"Басқұдық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы
Маңғыстау облысы Мұнайлы ауданы әкімдігінің 2014 жылғы 03 қыркүйектегі № 282-қ қаулысы. Маңғыстау облысы Әділет Департаментінде 2014 жылғы 08 қазанда № 2508 болып тіркелді. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Мұнайлы ауданы әкімдігінің 2020 жылғы 16 қаңтардағы № 7-қ қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Мұнайлы ауданы әкімдігінің 16.01.2020 № 7 - қ(алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы, "Әкімшілік рәсімдер туралы" 2000 жылғы 27 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңдарына, "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 29 қазандағы № 410 Жарлығына және "Мемлекеттік орган туралы ережені әзірлеу және бекіту жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 25 желтоқсандағы № 1672 Қаулысына сәйкес, аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Басқұдық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ереже бекітілсін.
2. Басқұдық ауылдық округінің әкімі (Н.Қ. Қаржаубаев) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесі мен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Қ. Оңдабаевқа жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарына мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Әкімнің міндетін атқарушы Н.Тәжібаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Басқұдық ауылдық округінің әкімі
Н.Қаржаубаев
03 қыркүйек 2014жыл
Мұнайлы ауданы әкімдігінің
03 қыркүйек 2014 жылғы
№ 282-қ қаулысымен бекітілген
"Басқұдық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы
ЕРЕЖЕ
1. Жалпы ережелер
1. "Басқұдық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ақпараттық–талдау, ұйымдастыру-құқықтық және материалдық-техникалық қызметтерін қамтамасыз етуді жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Басқұдық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына, Қазақстан Республикасы Заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы ережеге сәйкес жүзеге асырады.

Об утверждении положения о государственном учреждении "Аппарат акима сельского округа Баскудык"
Постановление Мунайлинского районного акимата Мангистауской области от 03 сентября 2014 года № 282-қ. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области от 08 октября 2014 года № 2508. Утратило силу постановлением акимата Мунайлинского района Мангистауской области от 16 января 2020 года № 7-қ
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Мунайлинского района Мангистауской области от 16.01.2020 № 7-қ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законами от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 "Об утверждении Типового положения о государственном органе Республики Казахстан" и Постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 декабря 2012 года № 1672 "Об утверждении Инструкции по разработке и утверждению положения о государственном органе", акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое положение о государственном учреждении "Аппарат акима сельского округа Баскудык".
2. Акиму сельского округа Баскудык (Каржаубаев Н.К.) обеспечить государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции, его официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Ондабаеву К.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности акима
Н. Тажибаев
"СОГЛАСОВАНО"
Аким сельского округа Баскудык
Каржаубаев Н.
03 сентября 2014 год
Утверждено
постановлением акимата Мунайлинского района
от 03 сентября 2014 года № 282-қ
ПОЛОЖЕНИЕ
о государственном учреждении "Аппарат акима сельского округа Баскудык"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Баскудык" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим информационно-аналитическое, организационно-правовое и материально-техническое обеспечение деятельности акима сельского округа.
2. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Баскудык" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, Законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим положением.

3. "Басқұдық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ұйымдастыру–құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. "Басқұдық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. "Басқұдық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық - құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. "Басқұдық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен әкімнің өкімдерімен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. "Басқұдық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, Маңғыстау облысы, 130006, Мұнайлы ауданы, Басқұдық ауылдық округі.
9. Мемлекеттік органның толық атауы – "Басқұдық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі.
10. Осы ереже "Басқұдық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. "Басқұдық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
12. "Басқұдық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Басқұдық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
2. Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
13. "Басқұдық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің миссиясы:
Басқұдық ауылдық округі әкімінің қызметін ақпараттық-талдау, ұйымдастыру-құқықтық және материалдық-техникалық жағынан қамтамасыз ету, ауылдық округтің тұрақты әлеуметтік-экономикалық дамуын жүзеге асыру.
14. Міндеттері:
1)1Қазақстан Республикасының мемлекеттік тәуелсіздігін, конституциялық құрылысын қорғау және нығайту, қауіпсіздігін, аумақтық тұтастығын, азаматтардың құқықтары мен бостандығын қамтамасыз ету бойынша Қазақстан Республикасы Президентінің саясатын өмірге енгізу;

3. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Баскудык" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Баскудык" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Баскудык" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Баскудык" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые распоряжением акима и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Баскудык" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, Мангистауская область, 130006, Мунайлинский район, селький округ Баскудык.
9. Полное наименование государственного органа – государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Баскудык".
10. Настоящее положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Баскудык".
11. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима округа Баскудык" осуществляется из местного бюджета.
12. Государственному учреждению "Аппарат акима сельского округа Баскудык" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Баскудык".
2. Миссия, основные задачи, функции,права и обязанности государственного органа
13. Миссией государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Баскудык":
Осуществление информационно-аналитического, организационно- правового и материально-технического обеспечения деятельности акима сельского округа Баскудык, устойчивого социально-экономического развития селького округа.
14. Задачи:
1) проведение в жизнь политики Президента Республики Казахстан по охране и укреплению государственного суверенитета, конституционного строя, обеспечению безопасности, территориальной целостности Республики Казахстан, прав и свобод граждан;

2)1Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму стратегиясын іске асыру, мемлекеттік әлеуметтік-экономикалық саясаттың негізгі бағыттарын жүзеге асыру және елдегі әлеуметтік және экономикалық процесстерді басқару;
3)1қоғамдық келісім мен саяси тұрақтылықтың конституциялық принциптерін өмірге енгізу, демократиялық әдістерімен мемлекеттік өмірдің аса маңызды мәселелерін шешу;
4)1заңдылық пен құқықтық тәртіпті нығайту жөніндегі шараларды жүзеге асыру, азаматтардың құқықтық саналылығының және олардың елдің қоғамдық - саяси өмірдегі белсенді азаматтық ұстанымдарының деңгейін арттыру;
5) қоғамдық ұйымдармен және бұқаралық ақпарат құралдарымен өзара іс – қимыл жасау.
15. Функциялары:
Ақпараттық - талдау:
1) ақпараттарды жинауды, өңдеуді жүзеге асыру және ауыл әкімін әлеуметтік-экономикалық және саяси мәселелер бойынша ақпараттық–талдау материалдарымен қамтамасыз ету;
2)1Президент жүргізіп отырған ішкі және сыртқы саясатты түсіндіру;
3)1әкімнің қызметін бұқаралық ақпарат құралдарында хабарлауды қамтамасыз ету, нормативтік құқықтық актілерді ресми жариялау;
4) "Басқұдық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің жай–күйіне және орындаушылық тәртібіне талдау жүргізу;
Ұйымдастыру-құқықтық функциялары:
1)1"Басқұдық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің жұмысын жоспарлау, кеңестерді, семинарларды және басқа да іс - шараларды өткізу, олардың дайындығын және өткізілуін ұйымдастыру;
2)1ауылдық округі әкімінің шешімдері мен өкімдерінің жобаларын дайындау;
3)1Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, облыс әкімінің, аудан әкімінің және ауыл әкімінің актілері мен тапсырмаларының орындалуына бақылау жүргізу;
4)1заңнаманың сақталмағандығы бойынша анықталған бұзушылықтарды жою жөнінде шаралар қолдану;
5)1"Басқұдық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мемлекеттік қызметкерлерін даярлау және қайта даярлауды, құқықтық жалпы оқытуды ұйымдастыру;
6)1әкімнің шығарған актілерін тіркеуді жүргізу;
7)1әкімнің актілерін тиісті дәрежеде ресімдеуді және таратуды қамтамасыз ету;
8)1"Басқұдық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінде іс жүргізуді жоспарға сәйкес ұйымдастыру;
9)1қызметтік құжаттар мен азаматтардың өтініштерін қарау;
10)азаматтарды қабылдауды ұйымдастыру;
11) мемлекеттік тілді кең түрде қолдануға бағытталған шараларды қабылдау;
12)жұмыстың тәсілі мен әдістерін жақсарту, жаңа ақпараттық технологияны енгізу жөніндегі жұмыстарды жүргізу;
13)өз құзіреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес нотариалдық іс – әрекеттерді жүзеге асыру;

2) реализация стратегии социально-экономического развития Республики Казахстан, осуществление основных направлений государственной социально-экономической политики и управление социальными и экономическими процессами в стране;
3) претворение в жизнь конституционных принципов общественного согласия и политической стабильности, решение наиболее важных вопросов государственной жизни демократическими методами;
4) осуществление мер по укреплению законности и правопорядка, повышение уровня правосознания граждан и их активной гражданской позиции в общественно - политической жизни страны;
5) взаимодействие с общественными организациями и средствами массовой информации;
15. Функции:
Информационно-аналитические:
1) осуществление сбора, обработки информации и обеспечение акима села информационно-аналитическими материалами по социально-экономическим и политическим вопросам;
2) разъяснение проводимой Президентом внутренней и внешней политики;
3) обеспечивает освещение деятельности акима в средствах массовой информации, официальное опубликование нормативных правовых актов;
4) проведение анализа состояния и исполнительной дисциплины в государственном учреждении "Аппарат акима сельского округа Баскудык";
Организационно–правовые функции:
1) планирование работы государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Баскудык", проведение совещаний, семинаров и других мероприятий, организация и их подготовки и проведения;
2) подготовка проектов решений и распоряжений акима сельского округа;
3) осуществление контроля за проведением актов и поручений Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, акима области, акима района и акима села;
4) принятие мер по устранению выявленных нарушений по несоблюдению законодательства;
5) организация подготовки и переподготовки государственных служащих государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Баскудык", проведение правового всеобуча;
6) ведение регистрации актов, изданных акимом;
7) обеспечение надлежащего оформления и рассылки актов акима;
8) организация в соответствии с планами делопроизводства в государственном учреждении "Аппарат акима сельского округа Баскудык";
9) рассмотрение служебных документов и обращения граждан;
10) организация приема граждан;
11) принятие мер, направленных на широкое применение государственного языка;
12) проведение работы по улучшению стиля и методов работы, внедрению новых информационных технологий;
13) осуществление в пределах своей компетенции нотариальных действий, в соответствии с действующим законодательством;

14)Мемлекеттік қызмет көрсету тізіліміне сәйкес, жеке және заңды тұлғаларға мемлекеттік қызмет көрсету;
15)Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын арттыруды қамтамасыз ету;
16)Мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы қызметкерлердің біліктілігін арттыруды қамтамасыз ету;
17) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын ішкі бақылауды жүргізу;
18) құзыретіне кіретін мемлекеттік қызмет көрсету бөлігінде жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін Мемлекеттік қызмет көрсету тізіліміне өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізу жөнінде ұсыныстар жасау;
19) қолданыстағы заңнамаға сәйкес басқа да функцияларды жүзеге асырады.
16. Құқықтары мен міндеттері:
1) осы ережемен қарастырылған негізгі міндеттер мен функцияларды іске асыру үшін "Басқұдық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыреті шегінде мемлекеттік органдар мен лауазымды тұлғалардан қажетті ақпаратты, құжаттарды және басқа да материалдарды сұрауға және алуға құқығы бар;
2) мемлекеттік органның құзыретіне жатқызылған мәселелер бойынша заңды және жеке тұлғаларға түсініктемелер беру;
3) "Басқұдық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі сотта талапкер және жауапкер болуға құқылы;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
17. "Басқұдық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің басшылығы "Басқұдық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын ауыл әкімімен жүзеге асырылады.
18.Ауылдық округі әкімі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалады және қызметінен босатылады.
19.Басқұдық ауылдық округі әкімінің Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасары болады.
20. Әкімнің өкілеттігі:
1) "Басқұдық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін мемлекеттік органдар мен басқа да ұйымдарда ұсынады;
2) "Басқұдық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің жұмысын ұйымдастырады және басқарады және "Басқұдық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне жүктелген функциялары мен міндеттердің орындалуына дербес жауапты болады;
3) "Басқұдық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ережені, "Басқұдық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің штат саны мен құрылымы жөніндегі ұсыныстарды әзірлейді;

14) оказание государственных услуг физическим и юридическим лицам согласно Реестра государственных услуг;
15) обеспечение повышения качества оказания государственных услуг;
16) обеспечение повышения квалификации работников в сфере оказания государственных услуг;
17) проведение внутреннего контроля за качеством оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
18) выработка предложений по внесению изменений и/или дополнений в Реестр государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам, в части государственных услуг, входящих в компетенцию;
19) осуществление иных функции в соответствии с действующим законодательством.
16. Права и обязанности:
1) для реализации предусмотренных настоящим положением основных задач и функций государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Баскудык" имеет право запрашивать и получать необходимую информацию, документы и иные материалы от государственных органов и должностных лиц в пределах своих полномочий;
2) давать физическим и юридическим лицам разъяснения по вопросам, отнесенным к компетенции государственного органа;
3) Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Баскудык" имеет право быть истцом и ответчиком в суде.
4) осуществлять иные права и обязанности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного органа
17. Руководство государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Баскудык" осуществляется акимом села, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных задач на государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Баскудык" и осуществление им своих функций.
18. Аким сельского округа назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
19. Аким сельского округа Баскудык имеет заместителя, который назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
20. Полномочия акима:
1) представляет государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Баскудык" в государственных органах и иных организациях;
2) организует и руководит работой государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Баскудык" и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Баскудык" функций и задач;
3) разрабатывает положение о государственном учреждении "Аппарат акима сельского округа Баскудык", предложения по структуре и штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Баскудык".

4)"Басқұдық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ішкі еңбек тәртібін белгілейді;
5)"Басқұдық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерінің міндеттер мен өкілеттіліктерін белгілейді;
6)өз құзыретіне кіретін басқа да мәселелер жөнінде шешімдер қабылдайды;
7)"Басқұдық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлеріне заңнамамен белгіленген тәртіпте тәртіптік жазалар қолданады;
8)"Басқұдық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерімен орындалуы міндетті өкімдерге қол қояды;
9) жоғары тұрған мекемелерге ай сайын уақытылы есепті ұсынады;
10) "Басқұдық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін іссапарға жібереді;
11) азаматтарды жеке қабылдауды жүзеге асырады;
12) бағдарламалар және нормативтік құқықтық актілердің, басқа да құжаттардың жобаларын әзірлеу үшін жұмыс тобын құрады;
13) заңнамаға сәйкес басқа да өкілеттіктерді жүзеге асырады;
14) өз құзыретінің шегінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес жүргізеді.
15) заңнамаға сәйкес басқа да қызметтерді орындайды;
21. "Басқұдық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын әкіммен басқарылады.
22. Басқұдық ауылдық округінің әкімі болмаған кезеңде, оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
23. "Басқұдық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
"Басқұдық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай - ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
24. "Басқұдық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.

4) устанавливает внутренний трудовой распорядок в государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Баскудык";
5) определяет обязанности и полномочия работников государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Баскудык";
6) принимает решения по другим вопросам, отнесенным к его компетенции;
7) в установленном законодательством порядке налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Баскудык";
8) подписывает распоряжения, обязательные для исполнения работниками государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Баскудык";
9) ежемесячно своевременно представляет отчеты в вышестоящие органы;
10) направляет работников государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Баскудык" в командировки;
11) осуществляет личный прием граждан;
12) образовывает рабочие группы для разработки проектов, программ и нормативных правовых актов и других документов;
13) осуществляет другие полномочия в соответствии с законодательством;
14) ведет борьбу с коррупцией в пределах своей компетенции;
15) осуществляет другие функции в соответствии с законодательством;
21. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Баскудык" возглавляется акимом, назначаемым на должность и освобождаемым от должности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
22. Исполнение полномочии акима сельского округа в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
23. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Баскудык" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима сельского округа Баскудык" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
24. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима сельского округа Баскудык" относится к коммунальной собственности.
24. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Баскудык" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа