Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы
Атырау облысы әкімдігінің 2014 жылғы 23 мамырдағы № 154 қаулысы. Атырау облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 23 маусымда № 2941 болып тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы әкімдігінің 2015 жылғы 12 маусымдағы № 182 қаулысымен
РҚАО ескертпесі:
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы әкімдігінің 12.06.2015 № 182 қаулысымен (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңының 16-бабының 3–тармағына сәйкес Атырау облысы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес "Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес "Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
3) осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес "Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекіту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
4) осы қаулының 4-қосымшасына сәйкес "Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
5) осы қаулының 5-қосымшасына сәйкес "Суармалы егiстiктi суарылмайтын алқап түрлерiне ауыстыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Атырау облысы әкімінің бірінші орынбасары Ғ. Дүйсембаевқа жүктелсін.
3. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі, бірақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 16 сәуірдегі № 358 "Жер қатынастары, геодезия және картография саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" қаулысының қолданысқа енгізілуінен бұрын емес.
Облыс әкімі
Б. Ізмұхамбетов
Атырау облысы әкімдігінің
2014 жылғы 23 мамырдағы № 154
қаулысына 1-қосымша
Атырау облысы әкімдігінің
2014 жылғы 23 мамырдағы № 154
қаулысымен бекітілген
"Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер

Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере земельных отношений
Постановление Акимата Атырауской области от 23 мая 2014 года № 154. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 23 июня 2014 года № 2941. Утратило силу постановлением акимата Атырауской области от 12 июня 2015 года № 182
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Атырауской области от 12.06.2015 № 182 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Атырауской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) регламент государственной услуги "Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством" согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) регламент государственной услуги "Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ" согласноприложению 2 к настоящему постановлению;
3) регламент государственной услуги "Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков" согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
4) регламент государственной услуги "Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка" согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
5) регламент государственной услуги "Выдача разрешений на перевод орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий" согласно приложению 5 к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Дюсембаева Г. – первого заместителя акима Атырауской области.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, но не ранее введения в действиепостановления Правительства Республики Казахстан от 16 апреля 2014 года № 358 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений, геодезии и картографии".
Аким области
Б. Измухамбетов
Приложение 1 к постановлению
акимата Атырауской области
от 23 мая 2014 года № 154
Утвержден постановлением
акимата Атырауской области
от 23 мая 2014 года № 154
Регламент государственной услуги "Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством"
1. Общие положения

1. "Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Атырау облысы Жер қатынастары басқармасы" мемлекеттік мекемесі, Атырау қаласы мен аудандардың жер қатынастары бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат агенттігінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесі - жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнының бекітілген актісі.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) iс-қимылдар тәртiбiн сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдерді (іс-қимылды) бастау үшін негіз Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2014 жылғы 16 сәуірдегі № 358 "Жер қатынастары, геодезия және картография саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - Стандарт1-қосымшасына сәйкес өтініш немесе көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) көрсетілетін қызмет берушінің кеңсе қызметкері келіп түскен құжаттарды тіркейді және 15 (он бес) минут ішінде басшыға береді;
2) басшы келіп түскен құжаттармен танысады және 15 (он бес) минут ішінде орындау үшін маманға жолдайды;
3) маман келіп түскен құжаттарды қарайды, мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін дайындайды және 3 (үш) жұмыс күні ішінде қол қою үшін басшыға жолдайды;
4) басшы мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесіне қол қояды және 15 (он бес) минут ішінде кеңсеге жолдайды;
5) көрсетілетін қызмет берушінің кеңсе қызметкері 15 (он бес) минут ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға немесе көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін ХҚО шабарманға береді.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
6. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесіне келесі құрылымдық–функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) тартылады:
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
басшы;
маман.

1. Государственная услуга "Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством" (далее – государственная услуга) оказывается государственным учреждением "Управление земельных отношений Атырауской области", отделами земельных отношений районов и города Атырау (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результатов государственной услуги осуществляются через:
канцелярию услугодателя;
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Агентства Республики Казахстан по связи и информации (далее – ЦОН).
2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги – утвержденный акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является заявление по форме согласно приложению 1 к Стандарту государственной услуги, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 апреля 2014 года № 358 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений, геодезии и картографии" (далее – Стандарт) или заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя.
5. Этапы оказания государственной услуги:
1) работник канцелярии услугодателя регистрирует поступившие документы и передает руководителю в течение 15 (пятнадцати) минут;
2) руководитель осуществляет ознакомление с поступившими документами и отправляет специалисту на исполнение в течение 15 (пятнадцати) минут;
3) специалист рассматривает поступившие документы, готовит результат государственной услуги и направляет на подпись руководителю в течение 3 (трех) рабочих дней;
4) руководитель подписывает результат государственной услуги и направляет в канцелярию в течение 15 (пятнадцати) минут;
5) работник канцелярии регистрирует и выдает услугополучателю либо передает результат государственной услуги курьеру ЦОНа для выдачи услугополучателю в течение 15 (пятнадцати) минут.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
работник канцелярии услугодателя;
руководитель;
специалист.

7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету бойынша рәсімдер (іс-қимыл) реттілігінің сипаттамасы осы Регламенттің 1-қосымшасында және "Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестері анықтамалығы 3-қосымшасында келтірілген.
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесінде халыққа қызмет орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
8. ХҚО арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету бойынша қадамдық әрекеттер мен шешімдер (ХҚО арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы Регламетке 2-қосымшада келтірілген):
1) 1-процесс – ХҚО қызметкері көрсетілетін қызметті алушыдан Стандарттың 9-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды қабылдайды, құжаттар топтамасы толық ұсынылмаған жағдайда оларды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді;
2) 2-процесс – егер құжаттар толық болса, ХҚО қызметкері құжаттарды тіркейді және көрсетілген қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді:
3) 3-процесс – ХҚО қызметкері құжаттарды ХҚО-ның жинақтаушы секторына береді және мәліметтерді ХҚО ақпараттық жүйесіне енгізеді (15 (он бес) минут ішінде);
4) 4-процесс – жинақтаушы сектор құжаттарды жинайды, тізілім жасақтайды және құжаттарды ХҚО шабарманы арқылы көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды (1 (бір) күн ішінде);
5) 5-процесс - ХҚО шабарманы құжаттарды көрсетілін қызметті берушінің кеңсесіне береді (1 (бір) күн ішінде);
6) 6-процесс – көрсетілетін қызметті беруші ХҚО-дан құжаттарды алғаннан кейін осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету кезеңдерін өтеді (3 (үш) жұмыс күні ішінде);
7) 7-процесс – ХҚО шабарманы мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін жинақтаушы секторға береді (15 (он бес) минут ішінде);
8) 8-процесс – ХҚО жинақтаушы секторының қызметкері сканерлік штрих-кодтың көмегімен көрсетілетін қызметті берушіден алынған құжаттарды ХҚО ақпараттық жүйесінде белгілейді (15 (он бес) минут ішінде);
9) 9-процесс - жинақтаушы сектор мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін ХҚО инспекторына береді (30 (отыз) минут ішінде);
10) 10-процесс - ХҚО инспекторы мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға береді (1 (бір) күн ішінде).
"Мемлекет жеке меншікке сататын нақты
жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау)
құнын бекіту" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдер (іс-қимыл) кезектілігін сипаттау
"Мемлекет жеке меншікке сататын нақты
жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау)
құнын бекіту" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 2-қосымша
ХҚО арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
Кесте. Шартты белгілер
"Мемлекет жеке меншікке сататын нақты
жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау)
құнын бекіту" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту"
Атырау облысы әкімдігінің
2014 жылғы 23 мамырдағы № 154
қаулысына 2-қосымша
Атырау облысы әкімдігінің
2014 жылғы 23 мамырдағы № 154
қаулысымен бекітілген
"Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

7. Описание последовательности процедур (действий) по оказанию государственной услуги приведено в приложении 1 и справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством" в приложении 3 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
8. Пошаговые действия и решения по оказанию государственной услуги (диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через ЦОН приведена в приложении 2 к настоящему регламенту) через центр:
1) процесс 1 – работник ЦОНа принимает от услугополучателя необходимые документы, указанные в пункте 9 Стандарта, в случае предоставления неполного пакета документов, выдает расписку об отказе в их принятии;
2) процесс 2 – если документы полные, работник ЦОНа регистрирует документы и выдает расписку услугополучателю о приеме соответствующих документов;
3) процесс 3 – работник ЦОНа передает документы в накопительный сектор ЦОНа и вводит данные в информационную систему ЦОНа (в течение 15 (пятнадцати) минут);
4) процесс 4 – накопительный сектор собирает документы, составляет реестр и передает документы услугодателю через курьера ЦОНа (в течение 1 (одного) дня);
5) процесс 5 – курьер ЦОНа передает документы в канцелярию услугодателя (в течение 1 (одного) дня);
6) процесс 6 – услугодатель после получения документов с ЦОНа проходит этапы оказания государственной услуги, указанные в пункте 5 настоящего Регламента (в течение 3 (трех) рабочих дней);
7) процесс 7 – курьер ЦОНа передает результат государственной услуги в накопительный сектор (в течение 15 (пятнадцати) минут);
8) процесс 8 – работник накопительного сектора ЦОНа с помощью сканерного штрих-кода отмечает полученные документы от услугодателя в информационную систему ЦОНа (в течение 15 (пятнадцати) минут);
9) процесс 9 – накопительный сектор передает результат государственной услуги инспектору ЦОНа (в течение 30 (тридцати) минут);
10) процесс 10 – инспектор ЦОНа выдает услугополучателю результат государственной услуги (в течение 1 (одного) дня).
Приложение 1 к Регламенту
государственной услуги "Утверждение
кадастровой (оценочной) стоимости
конкретных земельных участков,
продаваемых в частную
собственность государством"
Описание последовательности процедур (действий) по оказанию государственной услуги
Приложение 2 к Регламенту
государственной услуги "Утверждение
кадастровой (оценочной) стоимости
конкретных земельных участков,
продаваемых в частную
собственность государством"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через ЦОН
Таблица. Условные обозначения
Приложение 3 к Регламенту
государственной услуги "Утверждение
кадастровой (оценочной) стоимости
конкретных земельных участков,
продаваемых в частную
собственность государством"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги" утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством"
Приложение 2 к постановлению
акимата Атырауской области
от 23 мая 2014 года № 154
Утвержден постановлением
акимата Атырауской области
от 23 мая 2014 года № 154
Регламент государственной услуги "Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ"

1. Жалпы ережелер
1. "Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Атырау облысының, аудандар мен Атырау қаласының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі немесе www.elicense.kz "Е-лицензиялау" веб-порталы (бұдан әрі – портал);
2) Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат агенттігінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО);
3) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру туралы өкім (бұдан әрі – рұқсат).
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) iс-қимылдар тәртiбiн сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдерді (іс-қимылды) бастау үшін негіз Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2014 жылғы 16 сәуірдегі № 358 "Жер қатынастары, геодезия және картография саласындағы Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі - стандарт1-қосымшасына сәйкес өтініш немесе көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) көрсетілетін қызмет берушінің кеңсе қызметкері келіп түскен құжаттарды тіркейді және құжаттар топтамасын 15 (он бес) минут ішінде басшыға береді;
2) көрсетілетін қызмет берушінің басшысы немесе оны алмастыратын тұлға құжаттың мазмұнымен танысады, бұрыштама қояды және 15 (он бес) минут ішінде орындау үшін жер қатынастары жөніндегі жергілікті уәкілетті органның басшысына жолдайды;
3) жер қатынастары жөніндегі жергілікті уәкілетті органының басшысы құжаттың мазмұнымен танысады, бұрыштама қояды және 15 (он бес) минут ішінде орындау үшін маманға жолдайды;
4) маман құжаттардың заңнамаға сәйкестігін қарап (қажет болған жағдайда ерекше қорғалатын табиғи аумақтар және орман қоры жерлері саласындағы уәкілетті органға келісу үшін жолдайды) жергілікті атқарушы орган шешімінің жобасын дайындайды, облыс әкімдігімен келіседі және 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде басшыға қол қоюға жолдайды;

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ" (далее – государственная услуга) оказывается местными исполнительными органами Атырауской области, районов и города Атырау (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результатов государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя посредством канцелярии или веб-портала "Е-лицензирование" www.elicense.kz (далее – портал);
2) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Агентства Республики Казахстан по связи и информации (далее – ЦОН);
3) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – веб-портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – распоряжение о выдаче разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ (далее – разрешение).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является заявление согласно приложению 1 к настоящему Стандарту государственной услуги, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 апреля 2014 года № 358 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений, геодезии и картографии" (далее – Стандарт) или заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя.
5. Этапы оказания государственной услуги:
1) работник канцелярии услугодателя регистрирует поступившую документацию и передает пакет документов руководителю в течении 15 (пятнадцати) минут;
2) руководитель услугодателя, либо лицо его заменяющее ознакамливается с содержанием документа, налагает резолюцию и отправляет руководителю местного уполномоченного органа по земельным отношениям на исполнение в течении 15 (пятнадцати) минут;
3) руководитель местного уполномоченного органа по земельным отношениям ознакамливается с содержанием документа, налагает резолюцию и отправляет специалисту на исполнение в течении 15 (пятнадцати) минут;
4) специалист рассмотрев документ на соответствие законодательству (при необходимости направляет на согласование в уполномоченные органы в области особо охраняемых природных территорий и землями лесного фонда) подготавливает проект решения местного исполнительного органа, согласовывает с акиматом области и направляет на подпись руководителю в течении 8 (восьми) рабочих дней;

5) көрсетілетін қызмет берушінің басшысы жергілікті атқарушы органның шешіміне қол қояды және 1 (бір) жұмыс күні ішінде кеңсеге жолдайды;
6) көрсетілетін қызмет берушінің кеңсе қызметкері мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін тіркейді және қызметті алушыға беру үшін 1 (бір) жұмыс күні ішінде ХҚО шабарманына береді.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
6. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесіне келесі құрылымдық–функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) тартылады:
көрсетілетін қызмет берушінің кеңсе қызметкері;
басшы;
маман;
жер қатынастары жөніндегі жергілікті уәкілетті органның басшысы.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету бойынша рәсімдер (іс-қимыл) реттілігінің сипаттамасы осы Регламенттің 1-қосымшасында және "Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестері анықтамалығы 4-қосымшасында келтірілген.
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесінде халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
8. ХҚО арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету кезеңдері (мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы осы Регламетке 2-қосымшада келтірілген):
1) 1-процесс – көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады;
2) 2-процесс – ХҚО инспекторы көрсетілетін қызметті алушыдан қажетті құжаттарды қабылдайды, құжаттар топтамасы толық ұсынылмаған жағдайда оларды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді, егер құжаттар толық болса, оларды тіркейді және көрсетілген қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді (қызмет алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты өтініш білдірген күні - 15 (он бес) минуттан артық емес);
3) 3-процесс – ХҚО инспекторы қабылданған құжаттарды ХҚО-ның жинақтаушы секторына береді және мәліметтерді ХҚО ақпараттық жүйесіне енгізеді (15 (он бес) минут ішінде);
4) 4-процесс – жинақтаушы сектор құжаттарды жинайды, тізілім жасақтайды және құжаттарды ХҚО шабарманы арқылы көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды (1 (бір) жұмыс күні ішінде);
5) 5-процесс - ХҚО шабарманы құжаттарды қызмет берушінің кеңсесіне береді (1 (бір) жұмыс күні ішінде);
6) 6-процесс – көрсетілетін қызметті беруші ХҚО-нан құжаттарды алғаннан кейін осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету кезеңдерін өтеді (9 (тоғыз) жұмыс күні ішінде);

5) руководитель услугодателя подписывает решение местного исполнительного органа и направляет в канцелярию в течении 1 (одного) рабочего дня;
6) работник канцелярии услугодателя регистрирует и передает результат государственной услуги курьеру ЦОНа для выдачи услугополучателю в течении 1 (одного) рабочего дня.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
работник канцелярии услугодателя;
руководитель услугодателя;
специалист;
руководитель местного уполномоченного органа по земельным отношениям.
7. Описание последовательности процедур (действий) по оказанию государственной услуги приведено в приложении 1 и справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ" в приложении 4 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
8. Этапы оказания государственной услуги через ЦОН (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании услуги приведены вприложении 2 к настоящему Регламенту):
1) процесс 1 – работник ЦОНа принимает от услугополучателя необходимые документы, указанные в пункте 9 Стандарта, в случае предоставления неполного пакета документов, выдает расписку об отказе в их принятии;
2) процесс 2 – инспектор ЦОНа принимает от услугодателя необходимые документы, в случае предоставления неполного пакета документов, выдает расписку об отказе в их принятии, если документы полные, регистрирует их и выдает расписку услугополучателю о приеме соответствующих документов (максимально допустимое время обслуживания услугополучателя в день обращения – не более 15 (пятнадцати) минут);
3) процесс 3 – инспектор ЦОНа передает документы в накопительный сектор ЦОНа и вводит данные в информационную систему ЦОНа(в течении 15 (пятнадцати) минут);
4) процесс 4 – накопительный сектор собирает документы, составляет реестр и передает документы услугодателю через курьера ЦОНа (в течении 1 (одного) рабочего дня);
5) процесс 5 – курьер ЦОНа передает документы в канцелярию услугодателя (в течении 1 (одного) рабочего дня);
6) процесс 6 – услугодатель после получения документов с ЦОНа проходит этапы оказания государственной услуги, указанные в пункте 5 настоящего Регламента (в течении 9 (девяти) рабочих дней);

7) 7-процесс – ХҚО шабарманы мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін жинақтаушы секторға береді (15 (он бес) минут ішінде);
8) 8-процесс – ХҚО жинақтаушы секторының қызметкері сканерлік штрих-кодтың көмегімен көрсетілетін қызметті берушіден алынған құжаттарды ХҚО ақпараттық жүйесінде белгілейді (15 (он бес) минут ішінде);
9) 9-процесс - жинақтаушы сектор мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін ХҚО инспекторына береді (30 (отыз) минут ішінде);
10) 10-процесс - ХҚО инспекторы мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға береді (1 (бір) жұмыс күні ішінде).
9. Мемлекеттік қызметті берушінің портал/веб-портал арқылы қадамдық әрекеттері мен шешімдері (мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың № 2 диаграммасы осы Регламенттің 3-қосымшасында келтірілген):
1) көрсетілетін қызметті алушы жеке сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі - ЖСН) және бизнес сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі - БСН) және парольдің көмегімен порталда/веб-порталда тіркелуді жүзеге асырады (порталда тіркелмеген қызмет алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-процесс – көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті алу үшін порталда/веб-порталда ЖСН/БСН мен паролін енгізуі (авторландыру үдерісі);
3) 1-шарт – порталда/веб-порталда тіркелген тұтынушы туралы мәліметтердің түпнұсқалығын ЖСН/БСН мен пароль арқылы тексеру;
4) 2-процесс – порталдың/веб-порталдың көрсетілетін қызметті алушының мәліметтеріндегі бұзушылықтарға байланысты авторландырудан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыруы;
5) 3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, экранға қызмет көрсетуге арналған сұраныс нысанын шығару және көрсетілетін қызметті алушының нысанды оның құрылымы мен форматтық талаптар есебімен толтыруы (мәліметтерді енгізу), сұраныс нысанына Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттардың қажетті көшірмелерін электрондық түрде бекіту, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушының сұранысты куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2-шарт – порталда/веб-порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және тізімде кері қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің болмауын, сондай-ақ сәйкестендіру мәліметтерінің (сұраныста көрсетілген ЖСН/БСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы) сәйкестігін тексеру;
7) 4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауымен байланысты сұрау салынып отырған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
8) 5-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұрау салуын куәландыру және қызмет берушінің сұранысты өңдеуі үшін электрондық құжатты (сұранысты) "электрондық үкімет" шлюзіне (бұдан әрі – ЭҮШ) жіберу;

7) процесс 7 – курьер ЦОНа передает результат государственной услуги в накопительный сектор (в течении 15 (пятнадцати) минут);
8) процесс 8 – работник накопительного сектора ЦОНа с помощью сканерного штрих-кода отмечает полученные документы от услугодателя в информационную систему ЦОНа (в течении 15 (пятнадцати) минут);
9) процесс 9 – накопительный сектор передает результат государственной услуги инспектору ЦОНа (в течении 30 (тридцати) минут);
10) процесс 10 – инспектор ЦОНа выдает услугополучателю результат государственной услуги (в течении 1 (одного) рабочего дня).
9. Пошаговые действия и решения услугодателя через портал/веб-портал (диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании услуги приведена в приложении 3 к настоящему Регламенту):
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале/веб-портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) и бизнес-идентификационного номера (далее – БИН) и пароля (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
2) процесс 1 – ввод услугополучателем ИИН/БИН и пароля (процесс авторизации) на портале/веб-портале для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на портале/веб-портале подлинности данных о зарегистрированном потребителе через ИИН/БИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом/веб-порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанные в пункте 9 Стандарта, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на портале/веб-портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН/БИН, указанным в запросе, и ИИН/БИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
8) процесс 5 – удостоверение запроса для оказания электронной государственной услуги посредством ЭЦП потребителя и направление электронного документа (запроса) в шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП) для обработки услугодателем;

9) 3-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттардың және қызметті көрсету үшін негіздерге сәйкестігін тексеруі (өңдеуі);
10) 6-процесс – көрсетілетін қызметті алушының портал/веб-портал қалыптастырған көрсетілетін қызмет нәтижесін (электрондық құжат нысанындағы өкім) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерінің ЭЦҚ пайдаланып қалыптастырылады.
"Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін
жер учаскелерін пайдалануға рұқсат
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдер (іс-қимыл) кезектілігін сипаттау
"Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін
жер учаскелерін пайдалануға рұқсат
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 2-қосымша
ХҚО арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимыл № 1 диаграммасы
"Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін
жер учаскелерін пайдалануға рұқсат
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 3-қосымша
Портал/веб-портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимыл № 2 диаграммасы
Кесте. Шартты белгілер
"Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін
жер учаскелерін пайдалануға рұқсат
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 4-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру"
Атырау облысы әкімдігінің
2014 жылғы 23 мамырдағы № 154
қаулысына 3-қосымша
Атырау облысы әкімдігінің
2014 жылғы 23 мамырдағы № 154
қаулысымен бекітілген
"Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекiту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекiту" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Атырау облысы Жер қатынастары басқармасы" мемлекеттік мекемесі, Атырау қаласы мен аудандардың жер қатынастары бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі немесе www.elicense.kz "Е-лицензиялау" веб-порталы (бұдан әрі – портал);
2) Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат агенттігінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО);
3) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы жүзеге асырылады (бұдан әрі – веб-портал).
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.

9) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в пункте 9 Стандарта и основаниям для оказания услуги;
10) процесс 6 – получение услугополучателем результата услуги (распоряжение в форме электронного документа), сформированного порталом/веб-порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника услугодателя.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги "Выдача
разрешения на использование земельного
участка для изыскательских работ"
Описание последовательности процедур (действий) по оказанию государственной услуги
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги "Выдача
разрешения на использование земельного
участка для изыскательских работ"
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через ЦОН
Приложение 3 к регламенту
государственной услуги "Выдача
разрешения на использование земельного
участка для изыскательских работ"
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через портал/веб-портал
Таблица. Условные обозначения
Приложение 4 к регламенту
государственной услуги "Выдача
разрешения на использование земельного
участка для изыскательских работ"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ"
Приложение 3 к постановлению
акимата Атырауской области
от 23 мая 2014 года № 154
Утвержден постановлением
акимата Атырауской области
от 23 мая 2014 года № 154
Регламент государственной услуги "Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков" (далее – государственная услуга) оказывается государственным учреждением "Управлением земельных отношений Атырауской области", отделами земельных отношений районов и города Атырау (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя посредством канцелярии или веб-портала "Е-лицензирование" www.elicense.kz (далее – портал);
2) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Агентства Республики Казахстан по связи и информации (далее – ЦОН);
3) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – веб-портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.

3. Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесі – жер учаскесін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобасын бекіту туралы бұйрық (бұдан әрі – бұйрық).
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесінде қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) iс-әрекет тәртiбiн сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдерді (іс-қимылды) бастау үшін негіз Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2014 жылғы 16 сәуірдегі № 358 "Жер қатынастары, геодезия және картография саласындағы Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі - стандарт1-қосымшасына сәйкес өтініш немесе көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш болып табылады.
5. Мемілекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) көрсетілетін қызмет берушінің кеңсе қызметкері келіп түскен құжаттарды тіркейді және 15 (он бес) минут ішінде басшыға береді;
2) басшы келіп түскен құжаттармен танысады және 15 (он бес) минут ішінде орындау үшін маманға жолдайды;
3) маман келіп түскен құжаттарды қарайды, мемлекеттік қызмет нәтижесін дайындайды және 7 (жеті) жұмыс күні ішінде қол қою үшін басшыға жолдайды;
4) басшы мемлекеттік қызмет нәтижесіне қол қояды және 15 (он бес) минут ішінде кеңсеге жолдайды;
5) кеңсе қызметкері мемлекеттік қызмет нәтижесін тіркейді және мемлекеттік қызмет нәтижесін қызметті алушыға беру үшін 15 (он бес) минут ішінде ХҚО шабарманына береді.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесінде қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара iс-әрекет тәртiбiн сипаттау
6. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесіне келесі құрылымдық–функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) тартылады:
көрсетілетін қызмет берушінің кеңсе қызметкері;
басшы;
маман.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдердің (іс-әрекеттің) кезектілік сипаттамасы осы регламенттің 1-қосымшасында және "Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекiту" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестері анықтамалығы 4-қосымшасында келтірілген.
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесінде халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
8. ХҚО арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету кезеңдері (көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы) осы регламетке 2-қосымшада келтірілген:

3. Результат оказания государственной услуги – приказ об утверждении землеустроительного проекта по формированию земельного участка (далее – приказ).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начало процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является заявление согласно приложению 1 к настоящему Стандарту государственной услуги, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 апреля 2014 года № 358 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений, геодезии и картографии" (далее – Стандарт) или заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя.
5. Этапы оказания государственной услуги:
1) работник канцелярии услугодателя регистрирует поступившие документы и передает руководителю в течении 15 (пятнадцати) минут;
2) руководитель осуществляет ознакомление с поступившими документами и отправляет специалисту на исполнение в течении 15 (пятнадцати) минут;
3) специалист рассматривает поступившие документы, готовит результат государственной услуги и направляет на подпись руководителю в течении 7 (семи) рабочих дней;
4) руководитель подписывает результат государственной услуги и направляет в канцелярию в течении 15 (пятнадцати) минут;
5) работник канцелярии услугодателя регистрирует и передает результат государственной услуги курьеру ЦОНа для выдачи услугополучателю в течении 15 (пятнадцати) минут.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):работник канцелярии услугодателя;
руководитель;
специалист:
7. Описание последовательности процедур (действий) по оказанию государственной услуги приведено в приложении 1 и справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков" вприложении 4 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
8. Этапы оказания государственной услуги через ЦОН (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через ЦОН приведены в приложении 2 к настоящему регламенту);

1) 1-процесс көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады;
2) 2-процесс – ХҚО инспекторы келіп түскен құжаттарды тіркейді және көрсетілген қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді (қызмет алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты - 20 (жиырма) минуттан артық емес):
3) 3-процесс – ХҚО инспекторы қабылданған құжаттарды ХҚО-ның жинақтаушы секторына береді және мәліметтерді ХҚО ақпараттық жүйесіне енгізеді (15 (он бес) минут ішінде);
4) 4-процесс – жинақтаушы сектор құжаттарды жинайды, тізілім жасақтайды және құжаттарды ХҚО шабарманы арқылы көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды (1 (бір) жұмыс күні ішінде);
5) 5-процесс - орталықтың шабарманы құжаттарды қызмет берушінің кеңсесіне береді (1 (бір) жұмыс күні ішінде);
6) 6-процесс – қызмет беруші ХҚО - нан құжаттарды алғаннан кейін осы регламенттің 5-тармағында көрсетілген мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету кезеңдері өтеді (7 (жеті) жұмыс күнінің ішінде);
7) 7-процесс – ХҚО шабарманы мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін жинақтаушы секторға береді (15 (он бес) минут ішінде);
8) 8-процесс – ХҚО жинақтаушы секторының қызметкері сканерлік штрих-кодтың көмегімен көрсетілетін қызметті берушіден алынған құжаттарды ХҚО ақпараттық жүйесінде белгілейді (15 (он бес) минут ішінде);
9) 9-процесс - жинақтаушы сектор мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін ХҚО инспекторына береді (30 (отыз) минут ішінде);
10) 10-процесс - ХҚО инспекторы мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға береді (1 (бір) жұмыс күні ішінде).
9. Мемлекеттік қызметті берушінің портал/веб-портал арқылы қадамдық әрекеттері мен шешімдері (мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимыл № 2 диаграммасы осы Регламенттің 3-қосымшасында келтірілген):
1) көрсетілетін қызметті алушы жеке сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі-ЖСН) және бизнес сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі - БСН) және парольдің көмегімен порталда/веб-порталда тіркеуді жүзеге асырады (порталда тіркелмеген қызмет алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-процесс – көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті алу үшін порталда/веб-порталда ЖСН/БСН мен паролін енгізуі (авторландыру үдерісі);
3) 1-шарт – порталда/веб-порталда тіркелген қызмет алушы туралы мәліметтердің түпнұсқалығын ЖСН/БСН мен пароль арқылы тексеру;
4) 2-процесс – порталдың/веб-порталдың көрсетілетін қызметті алушының мәліметтеріндегі бұзушылықтарға байланысты авторландырудан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыруы;

1) процесс 1 – услугополучатель представляет документы указанные в пункте 9 Стандарта.
2) процесс 2 – работник ЦОН регистрирует поступившие документы и выдает расписку услугополучателю о приеме соответствующих документов с указанием (максимально допустимое время обслуживания услугополучателя в день обращения – не более 20 минут);
3) процесс 3 – работник ЦОНа передает документы в накопительный сектор ЦОНа и вводит данные в информационную систему ЦОНа (в течение 15 (пятнадцати) минут);
4) процесс 4 – накопительный сектор собирает документы, составляет реестр и передает документы услугодателю через курьера ЦОНа (в течение 1 (одного) дня);
5) процесс 5 – курьер ЦОНа передает документы в канцелярию услугодателя (в течении 1 (одного) дня);
6) процесс 6 – услугодатель после получения документов с ЦОНа проходит этапы оказания государственной услуги, указанные в пункте 5 настоящего регламента (в течение 7 (семи) рабочих дней);
7) процесс 7 – курьер ЦОНа передает результат государственной услуги в накопительный сектор (в течение 15 (пятнадцати) минут);
8) процесс 8 – работник накопительного сектора ЦОНа с помощью сканерного штрих-кода отмечает полученные документы от услугодателя в информационную систему ЦОНа (в течение 15 (пятнадцати) минут);
9) процесс 9 – накопительный сектор передает результат государственной услуги работнику ЦОНа (в течение 30 (тридцати) минут);
10) процесс 10 – работник ЦОНа выдает услугополучателю результат государственной услуги (в течении 1 (одного) дня).
9. Этапы оказания государственной услуги через портал/веб-портал (диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании услуги через портал приведены в приложении 3 к настоящему регламенту):
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале/веб-портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) и бизнес-идентификационного номера (далее – БИН) и пароля (осуществляется для незарегистрированных получателей на портале);
2) процесс 1 – ввод услугополучателем ИИН/БИН и пароля (процесс авторизации) на портале/веб-портале для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на портале/веб-портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН/БИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;

5) 3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, экранға қызмет көрсетуге арналған сұраныс нысанын шығару және көрсетілетін қызметті алушының нысанды оның құрылымы мен форматтық талаптар есебімен толтыруы (мәліметтерді енгізу), сұраныс нысанына Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттардың қажетті көшірмелерін электрондық түрде бекіту, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушының сұранысты куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2-шарт – порталда/веб-порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және тізімде кері қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің болмауын, сондай-ақ сәйкестендіру мәліметтерінің (сұраныста көрсетілген ЖСН/БСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы) сәйкестігін тексеру;
7) 4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауымен байланысты сұрау салынып отырған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
8) 5-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұрау салуын куәландыру және қызмет берушінің сұранысты өңдеуі үшін электрондық құжатты (сұранысты) "электрондық үкімет" шлюзіне (бұдан әрі – ЭҮШ) жіберу;
9) 3-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттардың және қызметті көрсету үшін негіздерге сәйкестігін тексеруі (өңдеуі);
10) 6-процесс – көрсетілетін қызметті алушының портал/веб-портал қалыптастырған көрсетілетін қызмет нәтижесін (электрондық құжат нысанындағы өкім) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерінің ЭЦҚ пайдаланып қалыптастырылады.
"Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі
жерге орналастыру жобаларын бекiту"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдер (іс-қимыл) кезектілігін сипаттау
"Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі
жерге орналастыру жобаларын бекiту"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
ХҚО арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимыл № 1 диаграммасы
"Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі
жерге орналастыру жобаларын бекiту"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 3-қосымша
Портал/веб-портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимыл № 2 диаграммасы
Кесте. Шартты белгілер
"Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі
жерге орналастыру жобаларын бекiту"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 4-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
"Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекiту"
Атырау облысы әкімдігінің
2014 жылғы 23 мамырдағы № 154
қаулысына 4-қосымша
Атырау облысы әкімдігінің
2014 жылғы 23 мамырдағы № 154
қаулысымен бекітілген
"Жер учаскелерінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Жалпы ережелер
1. "Жер учаскелерінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Атырау облысының, аудандар мен Атырау қаласының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:

5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанные в пункте 9 Стандарта, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на портале/веб-портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН/БИН, указанным в запросе, и ИИН/БИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
8) процесс 5 – удостоверение запроса для оказания электронной государственной услуги посредством ЭЦП услугополучателя и направление электронного документа (запроса) через шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП) для обработки услугодателем;
9) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в пункте 9 Стандарта и основаниям для оказания услуги;
10) процесс 6 – получение услугополучателем результата услуги (справка в форме электронного документа), сформированного порталом/веб-порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника услугодателя.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги "Утверждение
землеустроительных проектов по
формированию земельных участков"
Описание последовательности процедур (действий) по оказанию государственной услуги
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги "Утверждение
землеустроительных проектов по
формированию земельных участков"
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через ЦОН
Приложение 3 к регламенту
государственной услуги "Утверждение
землеустроительных проектов по
формированию земельных участков"
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через портал/веб-портал
Таблица. Условные обозначения
Приложение 4 к регламенту
государственной услуги "Утверждение
землеустроительных проектов по
формированию земельных участков"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков"
Приложение 4 к постановлению
акимата Атырауской области
от 23 мая 2014 года № 154
Утвержден постановлением
акимата Атырауской области
от 23 мая 2014 года № 154
Регламент государственной услуги "Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка" (далее – государственная услуга) оказывается местными исполнительными органами Атырауской области, районов и города Атырау (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результатов государственной услуги осуществляются через:

7. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдердің (іс-әрекеттің) кезектілік сипаттамасы осы Регламенттің 1-қосымшасында және "Жер учаскелерінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестері анықтамалығы 4-қосымшасында келтірілген.
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесінде халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
8. ХҚО арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету кезеңдері (көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы) осы Регламетке 2-қосымшада келтірілген:
1) 1-процесскөрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады;
2) 2-процесс – ХҚО инспекторы көрсетілетін қызметті алушыдан қажетті құжаттарды қабылдайды, құжаттар топтамасы толық ұсынылмаған жағдайда оларды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді, егер құжаттар толық болса, оларды тіркейді және көрсетілген қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді (қызмет алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты өтініш білдірген күні - 15 минуттан артық емес);
3) 3-процесс – ХҚО инспекторы қабылданған құжаттарды ХҚО-ның жинақтаушы секторына береді және мәліметтерді ХҚО ақпараттық жүйесіне енгізеді (15 (он бес) минут ішінде);
4) 4-процесс – жинақтаушы сектор құжаттарды жинайды, тізілім жасақтайды және құжаттарды ХҚО шабарманы арқылы көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды (1 (бір) жұмыс күні ішінде);
5) 5-процесс - ХҚО шабарманы құжаттарды қызмет берушінің кеңсесіне береді (1 (бір) жұмыс күні ішінде);
6) 6-процесс – қызмет беруші ХҚО-нан құжаттарды алғаннан кейін осы регламенттің 5-тармағында көрсетілген мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету кезеңдері өтеді (36 (отыз алты) жұмыс күні ішінде);
7) 7-процесс – ХҚО шабарманы мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін жинақтаушы секторға береді (15 (он бес) минут ішінде);
8) 8-процесс – ХҚО жинақтаушы секторының қызметкері сканерлік штрих-кодтың көмегімен көрсетілетін қызметті берушіден алынған құжаттарды ХҚО ақпараттық жүйесінде белгілейді (15 (он бес) минут ішінде);
9) 9-процесс - жинақтаушы сектор мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін ХҚО инспекторына береді (30 (отыз) минут ішінде);
10) 10-процесс - ХҚО инспекторы мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға береді (1 (бір) жұмыс күні ішінде).
9. Мемлекеттік қызметті берушінің портал/веб-портал арқылы қадамдық әрекеттері мен шешімдері (мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың № 2 диаграммасы осы Регламенттің 3-қосымшасында келтірілген):

7. Описание последовательности процедур (действий) по оказанию государственной услуги приведено в приложении 1 и справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка" в приложении 4 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
8. Этапы оказания государственной услуги через ЦОН (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги приведена в приложении 2 к настоящему регламенту):
1) процесс 1 – услугополучатель представляет документы указанные в пункте 9 согласно к Стандарту.
2) процесс 2 – инспектор ЦОН регистрирует поступившие документы и выдает расписку услугополучателю о приеме соответствующих документов с указанием (максимально допустимое время обслуживания услугополучателя в день обращения – не более 20 ( двадцати) минут);
3) процесс 3 – инспектор ЦОНа передает документы в накопительный сектор ЦОНа и вводит данные в информационную систему ЦОНа;
4) процесс 4 – накопительный сектор собирает документы, составляет реестр и передает документы услугодателю через курьера ЦОНа (в течение 1 (одного) рабочего дня);
5) процесс 5 – курьер ЦОНа передает документы в канцелярию услугодателя (в течение 1 (одного) рабочего дня);
6) процесс 6 – услугодатель после получения документов с ЦОНа проходит этапы оказания государственной услуги, указанные в пункте 5 настоящего Регламента (в течение 36 (тридцати шести) рабочих дней);
7) процесс 7 – курьер ЦОНа передает результат государственной услуги в накопительный сектор (в течение 15 (пятнадцати) минут);
8) процесс 8 – работник накопительного сектора ЦОНа с помощью сканерного штрих-кода отмечает полученные документы от услугодателя в информационную систему ЦОНа (в течение 15 (пятнадцати) минут);
9) процесс 9 – накопительный сектор передает результат государственной услуги инспектору ЦОНа (в течение 30 (тридцати) минут);
10) процесс 10 – инспектор ЦОНа выдает услугополучателю результат государственной услуги (в течение 1 (одного) рабочего дня).
9. Этапы оказания государственной услуги через портал/веб-портал (диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через портал/веб-портал приведена в приложении 3 к настоящему регламенту):

1) қызмет алушы жеке сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі - ЖСН) және бизнес сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі - БСН) және парольдің көмегімен порталда тіркеуді жүзеге асырады (порталда тіркелмеген қызмет алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-процесс – қызмет алушының қызмет алу үшін порталда ЖСН/БСН мен паролін енгізуі (авторландыру үдерісі);
3) 1-шарт – порталда тіркелген қызмет алушы туралы мәліметтердің түпнұсқалығын ЖСН/БСН мен пароль арқылы тексеру;
4) 2-процесс – порталдың қызмет алушының мәліметтеріндегі бұзушылықтарға байланысты авторландырудан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыруы;
5) 3-процесс – қызмет алушының осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, экранға қызмет көрсетуге арналған сұраныс нысанын шығару және қызмет алушының нысанды оның құрылымы мен форматтық талаптар есебімен толтыруы (мәліметтерді енгізу), сұраныс нысанына Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттардың қажетті көшірмелерін электрондық түрде бекіту.
6) 2-шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және тізімде кері қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің болмауын, сондай-ақ сәйкестендіру мәліметтерінің (сұраныста көрсетілген ЖСН/БСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы) сәйкестігін тексеру;
7) 4-процесс – қызмет алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауымен байланысты сұрау салынып отырған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
8) 5-процесс – қызмет алушының ЭЦҚ арқылы электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұрау салуын куәландыру және қызмет берушінің сұранысты өңдеуі үшін ЭҮШ арқылы ЕҮШ Ж автоматтандырылған жұмыс орнына (бұдан әрі – АЖО) электрондық құжатты (сұранысты) жіберу;
9) 3-шарт – қызмет берушінің қызмет алушы ұсынған Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттардың сәйкестігін тексеруі (өңдеуі);
10) 6-процесс – қызмет алушының портал/веп-портал қалыптастырған көрсетілетін қызмет нәтижесін (электрондық құжат нысанындағы анықтама) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерінің ЭЦҚ пайдаланып қалыптастырылады.
"Жер учаскесінің нысаналы
мақсатын өзгертуге шешім беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдер (іс-қимыл) кезектілігін сипаттау
"Жер учаскесінің нысаналы
мақсатын өзгертуге шешім беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
ХҚО арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимыл № 1 диаграммасы
"Жер учаскесінің нысаналы
мақсатын өзгертуге шешім беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 3-қосымша
Портал/веб-портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимыл № 2 диаграммасы
Кесте. Шартты белгілер
"Жер учаскесінің нысаналы
мақсатын өзгертуге шешім беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 4-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
"Жер учаскелерінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру"
Атырау облысы әкімдігінің
2014 жылғы 23 мамырдағы № 154
қаулысына 5-қосымша
Атырау облысы әкімдігінің
2014 жылғы 23 мамырдағы № 154
қаулысымен бекітілген
"Суармалы егiстiктi суарылмайтын алқап түрлерiне ауыстыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Суармалы егiстiктi суарылмайтын алқап түрлерiне ауыстыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Атырау облысының, аудандар мен Атырау қаласының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.

1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале/веб-портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) и бизнес-идентификационного номера (далее – БИН) и пароля (осуществляется для незарегистрированных получателей на портале);
2) процесс 1 – ввод услугополучателем ИИН/БИН и пароля (процесс авторизации) на портале/веб-портале для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на портале/веб-портале подлинности данных зарегистрированном услугополучатель через ИИН/БИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом/веб-порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанные в пункте 9 Стандарта, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на портале/веб-портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН/БИН, указанным в запросе, и ИИН/БИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
8) процесс 5 – удостоверение запроса для оказания электронной государственной услуги посредством ЭЦП услугополучателя и направление электронного документа (запроса) через шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП) для обработки услугодателем;
9) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в пункте 9 Стандарта и основаниям для оказания услуги;
10) процесс 6 – получение услугополучателем результата услуги (справка в форме электронного документа), сформированного порталом/веб-порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника услугодателя.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги "Выдача
решения на изменение целевого
назначения земельного участка"
Описание последовательности процедур (действий) по оказанию государственной услуги
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги "Выдача
решения на изменение целевого
назначения земельного участка"
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через центр
Приложение 3 к регламенту
государственной услуги "Выдача
решения на изменение целевого
назначения земельного участка"
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через портал/веб-портал
Таблица. Условные обозначения
Приложение 4 к регламенту
государственной услуги "Выдача
решения на изменение целевого
назначения земельного участка"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка"
Приложение 5 к постановлению
акимата Атырауской области
от 23 мая 2014 года № 154
Утвержден постановлением
акимата Атырауской области
от 23 мая 2014 года № 154
Регламент государственной услуги "Выдача разрешения на перевод орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий"
1. Общие положения
Государственная услуга "Выдача разрешения на перевод орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий" (далее – государственная услуга) оказывается местными исполнительными органами Атырауской области, районов и города Атырау (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.

2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет нәтижесі суармалы егiстiктi суарылмайтын алқап түрлерiне ауыстыруға рұқсат беру туралы мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің қаулысын (бұдан әрі – шешім) беру болып табылады.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесінде қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдерді (іс-қимылды) бастау үшін негіз Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2014 жылғы 16 сәуірдегі № 358 "Жер қатынастары, геодезия және картография саласындағы Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - Стандарт1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша суармалы егiстiктi суарылмайтын алқап түрлерiне ауыстыруға өтініш болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының кеңсе қызметкері келіп түскен құжаттарды тіркейді және 15 (он бес) минут ішінде басшыға береді;
2) ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының басшысы немесе оны алмастыратын тұлға құжаттың мазмұнымен танысады, бұрыштама қояды және 15 (он бес) минут ішінде жер қатынастары жөніндегі жергілікті уәкілетті органның басшысына жолдайды;
3) ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органының кеңсе қызметкері келіп түскен құжаттарды тіркейді және 15 (он бес) минут ішінде басшыға береді;
4) ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органының басшысы құжаттың мазмұнымен танысады, бұрыштама қояды және 15 (он бес) минут ішінде жауапты маманға береді;
5) ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органының жауапты маманы материалдарды қарайды және оларды ауданның ауыл шаруашылығы және су шаруашылығы органдарымен келіседі және келіскеннен кейін қорытынды дайындайды және 13 (он үш) жұмыс күні ішінде басшыға қол қоюға береді;
6) ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органының басшысы қорытындыға қол қояды және 15 (он бес) минут ішінде кеңсе қызметкеріне береді;
7) ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органының кеңсе қызметкері, қорытындыны тіркейді және ауыстыру жөніндегі материалдарымен бірге 1 (бір) жұмыс күні ішінде облыстың жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органына жолдайды;

2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является выдача постановления услугодателя о разрешений перевода орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий (далее – разрешение).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является заявление на перевод орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий по форме согласно приложению 1 к Стандарту государственной услуги, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 апреля 2014 года № 358 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений, геодезии и картографии" (далее - стандарт).
5. Этапы оказания государственной услуги:
1) работник канцелярии местного исполнительного органа района (города областного значения) регистрирует поступившие документы и передает руководителю в течении 15 (пятнадцати) минут;
2) руководитель местного исполнительного органа района (города областного значения), либо лицо его заменяющее ознакамливается с содержанием документа, налагает резолюцию и отправляет руководителю местного уполномоченного органа по земельным отношениям района (города областного значения) в течении 15 (пятнадцати) минут;
3) работник канцелярии уполномоченного органа по земельным отношениям района (города областного значения) регистрирует поступившие документы и передает руководителю в течении 15 (пятнадцати) минут;
4) руководитель уполномоченного органа по земельным отношениям района (города областного значения) ознакомливается с содержанием документа, налагает резолюцию и передает ответственному специалисту в течении 15 (пятнадцати) минут;
5) ответственный специалист уполномоченного органа по земельным отношениям района (города областного значения) рассматривает материалы и согласовывает их с районными органами сельского и водного хозяйства и после согласования готовит заключение и передает на подпись руководителю в течении 13 (тринадцать) рабочих дней;
6) руководитель уполномоченного органа по земельным отношениям района (города областного значения) подписывает заключение и передает работнику канцелярии в течении 15 (пятнадцати) минут;
7) работник канцелярии уполномоченного органа по земельным отношениям района (города областного значения) регистрирует заключение и вместе с материалами по переводу направляет в уполномоченный орган по земельным отношениям области в течении 1 (одного) рабочего дня;

8) облыстың жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органының кеңсе қызметкері келіп түскен құжаттарды тіркейді және 15 (он бес) минут ішінде басшыға береді;
9) облыстың жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органының басшысы құжаттың мазмұнымен танысады, бұрыштама қояды және 15 (он бес) минут ішінде жауапты маманға береді;
10) облыстың жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органының жауапты маманы материалдарды қарайды және оларды қолданыстағы заңнамасына сәйкес келіседі және келіскеннен кейін қорытынды дайындайды және 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде басшыға қол қоюға береді;
11) облыстың жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органының басшысы қорытындыға қол қояды және 15 (он бес) минут ішінде жауапты маманға береді;
12) облыстың жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органының жауапты маманы қорытынды мен ауыстыру жөніндегі материалдарды Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігінің Жер ресурстарын басқару жөніндегі комитетіне келісу үшін жолдайды және келісім алғаннан кейін мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін дайындайды, облыс әкімдігімен келіседі және 60 (алпыс) жұмыс күні ішінде облыс әкіміне қол қоюға жолдайды;
13) облыс әкімі 15 (он бес) минут ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесіне қол қояды және кеңсеге жолдайды;
14) жергілікті атқарушы органның кеңсе қызметкері мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға 1 (бір) жұмыс күні ішінде береді.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара iс-қимылдар тәртiбiн сипаттау
6. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесіне келесі құрылымдық–функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) тартылады:
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының кеңсе қызметкері;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының басшысы;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органының кеңсе қызметкері;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органының басшысы;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органының жауапты маманы;
облыстың жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органының кеңсе қызметкері;
облыстың жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органының басшысы;
облыстың жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органының жауапты маманы;
облыс әкімі.

8) работник канцелярии уполномоченного органа по земельным отношениям области регистрирует поступившие документы и передает руководителю в течении 15 (пятнадцати) минут;
9) руководитель уполномоченного органа по земельным отношениям области ознакамливается с содержанием документа, налагает резолюцию и передает ответственному специалисту в течении 15 (пятнадцати) минут;
10) ответственный специалист уполномоченного органа по земельным отношениям области рассматривает материалы и согласовывает их с органами в соответствии с действующим законодательством и после согласования готовит заключение и передает на подпись руководителю в течении 20 (двадцати) рабочих дней;
11) руководитель уполномоченного органа по земельным отношениям области подписывает заключение и передает ответственному специалисту в течении 15 (пятнадцати) минут;
12) ответственный специалист уполномоченного органа по земельным отношениям области направляет заключение и материалы по переводу в Комитет по управлению земельными ресурсами Министерства регионального развития Республики Казахстан для согласования и после получения согласования готовит результат государственной услуги, согласовывает с акиматом области и направляет на подпись акиму области в течении 60 (шестьдесят) рабочих дней;
13) аким области подписывает результат государственной услуги и направляет в канцелярию в течении 15 (пятнадцати) минут;
14) работник канцелярии местного исполнительного органа регистрирует и передает результат государственной услуги услугополучателю в течении 1 (одного) рабочего дня.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
работник канцелярии местного исполнительного органа района (города областного значения);
руководитель местного исполнительного органа района (города областного значения);
работник канцелярии уполномоченного органа по земельным отношениям района (города областного значения);
руководитель уполномоченного органа по земельным отношениям района (города областного значения);
ответственный специалист уполномоченного органа по земельным отношениям района (города областного значения);
работник канцелярии уполномоченного органа по земельным отношениям области;
руководитель уполномоченного органа по земельным отношениям области;
ответственный специалист уполномоченного органа по земельным отношениям области;
аким области.

7. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдер (іс-қимыл) реттілігінің сипаттамасы осы Регламенттің 1-қосымшасында және "Суармалы егiстiктi суарылмайтын алқап түрлерiне ауыстыруға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестері анықтамалығы 2-қосымшасында келтірілген.
"Суармалы егiстiктi суарылмайтын
алқап түрлерiне ауыстыруға рұқсат
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдер (іс-қимыл) кезектілігін сипаттау
"Суармалы егiстiктi суарылмайтын
алқап түрлерiне ауыстыруға рұқсат
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
"Суармалы егiстiктi суарылмайтын алқап түрлерiне ауыстыруға рұқсат беру"

7. Описание последовательности процедур (действий) по оказанию государственной услуги приведено в приложении 1 и справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача разрешения на перевод орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий" в приложении 2 к настоящему Регламенту. к настоящему регламенту.
Приложение 1 к Регламенту
государственной услуги "Выдача
разрешения на перевод орошаемой
пашни в неорошаемые виды угодий"
Приложение 2 к Регламенту
государственной услуги "Выдача
разрешения на перевод орошаемой
пашни в неорошаемые виды угодий"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача разрешения на перевод орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий"