Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2014 жылғы 9 маусымдағы № 253 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 9 шілдеде № 4921 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 2015 жылғы 16 қарашадағы № 482 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 16.11.2015 № 482 қаулысымен (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасында жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабының 3) тармағына сәйкес Қостанай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) "Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында білім алушыларға жатақхана беру" мемлекеттік қызмет регламенті;
2) "Техникалық және кәсіптік білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беру" мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                Н. Садуақасов
Әкімдіктің
2014 жылғы 9 маусымдағы
№ 253 қаулысымен бекітілген
"Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында білім
алушыларға жатақхана беру" мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызмет "Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында білім алушыларға жатақхана беру" (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) жатақханалары бар техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарымен (бұдан әрі – қызмет беруші) көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижелерін беруі қызмет берушімен жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны: қағаз жүзінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі - "Техникалық және кәсіптік білім беру саласында көрсетілетін мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 30 сәуірдегі № 423 қаулысымен бекітілген "Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында білім алушыларға жатақхана беру" мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі - Стандарт) 1 қосымшасына сәйкес нысан бойынша техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында білім алушыларға жатақхананы беру туралы жолдама.
Мемлекеттік қызметтің нәтижесін ұсыну нысаны - қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде
көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау

Об утверждении регламентов государственных услуг
Постановление акимата Костанайской области от 9 июня 2014 года № 253. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 9 июля 2014 года № 4921. Утратило силу постановлением акимата Костанайской области от 16 ноября 2015 года № 482
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Костанайской области от 16.11.2015 № 482 (вводится в действие со дня его подписания).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты государственных услуг:
1) регламент государственной услуги "Предоставление общежития обучающимся в организациях технического и профессионального образования";
2) регламент государственной услуги "Выдача дубликатов документов о техническом и профессиональном образовании".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                               Н. Садуакасов
Утвержден
постановлением акимата
от 9 июня 2014 года № 253
Регламент государственной услуги
"Предоставление общежития обучающимся в организациях
технического и профессионального образования"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Предоставление общежития обучающимся в организациях технического и профессионального образования" (далее – государственная услуга) оказывается организациями технического и профессионального образования (далее – услугодатель) имеющими общежития.
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется услугодателем.
2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - направление о предоставлении общежития обучающимся в организациях технического и профессионального образования по форме согласно приложению 1 к Стандарту государственной услуги "Предоставление общежития обучающимся в организациях технического и профессионального образования", утвержденному постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 апреля 2014 года № 423 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых в сфере технического и профессионального образования" (далее - Стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – бумажная.
2. Описание порядка действий
структурных подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги

4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздемесі қызмет берушімен Стандарттың 2 қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтінішті, Стандартың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды (бұдан әрі - құжаттар топтамасы) қабылдау болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) қызметті берушінің қызметкері қызметті алушымен ұсынылған құжаттар топтамасын қабылдауды, оларды тіркеуді жүзеге асырады, қызмет беруші қызмет алушының заңмен қорғалатын құпия деректерді қолдануға, егер Қазақстан Республикасы заңдарында қарастырылмаған болса, мемлекеттік қызмет көрсету кезінде ақпараттық жүйедегі қарастырылған мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісімін алады және құжаттар топтамасын қабылдау туралы қолхатты береді, 15 минут ішінде. Қызметті берушінің басшылығына 15 минут ішінде береді.
Нәтижесі - құжаттар топтамасын қабылдау туралы қолхатты береді;
2) қызметті берушінің басшылығы 3 сағат ішінде қызметті берушінің жауапты орындаушысын анықтайды, тиісті бұрыштаманы қояды.
Нәтижесі - қызметті беруші басшылығының бұрыштамасы;
3) қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттар топтамасын зерттейді, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын дайындайды, 8 жұмыс күні ішінде.
Нәтижесі - мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасы;
4) қызметті берушінің басшылығы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасына 1 жұмыс күні ішінде қол қояды;
Нәтижесі - мемлекеттік қызмет көрсетудің қол қойылған нәтижесі;
5) қызметті берушінің қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін береді, 15 минут ішінде.
Нәтижесі - қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетудің берілген нәтижесі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) өзара
іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің, қызметті берушінің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) қызметті берушінің қызметкері;
2) қызметті берушінің басшылығы;
3) қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
7. Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін, әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын сипаттау:
1) қызметті берушінің қызметкері құжаттар топтамасын қабылдауды, оларды тіркеуді және құжаттар топтамасын қабылдау туралы қолхатты беруді жүзеге асырады, 15 минут ішінде. Қызметті берушінің басшылығына 15 минут ішінде береді.
2) қызметті берушінің басшылығы 3 сағат ішінде қызметті берушінің жауапты орындаушысын анықтайды және құжаттарды орындау үшін жауапты орындаушысына береді;

