Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге және барлауға немесе өндіруге байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалану саласындағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер регламентін бекiту туралы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2014 жылғы 16 қазандағы № 260 қаулысы. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2014 жылғы 28 қарашада № 2537 болып тіркелді. Күші жойылды - Маңғыстау облысы әкімдігінің 2015 жылғы 11 қыркүйектегі № 282 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – Маңғыстау облысы әкімдігінің 11.09.2015 № 282 қаулысымен (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Барлауға немесе өндіруге байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға келісімшарттар жасасу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) «Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге арналған келісімшарттар жасасу, оларды тіркеу және сақтау» мемлекеттік қызмет регламенті;
3) «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының Заңында көзделген жағдайларда, кең таралған пайдалы қазбаларды барлауды және өндіруді жүргізу, барлауға немесе өндіруге байланысты емес құрылыс және (немесе) жерасты ғимараттары үшін берілген жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
4) «Жер қойнауын пайдалану құқығын беруге, барлауға немесе өндіруге байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға арналған келісімшарттарды тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
5) «Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. «Маңғыстау облысының жер қатынастары басқармасы» мемлекеттік мекемесі (Е.Д. Дүзмағамбетов) осы қаулының «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесі мен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын, Маңғыстау облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналасуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Ә.А. Шөжеғұловқа жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                             А. Айдарбае
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2014 жылғы 16 қазан
№ 260 қаулысымен
бекітілген
«Барлауға немесе өндіруге байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға келісімшарттар жасасу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. «Барлауға немесе өндіруге байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға келісімшарттар жасасу» мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет), облыстың жергілікті атқарушы органы атынан «Маңғыстау облысының жер қатынастары басқармасы» мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.

Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере недропользования, общераспространенных полезных ископаемых и строительства и (или) эксплуатации подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей
Постановление акимата Мангистауской области от 16 октября 2014 года № 260. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 28 ноября 2014 года № 2537. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 11 сентября 2015 года № 282
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 11.09.2015 № 282(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги «Заключение контрактов на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей»;
2) регламент государственной услуги «Заключение, регистрация и хранение контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых»;
3) регламент государственной услуги «Регистрация сервитутов на участки недр, предоставленных для проведения разведки и добычи общераспространенных полезных ископаемых, строительства и (или) подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей, в случаях, предусмотренных Законом Республики Казахстан «О недрах и недропользовании»;
4) регламент государственной услуги «Регистрация контрактов на предоставление права недропользования, на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей»;
5) регламент государственной услуги «Регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых».
2. Государственному учреждению «Управление земельных отношений Мангистауской области» (Дузмагамбетов Е.Д.) обеспечить официальное опубликование данного постановления в информационно-правовой системе «Әділет» и в средствах массовой информации, размещение на интернет-ресурсе акимата Мангистауской области.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Чужегулова А.А.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                            А. Айдарбаев
Утвержден
постановлением акимата Мангистауской области
от 16 октября 2014 года № 260
Регламент государственной услуги «Заключение контрактов на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей» 1. Общие положения
1. Государственная услуга «Заключение контрактов на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей» (далее – государственная услуга) оказывается местным исполнительным органом области, в лице государственного учреждения «Управление земельных отношений Мангистауской области» (далее - услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны – қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нәтижесі – барлауға немесе өндіруге байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға келісімшарт (бұдан әрі - келісімшарт) немесе Қазақстан Республикасы заңнамасымен белгіленген жағдайлар және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәйекті жауап.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
4. Көрсетілетін қызметті алушыда (не сенімхат бойынша оның өкілі) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 26 ақпандағы қабылданған № 153 қаулысымен бекітілген «Барлауға немесе өндіруге байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға келісімшарттар жасасу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында (бұдан әрі – стандарт) көрсетілген құжаттар топтамасының болуы көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімдерді (іс-қимылдарды) бастауға негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс –қимылдың) мазмұны:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады, тіркелген өтініштің (кіріс нөмірі; тіркеу күні; өтініш қабылдаған лауазымды адамның тегі және аты-жөні, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу күні (уақыты) және құжаттарды беру орны көрсетілген) көшірмесін береді және бұрыштама қою үшін құжаттарды мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды -15 (он бес) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы түскен құжаттармен танысады және көрсетілетін қызметті берушінің басшысының орынбасарының қарауына жібереді - 1 (бір) күнтізбелік күн;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысының орынбасары құжаттарды қарайды және орындауға көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысына жібереді - 1 (бір) күнтізбелік күн;
4) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы құжаттарды ұсынылған талаптарға сәйкестілігін қарайды және көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты орындаушысына орындауға жібереді - 1 (бір) күнтізбелік күн;
5) көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарайды, келісімшартты дайындайды және бұрыштама қоюға көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысына жолдайды - 10 (он) күнтізбелік күн;
6) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы келісімшартқа бұрыштама қояды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жолдайды - 1 (бір) күнтізбелік күн;

2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результат государственной услуги – контракт на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей (далее - контракт), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, установленным законодательством Республики Казахстан.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие пакет документов услугополучателя (либо его представителя по доверенности), предусмотренных в пункте 9 стандарта государственной услуги «Заключение контрактов на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2014 года № 153 (далее – стандарт) необходимых для оказания государственной услуги.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет прием документов, их регистрацию, выдает копию зарегистрированного заявления (с указанием входящего номера; даты регистрации; фамилии и инициалов должностного лица, принявшего заявление; даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов) и направляет документы руководителю для наложения резолюции - 15 (пятнадцать) минут;
2) руководитель услугодателя ознакамливается с поступившими документами и передает их на рассмотрение заместителю руководителя услугодателя - 1 (один) календарный день;
3) заместитель руководителя услугодателя рассматривает документы и передает на исполнение руководителю отдела - 1 (один) календарный день;
4) руководитель отдела услугодателя рассматривает документы на соответствие предъявленным требованиям и передает на исполнение ответственному исполнителю отдела услугодателя - 1 (один) календарный день;
5) ответственный исполнитель отдела услугодателя рассматривает документы услугополучателя, готовит контракт и направляет его для визирования руководителю отдела услугодателя - 10 (десять) календарный день;
6) руководитель отдела услугодателя визирует контракт и направляет на подписание руководителю услугодателя - 1 (один) календарный день;

7) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы келісімшартқа қол қояды және оны көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне жолдайды - 1 (бір) күнтізбелік күн;
8) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері келісімшартты көрсетілетін қызметті алушыға береді - 15 (он бес) минут.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізілімі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысының орынбасары;
4) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы;
5) көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты орындаушысы.
7. Құрылымдық бөлiмшелер (қызметкерлер) арасындағы әрбiр рәсiмнiң (iс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, рәсiмдердiң (iс-қимылдардың) реттiлiгiн сипаттау осы «Барлауға немесе өндіруге байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға келісімшарттар жасасу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің (бұдан әрі – регламент) 1-қосымшасына сәйкес блок-схемамен сүйемелденедi.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының сипаттамасы осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылады.
«Барлауға немесе өндіруге байланысты емес
жерасты құрылыстарын салуға және (немесе)
пайдалануға келісімшарттар жасасу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігінің сипаттамасы
Барлауға немесе өндіруге байланысты емес
жерасты құрылыстарын салуға және (немесе)
пайдалануға келісімшарттар жасасу» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
2- қосымша
«Барлауға немесе өндіруге байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға келісімшарттар жасасу» мемлекеттік көрсетілетін қызметтің бизнес-процестері анықтамалығы
Шартты белгілер:
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2014 жылғы 16 қазан
№ 260 қаулысымен
бекітілген
«Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға және өндiруге арналған келісімшарттарды жасасу, тіркеу және сақтау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. «Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға және өндiруге арналған келісімшарттарды жасасу, тіркеу және сақтау» мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет), облыстың жергілікті атқарушы органы атынан «Маңғыстау облысының жер қатынастары басқармасы» мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.

7) руководитель услугодателя подписывает контракт и направляет его сотруднику канцелярии услугодателя - 1 (один) календарный день;
8) сотрудник канцелярии услугодателя выдает контракт услугополучателю - 15 (пятнадцать) минут.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) заместитель руководителя услугодателя;
4) руководитель отдела услугодателя;
5) ответственный исполнитель отдела услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) сопровождается блок-схемой согласно приложению 1 к настоящему регламенту государственной услуги «Заключение контрактов на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей» (далее – регламент).
8. Подробное описание последовательности процедур (действий) взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на интернет-ресурсе услугодателя.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Заключение контрактов на строительство
и (или) эксплуатацию подземных сооружений,
не связанных с разведкой или добычей»
Описание последовательности процедур (действий)
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Заключение контрактов на строительство
и (или) эксплуатацию подземных сооружений,
не связанных с разведкой или добычей»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги «Заключение контрактов на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей»
Условные обозначения:
Утвержден
постановлением акимата Мангистауской
области от 16  октября 2014 года № 260
Регламент государственной услуги «Заключение, регистрация и хранение контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых» 1. Общие положения
1. Государственная услуга «Заключение, регистрация и хранение контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых» (далее – государственная услуга) оказывается местным исполнительным органом области, в лице государственного учреждения «Управление земельных отношений Мангистауской области» (далее - услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны –қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету нәтижесі – қол қойылған және тіркелген кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге арналған келісімшарт (бұдан әрі – келісімшарт) немесе Қазақстан Республикасы заңнамасымен белгіленген жағдайлар және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәйекті жауап.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
4. Көрсетілетін қызметті алушыда (не сенімхат бойынша оның өкілі) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 26 ақпандағы қабылданған № 153 қаулысымен бекітілген «Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға және өндiруге арналған келісімшарттарды жасасу, тіркеу және сақтау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында (бұдан әрі – стандарт) көрсетілген құжаттар топтамасының болуы көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімдерді (іс-қимылдарды) бастауға негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс –қимылдың) мазмұны:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады, тіркелген өтініштің (кіріс нөмірі; тіркеу күні; өтініш қабылдаған лауазымды адамның тегі және аты-жөні, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу күні (уақыты) және құжаттарды беру орны көрсетілген) көшірмесін береді және бұрыштама қою үшін құжаттарды мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды - 10 (он) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы түскен құжаттармен танысады және көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасарының қарауына жібереді - 1 (бір) жұмыс күні;
3) көрсетілетін қызметті беруші басшының орынбасары құжаттарды қарайды және орындауға көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысына жібереді - 1 (бір) жұмыс күні;
4) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы құжаттарды ұсынылған талаптарға сәйкестілігін қарайды және көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты орындаушысына орындауға жібереді - 1 (бір) жұмыс күні;
5) көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарайды, келісімшартты дайындайды және бұрыштама қоюға көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысына жолдайды - 10 (он) жұмыс күні;
6) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы келісімшартқа бұрыштама қояды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жолдайды - 1 (бір) жұмыс күні;

2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3.Результат государственной услуги - подписанный и зарегистрированный контракт на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых (далее - контракт), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, установленным законодательством Республики Казахстан.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, является наличие пакет документов услугополучателя (либо его представителя по доверенности), предусмотренных в пункте 9 стандарта государственной услуги «Заключение, регистрация и хранение контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2014 года № 153 (далее – стандарт) необходимых для оказания государственной услуги.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги: 1)      1) сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет, прием документов, их регистрацию, выдает копию зарегистрированного заявления (с указанием входящего номера; даты регистрации; фамилии и инициалов должностного лица, принявшего заявление; даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов) и направляет документы руководителю для наложения резолюции - 10 (десять) минут;
2) руководитель услугодателя ознакамливается с поступившими документами и передает их на рассмотрение заместителю руководителя услугодателя - 1 (один) рабочий день;
3) заместитель руководителя услугодателя рассматривает документы на соответствие предъявленным требованиям и передает на исполнение руководителю отдела услугодателя - 1 (один) рабочий день;
4) руководитель отдела услугодателя рассматривает документы на соответствие предъявленным требованиям и передает на исполнение ответственному исполнителю отдела услугодателя - 1 (один) рабочий день;
5) ответственный исполнитель отдела услугодателя рассматривает документы услугополучателя, готовит контракт и направляет его для визирования руководителю отдела услугодателя - 10 (десять) рабочий день;
6) руководитель отдела услугодателя визирует контракт и направляет на подписание руководителю услугодателя - 1 (один) рабочий день;

7) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы келісімшартқа қол қояды және оны көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне жолдайды - 1 (бір) жұмыс күні;
8) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері келісімшартты көрсетілетін қызметті алушыға береді - 15 (он бес) минут.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізілімі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысының орынбасары;
4) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы;
5) көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты орындаушысы.
7. Құрылымдық бөлiмшелер (қызметкерлер) арасындағы әрбiр рәсiмнiң (iс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, рәсiмдердiң (iс-қимылдардың) реттiлiгiн сипаттау осы «Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға және өндiруге арналған келісімшарттарды жасасу, тіркеу және сақтау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің (бұдан әрі – регламент) 1-қосымшасына сәйкес блок-схемамен сүйемелденедi.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының сипаттамасы осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылады.
«Кең таралған пайдалы қазбаларды
барлауға және өндiруге арналған
келісімшарттарды жасасу, тіркеу
және сақтау» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 1-қосымша
Рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігінің сипаттамасы
«Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға
және өндiруге арналған келісім шарттарды
жасасу, тіркеу және сақтау» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
«Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға және өндiруге арналған келісімшарттарды жасасу, тіркеу және сақтау» мемлекеттік көрсетілетін қызметтің бизнес-процестері анықтамалығы
Шартты белгілер:
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2014 жылғы 16 қазан № 260 қаулысымен
бекітілген
«Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының Заңында көзделген жағдайларда, кең таралған пайдалы қазбаларды барлауды және өндіруді жүргізу, барлауға немесе өндіруге байланысты емес құрылыс және (немесе) жерасты ғимараттары үшін берілген жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының Заңында көзделген жағдайларда, кең таралған пайдалы қазбаларды барлауды және өндіруді жүргізу, барлауға немесе өндіруге байланысты емес құрылыс және (немесе) жерасты ғимараттары үшін берілген жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет), облыстың жергілікті атқарушы органы атынан «Маңғыстау облысының жер қатынастары басқармасы» мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.

