"Ақтоғай ауданының мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы Ережені бекіту туралы
Павлодар облысы Ақтоғай аудандық әкімдігінің 2014 жылғы 31 желтоқсандағы № 341 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 10 ақпанда № 4302 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Ақтоғай аудандық әкімдігінің 2017 жылғы 20 маусымдағы № 145 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Ақтоғай аудандық әкімдігінің 20.06.2017 № 145 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 29 қазандағы № 410 "Мемлекеттік органының Үлгі ережесін бекіту туралы" Жарлығына сәйкес, Ақтоғай ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген "Ақтоғай ауданының мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы Ережесі (бұдан әрі - Ереже) бекітілсін.
2. "Ақтоғай ауданының мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамамен белгіленген тәртіпте Ережені әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткізуді қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі С. Батырғұжинов
Ақтоғай ауданы
әкімдігінің 2014 жылғы
"31" желтоқсандағы
№ 341 қаулысымен
бекітілді
"Ақтоғай ауданының мәдениет, тілдерді дамыту, дене
шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық
мемлекеттік мекемесі туралы Ереже
1. Жалпы ереже
1. "Ақтоғай ауданының мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі Ақтоғай ауданының аумағында мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласындағы басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Ақтоғай ауданының мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің ведомствалары жоқ.
3. "Ақтоғай ауданының мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ, осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.

Об утверждении Положения о коммунальном государственном учреждении "Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта Актогайского района"
Постановление акимата Актогайского района Павлодарской области от 31 декабря 2014 года № 341. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 10 февраля 2015 года № 4302. Утратило силу постановлением акимата Актогайского района Павлодарской области от 20 июня 2017 года № 145 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Актогайского района Павлодарской области от 20.06.2017 № 145 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе", Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 "Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан", акимат Актогайского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о коммунальном государственном учреждении "Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта Актогайского района" (далее – Положение).
2. Коммунальному государственному учреждению "Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта Актогайского района" в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию Положения в органах юстиции.
3. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима района.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким района С. Батыргужинов
Утверждено
постановлением акимата
Актогайского района
от "31" декабря 2014 года № 341
Положение о коммунальном государственном учреждении
"Отдел культуры, развития языков, физической
культуры и спорта Актогайского района"
1. Общие положения
1. Коммунальное государственное учреждение "Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта Актогайского района" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере культуры, развития языков, физической культуры и спорта на территории Актогайского района.
2. Коммунальное государственное учреждение "Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта Актогайского района" ведомств не имеет.
3. Коммунальное государственное учреждение "Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта Актогайского района" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.

4. "Ақтоғай ауданының мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысандағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органарында шоттары болады.
5. "Ақтоғай ауданының мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қарым-қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Ақтоғай ауданының мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі" комуналдық мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Ақтоғай ауданының мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өз құзіретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Ақтоғай ауданының мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Ақтоғай ауданының мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. "Ақтоғай ауданының мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, Павлодар облысы, 140200, Ақтоғай ауданы, Ақтоғай ауылы, Алин көшесі, 97.
10. Коммуналдық мемлекеттік мекеменің толық атауы - "Ақтоғай ауданының мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі, коммунальное государственное учреждение "Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта Актогайского района".
11. "Ақтоғай ауданының мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің жұмыс тәртібі ішкі жұмыс тәртібі ережелерімен белгіленеді және ол Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасының нормаларына қайшы келмеу керек.
"Ақтоғай ауданының мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің жұмыс тәртібі келесі тәртіпте белгіленеді: бес күндік жұмыс аптасы сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі - жексенбі.

4. Коммунальное государственное учреждение "Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта Актогайского района" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печать и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Коммунальное государственное учреждение "Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта Актогайского района" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Коммунальное государственное учреждение "Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта Актогайского района" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Коммунальное государственное учреждение "Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта Актогайского района" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя коммунального государственного учреждения "Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта Актогайского района".
8. Структура и лимит штатной численности коммунального государственного учреждения "Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта Актогайского района" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение коммунального государственного учреждения "Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта Актогайского района": Республика Казахстан, Павлодарская область, 140200, Актогайский район, село Актогай, улица Алина, 97.
10. Полное наименование коммунального государственного учреждения - "Ақтоғай ауданының мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі, коммунальное государственное учреждение "Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта Актогайского района".
11. Режим работы коммунального государственного учреждения "Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта Актогайского района" устанавливается правилами внутреннего трудового распорядка и не должен противоречить нормам трудового законодательства Республики Казахстан.
Режим работы коммунального государственного учреждения "Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта Актогайского района" устанавливается в следующем порядке: с 9.00 до 18.30 часов, обеденный перерыв с 13.00 до 14.30 часов при пятидневной рабочей неделе, выходные дни: суббота - воскресенье.

12. Мемлекет Ақтоғай ауданының әкімдігі тұлғасында "Ақтоғай ауданының мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы болып табылады.
13. Осы Ереже "Ақтоғай ауданының мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
14. "Ақтоғай ауданының мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
15. "Ақтоғай ауданының мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі кәсіпкерлік субъектілерімен "Ақтоғай ауданының мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
2. "Ақтоғай ауданының мәдениет, тілдерді дамыту,
дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық
мемлекеттік мекемесінің миссиясы, мақсаты, қызметінің
мәні, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
16. "Ақтоғай ауданының мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің миссиясы: мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты жүзеге асыру.
17. "Ақтоғай ауданының мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің мақсаты Ақтоғай ауданында мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласындағы азаматтардың конституциялық құқықтары мен бостандықтарын қамтамасыз ету және жалпы дамытуға бағытталған мемлекеттік саясатты жүргізу болып табылады.
18. "Ақтоғай ауданының мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметінің мәні аудандық деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты жүзеге асыру болып табылады.
19. Негізгі міндеттері:
1) мәдени-демалыс жұмысы, театр және музыка өнері, кітапхана және мұражай ісі ұйымдары мен кәсіпорындарының қызметін қолдау және үйлестіру жолымен аудан аумағында мәдениет саласында мемлекеттік саясатты жүргізу;
2) ауданда тұратын халықтардың тарихи-мәдени мұраны, рухани дәстүрлердің жандандыру, сақтау, дамыту және таратуын қамтамасыз ету;
3) мемлекеттік тілді және ауданда тұратын халықтардың тілдерін дамыту саласындағы саясатты жүргізу;

12. Учредителем коммунального государственного учреждения "Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта Актогайского района" является государство в лице акимата Актогайского района.
13. Настоящее Положение является учредительным документом коммунального государственного учреждения "Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта Актогайского района".
14. Финансирование деятельности коммунального государственного учреждения "Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта Актогайского района" осуществляется из местного бюджета.
15. Коммунальному государственному учреждению "Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта Актогайского района" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями коммунального государственного учреждения "Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта Актогайского района".
2. Миссия, цель, предмет деятельности, основные задачи, функции,
права и обязанности коммунального государственного
учреждения "Отдел культуры, развития языков,
физической культуры и спорта Актогайского района"
16. Миссия коммунального государственного учреждения "Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта Актогайского района": реализация государственной политики в сфере культуры, развития языков, физической культуры и спорта.
17. Целью коммунального государственного учреждения "Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта Актогайского района" является проведение государственной политики, направленной на обеспечение конституционных прав и свобод граждан и общего развития в сфере культуры, развития языков, физической культуры и спорта в Актогайском районе.
18. Предметом деятельности коммунального государственного учреждения "Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта Актогайского района" является осуществление на районном уровне государственной политики в сфере культуры, развития языков, физической культуры и спорта.
19. Основные задачи:
1) проведение государственной политики в области культуры на территории района путем поддержки и координации деятельности организаций и предприятий культурно-досуговой работы, театрального и музыкального искусства, библиотечного и музейного дела;
2) обеспечение возрождения, сохранения, развития и распространения историко-культурного наследия, духовных традиций народов, населяющих район;
3) проведение государственной политики в области развития государственного языка и языков народов, населяющих район;

4) Ақтоғай ауданында бұқаралық спорт және ұлттық спорт түрлерінің дамуын қамтамасыз ету;
5) ауданның халықтың саламатты өмір салтын насихаттау және қалыптастыру бойынша практикалық шараларды іске асыру;
6) материалдық–техникалық базаны дамыту және нығайту.
20. Функциялары:
1) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты жүзеге асырады;
2) ауданның сауықтық мәдени-бұқаралық іс-шараларын, байқаулар, фестиваль мен конкурстар, сәндік-қолданбалы өнер көрмелердің өткізуін жүзеге асырады;
3) жергілікті маңызы бар тарих, материалдық және рухани мәдениет ескерткіштерін есепке алу, қорғау және пайдалану жөніндегі жұмысты ұйымдастырады;
4) мемлекеттік тілдің жаппай қолдануына бағытталған шараларды қабылдайды;
5) мемлекеттік және өзге де тілдерді дамытуға бағытталған аудандық маңызы бар іс-шараларды өткізеді;
6) спорт түрлерi бойынша аудандық құрама командаларды даярлауды және олардың облыстық спорттық жарыстарға қатысуын қамтамасыз етедi;
7) аудан аумағында спорттық iс-шараларды ұйымдастыруды және өткiзудi үйлестiредi;
8) аудандық мамандандырылмаған балалар-жасөспірімдер мектебінің қызметін үйлестіруді қамтамасыз етеді;
9) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін, қызметтік хат-хабар алмасуын қарауды қамтамасыз етеді;
10) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсетудің қол жетімділігін және сапалылығын қамтамасыз етеді;
11) бұқаралық ақпарат құралдары арқылы қоғаммен тұрақты байланысты орнатады.
21. Құқықтары мен міндеттері:
1) аудан әкімдігі атқарушы органдары мен өзге де ұйымдарының мәдениет және тіл саясат саласындағы қолданыстағы заңнаманы қолдану бойынша қызметін үйлестіру;
2) аудан әкімдігі, әкімі және жоғары сатыдағы ұйымдарының қарастыруға мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласындағы дамудың негізгі бағыттары, мәселелерді жедел шешу жөніндегі ұсыныстарды енгізу;
3) заңнамамен белгіленген тәртіпте мемлекеттік органдарынан, жергілікті өзін-өзі басқару органдарынан және өзге де ұйымдарынан қажетті ақпаратты, құжаттарды және өзге де материалдарды сұрау және алу;
4) мемлекеттік қызметтер стандарттары мен регламенттеріне сәйкес мемлекеттік қызметтерді көрсету;
5) "Ақтоғай ауданының мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құзыретіне кіретін мәселелері бойынша мәжілістерді өткізу;
6) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес басқа да міндеттерді жүзеге асыру.
"Ақтоғай ауданының мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өкілеттіліктерін орындау үшін ауданның өзге де атқарушы органдарымен және қарамағындағы ұйымдарымен өзара әрекеттеседі.

4) обеспечение развития массового спорта и национальных видов спорта в Актогайском районе;
5) осуществление практических мер по пропаганде и формированию здорового образа жизни населения района;
6) развитие и укрепление материально-технической базы.
20. Функции:
1) реализует государственную политику в сфере культуры, развития языков, физической культуры и спорта;
2) организует проведение зрелищных культурно-массовых мероприятий района, смотров, фестивалей и конкурсов, выставок декоративно-прикладного искусства;
3) организует работу по учету, охране и использованию памятников истории, материальной и духовной культуры местного значения;
4) принимает меры, направленные на повсеместное применение государственного языка;
5) проводит мероприятия районного значения, направленные на развитие государственного и других языков;
6) обеспечивает подготовку районных сборных команд по видам спорта и их выступления на областных спортивных соревнованиях;
7) координирует организацию и проведение спортивных мероприятий на территории района;
8) обеспечивает координацию деятельности районной неспециализированной детско-юношеской школы;
9) обеспечивает в установленном законодательством Республики Казахстан порядке рассмотрение обращений физических и юридических лиц, служебной корреспонденции;
10) обеспечивает доступность и качество оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
11) устанавливает постоянную связь с общественностью через средства массовой информации.
21. Права и обязанности:
1) координировать работу исполнительных органов акимата района и иных организаций по применению действующего законодательства в области культуры и языковой политики;
2) вносить на рассмотрение акимата, акима района и в вышестоящие организации предложения по основным направлениям развития, оперативному решению проблем в сфере культуры, развития языков, физической культуры и спорта;
3) в установленном законодательством порядке, запрашивать и получать необходимую информацию, документы и иные материалы от государственных органов, органов местного самоуправления и иных организаций;
4) оказывать государственные услуги в соответствии со стандартами и регламентами государственных услуг;
5) проводить совещания, семинары по вопросам, входящим в компетенцию коммунального государственного учреждения "Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта Актогайского района";
6) осуществлять иные права и обязанности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Для выполнения полномочий коммунальное государственное учреждение "Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта Актогайского района" взаимодействует с другими исполнительными органами района и организациями, находящимися в его ведении.

3. "Ақтоғай ауданының мәдениет, тілдерді дамыту,
дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық
мемлекеттік мекемесінің қызметін ұйымдастыру
22. "Ақтоғай ауданының мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Ақтоғай ауданының мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемеге жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
23. "Ақтоғай ауданының мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес аудан әкімімен қызметіне тағайындалады және қызметінен босатылады.
24. "Ақтоғай ауданының мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының орынбасарлары жоқ.
25. "Ақтоғай ауданының мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының өкілеттігі:
1) "Ақтоғай ауданының мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекеменің қызметін ұйымдастырады, оның қызметіне басшылықты жүзеге асырады;
2) "Ақтоғай ауданының мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы Ережесін аудан әкімдігінің бекітуіне ұсынады;
3) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес "Ақтоғай ауданының мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
4) "Ақтоғай ауданының мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі барлық қызметкерлерімен орындалуы міндетті өз құзыретіне кіретін мәселелері бойынша бұйрықтар шығарады және нұсқаулар береді;
5) жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдауды жүзеге асырады;
6) қызметкерлердің лауазымдық нұсқаулықтарын бекітеді;
7) Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте "Ақтоғай ауданының мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін көтермелеуді, материалдық көмек көрсетуді, оларға тәртіптік жаза қолдануды жүзеге асырады;
8) "Ақтоғай ауданының мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің келешектегі және ағымдағы жұмыс жоспарларын бекітеді;

3. Организация деятельности коммунального государственного
учреждения "Отдел культуры, развития языков,
физической культуры и спорта Актогайского района"
22. Руководство коммунальным государственным учреждением "Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта Актогайского района" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на коммунальное государственное учреждение "Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта Актогайского района" задач и осуществление им своих функций.
23. Первый руководитель коммунального государственного учреждения "Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта Актогайского района" назначается на должность и освобождается от должности акимом района в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
24. Первый руководитель коммунального государственного учреждения "Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта Актогайского района" не имеет заместителей.
25. Полномочия первого руководителя коммунального государственного учреждения "Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта Актогайского района":
1) организует работу коммунального государственного учреждения "Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта Актогайского района", осуществляет руководство его деятельностью;
2) представляет на утверждение акимата района Положение о коммунальном государственном учреждении "Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта Актогайского района";
3) назначает на должности и освобождает от должностей работников коммунального государственного учреждения "Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта Актогайского района" в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
4) издает приказы и дает указания по вопросам, входящим в его компетенцию, обязательные для выполнения всеми работниками коммунального государственного учреждения "Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта Актогайского района";
5) осуществляет личный прием физических лиц и представителей юридических лиц;
6) утверждает должностные инструкции работников;
7) осуществляет в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, поощрение работников коммунального государственного учреждения "Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта Актогайского района", оказание материальной помощи, наложение на них дисциплинарных взысканий;
8) утверждает перспективные и текущие планы работы коммунального государственного учреждения "Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта Актогайского района";

9) барлық мемлекеттік органдарда және меншік нысанына қарамастан өзге де ұйымдарда Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес "Ақтоғай ауданының мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің мүддесін білдіреді;
10) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша қажетті шараларды қолданады және осы үшін дербес жауапты болады;
11) Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының басшыларын қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
12) Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте ведомстволық бағыныстағы ұйымдардың басшыларын көтермелеуді, оларға тәртіптік жаза қолдануды жүзеге асырады;
13) өз құзыреті шегінде шарттар, келісімдерді жасайды;
14) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіліктерді жүзеге асырады.
"Ақтоғай ауданының мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
26. "Ақтоғай ауданының мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі" комуналдық мемлекеттік мекемесі мен еңбек ұжымының қарым-қатынасы Қазақстан Республикасы Еңбек Кодексіне және ұжымдық шартқа сәйкес анықталады.
27. "Ақтоғай ауданының мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі" комуналдық мемлекеттік мекемесі мен коммуналдық мүлікті басқару бойынша уәкілетті органының (аудан әкімдігі атқарушы органы) арасындағы өзара қарым-қатынастары Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамамен реттеледі.
28. "Ақтоғай ауданының мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі" комуналдық мемлекеттік мекемесі мен тиісті саласындағы уәкілетті органының арасындағы қарым-қатынастары қолданыстағы заңнамамен реттеледі.
4. "Ақтоғай ауданының мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру
және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің мүлкі
29. "Ақтоғай ауданының мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
30. "Ақтоғай ауданының мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.

