"Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2014-2016 жылдарға арналған бюджеті туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2013 жылғы 25 желтоқсандағы N 149 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық мәслихатының 2014 жылғы 11 сәуірдегі N 173 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Әділет басқармасында 2014 жылғы 28 сәуірде N 2684 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихаты аппаратының 2015 жылғы 2 ақпандағы N 12.2.6-18/23 хаты)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихаты аппаратының 02.02.2015 N 12.2.6-18/23 хаты).
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет Кодексінің 104-бабы 5-тармағы, 106-бабы 1-тармағы, 109-бабы 15-тармақтарына, "Нормативтік құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасы 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңының 21 бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2014-2016 жылдарға арналған бюджеті туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2013 жылғы 25 желтоқсандағы № 149 шешіміне (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2014 жылғы 21 қаңтарда № 2499 болып тіркелген, "Тайынша таңы" 2014 жылғы 7 ақпандағы № 5 аудандық газетінде, "Тайыншинские вести" 2014 жылғы 7 ақпандағы № 5 аудандық газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2014-2016 жылдарға арналған бюджеті (әрі қарай аудандық бюджет) тиісінше 12және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2014 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 4905073, 2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 713196 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 14011, 3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 111500 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 4066365, 9 мың теңге;
2) шығындар – 4938835, 8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 11312, 6 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 12982 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 1669, 4 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түскен түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 45075, 2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 45075,2 мың теңге.
займдардың түсімі – 12982 мың теңге;

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2013 года N 149 "О бюджете Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2014-2016 годы"
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 11 апреля 2014 года N 173. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 28 апреля 2014 года N 2684. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 2 февраля 2015 года N 12.2.6-18/23)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 02.02.2015 N 12.2.6-18/23).
В соответствии с пунктом 5 статьи 104, пунктом 1 статьи 106, пунктами 15 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьи 21 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах", маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области "О бюджете Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2014-2016 годы" от 25 декабря 2013 года № 149 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актах под № 2499 от 21 января 2014 года, опубликовано в районной газете от 7 февраля 2014 года "Тайынша таңы" № 5, в районной газете от 7 февраля 2014 года "Тайыншинские вести" № 5) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"Утвердить бюджет Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2014-2016 (далее бюджет района) годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы - 4905073, 2 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 713196 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 14011, 3 тысяч тенге;
поступление от продажи основного капитала - 111500 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 4066365, 9 тысяч тенге;
2) затраты – 4938835,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 11312,6 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты - 12982 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 1669, 4 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 45075,2 тысяч тенге
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 45075,2 тысяч тенге;
поступление займов - 12982 тысяч тенге;

займдарды өтеу – 1669, 4 мың теңге;
бюджеттік қаражаттардың пайдаланатын қалдығы – 33762, 6 мың теңге".
5 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. "2014 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 2546 мың теңге сомасында бекітілсін".
8 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. 2014 жылға арналған республикалық бюджеттен түсетін нысаналы трансферттер мынадай көлемдерде есепке алынсын:
1) 12291 мың теңге сомасында "Қазақстан Республикасының 2011-2020 жылдарға арналған білім беруді дамыту Мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 7 желтоқсандағы № 1118 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының 2011-2020 жылдарға арналған білім беруді дамыту Мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға, оның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде физика, химия, биология кабинеттерін оқу құралдарымен жабдықтауға – 12291 мың теңге;
2) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 75121 мың теңге;
3) үш деңгейлік жүйе бойынша біліктіліктерін арттырудан өткен мұғалімдердің еңбекақыларын көтеруге - 25504 мың теңге;
4) ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау жүйесін дамытуға - 166788 мың теңге;
5) инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға - 104264 мың теңге;
6) тұрғын үйді жобалау, салу және (немесе) сатып алуға - 181254 мың теңге;
7) сумен жабдықтау және су бұрғыш жүйесін дамытуға - 700000 мың теңге.
8) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне - 7691,1 мың теңге;
9) 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеміне - 315, 8 мың теңге;
10) мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемақы төлеміне – 138620 мың теңге".
мынадай мазмұндағы 12-1 тармақпен толықтырылсын:
"12-1. 8 қосымшаға сәйкес аудандық бюджеттің шығыстарында 2014 қаржы жылының басына қалыптасқан қаражаттардың еркін қалдықтарын бағыттау көзделсін";
көрсетілген шешімнің 14 қосымшалары осы шешімнің 12 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
көрсетілген шешімге 8 қосымшамен осы шешімнің 3 қосымшасына сәйкес толықтырылсын.
2. Осы шешім 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы
мәслихатының XXV сессиясының
төрағасы
М. Кақабаев
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының
хатшысы
Қ. Шәріпов
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының
2014 жылғы 11 сәуірдегі
N 173 шешіміне
1 қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының
2013 жылғы 25 желтоқсандағы
N 149 шешіміне
1 қосымша
2014 жылға арналған Тайынша ауданының бюджеті
са-
нат
сы-
нып
кіші
сы-
нып
Атауы
сомасы (мың теңге)
І. КІРІСТЕР

погашение займов- 1669, 4 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 33762,6 тысяч тенге.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2014 год в сумме 2 546 тысяч тенге";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Учесть целевые трансферты из республиканского бюджета на 2014 год в следующих размерах:
1) на реализацию Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2011-2020 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 7 декабря 2010 года №1118 "Об утверждении Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2011-2020 годы" в сумме 12291 тысяч тенге, в том числе:
12291 тысяч тенге - на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
2) 75121 тысяч тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
3) 25504 тысяч тенге - на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
4) на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах - 166788 тысяч тенге;
5) 104264 тысяч тенге - на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
6) 181254 тысяч тенге - на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья;
7) на развитие системы водоснабжения и водоотведения – 700000 тысяч тенге;
8) на выплату государственной адресной социальной помощи - 7691, 1 тысяч тенге;
9) на выплату государственных пособий на детей до 18 лет - 315, 8 тысяч тенге;
10) на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов - 138620 тысяч тенге".
дополнить пунктом 12-1 следующего содержания:
"12-1. Предусмотреть в расходах районного бюджета направление свободных остатков средств, сложившихся на начало 2014 финансового года согласно приложению 8";
приложения 14 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложений 12 к настоящему решению;
дополнить приложением 8 к указанному решению согласно приложению 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель
ХХV сессии маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
М. Кахабаев
Секретарь маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
К. Шарипов
Приложение 1
к решению маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
от 11 апреля 2014 года № 173
Приложение 1
к решению маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
от 25 декабря 2013 года № 149
Бюджет Тайыншинского района на 2014 год
Категория
сумма (тыс. тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. ДОХОДЫ