7) руководитель услугодателя подписывает контракт и направляет его сотруднику канцелярии услугодателя - 1 (один) рабочий день;
8) сотрудник канцелярии услугодателя выдает контракт услугополучателю - 15 (пятнадцать) минут.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) заместитель руководителя услугодателя;
4) руководитель отдела услугодателя;
5) ответственный исполнитель отдела услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) сопровождается блок-схемой согласно приложению 1 к настоящему регламенту государственной услуги «Заключение, регистрация и хранение контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых» (далее – регламент).
8. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на интернет-ресурсе услугодателя.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Заключение, регистрация и хранение
контрактов на разведку, добычу общераспространенных
полезных ископаемых»
Описание последовательности процедур (действий)
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Заключение, регистрация и хранение
контрактов на разведку, добычу общераспространенных
полезных ископаемых»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги «Заключение, регистрация и хранение контрактов на разведку, добычу
Условные обозначения:
Утвержден
постановлением акимата Мангистауской
области от 16 октября 2014 года № 260
Регламент государственной услуги «Регистрация сервитутов на участки недр, предоставленных для проведения разведки и добычи общераспространенных полезных ископаемых, строительства и (или) подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей, в случаях, предусмотренных Законом Республики Казахстан «О недрах и недропользовании» 1. Общие положения
1. Государственная услуга «Регистрация сервитутов на участки недр, предоставленных для проведения разведки и добычи общераспространенных полезных ископаемых, строительства и (или) подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей, в случаях, предусмотренных Законом Республики Казахстан «О недрах и недропользовании» (далее – государственная услуга) оказывается местным исполнительным органом области, в лице государственного учреждения «Управление земельных отношений Мангистауской области» (далее - услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны – қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының Заңында көзделген жағдайларда, кең таралған пайдалы қазбаларды барлауды және өндіруді жүргізу, барлауға немесе өндіруге байланысты емес құрылыс және (немесе) жерасты ғимараттары үшін берілген жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеу туралы хабарлама-хат (бұдан әрі – хабарлама-хат) немесе Қазақстан Республикасы заңнамасымен белгіленген жағдайлар және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәйекті жауап.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
4. Көрсетілетін қызметті алушыда (не сенімхат бойынша оның өкілі) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 26 ақпандағы қабылданған № 153 қаулысымен бекітілген «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының Заңында көзделген жағдайларда, кең таралған пайдалы қазбаларды барлауды және өндіруді жүргізу, барлауға немесе өндіруге байланысты емес құрылыс және (немесе) жерасты ғимараттары үшін берілген жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында (бұдан әрі – стандарт) көрсетілген құжаттар топтамасының болуы көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімдерді (іс-қимылдарды) бастауға негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс –қимылдың) мазмұны:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады, тіркелген өтініштің (кіріс нөмірі; тіркеу күні; өтініш қабылдаған лауазымды адамның тегі және аты-жөні, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу күні (уақыты) және құжаттарды беру орны көрсетілген) көшірмесін береді және бұрыштама қою үшін мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды - 10 (он) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы түскен құжаттармен танысады және көрсетілетін қызметті берушінің басшысының орынбасарының қарауына жібереді - 1 (бір) күнтізбелік күн;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшының орынбасары құжаттарды қарайды және орындауға көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысына жібереді - 1 (бір) күнтізбелік күн;
4) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы құжаттарды ұсынылған талаптарға сәйкестігін қарайды және көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты орындаушысына орындауға жібереді -1 (бір) күнтізбелік күн;

2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результат государственной услуги – письмо-уведомление о регистрации сервитутов на участки недр, предоставленных для проведения разведки и добычи общераспространенных полезных ископаемых, строительства и (или) подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей, в случаях, предусмотренных Законом Республики Казахстан «О недрах и недропользовании» (далее - письмо-уведомление), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, установленным законодательством Республики Казахстан.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие пакет документов услугополучателя (либо его представителя по доверенности), предусмотренных в пункте 9 стандарта государственной услуги «Регистрация сервитутов на участки недр, предоставленных для проведения разведки и добычи общераспространенных полезных ископаемых, строительства и (или) подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей, в случаях, предусмотренных Законом Республики Казахстан «О недрах и недропользовании», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2014 года № 153 (далее – стандарт) необходимых для оказания государственной услуги.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет прием документов, их регистрацию, выдает копию зарегистрированного заявления (с указанием входящего номера; даты регистрации; фамилии и инициалов должностного лица, принявшего заявление; даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов) и направляет документы руководителю для наложения резолюции - 10 (десять) минут;
2) руководитель услугодателя ознакамливается с поступившими документами и передает их на рассмотрение заместителю руководителя услугодателя - 1 (один) календарный день;
3) заместитель руководителя услугодателя рассматривает документы и передает на исполнение руководителю отдела услугодателя - 1 (один) календарный день;
4) руководитель отдела услугодателя рассматривает документы на соответствие предъявленным требованиям и передает на исполнение ответственному исполнителю отдела услугодателя - 1 (один) календарный день;

5) көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарайды, хабарлама-хат дайындайды және оны бұрыштама қоюға көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысына жолдайды - 10 (он) күнтізбелік күн;
6) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы хабарлама-хатқа бұрыштама қояды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жолдайды - 1 (бір) күнтізбелік күн;
7) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы хабарлама-хатқа қол қояды және оны көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне жолдайды - 1 (бір) күнтізбелік күн;
8) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері хабарлама-хатты көрсетілетін қызметті алушыға береді - 15 (он бес) минут.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізілімі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысының орынбасары;
4) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы;
5) көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты орындаушысы.
7. Құрылымдық бөлiмшелер (қызметкерлер) арасындағы әрбiр рәсiмнiң (iс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, рәсiмдердiң (iс-қимылдардың) реттiлiгiн сипаттау осы «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының Заңында көзделген жағдайларда, кең таралған пайдалы қазбаларды барлауды және өндіруді жүргізу, барлауға немесе өндіруге байланысты емес құрылыс және (немесе) жерасты ғимараттары үшін берілген жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің (бұдан әрі – регламент) 1-қосымшасына сәйкес блок-схемамен сүйемелденедi.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының сипаттамасы осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылады.
«Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану
туралы» Қазақстан Республикасының Заңында
көзделген жағдайларда, кең таралған пайдалы
қазбаларды барлауды және өндіруді жүргізу,
барлауға немесе өндіруге байланысты емес
құрылыс және (немесе) жерасты ғимараттары
үшін берілген жер қойнауының учаскелеріне
арналған сервитуттарды тіркеу» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
1- қосымша
Рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігінің сипаттамасы
«Жер қойнауы және жер қойнауын
пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының
Заңында көзделген жағдайларда, кең таралған
пайдалы қазбаларды барлауды және өндіруді
жүргізу, барлауға немесе өндіруге байланысты
емес құрылыс және (немесе) жерасты ғимараттары
үшін берілген жер қойнауының учаскелеріне арналған
сервитуттарды тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 2-қосымша
«Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының Заңында көзделген жағдайларда, кең таралған пайдалы қазбаларды барлауды және өндіруді жүргізу, барлауға немесе өндіруге байланысты емес құрылыс және (немесе) жерасты ғимараттары үшін берілген жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызметтің бизнес-процестері анықтамалығы
Шартты белгілер:
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2014 жылғы 16 қазан
№ 260 қаулысымен
бекітілген
«Жер қойнауын пайдалану құқығын беруге, барлауға немесе өндіруге байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға арналған келісімшарттарды тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. «Жер қойнауын пайдалану құқығын беруге, барлауға немесе өндіруге байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға арналған келісімшарттарды тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет), облыстың жергілікті атқарушы органы атынан «Маңғыстау облысының жер қатынастары басқармасы» мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.

5) ответственный исполнитель отдела услугодателя рассматривает документы услугополучателя, готовит письмо-уведомление и направляет его для визирования руководителю отдела услугодателя - 10 (десять) календарный день;
6) руководитель отдела услугодателя визирует письмо-уведомление и направляет на подписание руководителю услугодателя - 1 (один) календарный день;
7) руководитель услугодателя подписывает письмо-уведомление и направляет его сотруднику канцелярии услугодателя - 1 (один) календарный день;
8) сотрудник канцелярии услугодателя выдает письмо-уведомление услугополучателю -15 (пятнадцать) минут.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) заместитель руководителя услугодателя;
4) руководитель отдела услугодателя;
5) ответственный исполнитель отдела услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) сопровождается блок-схемой согласно приложению 1 к настоящему регламенту государственной услуги «Регистрация сервитутов на участки недр, предоставленных для проведения разведки и добычи общераспространенных полезных ископаемых, строительства и (или) подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей, в случаях, предусмотренных Законом Республики Казахстан «О недрах и недропользовании» (далее – регламент).
8. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на интернет-ресурсе услугодателя.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Регистрация сервитутов на участки недр,
предоставленных для проведения разведки и
добычи общераспространенных полезных
ископаемых, строительства и (или) подземных
сооружений, не связанных с разведкой или
добычей, в случаях, предусмотренных
Законом Республики Казахстан
«О недрах и недропользовании»
Описание последовательности процедур (действий)
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Регистрация сервитутов на участки недр,
предоставленных для проведения разведки
и добычи общераспространенных полезных
ископаемых, строительства и (или)
подземных сооружений, не связанных с
разведкой или добычей, в случаях,
предусмотренных Законом Республики Казахстан
«О недрах и недропользовании»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги «Регистрация сервитутов на участки недр, предоставленных для проведения разведки и добычи общераспространенных полезных ископаемых, строительства и (или) подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей, в случаях, предусмотренных Законом Республики Казахстан «О недрах и недропользовании»
Условные обозначения:
Утвержден
постановлением акимата Мангистауской области
от 16 октября 2014 года № 260
Регламент государственной услуги «Регистрация контрактов на предоставление права недропользования, на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей» 1. Общие положения
1. Государственная услуга «Регистрация контрактов на предоставление права недропользования, на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей» (далее – государственная услуга) оказывается местным исполнительным органом области, в лице государственного учреждения «Управление земельных отношений Мангистауской области» (далее - услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны – қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 26 ақпандағы қабылданған № 153 қаулысымен бекітілген «Жер қойнауын пайдалану құқығын беруге, барлауға немесе өндіруге байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға арналған келісімшарттарды тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жер қойнауын пайдалану құқығын беруге, барлауға немесе өндіруге байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға арналған келісімшарттарды мемлекеттік тіркеу актісі (бұдан әрі – тіркеу актісі) немесе Қазақстан Республикасы заңнамасымен белгіленген жағдайлар және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәйекті жауап.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
4. Көрсетілетін қызметті алушыда (не сенімхат бойынша оның өкілі) стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттар топтамасының болуы көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімдерді (іс-қимылдарды) бастауға негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс –қимылдың) мазмұны:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдауды және тіркеуді жузеге асырады, тіркелген өтініштің (кіріс нөмірі; тіркеу күні; өтініш қабылдаған лауазымды адамның тегі және аты-жөні, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу күні (уақыты) және құжаттарды беру орны көрсетілген) көшірмесін береді және бұрыштама қою үшін мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды - 10 (он) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы түскен құжаттармен танысады және көрсетілетін қызметті берушінің басшысының орынбасарының қарауына жібереді -1 (бір) жұмыс күні;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысының орынбасары құжаттарды қарайды және орындауға көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты орындаушысыа жібереді - 1 (бір) жұмыс күні;
4) көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарайды, тіркеу актісін дайындайды және бұрыштама қоюға көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысына жолдайды - 1 (бір) жұмыс күні;
5) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы тіркеу актісіне бұрыштама қояды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жолдайды -1 (бір) жұмыс күні;

2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результат государственной услуги – акт государственной регистрации контракта на предоставление права недропользования в Республике Казахстан на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей (далее - акт регистрации), по форме, согласно приложению 1 к стандарту государственной услуги «Регистрация контрактов на предоставление права недропользования, на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2014 года № 153 (далее – стандарт), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, установленным законодательством Республики Казахстан.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие пакет документов необходимых для оказания государственной услуги услугополучателя (либо его представителя по доверенности), предусмотренных в пункте 9 настоящего стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет прием документов, их регистрацию, выдает копию зарегистрированного заявления (с указанием входящего номера; даты регистрации; фамилии и инициалов должностного лица, принявшего заявление; даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов) и направляет документы руководителю для наложения резолюции – 10 (десять) минут;
2) руководитель услугодателя ознакамливается с поступившими документами и передает их на рассмотрение заместителю руководителя услугодателя - 1 (один) рабочий день;
3) заместитель руководителя услугодателя рассматривает документы и передает на исполнение ответственному исполнителю отдела услугодателя - 1 (один) рабочий день;
4) ответственный исполнитель отдела услугодателя рассматривает документы услугополучателя, готовит акт регистрации и направляет его для визирования руководителю отдела услугодателя - 1 (один) рабочий день;
5) руководитель отдела услугодателя визирует акт регистрации и направляет на подписание руководителю услугодателя - 1 (один) рабочий день;

6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы тіркеу актісіне қол қояды және оны көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне жолдайды - 1 (бір) жұмыс күні;
7) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері тіркеу актісін көрсетілетін қызметті алушыға береді - 15 (он бес) минут.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) тізілімі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысының орынбасары;
4) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы;
5) көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты орындаушысы.
7. Құрылымдық бөлiмшелер (қызметкерлер) арасындағы әрбiр рәсiмнiң (iс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, рәсiмдердiң (iс-қимылдардың) реттiлiгiн сипаттау осы «Жер қойнауын пайдалану құқығын беруге, барлауға немесе өндіруге байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға арналған келісімшарттарды тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің (бұдан әрі – регламент) 1-қосымшасына сәйкес блок-схемамен сүйемелденедi.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының сипаттамасы осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылады.
«Жер қойнауын пайдалану құқығын беруге,
барлауға немесе өндіруге байланысты емес
жерасты құрылыстарын салуға және (немесе)
пайдалануға арналған келісімшарттарды тіркеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігінің сипаттамасы
«Жер қойнауын пайдалану құқығын беруге,
барлауға немесе өндіруге байланысты емес
жерасты құрылыстарын салуға және (немесе)
пайдалануға арналған келісімшарттарды тіркеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
«Жер қойнауын пайдалану құқығын беруге, барлауға немесе өндіруге байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға арналған келісімшарттарды тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызметтің бизнес-процестері анықтамалығы
Шартты белгілер:
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2014 жылғы 16 қазан № 260 қаулысымен
бекітілген
«Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. «Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет), облыстың жергілікті атқарушы органы атынан «Маңғыстау облысының жер қатынастары басқармасы» мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;

6) руководитель услугодателя подписывает акт регистрации и направляет его сотруднику канцелярии услугодателя -1 (один) рабочий день;
7) сотрудник канцелярии услугодателя выдает акт регистрации услугополучателю - 15 (пятнадцать) минут.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) заместитель руководителя услугодателя;
4) руководитель отдела услугодателя;
5) ответственный исполнитель отдела услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) сопровождается блок-схемой согласно приложению 1 к настоящему регламенту государственной услуги «Регистрация контрактов на предоставление права недропользования, на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей» (далее – регламент). (далее – регламент). 8.            8. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на интернет-ресурсе услугодателя.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Регистрация контрактов на предоставление
права недропользования, на строительство
и (или) эксплуатацию подземных сооружений,
не связанных с разведкой или добычей»
Описание последовательности процедур (действий)
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Регистрация контрактов на предоставление
права недропользования, на строительство
и (или) эксплуатацию подземных сооружений,
не связанных с разведкой или добычей»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги  «Регистрация контрактов на предоставление права недропользования, на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей»
Условные обозначения:
Утвержден
постановлением акимата Мангистауской области
от 16 октября 2014 года № 260
Регламент государственной услуги
«Регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых» 1. Общие положения
1. Государственная услуга «Регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых» в лице государственного учреждения «Управление земельных отношений Мангистауской области» (далее - услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через:
1) канцелярию услугодателя;

2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және xалыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің Халыққа қызмет көрсету орталығы шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны филиалы (бұдан әрi – ХҚО) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны –қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 26 ақпандағы қабылданған № 153 қаулысымен бекітілген «Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу туралы куәлік (бұдан әрі - тіркеу туралы куәлік) немесе Қазақстан Республикасы заңнамасымен белгіленген жағдайлар және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәйекті жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің іс-қимыл тәртібін сипаттау
4.Көрсетілетін қызметті алушыда (не сенімхат бойынша оның өкілі) стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттар топтамасының болуы көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімдерді (іс-қимылдарды) бастауға негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс – қимылдың) мазмұны:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады, тіркелген өтініштің (кіріс нөмірі; тіркеу күні; өтініш қабылдаған лауазымды адамның тегі және аты-жөні, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу күні (уақыты) және құжаттарды беру орны көрсетілген) көшірмесін береді және бұрыштама қою үшін мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды -15 (он бес) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы түскен құжаттармен танысады және көрсетілетін қызметті берушінің басшысының орынбасарының қарауына жібереді -1 (бір) жұмыс күні;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшының орынбасары құжаттарды қарайды және көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты орындаушысын анықтап, оған орындау үшін жолдайды – 1 (бір) жұмыс күні;
4) көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарайды, тіркеу туралы куәлікті дайындайды және бұрыштама қоюға көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысына жолдайды – 1 (бір) жұмыс күні;

2) филиалы республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения Центр обслуживания населения Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникации (далее – ЦОН).
2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - свидетельство о регистрации договора залога права недропользования (далее - свидетельство о регистрации), по форме, согласно приложению 1 к стандарту государственной услуги «Регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2014 года № 153 (далее – стандарт), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, установленным законодательством Республики Казахстан.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие пакет документов необходимых для оказания государственной услуги услугополучателя (либо его представителя по доверенности), предусмотренных в пункте 9 настоящего стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет прием документов, их регистрацию, выдает копию зарегистрированного заявления (с указанием входящего номера; даты регистрации; фамилии и инициалов должностного лица, принявшего заявление; даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов) и направляет документы руководителю для наложения резолюции – 15 (пятнадцать) минут;
2) руководитель услугодателя ознакамливается с поступившими документами и передает их на рассмотрение заместителю руководителя услугодателя - 1 (один) рабочий день;
3) заместитель руководителя рассматривает документы и определяет ответственного исполнителя и направляет ему на исполнение - 1 (один) рабочий день;
4) ответственный исполнитель отдела услугодателя рассматривает документы услугополучателя, готовит свидетельство о регистрации и направляет его для визирования руководителю отдела услугодателя - 1 (один) рабочий день;

5) көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің басшысы тіркеу туралы куәлікке бұрыштама қояды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жолдайды – 1 (бір) жұмыс күні;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы тіркеу туралы куәлікке қол қояды және оны көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне жолдайды - 1 (бір) жұмыс күні;
7) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері тіркеу туралы куәлікті тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға береді - 15 (он бес) минут.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізілімі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысының орынбасары;
4) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы;
5) көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты орындаушысы.
7. Құрылымдық бөлiмшелер (қызметкерлер) арасындағы әрбiр рәсiмнiң (iс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, рәсiмдердiң (iс-қимылдардың) реттiлiгiн сипаттау осы «Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің (бұдан әрі – регламент) 1-қосымшасына сәйкес блок-схемамен сүйемелденедi.
4. Халыққа қызмет көрсету орталықтарымен және (немесе) өзге де көрсетілген қызметті берушілермен өзара іс –қимыл тәртібін, сондай –ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
8. ХҚО арқылы мемлекеттік қызметті алу үшін, стандарттың 9-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды ұсынады:
1) 1 процесс–ХҚО инспекторы қызмет алушыдан стандарттың 9-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды қабылдайды, құжаттар топтамасы толық болмаған жағдайда, құжаттарды қабылдамау туралы қолхатты береді; ал толық болған жағдайда ХҚО инспекторы өтінішті тіркейді және қызметті алушыға құжаттарды тіркегендігі жөнінде талон ұсынады – 15 (он бес) минут;
2) 2 процесс–ХҚО инспекторы қабылданған құжаттарды ХҚО жинақтау орталығына ұсынады және мәліметтерді ХҚО ақпараттық жүйесіне енгізеді – 15 (он бес) минут;
3) 3 процесс – ХҚО жинақтау секторы құжаттарды жинақтап, тізілім жасайды және ХҚО курьері арқылы көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жібереді – 1 (бір) жұмыс күні;
4) 4 процесс–көрсетілетін қызметті берушіге ХҚО-дан келіп түскен құжат осы регламенттің 5-тармағында көрсетілген рәсім (іс –қимыл) бойынша жүзеге асады – 5 (бес) жұмыс күні;
5) 5 процесс–ХҚО курьері мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ақпараттық жинақтау секторына береді – 15 (он бес) минут;
6) 6 процесс – ХҚО-ның ақпараттық жинақтау секторының қызметкері қызметті берушіден келген құжаттарды сканерлік штрих–код көмегімен белгілейді және мәліметтерді ХҚО ақпараттық жүйесіне енгізеді – 15 (он бес) минут;
7) 7 процес – ХҚО жинақтау секторы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ХҚО-ның инспекторына береді – 15 (он бес) минут;
8) 8 процес – ХҚО инспекторы қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсынады – 15 (он бес) минут.

5) руководитель отдела услугодателя визирует свидетельство о регистрации и направляет на подписание руководителю услугодателя - 1 (один) рабочий день;
6) руководитель услугодателя подписывает свидетельство о регистрации и направляет его сотруднику канцелярии услугодателя -1 (один) рабочий день;
7) сотрудник канцелярии регистрирует свидетельство о регистрации и выдает услугополучателю - 15 (пятнадцать) минут.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) заместитель руководителя услугодателя;
4) руководитель отдела услугодателя;
5) ответственный исполнитель отдела услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) сопровождается блок-схемой согласно приложению 1 к настоящему регламенту государственной услуги «Регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых» (далее – регламент).
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания  государственной услуги
8. Для получения государственной услуги услугополучатель представляет в ЦОН необходимые документы, указанные в пункте 9 стандарта:
1) процесс 1 – инспектор ЦОН принимает от услугополучателя необходимые документы, указанные в пункте 9 стандарта, в случае предоставления неполного пакета документов, выдает расписку об отказе в приеме документов; если документы полные, инспектор ЦОН регистрирует заявление и выдает талон услугополучателю о приеме документов – 15 (пятнадцать) минут;
2) процесс 2 - инспектор ЦОН представляет принятые документы в накопительный центр ЦОН и вводит данные в информационную систему ЦОН - 15 (пятнадцать) минут;
3) процесс 3 - накопительный сектор ЦОН собирает документы, составляет реестр и передает документы через курьера ЦОН в канцелярию услугодателя – 1 (один) рабочий день;
4) процесс 4 – услугодатель после получения документов с ЦОН проходит процедуры (действия), указанные в пункте 5 настоящего регламента – 5 (пять) рабочий день;
процесс 5 – курьер ЦОН передает результат оказания государственной услуги в накопительный сектор - 15 (пятнадцать) минут;
процесс 6 - работник сектора сбора информации ЦОН с помощью сканерного штрих-кода отмечает полученные документы от услугодателя и вводит данные в информационную систему ЦОН - 15 (пятнадцать) минут;
процесс 7 - накопительный сектор ЦОН передает результат оказания государственной услуги инспектору ЦОН - 15 (пятнадцать) минут;
процесс 8 – инспектор ЦОН выдает услугополучателю результат государственной услуги – 15 (пятнадцать) минут.

9. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет ХҚКО арқылы көрсетілген кездегі функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) реті, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының, сонымен қатар халыққа қызмет көрсету орталықтарымен өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 3-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылады.
«Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға,
өндiруге жер қойнауын пайдалану құқығының
кепiл шартын тiркеу» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 1- қосымша
Рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігінің сипаттамасы
«Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға,
өндiруге жер қойнауын пайдалану құқығының
кепiл шартын тiркеу» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 2- қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет ХҚО арқылы көрсетілген кездегі функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
Шартты белгілер:
«Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға,
өндiруге жер қойнауын пайдалану құқығының
кепiл шартын тiркеу» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
«Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызметтің бизнес-процестері анықтамалығы
Шартты белгілер:

9. Диаграмма функционального взаимодействия при оказания государственной услуги через ЦОН указана в приложение 2 к настоящему регламенту.
10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия центром обслуживания населения отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно  приложению 3 к настоящему регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на интернет-ресурсе услугодателя.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Регистрация договора залога права
недропользования на разведку, добычу
общераспространенных полезных ископаемых»
Описание последовательности процедур (действий)
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Регистрация договора залога права
недропользования на разведку, добычу
общераспространенных полезных ископаемых»
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через ЦОН
Условные обозначения:
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Регистрация договора залога права
недропользования на разведку, добычу
общераспространенных полезных ископаемых»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги  «Регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых»
Условные обозначения: