Науырзым ауданының 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Науырзым ауданы мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 263 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 8 қаңтарда № 5276 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Науырзым аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Науырзым ауданының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1680741,1 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 178711,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 5753,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 445,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 1495832,1 мың теңге;
2) шығындар – 1695226,6 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 6565,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 8919,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 2354,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -21050,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 21050,5 мың теңге:
қарыздар түсімі – 8919,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 2505,8 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 14637,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Науырзым ауданы мәслихатының 06.11.2015 № 350 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 949428,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
3. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттерінің түсімі қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
сулары кен орнынан сумен жабдықтау жүйесін қайта жаңғыртуға 399705,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Науырзым ауданы мәслихатының 20.03.2015 № 285 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 14567,0 мың теңге сомасында;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға 22581,0 мың теңге сомасында.

О районном бюджете Наурзумского района на 2015-2017 годы
Решение маслихата Наурзумского района Костанайской области от 24 декабря 2014 года № 263. Зарегистрировано Департаментом юстици Костанайской области 8 января 2015 года № 5276
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, Наурзумский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Наурзумского района на 2015-2017 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 1680741,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 178711,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 5753,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 445,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1495832,1 тысяч тенге;
2) затраты – 1695226,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 6565,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 8919,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2354,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -21050,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 21050,5 тысяч тенге:
поступление займов – 8919,0 тысяч тенге;
погашение займов – 2505,8 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 14637,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата Наурзумского района Костанайской области от 06.11.2015 № 350 (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 949428,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета, в том числе:
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сумме 399705,0 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения маслихата Наурзумского района Костанайской области от 20.03.2015 № 285 (вводится в действие с 01.01.2015).
4. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 14567,0 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе в сумме 22581,0 тысяч тенге;

мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа модульі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге 55538,0 мың теңге сомасында;
азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға 1086,9 мың теңге сомасында;
агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының  бөлімшелерін ұстауға 1051,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге 389,0 мың теңге сомасында.
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге 1415,0 мың теңге сомасында;
халықты әлеуметтік қорғауға және оған көмек көрсетуге 2228,0 мың теңге сомасында;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге 2984,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Науырзым ауданы мәслихатының 19.10.2015 № 344 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен қаражаттар түсімінің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
жергілікті атқарушы органдарға мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер 8919,0 мың теңге сомасында.
6. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттер түсімінің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
сулары кен орнынан сумен жабдықтау жүйесін қайта жаңғыртуға 18314,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Науырзым ауданы мәслихатының 26.05.2015 № 303 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
балалардың және жасөспірімдердің психологиялық денсаулығын тексеруге және психологиялық-медициналық-педагогикалық кеңес түрінде халыққа көмек көрсету қызметін аудандар деңгейіне тапсыруға байланысты психологиялық-педагогикалық коррекция кабинетін қамтамасыз етуге 5974,0 мың теңге сомасында;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне тұрмыстық қажеттіліктеріне әлеуметтік көмек мөлшерін 6-дан 10-дейін айлық есептік көрсеткішке ұлғайтуға 324,5 мың теңге сомасында.
аудандық маңызы бар қысқы автомобиль жолдарын ұстауға 5000,0 мың теңге сомасында.
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шенберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға 15000,0 мың теңге сомасында.
"Қазақстан Республикасы Президентінен "Менің Отаным - Қазақстан. Моя Родина - Казахстан" атты бірінші сынып оқушысына сыйлық" оқу құралын сатып алуға және жеткізуге 134,7 мың теңге сомасында.

на оплату труда по новой модели системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местного бюджета в сумме 55538,0 тысяч тенге;
на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния в сумме 1086,9 тысяч тенге;
на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса в сумме 1051,0 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи в сумме 389,0 тысяч тенге;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет в сумме 1415,0 тысяч тенге;
на оказание социальной защиты и помощи населению в сумме 2228,0 тысяч тенге;
на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне в сумме 2984,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения маслихата Наурзумского района Костанайской области от 19.10.2015 № 344 (вводится в действие с 01.01.2015).
5. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета, в том числе:
бюджетных кредитов местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 8919,0 тысяч тенге.
6. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета, в том числе:
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сумме 18314,0 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения маслихата Наурзумского района Костанайской области от 26.05.2015 № 303 (вводится в действие с 01.01.2015).
7. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета, в том числе:
на содержание кабинетов психолого-педагогической коррекции в связи с передачей функций по обеспечению обследования психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению на уровень районов в сумме 5974,0 тысяч тенге.
на увеличение размера социальной помощи на бытовые нужды участникам и инвалидам Великой Отечественной Войны с 6 до 10 МРП в сумме 324,5 тысяч тенге.
на зимнее содержание автомобильных дорог районного значения в сумме 5000,0 тысяч тенге.
на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020 в сумме 15000,0 тысяч тенге.
на приобретение учебного пособия "Подарок первокласснику от Президента Республики Казахстан "Менің Отаным – Қазақстан. Моя Родина – Казахстан" в сумме 134,7 тысяч тенге.

жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды алдын алуға 112,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Науырзым ауданы мәслихатының 19.10.2015 № 344 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. Науырзым ауданы жергілікті атқарушы органының 2015 жылға арналған резерві 1811,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
9. 2015 жылға арналған Науырзым аудандық бюджетін атқару процессінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

на проведение ветеринарных мероприятий по профилактике энзоотических болезней животных в сумме 112,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения маслихата Наурзумского района Костанайской области от 19.10.2015 № 344 (вводится в действие с 01.01.2015).
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа Наурзумского района на 2015 год в сумме 1811,0 тысяч тенге.
9. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения Наурзумского районного бюджета на 2015 год, согласно приложению 4.

10. 2015 жылға арналған Науырзым ауданының кент, ауыл, ауылдық округтерінің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. Осы шешім 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                            М. Ихтиляпов
Аудандық мәслихаттың хатшысы               З. Алдажұманова
Мәслихаттың
2014 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 263 шешіміне 1-қосымша
Науырзым ауданының 2015 жылға арналған бюджеті

10. Утвердить перечень бюджетных программ поселка, села, сельского округа Наурзумского района на 2015 год, согласно приложению 5.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии                        М. Ихтиляпов
Секретарь районного маслихата              З. Алдажуманова
Приложение 1
к решению маслихата
от 24 декабря 2014 года № 263
Бюджет Наурзумского района на 2015 год

30218,7
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
30218,7
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7340,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
13855,7
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
2576,0
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
6447,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
66523,3
2
Әлеуметтiк көмек
50698,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
50698,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
9606,1
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2082,2
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
7730,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
396,4
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
8375,7
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
18645,6
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
878,0
052
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізу
2984,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
15825,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
15825,3
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12952,3
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
645,0
050
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру
2228,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
482676,2
1
Тұрғын үй шаруашылығы
26889,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
300,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру
300,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
26589,0
026
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу

30218,7
464
Отдел образования района (города областного значения)
30218,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
7340,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
13855,7
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
2576,0
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
6447,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
66523,3
2
Социальная помощь
50698,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
50698,0
002
Программа занятости
9606,1
005
Государственная адресная социальная помощь
2082,2
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
7730,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
396,4
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
8375,7
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
18645,6
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
878,0
052
Проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне
2984,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
15825,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
15825,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
12952,3
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
645,0
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
2228,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
482676,2
1
Жилищное хозяйство
26889,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
300,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
300,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
26589,0
026
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020

07-3-123-009
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
07-3-123-011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
12-1-123-013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
13-9-123-040
"Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
4
"Науырзым ауданы Қожа ауылы әкімінің аппараты" ММ
01-1-123-001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
07-3-123-008
Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру
07-3-123-011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
5
"Науырзым ауданы Раздольное ауылы әкімінің аппараты" ММ
01-1-123-001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
07-3-123-008
Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру
07-3-123-011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
13-9-123-040
"Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
6
"Науырзым ауданы Өлеңді ауылы әкімінің аппараты" ММ
01-1-123-001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
07-3-123-008
Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру
07-3-123-011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
7
"Науырзым ауданы Шилі ауылы әкімінің аппараты" ММ
01-1-123-001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
07-3-123-008
Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру
07-3-123-011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
8
"Науырзым ауданы Шолақсай ауылы әкімінің аппараты" ММ
01-1-123-001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
07-3-123-008
Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру
07-3-123-011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру

07-3-123-009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
07-3-123-011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
12-1-123-013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
13-9-123-040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"
4
ГУ "Аппарат акима села Кожа Наурзумского района"
01-1-123-001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
07-3-123-008
Освещение улиц населенных пунктов
07-3-123-011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
5
ГУ "Аппарат акима села Раздольное Наурзумского района"
01-1-123-001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
07-3-123-008
Освещение улиц населенных пунктов
07-3-123-011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
13-9-123-040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"
6
ГУ "Аппарат акима села Уленды Наурзумского района"
01-1-123-001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
07-3-123-008
Освещение улиц населенных пунктов
07-3-123-011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
7
ГУ "Аппарат акима села Шили Наурзумского района"
01-1-123-001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
07-3-123-008
Освещение улиц населенных пунктов
07-3-123-011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
8
ГУ "Аппарат акима села Шолаксай Наурзумского района"
01-1-123-001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
07-3-123-008
Освещение улиц населенных пунктов
07-3-123-011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов