Рахат ауылын құру туралы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2014 жылғы 30 мамырдағы № 125 қаулысы және Маңғыстау облысы мәслихатының 2014 жылғы 27 мамырдағы № 17/254 шешімі. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 01 шілдеде № 2465 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
«Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы» 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, Жаңаөзен қалалық мәслихатының және Жаңаөзен қаласының әкімдігінің пікірін ескере отырып, облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және облыстық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жаңаөзен қаласының маңындағы, әкімшілік шекарасы шегінде, кемінде 50 адамы бар, азаматтардың шаруашылық және басқа да қоғамдық қызметі нәтижесінде қалыптасқан, халқы жинақы орналасқан аумағы бөлігінен, қоса беріліп отырған сызбалық картаға сәйкес, Рахат дербес елді мекені құрылсын және ол «ауыл» санатына жатқызылсын.
2. «Жаңаөзен қаласының Рахат кентін құру туралы» Маңғыстау облысының әкімдігінің 2012 жылғы 5 желтоқсандағы № 306 қаулысы мен Маңғыстау облыстық мәслихатының 2012 жылғы 7 желтоқсандағы № 7/81 шешімінің (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2196 болып тіркелген, «Маңғыстау» газетінде 2013 жылғы 19 қаңтарда жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Маңғыстау облыстық мәслихаты аппаратының басшысы (Д.Сейбағытов) осы қаулы мен шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулы мен шешімнің орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Ә.А. Шөжеғұловқа жүктелсін.
5. Осы қаулы мен шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                             А. Айдарбаев
Сессия төрағасы                         Т. Болатбаева
Облыстық мәслихат
хатшысы                                 Б. Жүсіпов

Об образовании села Рахат
Постановление акимата Мангистауской области от 30 мая 2014 года № 125 и решение маслихата Мангистауской области от 27 мая 2014 года № 17/254. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 01 июля 2014 года № 2464
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года «Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан», учитывая мнение Жанаозенского городского маслихата и акимата города Жанаозен, акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ и областной маслихат РЕШИЛ:
1. Из части компактно заселенной территории, согласно прилагаемой схематической карте, в окрестностях города Жанаозен в пределах административной границы, сложившейся в результате хозяйственной и иной общественной деятельности граждан, с численностью не менее 50 человек, образовать самостоятельный населенный пункт Рахат и отнести его к категории «село».
2. Признать утратившим силу постановление акимата Мангистауской области от 5 декабря 2012 года № 306 и решение Мангистауского областного маслихата от 7 декабря 2012 года № 7/81 «Об образовании поселка Рахат города Жанаозен» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2196, опубликовано в газете «Огни Мангистау» 19 января 2013 года).
3. Руководителю аппарата Мангистауского областного маслихата (Сейбагытов Д.) обеспечить государственную регистрацию настоящего постановления и решения в органах юстиции, его официальное опубликование в информационно-правовой системе «Әділет» и в средствах массовой информации.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления и решения возложить на заместителя акима области Чужегулова А.А.
5. Настоящее постановление и решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                            А. Айдарбаев
Председатель сессии                     Т. Болатбаева
Секретарь областного
маслихата                               Б. Жусупов