Қостанай облысы Амангелді ауданының Үрпек ауылдық округінде бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидаларын және жергілікті қоғамдастық жиындарына қатысатын ауыл тұрғындары өкілдерінің сандық құрамын бекіту туралы
Қостанай облысы Аманкелді ауданы мәслихатының 2014 жылғы 20 мамырдағы № 243 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 30 маусымда № 4885 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Амангелді ауданы мәслихатының 2023 жылғы 2 тамыздағы № 31 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Амангелді ауданы мәслихатының 02.08.2023 № 31 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 39-3-бабының 6-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 "Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгі қағидаларын бекіту туралы" қаулысына сәйкес, Аманкелді аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған Қостанай облысы Амангелді ауданының Үрпек ауылдық округінде бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидалары бекітілсін.
2. Қостанай облысы Амангелді ауданының Үрпек ауылдық округінің жергілікті қоғамдастық жиындарына қатысатын ауыл тұрғындары өкілдерінің сандық құрамы осы шешімнің қосымшасына сәйкес бекітілсін.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Кезектен тыс
сессия төрағасы
А. Ташимов
Аудандық
мәслихат хатшысы
Ә. Саматов
КЕЛІСІЛДІ:
Қостанай облысы Амангелді ауданының
Үрпек ауылдық округінің әкімі
___________________ Ғ. Жақыбаев
Мәслихаттың
2014 жылғы 20 мамырдағы
№ 243 шешіміне қосымша
Қостанай облысы Амангелді ауданының Үрпек ауылдық
округінің жергілікті қоғамдастық жиындарына қатысатын ауыл
тұрғындары өкілдерінің сандық құрамы
Елді мекеннің атауы
Қостанай облысы Амангелді ауданының Үрпек ауылдық округінің ауыл тұрғындары өкілдерінің саны
1
Қостанай облысы Амангелді ауданының Үрпек ауылдық округінің Үрпек ауылы
90
2
Қостанай облысы Амангелді ауданының Үрпек ауылдық округінің Ағаштыкөл ауылы
6
3
Қостанай облысы Амангелді ауданының Үрпек ауылдық округінің Қосжан ауылы
6
4
Қостанай облысы Амангелді ауданының Үрпек ауылдық округінің Қарашатөбе ауылы
5
Мәслихаттың
2014 жылғы 20 мамырдағы
№ 243 шешімімен бекітілген
Қостанай облысы Амангелді ауданының Үрпек ауылдық округінде бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидалары

Об утверждении Правил проведения раздельных сходов местного сообщества и количественного состава представителей жителей сел для участия в сходе местного сообщества Урпекского сельского округа Амангельдинского района Костанайской области
Решение маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 20 мая 2014 года № 243. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 30 июня 2014 года № 4885. Утратило силу решением маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 2 августа 2023 года № 31
Сноска. Утратило силу решением маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 02.08.2023 № 31 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества", Амангельдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения раздельных сходов местного сообщества Урпекского сельского округа Амангельдинского района Костанайской области.
2. Утвердить количественный состав представителей жителей сел Урпекского сельского округа Амангельдинского района Костанайской области для участия в сходе местного сообщества согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
внеочередной сессии
Ташимов А.
Секретарь
районного маслихата
Саматов А.
СОГЛАСОВАНО:
Аким Урпекского сельского округа
Амангельдинского района
Костанайской области
_________________ Жакибаев Г.
Приложение
к решению маслихата
от 20 мая 2014 года № 243
Количественный состав представителей жителей сел
Урпекского сельского округа Амангельдинского района
Костанайской области для участия в сходе местного сообщества
Наименование населенного пункта
Количество представителей жителей сел Урпекского сельского округа Амангельдинского района Костанайской области
1
Село Урпек Урпекского сельского округа Амангельдинского района Костанайской области
90
2
Село Агаштыколь Урпекского сельского округа Амангельдинского района Костанайской области
6
3
Село Косжан Урпекского сельского округа Амангельдинского района Костанайской области
6
4
Село Карашатобе Урпекского сельского округа Амангельдинского района Костанайской области
5
Утвержден
решением маслихата
от 20 мая 2014 года № 243
Правила проведения раздельных сходов местного сообщества Урпекского сельского округа Амангельдинского района Костанайской области

1. Жалпы ережелер
1. Осы Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидалары Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңы 39-3-бабының 6-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 "Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгі қағидаларын бекіту туралы" қаулысына сәйкес әзірленді және Қостанай облысы Амангелді ауданының Үрпек ауылдық округінің (бұдан әрі - Үрпек ауылдық округі) аумағындағы ауыл тұрғындарының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің тәртібін белгілейді.
2. Үрпек ауылдық округінің аумағындағы ауылдардың тұрғындарының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындары (бұдан әрі - бөлек жиын) жергілікті қоғамдастықтың жиынына қатысу үшін өкілдерді сайлау мақсатында шақырылады және өткізіледі.
2. Бөлек жиындарды өткізу тәртібі
3. Бөлек жиынды Үрпек ауылдық округінің әкімі (бұдан әрі - ауылдық округ әкімі) шақырады.
Амангелді ауданы әкімінің жергілікті қоғамдастық жиынын өткізуге оң шешімі бар болған жағдайда бөлек жиынды өткізуге болады.
4. Жергілікті қоғамдастық халқы бөлек жиындардың шақырылу уақыты, орны және талқыланатын мәселелер туралы бұқаралық ақпарат құралдары арқылы немесе өзге де тәсілдермен олар өткізілетін күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірілмей хабардар етіледі.
5. Үрпек ауылдық округі ауылдарының шегінде бөлек жиынды өткізуді ауылдық әкімі ұйымдастырады.
6. Бөлек жиынды ашудың алдында тиісті Үрпек ауылдық округінің қатысып отырған және оған қатысуға құқығы бар тұрғындарын тіркеу жүргізіледі.
7. Бөлек жиынды ауыл әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға ашады.
Ауылдық округ әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға бөлек жиынның төрағасы болып табылады.
Бөлек жиынның хаттамасын рәсімдеу үшін ашық дауыспен хатшы сайланады.
8. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін Үрпек ауылдық округі тұрғындары өкілдерінің кандидатураларын Аманкелді аудандық мәслихаты бекіткен сандық құрамға сәйкес бөлек жиынның қатысушылары ұсынады.
Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін Үрпек ауылдық округі тұрғындары өкілдерінің саны тең өкілдік ету қағидаты негізінде айқындалады.
9. Дауыс беру ашық түрде әрбір кандидатура бойынша дербес жүргізіледі. Бөлек жиын қатысушыларының ең көп дауыстарына ие болған кандидаттар сайланған болып есептеледі.
10. Бөлек жиында хаттама жүргізіледі, оған төраға мен хатшы қол қояды және оны Үрпек ауылдық округі әкімінің аппаратына береді.

1. Общие положения
1. Настоящие правила проведения раздельных сходов местного сообщества разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества" и определяют порядок проведения раздельных сходов местного сообщества жителей сел Урпекского сельского округа Амангельдинского района Костанайской области (далее – Урпекский сельский округ).
2. Раздельный сход местного сообщества жителей сел (далее - раздельный сход) на территории Урпекского сельского округа созывается и проводится с целью избрания представителей для участия в сходе местного сообщества.
2. Порядок проведения раздельных сходов
3. Раздельный сход созывается акимом Урпекского сельского округа (далее - аким сельского округа).
Проведение раздельных сходов допускается при наличии положительного решения акима Амангельдинского района на проведение схода местного сообщества.
4. О времени, месте созыва раздельных сходов и обсуждаемых вопросах население местного сообщества оповещается не позднее, чем за десять календарных дней до дня его проведения через средства массовой информации или иными способами.
5. Проведение раздельного схода в пределах сел Урпекского сельского округа организуется акимом сельского округа.
6. Перед открытием раздельного схода проводится регистрация присутствующих жителей сел Урпекского сельского округа, имеющих право в нем участвовать.
7. Раздельный сход открывается акимом сельского округа или уполномоченным им лицом.
Председателем раздельного схода являются аким сельского округа или уполномоченное им лицо.
Для оформления протокола раздельного схода открытым голосованием избирается секретарь.
8. Кандидатуры представителей жителей сел Урпекского сельского округа для участия в сходе местного сообщества выдвигаются участниками раздельного схода в соответствии с количественным составом, утвержденным маслихатом Амангельдинского района.
Количество представителей жителей сел Урпекского сельского округа для участия в сходе местного сообщества определяется на основе принципа равного представительства.
9. Голосование проводится открытым способом персонально по каждой кандидатуре. Избранными считаются кандидаты, набравшие наибольшие голоса участников раздельного схода.
10. На раздельном сходе ведется протокол, который подписывается председателем и секретарем и передается в аппарат акима Урпекского сельского округа.