9) представляет коммунальное государственное учреждение "Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта Актогайского района" во всех государственных органах и иных организациях, независимо от форм собственности, в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
10) принимает необходимые меры по противодействию коррупции и несет за это персональную ответственность;
11) назначает на должность и освобождает от должности руководителей подведомственных организаций образования в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
12) осуществляет в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, поощрение руководителей подведомственных организаций, наложение на них дисциплинарных взысканий;
13) заключает договоры, соглашения в пределах своей компетенции;
14) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий первого руководителя коммунального государственного учреждения "Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта Актогайского района" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
26. Взаимоотношения между коммунальным государственным учреждением "Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта Актогайского района" и трудовым коллективом определяются в соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан и коллективным договором.
27. Взаимоотношения между коммунальным государственным учреждением "Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта Актогайского района" и уполномоченным органом по управлению коммунальным имуществом (исполнительным органом акимата района) регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
28. Взаимоотношения между коммунальным государственным учреждением "Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта Актогайского района" и уполномоченным органом соответствующей отрасли регулируются действующим законодательством.
4. Имущество коммунального государственного
учреждения "Отдел культуры, развития языков,
физической культуры и спорта Актогайского района"
29. Коммунальное государственное учреждение "Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта Актогайского района" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
30. Имущество коммунального государственного учреждения "Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта Актогайского района" формируется за счет имущества, переданного ему собственником и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.

31. "Ақтоғай ауданының мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік аудандық коммуналдық меншікке жатады.
32. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Ақтоғай ауданының мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі, өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілімен билік етуге құқығы жоқ.
5. "Ақтоғай ауданының мәдениет, тілдерді дамыту, дене
шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемені
қайта ұйымдастыру және қысқарту (тарату)
33. "Ақтоғай ауданының мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемеі қайта ұйымдастыру және қысқарту (тарату) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
34. "Ақтоғай ауданының мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекеменің қысқартылған (таратылған) кезде кредиторлардың талаптарын қанағаттандырғаннан кейін қалған мүлік аудандық коммуналдық меншікте қалады.
"Ақтоғай ауданының мәдениет, тілдерді дамыту, дене
шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық
мемлекеттік мекемесінің қарамағындағы ұйымдардың тізбесі
35. "Ақтоғай ауданының мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қарамағында мынадай ұйымдар бар:
1) "Ақтоғай ауданы әкімдігі, Ақтоғай ауданының мәдениет және тілдерді дамыту бөлімінің мәдениет, халық шығармашылығы және ойын-сауық үйі" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;
2) "Орталықтандырылған кітапхана жүйесі" мемлекеттік мекемесі;
3) "Ақтоғай ауданының балалар мен жас өспірімдердің спорт мектебі" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны.

31. Имущество, закрепленное за коммунальным государственным учреждением "Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта Актогайского района" относится к районной коммунальной собственности.
32. Коммунальное государственное учреждение "Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта Актогайского района" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение (ликвидация) коммунального
государственного учреждения "Отдел культуры, развития
языков, физической культуры и спорта Актогайского района"
33. Реорганизация и упразднение (ликвидация) коммунального государственного учреждения "Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта Актогайского района" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
34. При упразднении (ликвидации) коммунального государственного учреждения "Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта Актогайского района" имущество, оставшееся после удовлетворения требований кредиторов, остается в районной коммунальной собственности.
Перечень организаций, находящихся в ведении коммунального
государственного учреждения "Отдел культуры, развития
языков, физической культуры и спорта Актогайского района"
35. Коммунальное государственное учреждение "Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта Актогайского района" имеет следующие организации, находящиеся в ведении:
1) Государственное казенное коммунальное предприятие "Дом культуры, народного творчества и досуга акимата Актогайского района, отдела культуры и развития языков Актогайского района";
2) Государственное учреждение "Централизованная библиотечная система";
3) Коммунальное государственное казенное предприятие "Детско-юношеская спортивная школа Актогайского района".