Мәслихаттың 2013 жылғы 27 желтоқсандағы № 194 "Қостанай қаласының 2014-2016 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2014 жылғы 25 сәуірдегі № 226 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 13 мамырда № 4693 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 106-бабына сәйкес Қостанай қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың 2013 жылғы 27 желтоқсандағы № 194 "Қостанай қаласының 2014-2016 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4379 тіркелген, 2014 жылғы 9 қаңтарда "Наш Костанай" газетінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағының 1), 2), 3), 4), 5), 6) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 28556776,9 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 16722672,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 81347,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 1144854,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 10607903,9 мың теңге;
2) шығындар – 28603464,8 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 173052,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 173052,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 219739,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 219739,9 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 5-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2014 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің, оның ішінде:
халықты әлеуметтік қорғауға және оған көмек көрсетуге 16935,0 мың теңге сомасында;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 352875,0 мың теңге сомасында;
Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 4097,0 мың теңге сомасында;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға 27755,0 мың теңге сомасында;
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-әрекеттер жоспарын іске асыруға 14478,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге 22757,0 мың теңге сомасында;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге 4263,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешім мынадай мазмұндағы 5-1-тармағымен толықтырылсын:
"5-1. 2014 жылға арналған қалалық бюджетте мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстеме төлеуге республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімі 272585,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 678-тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 27 декабря 2013 года № 194 "О бюджете города Костаная на 2014-2016 годы"
Решение маслихата города Костаная Костанайской области от 25 апреля 2014 года № 226. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 13 мая 2014 года № 4693
В соответствии со статьей 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан Костанайский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата от 27 декабря 2013 года № 194 "О бюджете города Костаная на 2014-2016 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4379, опубликованное 9 января 2014 года в газете "Наш Костанай") следующие изменения и дополнения:
подпункты 1), 2), 3), 4), 5), 6) пункта 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1) доходы – 28556776,9 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 16722672,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 81347,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 1144854,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 10607903,9 тысячи тенге;
2) затраты – 28603464,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 173052,0 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 173052,0 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 219739,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 219739,9 тысяч тенге.";
пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции:
"5. Учесть, что в городском бюджете на 2014 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
на оказание социальной защиты и помощи населению в сумме 16935,0 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 352875,0 тысяч тенге;
на реализацию Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2011–2020 годы в сумме 4097,0 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе в сумме 27755,0 тысяч тенге;
на реализацию Плана действий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в сумме 14478,0 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи в сумме 22757,0 тысяч тенге;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет в сумме 4263,0 тысячи тенге.";
дополнить указанное решение пунктом 5-1 следующего содержания:
"5-1. Учесть, что в городском бюджете на 2014 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местного бюджета в сумме 272585,0 тысяч тенге.";
пункты 678 указанного решения изложить в новой редакции:

"6. 2014 жылға арналған қалалық бюджетте "Қолжетімді тұрғын үй - 2020" бағдарламасы шеңберінде республикалық бюджеттен қаражаттар түсімінің, оның ішінде:
қалалық бюджетті тұрғын үй құрылыс жинақтары жүйесі арқылы тұрғын үй жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға кредиттеуге 888900,0 мың теңге сомасында;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға 1174705,0 мың теңге сомасында;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға 1298515,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
7. 2014 жылға арналған қалалық бюджетте Жұмыспен қамту 2020 жол картасын іске асыруға республикалық бюджеттен 91445,0 мың теңге сомасында қаражаттар түсімінің көзделгені ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай қаласы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
8. 2014 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен қаражаттар түсімінің, оның ішінде:
білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға нысаналы даму трансферті 395000,0 мың теңге сомасында;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға нысаналы трансферті 3638608,0 мың теңге сомасында;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға нысаналы трансферті 92104,0 мың теңге сомасында;
"Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымын дамытуға нысаналы трансферті 763763,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешім мынадай мазмұндағы 8-1-тармағымен толықтырылсын:
"8-1. 2014 жылға арналған қалалық бюджетте мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға республикалық бюджеттен нысаналы трансферттің түсімі 173052,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 910-тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2014 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен мынадай мөлшерлерде ағымдағы нысаналы трансферттердің және даму трансферттерінің түсімі:
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-әрекеттер жоспарын іске асыруға 3620,0 мың теңге сомасында;
2014 жылдың 1 мамырынан бастап Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне тұрмыстық қажеттіліктеріне әлеуметтік көмектің мөлшерін 6-дан 10 АЕК-ке дейін ұлғайтуға 9837,9 мың теңге сомасында;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға 51685,0 мың теңге сомасында;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға 241448,0 мың теңге сомасында;
білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға 43778,0 мың теңге сомасында;

