"Элиталық тұқымдарды субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2014 жылғы 8 қазандағы № 378 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 7 қарашада N 2979 болып тіркелді. Күші жойылды – Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 20 тамыздағы N 309 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 20.08.2015 N 309 қаулысымен (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 16-бабының 3-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Элиталық тұқымдарды субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Солтүстік Қазақстан облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан
облысының әкімі
Е. Сұлтанов
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2014 жылғы 8 қазандағы № 378 қаулысымен бекітілген
"Элиталық тұқымдарды субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Элиталық тұқымдарды субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Солтүстік Қазақстан облысының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушылардың банктік шоттарына тиесілі бюджеттік субсидияларды одан әрі аудару үшін аумақтық қазынашылық бөлімшеге төлем шоттарының тізілімін ұсыну.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. "Элиталық тұқымдарды субсидиялау" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 31 шілдедегі № 843 қаулысымен бекітілген "Элиталық тұқымдарды субсидиялау" стандартының (бұдан әрі - Стандарт) қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш және Стандарттың 9-тармағында көрсетілген тиісті құжаттарды (бұдан әрі – құжаттар топтамасы) ұсыну мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіз болып табылады:
5. Элиталық тұқым шаруашылықтарының (бұдан әрі –элиттұқымшарлар) шетелдерден нақты сатып алған жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, сояның, көкөніс және жемшөп дақылдарының бірегей тұқымдарына жұмсаған шығындарын ішінара өтеуге бюджеттік субсидиялар алу үшін:

Об утверждении регламента государственной услуги "Субсидирование элитных семян"
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 8 октября 2014 года № 378. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 7 ноября 2014 года № 2979. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 20 августа 2015 года N 309
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 20.08.2015 N 309 (вводится в действие со дня подписания).
В соответствии с пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Субсидирование элитных семян".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Северо-Казахстанской области.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким
Северо-Казахстанской области
Е. Султанов
Утвержден постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 8 октября 2014 года № 378
Регламент государственной услуги "Субсидирование элитных семян"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Субсидирование элитных семян" (далее – государственная услуга) оказывается местными исполнительными органами Северо-Казахстанской области (далее – услугодатель).
2. Форма оказываемой государственной услуги – бумажная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги является предоставление в территориальное подразделение казначейства реестра счетов к оплате для дальнейшего перечисления причитающихся бюджетных субсидий на банковские счета услугополучателей.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является заявление по форме согласно приложению Стандарта "Субсидирование элитных семян", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 июля 2014 года № 843 "Субсидирование элитных семян" (далее – Стандарт) и предоставление соответствующих документов, указанных в пункте 9 Стандарта (далее – пакет документов).
5. Для получения бюджетных субсидий на частичное возмещения затрат элитно-семеноводческих хозяйств (далее – элитсемхоз) за фактически приобретенные в зарубежных странах оригинальные семена кукурузы, сахарной свеклы, рапса, сои, овощных и кормовых культур:

1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі есепті айдан кейінгі айдың 5-і күніне дейінгі мерзімде, бірақ тиісті жылдың 10 қарашасынан кешіктірмей ұсынылған құжаттарды қабылдайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды – 15 минут. Нәтижесі – құжаттарды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы ұсынылған құжаттармен танысып, жауапты орындаушыны айқындайды – 60 минут. Нәтижесі – құжаттар жауапты орындаушыға жіберіледі;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы ұсынылған құжаттардың дұрыстығын тексереді, көрсетілетін қызметті алушы нақты сатып алған ауыл шаруашылығы өсімдіктері бірегей тұқымдарының көлемі бойынша тізілімді бекітеді, облыс бойынша нақты сатып алынған ауыл шаруашылығы өсімдіктері бірегей тұқымдарының көлемі бойынша жиынтық тізілім жасайды және белгіленген бюджеттік субсидиялар нормативтерінің негізінде көрсетілетін қызметті алушыларға төленуі тиіс қаражаттың көлемін айқындайды, жүгері, қант қызылшасы, рапс, соя, көкөніс және жемшөп дақылдарының шет елдерден нақты сатып алынған бірегей тұқымдары үшін көрсетілетін қызметті алушыларға бюджеттік субсидиялар төлеуге арналған ведомость жасайды, аумақтық қазынашылық бөлімшеге 2 данада төлем шоттарын қоса отырып төлем шоттарының тізілімін береді – 16 жұмыс күні ішінде. Нәтижесі - аумақтық қазынашылық бөлімшеге төлем шоттарын қоса отырып төлем шоттарының тізілімі беріледі.
