Жангелдин ауданының 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 198 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 31 желтоқсанда № 5270 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Жангелдин аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жангелдин ауданының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1 800 266,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 221 541,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 3601,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 1000,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 1 574 124,6 мың теңге;
2) шығындар – 1 810 780,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 1982,5 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 3971,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 1989,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 12496,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 12496,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 20.10.2015 № 245 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің мынадай мөлшерлерде қарастырылғаны ескерілсін:
1) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға - 24383,0 мың теңге сомасында;
2) үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға - 23191,0 мың теңге сомасында;
3) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 445,0 мың теңге сомасында;
4) 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге – 3290,0 мың теңге сомасында;
5) халықты әлеуметтiк қорғауға және оған көмек көрсетуге – 183,0 мың теңге сомасында;
6) Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге – 2980,0 мың теңге сомасында;
7) мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге – 77 954,0 мың теңге;
8) алып тасталды - Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 20.03.2015 № 213 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі);

О районном бюджете Джангельдинского района на 2015-2017 годы
Решение маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 24 декабря 2014 года № 198. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 31 декабря 2014 года № 5270
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Джангельдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Джангельдинского района на 2015-2017 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 800 266,6 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 221 541,0 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям – 3601,0 тысяча тенге;
поступлениям от продажи основного капитала- 1000,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1 574 124,6 тысяча тенге;
2) затраты – 1810 780,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1982,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 3971,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 1989,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -12496,7 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 12496,7 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 20.10.2015 № 245 (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в следующих размерах:
1) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме - 24383,0 тысячи тенге;
2) на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе в сумме - 23191,0 тысяча тенге;
3) на выплату государственной адресной социальной помощи в сумме – 445,0 тысяч тенге;
4) на выплату государственных пособий на детей до 18 лет в сумме – 3290,0 тысяч тенге;
5) на оказание социальной защиты и помощи населению в сумме – 183,0 тысяч тенге;
6) на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне в сумме – 2980,0 тысяч тенге;
7) выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов в сумме – 77954,0 тысячи тенге;
8) исключен решением маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 20.03.2015 № 213 (вводится в действие с 01.01.2015);

9) жергілікті атқарушы органдардың агроөнеркәсіптік кешен бөлімшелерін ұстауға - 2977,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 20.03.2015 № 213 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.05.2015 № 225 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.10.2015 № 245 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2-1. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферт түсімінің мынадай мөлшерде қарастырылғаны ескерілсін:
Жангелдин ауданының Саға ауылын сумен жабдықтау құрылысына - 20700,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. Шешім 2-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 20.03.2015 № 213 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің мынадай мөлшерлерде қарастырылғаны ескерілсін:
1) алып тасталды - Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 27.05.2015 № 225 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі);
2) алып тасталды - Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 18.08.2015 № 234 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі);
3) алып тасталды - Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 27.05.2015 № 225 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі);
4) алып тасталды - Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 27.05.2015 № 225 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі);
5) алып тасталды - Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 27.05.2015 № 225 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі);
6) эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге – 603,0 мың теңге;
7) "Қазақстан Республикасы Президентінен "Менің Отаным – Қазақстан. Моя родина - Казахстан" атты бірінші сынып оқушысына сыйлық" оқу құралын сатып алуға және жеткізуге – 261,6 мың теңге;
8) жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларын жүргізуге – 112,0 мың теңге.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 20.03.2015 № 213 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.05.2015 № 225 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 18.08.2015 № 234 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.10.2015 № 245 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
4. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 1417045,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
5. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау іс-шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер түсімі - 3971,5 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.

9) на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса в сумме – 2977,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 c изменениями, внесенными решениями маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 20.03.2015 № 213 (вводится в действие с 01.01.2015); от 27.05.2015 № 225 (вводится в действие с 01.01.2015); от 20.10.2015 № 245 (вводится в действие с 01.01.2015).
2-1. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрено поступление целевого трансферта на развитие из республиканского бюджета в следующем размере:
на строительства водоснабжения в селе Сага Джангельдинского района в сумме - 20700,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-1 в соответствии c решением маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 20.03.2015 № 213 (вводится в действие с 01.01.2015).
3. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета в следующих размерах:
1) исключен решением маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 27.05.2015 № 225 (вводится в действие с 01.01.2015);
2) исключен решением маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 18.08.2015 № 234 (вводится в действие с 01.01.2015);
3) исключен решением маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 27.05.2015 № 225 (вводится в действие с 01.01.2015);
4) исключен решением маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 27.05.2015 № 225 (вводится в действие с 01.01.2015);
5) исключен решением маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 27.05.2015 № 225 (вводится в действие с 01.01.2015);
6) проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме – 603,0 тысяч тенге:
7) на приобретение и доставку учебного пособия "Подарок первокласснику от Президента Республики Казахстан "Менің Отаным – Қазақстан. Моя родина - Казахстан" в сумме – 261,6 тысяча тенге;
8) проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных в сумме – 112,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 c изменениями, внесенными решениями маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 20.03.2015 № 213 (вводится в действие с 01.01.2015); от 27.05.2015 № 225 (вводится в действие с 01.01.2015); от 18.08.2015 № 234 (вводится в действие с 01.01.2015); от 20.10.2015 № 245 (вводится в действие с 01.01.2015).
4. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрен объем субвенций, передаваемой из областного бюджета в сумме 1417045,0 тысяч тенге.
5. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрено поступление бюджетных кредитов для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме - 3971,5 тысяча тенге.

Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 18.08.2015 № 234 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2015 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. Осы шешім 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жангелдин аудандық
мәслихатының кезекті он үшінші
сессиясының төрағасы                       Р. Ахметжанов
Жангелдин аудандық
мәслихат хатшысы                           С. Нургазин
Мәслихаттың 2014 жылғы
24 желтоқсандағы № 198
шешіміне 1-қосымша
Жангелдин ауданының 2015 жылға арналған аудандық бюджеті

Сноска. Пункт 5 - в редакции решения маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 18.08.2015 № 234 (вводится в действие с 01.01.2015).
6. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2015 год, согласно приложению 4.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель очередной
тринадцатой сессии
Джангельдинского районного маслихата       Р. Ахметжанов
Секретарь Джангельдинского
районного маслихата                        С. Нургазин
Приложение 1
к решению маслихата
от 24 декабря 2014 года
№ 198
Районный бюджет Джангельдинского района на 2015 год