4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является принятие услугодателем заявления, по форме согласно приложению 2 к Стандарту, и документов, указанных в пункте 9 Стандарта (далее – пакет документов).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник услугодателя осуществляет прием пакета документов, представленных услугополучателем, их регистрацию, услугодатель получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан и выдает расписку о приеме пакета документов, в течении 15 минут. Передает руководству услугодателя, в течение 15 минут.
Результат - выдача расписки о приеме пакета документов;
2) руководство услугодателя определяет ответственного исполнителя услугодателя, налагает соответствующую визу, в течение 3 часов.
Результат – виза руководителя услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя изучает пакет документов, подготавливает проект результата оказания государственной услуги, в течение 8 рабочих дней.
Результат – проект результата оказания государственной услуги;
4) руководство услугодателя подписывает проект результата оказания государственной услуги, в течение 1 рабочего дня;
Результат - подписанный результат оказания государственной услуги;
5) сотрудник услугодателя выдает результат оказания государственной услуги, в течении 15 минут.
Результат – выданный результат оказания государственной услуги услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник услугодателя;
2) руководство услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) сотрудник услугодателя осуществляет прием пакета документов, их регистрацию и выдачу расписки о приеме пакета документов, в течении 15 минут. Передает руководству услугодателя, в течение 15 минут.
2) руководство услугодателя определяет ответственного исполнителя услугодателя и передает документы ответственному исполнителю для исполнения, в течение 3 часов.

3) қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттар топтамасын зерттейді, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын дайындайды және шешім қабылдау үшін қызмет берушінің басшылығына береді, 8 жұмыс күні ішінде;
4) қызметті берушінің басшылығы 1 жұмыс күні ішінде шешімді қабылдайды және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасына қол қояды туралы және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қызметті берушінің қызметкеріне береді;
5) қызметті берушінің қызметкері қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін береді, 15 минут ішінде.
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, әрбір іс-қимылдың (рәсімнің) өтуінің блок-схемасы осы регламенттің 1 қосымшасында көрсетілген.
8. Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процесстер анықтамалығы осы регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және
(немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен
өзара іс-қимыл тәртібін, соңдай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету
процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығында республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Қостанай облысы бойынша филиалы және "электрондық үкіметінің" веб-порталы арқылы көрсетілмейді.
"Техникалық және кәсіптік
білім беру ұйымдарында білім
алушыларға жатақхана беру"
мемлекеттік қызмет регламентіне
1 қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып
әрбір іс-қимылдың (рәсімнің) өтуінің блок-схемасы
"Техникалық және кәсіптік
білім беру ұйымдарында білім
алушыларға жатақхана беру"
мемлекеттік қызмет регламентіне
2 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процесстер
анықтамалығы "Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында
алушыларға жатақхана беру" мемлекеттік қызмет регламенті"
Әкімдіктің
2014 жылғы 9 маусымдағы
№ 253 қаулысымен бекітілген
"Техникалық және кәсіптік білім туралы құжаттардың
телнұсқаларын беру" мемлекеттік қызметінің регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызмет "Техникалық және кәсіптік білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беру" (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарымен (бұдан әрі – қызмет беруші) көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижелерін беру:
1) қызмет беруші;
2) Қостанай облысы бойынша "Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалы және оның аудандар мен қалалар бөлімдері (бұдан әрі - ХҚО) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі - техникалық және кәсіптік білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беру.
Мемлекеттік қызметтің нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.

3) ответственный исполнитель услугодателя изучает пакет документов, подготавливает проект результата оказания государственной услуги и передает руководству услугодателя для принятия решения, в течении 8 рабочих дней;
4) руководство услугодателя принимает решение о подписании проекта результата оказания государственной услуги и передает результат оказания государственной услуги сотруднику услугодателя, в течение 1 рабочего дня;
5) сотрудник услугодателя выдает результат оказания государственной услуги услугополучателю, в течении 15 минут.
Блок-схема прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия) указана в приложении 1 к настоящему регламенту.
8. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги указан в приложении 2 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром
обслуживания населения и (или) иными услугодателями,
а также порядка использования информационных систем
в процессе оказания государственной услуги
9. Государственная услуга через республиканское государственное учреждение на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" по Костанайской области и веб-портал "электронного правительства" не оказывается.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Предоставление общежития обучающимся
в организациях технического
и профессионального образования"
Блок-схема, прохождения каждого действия (процедуры)
с указанием длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Предоставление общежития обучающимся
в организациях технического
и профессионального образования
Справочник бизнес-процессов оказания государственной
услуги "Предоставление общежития обучающимся в организациях
технического и профессионального образования"
Утвержден
постановлением акимата
от 9 июня 2014 года
№ 253
Регламент государственной услуги
"Выдача дубликатов документов о техническом
и профессиональном образовании"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача дубликатов документов о техническом и профессиональном образовании" (далее – государственная услуга) оказывается организациями технического и профессионального образования (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдачу результатов оказания государственной услуги осуществляется через:
1) услугодателя;
2) филиал Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Костанайской области и его отделы городов и районов (далее – ЦОН);
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – выдача дубликатов документов о техническом и профессиональном образовании.
Форма предоставления результата государственной услуги: бумажная.

2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде
көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме қызмет берушінің "Техникалық және кәсіптік білім беру саласында көрсетілетін мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 30 сәуірдегі № 423 қаулысымен бекітілген "Техникалық және кәсіптік білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беру" мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі - Стандарт) 9-тармағында көрсетілген тиісті құжаттары (бұдан әрі - құжаттар топтамасы) қоса беріліп отырған өтінішті қабылдау, немесе ХҚО құжаттар топтамасын қабылдау болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
Қызметті берушінің қызметкері қызметті алушымен немесе ХҚО ұсынылған құжаттар топтамасын қабылдауды, оларды тіркеуді жүзеге асырады - 15 минут ішінде. Қызмет алушы қызмет берушіге өтініш жасаған жағдайда қызмет беруші заңмен қорғалатын құпия деректерді қолдануға, егер Қазақстан Республикасы заңдарында қарастырылмаған болса, мемлекеттік қызмет көрсету кезінде ақпараттық жүйедегі қарастырылған мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісімін алады.
Қызметті берушінің басшылығына 5 минут ішінде құжаттар топтамасын береді.
Нәтижесі - берілетін құжаттар тізіліміндегі құжаттарды беру туралы белгісі;
1) қызметті берушінің басшылығы 3 сағат ішінде қызметті берушінің жауапты орындаушысын анықтайды, тиісті бұрыштаманы қояды.
Нәтижесі - қызметті беруші басшылығының бұрыштамасы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын анықтайды, тиісті бұрыштаманы қояды, 3 сағат ішінде.
Нәтижесі - көрсетілетін қызметті алушы басшылығының бұрыштамасы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттар топтамасын зерттейді, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын дайындайды, қызмет берушіге өтініш жасаған кезде 29 күн ішінде, ХҚО арқылы өтініш жасаған кезде 28 күн ішінде дайындайды.
Нәтижесі - мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы шешімді қабылдайды, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасына 4 сағат ішінде қол қояды;
5) қызметті берушінің қызметкері қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін береді немесе ХҚО мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін береді, 15 минут ішінде аспайды.
Нәтижесі - қызметті алушыға берілген немесе ХҚО жіберілген мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі.

2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является принятие услугодателем заявления с приложением соответствующих документов (далее - пакет документов) указанных в пункте 9 Стандарта государственной услуги "Выдача дубликатов документов о техническом и профессиональном образовании", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 апреля 2014 года № 423 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых в сфере технического и профессионального образования" (далее-Стандарт), либо принятие пакета документов из ЦОНа.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник услугодателя осуществляет прием пакета документов, представленных услугополучателем или ЦОНом, их регистрацию, в течении 15 минут. В случае обращения услугополучателя к услугодателю услугодатель получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Передает пакет документов руководству услугодателя в течение 5 минут.
Результат - отметка о получении документов в реестре передаваемых документов;
2) руководство услугодателя определяет ответственного исполнителя услугодателя, налагает соответствующую визу, в течение 3 часов.
Результат - виза руководства услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя изучает пакет документов, подготавливает проект результата оказания государственной услуги, в течении 29 дней при обращении к услугодателю, 28 дней при обращении через ЦОН.
Результат – проект результата оказания государственной услуги;
4) руководство услугодателя принимает решение, подписывает проект результата оказания государственной услуги, в течение 4 часов;
5)  сотрудник услугодателя выдает результат оказания государственной услуги услугополучателю либо передает результат оказания государственной услуги в ЦОН, в течении 15 минут.
Результат – выданный услугополучателю либо переданный в ЦОН результат оказания государственной услуги.

3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің)
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің, қызметті берушінің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) қызметті берушінің қызметкері;
2) қызметті берушінің басшылығы;
3) қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
7. Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін, әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын сипаттау:
1) қызметті берушінің қызметкері қызмет алушымен немесе ХҚО ұсынылған құжаттар топтамасын қабылдауды, оларды тіркеуді жүзеге асырады, 15 минут ішінде. Қызметті берушінің басшылығына 5 минут ішінде береді;
2) қызметті берушінің басшылығы 3 сағат ішінде құжаттар топтамасын қарастырады, қызметті берушінің жауапты орындаушысын анықтайды және құжаттар топтамасын орындау үшін қызметті берушінің жауапты орындаушысына береді;
3) қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттар топтамасын зерттейді, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын дайындайды және қызмет берушіге өтініш жасаған кезде 29 күн, ХҚКО арқылы өтініш жасаған кезде 28 күн ішінде шешім қабылдау үшін қызмет берушінің басшылығына береді;
4) қызметті берушінің басшылығы 4 сағат ішінде шешімді қабылдайды және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасына қол қояды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қызметті берушінің қызметкеріне береді;
5) қызметті берушінің қызметкері қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін береді немесе ХҚКО оны жібереді, 15 минут ішінде.
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, әрбір іс-қимылдың (рәсімнің) өтуінің блок-схемасы осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де
көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін,
соңдай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету процесінде
ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
8. ХҚО-на өтініш жасау тәртібін сипаттау, қызметті берушінің сұрауын өндеу ұзақтылығы:
1) қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін ХҚО-на өтініш жасайды;
2) ХҚО қызметкері өтініштерді толтыру дұрыстығы мен құжаттар топтамасының толықтығын тексереді және қызметті алушыға тиісті қолхатты 5 минут ішінде береді.
Қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, ХҚО қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Өтініштерді толтырудың дұрыстығы мен толықтығын сақтау және құжаттардың толық топтамасын ұсынған кезінде ХҚО қызметкері "Халыққа қызмет көрсету орталықтары үшін интеграцияланған ақпараттық жүйе" (бұдан әрі - ХҚО ИАЖ) ақпараттық жүйесінде өтінішті тіркейді және қызметті алушыға құжаттар топтамасын қабылдау туралы қолхат береді.

3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) в процессе оказания
государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник услугодателя;
2) руководство услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками), длительность каждой процедуры (действия):
1) сотрудник услугодателя осуществляет прием пакета документов, представленных услугополучателем или ЦОНом, их регистрацию, в течении 15 минут. Передает руководству услугодателя, в течение 5 минут;
2) руководство услугодателя рассматривает пакет документов, определяет ответственного исполнителя услугодателя и передает пакет документов ответственному исполнителю услугодателя для исполнения, в течение 3 часов;
3) ответственный исполнитель услугодателя изучает пакет документов, подготавливает проект результата оказания государственной услуги и передает руководству услугодателя для принятия решения, в течении 29 дней при обращении к услугодателю, 28 дней при обращении через ЦОН;
4) руководство услугодателя принимает решение и подписывает проект результата оказания государственной услуги и передает результат оказания государственной услуги сотруднику услугодателя, в течение 4 часов;
5) сотрудник услугодателя выдает результат оказания государственной услуги услугополучателю либо направляет его в ЦОН, в течении 15 минут.
Блок-схема прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия) указана в приложении 1 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия
с центром обслуживания населения и (или) иными
услугодателями, а также порядка использования информационных
систем в процессе оказания государственной услуги
8. Описание порядка обращения в ЦОН, длительность обработки запроса услугодателя:
1) услугополучатель для получения государственной услуги обращается в ЦОН;
2) работник ЦОНа проверяет правильность заполнения заявлений и полноту пакета документов и выдает услугополучателю соответствующую расписку, в течение 5 минут;
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов, работник ЦОНа отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме, согласно приложению 2 к Стандарту.
При соблюдении правильности и полноты заполнения заявлений и предоставления полного пакета документов, работник ЦОНа регистрирует заявление в информационной системе "Интегрированная информационная система для Центров обслуживания населения" (далее – ИИС ЦОН) и выдает услугополучателю расписку о приеме пакета документов.

3) Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ХҚО қызметкері қызметті алушыдан заңмен сақталатын құпияны қамтитын, ақпараттық жүйелердегі мәліметтерді пайдалануға 5 минут ішінде жазбаша келісімін алады;
4) ХҚО қызметкері қызметті алушының жеке басын сәйкестендіреді, қызметті алушы туралы тиісті ақпаратты және берілген құжаттар тізімін ХҚО ИАЖ 5 минут ішінде енгізеді;
5) ХҚО қызметкері құжаттар топтамасын дайындайды және оны қызметті алушыға курьерлік немесе өзге де уәкілетті байланыс арқылы 1 күн ішінде жібереді;
6) ХҚО қызметкері құжаттар топтамасын қабылдау туралы қолхатта көрсетілген мерзімде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін 15 минут ішінде береді.
Ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
9. Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процесстер анықтамалығы осы регламенттің 3-қосымшасында көрсетілген.
"Техникалық және кәсіптік
білім туралы құжаттардың
телнұсқаларын беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
1 қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып,
әрбір іс-қимылдың (рәсімнің) өтуінің блок-схемасы
"Техникалық және кәсіптік білім туралы
құжаттардың телнұсқаларын беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 2 қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы мемлекеттік қызмет
көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
Шартты белгілер мен қысқартулар:
Техникалық және кәсіптік білім туралы
құжаттардың телнұсқаларын беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 3 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процесстер
анықтамалығы "Техникалық және кәсіптік білім туралы
құжаттардың телнұсқаларын беру"

3) работник ЦОНа получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, в течение 5 минут;
4) работник ЦОНа идентифицируют личность услугополучателя, вносит соответствующую информацию об услугополучателе и список поданных документов в ИИС ЦОН, в течение 5 минут;
5) работник ЦОНа подготавливает пакет документов и направляет его услугодателю через курьерскую или иную уполномоченную на это связь, в течение 1 дня;
6) работник ЦОНа в срок, указанный в расписке о приеме пакета документов, выдает результат оказания государственной услуги услугополучателю, в течение 15 минут;
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем указаны в приложении 2 к настоящему регламенту.
9. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги указан в приложении 3 к настоящему регламенту.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги "Выдача
дубликатов документов о техническом
и профессиональном образовании"
Блок-схема, прохождения каждого действия (процедуры)
с указанием длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача дубликатов документов о техническом
и профессиональном образовании"
Диаграмма
функционального взаимодействия при оказании государственной
услуги через Центр обслуживания населения
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Выдача дубликатов документов о техническом
и профессиональном образовании"
Справочник бизнес-процессов оказания
государственной услуги "Выдача дубликатов документов
о техническом и профессиональном образовании"