6. Көрсетілетін қызметті алушы оригинаторлар жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық аналық екпелерін отырғызу және жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің отырғызылған көп жылдық аналық екпелерінің аяқталмаған өндірісіне қызмет көрсету бойынша келтірілген шығындардың нәтижелері бойынша бюджеттік субсидияларды алу үшін:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі есепті айдан кейінгі айдың 5-і күніне дейінгі мерзімде, бірақ тиісті жылдың 30 қарашасынан кешіктірмей ұсынылған құжаттарды қабылдайды – 15 минут. Нәтижесі – ұсынылған құжаттар көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жіберіледі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы ұсынылған құжаттармен танысып, жауапты орындаушыны айқындайды – 60 минут. Нәтижесі – құжаттар жауапты орындаушыға жіберіледі;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы ұсынылған құжаттардың дұрыстығын тексереді, ведомость жасайды – 15 жұмыс күні ішінде. Нәтижесі - аумақтық қазынашылық бөлімшеге төлем шоттарын қоса отырып төлем шоттарының тізілімі беріледі.
7. Нарықтық құн бойынша сатып алынған ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің элиталық дақылдарына бюджеттік субсидиялар алу үшін тұқым өсіру шаруашылықтары (бұдан әрі - тұқымшарлар) және тұқымды тұтынушылар:

1) канцелярия услугодателя принимает представленные документы в срок до 5 числа месяца, следующего за отчетным, но не позднее 10 ноября соответствующего года и направляет руководителю услугодателя – 15 минут. Результат – осуществляет прием и регистрацию документов;
2) руководитель услугодателя – ознакамливается с представленными документами, определяет ответственного исполнителя – 60 минут. Результат – направляет документы ответственному исполнителю;
3) ответственный исполнитель услугодателя осуществляет проверяет достоверность представленных документов, утверждает реестр по объемам фактического приобретения услугополучателем оригинальных семян сельскохозяйственных растений, составляет сводный реестр по объемам фактического закупа оригинальных семян сельскохозяйственных растений по области и на основе установленных нормативов бюджетных субсидий определяет объемы средств, подлежащих к уплате услугополучателям, формирует ведомость для выплаты бюджетных субсидий услугополучателям за фактически приобретенные в зарубежных странах оригинальные семена кукрузы, сахарной свеклы, рапса, сои, овощных и кормовых культур, представляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате с приложением счетов к оплате в 2-х экземплярах - в течение 16 рабочих дней. Результат - представление в территориальное подразделение казначейства реестра счетов к оплате с приложением счетов к оплате.
6. Для получения бюджетных субсидий услугополучатели оригинаторы по результатам понесенных затрат по закладке маточников многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда и обслуживанию незавершенного производства заложенных маточников многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда:
1) канцелярия услугодателя принимает представленные документы в срок до 5 числа месяца, следующего за отчетным, но не позднее 30 ноября соответствующего года – 15 минут. Результат – направление представленных документов руководителю услугодателя;
2) руководитель услугодателя – ознакамливается с представленными документами, определяет ответственного исполнителя – 60 минут. Результат – направляет документы ответственному исполнителю;
3) ответственный исполнитель услугодателя проверяет достоверность представленных документов, формирует ведомость - в течение 15 рабочих дней. Результат - представление в территориальное подразделение казначейства реестра счетов к оплате с приложением счетов.
7. Для получения бюджетных субсидий за приобретенные по рыночной стоимости элитные семена сельскохозяйственных растений семеноводческие хозяйства (далее – семхозы) и потребители семян:

1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі жаздық дақылдар бойынша – тиісті жылдың 20 маусымына дейінгі, күздік дақылдар бойынша – тиісті жылдың 10 қарашасына дейінгі мерзімде ұсынылған құжаттарды қабылдайды – 15 минут. Нәтижесі – элиталық тұқымның әрбір түрі бойынша әрбір тұқымшар мен тұқымды тұтынушыға арналған субсидиялар сомасын айқындау бойынша ұсынылған құжаттар көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жіберіледі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы ұсынылған құжаттармен танысып, жауапты орындаушыны айқындайды – 60 минут. Нәтижесі – құжаттар жауапты орындаушыға жіберіледі;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы ұсынылған құжаттардың дұрыстығын тексереді – 2 жұмыс күні. Нәтижесі - ұсынылған құжаттар ведомствоаралық комиссияға (бұдан әрі - ВАК) жіберіледі;
4) ВАК ұсынылған құжаттарды тексереді, әрбір тұқымшар мен тұқымды тұтынушыға элиталық тұқымның әрбір түрі бойынша алдын ала квоталарды қалыптастырады - құжаттарды қабылдау мерзімі аяқталғаннан кейін 3 жұмыс күні ішінде. Нәтижесі – алдын ала квоталар әкімге бекітуге жіберіледі;
5) әкім әрбір тұқымшар және тұқым тұтынушыға элиталық тұқымның әрбір түрі бойынша алдын ала квоталарды бекітеді – құжаттарды алғаннан кейін 2 жұмыс күні ішінде. Нәтижесі – алдын ала квоталар бекітіледі;
6) басқарма ұсынылған құжаттарды тексереді, әрбір тұқымшар мен тұқымды тұтынушыға элиталық тұқымның әрбір түрі бойынша квоталарды және облыс бойынша элиталық тұқымдардың нақты сатып алынған көлемдері бойынша жиынтық актіні бекітеді, бюджеттік субсидиялар төлеуге арналған жиынтық ведомость жасайды – 9 жұмыс күні ішінде. Нәтижесі - аумақтық қазынашылық бөлімшеге төлем шоттарын қоса отырып төлем шоттарының тізілімі беріледі.
8. Жүгерінің, күнбағыстың, күріштің, қант қызылшасының, мақтаның және көшеттердің өткізілген элиталық тұқымдарына бюджеттік субсидиялар алу үшін:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі жаздық дақылдар бойынша – тиісті жылдың 20 маусымына дейінгі мерзімде, күздік дақылдар бойынша – тиісті жылдың 10 қарашасына дейінгі мерзімде ұсынылған құжаттарды қабылдайды – 15 минут. Нәтижесі – жаздық дақылдар бойынша ұсынылған құжаттар көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жіберіледі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы ұсынылған құжаттармен танысып, жауапты орындаушыны айқындайды – 60 минут. Нәтижесі – құжаттар жауапты орындаушыға жіберіледі;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы ұсынылған құжаттардың дұрыстығын тексереді – 2 жұмыс күні. Нәтижесі - ұсынылған құжаттар ВАК-қа жіберіледі;

1) канцелярия услугодателя принимает представленные документы в срок до 20 июня соответствующего года - по яровым культурам, до 10 ноября соответствующего года - по озимым культурам – 15 минут. Результат – направление представленных документов руководителю услугодателя по определению сумм субсидий для каждого семхоза и потребителя семян по каждому виду элитных семян;
2) руководитель услугодателя – ознакамливается с представленными документами, определяет ответственного исполнителя – 60 минут. Результат – направляет документы ответственному исполнителю;
3) ответственный исполнитель услугодателя проверяет достоверность представленных документов – 2 рабочих дня. Результат - направление представленных документов в межведомственную комиссию (далее – МВК);
4) МВК проверяет представленные документы, формирует предварительные квоты для каждого семхоза и потребителя семян по каждому виду элитных семян - в течение 3 рабочих дней после завершения срока приема документов. Результат - направление предварительных квот на утверждение акиму;
5) аким утверждает предварительные квоты для каждого семхоза и (или) потребителя семян по каждому виду элитных семян – в течение 2 рабочих дней после получения документов. Результат – утверждение предварительных квот;
6) управление проверяет представленные документы, составляет и утверждает квоты для каждого семхоза и потребителя семян по каждому виду элитных семян и сводный акт по объемам фактического закупа элитных семян по области, формирует сводную ведомость для выплаты бюджетных субсидий - в течение 9 рабочих дней. Результат - представление в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате с приложением счетов к оплате.
8. Для получения бюджетных субсидий за реализованные элитные семена кукурузы, подсолнечника, риса, сахарной свеклы, хлопчатника и саженцев:
1) канцелярия услугодателя принимает представленные документы в срок до 20 июня соответствующего года - по яровым культурам, до 10 ноября соответствующего года - по озимым культурам – 15 минут. Результат – направление представленных документов по яровым культурам руководителю услугодателя;
2) руководитель услугодателя – ознакамливается с представленными документами, определяет ответственного исполнителя – 60 минут. Результат – направляет документы ответственному исполнителю;
3) ответственный исполнитель услугодателя проверяет достоверность представленных документов – 2 рабочих дня. Результат - направление представленных документов в МВК;

4) ВАК ұсынылған бастапқы төлем құжаттарының көшірмелерін түпнұсқаларымен салыстырады және өзінің мөрімен куәландырады, бастапқы төлем құжаттарының куәландырылған көшірмелерін, элиталық тұқымдар мен көшеттердің нақты сатылған көлемі жөніндегі жиынтық тізілімнің бір данасын және сатып алу-сату шартының бір данасын жауапты орындаушыға сақтауға тапсырады – құжаттарды қабылдау мерзімі аяқталғаннан кейін 3 жұмыс күні ішінде. Нәтижесі – басқармаға тиісті құжаттар жіберіледі;
5) басқарма ұсынылған құжаттарды тексереді, облыс бойынша элиталық тұқымдар мен көшеттердің нақты сатылған көлемі жөнінде жиынтық акт жасайды және бекітеді, тиесілі бюджет қаражатының көлемін айқындайды, бюджеттік субсидиялар төлеуге арналған жиынтық ведомость жасайды – 10 жұмыс күні ішінде. Нәтижесі - аумақтық қазынашылық бөлімшеге төлем шоттарын қоса отырып төлем шоттарының тізілімі беріледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) кеңсе;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
4) әкім;
5) ВАК;
6) басқарма.
10. Элиттұқымшарлардың шетелдерден нақты сатып алған жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, сояның, көкөніс және жемшөп дақылдарының бірегей тұқымдарына жұмсаған шығындарын ішінара өтеуге бюджеттік субсидиялар алу үшін:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі есепті айдан кейінгі айдың 5-і күніне дейінгі мерзімде, бірақ тиісті жылдың 10 қарашасынан кешіктірмей ұсынылған құжаттарды қабылдайды және ұсынылған құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жібереді – 15 минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы ұсынылған құжаттармен танысып, жауапты орындаушыны айқындайды, құжаттарды жауапты орындаушыға жібереді – 60 минут;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы ұсынылған құжаттардың дұрыстығын тексереді, көрсетілетін қызметті алушы нақты сатып алған ауыл шаруашылығы өсімдіктері бірегей тұқымдарының көлемі бойынша тізілімді бекітеді, облыс бойынша нақты сатып алынған ауыл шаруашылығы өсімдіктері бірегей тұқымдарының көлемі бойынша жиынтық тізілім жасайды және белгіленген бюджеттік субсидиялар нормативтерінің негізінде көрсетілетін қызметті алушыларға төленуі тиіс қаражаттың көлемін айқындайды, жүгері, қант қызылшасы, рапс, соя, көкөніс және жемшөп дақылдарының шет елдерден нақты сатып алынған бірегей тұқымдары үшін көрсетілетін қызметті алушыларға бюджеттік субсидиялар төлеуге арналған ведомость жасайды, аумақтық қазынашылық бөлімшеге 2 данада төлем шоттарын қоса отырып төлем шоттарының тізілімін береді – 16 жұмыс күні ішінде.

4) МВК сверяет представленные копии первичных платежных документов с оригиналами и заверяет своей печатью, сдает на хранение ответственному исполнителю заверенные копии первичных платежных документов, один экземпляр сводного реестра по объемам фактической реализации элитных семян и саженцев и один экземпляр договора купли-продажи - в течение 3 рабочих дней после завершения сроков приема документов. Результат – направляет в управление соответствующие документы;
5) управление проверяет представленные документы, составляет и утверждает сводный акт по объемам фактической реализации элитных семян и саженцев по области, определяет объемы причитающихся бюджетных средств, формирует сводную ведомость для выплаты бюджетных субсидий - в течение 10 рабочих дней. Результат - представление в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате с приложением счетов к оплате.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
9. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) канцелярия;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя;
4) аким;
5) МВК;
6) управление.
10. Для получения бюджетных субсидий на частичное возмещения затрат элитсемхозов за фактически приобретенные в зарубежных странах оригинальные семена кукурузы, сахарной свеклы, рапса, сои, овощных и кормовых культур:
1) канцелярия услугодателя принимает представленные документы в срок до 5 числа месяца, следующего за отчетным, но не позднее 10 ноября соответствующего года и направляет представленные документы руководителю услугодателя – 15 минут;
2) руководитель услугодателя – ознакамливается с представленными документами, определяет ответственного исполнителя, направляет документы ответственному исполнителю – 60 минут;
3) ответственный исполнитель услугодателя осуществляет проверяет достоверность представленных документов, утверждает реестр по объемам фактического приобретения услугополучателем оригинальных семян сельскохозяйственных растений, составляет сводный реестр по объемам фактического закупа оригинальных семян сельскохозяйственных растений по области и на основе установленных нормативов бюджетных субсидий определяет объемы средств, подлежащих к уплате услугополучателям, формирует ведомость для выплаты бюджетных субсидий услугополучателям за фактически приобретенные в зарубежных странах оригинальные семена кукурузы, сахарной свеклы, рапса, сои, овощных и кормовых культур, представляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате с приложением счетов к оплате в 2-х экземплярах - в течение 16 рабочих дней.

11. Көрсетілетін қызметті алушы оригинаторлар жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық аналық екпелерін отырғызу және жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің отырғызылған көп жылдық аналық екпелерінің аяқталмаған өндірісіне қызмет көрсету бойынша келтірілген шығындардың нәтижелері бойынша бюджеттік субсидияларды алу үшін:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі есепті айдан кейінгі айдың 5-і күніне дейінгі мерзімде, бірақ тиісті жылдың 30 қарашасынан кешіктірмей ұсынылған құжаттарды қабылдайды және ұсынылған құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды – 15 минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы ұсынылған құжаттармен танысып, жауапты орындаушыны айқындайды және құжаттарды жауапты орындаушыға жібереді – 60 минут;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы ұсынылған құжаттардың дұрыстығын тексереді, ведомость жасайды, аумақтық қазынашылық бөлімшеге шоттарды қоса отырып төлем шоттарының тізілімін береді – 15 жұмыс күні ішінде.
12. Нарықтық құн бойынша сатып алынған ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің элиталық дақылдарына бюджеттік субсидиялар алу үшін тұқымшарлар мен тұқымды тұтынушылар:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі жаздық дақылдар бойынша – тиісті жылдың 20 маусымына дейінгі, күздік дақылдар бойынша – тиісті жылдың 10 қарашасына дейінгі мерзімде ұсынылған құжаттарды қабылдайды, жаздық дақылдар бойынша ұсынылған құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына, ал күздік дақылдар бойынша құжаттарды ВАК-қа жолдайды – 15 минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы ұсынылған құжаттармен танысып, жауапты орындаушыны айқындайды және құжаттарды жауапты орындаушыға жібереді– 60 минут;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы ұсынылған құжаттардың дұрыстығын тексеріп, ВАК-қа жолдайды – 2 жұмыс күні;
4) ВАК ұсынылған құжаттарды тексереді, әрбір тұқымшарға және тұқым тұтынушыға элиталық тұқымның әрбір түрі бойынша алдын ала квоталарды қалыптастырады, оларды әкімге бекітуге жібереді - құжаттарды қабылдау мерзімі аяқталғаннан кейін 3 жұмыс күні ішінде;
5) әкім әрбір тұқымшарға және тұқым тұтынушыға элиталық тұқымның әрбір түрі бойынша алдын ала квоталарды бекітеді – құжаттарды алғаннан кейін 2 жұмыс күні ішінде;
6) басқарма ұсынылған құжаттарды тексереді, әрбір тұқымшарға және тұқым тұтынушыға элиталық тұқымның әрбір түрі бойынша квоталарды және облыс бойынша элиталық тұқымдардың нақты сатып алынған көлемдері бойынша жиынтық актіні бекітеді, бюджеттік субсидиялар төлеуге арналған жиынтық ведомость жасайды, аумақтық қазынашылық бөлімшеге төлем шоттарын қоса отырып төлем шоттарының тізілімін береді – 9 жұмыс күні ішінде.

11. Для получения бюджетных субсидий услугополучатели оригинаторы по результатам понесенных затрат по закладке маточников многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда и обслуживанию незавершенного производства заложенных маточников многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда:
1) канцелярия услугодателя принимает представленные документы в срок до 5 числа месяца, следующего за отчетным, но не позднее 30 ноября соответствующего года и направляет представленные документы руководителю услугодателя – 15 минут;
2) руководитель услугодателя – ознакамливается с представленными документами, определяет ответственного исполнителя и направляет документы ответственному исполнителю – 60 минут;
3) ответственный исполнитель услугодателя проверяет достоверность представленных документов, формирует ведомость, представляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате с приложением счетов - в течение 15 рабочих дней.
12. Для получения бюджетных субсидий за приобретенные по рыночной стоимости элитные семена сельскохозяйственных растений семхозы и потребители семян:
1) канцелярия услугодателя принимает представленные документы в срок до 20 июня соответствующего года - по яровым культурам, до 10 ноября соответствующего года - по озимым культурам, направление представленных документов по яровым культурам руководителю услугодателя, а по озимым культурам в МВК – 15 минут;
2) руководитель услугодателя – ознакамливается с представленными документами, определяет ответственного исполнителя и направляет документы ответственному исполнителю – 60 минут;
3) ответственный исполнитель услугодателя проверяет достоверность представленных документов и направляет в МВК – 2 рабочих дня;
4) МВК проверяет представленные документы, формирует предварительные квоты для каждого семхоза и потребителя семян по каждому виду элитных семян, направляет их на утверждение акиму - в течении 3 рабочих дней после завершения срока приема документов;
5) аким утверждает предварительные квоты для каждого семхоза и (или) потребителя семян по каждому виду элитных семян – в течение 2 рабочих дней после получения документов;
6) управление проверяет представленные документы, составляет и утверждает квоты для каждого семхоза и потребителя семян по каждому виду элитных семян и сводный акт по объемам фактического закупа элитных семян по области, формирует сводную ведомость для выплаты бюджетных субсидий, представляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате с приложением счетов к оплате - в течение 9 рабочих дней.

13. Жүгерінің, күнбағыстың, күріштің, қант қызылшасының, мақтаның және көшеттердің өткізілген элиталық тұқымдарына бюджеттік субсидиялар алу үшін:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі жаздық дақылдар бойынша – тиісті жылдың 20 маусымына дейінгі мерзімде, күздік дақылдар бойынша – тиісті жылдың 10 қарашасына дейінгі мерзімде ұсынылған құжаттарды қабылдайды және жаздық дақылдар бойынша ұсынылған құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жібереді – 15 минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы ұсынылған құжаттармен танысып, жауапты орындаушыны айқындайды және құжаттарды жауапты орындаушыға жібереді – 60 минут;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы ұсынылған құжаттардың дұрыстығын тексеріп, ВАК-қа жолдайды – 2 жұмыс күні;
4) ВАК ұсынылған бастапқы төлем құжаттарының көшірмелерін түпнұсқаларымен салыстырады және өзінің мөрімен куәландырады, бастапқы төлем құжаттарының куәландырылған көшірмелерін, элиталық тұқымдар мен көшеттердің нақты сатылған көлемі жөніндегі жиынтық тізілімнің бір данасын және сатып алу-сату шартының бір данасын жауапты орындаушыға сақтауға тапсырады – құжаттарды қабылдау мерзімі аяқталғаннан кейін 3 жұмыс күні ішінде;
5) басқарма ұсынылған құжаттарды тексереді, облыс бойынша элиталық тұқымдар мен көшеттердің нақты сатылған көлемі жөнінде жиынтық акт жасайды және бекітеді, тиесілі бюджет қаражатының көлемін айқындайды, бюджеттік субсидиялар төлеуге арналған жиынтық ведомость жасайды, аумақтық қазынашылық бөлімшеге төлем шоттарын қоса отырып төлем шоттарының тізілімін береді – 10 жұмыс күні ішінде.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің, көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылының толық сипаттамасы осы регламенттің 1, 2, 3, 4-қосымшаларына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
15. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде халыққа қызмет көрсету орталықтары және (немесе) ақпараттық жүйелерді пайдалану көзделмеген.
"Элиталық тұқымдарды субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымша
Элиттұқымшарлардың шетелдерден нақты сатып алған жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, сояның, көкөніс және жемшөп дақылдарының бірегей тұқымдарына жұмсаған шығындарын ішінара өтеуге бюджеттік субсидиялар алу үшін
"Элиталық тұқымдарды субсидиялау" мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы.
"Элиталық тұқымдарды субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымша
Жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық аналық екпелерін отырғызу және жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің отырғызылған көп жылдық аналық екпелерінің аяқталмаған өндірісіне қызмет көрсету бойынша шеккен шығындардың нәтижелері бойынша бюджеттік субсидияларды алу үшін
"Элиталық тұқымдарды субсидиялау" мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы.
"Элиталық тұқымдарды субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 3-қосымша
Нарықтық құн бойынша сатып алынған ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің элиталық дақылдарына бюджеттік субсидиялар алу үшін
"Элиталық тұқымдарды субсидиялау" мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы.
Элиталық тұқымдарды субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 4-қосымша
Жүгерінің, күнбағыстың, күріштің, қант қызылшасының, мақтаның және көшеттердің өткізілген элиталық тұқымдарына бюджеттік субсидиялар алу үшін"Элиталық тұқымдарды субсидиялау" мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы.
Шартты белгілер

13. Для получения бюджетных субсидий за реализованные элитные семена кукурузы, подсолнечника, риса, сахарной свеклы, хлопчатника и саженцев:
1) канцелярия услугодателя принимает представленные документы в срок до 20 июня соответствующего года - по яровым культурам, до 10 ноября соответствующего года - по озимым культурам и направляет представленные документы по яровым культурам руководителю услугодателя – 15 минут;
2) руководитель услугодателя – ознакамливается с представленными документами, определяет ответственного исполнителя и направляет документы ответственному исполнителю – 60 минут;
3) ответственный исполнитель услугодателя проверяет достоверность представленных документов и направляет в МВК – 2 рабочих дня;
4) МВК сверяет представленные копии первичных платежных документов с оригиналами и заверяет своей печатью, сдает на хранение ответственному исполнителю заверенные копии первичных платежных документов, один экземпляр сводного реестра по объемам фактической реализации элитных семян и саженцев и один экземпляр договора купли-продажи - в течение 3 рабочих дней после завершения сроков приема документов;
5) управление проверяет представленные документы, составляет и утверждает сводный акт по объемам фактической реализации элитных семян и саженцев по области, определяет объемы причитающихся бюджетных средств, формирует сводную ведомость для выплаты бюджетных субсидий, представляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате с приложением счетов к оплате - в течение 10 рабочих дней.
14. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 1, 2, 3, 4 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
15. Оказание услуги через центры обслуживания населения и (или) использование информационных систем в процессе оказания государственной услуги не предусмотрено.
Приложение 1 к Регламенту государственной услуги "Субсидирование элитных семян"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Субсидирование элитных семян" для получения бюджетных субсидий на частичное возмещения затрат элитсемхозов за фактически приобретенные в зарубежных странах оригинальные семена кукурузы, сахарной свеклы, рапса, сои, овощных и кормовых культур
Приложение 2 к Регламенту государственной услуги "Субсидирование элитных семян"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Субсидирование элитных семян" для получения бюджетных субсидий по результатам понесенных затрат по закладке маточников многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда и обслуживанию незавершенного производства заложенных маточников многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда.
Приложение 3 к Регламенту государственной услуги "Субсидирование элитных семян"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Субсидирование элитных семян" для получения бюджетных субсидий за приобретенные по рыночной стоимости элитные семена сельскохозяйственных растений
Приложение 4 к Регламенту государственной услуги "Субсидирование элитных семян"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Субсидирование элитных семян" для получения бюджетных субсидий за реализованные элитные семена кукурузы, подсолнечника, риса, сахарной свеклы, хлопчатника и саженцев.
Условные обозначения