Петропавл қаласының нысаналы топтарының тізбесін анықтау және нысаналы топтарға жататын тұлғалардың қосымша тізбесін белгілеу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық әкімдігінің 2014 жылғы 17 сәуірдегі N 586 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 16 мамырда N 2781 болып тіркелді. Күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы әкімінің аппарат басшысы 2015 жылғы 10 наурыздағы N 16.6.7/464 хаты)
Ескерту. Күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы әкімінің аппарат басшысы 10.03.2015 N 16.6.7/464 хаты).
"Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 5-бабы 2-тармағына, 7-бабы 1-тармағы 2) тармақшасына сәйкес, Петропавл қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2014 жылға арналған Петропавл қаласы тұрғындарының нысаналы топтарының келесі тізбесі анықталсын:
1) табысы аз адамдар;
2) жиырма бip жасқа дейінгі жастар;
3) балалар үйлерінің тәрбиеленушілері, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған жиырма үш жасқа дейінгі балалар;
4) кәмелетке толмаған балаларды тәрбиелеп отырған жалғызілікті, көп балалы ата-аналар;
5) Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіппен асырауында тұрақты күтімдi, көмекті немесе қадағалауды қажет етеді деп танылған адамдар бар азаматтар;
6) зейнеткерлік жас алдындағы адамдар (жасына байланысты зейнеткерлікке шығуға екі жыл қалған);
7) мүгедектер;
8) Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері қатарынан босаған адамдар;
9) бас бостандығынан айыру және (немесе) мәжбүрлеп емдеу орындарынан босатылған адамдар;
10) оралмандар;
11) жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарын бітірушілер;
12) жұмыс беруші-заңды тұлғаның таратылуына не жұмыс беруші-жеке тұлғаның қызметін тоқтатуына, қызметкерлер санының немесе штатының қысқаруына байланысты жұмыстан босатылған адамдар;
13) қылмыстық-атқару инспекциясының пробация қызметі есебіне алынған тұлғалар.
2. 2014 жылға арналған Петропавл қаласы халқының нысаналы топтарына жататын адамдардың мынадай қосымша тізбесі белгіленсін:
1) ұзақ уақыт жұмыс істемеген тұлғалар (бір жылдан астам);
2) жиырма бір жастан жиырма тоғыз жасқа дейінгі жастарды қоса;
3) елу жастан асқан тұлғалар;
4) уақытша және маусымдық жұмыстардың жұмыс шарттарының мерзімдері аяқталған тұлғалар.
3. "Петропавл қаласы халқының нысаналы топтарына жататын тұлғаларының қосымша тізбесін белгілеу туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы әкімдігінің 2010 жылғы 17 наурыздағы № 308 қаулысының күші жойылды деп танылсын (2010 жылғы 23 сәуірдегі нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде тіркелген № 13-1-177, 2010 жылғы 21 мамырдағы "Қызылжар нұры" № 23(285), 2010 жылғы 21 мамырдағы "Проспект СК" № 22 (332) газеттерінде жарияланған).

Об определении перечня целевых групп и установлении дополнительного перечня лиц, относящихся к целевым группам населения города Петропавловска
Постановление акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 17 апреля 2014 года N 586. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 16 мая 2014 года N 2781. Утратило силу (письмо руководителя аппарата акима города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 10 марта 2015 года N 16.6.7/464)
Сноска. Утратило силу (письмо руководителя аппарата акима города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 10.03.2015 N 16.6.7/464).
В соответствии с пунктом 2 статьи 5, подпунктом 2) пункта 1 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения", акимат города Петропавловска ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить следующий перечень целевых групп населения города Петропавловска на 2014 год:
1) малообеспеченные;
2) молодежь в возрасте до двадцати одного года;
3) воспитанники детских домов, дети-сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, в возрасте до двадцати трех лет;
4) одинокие, многодетные родители, воспитывающие несовершеннолетних детей;
5) граждане, имеющие на содержании лиц, которые в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, признаны нуждающимися в постоянном уходе, помощи или надзоре;
6) лица предпенсионного возраста (за два года до выхода на пенсию по возрасту);
7) инвалиды;
8) лица, уволенные из рядов Вооруженных Сил Республики Казахстан;
9) лица, освобожденные из мест лишения свободы и (или) принудительного лечения;
10) оралманы;
11) выпускники организаций высшего и послевузовского образования;
12) лица, высвобожденные в связи с ликвидацией работодателя - юридического лица либо прекращением деятельности работодателя - физического лица, сокращением численности или штата работников;
13) лица, состоящие на учете службы пробации уголовно-исполнительной инспекции.
2. Установить следующий дополнительный перечень лиц, относящихся к целевым группам населения города Петропавловска на 2014 год:
1) лица, длительно не работающие (более года);
2) молодежь в возрасте от двадцати одного до двадцати девяти лет включительно;
3) лица старше пятидесяти лет;
4) лица, у которых истек срок трудового договора в связи с завершением временных и сезонных работ.
3. Признать утратившим силу постановление акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 17 марта 2010 года № 308 "Об установлении дополнительного перечня лиц, относящихся к целевым группам населения города Петропавловска" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13-1-177 от 23 апреля 2010 года, опубликовано в газетах "Қызылжар нұры" от 21 мая 2010 года № 23 (285), "Проспект СК" от 21 мая 2010 года № 22(332).

4. "Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі нысаналы топтарға қосымша енгізілген тұлғаларды жұмыспен қамтуға жәрдемдесу және әлеуметтік қорғау жөніндегі шараларды уақытында қамтамасыз етсін.
5. jҚаулының орындалуын бақылау осы саланы басқаратын қала әкімінің орынбасарына жүктелсін.
6. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Петропавл қаласының әкімі
Т. Закариянов

4. Государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска" своевременно обеспечивать меры по содействию занятости и социальной защите лиц, отнесенных к целевым и дополнительному перечню лиц, отнесенных к целевым группам.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города курирующего данную сферу.
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования.
Аким
города Петропавловска
Северо-Казахстанской области
Т. Закарьянов