Қостанай облысының 2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы
Қостанай облысы мәслихатының 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 354 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 22 желтоқсанда № 5237 болып тіркелді
Қостанай облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қостанай облысының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 129741395,5 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 5404907,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 1960964,4 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 11002,9 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 122364521,0 мың теңге;
2) шығындар – 129783037,3 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 3396267,4 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 4740397,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 1344129,6 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3437909,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3437909,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы мәслихатының 14.10.2015 № 440 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2015 жылға арналған аудандар мен облыстық маңызы бар қалалар бюджеттеріне:
төлем көзiнен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы мен әлеуметтік салық бойынша:
Алтынсарин ауданы – 94,5 пайыз;
Амангелдi ауданы – 94,3 пайыз;
Әулиекөл ауданы – 100,0 пайыз;
Денисов ауданы – 91,9 пайыз;
Жангелдин ауданы – 85,2 пайыз;
Жiтiқара ауданы – 100,0 пайыз;
Қамысты ауданы – 81,2 пайыз;
Қарабалық ауданы – 88,0 пайыз;
Қарасу ауданы – 85,7 пайыз;
Қостанай ауданы – 100,0 пайыз;
Меңдiқара ауданы – 100,0 пайыз;
Науырзым ауданы – 88,7 пайыз;
Сарыкөл ауданы – 85,7 пайыз;
Таран ауданы – 100,0 пайыз;
Ұзынкөл ауданы – 94,8 пайыз;
Федоров ауданы – 100,0 пайыз;
Арқалық қаласы – 98,2 пайыз;
Қостанай қаласы – 100,0 пайыз;
Лисаков қаласы – 100,0 пайыз;
Рудный қаласы – 100,0 пайыз;
аудандар мен облыстық маңызы бар қалалар бюджеттеріне төлем көзiнен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы мен төлем көзiнен салық салынбайтын шетелдiк азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша 100,0 пайызын есепке алу жолымен кірістерді бөлу нормативтері белгіленсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы мәслихатының 09.11.2015 № 464 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).

Об областном бюджете Костанайской области на 2015-2017 годы
Решение маслихата Костанайской области от 12 декабря 2014 года № 354. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 22 декабря 2014 года № 5237
Костанайский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Костанайской области на 2015-2017 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 129741395,5 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 5404907,2 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 1960964,4 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 11002,9 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 122364521,0 тысяча тенге;
2) затраты – 129783037,3 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 3396267,4 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 4740397,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1344129,6 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3437909,2 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3437909,2 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата Костанайской области от 14.10.2015 № 440 (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Установить на 2015 год нормативы распределения доходов в бюджеты районов и городов областного значения по:
индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, и социальному налогу:
Алтынсаринский район – 94,5 процента;
Амангельдинский район – 94,3 процента;
Аулиекольский район – 100,0 процентов;
Денисовский район – 91,9 процента;
Джангельдинский район – 85,2 процента;
Житикаринский район – 100,0 процентов;
Камыстинский район – 81,2 процента;
Карабалыкский район – 88,0 процентов;
Карасуский район – 85,7 процента;
Костанайский район – 100,0 процентов;
Мендыкаринский район – 100,0 процентов;
Наурзумский район – 88,7 процента;
Сарыкольский район – 85,7 процента;
Тарановский район – 100,0 процентов;
Узункольский район – 94,8 процента;
Федоровский район – 100,0 процентов;
город Аркалык – 98,2 процента;
город Костанай – 100,0 процентов;
город Лисаковск – 100,0 процентов;
город Рудный – 100,0 процентов;
индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, и индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, путем зачисления 100,0 процентов в бюджеты районов и городов областного значения.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения маслихата Костанайской области от 09.11.2015 № 464 (вводится в действие с 01.01.2015).

3. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық маңызы бар қалалардың бюджеттерінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемі 18630225,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның iшiнде:
Қостанай қаласынан – 10478443,0 мың теңге;
Лисаков қаласынан – 535526,0 мың теңге;
Рудный қаласынан – 7616256,0 мың теңге.
4. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандар мен облыстық маңызы бар қала бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 20684673,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның iшiнде:
Алтынсарин – 826252,0 мың теңге;
Амангелді – 1366343,0 мың теңге;
Әулиекөл – 1895512,0 мың теңге;
Денисов – 1102843,0 мың теңге;
Жангелдин – 1417045,0 мың теңге;
Жітіқара – 941897,0 мың теңге;
Қамысты – 973050,0 мың теңге;
Қарабалық – 1229753,0 мың теңге;
Қарасу – 1532475,0 мың теңге;
Қостанай – 1123461,0 мың теңге;
Меңдіқара – 1345855,0 мың теңге;
Науырзым – 949428,0 мың теңге;
Сарыкөл – 1247450,0 мың теңге;
Таран – 528231,0 мың теңге;
Ұзынкөл – 1230019,0 мың теңге;
Федоров – 1265976,0 мың теңге;
Арқалық қаласына – 1709083,0 мың теңге.
5. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) дағдарыстық жағдай қаупі төнген және туындаған кезде іс-қимылдар бойынша оқу-жаттығу жүргізуге;
2) Қазақстан Республикасында агроөнеркәсіптік кешенді дамыту жөніндегі 2013-2020 жылдарға арналған "Агробизнес-2020" бағдарламасы шеңберінде өңірлерде агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қолдауға;
2-1) жергілікті атқарушы органдардың агроөнеркәсіптік кешен бөлімшелерін ұстауға;
3) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
4) 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге;
5) халықты әлеуметтiк қорғауға және оған көмек көрсетуге;
6) Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге;
7) "Бизнестiң жол картасы 2020" бағдарламасы шеңберiнде өңiрлерде жеке кәсiпкерлiктi қолдауға;
8) моноқалалардағы ағымдағы іс-шараларды іске асыруға;
9) ауызсумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды оқшау жүйелерiнен ауызсу беру жөнiнде көрсетiлетiн қызметтердiң құнын субсидиялауға;
10) мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алып қоюға;
11) мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге;

3. Учесть, что в областном бюджете на 2015 год предусмотрены объемы бюджетных изъятий из бюджетов городов областного значения в областной бюджет в сумме 18630225,0 тысяч тенге, в том числе:
города Костаная – 10478443,0 тысячи тенге;
города Лисаковска – 535526,0 тысяч тенге;
города Рудного – 7616256,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что в областном бюджете на 2015 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета бюджетам районов и городу областного значения, в сумме 20684673,0 тысячи тенге, в том числе:
Алтынсаринскому – 826252,0 тысячи тенге;
Амангельдинскому – 1366343,0 тысячи тенге;
Аулиекольскому – 1895512,0 тысяч тенге;
Денисовскому – 1102843,0 тысячи тенге;
Джангельдинскому – 1417045,0 тысяч тенге;
Житикаринскому – 941897,0 тысяч тенге;
Камыстинскому – 973050,0 тысяч тенге;
Карабалыкскому – 1229753,0 тысячи тенге;
Карасускому – 1532475,0 тысяч тенге;
Костанайскому – 1123461,0 тысяча тенге;
Мендыкаринскому – 1345855,0 тысяч тенге;
Наурзумскому – 949428,0 тысяч тенге;
Сарыкольскому – 1247450,0 тысяч тенге;
Тарановскому – 528231,0 тысяча тенге;
Узункольскому – 1230019,0 тысяч тенге;
Федоровскому – 1265976,0 тысяч тенге;
городу Аркалыку – 1709083,0 тысячи тенге.
5. Учесть, что в областном бюджете на 2015 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе на:
1) проведение учений по действиям при угрозе и возникновении кризисной ситуации;
2) поддержку субъектов агропромышленного комплекса в регионах в рамках Программы по развитию агропромышленного комплекса в Республике Казахстан на 2013–2020 годы "Агробизнес-2020";
2-1) содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса;
3) выплату государственной адресной социальной помощи;
4) выплату государственных пособий на детей до 18 лет;
5) оказание социальной защиты и помощи населению;
6) проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне;
7) поддержку частного предпринимательства в регионах в рамках Программы "Дорожная карта бизнеса-2020";
8) реализацию текущих мероприятий в моногородах;
9) субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения;
10) изъятие земельных участков для государственных нужд;
11) выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов;

12) алып тасталды - Қостанай облысы мәслихатының 17.03.2015 № 383 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі);
13) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
14) алып тасталды - Қостанай облысы мәслихатының 17.03.2015 № 383 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі);
15) үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға;
16) техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандарды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын ұлғайтуға;
17) техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында білім алушылардың стипендияларының мөлшерін ұлғайтуға;
18) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге;
19) алып тасталды - Қостанай облысы мәслихатының 17.03.2015 № 383 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі);
20) жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушылардың стипендияларының мөлшерін ұлғайтуға;
21) халықтың иммундық профилактикасын қамтамасыз етуге;
22) жердің пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау жөніндегі уәкілетті органның штат санын ұстауға;
23) жергiлiктi атқарушы органдардың сәулет, қала құрылысы, құрылыс және мемлекеттiк сәулет-құрылыс бақылауы iстерi жөнiндегi штат санын ұстауға;
24) жергілікті атқарушы органдардың тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық объектілерінің қауіпті техникалық құрылғыларының қауіпсіз пайдаланылуын бақылауды жүзеге асыратын штат санын ұстауға;
25) елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыруға және жүргізуге;
26) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға.
«Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады (осы тармақтың 1), 2), 9), 16), 17), 18), 20), 21), 22), 23), 24), 25) тармақшаларын қоспағанда).
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы мәслихатының 17.03.2015 № 383 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте мынадай:
1) кәсіпкерлікке микрокредит беру үшін облыстық бюджеттерді кредиттеу;
2) жобаларды іске асыру үшін банктердің кредиттері бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау;

12) исключен решением маслихата Костанайской области от 17.03.2015 № 383 (вводится в действие с 1 января 2015 года);
13) реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
14) исключен решением маслихата Костанайской области от 17.03.2015 № 383 (вводится в действие с 1 января 2015 года);
15) повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
16) увеличение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов в организациях технического и профессионального образования;
17) увеличение размера стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального образования;
18) обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи;
19) исключен решением маслихата Костанайской области от 17.03.2015 № 383 (вводится в действие с 1 января 2015 года);
20) увеличение размера стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов;
21) обеспечение иммунопрофилактики населения;
22) содержание штатной численности уполномоченного органа по контролю за использованием и охраной земель;
23) содержание штатной численности местных исполнительных органов по делам архитектуры, градостроительства, строительства и государственного архитектурно-строительного контроля;
24) содержание штатной численности местных исполнительных органов, осуществляющих контроль за безопасной эксплуатацией опасных технических устройств объектов жилищно-коммунального хозяйства;
25) организацию и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов;
26) содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области (за исключением подпунктов 1), 2), 9), 16), 17), 18), 20), 21), 22), 23), 24), 25) настоящего пункта).
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решением маслихата Костанайской области от 17.03.2015 № 383 (вводится в действие с 1 января 2015 года).
6. Учесть, что в областном бюджете на 2015 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов и кредитов на реализацию текущих мероприятий в моногородах в рамках Программы развития регионов до 2020 года, реализуемых по следующим направлениям:
1) кредитование областных бюджетов для микрокредитования предпринимательства;
2) субсидирование процентной ставки по кредитам банков для реализации проектов;

3) жаңа өндірістерді дамытуға гранттар беру;
4) ағымдағы жайластыру бағыттары бойынша іске асырылатын Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде моноқалалардағы ағымдағы іс-шараларды іске асыруға республикалық бюджеттен қаражаттар түсімінің көзделгені ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
7. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте мынадай:
1) облыстық бюджеттерге тұрғын үй жобалауға және (немесе) салуға кредит беру;
2) инженерлiк-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру;
3) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйiн жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау;
4) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйiн сатып алу бағыттары бойынша iске асырылатын Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберiнде республикалық бюджеттен қаражаттар түсімінің көзделгені ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы мәслихатының 17.03.2015 № 383 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте Жұмыспен қамту 2020 жол картасын іске асыруға республикалық бюджеттен қаражаттар түсімінің көзделгені ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
9. Қостанай облысы жергілікті атқарушы органының 2015 жылға арналған резерві 76639,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы мәслихатының 11.08.2015 № 432 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. Қостанай облысы жергілікті атқарушы органының 2015 жылға борыш лимиті 9 669 772,0 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.

3) предоставление грантов на развитие новых производств;
4) текущее обустройство.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
7. Учесть, что в областном бюджете на 2015 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета в рамках Программы развития регионов до 2020, реализуемых по следующим направлениям:
1) кредитование областных бюджетов на проектирование и (или) строительство жилья;
2) проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
3) проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда;
4) приобретение жилья коммунального жилищного фонда.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения маслихата Костанайской области от 17.03.2015 № 383 (вводится в действие с 1 января 2015 года).
8. Учесть, что в областном бюджете на 2015 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета на реализацию Дорожной карты занятости 2020.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа Костанайской области на 2015 год в сумме 76639,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения маслихата Костанайской области от 11.08.2015 № 432 (вводится в действие с 01.01.2015).
10. Установить лимит долга местного исполнительного органа Костанайской области на 2015 год в размере 9669772,0 тысячи тенге.

11. 2015 жылға арналған облыстық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
12. Осы шешім 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы                            А. Сауденова
Қостанай облыстық
мәслихатының хатшысы                       С. Ещанов
Мәслихаттың
2014 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 354 шешіміне 1-қосымша
Қостанай облысының 2015 жылға арналған облыстық бюджеті

11. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2015 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии                        А. Сауденова
Секретарь Костанайского
областного маслихата                       С. Ещанов
Приложение 1
к решению маслихата
от 12 декабря 2014 года № 354
Областной бюджет Костанайской области на 2015 год

742590,0
026
Гемофилиямен ауыратын науқастарды қанды ұйыту факторларымен қамтамасыз ету
476068,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
979115,0
036
Жіті миокард инфаркті бар науқастарды тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
61294,0
046
Онкологиялық науқастарға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық көмек көрсету
2296062,2
4
Емханалар
13818467,8
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
13818467,8
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және балаларға арналған және емдік тағамдардың арнаулы өнімдерімен қамтамасыз ету
743585,3
038
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде скринингтік зерттеулер жүргізу
294755,0
039
Аудандық маңызы бар және ауыл денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмекті және амбулаториялық-емханалық көмекті халыққа тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетуі
12418600,0
045
Азаматтардың жекелеген санаттарын дәрілік заттармен амбулаториялық емдеу деңгейінде жеңілдетілген жағдайда қамтамасыз ету
361527,5
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
740842,6
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
740842,6
011
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитариялық авиация
682803,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
58039,6
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
3514788,4
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1521682,1
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
116261,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
339124,2
013
Патологоанатомиялық ашып тексеруді жүргізу
95364,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
15365,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
23721,0
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
259,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
931587,9
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1993106,3
038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
1895304,4
083
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде орналасқан дәрігерлік амбулаториялар және фельдшерлік-акушерлік пункттерді салу
97801,9
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру

742590,0
026
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
476068,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
979115,0
036
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
61294,0
046
Оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
2296062,2
4
Поликлиники
13818467,8
253
Управление здравоохранения области
13818467,8
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
743585,3
038
Проведение скрининговых исследований в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
294755,0
039
Оказание медицинской помощи населению субъектами здравоохранения районного значения и села и амбулаторно-поликлинической помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
12418600,0
045
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения
361527,5
5
Другие виды медицинской помощи
740842,6
253
Управление здравоохранения области
740842,6
011
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
682803,0
029
Областные базы спецмедснабжения
58039,6
9
Прочие услуги в области здравоохранения
3514788,4
253
Управление здравоохранения области
1521682,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
116261,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
339124,2
013
Проведение патологоанатомического вскрытия
95364,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
15365,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
23721,0
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
259,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
931587,9
271
Управление строительства области
1993106,3
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
1895304,4
083
Строительство врачебных амбулаторий и фельдшерско-акушерских пунктов, расположенных в сельских населенных пунктах в рамках Дорожной карты занятости 2020
97801,9
06
Социальная помощь и социальное обеспечение

4332368,1
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
2627645,2
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1776510,2
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
617338,8
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
783666,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
128141,2
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда) психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
247364,2
261
Облыстың білім басқармасы
832928,2
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
793927,2
037
Әлеуметтік сауықтандыру
39001,0
271
Облыстың құрылыс басқармасы
18206,8
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
18206,8
2
Әлеуметтiк көмек
662971,9
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
662971,9
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
304449,9
049
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
6186,0
050
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
28079,0
051
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
322542,0
052
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізу
1715,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1041751,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
953698,1
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
114311,5
017
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
20812,0
018
Үкіметтік емес секторда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
12326,0
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
2443,0
045
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

4332368,1
1
Социальное обеспечение
2627645,2
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1776510,2
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа
617338,8
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
783666,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
128141,2
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
247364,2
261
Управление образования области
832928,2
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
793927,2
037
Социальная реабилитация
39001,0
271
Управление строительства области
18206,8
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
18206,8
2
Социальная помощь
662971,9
256
Управление координации занятости и социальных программ области
662971,9
003
Социальная поддержка инвалидов
304449,9
049
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату государственной адресной социальной помощи
6186,0
050
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату государственных пособий на детей до 18 лет
28079,0
051
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне
322542,0
052
Проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне
1715,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1041751,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
953698,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
114311,5
017
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на введение стандартов специальных социальных услуг
20812,0
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе
12326,0
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
2443,0
045
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов

659008,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
6251,8
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысалы трансферттер
138545,8
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
39122,5
077
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру
39122,5
270
Облыстың еңбек инспекциясы бойынша басқармасы
48930,4
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынасын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48052,4
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
878,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
11493190,2
1
Тұрғын үй шаруашылығы
2733494,6
251
Облыстың жер қатынастары басқармасы
2169,0
011
Аудандардың (республикалық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алуға берілетін нысаналы трансферттер
2169,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
14031,7
043
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
14031,7
261
Облыстың білім басқармасы
30838,0
062
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
30725,0
064
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
113,0
262
Облыстың мәдениет басқармасы
6632,4
015
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
6632,4
271
Облыстың құрылыс басқармасы
2391267,5
014
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
537216,0
027
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
1854051,5
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
288556,0
039
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерiне мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға берiлетiн нысаналы даму трансферттерi
288556,0
2
Коммуналдық шаруашылық
8759695,6
271
Облыстың құрылыс басқармасы
4761697,8
033
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері

659008,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
6251,8
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
138545,8
263
Управление внутренней политики области
39122,5
077
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
39122,5
270
Управление по инспекции труда области
48930,4
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
48052,4
003
Капитальные расходы государственного органа
878,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
11493190,2
1
Жилищное хозяйство
2733494,6
251
Управление земельных отношений области
2169,0
011
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на изъятие земельных участков для государственных нужд
2169,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
14031,7
043
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
14031,7
261
Управление образования области
30838,0
062
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
30725,0
064
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
113,0
262
Управление культуры области
6632,4
015
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
6632,4
271
Управление строительства области
2391267,5
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
537216,0
027
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1854051,5
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
288556,0
039
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций
288556,0
2
Коммунальное хозяйство
8759695,6
271
Управление строительства области
4761697,8
033
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения и водоотведения

2849658,0
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
103777,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
951,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
395928,6
049
Қайта өңдеуші кәсіпорындардың ауылшаруашылық өнімін тереңдете қайта өңдеп өнім шығаруы үшін оны сатып алу шығындарын субсидиялау
383898,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
355943,0
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
129807,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
4608288,0
719
Облыстың ветеринария басқармасы
172455,4
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58514,4
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4068,0
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
32442,0
052
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өкілеттіктердің берілуіне байланысты агроөнеркәсіптік кешен саласындағы жергілікті атқарушы органдардың бөлімшелерін ұстауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
74317,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысалы трансферттер
3114,0
2
Су шаруашылығы
516240,4
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
544,4
003
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
544,4
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
515696,0
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
515696,0
3
Орман шаруашылығы
666414,2
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
666414,2
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
651151,2
006
Жануарлар дүниесін қорғау
15263,0
5
Қоршаған ортаны қорғау
159094,3
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
159094,3
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

2849658,0
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
103777,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
951,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
395928,6
049
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки
383898,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
355943,0
051
Субсидирование в рамках страхования и гарантирования займов субъектов агропромышленного комплекса
129807,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
4608288,0
719
Управление ветеринарии области
172455,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
58514,4
003
Капитальные расходы государственного органа
4068,0
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
32442,0
052
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса
74317,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
3114,0
2
Водное хозяйство
516240,4
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
544,4
003
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
544,4
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
515696,0
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
515696,0
3
Лесное хозяйство
666414,2
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
666414,2
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
651151,2
006
Охрана животного мира
15263,0
5
Охрана окружающей среды
159094,3
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
159094,3
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне

48641,2
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
134755,0
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
188,1
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
676168,0
271
Облыстың құрылыс басқармасы
926587,7
081
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мамандандырылған халыққа қызмет көрсету орталықтарын құру үшін берілетін нысаналы даму трансферттері
926587,7
13
Басқалар
5575364,7
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
1483030,0
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
1483030,0
005
«Бизнестің жол картасы 2020» бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
327100,0
010
«Бизнестің жол картасы 2020» бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
1078930,0
011
«Бизнестің жол картасы 2020» бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
77000,0
9
Басқалар
4092334,7
257
Облыстың қаржы басқармасы
2312874,5
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
12744,5
040
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерiне мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2300130,0
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
5528,3
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және концессиялық жобалардың конкурстық кұжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, концессиялық жобаларды консультативтік сүйемелдеу
5528,3
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
245591,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
80252,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
633,0
038
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне моноқалаларда ағымдағы іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
39667,0
067
Моноқалаларда жобаларды іске асыру үшін берілетін кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
77039,0
068
Моноқалаларда жаңа өндірістерді дамытуға гранттар беру
48000,0
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
346469,5
036
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне моноқалаларды ағымдағы жайластыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

48641,2
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
134755,0
011
Капитальные расходы государственного органа
188,1
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
676168,0
271
Управление строительства области
926587,7
081
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство специализированных центров обслуживания населения
926587,7
13
Прочие
5575364,7
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
1483030,0
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
1483030,0
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках программы «Дорожная карта бизнеса 2020»
327100,0
010
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках программы «Дорожная карта бизнеса 2020»
1078930,0
011
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках программы «Дорожная карта бизнеса 2020»
77000,0
1
9
Прочие
4092334,7
257
Управление финансов области
2312874,5
012
Резерв местного исполнительного органа области
12744,5
040
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов
2300130,0
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
5528,3
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций концессионных проектов, консультативное сопровождение концессионных проектов
5528,3
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
245591,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационной деятельности
80252,0
003
Капитальные расходы государственного органа
633,0
038
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию текущих мероприятий в моногородах
39667,0
067
Субсидирование процентной ставки и гарантирование по кредитам банков для реализации проектов в моногородах
77039,0
068
Предоставление грантов на развитие новых производств в моногородах
48000,0
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
346469,5
036
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на текущее обустройство моногородов

47581,0
272
Облыстың сәулет және қала құрылысы басқармасы
51358,0
001
Жергілікті деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35639,0
113
Жергiлiктi бюджеттерден берiлетiн ағымдағы нысалы трансферттер
15719,0
12
Көлiк және коммуникация
9226331,5
1
Автомобиль көлiгi
8914644,0
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
8914644,0
002
Көлік инфрақұрылымын дамыту
2633802,0
003
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1689678,0
007
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне көлік инфрақұрылымын дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
2666794,0
025
Облыстық автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
1924370,0
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы басқа да қызметтер
311687,5
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
197913,0
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52275,0
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
145638,0
271
Облыстың құрылыс басқармасы
113774,5
081
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мамандандырылған халыққа қызмет көрсету орталықтарын құру үшін берілетін нысаналы даму трансферттері
113774,5
13
Басқалар
2799764,0
9
Басқалар
2799764,0
257
Облыстың қаржы басқармасы
2451932,0
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
131578,0
040
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерiне мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2320354,0
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
119573,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және концессиялық жобалардың конкурстық кұжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, концессиялық жобаларды консультативтік сүйемелдеу
119573,0
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
83036,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
83036,0
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
145223,0
084
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға берілетін нысаналы даму трансферттері

47581,0
272
Управление архитектуры и градостроительства области
51358,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектуры и градостроительства на местном уровне
35639,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
15719,0
12
Транспорт и коммуникации
9226331,5
1
Автомобильный транспорт
8914644,0
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
8914644,0
002
Развитие транспортной инфраструктуры
2633802,0
003
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
1689678,0
007
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие транспортной инфраструктуры
2666794,0
025
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного значения и улиц населенных пунктов
1924370,0
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
311687,5
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
197913,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
52275,0
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
145638,0
271
Управление строительства области
113774,5
081
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство специализированных центров обслуживания населения
113774,5
13
Прочие
2799764,0
9
Прочие
2799764,0
257
Управление финансов области
2451932,0
1
9
257
012
Резерв местного исполнительного органа области
131578,0
040
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов
2320354,0
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
119573,0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций концессионных проектов, консультативное сопровождение концессионных проектов
119573,0
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
83036,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационной деятельности
83036,0
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
145223,0
084
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах

53764,0
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
155549,0
13
Басқалар
353912,0
9
Басқалар
353912,0
257
Облыстың қаржы басқармасы
140788,0
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
140788,0
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
127455,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және концессиялық жобалардың конкурстық кұжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, концессиялық жобаларды консультативтік сүйемелдеу
127455,0
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
85669,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
85669,0
15
Трансферттер
21179589,0
1
Трансферттер
21179589,0
257
Облыстың қаржы басқармасы
21179589,0
007
Субвенциялар
21179589,0
ІІІ. Таза бюджеттік кредиттеу
687541,0
Бюджеттік кредиттер
1011000,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1011000,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1011000,0
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
1011000,0
006
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде ауылдағы кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру
1011000,0
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Ерекшелігі
Бюджеттік кредиттерді өтеу
323459,0
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
323459,0
01
Бюджеттік кредиттерді өтеу
323459,0
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
323459,0
03
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына облыстық бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
323459,0
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
-687541,0
VІ. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
687541,0
Мәслихаттың
2014 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 354 шешіміне 4-қосымша
2015 жылға арналған облыстық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Аудандық маңызы бар және ауыл денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмекті және амбулаториялық-емханалық көмекті халыққа тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетуі
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, бастапқы медициналық-санитариялық көмек және медициналық ұйымдар мамандарын жіберу бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсетуі
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдауыштары мен препараттарын өндіру
Салауатты өмір салтын насихаттау
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитариялық авиация
Туберкулез, жұқпалы аурулар, психикалық күйзеліс және мінез-құлқының бұзылуынан, оның ішінде психикаға белсенді әсер ететін заттарды қолдануға байланысты, зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Туберкулезбен ауыратын науқастарды туберкулезге қарсы препараттармен қамтамасыз ету
Диабетпен ауыратын науқастарды диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету
Онкогематологиялық науқастарды химия препараттарымен қамтамасыз ету
Созылмалы бүйрек функциясының жетіспеушілігі бар, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ бүйрегін транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
Онкологиялық науқастарға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық көмек көрсету
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде скринингтік зерттеулер жүргізу
Жаңадан іске қосылатын деңсаулық сақтау объектілерін ұстау
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және балаларға арналған және емдік тағамдардың арнаулы өнімдерімен қамтамасыз ету
Азаматтардың жекелеген санаттарын дәрілік заттармен амбулаториялық емдеу деңгейінде жеңілдетілген жағдайда қамтамасыз ету
Гемофилиямен ауыратын науқастарды қанды ұйыту факторларымен қамтамасыз ету
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Жіті миокард инфаркті бар науқастарды тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Ана мен баланы қорғау бойынша қызмет көрсету

53764,0
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
155549,0
13
0
0
0
Прочие
353912,0
13
9
0
0
Прочие
353912,0
13
9
257
0
Управление финансов области
140788,0
13
9
257
012
Резерв местного исполнительного органа области
140788,0
13
9
258
0
Управление экономики и бюджетного планирования области
127455,0
13
9
258
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций концессионных проектов, консультативное сопровождение концессионных проектов
127455,0
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
85669,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационной деятельности
85669,0
15
0
0
0
Трансферты
21179589,0
15
1
0
0
Трансферты
21179589,0
15
1
257
0
Управление финансов области
21179589,0
007
Субвенции
21179589,0
III. Чистое бюджетное кредитование
687541,0
Бюджетные кредиты
1011000,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1011000,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1011000,0
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
1011000,0
006
Предоставление бюджетных кредитов для содействия развитию предпринимательства на селе в рамках Дорожной карты занятости 2020
1011000,0
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Погашение бюджетных кредитов
323459,0
5
0
Погашение бюджетных кредитов
323459,0
5
01
0
0
Погашение бюджетных кредитов
323459,0
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
323459,0
03
Погашение бюджетных кредитов, выданных из областного бюджета местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
323459,0
V. Дефицит (профицит) бюджета
-687541,0
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
687541,0
Приложение 4
к решению маслихата
от 12 декабря 2014 года № 354
Перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2015 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Оказание медицинской помощи населению субъектами здравоохранения районного значения и села и амбулаторно-поликлинической помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи субъектами здравоохранения по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и медицинских организаций, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и субъектами здравоохранения районного значения и села
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
Пропаганда здорового образа жизни
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
Обеспечение онкогематологических больных химиопрепаратами
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации почек
Оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Проведение скрининговых исследований в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Содержание вновь вводимых объектов здравоохранения
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Услуги по охране материнства и детства