"Ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентiн бекіту туралы
Атырау облысы әкімдігінің 2014 жылғы 20 наурыздағы № 82 қаулысы. Атырау облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 29 сәуірде № 2900 тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы әкімдігінің 2015 жылғы 17 шілдедегі № 222 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы әкімдігінің 17.07.2015 № 222 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО ескертпесі:
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңының 16–бабының 13-тармақтарына сәйкес Атырау облысы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес "Ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентi бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Т.Ә. Шәкімовке жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі, бірақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 137 "Діни қызмет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" қаулысының қолданысқа енгізілуінен бұрын емес.
Облыс әкімі
Б. Ізмұхамбетов
Атырау облысы әкімдігінің
2014 жылғы 20 наурыздағы № 82
қаулысына қосымша
Атырау облысы әкімдігінің
2014 жылғы 20 наурыздағы № 82
қаулысымен бекітілген
"Ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Атырау облыстық әкімдігімен ("Атырау облысы Дін істері басқармасы" мемлекеттік мекемесінің келісімі бойынша, Атырау облысы Сәулет және қала құрылысы басқармасымен) (бұдан әрі – қызмет көрсетуші) көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беруді "Атырау облысы Сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Басқарма) жүзеге асырады.
2..Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.

Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача решения о строительстве культовых зданий (сооружений) и определении их месторасположения, а также перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения)"
Постановление областного акимата Атырауской области от 20 марта 2014 года № 82. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 29 апреля 2014 года № 2900. Утратило силу постановлением акимата Атырауской области от 17 июля 2015 года № 222
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Атырауской области от 17.07.2015 № 222 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии c пунктами 1 и 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Атырауской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить регламент государственной услуги "Выдача решения о строительстве культовых зданий (сооружений) и определении их месторасположения, а также перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения)", согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Шакимова Т.А. - заместителя акима области.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, но не ранее введения в действие постановления Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года № 137 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере религиозной деятельности".
Аким области
Б. Измухамбетов
Приложение к постановлению
акимата Атырауской области
от 20 марта 2014 года № 82
Утвержден постановлением
акимата Атырауской области
от 20 марта 2014 года № 82
Регламент государственной услуги "Выдача решения о строительстве культовых зданий (сооружений) и определении их месторасположения, а также перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения)"
Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача решения о строительстве культовых зданий (сооружений) и определении их месторасположения, а также перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения)" (далее – государственная услуга) оказывается Акиматом Атырауской области (государственным учреждением "Управление архитектуры и градостроительства Атырауской области" по согласованию с государственным учреждением "Управление по делам религий Атырауской области") (далее - услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется государственным учреждением "Управление архитектуры и градостроительства Атырауской области" (далее - Управление).
2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.

3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесi – облыстың жергілікті атқарушы органдарының ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу, олардың орналасатын жерін айқындау, немесе үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешімі немесе Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 137 қаулысымен бекітілген "Діни қызмет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Стандарттың (бұдан әрі - Стандарт10-тармағында көзделген жағдайда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
2. Мемлекеттiк қызметті көрсету үдерісінде қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлердің) іс-қимыл тәртiбiн сипаттау
4. Стандарттың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдерді (іс-қимылды) бастау үшін негіз болып табылады.
5. Тұтынушыдан мемлекеттік қызметті алу үшін сұрау салу түскен сәттен бастап және мемлекеттік қызмет қорытындысы берілген сәтке дейінгі мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) Басқарманың қызметкері құжаттарды қабылдайды, құжаттардың Стандарттың 9-тармағына сәйкестігін тексереді. Егер құжаттар көрсетілген талапқа сай болса, онда (қызмет алушыға) қызмет берушінің тіркеу мөртабаны қойылған (кіріс нөмірі, күні) арызының көшірмесі беріледі және облыс әкіміне немесе оның міндетін атқарушы тұлғаға бұрыштама қою үшін жолдайды (1 жұмыс күні ішінде);
2) Облыс әкімі немесе оның міндетін атқарушы тұлға құжаттармен танысады және басқарманың басшысына жолдайды (1 жұмыс күні ішінде);
3) Басқарма басшысы құжаттармен танысады және жауапты орындаушыны белгілейді (1 жұмыс күні ішінде);
4) Басқарманың қызметкері құжаттарды зерделейді және келісім алу үшін "Атырау облысы Дін істері басқармасы" мемлекеттік мекемесіне (бұдан әрі - Уәкілетті орган) жолдайды (1 жұмыс күні ішінде);
5) Уәкілетті органның қызметкері құжаттарды қабылдайды, құжаттарға бұрыштама қою үшін басшыға жолдайды (30 минут);
6) Уәкілетті орган басшысы құжаттармен танысады және жауапты орындаушыны белгілейді (30 минут);
7) Уәкілетті органның жауапты орындаушысы құжаттарды зерделейді және қарау нәтижесін дайындайды (келісім, не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауап) және басшыға жолдайды (4 күнтізбелік күн ішінде);
8) Уәкілетті орган басшысы құжаттың нәтижесіне қол қояды және жауапты орындаушыға жолдайды (30 минут);
9) Уәкілетті органның жауапты орындаушысы қол қойылған құжат нәтижесін Басқармаға жолдайды (30 минут);

3. Результат оказания государственной услуги – решение местного исполнительного органа области о строительстве культовых зданий (сооружений), определении их месторасположения или о перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения) (далее - решения), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случае и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта государственной услуги, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года за № 137 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере религиозной деятельности" (далее - Стандарт).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является заявление по форме согласно
приложению 1 к Стандарту.
5. Этапы оказания государственной услуги с момента получения запроса от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) работник Управления принимает документы, производит проверку документов на соответствие пункту 9 Стандарта. Если документы соответствуют указанным требованиям, то выдается копия заявления получателю со штампом регистрации (входящий номер, дата) услугодателя и направляет акиму области либо заменяющему его лицо для наложения резолюции (в течении дня);
2) аким области либо заменяющий его лицо ознакамливается с документами и направляет руководителю Управления (в течении дня);
3) руководитель Управления ознакамливается с документами и определяет ответственного исполнителя (в течении дня);
4) работник Управления изучает документы и направляет их на согласование в государственное учреждение "Управление по делам религий Атырауской области" (далее – Уполномоченный орган) (в течении дня);
5) работник Уполномоченного органа принимает документы, направляет документы к руководителю для резолюции (30 минут);
6) руководитель Уполномоченного органа ознакамливается с документами и определяет ответственного исполнителя (30 минут);
7) ответственный исполнитель Уполномоченного органа изучает документы и подготавливает результат рассмотрения (согласование, либо письменный мотивированный ответ об отказе) и направляет руководителю (в течение 4 календарных дней);
8) руководитель Уполномоченного органа подписывает результат рассмотрения и направляет ответственному исполнителю (30 минут);
9) ответственный исполнитель Уполномоченного органа направляет подписанный результат рассмотрения в Управление (30 минут);

10) Уәкілетті органнан құжаттарды алғаннан кейін Басқарма басшысы шешім қабылдау немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды және Басқарманың қызметкеріне қарау нәтижесін дайындау үшін жолдайды (1 жұмыс күні ішінде);
11) Басқарма қызметкері шешім жобасын дайындайды немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жауап қабылдайды және Басқарма басшысына қол қою (келісім беру) үшін жолдайды (30 минут);
12) Басқарма басшысы шешім жобасына немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жауапқа қол қояды (келісім береді) және Басқарма қызметкеріне жолдайды (30 минут ішінде);
13) Басқарма қызметкері шешім жобасына тиісті мемлекеттік мекемелерден, облыс әкімі орынбасарларынан келісім алады және облыс әкіміне қол қою үшін жолдайды (16 күнтізбелік күннің ішінде) немесе қызмет алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жауапты жолдайды (1 жұмыс күні ішінде);
14) облыс әкімі шешімге қол қояды және оны Басқармаға жолдайды (1 жұмыс күні ішінде);
15) Басқарманың қызметкері бекітілген шешімді қабылдайды және оны қызмет алушыға (немесе оның сенімхат негізіндегі өкіліне) береді (1 жұмыс күні ішінде).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі ҚФБ) қатыстырылған:
1) Басқарма қызметкері;
2) басқарма басшысы;
3) облыс әкімі немесе оның міндетін атқарушы тұлға;
4) уәкілетті органның жауапты қызметкері;
5) Уәкілетті органның басшысы;
7. Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (әрекеттер) кезектiлiгiнiң сипаттамасы осы регламенттiң 1-қосымшасында келтiрiлген.
8. "Ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
Ескерту. Регламент 8-тармақпен толықтырылды - Атырау облысы әкімдігінің 29.08.2014 № 258 қаулысымен.
"Ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу
және олардың орналасатын жерін айқындау,
сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат
үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу
(функционалдық мақсатын өзгерту) туралы
шешім беру" мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 1-қосымша
ҚФБ мен мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік әрекеттердің қисынды дәйектілігі арасындағы өзара іс-қимылды көрсететін сызба
"Ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу
және олардың орналасатын жерін айқындау,
сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат
үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу
(функционалдық мақсатын өзгерту) туралы
шешім беру" мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 2-қосымша
"Ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы

10) после получения документов от Уполномоченного органа руководитель Управления принимает решение о выдаче решения либо мотивированном ответе об отказе в оказании государственной услуги и направляет работнику Управления для подготовки результата рассмотрения (в течении дня);
11) работник Управления подготавливает проект решения либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги и направляет к руководителю Управления для подписания (согласование) (30 минут);
12) руководитель Управления подписывает (согласовывает) проект решения либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги и направляет работнику Управления (в течении 30 минут);
13) работник Управления получает согласование на проект решения от соответствующих государственных органов, заместителей акима области и направляет на подписание акиму области (в течении 16 календарных дней) либо выдает мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги услугополучателью (в течении дня);
14) аким подписывает решение и направляет его в Управление (в течении дня);
15) работник Управления принимает утвержденное решение и выдает его услугополучателю (либо представителю по доверенности) (в течении дня).
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) работник Управления;
2) руководитель Управления;
3) аким области либо заменяющий его лицо;
4) ответственный исполнитель Уполномоченного органа;
5) руководитель Уполномоченного органа;
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
8. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача решения о строительстве культовых зданий (сооружений) и определении и месторасположения, а также перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения)" приведен в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 8 в соответствии с постановлением акимата Атырауской области от 29.08.2014 № 258.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги "Выдача
решения о строительстве культовых
зданий (сооружений), определении
их месторасположения, а также
перепрофилировании (изменении
функционального назначения) зданий
(сооружений) в культовые здания
(сооружения), по согласованию с
уполномоченным органом в сфере
религиозной деятельности"
Схемы, отражающие взаимодействие между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги "Выдача
решения о строительстве культовых
зданий (сооружений), определении
их месторасположения, а также
перепрофилировании (изменении
функционального назначения) зданий
(сооружений) в культовые здания
(сооружения), по согласованию с
уполномоченным органом в сфере
религиозной деятельности"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача решения о строительстве культовых зданий (сооружений) и определении их месторасположения, а также перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения)

Ескерту. Регламент 2-қосымшамен толықтырылды - Атырау облысы әкімдігінің 29.08.2014 № 258 қаулысымен.
Кестенің жалғасы

Сноска. Регламент дополнен приложением 2 в соответствии с постановлением акимата Атырауской области от 29.08.2014 № 258.