"6. Учесть, что в городском бюджете на 2014 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета в рамках Программы "Доступное жилье 2020", в том числе:
кредитование городского бюджета на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья через систему жилищных строительных сбережений в сумме 888900,0 тысяч тенге;
проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 1174705,0 тысяч тенге;
проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда в сумме 1298515,0 тысяч тенге.
7. Учесть, что в городском бюджете на 2014 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета на реализацию Дорожной карты занятости 2020 в сумме 91445,0 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата города Костаная.
8. Учесть, что в городском бюджете на 2014 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета, в том числе:
целевого трансферта на развитие на строительство и реконструкцию объектов образования в сумме 395000,0 тысяч тенге;
целевого трансферта на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сумме 3638608,0 тысяч тенге;
целевого трансферта на развитие коммунального хозяйства в сумме 92104,0 тысячи тенге;
целевого трансферта на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы "Развитие регионов" в сумме 763763,0 тысячи тенге.";
дополнить указанное решение пунктом 8-1 следующего содержания:
"8-1. Учесть, что в городском бюджете на 2014 год предусмотрено поступление целевого трансферта из республиканского бюджета на увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций в сумме 173052,0 тысячи тенге.";
пункты 910 указанного решения изложить в новой редакции:
"9. Учесть, что в городском бюджете на 2014 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из областного бюджета в следующих размерах:
на реализацию Плана действий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в сумме 3620,0 тысяч тенге;
на увеличение размера социальной помощи на бытовые нужды участникам и инвалидам Великой Отечественной Войны с 1 мая 2014 года с 6 до 10 МРП в сумме 9837,9 тысяч тенге;
на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 51685,0 тысяч тенге;
на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда в сумме 241448,0 тысяч тенге;
на строительство и реконструкцию объектов образования в сумме 43778,0 тысяч тенге;

мамандандырылған халыққа қызмет көрсету орталықтарының құрылысына 41261,0 мың теңге сомасында;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға 432567,0 мың теңге сомасында;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға 601874,0 мың теңге сомасында;
жылу-энергетикалық жүйені дамытуға 94386,0 мың теңге сомасында;
көлік инфрақұрылымын дамытуға 1352966,0 мың теңге сомасында;
"Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымын дамытуға 84863,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
10. 2014 жылға арналған қаланың жергілікті атқарушы органының резерві 70000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 12-қосымшалары осы шешімнің 12-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы, №1 сайлау
округі бойынша депутаты                    М. Сұлтанғазин
Қостанай қалалық
мәслихатының хатшысы                       Н. Халықов
КЕЛІСІЛДІ:
"Қостанай қаласы әкімдігінің
қаржы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
___________ Р. Айтқожинова
"Қостанай қаласы әкімдігінің
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
__________ Н. Дорошок
Мәслихаттың 2014 жылғы 26 сәуірдегі
№ 226 шешіміне 1-қосымша
Мәслихаттың 2013 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 194 шешіміне 1-қосымша
Қостанай қаласының 2014 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
I. Кірістер

на строительство специализированных центров обслуживания населения в сумме 41261,0 тысяча тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сумме 432567,0 тысяч тенге;
на развитие коммунального хозяйства в сумме 601874,0 тысячи тенге;
на развитие теплоэнергетической системы в сумме 94386,0 тысяч тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры в сумме 1352966,0 тысяч тенге;
на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы "Развитие регионов" в сумме 84863,0 тысячи тенге.
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2014 год в сумме 70000,0 тысяч тенге.";
приложения 12 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 12 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель сессии, депутат
по избирательному округу №1                М. Султангазин
Секретарь Костанайского
городского маслихата                       Н. Халыков
СОГЛАСОВАНО:
Руководитель государственного
учреждения "Отдел финансов
акимата города Костаная"
__________ Р. Айткужинова
Руководитель государственного
учреждения "Отдел экономики и
бюджетного планирования акимата
города Костаная"
_________________ Н. Дорошок
Приложение 1 к решению маслихата
от 25 апреля 2014 года №226
Приложение 1 к решению маслихата
от 27 декабря 2013 года № 194
Бюджет города Костаная на 2014 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы