"Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2014-2016 жылдарға арналған бюджеті туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2013 жылғы 25 желтоқсандаңы № 149 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихатының 2014 жылғы 3 шілдедегі N 202 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 29 шілдеде N 2883 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихаты аппаратының 2015 жылғы 2 ақпандағы N 12.2.6-18/23 хаты)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихаты аппаратының 02.02.2015 N 12.2.6-18/23 хаты).
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 106-бабы 1-тармағы, 109-бабы 15-тармақтарына, 111-бабы 1-тармағы, "Нормативтік құқықтық актілер туралы" 1998 жылғы 24 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 21-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2014-2016 жылдарға арналған бюджеті туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2013 жылғы 25 желтоқсандағы № 149 шешіміне (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2014 жылғы 21 қаңтарда № 2499 болып тіркелген, "Тайынша Таңы" 2014 жылғы 7 ақпандағы № 5 аудандық газетінде, "Тайыншинские вести" 2014 жылғы 7 ақпандағы № 5 аудандық газеттінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2014-2016 жылдарға арналған бюджеті (әрі қарай аудандық бюджет) тиісінше 12және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2014 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 4933879,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 713196 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 14011,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 111500 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 4095172,6 мың теңге;
2) шығындар – 4971542,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 11312,6 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 12982 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1669,4 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 48975 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 48975 мың теңге.
займдардың түсімі – 12982 мың теңге;

О внесении изменений в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2013 года № 149 "О бюджете Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2014-2016 годы"
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 3 июля 2014 года N 202. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 29 июля 2014 года N 2883. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 2 февраля 2015 года N 12.2.6-18/23)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 02.02.2015 N 12.2.6-18/23).
В соответствии с пунктом 1 статьи 106, пунктами 15 статьи 109, пунктом 1 статьи 111 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьи 21 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах", маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области "О бюджете Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2014-2016 годы" от 25 декабря 2013 года № 149 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актах под № 2499 от 21 января 2014 года, опубликовано в районной газете от 7 февраля 2014 года "Тайынша таңы" № 5, в районной газете от 7 февраля 2014 года "Тайыншинские вести" № 5) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2014-2016 (далее бюджет района) годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы - 4933879,9 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 713196 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 14011,3 тысяч тенге;
поступление от продажи основного капитала - 111500 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 4095172,6 тысяч тенге;
2) затраты - 4971542,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 11312,6 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты - 12982 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 1669,4 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 48975 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 48975 тысяч тенге;
поступление займов - 12982 тысяч тенге;

займдарды өтеу – 1669,4 мың теңге;
бюджеттік қаражаттардың пайдаланатын қалдығы – 37662,4 мың теңге".
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. 2014 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 367,3 мың теңге сомасында бекітілсін.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. 2014 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен түсетін нысаналы трансферттер есептелсін, оның ішінде:
1) сумен жабдықтау және су бұрғыш жүйесін дамытуға - 77778 мың теңге;
2) "Жұмыспен қамту-2020 Жол картасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 19 маусымдағы № 639 қаулысымен бекітілген жұмыспен қамту - 2020 Жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыруға – 15791 мың теңге;
3) ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау жүйесін дамытуға - 18532 мың теңге;
4) тұрғын үйді жобалау, салу және (немесе) сатып алуға - 99002 мың теңге;
5) инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға - 11585 мың теңге;
6) жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізуге - 3633,7 мың теңге;
7) "Арман" денсаулық нығайту орталығы" Коммуналдық Мемлекеттіқ Мекемені ұстауға - 15882 мың теңге.";
12-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12-1. 8-қосымшаға сәйкес 2013 қаржы жылы ағымында толық пайдаланылмаған, 2014 қаржы жылының басына қалыптасқан қаражаттардың еркін қалдықтарын бағыттау және республикалық және облыстық бюджеттердің нысаналы трансферттерін қайтару аудандық бюджеттің шығыстарында қарастырылсын.";
көрсетілген шешімнің 148-қосымшалары осы шешімнің 123-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы
мәслихатының XXVIII сессияның
төрағасы
Ж. Габдулин
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы
мәслихатының хатшысы
Қ. Шәріпов

погашение займов - 1669,4 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 37662,4 тысяч тенге.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2014 год в сумме 367,3 тысяч тенге.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Учесть в бюджете района на 2014 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета, в том числе:
1) на развитие системы водоснабжения и водоотведения - 77778 тысяч тенге;
2) на ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2013 года № 639 "Об утверждении Дорожной карты занятости 2020" - 15791 тысяч тенге;
3) на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах - 18532 тысяч тенге;
4) на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья - 99002 тысяч тенге;
5) на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры - 11585 тысяч тенге;
6) на проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных - 3633,7 тысяч тенге;
7) на содержание Коммунального Государственного Учреждения "Оздоровительный центр "Арман" - 15882 тысяч тенге.";
пункт 12-1 изложить в следующей редакции:
"12-1. Предусмотреть в расходах районного бюджета направление свободных остатков средств, сложившихся на начало 2014 финансового года и возврат целевых трансфертов республиканского и областного бюджетов, недоиспользованных в течение 2013 финансового года согласно приложению 8.";
приложения 148 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложений 123 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель
ХХVIII сессии маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
Ж. Габдулин
Секретарь маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
К. Шарипов

311818,6
004
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу
116016
007
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
1000
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
185320
072
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде тұрғын жай салуға және (немесе) сатып алуға және инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) сатып алуға берілетін нысаналы даму трансферттері
1073
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
140741
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкiмiнiң аппараты
18794
006
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмыстарын қолдау
18794
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
76339
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8227
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
16541,1
006
Аудандық (қалалық) кітапханалардың жұмыс істеуі
50072,9
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықтарының басқа да тілдерін дамыту
1498
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
23928
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7305
002
Газеттер мен журналдар арқылы мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
11534
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
5089
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
13680
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8134
006
Аудан (облыстық маңызы бар қаланың) деңгейінде спорт жарыстарын өткізу
246
007
Әр түрлі спорт түрлері бойынша (аудан, облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерін дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
5300
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
8000
011
Мәдениет объектілерін дамыту
8000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
116212,4
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
10026,7
001
Аудан (облыстық манызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9926,7
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
100
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі

311818,6
004
Проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
116016
007
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
1000
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
185320
072
Строительство и (или) приобретение служебного жилища, развитие и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры и строительство, приобретение, достройка общежитий для молодежи в рамках Дорожной карты занятости 2020
1073
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
140741
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
18794
006
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
18794
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
76339
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
8227
003
Поддержка культурно-досуговой работы
16541,1
006
Функционирование районных (городских) библиотек
50072,9
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
1498
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
23928
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
7305
002
Услуги по проведению государственной информационной политики через газеты и журналы
11534
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
5089
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
13680
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
8134
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
246
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
5300
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
8000
011
Развитие объектов культуры
8000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
116212,4
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
10026,7
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
9926,7
007
Капитальные расходы государственного органа
100
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)

106185,7
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19067
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
1000
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
1000
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
6950
011
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
3633,7
012
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
500
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
71618
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
2417
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
16952
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
16952
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8105
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
8847
12
Көлік және коммуникация
23927
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
20115
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
20115
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3812
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
512
024
Кентiшiлiк (қалаiшiлiк), қала маңындағы ауданiшiлiк қоғамдық жолаушылар тасымалдарын ұйымдастыру
580,8
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
2719,2
13
Басқалар
53663,3
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкiмiнiң аппараты
33357
040
"Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
33357
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
11316
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11316
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
367,3
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
367,3
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі

106185,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
19067
006
Организация санитарного убоя больных животных
1000
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
1000
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
6950
011
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезным животных
3633,7
012
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
500
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
71618
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
2417
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
16952
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
16952
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
8105
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
8847
12
Транспорт и коммуникации
23927
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
20115
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
20115
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3812
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
512
024
Организация внутрипоселковых (внутригородских), пригородных и внутрирайонных общественных пассажирских перевозок
580,8
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
2719,2
13
Прочие
53663,3
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
33357
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"
33357
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
11316
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
11316
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
367,3
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
367,3
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)