"Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2014 жылғы 30 сәуірдегі № 184 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 3 маусымда № 4794 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 2015 жылғы 16 қарашадағы № 482 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 16.11.2015 № 482 қаулысымен (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабына сәйкес Қостанай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі, алайда Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 26 ақпандағы № 154 "Көмірсутек шикізатын қоспағанда, жер қойнауын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" қаулысы қолданысқа енгізу сәтінен ерте емес.
Облыс әкімі                                Н. Садуақасов
КЕЛІСІЛДІ:
"Қостанай облысы әкімдігінің
кәсіпкерлік және индустриалдық-
инновациялық даму басқармасы"
ММ басшысының міндетін атқарушы
______________________ Г. Әбенова
Әкімдіктің
2014 жылғы 30 сәуірдегі
№ 184 қаулысымен бекітілген
"Кең таралған пайдалы қазбаларды
барлауға, өндіруге жер қойнауын пайдалану
құқығының кепіл шартын тіркеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) облыстың жергілікті атқарушы органы ("Қостанай облысы әкімдігінің кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі) (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Қостанай облысы бойынша филиалы (бұдан әрі – ХҚО) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету нысаны: қағаз жүзінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 26 ақпандағы № 154 "Көмірсутек шикізатын қоспағанда, жер қойнауын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу туралы куәлік (бұдан әрі – куәлік).

Об утверждении регламента государственной услуги "Регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых"
Постановление акимата Костанайской области от 30 апреля 2014 года № 184. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 3 июня 2014 года № 4794. Утратило силу постановлением акимата Костанайской области от 16 ноября 2015 года № 482
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Костанайской области от 16.11.2015 № 482 (вводится в действие со дня его подписания).
В соответствии со статьей 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, но не ранее введения в действие постановления Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2014 года № 154 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере недропользования, за исключением углеводородного сырья".
Аким области                               Н. Садуакасов
СОГЛАСОВАНО:
Исполняющий обязанности
руководителя ГУ "Управление
предпринимательства и
индустриально-инновационного
развития акимата Костанайской
области"
__________________ Г. Абенова
Утвержден
постановлением акимата
от 30 апреля 2014 года № 184
Регламент государственной услуги
"Регистрация договора залога права
недропользования на разведку, добычу
общераспространенных полезных ископаемых"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых" (далее – государственная услуга) оказывается местным исполнительным органом области (государственное учреждение "Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития акимата Костанайской области") (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) канцелярию услугодателя;
2) филиал Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Костанайской области (далее – ЦОН).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – свидетельство о регистрации договора залога права недропользования (далее - свидетельство) по форме согласно приложению 1 к Стандарту государственной услуги "Регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2014 года № 154 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере недропользования, за исключением углеводородного сырья" (далее - Стандарт).

4. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны – қағаз жүзінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық
бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
5. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті берушінің Стандартқа 3-қосымшаға сәйкес өтінішті және Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды (бұдан әрі – құжаттар топтамасы) қабылдауы болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттар топтамасын қабылдайды, құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақытын көрсете отырып, тіркелгені туралы белгі қояды, 15 минут.
Құжаттар топтамасын жауапты орындаушыны айқындау және тиісті бұрыштама қою үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді, 15 минут.
Рәсімнің нәтижесі - құжаттар топтамасын тіркеу;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы жауапты орындаушыны айқындайды, тиісті бұрыштаманы қояды, 2 сағат.
Рәсімнің нәтижесі - көрсетілетін қызметті беруші басшысының бұрыштамасы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттар топтамасының қойылатын талаптарға сәйкестігін қарайды, куәлік жобасын дайындайды, 3 жұмыс күні.
Рәсімнің нәтижесі – куәлік жобасы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы шешім қабылдайды және куәлікке қол қояды, 1 жұмыс күні.
Рәсімнің нәтижесі - қол қойылған куәлік;
5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері куәлікті көрсетілетін қызметті алушыға береді, 15 минут;
Рәсімнің нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушыға берілген куәлік.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық
бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы қатысады.
8. Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау, әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттар топтамасын қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады, 15 минут;
Құжаттар топтамасын жауапты орындаушыны айқындау және тиісті бұрыштама қою үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді, 15 минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы жауапты орындаушыны айқындайды, тиісті бұрыштаманы қояды, 2 сағат;

4. Форма предоставления результата государственной услуги – бумажная.
2. Описание порядка действий
структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является подача услугополучателем заявления согласно приложению 3 к Стандарту и документов, указанных в пункте 9  Стандарта (далее – пакет документов).
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя принимает пакет документов, представленных услугополучателем, ставит отметку о регистрации с указанием даты и времени приема пакета документов, 15 минут.
Передает пакет документов руководителю услугодателя для определения ответственного исполнителя и наложения соответствующей визы, 15 минут.
Результат процедуры – регистрация пакета документов;
2) руководитель услугодателя определяет ответственного исполнителя, налагает соответствующую визу, 2 часа.
Результат процедуры - виза руководителя услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя рассматривает пакет документов на соответствие предъявляемым требованиям, подготавливает проект свидетельства, 3 рабочих дня.
Результат процедуры - проект свидетельства;
4) руководитель услугодателя принимает решение и подписывает свидетельство, 1 рабочий день.
Результат процедуры – подписанное свидетельство;
5) сотрудник канцелярии услугодателя выдает свидетельство услугополучателю, 15 минут;
Результат процедуры – выданное свидетельство услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия
структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
7. В процессе оказания государственной услуги участвуют:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками), длительность каждой процедуры (действия):
1) сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет прием и регистрацию пакета документов, 15 минут;
Передает пакет документов руководителю услугодателя для определения ответственного исполнителя и наложения соответствующей визы, 15 минут;
2) руководитель услугодателя определяет ответственного исполнителя, налагает соответствующую визу, 2 часа.

3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттар топтамасының қойылатын талаптарға сәйкестігін қарайды, куәлікті дайындайды, 3 жұмыс күні;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы шешім қабылдайды және куәлікке қол қояды, 1 жұмыс күні;
5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға куәлікті береді, 15 минут.
Әрбір іс-қимылдың (рәсімнің) ұзақтығын көрсете отырып, әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) өту блок-схемасы осы регламентке 1-қосымшада көрсетілген.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен
және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті
берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін,
сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету
процесінде ақпараттық жүйелерді
пайдалану тәртібін сипаттау
9. ХҚО-ға жүгіну тәртібін сипаттау, көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын өңдеу ұзақтығы:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ХҚО-ға жүгінеді;
2) ХҚО қызметкері өтініштің дұрыс толтырылғанын және ұсынылған құжаттар топтамасының толықтығын Стандарттың 9-тармағына сәйкес болуын тексереді, 15 минут ішінде:
көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда ХҚО қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады;
өтініштің дұрыс және толық толтырылуы сақталған және құжаттардың толық топтамасы ұсынылған жағдайда:
3) ХҚО қызметкері өтінішті "Халыққа қызмет көрсету орталықтарына арналған интеграцияланған ақпараттық жүйе" ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – ХҚО ИАЖ) тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді.
4) ХҚО қызметкері, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады, 5 минут ішінде;
5) ХҚО қызметкері құжаттар топтамасын дайындайды және оны курьерлік немесе осыған уәкілетті өзге де байланыс арқылы көрсетілетін қызметті алушыға жібереді, 1 жұмыс күні;
6) көрсетілетін қызметті беруші куәлікті дайындайды, 2 жұмыс күні және оны курьерлік немесе осыған уәкілетті өзге де байланыс арқылы ХҚО-на жібереді, 1 жұмыс күні;
7) ХҚО қызметкері тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхатта көрсетілген мерзімде көрсетілетін қызметті алушыға куәлік береді, 20 минут ішінде.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы көрсетілген кездегі функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы регламентке 2-қосымшада көрсетілген.
"Кең таралған пайдалы
қазбаларды барлауға,
өндіруге жер қойнауын
пайдалану құқығының
кепіл шартын тіркеу"
регламентіне 1-қосымша
Әрбір іс-қимылдың (рәсімнің) ұзақтығын
көрсете отырып, әрбір рәсімнің
(іс-қимылдың) өту блок-схемасы
"Кең таралған пайдалы
қазбаларды барлауға,
өндіруге жер қойнауын
пайдалану құқығының
кепіл шартын тіркеу"
регламентіне 1-қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталығы
арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі
функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
Шартты белгілер:

3) отвественный исполнитель услугодателя рассматривает пакет документов на соответствие предъявляемым требованиям, подготавливает свидетельство, 3 рабочих дня;
4) руководитель услугодателя принимает решение и подписывает свидетельство, 1 рабочий день;
5) сотрудник канцелярии услугодателя выдает свидетельство услугополучателю, 15 минут.
Блок-схема прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия) указана в приложении 1 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия
с центром обслуживания населения и (или)
иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в
процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения в ЦОН, длительность обработки запроса услугополучателя:
1) услугополучатель для получения государственной услуги обращается в ЦОН;
2) работник ЦОНа проверяет правильность заполнения заявления и полноту пакета представленных документов на соответствие пункту 9 Стандарта, в течение 15 минут:
в случае представления услугополучателем неполного пакета документов работник ЦОНа отказывает в приеме заявления;
в случае соблюдения правильности и полноты заполнения заявления и предоставления полного пакета документов:
3) работник ЦОНа регистрирует заявление в информационной системе "Интегрированная информационная система для Центров обслуживания населения" (далее – ИИС ЦОН) и выдает услугополучателю расписку о приеме соответствующих документов.
4) работник ЦОНа получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, в течение 5 минут;
5) работник ЦОНа подготавливает пакет документов и направляет его услугодателю через курьерскую или иную уполномоченную на это связь, 1 рабочий день;
6) услугодатель подготавливает свидетельство, 2 рабочих дня и передает его через курьерскую или иную уполномоченную на это связь в ЦОН, 1 рабочий день;
7) работник ЦОНа в срок, указанный в расписке о приеме соответствующих документов, выдает свидетельство услугополучателю, в течение 20 минут.
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через Центр обслуживания населения указана в приложение 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту "Регистрация
договора залога права
недропользования на
разведку, добычу
общераспространенных
полезных ископаемых"
Блок-схема прохождения каждого действия
(процедуры) с указанием длительности
каждой процедуры (действия)
Приложение 2
к регламенту "Регистрация
договора залога права
недропользования на
разведку, добычу
общераспространенных
полезных ископаемых"
Диаграмма функционального взаимодействия
при оказании государственной услуги через
Центр обслуживания населения
Условные обозначения: