"2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы"
Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 2014 жылғы 29 желтоқсандағы № 24/247 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2015 жылғы 19 қаңтарда № 2596 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына және "2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Маңғыстау облыстық мәслихатының 2014 жылғы 11 желтоқсандағы № 21/304 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2567 болып тіркелген) шешіміне сәйкес Қарақия аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10 487 906,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 8 236 589,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер
бойынша – 27 319,4 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан
түсетін түсімдер – 37 177,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 2 186 820,0 мың теңге;
2) шығындар – 10 645 426,3 мың теңге.
3) таза бюджеттік кредиттеу – 90 270,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 111 761,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 21 491,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен
операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін
сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 247 790,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру
(профицитін пайдалану) – 247 790,3 мың теңге;
қарыздар түсімі – 110 001,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 21 491,0 мың теңге;
бюджет қаражатының
пайдаланатын қалдықтары – 159 280,3 мың теңге.
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 14.12.2015 № 30/313 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудандық бюджетте 2015 жылға республикалық бюджеттен төмендегідей ағымдағы нысаналы трансферттер, нысаналы даму трансферттері, бюджеттік кредиттер және Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферті есебінен қаражаттың бөлінгені қаперге алынсын:
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға;
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемақы төлеуге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
мемлекеттік әкімшілік қызметшілерге төленетін еңбекақы деңгейін арттыруға;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге;
Ауылдық елді мекендердің әлеуметтік саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға.

"О районном бюджете на 2015-2017 годы"
Решение Каракиянского районного маслихата от 29 декабря 2014 года № 24/247. Зарегистрировано Депараментом юстиции от 19 января 2015 года № 2596
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением областного маслихата от 11 декабря 2014 года № 21/304 "Об областном бюджете на 2015-2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2567) Каракиянский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2015-2017 годы согласно приложению, в том числе бюджет на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы - 10 487 906,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 8 236 589,6 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 27 319,4 тысяч тенге;
поступлениям от продажи
основного капитала – 37 177,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2 186 820,0 тысяч тенге;
2) затраты – 10 645 426,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 90 270,0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 111 761,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 21 491,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям
с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи
финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 247 790,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита
(использование профицита) бюджета – 247 790,3 тысяч тенге;
поступление займов – 110 001,0 тысяч тенге;
погашение займов – 21 491,0 тысяч тенге;
используемые остатки
бюджетных средств – 159 280,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 14.12.2015 № 30/313(вводится в действие с 01.01.2015).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год с республиканского бюджета были выделены следующие текущие целевые трансферты, целевые трансферты на развитие, бюджетные кредиты и средства за счет целевых трансфертов выделенных с Национального Фонда Республики Казахстан:
реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
оплата труда по новой модели системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственным служащим, а также работников государственных казенных предприятий финансируемых из местных бюджетов;
выплата государственной адресной социальной помощи;
повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих;
выплата государственных пособий на детей до 18 лет;
проведение мероприятий, посвещенных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне.
для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов.

Ескерту. 2 - тармаққа өзгерістер енгізілді - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 30.03.2015 № 25/259 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. Облыстық бюджетке аудару үшін 2015 жылға аудандық бюджетте 3 096 015 мың теңге бюджеттік алулар қаралғандығы ескерілсін.
4. Әлеуметтік көмектерді келесідей мөлшерде белгілеуге құқық берілсін:
1) 22 наурыз – Наурыз мерекесі:
"Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен марапатталған көп балалы аналар немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, I және II дәрежедегі "Ана даңқы" орденімен марапатталғандарға – 2 (екі) айлық есептік көрсеткіш";
2) 1986 жыл 26 сәуір – Чернобыльдағы атом электр станциясы (бұдан әрі – АЭС) апат күні:
Чернобыльдағы АЭС апатты жоюға қатысушы мүгедектерге - 60 (алпыс) айлық есептік көрсеткіш;
1986-1987 жылдардағы Чернобыльдағы АЭС апатты жоюға қатысушыларға - 50 (елу) айлық есептік көрсеткіш;
1988-1989 жылдардағы Чернобыльдағы АЭС апатты жоюға қатысушыларға - 20 (жиырма) айлық есептік көрсеткіш;
3) 1 мамыр – Қазақстан халқының бірлігі мерекесі:
бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедектерге, он алты жасқа дейінгі мүгедек балалар және он алтыдан он сегіз жасқа дейінгі бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедек балаларға – 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш.
4) 9 мамыр – Жеңіс күні:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне – 100 (жүз) айлық есептік көрсеткіш;
жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестірілген адамдарға (Чернобыль атом электр станциясындағы апатты жою салдарынан мүгедек болған тұлғалардан басқа) - 60 (алпыс) айлық есептік көрсеткіш;
жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілген адамдарға (1986-1987 жылдардағы Чернобыль атом электр станциясындағы апатты жоюға қатысушылардан басқа) - 50 (елу) айлық есептік көрсеткіш;
жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілген адамдарға (1988-1989 жылдардағы Чернобыль атом электр станциясындағы апатты жоюға қатысушылардан басқа) - 20 (жиырма) айлық есептік көрсеткіш;
Ауғанстандағы немесе соғыс қимылдары жүргiзiлген басқа мемлекеттердегі соғыс қимылдары кезiнде қаза тапқан (хабар-ошарсыз кеткен) немесе жаралану, контузия алу, мертiгу, ауру салдарынан қайтыс болған әскери қызметшiлердiң, арнаулы мемлекеттік органдар қызметкерлерінің отбасыларына – 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш;
бейбіт уақытта әскери қызмет, арнаулы мемлекеттік органдарда қызмет атқару кезінде қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметшілердің, арнаулы мемлекеттік органдар қызметкерлерінің отбасыларына, қызметтік міндеттерін атқару кезінде қаза тапқан ішкі істер органдары қызметкерлерінің отбасыларына – 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш;
Чернобыльдағы АЭС апаттың және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың салдарын жою кезінде қаза тапқандардың отбасыларына – 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш;
сәуле аурулары салдарынан қайтыс болғандардың немесе қайтыс болған мүгедектердің, сондай-ақ қайтыс болуы Чернобыльдағы АЭС апаттың және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың және ядролық сынақтардың әсеріне белгіленген тәртіппен байланысты болған азаматтардың отбасыларына – 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш;
қайтыс болған соғыс мүгедектерінің және соларға теңестірілген мүгедектердің әйеліне (еріне), сондай-ақ қайтыс болған соғысқа қатысушылардың, партизандардың, астыртын әрекет жасаушылардың, "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен немесе "Қоршаудағы Ленинградтың тұрғынына" белгісімен марапатталған азаматтардың, жалпы сырқаттанудың, еңбекте мертігудің және басқа да себептердің (құқыққа қарсыларын қоспағанда) салдарынан мүгедек деп танылғандардың екінші рет некеге отырмаған әйеліне (еріне) – 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш;

Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решением Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 30.03.2015 № 25/259(вводится в действие с 01.01.2015).
3. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год предусмотрены бюджетные изъятия 3 096 015 тысяч тенге для перечисления в областной бюджет.
4. Предоставить право на назначение социальной выплаты в следующих размерах:
1) 22 –марта Праздник Наурыз:
многодетным матерям, награжденные подвесками "Алтын алка", "Кумис алка" или получившие ранее звание "Мать-героиня", а также награжденные орденами "Материнская слава" І и ІІ степени – 2 (два) месячных расчетных показателей;
2) 26 апреля 1986 год – День аварии на Чернобыльской атомной электро станции (далее –АЭС).
инвалидам участникам ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС -60 (шестьдесят) месячных расчетных показателей;
участникам ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС в 1986-1987 годах – 50 (пятьдесят) месячных расчетных показателей;
участникам ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС в 1988-1989 годах – 20 (двадцать ) месячных расчетных показателей;
3) 1 мая – Праздник единства народа Казахстана:
Инвалиды первой, второй и третьей групп, дети-инвалиды с шестнадцати до восемнадцати лет первой, второй, третьей групп – 5(пять) месячных расчетных показателей".
4) 9 мая - День Победы:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны - 100 (сто) месячных расчетных показателей;
лицам, приравненным по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны ( кроме лиц, ставших инвалидами в следствие ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС) - 60 (шестьдесят) месячных расчетных показателей;
лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны (кроме участников ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС в 1986-1987 годах) – 50 (пятьдесят) месячных расчетных показателей;
лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны (кроме участников ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС в 1988-1989 годах) – 20 (двадцать) месячных расчетных показателей;
семьям военнослужащих, сотрудников специальных государственных органов, погибших (пропавших без вести) или умерших вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных в период боевых действий в Афганистане или в других государствах, в которых велись боевые действия – 40 (сорок) месячных расчетных показателей;
семьям военнослужащих, сотрудников специальных государственных органов, погибших (умерших) при прохождении воинской службы, службы в специальных государственных органах, в мирное время, семьям сотрудников органов внутренних дел, погибших при исполнении служебных обязанностей – 40 (сорок) месячных расчетных показателей;
семьям, погибших при ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения – 40 (сорок) месячных расчетных показателей;
семьям умерших вследствие лучевой болезни или умерших инвалидов, а также граждан, смерть которых в установленном порядке связана с воздействием катастрофы на Чернобыльской АЭС и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения и ядерных испытаний – 40 (сорок) месячных расчетных показателей;
не вступившим в повторный брак женам (мужьям) умерших инвалидов войны и приравненных к ним инвалидов, а также женам (мужьям) умерших участников войны, партизан, подпольщиков, граждан, награжденных медалью "За оборону Ленинграда" или знаком "Жителю блокадного Ленинграда", признававшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных) – 40 (сорок) месячных расчетных показателей;

Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жан қиярлық еңбегі үшін мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерiмен және медальдарымен марапатталған адамдар, сондай-ақ 1941 жылғы 22 маусым – 1945 жылғы 9 мамыр аралығында кемінде алты ай жұмыс істеген (әскери қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегi және мiнсiз әскери қызметi үшiн бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерiмен және медальдарымен марапатталмаған адамдарға - 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш;
Тәжік-ауған шекарасындағы жауынгерлік іс-қимылдарына қатысушыларына - 50 (елу) айлық есептік көрсеткіш;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 70 жылдығына орай Батыр қалаларға және әскери Даңқ қалаларына, Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттердің аумағындағы шайқас болған жерлерге, сонымен бірге қазақстандық жауынгерлер жерленген жерлерге бару үшін Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне, Ұлы Отан соғысында қаза тапқан майдангерлердің отбасы мүшелерін - әр адамға 150 000 (бір жүз елу мың) теңгеден артық емес мөлшерде біржолғы қаржылай көмек көрсетілуін қамтамасыз ету.
Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтар салдарынан зардап шеккендер қатарына жататын азаматтарға – 20 000 (жиырма мың) теңге;
5) 1 маусым – Балаларды қорғау күні:
он алты жасқа дейінгі мүгедек балалар және он алтыдан он сегіз жасқа дейінгі бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедек балаларға – 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш.
6) 30 тамыз – Қазақстан Республикасының Конституциясы күні:
асыраушысынан айырылуы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушыларға (балаларға) жылына бір рет - 8 (сегіз) айлық есептік көрсеткіш;
Қазақстан Республикасына сіңірген ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған тұлғаларға жылына бір рет - 60 (алпыс) айлық есептік көрсеткіш;
Маңғыстау облысына сіңірген ерекше еңбегі үшін дербес зейнетақы тағайындалған тұлғалар, "Қазақстан Республикасында арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес арнаулы мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алмайтын санатындағы тұлғаларға жылына бір рет - 36 (отыз алты) айлық есептік көрсеткіш;
бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедектерге, он алты жасқа дейінгі мүгедек балалар және он алтыдан он сегіз жасқа дейінгі бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедек балаларға – 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш.
7) 1 қазан - Халықаралық қарттар күні:
жасы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылар және 70 (жетпіс) жастан жоғары зейнеткерлерге - 2 (екі) айлық есептік көрсеткіш.";
8) 6 қазан - Қазақстан Республикасының мүгедектер күні:
бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедектерге, он алты жасқа дейінгі мүгедек балалар және он алтыдан он сегіз жасқа дейінгі бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедек балаларға – 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш.

лицам, награжденные орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, а также лица, проработавшие (прослужившие) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденные орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны – 40 (сорок) месячных расчетных показателей;
участникам боевых действий на таджикско-афганской границе - 50 (пятьдесят) месячных расчетных показателей;
гражданам, относящиеся пострадавщим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне – 20 000 (двадцать тысяч) тенге.
В честь празднования "70-летия Победы в Великой Отечественной войны" для посещения мест боев и захоронений войнов-казахстанцев, городов - героев и городов воинской славы на территории СНГ ветеранам
Великой Отечественной войны, семьям фронтовиков павших во время Великой Отечественной войны обеспечить поддержку на оказания единовременной финансовой помощи до 150000 тенге на каждого человека.
5) 1 июня – День защиты детей:
дети-инвалиды до шестнадцати лет и дети-инвалиды с шестнадцати до восемнадцати лет первой, второй, третьей групп – 5 (пять) месячных расчетных показателей.
6) 30 августа - День Конституции Республики Казахстан:
получателям государственного социального пособия по утере кормильца (на детей) – 8 (восемь) месячных расчетных показателей".
лицам, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой – 60 (шестьдесят) месячных расчетных показателей;
лицам, которым была назначена персональная пенсия за особые заслуги перед Мангистауской областью, не получающих специального государственного социального пособия в соответствии с Законом Республики Казахстан "О специальном государственном пособии в Республике Казахстан - 36 (тридцать шесть тысяч) месячных расчетных показателей;
Инвалиды первой, второй и третьей групп, дети-инвалиды с шестнадцати до восемнадцати лет первой, второй, третьей групп – 5(пять) месячных расчетных показателей".
7) 1 октября – Международный день пожилых людей:
получателям социального государственного пособия по возрасту и пенсионерам по возрасту старше 70 (семидесяти) лет – 2 (два) месячных расчетных показателей.
8) 6 октября – День инвалидов в Республике Казахстан:
инвалидам первой, второй и третьей групп, дети-инвалиды до шестнадцати лет и дети-инвалиды с шестнадцати до восемнадцати лет первой, второй, третьей групп – 5 (пять) месячных расчетных показателей.

9) 16 желтоқсан – Тәуелсіздік күні:
бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедектерге, он алты жасқа дейінгі мүгедек балалар және он алтыдан он сегіз жасқа дейінгі бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедек балаларға – 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш.
10) Он сегіз жасқа дейінгі үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балаларға әлеуметтік көмек білім беру кезеңіне табыстарын есепке алмай, ай сайын – 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде көрсетіледі.
11) Әлеуметтік көмек: онкологиялық ауруымен ауыратын және иммун тапшылығын жұқтырған адамдарға өтініштері бойынша табыстарын есепке алмай жылына бір рет 26 (жиырма алты) айлық есептік көрсеткіш және мамандандырылған туберкулезге қарсы медициналық ұйымынан шыққандарға өтініштері бойынша табыстарын есепке алмай тоқсан сайын 20 (жиырма) айлық есептік көрсеткіш.
12) Табиғи зілзаланың немесе өрттің салдарынан азаматқа (отбасына) не оның мүлкіне зиян келтірілген тұлғаларға есепке алмай әлеуметтік көмек, өмірлік қиын жағдай туындаған кезден бастап 6 айдан кешіктірілмей жылына бір рет – 50 (елу) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде көрсетіледі.
13) Өтініш жасалған тоқсанның алдындағы тоқсанда жан басына шаққандағы орташа табысы Маңғыстау облысы бойынша белгіленген ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен табыстары бар отбасылардың тұлғаларына тұрмыстық қажеттіліктерге, емделуге, дәрі-дәрмек алуға, отбасының бір мүшесі қайтыс болуына байланысты әлеуметтік көмек жылына бір рет көрсетіледі. Әрбір жекелеген жағдайда көрсетілген әлеуметтік көмек мөлшерін арнайы комиссия айқындайды және оны әлеуметтік көмек көрсету қажеттілігі туралы қорытындыда көрсетеді. Шекті шама 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіштен аспауы керек.
14) Ауылдық елді-мекендерде орналасқан білім беру, денсаулық сақтау, агроөнеркәсіптік кешен, әлеуметтік қорғау, мәдениет және спорт мекемелерін, мемлекеттік қазыналық кәсіпорындарын білікті мамандармен қамтамасыз ету мақсатында өңірге қажет мамандықтар бойынша білім алушы, Қазақстан Республикасының оқу орындарында бакалавр академиялық және интернатура дәрежесін алу үшін студенттерге оқу ақысын төлеуге әлеуметтік көмек жергілікті бюджет қаражаты есебінен ағымдағы қаржы жылына арналған қаражат шегінде жылына бір рет, білім беру ұйымдарына оқуды төлеуге арналған нақты шығындар бойынша және ай сайын бөліп төлеу арқылы жабатын тамақтану мен тұру шығындарына 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде және өтініш жасалған айдың алдындағы соңғы 12 айда жан басына шаққандағы орташа табысы Маңғыстау облысы бойынша белгіленген 1,5 (бір жарым) еселік ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен табыстары бар отбасыларына (бала кезден мүгедектер, мүгедек студенттер, тұлдыр жетімдер мен балалар үйінің және балалар ауылының тәрбиеленушілерінен басқа), келесі санаттағы тұлғаларға:
ата-анасының біреуі немесе екеуі де мүгедек болуы;
жасы бойынша ата-анасының екеуі де зейнеткер болуы;
ата-анасының біреуі қайтыс болуы;
бірге тұратын төрт және одан көп кәмелетке толмаған балалары, оның ішінде орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беретін ұйымдарда, жоғары оқу орындарында күндізгі оқу нысанында оқитын балалары бар көп балалы отбасылар, балалары кәмелеттік жасқа толғаннан кейін олар оқу орнын бітіретін уақытқа дейінгі балалары (бірақ, әрі дегенде жиырма үш жасқа толғанға дейін) бар отбасылар.

9) 16 декабря – День Независимости:
инвалидам первой, второй и третьей групп, дети-инвалиды до шестнадцати лет и дети-инвалиды с шестнадцати до восемнадцати лет первой, второй, третьей групп – 5 (пять) месячных расчетных показателей.";
10) Социальная помощь детям инвалидам до восемнадцати лет, обучающимся на дому, предоставляется без учета доходов, ежемесячно в размере 5 (пять) месячных расчетных показателей.
11) Социальная помощь оказывается: онкологическим больным и лицам заразивщихся вирусом иммунодефицита, по заявлению, без учета доходов, в размере 26 (двадцати шести) месячных расчетных показателей и выписанным
из специализированной противотуберкулезной медицинской организации по заявлению, без учета доходов в размере 20 (двадцать) месячных расчетных показателей ежеквартально.
12) Социальная помощь лицам, пострадавшим вследствие стихийного бедствия или пожара, предоставляется по заявлению, не позднее 6-ти месяцев с момента наступления трудной жизненной ситуации, без учета доходов, в размере – 50 (пятьдесят) месячных расчетных показателей, единовременно.
13) Социальная помощь лицам, из семей, имеющих среднедушевой доход ниже прожиточного минимума по Мангистауской области, предшествующий кварталу обращения, на бытовые нужды, на лечение, приобретение медикаментов, в связи со смертью одного из членов семьи, предоставляется по заявлению, единовременно. Размер оказываемой социальной помощи в каждом отдельном случае определяет специальная комиссия и указывает его в заключение о необходимости оказания социальной помощи. Предельный размер не должен превышать 40 (сорок) месячных расчетных показателей.
14) Социальная помощь, для оплаты образовательных услуг для получения академической степени бакалавра и интернатуры в учебных заведениях Республики Казахстан в целях обеспечения государственных учреждений, государственных казенных предприятий, образования, здравоохранения, агропромышленного комплекса, социальной защиты, культуры и спорта, расположенных в сельской местности квалифицированными специалистами предоставляется за счет средств местного бюджета на соответствующий финансовый год, единовременно по фактическим затратам на оплату обучения в организации образования и ежемесячно на оплату частично покрывающие затраты на питание и проживание в размере 5 (пяти) месячных расчетных показателя и предоставляется семьям, имеющих среднедушевой доход ниже 1,5 (полтора) кратной величины прожиточного минимума по Мангистауской области за 12 месяцев перед обращением, для следующих категорий лиц (кроме, инвалиды с детства, круглые сироты, инвалид студент, воспитанникам детских домов и детской деревни).
оба или один из родителей, которых являются инвалидами;
оба родителя, которых являются пенсионерами;
смерть одного из родителей;
студентам из многодетных семей, имеющие четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей, в том числе детей, обучающихся по очной форме обучения в организациях среднего, технического и профессионального, после среднего образования, высших учебных заведениях, после достижения ими совершеннолетия до времени окончания ими учебных заведений (но не более чем до достижения двадцатитрехлетнего возраста).

Ескерту. 4 - тармаққа өзгерістер енгізілді - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 30.03.2015 № 25/259(01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.06.2015 № 27/284(01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5. Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда кемінде жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтік ставкалар, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше белгіленбесе, жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша бюджет қаражаты есебінен белгіленеді.
Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін жергілікті өкілді органмен келісу бойынша жергілікті атқарушы орган айқындайды.
6. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған 2015 жылға арналған аудандық бюджеттің бюджеттік даму бағдарламасының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2015 жылға секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламасының тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. Осы шешімнің орындалуын бақылау Қарақия аудандық мәслихатының экономика және бюджет жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін (комиссия төрағасы Е.Есенқосов).
9. "Қарақия аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі осы шешімнің мемлекеттік тіркелгеннен кейін Қарақия аудандық мәслихатының интернет - ресурсында жариялануын қамтамасыз етсін.
10. Осы шешім 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
11. Жергілікті атқарушы органының резерві 8532,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 11 - тармақпен толықтырылды - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 30.03.2015 № 25/259 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 29.06.2015 № 27/284(01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.10.2015 № 29/296 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Сессия төрағасы
Аудандық
мәслихаттың хатшысы
Н.ЧелееваА.Мееров
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қарақия аудандық экономика
және қаржы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
Әбдіхалықова Алия Жұмабайқызы
29 желтоқсан 2014 жыл
Аудандық мәслихаттың 2014 жылғы
29 желтоқсандағы № 24/247 шешіміне
1 қосымша
2015 жылға арналған аудандық бюджет

Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 30.03.2015 № 25/259(вводится в действие с 01.01.2015); от 29.06.2015 № 27/284(вводится в действие с 01.01.2015).
5. Специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, по решению местных представительных органов за счет бюджетных средств устанавливаются повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, если иное не установлено законами Республики Казахстан.
Перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, определяется местным исполнительным органом по согласованию с местным представительным органом.
6. Утвердить согласно приложению 4 перечень бюджетных программ развития районного бюджета направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) на 2015 год.
7. Утвердить согласно приложению 5 перечень программ районного бюджета не подлежащих секвестированию на 2015 год.
8. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Каракиянского районного маслихата по вопросам экономики и бюджета (председатель комиссии Е.Есенкосов).
9. Государственному учреждению "Аппарат Каракиянского районного маслихата" после государственной регистрации обеспечить опубликование настоящего решения на интернет – ресурсе Каракиянского районного маслихата.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
11. Утвердить резерв местного исполнительного органа в сумме 10532,0 тысяч тенге.
Сноска. Дополнено пунктом 11 в соответствии с решением Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 30.03.2015 № 25/259(вводится в действие с 01.01.2015); с изменениями, внесенными решениями Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 29.06.2015 № 27/284(вводится в действие с 01.01.2015); от 28.10.2015 № 29/296(вводится в действие с 01.01.2015).
Председатель сессии
Секретарь
районного маслихата
Ч.ЧелееваА.Мееров
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель Государственного
учреждения "Каракиянского районного
отдела экономики и финансов"
Абдикаликова Алия Жумабаевна
29 декарбя 2014 года
Приложение 1 к решению районного
маслихата от 29 декабря 2014 года
№ 24/247
Районный бюджет на 2015 год

13 853,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
200,0
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
9 369,0
9
Жылу энергетикалық жүйе
25 350,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
25 350,0
019
Жылу энергетикалық жүйені дамыту
25 350,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
96 157,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
19 016,0
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
19 016,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
14 117,0
001
Аудан (областық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 117,0
474
Ауданның (облыстың маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
63 024,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13 024,0
006
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
0,0
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
50 000,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
24 920,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
10 631,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
10 631,0
015
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
0,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
11 237,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
11 237,0
468
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы бөлімі
3 052,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
3 052,0
12
Көлік және коммуникация
249 142,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй - коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

13 853,0
003
Капитальные расходы государственного органа
200,0
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
9 369,0
9
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
25 350,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
25 350,0
019
Развитие теплоэнергетической системы
25 350,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельных отношения
96 157,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
19 016,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
19 016,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
14 117,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
14 117,0
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
63 024,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
13 024,0
006
Организация санитарного убоя больных животных
0,0
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
50 000,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
24 920,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
10 631,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
10 631,0
015
Капитальные расходы государственного органа
0,0
467
Отдел строительства района(города областного значения)
11 237,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
11 237,0
468
Отдел архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
3 052,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
3 052,0
12
Транспорт и коммуникации
249 142,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

5 724
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй - коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 724
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
5 724
04
Білім беру
2 509 620
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
334 030
004
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
334 030
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2 092 393
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 335
003
Жалпы білім беру
1 916 828
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
36 502
006
Балаларға қосымша білім беру
91 422
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткізу
830
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
5 977
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
3 824
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
1 909
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
9 766
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
83 197
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
83 197
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
343 776
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
343 776
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 156
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
80 572
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
20 624
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
19 260
006
Тұрғын үй көрсетуге көмек
328
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
172 348
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 800
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

5724
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5724
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
5724
04
Образование
2 509 620
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
334 030
004
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
334 030
464
Отдел образования района (города областного значения)
2 092 393
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
25 335
003
Общеобразовательное обучение
1 916 828
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
36 502
006
Дополнительное образование для детей
91 422
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
830
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
05 977
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
3 824
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
1 909
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
9766
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
83 197
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
83 197
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
14
343 776
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
343 776
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
20 156
002
Программа занятости
80 572
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
20 624
005
Государственная адресная социальная помощь
19 260
006
Оказание жилищной помощи
328
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
172 348
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 800
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат