 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 23 439 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 77 393 мың теңге.";
4-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) өңірге қажет мамандықтар бойынша әлеуметтік тұрғыдан халықтық осал тобы қатарынан білім алушы студенттер үшін әлеуметтік көмек көрсетуге – 17 166 мың теңге;";
4 тармақ мынадай мазмұндағы 5) – 13) тармақшалармен толықтырылсын:
"5) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 27 695 мың теңге;

О внесении изменений и дополнений в решение очередной 24-сессии Кармакшинского районного маслихата от 24 декабря 2013 года N 140 "О районном бюджете на 2014-2016 годы"
Решение Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 17 февраля 2014 года N 146. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 24 февраля 2014 года N 4599. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Кармакшинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. В решение очередной 24-сессии Кармакшинского районного маслихата от 25 декабря 2013 года N 140 "О районном бюджете на 2014-2016 годы" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 4574, опубликовано в районном газете "Кармакшы таны" от 18 января 2014 года) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2014-2016 годы согласно приложениям 1, 2, 3 в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 308 556 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 014 994 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4 425 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 8 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 280 637 тысяч тенге;
2) затраты – 7 251 240 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 171 307 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 194 746 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 23 439 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 134 700 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 134 700 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -248 691 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 248 691 тысяч тенге;
поступление займов – 194 737 тысяч тенге;
погашение займов – 23 439 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 77 393.";
подпункт 4) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"4) на оказание социальной помощи для обучения студентов из числа семей социально-уязвимых слоев населения по востребованным в регионе специальностям – 17 166 тысяч тенге;";
дополнить подпунктами 5) – 13) пункта 4 следующего содержания:
"5) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 27 695 тысяч тенге;

6) білім объектілерінің материалдық-техникалық базасын нығайтуға – 2 210 мың теңге;
7) Қармақшы ауданы Қармақшы елді мекеніндегі "N 113 "Қаракөл" қазақ орта мектебі" мемлекеттік мекемесінің, Жосалы кентіндегі "Шоқан Уалиханов атындағы N 26 орта мектебі" мемлекеттік мекемесінің ғимараттарын күрделі жөндеуге – 383 671 мың теңге;
8) Қармақшы ауданы Ақай ауылындағы N 19 "Балдәурен" балабақшасы коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны ғимаратын күрделі жөндеуге – 56 035 мың теңге;
9) туберкулез көрсеткішін төмендету мақсатында, резистентік түрде тұрақты емделіп жүрген науқастарға әлеуметтік көмекке – 6 717 мың теңге;
10) халыққа әлеуметтік қорғау және көмек көрсетуге – 1 135 мың теңге;
11) елді мекендерді абаттандыруға – 174 000 мың теңге;
12) ветеринариялық ұйымдардың материалдық-техникалық базасын нығайтуға – 27 000 мың теңге;
13) елді мекендердің көшелерін жөндеу жұмыстарына – 321 465 мың теңге.";
5 тармақ мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:
"4) мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға – 2 280 мың теңге.";
6 тармақ мынадай мазмұндағы 5) – 14) тармақшалармен толықтырылсын:
"5) Жосалы кентіндегі "Шоқан Уалиханов атындағы N 26 орта мектебі" мемлекеттік мекемесінің, Қармақшы ауданы Ақай ауылындағы N 19 "Балдәурен" балабақшасы коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны ғимараттарын қайта жаңғыртуға – 57 949 мың теңге;
6) Қармақшы ауданы ІІІ-Интернационал ауылындағы ауылдық мәдениет үйінің жылу жүйесін қайта жаңғыртуға – 20 635 мың теңге;
7) "Қармақшы ауданы Жаңажол елді мекеніндегі тұтынушы тұрғын үйлерінің шекарасына су желісін жеткізу құрылысы" жобасының жобалық-сметалық құжатын әзірлеп мемлекеттік сараптамадан өткізуге – 7 770 мың теңге;
8) "Қармақшы ауданы Иіркөл елді мекеніндегі тұтынушы тұрғын үйлерінің шекарасына су желісін жеткізу құрылысы" жобасының жобалық-сметалық құжатын әзірлеп мемлекеттік сараптамадан өткізуге – 7 770 мың теңге;
9) "Қармақшы ауданы Алдашбай Ахун елді мекеніндегі тұтынушы тұрғын үйлерінің шекарасына су желісін жеткізу құрылысы" жобасының жобалық-сметалық құжатын әзірлеп мемлекеттік сараптамадан өткізуге – 3 277 мың теңге;
10) "Қармақшы ауданы Қуандария елді мекеніндегі тұтынушы тұрғын үйлерінің шекарасына су желісін жеткізу құрылысы" жобасының жобалық-сметалық құжатын әзірлеп мемлекеттік сараптамадан өткізуге – 3 117 мың теңге;
11) "Қармақшы ауданы Көмекбаев елді мекеніндегі тұтынушы тұрғын үйлерінің шекарасына су желісін жеткізу құрылысы" жобасының жобалық-сметалық құжатын әзірлеп мемлекеттік сараптамадан өткізуге – 4 230 мың теңге;

6) на материально-техническое оснащение организаций образования – 2 210 тысяч тенге;
7) на капитальные ремонты здании государственного учреждения "Казахская средняя школа "Каракол" N 113" в населенном пункте Кармакшы Кармакшинского района, государственного учреждения "Средняя школа N 26 имени Шокана Уалиханова" в поселке Жосалы – 383 671 тысяч тенге;
8) на капитальный ремонт здания коммунального государственного предприятия детского сада N 19 "Балдаурен" в селе Акай Кармакшинского района – 56 035 тысяч тенге;
9) на социальную помощь для больных, находящихся на поддерживающем этапе лечения – 6 717 тысяч тенге;
10) на оказание социальной защиты и помощи населению – 1 135 тысяч тенге;
11) на благоустройство населенных пунктов – 174 000 тысяч тенге;
12) на укрепление материально-технической базы ветеринарных пунктов – 27 000 тысяч тенге;
13) на ремонтные работы улиц населенных пунктов – 321 465 тысяч тенге.";
дополнить подпунктом 4) пункта 5 следующего содержания:
"4) на реализацию плана действий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов – 2 280 тысяч тенге.";
дополнить подпунктами 5) – 14) пункта 6 следующего содержания:
"5) на реконструкцию здании государственного учреждения "Средняя школа N 26 имени Шокана Уалиханова" в поселке Жосалы, коммунального государственного предприятия детского сада N 19 "Балдаурен" в селе Акай Кармакшинского района – 57 949 тысяч тенге;
6) на реконструкцию системы отопления дома культуры в селе ІІІ-Интернационал Кармакшинского района – 20 635 тысяч тенге;
7) на разработку проектно-сметной документации с проведением государственной экспертизы проекта "Строительство линии подводки водопровода к границам участков жилых домов в населенном пункте Жанажол Кармакшинского района" - 7 770 тысяч тенге;
8) на разработку проектно-сметной документации с проведением государственной экспертизы проекта "Строительство линии подводки водопровода к границам участков жилых домов в населенном пункте Ирколь Кармакшинского района" - 7 770 тысяч тенге;
9) на разработку проектно-сметной документации с проведением государственной экспертизы проекта "Строительство линии подводки водопровода к границам участков жилых домов в населенном пункте Алдашбай Ахун Кармакшинского района" - 3 277 тысяч тенге;
10) на разработку проектно-сметной документации с проведением государственной экспертизы проекта "Строительство линии подводки водопровода к границам участков жилых домов в населенном пункте Куандария Кармакшинского района" - 3 117 тысяч тенге;
11) на разработку проектно-сметной документации с проведением государственной экспертизы проекта "Строительство линии подводки водопровода к границам участков жилых домов в населенном пункте Комекбаев Кармакшинского района" - 4 230 тысяч тенге;

12) "Қармақшы ауданы Қармақшы елді мекеніндегі тұтынушы тұрғын үйлерінің шекарасына су желісін жеткізу құрылысы" жобасының жобалық-сметалық құжатын әзірлеп мемлекеттік сараптамадан өткізуге – 3 967 мың теңге;
13) Төретам кентіндегі көшелерді жарықтандыруға – 217 456 мың теңге;
14) "Туған ел келбеті" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінін жарғылық капиталын ұлғайтуға – 112 200 мың теңге.";
мынадай мазмұндағы 8-3, 8-4, 8-5, 8-6 тармақтармен толықтырылсын:
"8-3. 2013 жылы республикалық бюджеттен бөлінген мақсатты трансферттердің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 3 049 мың теңгені облыстық бюджетке қайтару ескерілсін.
8-4. 2013 жылы облыстық бюджеттен бөлінген мақсатты трансферттердің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 11 417 мың теңгені облыстық бюджетке қайтару ескерілсін.
8-5. 2013 жылы облыстық бюджеттен бөлінген нысаналы даму трансферттердің пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) сомасын, олардың нысаналы мақсатын сақтай отырып, 2014 жылы төмендегі бағыттарға пайдаланылсын (түгел пайдаланылсын):
Қармақшы ауданы Жосалы кентіндегі әкімшілік ғимаратының құрылысына – 4 192 мың теңге.
8-6. Электронды құжатайналымының бірыңғай жүйесі орталықтандырылуына байланысты 2014 жылға арналған аудандық бюджеттен облыстық бюджетке 8 463 мың теңге трансфертті қайтару көзделсін.";
"2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Қармақшы аудандық мәслихатының 2013 жылғы 25 желтоқсандағы кезекті 24-сессиясының N 140 шешімінің 1, 4, 6-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес жазылсын.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап пайда болған қатынастарға таралады.
Қармақшы аудандық
мәслихатының кезектен тыс
25-сессиясының төрағасы М. Есщанов
Қармақшы аудандық
мәслихатының хатшысы М. Наятұлы
Қармақшы аудандық мәслихатының
2014 жылғы "17" ақпандағы
кезектен тыс 25-сессиясының
N 146 шешіміне 1- қосымша
Қармақшы аудандық мәслихатының
2013 жылғы "25" желтоқсандағы
кезекті 24-сессиясының
N 140 шешіміне 1- қосымша
2014 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
1.Кірістер

12) на разработку проектно-сметной документации с проведением государственной экспертизы проекта "Строительство линии подводки водопровода к границам участков жилых домов в населенном пункте Кармакшы Кармакшинского района" - 3 967 тысяч тенге;
13) на освещение улиц в поселке Торетам – 217 456 тысяч тенге;
14) на увеличение уставного капитала товарищества с ограниченной ответсвенностью "Туган ел келбети" – 112 200 тысяч тенге.";
дополнить пунктами 8-3, 8-4, 8-5, 8-6 следующего содержания:
"8-3. Предусмотреть возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета в 2013 году в областной бюджет в сумме 3 049 тысяч тенге.
8-4. Предусмотреть возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из областного бюджета в 2013 году в областной бюджет в сумме 11 417 тысяч тенге.
8-5. Использовать (доиспользовать) в 2014 году, сохраняя его целевое назначение, неиспользованные (недоиспользованные) целевые трансферты на развитие, выделенные из областного бюджета в 2013 году на нижеследующие направления:
на строительство административного здания в кенте Жосалы Кармакшинского района – 4 192 тысяч тенге.
8-6. В связи с централизованной единой системой электронного документооборота в районном бюджете на 2014 год учесть возврат трансферта в областной бюджет в сумме 8 463 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 6 решения очередной 24 сессии Кармакшинского районного маслихата от 25 декабря 2013 года N 140 "О районном бюджете на 2014-2016 годы" изложить согласно приложениям 1, 2, 3 к указанному решению.
2. Настоящее решение вводится в действие со дня первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2014 года.
Председатель внеочередной
25-сессии Кармакшинского
районного маслихата М. Есщанов
Секретарь Кармакшинского
районного маслихата М. Наятулы
Приложение 1
к решению внеочередной 25-сессия сессии
Кармакшинского районного маслихата
от "17" февраля 2014 года N 146
Приложение 1
к решению очередной 24-сессии
Кармакшинского районного маслихата
от "25" декабря 2013 года N 140
Районный бюджет на 2014 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1.Доходы