Павлодар қаласы коммуналдық мүлік объектілерін мүліктік жалдауға (жалға алуға) беру кезінде жалдау ақысының мөлшерлемесін есептеу тәртібін анықтау туралы
Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 2014 жылғы 30 қазандағы № 1424/13 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 20 қарашада № 4164 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 2015 жылғы 4 мамырдағы N 560/9 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 04.05.2015 N 560/9 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2014 жылғы 13 ақпандағы № 88 қаулысымен бекітілген Мемлекеттік мүлікті мүліктік жалдауға (жалға алуға) беру қағидаларының 50-тармағына сәйкес Павлодар қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Павлодар қаласының коммуналдық мүлік объектілерін мүліктік жалдауға (жалға алуға) беру кезінде жалдау ақысының мөлшерлемесін есептеу тәртібі анықталсын.
2. "Павлодар қаласы қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі заңнамамен белгіленген тәртіпте:
осы қаулыны аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
осы қаулыны аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркегеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауға жіберілуін қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Павлодар қаласының әкімі Б. Бақауов
Павлодар қаласы әкімдігінің
2014 жылғы "30" қазандағы
№ 1424/13 қаулысына
қосымша
Павлодар қаласы коммуналдық мүлік объектілерін мүліктік жалдауға (жалға алуға)
беру кезінде жалдау ақысының мөлшерлемесін есептеу тәртібі
1. Осы есептеу тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 13 ақпандағы № 88 қаулысымен бекітілген мемлекеттік мүлікті мүліктік жалдауға (жалға беру) қағидаларының 50-тармағына сәйкес әзірленген және Павлодар қаласының коммуналдық мүлік объектілерін мүліктік жалға беру кезінде жалдау ақысының мөлшерлемесін есептеу тәртібін анықтайды.
2. Павлодар қаласы коммуналдық мүлік объектілерін (тұрғын емес қорын) мүліктік жалға беру кезінде жалдау ақысының жылдық есебі келесі формула бойынша есептеледі:
Ап = Бс х S х Кт х Кк х Кск х Кр х Квд х Копф,
мұндағы:
Ап - жылына қалалық коммуналдық занды тұлғалардың баланстағы мемлекеттік тұрғын емес қордың нысандарын жалға алу ақысының мөлшерлемесі;
Бс - базалық ставка:

Об определении порядка расчета ставок арендной платы при передаче объектов в имущественный наем (аренду) коммунального имущества города Павлодара
Постановление акимата города Павлодара Павлодарской области от 30 октября 2014 года № 1424/13. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 20 ноября 2014 года № 4164. Утратило силу постановлением акимата города Павлодара Павлодарской области от 4 мая 2015 года N 560/9
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Павлодара Павлодарской области от 04.05.2015 N 560/9.
В соответствии с пунктом 50 Правил передачи государственного имущества в имущественный наем (аренду), утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 февраля 2014 года № 88 акимат города Павлодара ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить прилагаемый порядок расчета ставок арендной платы при передаче объектов в имущественный наем (аренду) коммунального имущества города Павлодара.
2. Государственному учреждению "Отдел финансов города Павлодара" в установленном законодательством порядке обеспечить:
государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления в территориальном органе юстиции направление на официальное опубликование в средствах массовой информации.
3. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города.
4. Настоящее постановление вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Аким города Павлодара Б. Бакауов
Приложение
к постановлению акимата
города Павлодара
от "30" октября 2014 года
№ 1424/13
Порядок
расчета ставок арендной платы при передаче
объектов в имущественный наем (аренду)
коммунального имущества города Павлодара
1. Настоящий порядок разработан в соответствии с пунктом 50 Правил передачи государственного имущества в имущественный наем (аренду), утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 февраля 2014 года № 88 и определяет порядок расчета ставок арендной платы при передаче в имущественный наем (аренду) объектов коммунального имущества города Павлодара.
2. Расчет годовой арендной платы при передаче в имущественный наем (аренду) объектов коммунального имущества города Павлодара (нежилого фонда) рассчитывается по формуле:
Ап = Бс х S х Кт х Кк х Кск х Кр х Квд х Копф,
где:
Ап - ставка арендной платы объектов государственного нежилого фонда, находящегося на балансе городских коммунальных юридических лиц в год;
Бс - базовая ставка:

тиісті жылға Павлодар қаласының аумағында бір жылға Қазақстан Республикасының республикалық бюджет туралы заңымен белгіленген 2,0 айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі – АЕК);
S - жалға берілетін алаң, шаршы метр;
Кт - құрылыс түрін ескеретін коэффициент;
Кк - тұрғын емес үй-жайдың түрін ескеретін коэффициент;
Кск - қолайлылық дәрежесін ескеретін коэффициент;
Кр - аумақтық орналасуын ескеретін коэффициент;
Квд - жалға алушы қызметінің түрін ескеретін коэффициент;
Копф - жалға алушының ұйымдастырушылық-құқықтық түрін ескеретін коэффициент.
Павлодар қаласы коммуналдық мүліктің теңгерім ұстаушысы жалға алушы алып отырған үй-жайлар өлшемдерінің үй-жайлардың өлшемдері сәйкес болуын қамтамасыз береді.

на территории города Павлодара, в размере 2,0 месячных расчетных показателя (далее - МРП) в год, установленных Законом Республики Казахстан о республиканском бюджете на соответствующий год;
S - арендуемая площадь, квадратный метр;
Кт - коэффициент, учитывающий тип строения;
Кк - коэффициент, учитывающий вид нежилого помещения;
Кск - коэффициент, учитывающий степень комфортности;
Кр - коэффициент, учитывающий территориальное расположение;
Квд - коэффициент, учитывающий вид деятельности нанимателя;
Копф - коэффициент, учитывающий организационно-правовую форму нанимателя.
Балансодержатель коммунального имущества города Павлодара обеспечивает соответствие размеров занимаемых нанимателем помещений размерам помещений.

3. Павлодар қаласының коммуналдық мүлік объектілері үшін жалдау ақысының мөлшерлемесін есептеу кезінде қолданылатын коэффициенттер:
Р/с №
Коэффициенттер түрі
Коэффициент мөлшері
1
Құрылыс түрін ескеретін коэффициент (Кт):
1.1 әкімшілік
1,0
1.2 өндірістік
0,8
1.3 қоймалық, гараждық, қазандық
0,6
2
Тұрғын емес үй-жайдың түрін ескеретін коэффициент (Кк):
2.1 жеке тұратын құрылыс
1,0
2.2 салынған-жалғай салынған бөлігі
0,9
2.3 жертөле (жартылай жертөле) бөлігі
0,7
2.4 жертөле бөлігі
0,6
3
Қолайлық дәрежесін ескеретін коэффициент (Кск):
3.1 барлық инженерлік-техникалық құрылғылары бар үйлер үшін қандай да бір коммуникация түрі болмаған кезде әрбір түрі үшін (жылумен жабдықтау, сумен жабдықтау, су бұрғызу, энергиямен қамтамасыз ету) 0,1-ге азаяды
1,0
4
Аумақтық орналасуын ескеретін коэффициент (Кр):
4.1 қала үшін
2,0
4.2 кент, ауыл
0,8
4.3 демалыс аймағы
1,0
5
Жалға алушының қызмет түрін ескеретін коэффициент (Квд):
5.1 тұрғындарға қызмет көрсету үшін банктердің есеп айырысу-кассалық орталықтары, "Қазпочта" акционерлік қоғамы, банкоматтар, мультикассалар, терминалдар
2,0
5.2 делдалдық қызмет және кедендік қызметтер көрсету, айырбастау пунктері және қызметі бағалы қағаздар нарығымен байланысты ұйымдар, сақтандыру, инвестициялық компаниялар, нотариалдық кеңселер, адвокаттық кеңселер, сонымен қатар радио байланысы, ұялы байланыс қызметтерін көрсететін ұйымдар үшін
3,0
5.3 қоғамдық тамақтандыруды ұйымдастыру үшін
1,5
5.4 мынадай:
ғылым және жоғары білім
орта білім
мектепке дейінгі білім саласындағы қызметтерді ұйымдастыру үшін
1,1
0,9
0,8
5.5 денсаулық сақтау, мәдениет және спорт саласындағы қызметтерді ұйымдастыру үшін
1,0
5.6 әлеуметтік (денсаулық сақтау, білім, мәдениет, спорт) сферада инновациялық технологияны қолданып, қызметтерді ұйымдастыру үшін
0,5
5.7 қызметкерлердің тамақтануын ұйымдастыру үшін, өткізу жүйесі бар (шекті қол жеткізу) коммуналдық заңды тұлғалардың ғимараттарында, сондай-ақ жалпы білім беретін ұйымдарда оқушыларға тұрмыстық қызметтер көрсету
0,5

3. Коэффициенты, применяемые при расчете ставок арендной платы для объектов коммунального имущества города Павлодара:
п/п
Вид коэффициентов
Размер
коэффициента
1
Коэффициент, учитывающий тип строения (Кт):
1.1 административное
1,0
1.2 производственное
0,8
1.3 складское, гаражное, котельная
0,6
2
Коэффициент, учитывающий вид нежилого помещения (Кк):
2.1 отдельно стоящее строение
1,0
2.2 встроено-пристроенная часть
0,9
2.3 цокольная (полуподвальная) часть
0,7
2.4 подвальная часть
0,6
3
Коэффициент, учитывающий степень комфортности (Кск):
3.1 для помещений со всеми инженерно-техническими
устройствами при отсутствии каких-либо видов
коммуникаций (теплоснабжение, водоснабжение, водоотведение, энергоснабжение) уменьшается на 0,1 за каждый вид
1,0
4
Коэффициент, учитывающий территориальное расположение (Кр):
4.1 для города
2,0
4.2 поселок, село
0,8
4.3 дом отдыха
1,0
5
Коэффициент, учитывающий вид деятельности нанимателя (Квд):
5.1 для расчетно-кассовых центров банков, акционерное общество "Казпочта", банкоматов, мультикасс, терминалов для обслуживания населения
2,0
5.2 для брокерской деятельности и оказания таможенных услуг, обменных пунктов и организаций, деятельность которых связана с рынком ценных бумаг, страховых, инвестиционных компаний, нотариальных контор, адвокатских контор, организации, оказывающие услуги сотовой связи, радиосвязи, для организации торговли, гостиничных услуг
3,0
5.3 для организации общественного питания
1,5
5.4 для организации услуг в области:
науки и высшего образования
среднего образования
дошкольного образования
1,1
0,9
0,8
5.5 для организации услуг в области здравоохранения, культуры и спорта
1,0
5.6 для организации услуг с применением инновационных технологий в социальной сфере (здравоохранения, образования, культура, спорт)
0,5
5.7 для организации питания сотрудников, оказания
бытовых услуг в зданиях коммунальных юридических лиц с пропускной системой (ограниченным доступом), а также учащихся общеобразовательных организаций
0,5

5.8 жалпы білім беретін ұйымдардағы шағын орталықтарда оқушылар мен балалардың ыстық тамағын ұйымдастыру үшін
0,4
5.9 қайырымдылық қорымен айналысатын ұйымға назар аудару балалардың халықтың ауыр формальдігі дерті мәселесін шешу туралы
0,1
5.10 5.1-5.9-тармақтарында көрсетілген қызмет түрлерін қоспағанда, қызмет түрлері үшін
1,9
6
Жалға алушының ұйымдастыру-құқықтық нысанын ескеретін коэффициент (Копф):
6.1 сауда-делдальдық қызметтен басқа, өндірістік қызмет ұйымы және тұрғындарға көмек көрсету саласын дамыту үшін шағын кәсіпкерлік субъектілер үшін
0,9

5.8 для организации горячего питания учащихся и детей мини-центров в общеобразовательных организациях
0,4
5.9 для организации благотворительной деятельности, направленной на решение проблем детского населения с тяжелыми формами заболеваний
0,1
5.10 для видов деятельности, за исключением видов
деятельности, указанных в пунктах 5.1-5.9
1,9
6
Коэффициент, учитывающий организационно-правовую форму нанимателя (Копф):
6.1 субъекты малого предпринимательства для
организации производственной деятельности и развития сферы услуг населению, за исключением
торгово-посреднической деятельности
0,9

6.2 акционерлік қоғамдар (жауапкершілігі шектеулі серіктестіктер) Павлодар қаласы әкімдігіне тиесілі елу және одан да көп пайыздарының акциялары (қатысу үлестері)
0,8
6.3 қайырымдылық және қоғамдық ұйымдар, коммерциялық емес ұйымдар үшін
0,5
6.4 қалғандары үшін
1,0
4. Жабдықтарды, автокөлік құралдарын және басқада тұтынылмайтын заттарды (машиналарды, құрал-жабдықтарды, энергиямен қамтамасыз ету, және су бұрғызумен жабдықтау жүйелерінің тапсырмалы қондырғыларын қоспағанда) мүліктік жалдауға (жалға беру) кезінде жылдық жалдау ақысының есебі осы формула бойынша жүзеге асырылады:
Ап = С х Nam /100 х Кп,
мұндағы:
Ап - жабдықтарды, көлік құралдары және басқада тұтынылмайтын заттар үшін бір жылға жалдау ақысының мөлшерлемесі;
С - бухгалтерлік есеп деректері бойынша жабдықтың қалдық құны;
100 пайыз тозуы есепке алынған жабдықтарды, көлік құралдары және басқада тұтынылмайтын заттарды (машиналарды, құрал-жабдықтарды, энергиямен қамтамасыз ету, және су бұрғызумен жабдықтау жүйелерінің тапсырмалы қондырғыларын қоспағанда) жалдауға (жалға беру) кезінде қалдық құны бастапқы (қалпына келтірілген) құны 10 пайыз мөлшерінде қабылданады;
Nam - Қазақстан Республикасы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Кодексінің 120-бабына сәйкес амортизацияның шекті нормалары (Салық кодексі);
Кп - төмендету коэффициенті (алпыс пайыздан аса жабдықтар, көлік
құралдары және басқа да тұтынылмайтын заттардың тозуы кезінде - 0,8 мөлшерінде сауда-саттық (делдальдық) қызметтен басқа халыққа қызмет көрсету саласын дамыту және өндірістік қызметті ұйымдастыру үшін шағын кәсіпкерлік субъектілеріне ұсыну кезінде - 0,5 мөлшерінде қолданылады).
5. Жалға алудағы жылдық ақысының есебі көлік, жабдықтар, берілген құрылыстың энерго жабдықтары, сумен жабдықтау және су қайтарғыштардың мүліктік жалдау (жалға алу), төмендегі формуламен жүзеге асырылады:
Апл= П х Nam/100,
мұндағы:
Апл - машинаға, құрал-жабдыққа энергиямен жабдықтау, сумен жабдықтау және су бұрғызу жүйелерінің тапсырмалы қондырғыларының жылдық жалға алу есебінің мөлшерлемесі;
П - бухгалтерлік есеп деректері бойынша активтердің бастапқы бағасының құны;
Nam - негізгі қаражаттың бөлінген амортизациялық қалпы және материалдық емес активтердің, шамаланған турасы (біркелкі) әдісін есептен шығару бойынша.

6.2 акционерные общества (товарищества с ограниченной ответственностью) пятьдесят и более процентов акций (долей участия) в которых принадлежит акимату города Павлодара
0,8
6.3 благотворительные и общественные организации, некоммерческие организации
0,5
6.4 остальные
1,0
4. Расчет годовой арендной платы при предоставлении в имущественный наем (аренду) оборудования, транспортных средств и других, не потребляемых вещей (за исключением машин, оборудования, передаточных устройств систем энергоснабжения, водоснабжения и водоотведения) осуществляется по формуле:
Ап = С х Nam /100 х Кп,
где:
Ап - ставка арендной платы за оборудование, транспортные средства и другие, не потребляемые вещи в год;
С - остаточная стоимость оборудования по данным бухгалтерского учета;
При сдаче в имущественный наем (аренду) оборудования, транспортных средств и других, не потребляемых вещей (за исключением машин, оборудования передаточных устройств систем энергоснабжения, водоснабжения и водоотведения) с начисленным износом 100 процентов остаточная стоимость принимается в размере 10 процентов от первоначальной (восстановительной) стоимости;
Nam - предельные нормы амортизации в соответствии со статьей 120 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс);
Кп - понижающий коэффициент (применяется при износе оборудования,
транспортных средств и других, не потребляемых вещей более шестидесяти процентов - в размере 0,8, при предоставлении субъектам малого предпринимательства для организации производственной деятельности и развития сферы услуг населения, за исключением торгово-закупочной (посреднической) деятельности, - в размере 0,5).
5. Расчет годовой арендной платы при предоставлении в имущественный наем (аренду) машин, оборудования, передаточных устройств систем энергоснабжения, водоснабжения и водоотведения осуществляется по формуле:
Апл = П х Nam /100,
где:
Апл - ставка арендной платы за машины, оборудования, передаточных устройств систем энергоснабжения, водоснабжения и водоотведения в год;
П - первоначальная стоимость активов по данным бухгалтерского учета;
Nam - нормы амортизационных отчислений основных средств и нематериальных активов, рассчитанные по прямолинейному (равномерному) методу начисления.