Аудандық коммуналдық мүлікті мүліктік жалдауға (жалға алуға) беру кезінде жалдау ақысының мөлшерлемесін есептеу қағидаларын бекіту туралы
Қостанай облысы Федоров ауданы әкімдігінің 2014 жылғы 5 тамыздағы № 257 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 21 тамызда № 5033 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Федоров ауданы әкімдігінің 2015 жылғы 16 сәуірдегі № 149 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Федоров ауданы әкімдігінің 16.04.2015 № 149 қаулысымен (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
«Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 31-бабының 1-тармағының 2) тармақшасына, «Мемлекеттік мүлік туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы Заңының 18-бабына, «Мемлекеттік мүлікті мүліктік жалдауға (жалға алуға) беру қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 13 ақпандағы № 88 қаулысына сәйкес Федоров ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған аудандық коммуналдық мүлікті мүліктік жалдауға (жалға алуға) беру кезінде жалдау ақысының мөлшерлемесін есептеу қағидалары бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімі орынбасарының міндетін атқарушы К. К. Баямбетовке жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі
Қ. Ахметов
Әкімдіктің
2014 жылғы 5 тамыздағы
№ 257 қаулысымен бекітілді
Аудандық коммуналдық мүлікті мүліктік жалдауға (жалға алуға) беру кезінде жалдау ақысының мөлшерлемесін есептеу қағидалары
Аудандық коммуналдық заңды тұлғалардың балансындағы мемлекеттік тұрғын емес қор объектілерінің 1 шаршы метрін пайдалану үшін жылдық жалдау ақысының базалық мөлшерлемесі 1 айлық есептік көрсеткішті құрайды.
1. Мемлекеттік тұрғын емес қор обьектісін мүліктік жалдауға (жалға алуға) арналған жылдық жалдау ақысының мөлшерлемесі мынадай формула бойынша есептеледі:
Жа = Бм *К1 *К2 *S, мұндағы:
Жа - 1 шаршы метр үшін жылдық жалдау ақысы;
Бм - базалық мөлшерлеме, 1 айлық есептік көрсеткіші;
К1 - объектінің аумақтық қатыстылығын есепке алатын коэффициент;
К2 - құрылыстың түрін есепке алатын коэффициент;
S - жалдауға алынған үй-жайдың ауданы (шаршы метр).
Объектінің аумақтық қатыстылығын есепке алатын коэффициент:
Аумақтық аймақ
К1
Федоров ауданы, ауылдық округтер
1,6
Құрылыс түрін есепке алатын коэффициент
Құрылыс түрі
К2
Жеке тұрған
1
Қосымша салынған
1
Жартылай жертөле

Об утверждении Правил расчета ставки арендной платы при передаче районного коммунального имущества в имущественный наем (аренду)
Постановление акимата Федоровского района Костанайской области от 5 августа 2014 года № 257. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 21 августа 2014 года № 5033. Утратило силу постановлением акимата Федоровского района Костанайской области от 16 апреля 2015 года № 149
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Федоровского района Костанайской области от 16.04.2015 № 149 (вводится в действие со дня подписания).
В соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», статьи 18 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года «О государственном имуществе», постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 февраля 2014 года № 88 «Об утверждении Правил передачи государственного имущества в имущественный наем (аренду)» акимат Федоровского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила расчета ставки арендной платы при передаче районного коммунального имущества в имущественный наем (аренду).
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на исполняющего обязанности заместителя акима района Баямбетова К.К.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района
К. Ахметов
Утверждены
постановлением акимата
от 5 августа 2014 года № 257
Правила расчета ставки арендной платы при передаче районного коммунального имущества в имущественный наем (аренду)
Базовая ставка арендной платы в год за использование 1 квадратного метра объектов государственного нежилого фонда, находящихся на балансе областных коммунальных юридических лиц составляет 1 месячный расчетный показатель.
1. Ставка арендной платы в год за имущественный наем (аренду) объекта государственного нежилого фонда рассчитывается по формуле:
Ап = Бс *К1 *К2 *S, где:
Ап - арендная плата в год за 1 квадратный метр;
Бс - базовая ставка арендной платы (1 месячный расчетный показатель);
К1 - коэффициент, учитывающий территориальную принадлежность объекта;
К2 - коэффициент, учитывающий тип строения;
S - площадь арендуемого помещения (квадратный метр).
Коэффициент, учитывающий территориальную принадлежность объекта:
Территориальная зона
К1
Федоровский район, сельские округа
1,6
Коэффициент, учитывающий тип помещения
Тип строения
К2
Отдельно стоящее
1
Пристроенное
1
Полуподвальное

0,85
Жертөле
0,70
Қоймалық
0,60
1. Құрал-жабдықтарды, автокөлік құралдарын және басқа пайдаланылмайтын заттарды мүліктік жалдау (жалға алу) үшін жалдау ақысының мөлшерлемесі мынадай формула бойынша анықталады:
Жн = АТ + (БҚ*ҚМ), мұндағы:
Жн - құрал-жабдықтарды, автокөлік құралдарын және басқа пайдаланылмайтын заттардың жылдық жалдау ақысының мөлшерлемесі;
АТ - 2008 жылғы 10 желтоқсандағы «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 120-бабымен анықталған амортизацияның шектелген нормаларына сәйкес амортизациялық төлемдердің сомасы;
БҚ - баланстық құны;
ҚМ – Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің қайта қаржыландыру мөлшерлемесі.
1. Жұмыс уақытын толық пайдаланбайтын (сағаттар бойынша) объектіні жалдау (жалға алу) үшін жалдау ақысының мөлшерлемесі мынадай формулалар бойынша есептеледі:
аудандық коммуналдық заңды тұлғалардың балансындағы мемлекеттік тұрғын емес қор үшін:
Ж = S* Бм*К1*К2 /ЖУ*N, мұндағы:
Ж - жұмыс уақытын толық пайдаланбайтын объектінің жылдық жалдау ақысының мөлшерлемесі;
S - ауданы (шаршы метр);
Бм – базалық мөлшерлеме;
К1 - объектінің аумақтық қатыстылығын есепке алатын коэффициент;
К2 - құрылыстың түрін есепке алатын коэффициент;
ЖУ - жылдық жұмыс уақытының балансы;
N - жылдық сағат саны.
құрал-жабдықтар, автокөлік құралдарын және басқа да пайдаланылмайтын заттар үшін:
Ж= Жн/ЖУ*N, мұндағы:
Ж - құрал-жабдықтарды, автокөлік құралдарын және басқа да пайдаланылмайтын заттардың жылдық жалдау ақысының мөлшерлемесі;
Жн - құрал-жабдықтарды, автокөлік құралдарын және басқа да пайдаланылмайтын заттарды жалдау (жалға алу) үшін жылдық жалдау ақысы;
ЖУ - жылдық жұмыс уақытының балансы;
N - жылдық сағат саны.

0,85
Подвальное
0,70
Складское
0,60
1. Ставка арендной платы за имущественный наем (аренду) оборудования, автотранспортных средств и других непотребляемых вещей определяется по следующей формуле:
Ао = АО + (БС*СР), где:
Ао - ставка арендной платы в год оборудования, автотранспортных средств и других непотребляемых вещей;
АО - сумма амортизационных отчислений, в соответствии с предельными нормами амортизации, определенными статьей 120 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)»;
БС - балансовая стоимость;
СР - ставка рефинансирования Национального банка Республики Казахстан.
1. Ставка арендной платы за наем (аренду) объекта, используемого неполное рабочее время (по часам), рассчитывается по следующим формулам:
для государственного нежилого фонда, находящегося на балансе областных коммунальных юридических лиц:
А = S* Бс *К1*К2/РВ*N, где:
А - ставка арендной платы объекта, используемого неполное рабочее время;
S - площадь (квадратных метров);
Бс - базовая ставка,
К1 - коэффициент, учитывающий территориальную принадлежность объекта;
К2 - коэффициент, учитывающий тип строения;
РВ - баланс рабочего времени в год;
N - количество часов в год;
для оборудования, автотранспортных средств и других непотребляемых вещей:
А = (Ао/РВ)*N, где:
А - ставка арендной платы в год оборудования, автотранспортных средств и других непотребляемых вещей;
Ао - арендная плата в год за наем (аренду) оборудования, автотранспортных средств и других непотребляемых вещей;
РВ - баланс рабочего времени в год;
N - количество часов в год.