Қостанай облысы Арқалық қаласы жер үсті суларының Ащы-Тасты шаруашылық-ауыз су тартуының санитарлық қорғау аймағын белгілеу туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2014 жылғы 25 қыркүйектегі № 476 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 22 қазанда № 5122 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 2022 жылғы 28 сәуірдегі № 181 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 28.04.2022 № 181 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2003 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Су Кодексінің 39, 117-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабына сәйкес Қостанай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Қаулының кіріспесіне өзгеріс енгізілді – Қостанай облысы әкімдігінің 14.03.2016 № 116 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Қосымшаға сәйкес Қостанай облысы Арқалық қаласы жер үсті суларының Ащы-Тасты шаруашылық-ауыз су тартуының санитарлық қорғау аймағы белгіленсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Н. Садуақасов
Әкімдіктің
2014 жылғы 25 қыркүйектегі
№ 476 қаулысына қосымша
Қостанай облысы Арқалық қаласы жер үсті суларының Ащы-Тасты шаруашылық-ауыз су тартуының санитарлық қорғау аймағы
Су тарту көзінің атауы
Санитарлық қорғау аймағының мөлшері
Орташа көп жылдық судың сабалық кемері
І - белдеу
ІІ - белдеу
ІІІ - белдеу
шекарасы
ауданы
шекарасы
ауданы
шекарасы
ауданы
Ащы-Тасты су қоймасы
Ұзындығы бойынша қашықтығы – су тартудан ағыс бойынша жоғары 200 метр және су тартудан ағыс бойынша төмен 100 метр.
Ені бойынша қашықтығы – оң және сол жақ жағалауы бойынша су кемері сызығынан 100 метр
23,2 гектар
Ащы-Тасты, Ақжар өзендері мен олардың салаларының жалпы қашықтығы - су тартудан ағыс бойынша жоғары 247000 метр және су тартудан ағыс бойынша төмен 250 метр.
Ені бойынша қашықтығы – Ащы-Тасты, Ақжар өзендері мен олардың салаларының оң және сол жақ жағалауы бойынша су кемері сызығынан 500 метр
22000 гектар
Ұзындығы бойынша барынша қашықтығы – су тартудан ағыс бойынша жоғары 36750 метр
және су тартудан ағыс бойынша төмен 250 метр.
Ені бойынша қашықтығы – Ащы-Тасты, Ақжар өзендері мен олардың салаларының оң және сол жақ жағалауы бойынша су кемері сызығынан 3000 метр
62560 гектар
285,5 метр
Ескерту: санитарлық қорғау аймақтарының шекаралары "Қостанай облысының Арқалық қаласын шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін пайдаланылатын жер үсті суларының Ащы-Тасты су тартуының санитарлық қорғау аймағы" жобасының картографиялық материалында көрсетілген (Тапсырыс беруші - "Арқалық жылу энергетикалық компаниясы" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны).

Об установлении зоны санитарной охраны Ащи-Тастинского хозяйственно–питьевого водозабора поверхностных вод города Аркалыка Костанайской области
Постановление акимата Костанайской области от 25 сентября 2014 года № 476. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 22 октября 2014 года № 5122. Утратило силу постановлением акимата Костанайской области от 28 апреля 2022 года № 181
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Костанайской области от 28.04.2022 № 181 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьями 39, 117 Водного кодекса Республики Казахстан от 9 июля 2003 года, статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула постановления с изменением, внесенным постановлением акимата Костанайской области от 14.03.2016 № 116 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Установить зону санитарной охраны Ащи-Тастинского хозяйственно–питьевого водозабора поверхностных вод города Аркалыка Костанайской области согласно приложению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области Н. Садуакасов
Приложение
к постановлению акимата
от 25 сентября 2014 года № 476
Зона санитарной охраны Ащи-Тастинского хозяйственно–питьевого водозабора поверхностных вод города Аркалыка Костанайской области
Наименование источника водозабора
Размер зоны санитарной охраны
Средне-многолетний меженный урез воды
I пояс
II пояс
III пояс
граница
площадь
граница
площадь
граница
площадь
Ащи-Тастинское водохранилище
Протяженность по длине – 200 метров вверх по течению от водозабора и 100 метров вниз по течению от водозабора.
Протяженность по ширине – 100 метров
от линии уреза воды по правому и левому берегу
23,2 гектара
Суммарная протяженность рек Ащи-Тасты, Акжар и их притоков – 247000
метров вверх по течению от водозабора и 250 метров вниз по течению от водозабора. Протяженность по ширине – 500 метров от линии уреза воды по правому и левому берегу от рек Ащи-Тасты, Акжар и их притоков
22000 гектар
Максимальная протяженность по длине – 36750
метров вверх по течению от водозабора и 250 метров вниз по течению от водозабора. Протяженность по ширине – 3000 метров от линии уреза воды по правому и левому берегу от рек Ащи-Тасты, Акжар и их притоков
62560 гектар
285,5
метра
Примечание: границы зон санитарной охраны отражены в картографическом материале проекта "Зона санитарной охраны Ащи-Тастинского водозабора поверхностных вод, используемого для хозяйственно–питьевого водоснабжения города Аркалыка Костанайской области" (заказчик – государственное коммунальное предприятие "Аркалыкская теплоэнергетическая компания").