Алматы қаласында көрсетілетін мемлекеттік техникалық инспекция саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2014 жылғы 21 мамырдағы N 2/380 қаулысы. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2014 жылғы 10 маусымда N 1060 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 29 қырқүйектегі № 3/569 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 29.09.2015 № 3/569 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Жол қозғалысының қауіпсіздігі туралы», 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы», 2005 жылғы 8 шілдедегі «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы», 2013 жылғы 15 сәуірдегі «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» Заңдарына сәйкес, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 3 наурыздағы № 171 «Техникалық инспекция саласында мемлекеттік қызметтер көрсету стандарттарын бекіту туралы» қаулысын басшылыққа ала отырып, Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттері бекітілсін:
1) «Тракторлардың және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерінің, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерінің, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналардың кепілін тіркеу және мемлекеттік тіркеу туралы куәлік беру»;
2) «Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жүргізу құқығына куәліктер беру»;
3) «Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерiн, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды сенiмхат бойынша басқаратын адамдарды тiркеу»;
4) «Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, монтаждалған арнайы жабдығы бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiн, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерiн, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды нөмiрлiк тiркеу белгiлерiн бере отырып, тiркеу, қайта тiркеу»;

Об утверждении регламентов государственных услуг в области государственной технической инспекции, оказываемых в городе Алматы
Постановление акимата города Алматы от 21 мая 2014 года N 2/380. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Алматы 10 июня 2014 года за N 1060. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 29 сентября 2015 года N 3/569
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 29.09.2015 N 3/569 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 15 июля 1996 года «О безопасности дорожного движения», от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», от 8 июля 2005 года «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий», от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», руководствуясь постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 марта 2014 года № 171 «Об утверждении стандартов оказания государственных услуг в области технической инспекции» акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты государственных услуг:
1) «Регистрация и выдача свидетельства о государственной регистрации залога тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости»;
2) «Выдача удостоверений на право управления тракторами и изготовленных на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости»;
3) «Регистрация лиц, управляющих тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости по доверенности»;
4) «Регистрация, перерегистрация тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости с выдачей регистрационных номерных знаков»;

5) «Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылысы машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жыл сайынғы мемлекеттік техникалық байқаудан өткізу»;
6) «Тракторларға және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерге, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелеріне, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерге, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарға ауыртпалықтың жоқ (бар) екендігі туралы ақпарат ұсыну».
2. Алматы қаласы Кәсіпкерлік, индустриалды-инновациялық даму және ауыл шаруашылығы басқармасы осы қаулыны Алматы қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің орынбасары Е. Шормановқа жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласының әкімі                       А. Есімов
Алматы қаласы әкімдігінің
2014 жылғы 21 мамырдағы N 2/380
қаулысымен бекітілген
«Тракторлардың және олардың базасында жасалған өздігінен
жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы
жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерінің,
өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және
жол-құрылыс машиналары мен механизмдерінің, сондай-ақ
жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналардың кепілін
тіркеу және мемлекеттік тіркеу туралы куәлік беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. «Тракторлардың және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерінің, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерінің, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналардың кепілін тіркеу және мемлекеттік тіркеу туралы куәлік беру» мемлекеттік қызметін «Алматы қаласы ауыл шаруашылығы басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік қызмет көрсетілетін қызметті берушіге тікелей жүгінген кезде көрсетіледі.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы қаласы әкімдігінің 16.03.2015 № 1/174 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейіе күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

5) «Проведение ежегодного государственного технического осмотра тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости»;
6) «Предоставление информации об отсутствии (наличии) обременений тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости».
2. Управлению предпринимательства, индустриально-инновационного развития и сельского хозяйства города Алматы обеспечить размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Алматы.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Алматы Е. Шорманова.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Алматы        А. Есимов
Утвержден
постановлением акимата города Алматы
от 21 мая 2014 года № 2/380
Регламент государственной услуги
«Регистрация и выдача свидетельства о государственной
регистрации залога тракторов и изготовленных на их базе
самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая
прицепы со смонтированным специальным оборудованием,
самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и
дорожно-строительных машин и механизмов, а также
специальных машин повышенной проходимости» 1. Общие положения
1. Государственная услуга «Регистрация и выдача свидетельства о государственной регистрации залога тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости» оказывается коммунальным государственным учреждением «Управление сельского хозяйства города Алматы» (далее – услугодатель).
Государственная услуга оказывается при непосредственном обращении к услугодателю.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Алматы от 16.03.2015 № 1/174 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: қағаз түрінде.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі тракторлардың және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерінің, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерінің, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналардың кепілін тіркеу және мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті қағаз нысанында беру болып табылады.
Мемлекеттік қызмет заңды және жеке тұлғаларға ақылы негізде көрсетіледі (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы).
Мемлекеттік қызметті көрсеткені үшін көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 3 наурыздағы № 171 қаулысымен бекітілген «Тракторлардың және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерінің, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерінің, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналардың кепілін тіркеу және мемлекеттік тіркеу туралы куәлік беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 7 тармағына сәйкес бюджетке тіркеу алымын төлейді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимылдар тәртібін сипаттау
4. Стандарттың 9 тармағында көзделген көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметті көрсету үшін мемлекеттік немесе орыс тілдерінде өтінішті және қажетті құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің алуы мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімнің (іс-қимылдың) басталуы үшін негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) көрсетілетін қызметті беруші маманының құжаттарды қабылдауы және өтінішті тіркеуі;
2) көрсетілетін қызметті беруші маманының өтінішті қарауы және ұсынылған құжаттарды тексеруі;
3) көрсетілетін қызметті беруші маманының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ресімдеуі;
4) көрсетілетін қызметті беруші маманының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беруі.
Құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минут.
Қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минут.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын көрсетілетін мемлекеттік қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:

2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги является регистрация и выдача свидетельства о государственной регистрации залога (дубликата) тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости в бумажной форме.
Государственная услуга оказывается на платной основе физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
За оказание государственной услуги услугополучатель оплачивает в бюджет сбор согласно пункта 7 Стандарта государственной услуги «Регистрация и выдача свидетельства о государственной регистрации залога тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 марта 2014 года № 171 (далее - Стандарт).
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления и необходимых документов на государственном или русском языках для оказания государственной услуги от услугополучателя, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием документов специалистом услугодателя и регистрация заявления;
2) рассмотрение заявления и проверка представленных документов специалистом услугодателя;
3) оформление результата оказания государственной услуги специалистом услугодателя;
4) выдача результата оказания государственной услуги специалистом услугодателя.
Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – не более 30 (тридцать) минут.
Максимально допустимое время обслуживания – не более 30 (тридцать) минут.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:

1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің маманы.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) жүйелілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтініш пен қажетті құжаттар келіп түскеннен кейін көрсетілетін қызметті берушінің Бірыңғай электрондық құжат айналымы жүйесінде тіркейді, Стандарттың 4 тармағымен белгіленген мерзімге сәйкес бақылау қояды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қарауға береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы бұрыштамаға сәйкес өтінішті орындау үшін маманға жібереді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің маманы ұсынылған құжаттарды Стандарттың 9 тармағына сәйкестік тұрғысында тексереді;
4) ұсынылған құжаттарды тексеріп, талдағаннан кейін көрсетілетін қызметті берушінің маманы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ресімдейді.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беруді және құжаттарды қабылдауды көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, 13.00-ден 14.00-ға дейінгі түскі үзіліспен 9.00-ден 18.00-ға дейін дүйсенбіден бастап жұмаға дейін жүзеге асырады.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз, кезек күту тәртібінде көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері Стандарттың 4 тармағымен белгіленген және құжаттарды тапсырған кезден бастап 2 жұмыс күнін құрайды.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды қабылдау кезінде көрсетілетін қызметті берушінің маманы көрсетілетін қызметті алушыға:
1) кіріс нөмірін;
2) тіркелген күнін;
3) өтінішті қабылдаған лауазымды адамның тегі мен аты-жөнін;
4) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алатын күнін (уақытын) және құжаттар беру орнын көрсете отырып, тіркелген өтініштің көшірмесін береді.
10. Көрсетілетін қызметті берушінің мамандары арасында рәсімдер үдерісі жүйелілігін сипаттау осы Регламенттің 1 қосымшасына сәйкес кестеде берілген.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) жүйелілігін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы осы Регламенттің 2 қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
Ескерту. Регламент 11-тармақпен толықтырылды - Алматы қаласы әкімдігінің 16.03.2015 № 1/174 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
осы қаулының 1 қосымшасына сәйкес 2 қосымшамен толықтырылсын;
«Тракторлардың және олардың базасында жасалған
өздігінен жүретіншассилер
менмеханизмдерді, монтаждалған
арнайы жабдығы бартіркемелерді қоса
алғанда, олардың тіркемелерінің,
өздігінен жүретін ауылшаруашылығы,
мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен
механизмдерінің,сондай-ақ жүріп
өту мүмкіндігі жоғары арнайымашиналардың
кепілін тіркеу жәнемемлекеттік
тіркеу туралы куәлік беру»мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
1 қосымша
Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың)
жүйелілігін сипаттау
1
Іс-
қимылдың
(жұмыстар
барысының,
ағынының) №
2 3 4 5
2
Көрсеті-
летін қызметті берушінің құрылымдық бөлімше-
лерінің (қызметкерлерінің) тізбесі
Көрсеті-
летін қызметті берушінің кеңсесі
Көрсеті-
летін қызметті берушінің басшысы
Көрсетіле-
тін қызметті берушінің маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің маманы
3
Рәсімдер-
дің(іс-қи-
мылдардың) жүйелілі-
гін сипаттау
Тізілім бойынша құжат-
тарды қабылдау
Көрсеті-
летін қызметті берушінің маманына құжаттарды қарауға береді
Құжаттарды қабылдау және тексеру, құжаттарға талдау жүргізу, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ресімдеу
Тракторлардың және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелері-
нің, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмде-
рінің, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналардың кепілін тіркеу және мемлекеттік тіркеу туралы куәлік беру
4
Аяқталу нысаны
Көрсетілетін қызметті берушінің Бірыңғай электрондық құжат айналымы жүйесінде тіркеу
Көрсетілетін қызметті берушінің Бірыңғай электрондық құжат айналымы жүйесінде белгі қою және құжат-
тарды орындау-
шының қарауына беру
Тракторлардың және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизм-
дерді, монтаждал-
ған арнайы жабдығы бар тіркеме-
лерді қоса алғанда, олардың тіркемеле-
рінің, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиора-
тивтік және жол-құрылыс машиналары мен механизм-
дерінің, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналар-
дың кепілін тіркеу және мемлекеттік тіркеу туралы куәлік беру
Дайын құжаттарды беру
«Тракторлардың және олардың базасында жасалған
өздігінен жүретіншассилер
менмеханизмдерді, монтаждалған
арнайы жабдығы бартіркемелерді қоса
алғанда, олардың тіркемелерінің,
өздігінен жүретін ауылшаруашылығы,
мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен
механизмдерінің,сондай-ақ жүріп
өту мүмкіндігі жоғары арнайымашиналардың
кепілін тіркеу жәнемемлекеттік
тіркеу туралы куәлік беру»мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
2 қосымша

1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) специалист услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя после поступления заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги проводит регистрацию в Единой системе электронного документооборота услугодателя, ставит на контроль согласно сроку, установленному пунктом 4 Стандарта и передает на рассмотрение руководителю услугодателя;
2) руководитель услугодателя согласно резолюции отписывает заявление услугополучателя специалисту для исполнения;
3) специалист услугодателя проверяет представленные документы на соответствие пункту 9 Стандарта;
4) после проверки и анализа представленных документов специалист услугодателя оформляет результат оказания государственной услуги;
8. Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется услугодателем - с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Сроки оказания государственной услуги установлены пунктом 4 Стандарта и составляют 2 рабочих дня с момента сдачи документов.
При приеме необходимых документов для оказания государственной услуги специалистом услугодателя, услугополучателю выдается копия зарегистрированного заявления с указанием:
1) входящего номера;
2) даты регистрации;
3) фамилии и инициалов должностного лица, принявшего заявление;
4) даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов.
10. Описание последовательности процедур между специалистами услугодателя приведено в таблице согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражены в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги, согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 11 - постановлением акимата города Алматы от 16.03.2015 № 1/174 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Регистрация и выдача свидетельства
о государственной регистрации залога
тракторов и изготовленных на их базе
самоходных шасси и механизмов, прицепов
к ним, включая прицепы со смонтированным
специальным оборудованием, самоходных
сельскохозяйственных, мелиоративных
и дорожно-строительных машин и механизмов,
а также специальных машин повышенной проходимости»
Описание последовательности процедур (действий)
между структурными подразделениями
(работниками) услугодателя
1
№ действия (хода, потока работ)
2
3
4
5
2
Перечень
структур-
ных под-
разделе-
ний (ра-
ботников)
услуго-
дателя
Канцеля-
рия услу-
годателя
Руково-
дитель
услуго-
дателя
Специалист
услугода-
теля
Специалист
услугодателя
3
Описание
последова-
тельности
процедур
(действий)
Прием
документов
по реестру
Отписы-
вает до-
кументы
на рас-
смотре-
ние спе-
циалисту
услуго-
дателя
Прием и
проверка
документов,
проведения
анализа
документов,
оформления
результата
оказания
государст-
венной
услуги
Регистрация и
выдача
свидетельства о
государственной
регистрации
залога
(дубликата)
тракторов и
изготовленных
на их базе
самоходных
шасси и
механизмов,
прицепов к ним,
включая прицепы
со
смонтированным
специальным
оборудованием,
самоходных
сельскохозяй-
ственных,
мелиоративных и
дорожно-
строительных
машин и
механизмов, а
также
специальных
машин
повышенной
проходимости
4
Форма
завершения
Регистра-
ция в
Единой
системе
электрон-
ного доку-
ментообо-
рота услу-
годателя
Отметка
в Единой
системе
элект-
ронного
докумен-
тооборо-
та услу-
годателя
и
передача
докумен-
тов на
рассмот-
рение
исполни-
телю
Регистрация
и выдача
свидетель-
ства о го-
государст-
венной
регистрации
залога
(дубликата)
тракторов и
изготовлен-
ных на их
базе
самоходных
шасси и
механизмов,
прицепов к
ним,
включая
прицепы со
смонтиро-
ванным
специальным
оборудова-
нием,
самоходных
сельскохо-
зяйствен-
ных, мели-
оративных и
дорожно-
строитель-
ных машин и
механизмов,
а также
специальных
машин
повышенной
проходи-
мости
Выдача готовых
документов
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Регистрация и выдача свидетельства
о государственной регистрации залога
тракторов и изготовленных на их базе
самоходных шасси и механизмов, прицепов
к ним, включая прицепы со смонтированным
специальным оборудованием, самоходных
сельскохозяйственных, мелиоративных
и дорожно-строительных машин и механизмов,
а также специальных машин повышенной проходимости»
Справочник бизнес-процессов оказания
государственной услуги

Ескерту. Регламент 2-қосымшамен толықтырылды - Алматы қаласы әкімдігінің 16.03.2015 № 1/174 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес – процестерінің
анықтамалығы
«Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен
жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл
шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен
механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы
машиналарды жүргізу құқығына куәліктер беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жүргізу құқығына куәліктер беру» осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет Регламенті Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 3 наурыздағы № 171 қаулысымен бекітілген «Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жүргізу құқығына куәліктер беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде әзірленген.
«Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жүргізу құқығына куәліктер беру» мемлекеттік қызметін «Алматы қаласы ауыл шаруашылығы басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік қызмет көрсетілетін қызметті берушіге тікелей жүгінген кезде, сондай-ақ www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы қаласы әкімдігінің 16.03.2015 № 1/174 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейіе күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет ақылы негізде жеке тұлғаларға көрсетіледі (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы).
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіде:
тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жүргізу құқығына куәлікті қағаз нысанда беру;

Сноска. Регламент дополнен приложением 2 - постановлением акимата города Алматы от 16.03.2015 № 1/174 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Утвержден
постановлением акимата города Алматы
от 21 мая 2014 года № 2/380
Регламент государственной услуги
«Выдача удостоверений на право управления тракторами
и изготовленных на их базе самоходными шасси и
механизмами, самоходными сельскохозяйственными,
мелиоративными и дорожно-строительными машинами и
механизмами, а также специальными машинами повышенной
проходимости» 1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги «Выдача удостоверений на право управления тракторами и изготовленных на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости» разработан на основании Стандарта государственной услуги «Выдача удостоверений на право управления тракторами и изготовленных на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 марта 2014 года № 171 (далее - Стандарт).
Государственная услуга «Выдача удостоверений на право управления тракторами и изготовленных на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости» оказывается коммунальным государственным учреждением «Управление сельского хозяйства города Алматы» (далее – услугодатель).
Государственная услуга оказывается при непосредственном обращении к услугодателю, а также через веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz (далее – портал).
Государственная услуга оказывается на платной основе физическим лицам (далее – услугополучатель).
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Алматы от 16.03.2015 № 1/174 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги:
1) у услугодателя:
Выдача удостоверений на право управления тракторами и изготовленных на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости бумажной форме.

2) порталда – көрсетілетін қызметті алушының тракторшы-машинист куәлігін немесе тракторшы-машинист куәлігінің телнұсқасын алуына болатын мекенжайды көрсете отырып, рұқсат беру құжатының дайындығы туралы хабарлама.
Мемлекеттік қызметті көрсеткені үшін көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 7 тармағына сәйкес бюджетке мемлекеттік баж төлейді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимылдар тәртібін сипаттау
4. Стандарттың 9 тармағында көзделген мемлекеттік қызметті көрсету үшін мемлекеттік немесе орыс тілдерінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және қажетті құжаттарды немесе электрондық сұрауды көрсетілетін қызметті берушінің алуы мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімнің (іс-қимылдың) басталуы үшін негіздеме болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) болған жағдайда портал арқылы құжаттарды электрондық нысанында қарауға қабылдау туралы хабарлама алу мүмкіндігі бар.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) көрсетілетін қызметті беруші маманының құжаттарды қабылдауы және өтінішті тіркеуі;
2) көрсетілетін қызметті беруші маманының өтінішті қарауы және ұсынылған құжаттарды тексеруі;
3) көрсетілетін қызметті беруші маманының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ресімдеуі;
4) көрсетілетін қызметті беруші маманының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беруі.
Құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минут.
Қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минут.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын көрсетілетін мемлекеттік қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің маманы.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) жүйелілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтініш пен қажетті құжаттар келіп түскеннен кейін көрсетілетін қызметті берушінің Бірыңғай электрондық құжат айналымы жүйесінде тіркейді, Стандарттың 4 тармағымен белгіленген мерзімге сәйкес бақылау қояды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қарауға береді;

2) на портале – уведомление о готовности разрешительного документа с указанием адреса, где услугополучатель может получить удостоверение тракториста-машиниста или дубликат удостоверения тракториста-машиниста.
За оказание государственной услуги услугополучатель оплачивает в бюджет государственную пошлину согласно пункта 7 Стандарта.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в
процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления и необходимых документов или электронного запроса услугополучателя, на государственном или русском языках для оказания государственной услуги, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
Услугополучатель имеет возможность получения уведомление о принятии документов к рассмотрению в электронной форме через портал при условии наличия электронно-цифровой подписи (далее - ЭЦП).
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием документов специалистом услугодателя и регистрация заявления;
2) рассмотрение заявления и проверка представленных документов специалистом услугодателя;
3) оформление результата оказания государственной услуги специалистом услугодателя;
4) выдача результата оказания государственной услуги специалистом услугодателя.
Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – не более 30 (тридцать) минут.
Максимально допустимое время обслуживания – не более 30 (тридцать) минут.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) специалист услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя после поступления заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги проводит регистрацию в Единой системе электронного документооборота услугодателя, ставит на контроль согласно сроку, установленному пунктом 4 Стандарта и передает на рассмотрение руководителю услугодателя;

2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы бұрыштамаға сәйкес өтінішті орындау үшін маманға жібереді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің маманы ұсынылған құжаттарды Стандарттың 9 тармағына сәйкестік тұрғысында тексереді;
4) ұсынылған құжаттарды тексеріп, талдағаннан кейін көрсетілетін қызметті берушінің маманы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ресімдейді;
5) тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жүргізу құқығына куәлікті қағаз нысанда беру көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі болып табылады;
6) порталда - көрсетілетін қызметті алушының тракторшы-машинист куәлігін немесе тракторшы-машинист куәлігінің телнұсқасын алуына болатын мекенжайды көрсете отырып, рұқсат беру құжатының дайындығы туралы хабарлама.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беруді және құжаттарды қабылдауды көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, 13.00-ден 14.00-ға дейінгі түскі үзіліспен 9.00-ден 18.00-ға дейін дүйсенбіден бастап жұмаға дейін жүзеге асырады.
Порталда (құжаттарды қабылдау бөлігінде) – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарының жүргізілуіне байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз, кезек күту тәртібінде көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері Стандарттың 4 тармағымен белгіленген және құжаттарды тапсырған кезден бастап 2 (екі) жұмыс күнін құрайды. Порталда – бір жұмыс күнінің ішінде.
1) Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды қабылдау кезінде көрсетілетін қызметті берушінің маманы көрсетілетін қызметті алушыға:
кіріс нөмірін;
тіркелген күнін;
өтінішті қабылдаған лауазымды адамның тегі мен аты-жөнін;
мемлекеттік көрсетілетін қызметті алатын күнін (уақытын) және құжаттар беру орнын көрсете отырып, тіркелген өтініштің көшірмесін береді.
2) порталға жүгінген кезде: көрсетілетін қызметті алушының тракторшы-машинист куәлігін немесе тракторшы-машинист куәлігінің телнұсқасын алуына болатын мекенжайды көрсете отырып, рұқсат беру құжатының дайындығы туралы хабарлама.
10. Көрсетілетін қызметті берушінің мамандары арасында рәсімдер үдерісі жүйелілігін сипаттау осы Регламенттің 1 қосымшасына сәйкес кестеде берілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде ақпараттық
жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
11. Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушы:

2) руководитель услугодателя согласно резолюции отписывает заявление специалисту для исполнения;
3) специалист услугодателя проверяет представленные документы на соответствие пункту 9 Стандарта;
4) после проверки и анализа представленных документов специалист услугодателя оформляет результат оказания государственной услуги;
5) результатом оказываемой государственной услуги является Выдача удостоверений на право управления тракторами и изготовленных на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости бумажной форме;
6) на портале – уведомление о готовности разрешительного документа с указанием адреса, где услугополучатель может получить удостоверение тракториста-машиниста или дубликат удостоверения тракториста-машиниста.
8. Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется услугодателем - с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
На портале (в части приема документов) – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Сроки оказания государственной услуги установлены пунктом 4 Стандарта и составляют 2 (два) рабочих дня с момента сдачи документов. На портале - в течение двух рабочих дней.
1) При приеме необходимых документов для оказания государственной услуги специалистом услугодателя услугополучателю выдается копия зарегистрированного заявления с указанием:
входящего номера;
даты регистрации;
фамилии и инициалов должностного лица, принявшего заявление;
даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов.
2) при обращении на портал: уведомление о готовности разрешительного документа с указанием адреса, где услугополучатель может получить удостоверение тракториста-машиниста или дубликат удостоверения тракториста-машиниста.
10. Описание последовательности процедур между специалистами услугодателя приведено в таблице согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка использования информационных
систем в процессе оказания государственной услуги
11. Для оказания государственной услуги через портал услугополучателем предоставляются:

1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрауды;
осы стандарттың қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш – мәліметтер нысанын;
тиісті санаттар бағдарламасы бойынша оқудан өткені туралы куәліктің түпнұсқасы мен көшірмесі немесе «ауыл шаруашылығын механикаландыру» біліктілігін растайтын дипломның түпнұсқасымен көшірмесін (құжаттың түпнұсқасы мен көшірмесі салыстырып тексерілгеннен кейін түпнұсқа өтініш иесіне қайтарылады);
белгіленген үлгідегі медициналық анықтаманы (медициналық анықтама бланкілерін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің медициналық мекемелері береді);
куәлікті беру үшін 2008 жылғы 10 желтоқсандағы «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының Кодексінде белгіленген мемлекеттік бажды төлеу туралы түбіртекті;
көрсетілетін қызметті алушының жеке басы мен тұратын жерін куәландыратын құжаттардың көшірмесін;
төменгі сол жақ бұрышында ақ немесе түрлі түсті фоны бар мөлшері 3,5 х 4,5 см фотосуретті;
жоғары, техникалық және кәсіптік білім беру оқу орындарын (арнайы оқу орындарын, кәсіптік орта оқу орындарын) «ауыл шаруашылығын механикаландыру» мамандығы бойынша бітірген адамдарды қоспағанда, оқу ұйымының емтихан комиссиясы хаттамасының көшірмесін;
«қаршаналарды, квадроциклдерді жүргізуге рұқсат» деген жазбасы бар куәлікті алу үшін:
осы стандарттың қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті;
«А» және «В» немесе «Б» және «В» рұқсат беру санаттары бар тракторшы-машинист куәлігінің түпнұсқасы мен көшірмесін немесе «А» рұқсат беру санаты бар жүргізуші куәлігін;
куәлікті беру үшін мемлекеттік баждың төленгені туралы түбіртекті;
көрсетілетін қызметті алушының жеке басы мен тұратын жерін куәландыратын құжаттардың көшірмесін;
төменгі сол жақ бұрышында ақ немесе түрлі түсті фоны бар мөлшері 3,5 х 4,5 см фотосуретті ұсынады.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті лауазымды адамның ЭЦҚ куәландырылған көрсетілетін қызметті алушының тракторшы-машинист куәлігін немесе тракторшы-машинист куәлігінің телнұсқасын алуына болатын мекенжайды көрсете отырып, рұқсат беру құжатының дайындығы туралы хабарлама болып табылады.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібі және рәсімдер жүйелілігінің толық сипаттамасы осы Регламенттің 2 қосымшасына сәйкес графикалық түрде көрсетілген.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) жүйелілігін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы Регламенттің 3 қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.

1) запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП услугополучателя;
оригинал и копию свидетельства о прохождении обучения по программе соответствующих категорий или оригинал и копию диплома, подтверждающего квалификацию «механизация сельского хозяйства» (после сверки оригинала и копии, оригинал документа возвращается заявителю);
медицинскую справку установленного образца (бланки медицинской справки выдаются медицинскими учреждениями Министерства здравоохранения Республики Казахстан);
квитанцию об оплате государственной пошлины за выдачу удостоверения, установленного Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» – электронная копия;
копию документов, удостоверяющих личность и место жительства услугополучателя;
фотографию размером 3,5 х 4,5 см с белым или цветным фоном в левом нижнем углу;
копию протокола экзаменационной комиссии учебной организации, за исключением лиц, окончивших учебные заведения высшего, технического и профессионального образования (специальные учебные заведения, средние профессиональные учебные заведения) по специальности «механизация сельского хозяйства»;
для получения удостоверения с записью «управление снегоходами, квадроциклами разрешено»:
заявление по форме согласно приложению к настоящему стандарту;
оригинал и копия удостоверения с разрешающими категориями «А» и «В» или «Б» и «В», или водительское удостоверение с разрешающей категорией «А»;
квитанцию об оплате государственной пошлины за выдачу удостоверения;
копию документов, удостоверяющих личность и место жительства услугополучателя;
фотографию размером 3,5 х 4,5 см с белым или цветным фоном в левом нижнем углу.
Результатом оказания государственной услуги на портале является уведомление о готовности разрешительного документа с указанием адреса, где услугополучатель может получить удостоверение тракториста-машиниста или дубликат удостоверения тракториста-машиниста, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
12. Подробное описание последовательности процедур и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги указаны в графическом виде согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
13. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражены в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги, согласно приложению 3 к настоящему Регламенту.

Ескерту. Регламент 13-тармақпен толықтырылды - Алматы қаласы әкімдігінің 16.03.2015 № 1/174 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
«Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен
жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл
шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен
механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы
машиналарды жүргізу құқығына куәліктер беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет Регламентіне
1 қосымша
Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың)
жүйелілігін сипаттау
1
Іс-
қимылдың (жұмыстар барысының,
ағынының) №
2 3 4 5
2
Көрсеті-
летін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшеле-
рінің (қызметкерлерінің) тізбесі
Көрсеті-
летін қызметті берушінің кеңсесі
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетіле-
тін қызметті берушінің маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің маманы
3
Рәсімдер-
дің (іс-қимылдардың) жүйелілі-
гін сипаттау
Тізілім бойынша құжаттар-
ды қабылдау
Көрсетілетін қызметті берушінің маманына құжаттарды қарауға береді
Құжаттарды қабылдау және тексеру, құжаттарға талдау жүргізу, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ресімдеу
Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизм-
дерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоратив-
тік және жол-құрылыс машиналары мен механизмде-
рін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жүргізу құқығына куәліктер беру
4
Аяқталу нысаны
Көрсеті-
летін қызметті берушінің Бірыңғай электрон-
дық құжат айналымы жүйесінде тіркеу
Көрсетілетін қызметті берушінің Бірыңғай электрондық құжат айналымы жүйесінде белгі қою және құжаттарды орындаушының қарауына беру
Тракторлар-
ды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизм-
дерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиора-
тивтік және жол-құрылыс машиналары мен механизм-
дерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жүргізу құқығына куәліктер беру
Дайын құжаттарды беру
«Тракторларды және олардың
базасында жасалған өздігінен жүретін
шассилермен механизмдерді,
өздігінен жүретін ауыл
шаруашылығы, мелиоративтік
жәнежол-құрылыс машиналары мен
механизмдерін, сондай-ақ жүріп
өту мүмкіндігі жоғарыарнайы
машиналарды жүргізу құқығына куәліктер беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2 қосымша
Функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
«Тракторларды және олардың
базасында жасалған өздігінен жүретін
шассилермен механизмдерді,
өздігінен жүретін ауыл
шаруашылығы, мелиоративтік
жәнежол-құрылыс машиналары мен
механизмдерін, сондай-ақ жүріп
өту мүмкіндігі жоғарыарнайы
машиналарды жүргізу құқығына куәліктер беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
3 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес – процестерінің анықтамалығы
Ескерту. Регламент 2-қосымшамен толықтырылды - Алматы қаласы әкімдігінің 16.03.2015 № 1/174 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Алматы қаласы әкімдігінің

Сноска. Регламент дополнен пунктом 13 - постановлением акимата города Алматы от 16.03.2015 № 1/174 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Выдача удостоверений на право управления тракторами
и изготовленных на их базе самоходными шасси и
механизмами, самоходными сельскохозяйственными,
мелиоративными и дорожно-строительными машинами и
механизмами, а также специальными машинами
повышенной проходимости»
Описание последовательности процедур (действий)
между структурными подразделениями
(работниками) услугодателя
1
№ действия (хода, потока работ)
2
3
4
5
2
Перечень
структур-
ных под-
разделе-
ний (ра-
ботников)
услуго-
дателя
Канцеля-
рия услу-
годателя
Руково-
дитель
услуго-
дателя
Специалист
услугода-
теля
Специалист
услугодателя
3
Описание
последова-
тельности
процедур
(действий)
Прием
документов
по реестру
Отписы-
вает до-
кументы
на рас-
смотре-
ние спе-
циалисту
услуго-
дателя
Прием и
проверка
документов,
проведения
анализа
документов,
оформления
результата
оказания
государст-
венной
услуги
Выдача
удостоверений
на право
управления
тракторами и
изготовленных
на их базе
самоходными
шасси и
механизмами,
самоходными
сельскохозяй-
ственными,
мелиоративными
и дорожно-
строительными
машинами и
механизмами, а
также
специальными
машинами
повышенной
проходимости
4
Форма
завершения
Регистра-
ция в
Единой
системе
электрон-
ного доку-
ментообо-
рота услу-
годателя
Отметка
в Единой
системе
элект-
ронного
докумен-
тооборо-
та услу-
годателя
и
передача
докумен-
тов на
рассмот-
рение
исполни-
телю
Выдача
удостове-
рений на
право
управления
тракторами
и изго-
товленных
на их базе
самоходными
шасси и
механиз-
мами,
самоходными
сельскохо-
зяйствен-
ными, мели-
оративными
и дорожно-
строитель-
ными
машинами и
механизма-
ми, а также
специаль-
ными
машинами
повышенной
проходи-
мости
Выдача готовых
документов
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Выдача удостоверений на право управления тракторами
и изготовленных на их базе самоходными шасси и
механизмами, самоходными сельскохозяйственными,
мелиоративными и дорожно-строительными машинами и
механизмами, а также специальными машинами
повышенной проходимости»
Диаграмма функционального взаимодействия
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
«Выдача удостоверений на право управления тракторами
и изготовленных на их базе самоходными шасси и
механизмами, самоходными сельскохозяйственными,
мелиоративными и дорожно-строительными машинами и
механизмами, а также специальными машинами
повышенной проходимости»
Справочник бизнес-процессов оказания
государственной услуги
Сноска. Регламент дополнен приложением 3 - постановлением акимата города Алматы от 16.03.2015 № 1/174 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Утвержден
постановлением акимата города Алматы

2014 жылғы 21 мамырдағы N 2/380
қаулысымен бекітілген
«Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен
жүретiн шассилер мен механизмдердi, өздiгiнен жүретiн ауыл
шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен
механизмдерiн, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы
машиналарды сенiмхат бойынша басқаратын адамдарды тiркеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерiн, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды сенiмхат бойынша басқаратын адамдарды тiркеу» мемлекеттік қызметін «Алматы қаласы ауыл шаруашылығы басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беруді көрсетілетін қызметті беруші жүзеге асырады.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы қаласы әкімдігінің 16.03.2015 № 1/174 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейіе күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: қағаз түрінде.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген жағдайда – көлік басқаруға арналған сенімхатқа мөртаңба басу болып табылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке тұлғаларға тегін көрсетіледі (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы).
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимылдар тәртібін сипаттау
4. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 3 наурыздағы № 171 қаулысымен бекітілген «Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерiн, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды сенiмхат бойынша басқаратын адамдарды тiркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 9 тармағында көзделген көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметті көрсету үшін мемлекеттік немесе орыс тілдерінде өтінішті және қажетті құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің алуы мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімнің (іс-қимылдың) басталуы үшін негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):

от 21 мая 2014 года № 2/380
Регламент государственной услуги
«Регистрация лиц, управляющих тракторами и изготовленными
на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными
сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными
машинами и механизмами, а также специальными машинами
повышенной проходимости по доверенности» 1. Общие положения
1. Государственная услуга «Регистрация лиц, управляющих тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости по доверенности» оказывается коммунальным государственным учреждением «Управление сельского хозяйства города Алматы» (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется услугодателем.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Алматы от 16.03.2015 № 1/174 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги при обращении к услугодателю - является проставление штампа в доверенности на управление транспортом.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
Государственная услуга оказывается физическим лицам бесплатно (далее – услугополучатель).
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления и необходимых документов на государственном или русском языках для оказания государственной услуги от услугополучателя, предусмотренных пунктом 9 Стандарта государственной услуги «Регистрация лиц, управляющих тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости по доверенности», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 марта 2014 года № 171 (далее - Стандарт).
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:

Ескерту. Регламент 11-тармақпен толықтырылды - Алматы қаласы әкімдігінің 16.03.2015 № 1/174 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
«Тракторларды және олардың
базасында жасалған өздiгiнен жүретiн
шассилермен механизмдердi,
өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы,
мелиоративтiк және жол-құрылыс
машиналары мен механизмдерiн,
сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі
жоғары арнайы машиналарды
сенiмхат бойынша басқаратын
адамдарды тiркеу» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
1 қосымша
Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың)
жүйелілігін сипаттау
1
Іс-
қимылдың (жұмыстар барысының, ағынының) №
2
3
4
5
2
Көрсеті-
летін қызметті берушінің құрылымдық бөлімше-
лерінің (қызметкерлерінің) тізбесі
Көрсеті-
летін қызметті берушінің кеңсесі
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетіле-
тін қызметті берушінің маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің маманы
3
Рәсімдер-
дің (іс-қимылдардың) жүйелілі-
гін сипаттау
Тізілім бойынша құжаттар-
ды қабылдау
Көрсетілетін қызметті берушінің маманына құжаттарды қарауға береді
Құжаттарды қабылдау және тексеру, құжаттарға талдау жүргізу, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ресімдеу
Көлік басқаруға арналған сенімхатқа мөртаңба басу
4
Аяқталу нысаны
Көрсеті-
летін қызметті берушінің Бірыңғай электрон-
дық құжат айналымы жүйесінде тіркеу
Көрсетілетін қызметті берушінің Бірыңғай электрондық құжат айналымы жүйесінде белгі қою және құжаттарды орындаушының қарауына беру
Көлік басқаруға арналған сенімхатқа мөртаңба басу
Дайын құжаттарды беру
«Тракторларды және олардың
базасында жасалған өздiгiнен жүретiн
шассилермен механизмдердi,
өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы,
мелиоративтiк және жол-құрылыс
машиналары мен механизмдерiн,
сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі
жоғары арнайы машиналарды
сенiмхат бойынша басқаратын
адамдарды тiркеу» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
2 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес – процестерінің
анықтамалығы
Ескерту. Регламент 3-қосымшамен толықтырылды - Алматы қаласы әкімдігінің 16.03.2015 № 1/174 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Алматы қаласы әкімдігінің
2014 жылғы 21 мамырдағы N 2/380
қаулысымен бекітілген
«Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен
жүретiн шассилер мен механизмдердi, монтаждалған арнайы жабдығы
бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiн, өздiгiнен
жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс
машиналары мен механизмдерiн, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі
жоғары арнайы машиналарды нөмiрлiк тiркеу белгiлерiн бере
отырып, тiркеу, қайта тiркеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, монтаждалған арнайы жабдығы бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiн, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерiн, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды нөмiрлiк тiркеу белгiлерiн бере отырып, тiркеу, қайта тiркеу» мемлекеттік қызметін «Алматы қаласы ауыл шаруашылығы басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік қызмет көрсетілетін қызметті берушіге тікелей жүгінген кезде көрсетіледі.

Сноска. Регламент дополнен пунктом 11 - постановлением акимата города Алматы от 16.03.2015 № 1/174 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Регистрация лиц, управляющих тракторами и изготовленными
на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными
сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными
машинами и механизмами, а также специальными машинами
повышенной проходимости по доверенности»
Описание последовательности процедур (действий)
между структурными подразделениями (работниками)
услугодателя
1
№ действия (хода, потока работ)
2
3
4
5
2
Перечень
структур-
ных под-
разделе-
ний (ра-
ботников)
услуго-
дателя
Канцеля-
рия услу-
годателя
Руково-
дитель
услуго-
дателя
Специалист
услугода-
теля
Специалист
услугодателя
3
Описание
последова-
тельности
процедур
(действий)
Прием
документов
по реестру
Отписы-
вает до-
кументы
на рас-
смотре-
ние спе-
циалисту
услуго-
дателя
Прием и
проверка
документов,
проведения
анализа
документов,
оформления
результата
оказания
государст-
венной
услуги
Проставление
штампа в
доверенности на
управление
транспортом
4
Форма
завершения
Регистра-
ция в
Единой
системе
электрон-
ного доку-
ментообо-
рота услу-
годателя
Отметка
в Единой
системе
элект-
ронного
докумен-
тооборо-
та услу-
годателя
и
передача
докумен-
тов на
рассмот-
рение
исполни-
телю
Проставле-
ние штампа
в доверен-
ности на
управление
транспортом
Выдача готовых
документов
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Регистрация лиц, управляющих тракторами и изготовленными
на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными
сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными
машинами и механизмами, а также специальными машинами
повышенной проходимости по доверенности»
Сноска. Регламент дополнен приложением 2 - постановлением акимата города Алматы от 16.03.2015 № 1/174 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Справочник бизнес-процессов оказания
государственной услуги
Утвержден
постановлением акимата города Алматы
от 21 мая 2014 года № 2/380
Регламент государственной услуги
«Регистрация, перерегистрация тракторов и
изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов,
прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным
оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и
дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных
машин повышенной проходимости с выдачей регистрационных
номерных знаков» 1. Общие положения
1. Государственная услуга «Регистрация, перерегистрация тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости с выдачей регистрационных номерных знаков» оказывается коммунальным государственным учреждением «Управление сельского хозяйства города Алматы» (далее – услугодатель).
Государственная услуга оказывается при непосредственном обращении к услугодателю.

Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы қаласы әкімдігінің 16.03.2015 № 1/174 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейіе күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген жағдайда – тіркеу құжаттарын (телнұсқаларын) және мемлекеттік нөмірлік белгілерін қағаз нысанда беру болып табылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
Мемлекеттік қызмет заңды және жеке тұлғаларға ақылы негізде көрсетіледі (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы).
Мемлекеттік қызметті көрсеткені үшін көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 3 наурыздағы № 171 қаулысымен бекітілген «Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, монтаждалған арнайы жабдығы бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiн, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерiн, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды нөмiрлiк тiркеу белгiлерiн бере отырып, тiркеу, қайта тiркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 7 тармағына сәйкес бюджетке мемлекеттік баж төлейді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимылдар тәртібін сипаттау
4. Стандарттың 9 тармағында көзделген көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметті көрсету үшін мемлекеттік немесе орыс тілдерінде өтінішті және қажетті құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің алуы мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімнің (іс-қимылдың) басталуы үшін негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) көрсетілетін қызметті беруші маманының құжаттарды қабылдауы және өтінішті тіркеуі;
2) көрсетілетін қызметті беруші маманының өтінішті қарауы және ұсынылған құжаттарды тексеруі;
3) көрсетілетін қызметті беруші маманының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ресімдеуі;
4) көрсетілетін қызметті беруші маманының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беруі.
Құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минут.
Қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минут.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау

Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Алматы от 16.03.2015 № 1/174 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги при обращении к услугодателю - является выдача регистрационных документов (дубликатов) и государственных номерных знаков в бумажной форме.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
Государственная услуга оказывается на платной основе физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
За оказание государственной услуги услугополучатель оплачивает в бюджет государственную пошлину согласно пункта 7 Стандарта государственной услуги «Регистрация, перерегистрация тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости с выдачей регистрационных номерных знаков», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 марта 2014 года № 171 (далее - Стандарт).
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления и необходимых документов на государственном или русском языках для оказания государственной услуги от услугополучателя, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием документов специалистом услугодателя и регистрация заявления;
2) рассмотрение заявления и проверка представленных документов специалистом услугодателя;
3) оформление результата оказания государственной услуги специалистом услугодателя;
4) выдача результата оказания государственной услуги специалистом услугодателя.
Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – не более 30 (тридцать) минут.
Максимально допустимое время обслуживания – не более 30 (тридцать) минут.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в
процессе оказания государственной услуги

Ескерту. Регламент 2-қосымшамен толықтырылды - Алматы қаласы әкімдігінің 16.03.2015 № 1/174 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Алматы қаласы әкімдігінің
2014 жылғы 21 мамырдағы N 2/380
қаулысымен бекітілген
«Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен
жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы
бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен
жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылысы
машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі
жоғары арнайы машиналарды жыл сайынғы мемлекеттік техникалық
байқаудан өткізу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылысы машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жыл сайынғы мемлекеттік техникалық байқаудан өткізу» мемлекеттік қызметін Алматы қаласы ауыл шаруашылығы басқармасы (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік қызмет көрсетілетін қызметті берушіге тікелей жүгінген кезде, сондай-ақ www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы қаласы әкімдігінің 16.03.2015 № 1/174 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейіе күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіде:
мемлекеттік техникалық байқаудан өткені туралы Талонды (талонның телнұсқасын) бере отырып, тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, монтаждалған арнайы жабдығы бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiн, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылысы машиналары мен механизмдерiн, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды (бұдан әрі – машиналар) электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз нысанда мемлекеттiк техникалық байқаудан өткiзу;
2) порталда – уәкілетті лауазымды адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған құжаттарды қарауға қабылдау туралы хабарлама.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет тегін заңды және жеке тұлғаларға көрсетіледі (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы).

Сноска. Регламент дополнен приложением 2 - постановлением акимата города Алматы от 16.03.2015 № 1/174 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Справочник бизнес-процессов оказания
государственной услуги
Утвержден
постановлением акимата города Алматы
от 21 мая 2014 года № 2/380
Регламент государственной услуги
«Проведение ежегодного государственного технического
осмотра тракторов и изготовленных на их базе самоходных
шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со
смонтированным специальным оборудованием, самоходных
сельскохозяйственных, мелиоративных и
дорожно-строительных машин и механизмов, а также
специальных машин повышенной проходимости» 1. Общие положения
1. Государственная услуга «Проведение ежегодного государственного технического осмотра тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости» оказывается коммунальным государственным учреждением «Управление сельского хозяйства города Алматы» (далее – услугодатель).
Государственная услуга оказывается при непосредственном обращении к услугодателю, а также через веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz (далее – портал).
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Алматы от 16.03.2015 № 1/174 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги:
1) у услугодателя:
проведение технического осмотра тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости (далее – машины), с выдачей Талона или (дубликата талона) о прохождении государственного технического осмотра в электронной (частично автоматизированная) и (или) бумажной форме;
2) на портале – уведомление о принятии документов к рассмотрению, удостоверенного электронно-цифровой подписи (далее-ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).

2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимылдар тәртібін сипаттау
4. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 3 наурыздағы № 171 қаулысымен бекітілген «Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылысы машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жыл сайынғы мемлекеттік техникалық байқаудан өткізу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 9 тармағында көзделген мемлекеттік қызметті көрсету үшін мемлекеттік немесе орыс тілдерінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және қажетті құжаттарды немесе электрондық сұрауды көрсетілетін қызметті берушінің алуы мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімнің (іс-қимылдың) басталуы үшін негіздеме болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда портал арқылы құжаттарды электрондық нысанында қарауға қабылдау туралы хабарлама алу мүмкіндігі бар.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар), оны орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті беруші маманының құжаттарды қабылдауы және өтінішті тіркеуі;
2) көрсетілетін қызметті беруші маманының өтінішті қарауы және ұсынылған құжаттарды тексеруі;
3) көрсетілетін қызметті беруші маманының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ресімдеуі;
4) көрсетілетін қызметті беруші маманының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беруі.
Құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 40 (қырық) минут.
Қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 40 (қырық) минут.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын көрсетілетін мемлекеттік қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің маманы.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) жүйелілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтініш пен қажетті құжаттар келіп түскеннен кейін көрсетілетін қызметті берушінің Бірыңғай электрондық құжат айналымы жүйесінде тіркейді, Стандарттың 4 тармағымен белгіленген мерзімге сәйкес бақылау қояды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қарауға береді;

2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления и необходимых документов или электронного запроса услугополучателя, на государственном или русском языках для оказания государственной услуги, предусмотренных пунктом 9 Стандарта государственной услуги «Проведение ежегодного государственного технического осмотра тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 марта 2014 года № 171 (далее - Стандарт).
Услугополучатель имеет возможность получения уведомление о принятии документов к рассмотрению в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием документов специалистом услугодателя и регистрация заявления;
2) рассмотрение заявления и проверка представленных документов специалистом услугодателя;
3) оформление результата оказания государственной услуги специалистом услугодателя;
4) выдача результата оказания государственной услуги специалистом услугодателя.
Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – не более 40 (сорок) минут.
Максимально допустимое время обслуживания – не более 40 (сорок) минут.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) специалист услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя после поступления заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги проводит регистрацию в Единой системе электронного документооборота услугодателя, ставит на контроль согласно сроку, установленному пунктом 4 Стандарта и передает на рассмотрение руководителю услугодателя;

2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы бұрыштамаға сәйкес өтінішті орындау үшін маманға жібереді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің маманы ұсынылған құжаттарды Стандарттың 9 тармағына сәйкестік тұрғысында тексереді;
4) ұсынылған құжаттарды тексеріп, талдағаннан кейін көрсетілетін қызметті берушінің маманы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ресімдейді;
5) көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі мемлекеттік техникалық байқаудан өткені туралы Талонды немесе (талонның телнұсқасын) бере отырып, машиналарды техникалық байқаудан өткiзу болып табылады;
6) порталда – құжаттарды қарауға қабылдау туралы хабарлама.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беруді және құжаттарды қабылдауды көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, 13.00-ден 14.00-ға дейінгі түскі үзіліспен 9.00-ден 18.00-ға дейін дүйсенбіден бастап жұмаға дейін жүзеге асырады.
порталда (құжаттарды қабылдау бөлігінде) – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарының жүргізілуіне байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз, кезек күту тәртібінде көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері Стандарттың 4 тармағымен белгіленген және құжаттарды тапсырған кезден бастап 15 (он бес) жұмыс күнін құрайды. Порталда – он бес жұмыс күнінің ішінде.
1) Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды қабылдау кезінде көрсетілетін қызметті берушінің маманы көрсетілетін қызметті алушыға:
кіріс нөмірін;
тіркелген күнін;
өтінішті қабылдаған лауазымды адамның тегі мен аты-жөнін;
мемлекеттік көрсетілетін қызметті алатын күнін (уақытын) және құжаттар беру орнын көрсете отырып, тіркелген өтініштің көшірмесін береді.
2) порталға жүгінген кезде: құжаттарды қарауға қабылдау туралы хабарлама.
10. Көрсетілетін қызметті берушінің мамандары арасында рәсімдер үдерісі жүйелілігін сипаттау осы Регламенттің 1 қосымшасына сәйкес кестеде берілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде ақпараттық
жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
11. Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушы:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрауды;
заңды тұлғалар үшін:
маркасын және моделін, шығарылған жылын, машинаның және қозғалтқыштың зауыттық нөмірін, мемлекеттік нөмірлік белгінің сериясын және нөмірін көрсете отырып, баланста тұрған машиналардың тізімі;
машинаны тіркеу құжаттары (техникалық паспорт);
заңды тұлғаның мөрімен куәландырылған машиналарды мемлекеттік техникалық байқаудан өткізу актісі;
көлік құралдарына салық төленгенін растайтын құжат, не көлік құралдарына салық төлеуден босатылғанын растайтын құжат.
жеке тұлғалар үшін:
машинаны тіркеу құжаттары (техникалық паспорт) – электрондық көшірмесі;
көлік құралдарына салық төленгенін растайтын құжат, не көлік құралдарына салық төлеуден босатылғанын растайтын құжат – электрондық көшірмесі.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті лауазымды адамның ЭЦҚ-мен куәландырылған құжаттарды қарауға қабылдау туралы хабарлама болып табылады.

2) руководитель услугодателя согласно резолюции отписывает заявление специалисту для исполнения;
3) специалист услугодателя проверяет представленные документы на соответствие пункту 9 Стандарта;
4) после проверки и анализа представленных документов специалист услугодателя оформляет результат оказания государственной услуги;
5) результатом оказываемой государственной услуги является проведение технического осмотра машины с выдачей Талона или (дубликата талона) о прохождении государственного технического осмотра;
6) на портале – уведомление о принятии документов к рассмотрению.
8. Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется услугодателем - с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
На портале (в части приема документов) – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Сроки оказания государственной услуги установлены пунктом 4 Стандарта и составляют 15 (пятнадцать) рабочих дней с момента сдачи документов. На портале - в течение пятнадцати рабочих дней.
1) При приеме необходимых документов для оказания государственной услуги специалистом услугодателя услугополучателю выдается копия зарегистрированного заявления с указанием:
входящего номера;
даты регистрации;
фамилии и инициалов должностного лица, принявшего заявление;
даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов;
2) при обращении на портал: уведомление о принятии документов к рассмотрению.
10. Описание последовательности процедур между специалистами услугодателя приведено в таблице согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка использования информационных систем
в процессе оказания государственной услуги
11. Для оказания государственной услуги через портал услугополучателем предоставляются:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП услугополучателя;
для юридических лиц:
список машин, находящихся на балансе, с указанием марки и модели, года выпуска, заводского номера машины и двигателя, серии и номера государственного номерного знака;
регистрационные документы на машину (технический паспорт);
акт государственного технического осмотра машин, заверенный печатью юридического лица;
документ, подтверждающий уплату налога на транспортные средства, либо документ, подтверждающий освобождение от уплаты налога на транспортные средства;
для физических лиц:
регистрационные документы на машину (технический паспорт) – электронная копия;
документ, подтверждающий уплату налога на транспортные средства, либо документ, подтверждающий освобождение от уплаты налога на транспортные средства – электронная копия.
Результатом оказания государственной услуги на портале является уведомление о принятии документов к рассмотрению, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.

12. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде ақпараттық жүйлерді пайдалану тәртібі және рәсімдер жүйелілігінің толық сипаттамасы осы Регламенттің 2 қосымшасына сәйкес графикалық түрде көрсетілген.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) жүйелілігін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы Регламенттің 3 қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
Ескерту. Регламент 13-тармақпен толықтырылды - Алматы қаласы әкімдігінің 16.03.2015 № 1/174 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
«Тракторларды және олардың
базасында жасалған өздігінен
жүретіншассилер мен механизмдерді,
монтаждалған арнайы жабдығы
бар тіркемелерді қоса
алғанда, олардың тіркемелерін,
өздігінен жүретін ауыл
шаруашылығы, мелиоративтік және
жол-құрылысы машиналары
мен механизмдерін, сондай-ақ
жүріп өту мүмкіндігі
жоғары арнайы машиналарды жыл
сайынғы мемлекеттік
техникалық байқаудан өткізу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1 қосымша
Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың)
жүйелілігін сипаттау
1
Іс-қимылдың (жұмыстар барысының, ағынының) №
2
3
4
5
2
Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі
Көрсетіле-
тін қызметті берушінің кеңсесі
Көрсеті-
летін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің маманы
Көрсеті-
летін қызметті берушінің маманы
3
Рәсімдердің (іс-қимылдар-
дың) жүйелілігін сипаттау
Тізілім бойынша құжаттарды қабылдау
Көрсеті-
летін қызметті берушінің маманына құжаттарды қарауға береді
Құжаттарды қабылдау және тексеру, құжаттарға талдау жүргізу, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ресімдеу
Мемлекет-
тік техника-
лық байқаудан өткені туралы Талонды (талонның телнұсқасын) бере отырып, тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, монтаждалған арнайы жабдығы бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiн, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылысы машиналары мен механизмдерiн, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды (бұдан әрі – машиналар) мемлекеттiк техникалық байқаудан өткiзу
4
Аяқталу нысаны
Көрсетілетін қызметті берушінің Бірыңғай электрондық құжат айналымы жүйесінде тіркеу
Көрсетілетін қызметті берушінің Бірыңғай электрондық құжат айналымы жүйесінде белгі қою және құжаттарды орындаушының қарауына беру
Мемлекеттік техникалық байқаудан өткені туралы Талонды (талонның телнұсқасын) бере отырып, тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, монтаждалған арнайы жабдығы бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiн, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылысы машиналары мен механизмдерiн, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды (бұдан әрі – машиналар) мемлекеттiк техникалық байқаудан өткiзу
Дайын құжаттарды беру
«Тракторларды және олардың
базасында жасалған өздігінен
жүретіншассилер мен механизмдерді,
монтаждалған арнайы жабдығы
бар тіркемелерді қоса
алғанда, олардың тіркемелерін,
өздігінен жүретін ауыл
шаруашылығы, мелиоративтік және
жол-құрылысы машиналары
мен механизмдерін, сондай-ақ
жүріп өту мүмкіндігі
жоғары арнайы машиналарды жыл
сайынғы мемлекеттік
техникалық байқаудан өткізу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2 қосымша
Функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
«Тракторларды және олардың
базасында жасалған өздігінен
жүретіншассилер мен механизмдерді,
монтаждалған арнайы жабдығы
бар тіркемелерді қоса
алғанда, олардың тіркемелерін,
өздігінен жүретін ауыл
шаруашылығы, мелиоративтік және
жол-құрылысы машиналары
мен механизмдерін, сондай-ақ
жүріп өту мүмкіндігі
жоғары арнайы машиналарды жыл
сайынғы мемлекеттік
техникалық байқаудан өткізу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
3 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес – процестерінің
анықтамалығы

12. Подробное описание последовательности процедур и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги указаны в графическом виде согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
13. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражены в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги, согласно приложению 3 к настоящему Регламенту.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 13 - постановлением акимата города Алматы от 16.03.2015 № 1/174 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Проведение ежегодного государственного технического
осмотра тракторов и изготовленных на их базе
самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним,
включая прицепы со смонтированным специальным
оборудованием, самоходных сельскохозяйственных,
мелиоративных и дорожно-строительных машин и
механизмов, а также специальных машин
повышенной проходимости»
Описание последовательности процедур (действий)
между структурными подразделениями
(работниками) услугодателя
1
№ действия (хода, потока работ)
2
3
4
5
2
Перечень
структур-
ных под-
разделе-
ний (ра-
ботников)
услуго-
дателя
Канцеля-
рия услу-
годателя
Руково-
дитель
услуго-
дателя
Специалист
услугода-
теля
Специалист
услугодателя
3
Описание
последова-
тельности
процедур
(действий)
Прием
документов
по реестру
Отписы-
вает до-
кументы
на рас-
смотре-
ние спе-
циалисту
услуго-
дателя
Прием и
проверка
документов,
проведения
анализа
документов,
оформления
результата
оказания
государст-
венной
услуги
Проведение
технического
осмотра
тракторов и
изготовленных
на их базе
самоходных
шасси и
механизмов,
прицепов к ним,
включая прицепы
со
смонтированным
специальным
оборудованием,
самоходных
сельскохозяй-
ственных,
мелиоративных и
дорожно-
строительных
машин и
механизмов, а
также
специальных
машин
повышенной
проходимости
(далее –
машины), с
выдачей Талона
или (дубликата
талона) о
прохождении
государствен-
ного
технического
осмотра
4
Форма
завершения
Регистра-
ция в
Единой
системе
электрон-
ного доку-
ментообо-
рота услу-
годателя
Отметка
в Единой
системе
элект-
ронного
докумен-
тооборо-
та услу-
годателя
и
передача
докумен-
тов на
рассмот-
рение
исполни-
телю
Проведение
техничес-
кого
осмотра
тракторов и
изготовлен-
ных на их
базе
самоходных
шасси и
механизмов,
прицепов к ним,
включая прицепы со
смонти-
рованным
специальным
оборудова-
нием,
самоходных
сельскохо-
зяйствен-
ных, мелио-
ративных и
дорожно-
строитель-
ных машин и
механизмов,
а также
специальных
машин
повышенной
проходимос-
ти (далее –
машины), с
выдачей
Талона или
(дубликата
талона) о
прохождении
государст-
венного
техничес-
кого
осмотра
Выдача готовых
документов
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Проведение ежегодного государственного технического
осмотра тракторов и изготовленных на их базе
самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним,
включая прицепы со смонтированным специальным
оборудованием, самоходных сельскохозяйственных,
мелиоративных и дорожно-строительных машин и
механизмов, а также специальных машин
повышенной проходимости»
Диаграмма функционального взаимодействия
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
«Проведение ежегодного государственного технического
осмотра тракторов и изготовленных на их базе
самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним,
включая прицепы со смонтированным специальным
оборудованием, самоходных сельскохозяйственных,
мелиоративных и дорожно-строительных машин и
механизмов, а также специальных машин
повышенной проходимости»

Ескерту. Регламент 3-қосымшамен толықтырылды - Алматы қаласы әкімдігінің 16.03.2015 № 1/174 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен
Алматы қаласы әкімдігінің
2014 жылғы 21 мамырдағы N 2/380
қаулысымен бекітілген
«Тракторларға және олардың базасында жасалған өздігінен
жүретін шассилер мен механизмдерге, монтаждалған арнайы
жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелеріне,
өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және
жол-құрылыс машиналары мен механизмдерге, сондай-ақ
жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарға ауыртпалықтың
жоқ (бар) екендігі туралы ақпарат ұсыну»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Тракторларға және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерге, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелеріне, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерге, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарға ауыртпалықтың жоқ (бар) екендігі туралы ақпарат ұсыну» мемлекеттік қызметін «Алматы қаласы ауыл шаруашылығы басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік қызмет көрсетілетін қызметті берушіге тікелей жүгінген кезде, сондай-ақ www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету сауал ресімделген тілге қарамастан, мемлекеттік немесе орыс тілдерінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы қаласы әкімдігінің 16.03.2015 № 1/174 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейіе күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген жағдайда – жылжымалы мүліктің кепілдігін тіркеу тізілімінен қағаз нысанындағы үзінді көшірме;
2) порталда – уәкілетті лауазымды адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы жылжымалы мүліктің кепілдігін тіркеу тізілімінен үзінді көшірме.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет заңды және жеке тұлғаларға тегін көрсетіледі (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы).
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимылдар тәртібін сипаттау
4. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 3 наурыздағы № 171 қаулысымен бекітілген «Тракторларға және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерге, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелеріне, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерге, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарға ауыртпалықтың жоқ (бар) екендігі туралы ақпарат ұсыну» мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 9 тармағында көзделген өтінішті немесе электрондық сұрауды және қажетті құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің алуы мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімнің (іс-қимылдың) басталуы үшін негіздеме болып табылады.

Сноска. Регламент дополнен приложением 3 - постановлением акимата города Алматы от 16.03.2015 № 1/174 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Справочник бизнес-процессов оказания
государственной услуги
Утвержден
постановлением акимата города Алматы
от 21 мая 2014 года № 2/380
Регламент государственной услуги
«Предоставление информации об отсутствии (наличии)
обременений тракторов и изготовленных на их базе
самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним,
включая прицепы со смонтированным специальным
оборудованием, самоходных сельскохозяйственных,
мелиоративных и дорожно-строительных машин и
механизмов, а также специальных машин повышенной
проходимости» 1. Общие положения
1. Государственная услуга «Предоставление информации об отсутствии (наличии) обременений тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости» оказывается коммунальным государственным учреждением «Управление сельского хозяйства города Алматы» (далее – услугодатель).
Государственная услуга оказывается при непосредственном обращении к услугодателю, а также через веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz (далее – портал).
Оказание государственной услуги осуществляется на государственном или русском языках, в зависимости от языка, на котором был оформлен запрос.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Алматы от 16.03.2015 № 1/174 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги:
1) при обращении к услугодателю - выписка из реестра регистрации залога движимого имущества в бумажной форме;
2) на портале – выписка из реестра регистрации залога движимого имущества в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного должностного лица.
Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления или электронного запроса и необходимых документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта государственной услуги «Предоставление информации об отсутствии (наличии) обременений тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости», утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 марта 2014 года № 171 (далее - Стандарт).

9. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері Стандарттың 4 тармағымен белгіленген және құжаттарды тапсырған кезден бастап 1 (бір) жұмыс күнін құрайды. Порталда – бір жұмыс күнінің ішінде.
1) Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды қабылдау кезінде көрсетілетін қызметті берушінің маманы көрсетілетін қызметті алушыға:
кіріс нөмірін;
тіркелген күнін;
өтінішті қабылдаған лауазымды адамның тегі мен аты-жөнін;
мемлекеттік көрсетілетін қызметті алатын күнін (уақытын) және құжаттар беру орнын көрсете отырып, тіркелген өтініштің көшірмесін береді.
2) порталға жүгінген кезде: уәкілетті лауазымды адамның ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы жылжымалы мүліктің кепілдігін тіркеу тізілімінен үзінді көшірме.
10. Көрсетілетін қызметті берушінің мамандары арасында рәсімдер үдерісі жүйелілігін сипаттау осы Регламенттің 1 қосымшасына сәйкес кестеде берілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде
ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
11. Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушы:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрауды;
осы стандарттың қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтінішті – мәліметтер нысанын;
техникалық паспорттың көшірмесін – электрондық көшірмесін;
заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелуін растайтын құжаттың көшірмесін (заңды тұлғалар үшін);
салыстырып тексеру үшін түпнұсқаны ұсына отырып, көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі (жеке тұлға үшін) не көрсетілетін қызметті алушы өкілінің өкілеттілігін куәландыратын құжат (сенімхат бойынша) және салыстырып тексеру үшін түпнұсқаны ұсына отырып, оның жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін (құжаттарды өкілі тапсырған жағдайда) ұсынады.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті лауазымды адамның ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы жылжымалы мүліктің кепілдігін тіркеу тізілімінен үзінді көшірме болып табылады.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібі және рәсімдер жүйелілігінің толық сипаттамасы осы Регламенттің 2 қосымшасына сәйкес графикалық түрде көрсетілген.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) жүйелілігін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы Регламенттің 3 қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.

9. Сроки оказания государственной услуги установлены пунктом 4 Стандарта и составляют 1 (один) рабочий день с момента сдачи документов. На портале - в течение одного рабочего дня.
1) При приеме необходимых документов для оказания государственной услуги специалистом услугодателя услугополучателю выдается копия зарегистрированного заявления с указанием:
входящего номера;
даты регистрации;
фамилии и инициалов должностного лица, принявшего заявление;
даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов;
2) при обращении на портал: выписка из реестра регистрации залога движимого имущества в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного должностного лица.
10. Описание последовательности процедур между специалистами услугодателя приведено в таблице согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка использования информационных систем
в процессе оказания государственной услуги
11. Для оказания государственной услуги через портал услугополучателем предоставляются:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП услугополучателя;
заявление по форме согласно приложению к настоящему стандарту – форма сведений;
копию технического паспорта – электронная копия;
копию документа, подтверждающего государственную регистрацию юридического лица (для юридических лиц);
копию документа удостоверяющего личность услугополучателя с представлением оригинала для сверки (для физических лиц) либо документ, удостоверяющий полномочия представителя услугополучателя (по доверенности) и копию документа удостоверяющего его личность с представлением оригинала для сверки (в случае подачи документов представителем).
Результатом оказания государственной услуги на портале является выписка из реестра регистрации залога движимого имущества в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
12. Подробное описание последовательности процедур и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги указаны в графическом виде согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
13. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражены в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги, согласно приложению 3 к настоящему Регламенту.