"Тұқымның сапасына сараптама жасау жөніндегі зертханаларды аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 348 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 24 қазанда N 2969 болып тіркелді. Күші жойылды – Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 20 тамыздағы N 309 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 20.08.2015 N 309 қаулысымен (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 16-бабының 3-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген "Тұқымның сапасына сараптама жасау жөніндегі зертханаларды аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Солтүстік Қазақстан облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан
облысының әкімі
Е. Сұлтанов
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 348 қаулысымен бекітілген
"Тұқымның сапасына сараптама жасау жөніндегі зертханаларды аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Тұқымның сапасына сараптама жасау жөніндегі зертханаларды аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Солтүстік Қазақстан облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет тікелей көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы, сондай-ақ www.e.gov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүгінген кезде көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі зертхананы аттестаттау туралы куәлік (бұдан әрі – аттестаттау туралы куәлік) беру.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылдары тәртібінің сипаттамасы
4. Көрсетілетін қызметті алушының (не сенімхат бойынша оның өкілінің) келесі құжаттарды ұсынуы мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіз болып табылады:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне (бұдан әрі - регламент) 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
заңды тұлғаның құрылтай құжаттарының көшірмелері;
өлшеу құралдарының жай-күйі үшін жауапты маманды тағайындау туралы құжаттың көшірмесі;
зертханалық жабдықтың және өлшем құралдарының болуын растайтын құжаттар;
химиялық реактивтердің, материалдардың және құрал-саймандардың болуын растайтын құжаттар;
тұқым сынамаларын сақтауға арналған сөрелердің болуын растайтын құжаттар;
кемінде бір тұқым сарапшысының болуын растайтын құжаттар, мәліметтердің еркін нысаны түрінде;
тұқым сапасына сараптама жасау кезінде қолданылатын өзектілендірілген нормативтiк-техникалық құжаттар.

Об утверждении регламента государственной услуги "Аттестация лабораторий по экспертизе качества семян"
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 18 сентября 2014 года № 348. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 24 октября 2014 года № 2969. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 20 августа 2015 года N 309
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 20.08.2015 N 309 (вводится в действие со дня подписания).
В соответствии с пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Аттестация лабораторий по экспертизе качества семян".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Северо-Казахстанской области.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким
Северо-Казахстанской области
Е. Султанов
Утвержден постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 18 сентября 2014 года № 348
Регламент государственной услуги "Аттестация лабораторий по экспертизе качества семян"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Аттестация лабораторий по экспертизе качества семян" (далее – государственная услуга) оказывается государственным учреждением "Управление сельского хозяйства Северо-Казахстанской области" (далее – услугодатель). Государственная услуга оказывается при непосредственном обращении через канцелярию услугодателя, а также через веб-портал "электронного правительства" www.e.gov.kz (далее – портал).
2. Форма оказываемой государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – выдача свидетельства об аттестации лаборатории по экспертизе качества семян (далее – свидетельство об аттестации).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является представление услугополучателем (либо его представителем по доверенности) следующих документов:
1) через канцелярию услугодателя:
заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему регламенту (далее - регламент) государственной услуги;
копии учредительных документов юридического лица;
копия документа о назначении специалиста, ответственного за состояние средств измерений;
документы, подтверждающие наличие лабораторного оборудования и средств измерений;
документы, подтверждающие наличие химических реактивов, материалов и инвентаря;
документы, подтверждающие наличие стеллажей для хранения проб семян;
документы, подтверждающие наличие не менее одного семенного эксперта, в виде произвольной формы сведений;
актуализированные нормативно-технические документы, применяемые при проведении экспертизы качества семян.

2) портал арқылы:
көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
өлшеу құралдарының жай-күйі үшін жауапты маманды тағайындау туралы электрондық құжат;
зертханалық жабдықтың және өлшем құралдарының бар болуын растайтын электрондық құжат;
химиялық реактивтердің, материалдар мен құрал-саймандардың болуын растайтын электрондық құжат;
тұқым сынамаларын сақтауға арналған сөрелердің болуын растайтын электрондық құжат;
кемінде бір тұқым сарапшысының болуын растайтын электрондық құжат, мәліметтердің еркін нысаны түрінде;
өзектілендірілген нормативтiк-техникалық құжаттардың электрондық көшірмелері.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі алынған құжаттарды қабылдайды, тіркейді және өтініш пен құжаттар топтамасының қабылданғаны туралы талон береді – он бес минуттан аспайды. Нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушыға (не сенімхат бойынша оның өкіліне) өтініш пен құжаттар топтамасының қабылданғаны туралы талон беру;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы құжаттармен танысып, жауапты орындаушыны айқындайды, бұрыштама қойып, құжаттарды жауапты орындаушыға жібереді – он бес минуттан аспайды. Нәтижесі – орындау үшін жауапты орындаушыны айқындау;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттарды зерделеп, аттестациялық комиссияға тапсырады – он бес минуттан аспайды. Нәтижесі – құжаттарды аттестациялық комиссияға тапсыру;
4) аттестациялық комиссия құжаттардың толықтығын тексереді, тиісті жерге барып тексеру жүргізеді, тексеру актісін жасайды, тексеру актісі мен ұсынылған құжаттар негізінде тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі зертхананы аттестаттау туралы шешім қабылдайды, хаттама ресімдеп, оны көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдайды – он тоғыз жұмыс күнінен аспайды. Нәтижесі - тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі зертхананы аттестаттау туралы шешім қабылдау;
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы аттестациялық комиссияның хаттамасына сәйкес аттестаттау туралы куәлік дайындап, қол қоюға көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жібереді – отыз минуттан аспайды. Нәтижесі - аттестаттау туралы куәлік дайындау;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы аттестаттау туралы куәлікке қол қойып, кеңсеге жібереді – отыз минуттан аспайды. Нәтижесі - аттестаттау туралы куәлікке қол қою;

2) через портал:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя;
электронный документ о назначении специалиста, ответственного за состояние средств измерений;
электронный документ, подтверждающий наличие лабораторного оборудования и средств измерений;
электронный документ, подтверждающий наличие химических реактивов, материалов и инвентаря;
электронный документ, подтверждающий наличие стеллажей для хранения проб семян;
электронный документ, подтверждающий наличие не менее одного семенного эксперта, в виде формы сведений;
электронные копии актуализированных нормативно-технических документов.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения при обращении к услугодателю:
1) канцелярия услугодателя осуществляет прием, регистрацию полученных документов и выдачу талона о принятии заявления и пакета документов – не более пятнадцати минут. Результат – выдача талона услугополучателю, (либо его представителю по доверенности) о принятии заявления и пакета документов.
2) руководство услугодателя знакомится с документами, определяет ответственного исполнителя, накладывает резолюцию и направляет документы ответственному исполнителю – не более пятнадцати минут. Результат – определение ответственного исполнителя для исполнения;
4) ответственный исполнитель услугодателя изучает и передает документы аттестационной комиссии – не более пятнадцати минут. Результат – передача документов аттестационной комиссии;
5) аттестационная комиссия проверяет полноту представленных документов, с выездом на место проводит обследование, составляет акт обследования, на основании акта обследования и представленных документов принимает решения об аттестации лаборатории по экспертизе качества семян, оформляет протокол и направляет протокол ответственному исполнителю услугодателя – не более девятнадцати рабочих дней. Результат–принятие решения об аттестации лаборатории по экспертизе качества семян;
6) ответственный исполнитель услугодателя согласно протоколу аттестационной комиссии готовит свидетельство об аттестации и направляет на подпись руководителю услугодателя – не более тридцати минут. Результат – подготовка свидетельства об аттестации;

7) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері аттестаттау туралы куәлік береді – он бес минуттан аспайды. Нәтижесі - аттестаттау туралы куәлік беру.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері алынған құжаттарды қабылдайды, тіркейді және өтініш пен құжаттар топтамасының қабылданғаны туралы талон беріп, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жібереді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жібереді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттарды аттестациялық комиссияға тапсырады;
4) комиссия тексеру актісін жасап, комиссия шешімін хаттама түрінде ресімдейді және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жібереді;
5) жауапты орындаушы аттестаттау туралы куәлік дайындап, қол қоюға көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жібереді;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы аттестаттау туралы куәлікке қол қояды;
7) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері аттестаттау туралы куәлік береді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
7. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
4) аттестациялық комиссия.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің сипаттамасы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
9. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) рәсімдері (іс-қимылдары) реттілігінің және жүгіну тәртібінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушы порталда тіркеуді және қуаттауды жүзеге асырады;
2) көрсетілетін қызметті алушының электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдауы, электрондық сұрау салудың бос жолдарын толтыруы және құжаттар топтамасын тіркеуі;

7) руководитель услугодателя подписывает свидетельство об аттестации и направляет в канцелярию – не более тридцати минут. Результат - подписание свидетельства об аттестации;
8) работник канцелярии услугодателя выдает свидетельство об аттестации – не более пятнадцати минут. Результат – выдача свидетельства об аттестации;
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) работник канцелярии услугодателя осуществляет прием, регистрацию полученных документов и выдачу талона о принятии заявления и пакета документов и направляет руководителю услугодателя;
2) руководитель услугодателя направляет документы ответственному исполнителю услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя передает документы аттестационной комиссии;
4) комиссия составляет акт обследования, оформляет решение комиссии в форме протокола и направляет ответственному исполнителю услугодателя;
5) ответственный исполнитель готовит свидетельство об аттестации и направляет на подпись руководителю услугодателя;
6) руководитель услугодателя подписывает свидетельство об аттестации;
7) работник канцелярии услугодателя выдает свидетельство об аттестации.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (сотрудников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (сотрудников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя;
4) аттестационная комиссия.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (сотрудниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) указаны в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги, согласно приложению 2 к регламенту государственной услуги.
4. Описание порядка взаймодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя (либо его представителем по доверенности) при оказании государственной услуги через портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию и авторизацию на портале;
2) выбор услугополучателем электронной государственной услуги, заполнение полей электронного запроса и прикрепление пакета документов;

3) электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ арқылы электрондық сұрау салуды куәландыру;
4) көрсетілетін қызметті берушінің электрондық сұрау салуды өңдеуі (тексеру, тіркеуі);
5) көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіндегі" мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу тарихынан көрсетілетін қызметті алушының электрондық сұрау салу мәртебесі және мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі туралы хабарламаны алуы;
6) көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанындағы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жіберуі;
7) көрсетілетін қызметті алушының алу тарихында мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алуы.
Рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің сипаттамасы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
"Тұқымның сапасына сараптама жасау жөніндегі зертханаларды аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымша
_____________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
_____________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының толық атауы, БСН)
Өтініш
Аттестаттаудан (қайта аттестаттаудан) өткiзуді және
_____________________________________________________________________
(тұқым сапасына сараптама жасалатын ауыл шаруашылығы өсiмдiктерін көрсету)
тұқымдарының сапасына сараптама жасау жөніндегі зертхана мәртебесiн беруді сұраймын.
Көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтер:
Мекенжайы:_____________________________________________________
_____________________________________________________________________
(индексі, ауданы, облысы, қаласы (ауылы), көшесі, үй нөмірі, телефоны)
Қоса берілетiн құжаттар:
_____________________________________________________________________
("Тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі зертхананы аттестаттау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің 4-тармағына сәйкес)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Заңды тұлғаның құрамына (бар болса) кiретiн құрылымдық
бөлiмшелердің (тұқым сапасына сараптама жасалатын ауыл шаруашылығы
өсiмдiктерiнің атауы, почталық және электрондық мекенжайлары,
байланыс телефондары көрсетілген) тiзбесі:
1.___________________________________________________________________
2.___________________________________________________________________
3.___________________________________________________________________
20__ жылғы " " ______________
Басшы__________________________________________ _______________
(тегі, аты, әкесiнiң аты) (қолы)
Талон
Өтініш 20____ жылғы "____" ________________ қарауға қабылданды
_______________________________________________________ _____________
(өтінішті қабылдаған жауапты адамның тегі, аты, әкесiнiң аты) (қолы)
"Тұқымның сапасына сараптама жасау жөніндегі зертханаларды аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымша
"Тұқымның сапасына сараптама жасау жөніндегі зертханаларды аттестаттау" мемлекеттік қызметін көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде
Шартты белгілер:
"Тұқымның сапасына сараптама жасау жөніндегі зертханаларды аттестаттау" мемлекеттік қызметін көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде
Шартты белгілер:

3) удостоверение электронного запроса для оказания электронной государственной услуги посредством ЭЦП услугополучателя;
4) обработка (проверка, регистрация) электронного запроса услугодателем;
5) получение услугополучателем уведомления о статусе электронного запроса и сроке оказания государственной услуги в истории получения государственных услуг "личного кабинета" услугополучателя;
6) направление услугодателем в "личный кабинет" услугополучателя результата оказания государственной услуги в форме электронного документа, подписанного ЭЦП;
7) получение услугополучателем результата государственной услуги в истории получения.
Описание последовательности процедур (действии) указаны в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги, согласно приложению 2 к регламенту государственной услуги.
Приложение 1 к регламенту государственной услуги "Аттестация лабораторий по экспертизе качества семян"
В
_____________________________________________________________________
(полное наименование услугодателя)
от
_____________________________________________________________________
(полное наименование услугополучателя, БИН)
Заявление
Прошу провести аттестацию (переаттестацию) и присвоить статус
лаборатории по экспертизе качества семян
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(указать сельскохозяйственные растения, по которым проводится
экспертиза качества семян)
Сведения об услугополучателе:
Адрес:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(индекс, район, область, город (село), улица, номер дома, телефон)
Прилагаемые документы _________________________________________
(в соответствии с пунктом 4 регламента государственной услуги
"Аттестация лаборатории по экспертизе качества семян")
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Перечень структурных подразделений (при наличии), входящих в
состав юридического лица (с указанием наименования
сельскохозяйственных растений, по которым проводится экспертиза
качества семян, почтового и электронного адресов, контактного
телефона):
1. ____________________________________________________________
2. ____________________________________________________________
3. ____________________________________________________________
"__" __________ 20__ года
Руководитель ______________________________________ ________________
(фамилия, имя, отчество) (подпись)
Талон
Заявление принято к рассмотрению "__" __________ 20__года
_____________________________________________________ ___________
(фамилия, имя, отчество, ответственного лица, (подпись)
принявшего заявление)
Приложение 2 к регламенту государственной услуги "Аттестация лабораторий по экспертизе качества семян"
Справочник бизнес - процессов оказания государственной услуги "Аттестация лабораторий по экспертизе качества семян"
При оказании государственной услуги через канцелярию услугодателя
Условные обозначения:
Справочник бизнес - процессов оказания государственной услуги "Аттестация лабораторий по экспертизе качества семян"
При оказании государственной услуги через портал
Условные обозначения: