2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Атырау облысы Қызылқоға аудандық мәслихатының 2014 жылғы 25 желтоқсандағы № ХХІХ-1 шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 21 қаңтарда № 3093 болып тіркелді
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес және аудан әкімдігінің 2014 жылғы 19 желтоқсандағы № 297 қаулысын қарай келіп, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджетті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2015 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 4 183 494 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 850 009 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 9 030 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 276 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 3 300 220 мың теңге;
2) шығындар – 4 183 494 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -59 831 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 59 831 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 41 872 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 17 959 мың теңге.
7)- алынып тасталды - Атырау облысы Қызылқоға аудандық мәслихатының 27.03.2015 № ХХХ-3 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Қызылқоға аудандық мәслихатының 27.03.2015 № ХХХ-3; 17.06.2015 № ХХХІІ-3; 15.09.2015 № ХХХIV-3; 18.11.2015 № ХХХV-1 шешімдерімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудан бюджетіне жалпы мемлекеттік салықтар түсімінің жалпы сома нормативі 2015 жылға келесідей көлемде белгіленсін:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы - 100%;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы - 100%;
әлеуметтік салық бойынша - 60%.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау облысы Қызылқоға аудандық мәслихатының 27.03.2015 № ХХХ-3 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).

О районном бюджете на 2015-2017 годы
Решение Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 25 декабря 2014 года № XXIX-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 21 января 2015 года № 3093
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев постановление районного акимата от 19 декабря 2014 года № 297 районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2015-2017 годы согласно приложениям 12 и 3, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 183 494 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 850 009 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 9 030 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 276 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 300 220 тысяч тенге;
2) затраты – 4 183 494 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -59 831 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 59 831 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 41 872 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 17 959 тысяч тенге;
7) исключен решением Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 27.03.2015 № XXX-3 (вводится в действие с 01.01.2015).
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 27.03.2015 № XXX-3; 17.06.2015 № ХХХІІ-3; 15.09.2015 № ХХХІV-3; от 18.11.2015 № ХХХV-1 (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Установить на 2015 год норматив общей суммы поступлений общегосударственных налогов в бюджет района в следующих размерах:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты – 100%
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты – 100%
по социальному налогу – 60%.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным решением Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 27.03.2015 № XXX-3 (вводится в действие с 01.01.2015).

3. Облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция көлемі 2015 жылға - 1 721 096 мың теңге сомасында белгіленсін.
4. 2015 жылға арналған республикалық және облыстық бюджеттен аудандық бюджетке келесідей сомада ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін:
1) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін – 41 872 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер бекітілсін;
2) мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге – 153 348 мың теңге;
3) алынып тасталды - Атырау облысы Қызылқоға аудандық мәслихатының 27.03.2015 № ХХХ-3 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
4) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 114 111 мың теңге (оның ішінде еңбекақы жүйесінің жаңа моделінің деңгейіне сәйкес еңбекақы мөлшерін жеткізуге – 11 151 мың теңге);
5) үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға – 46 123 мың теңге;
6) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 500 мың теңге;
7) 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге – 2 598 мың теңге;
8) халықты әлеуметтік қорғауға және оған көмек көрсетуге – 1 832 мың теңге;
9) Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге – 4 899 мың теңге;
10) аз қамтылған отбасылардың оқушы балаларын және 1 мен 4 сыныптардағы балаларды ыстық тамақпен қамтамасыз етуге – 48 734 мың теңге;
11) "Жұмыспен қамту 2020 жол картасы" шеңберінде ауылда кәсіпкерліктің дамуына жәрдемдесуге кредит беруге – 12 645 мың теңге;
12) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, Ұлы Отан соғысында қаза тапқан жауынгерлердің жесірлеріне және Ауғаныстандағы ұрыс қимылдарға қатысушыларға, қаза тапқандардың отбасыларына коммуналдық шығындарын өтеуге – 1 140 мың теңге;
13) Ұлы Отан соғысы Жеңісінің 70 жылдығын тойлауға байланысты Ұлы Отан соғысына қатысушыларға материалдық көмекке – 400 мың теңге;
14) Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі және мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталған тұлғаларға материалдық көмекке – 1 085 мың теңге;
15) Қызылқоға ауданы Мұқыр ауылдық округіне көпфункционалды автокөлік сатып алуға - 10 000 мың теңге;

3. Установить на 2015 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районный бюджет в сумме - 1 721 096 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского и областного бюджета в следующей сумме:
1) кредиты местным исполнительным органам на реализацию мер социальной поддержки специалистов 41 872 тысяч тенге;
2) на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов - 153 348 тысяч тенге;
3) исключен решением Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 17.06.2015 № ХХХІІ-3 (вводится в действие с 01.01.2015).
4) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 114 111 тысяч тенге (из них: 11 151 тысяч тенге - на доведение размера оплаты труда до уровня в соответствии с новой моделью системы оплаты труда);
5) на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе – 46 123 тысяч тенге;
6) на выплату государственной адресной социальной помощи – 500 тысяч тенге;
7) на выплату государственных пособий на детей до 18 лет – 2 598 тысяч тенге;
8) на оказание социальной защиты и помощи населению – 1 832 тысяч тенге;
9) на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне – 4 899 тысяч тенге;
10) на обеспечение горячим питанием учащихся детей из малообеспеченных семей и детей с 1 по 4 классы – 48 734 тысяч тенге;
11) на ремонт объектов жилищно-коммунального хозяйства, инженерно-транспортной инфраструктуры, социально-культурных объектов и благоустройство населенных пунктов в рамках "Дорожной карты занятости 2020" – 12 645 тысяч тенге;
12) на возмещение коммунальных расходов участников и инвалидов Великой Отечественной войны, вдовам воинов погибших в Великой Отечественной войне и участникам войны в Афганистане и семьям погибших – 1 085 тысяч тенге;
13) на материальную помощь участникам Великой Отечественной войны в связи с празднованием 70-летия Победы Великой Отечественной войны – 400 тысяч тенге;
14) на материальную помощь лицам награжденным орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную войнскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны – 140 тысяч тенге;
15) на приобретение многофункциональной автомашины для сельского округа Мукур Кызылкогинского района – 10 000 тысяч тенге;

16) автокөлік жолдарын күрделі жөндеуге – 766 412 мың теңге;
17) бруцелезбен ауыратын санитариялық союға бағытталған ауыл шаруашылығы малдардың (ірі қара және ұсақ малдың) құнын (50%-ға дейін) өтеуге – 20 630 мың теңге.
18) мүгедектерге қызмет көрсетуге бағытталған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілерін және бағыттағыштар орнатуға – 145 мың теңге;
19) агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға – 5 975 мың теңге;
20) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға – 1 119 мың теңге;
21) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар, оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізуге – 40 142 мың теңге;
22) "e-learning" электрондық оқыту жүйесіне – 5 044 мың теңге;
23) балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсетуге – 5 156 мың теңге;
24) әскерге шақыру комиссиясынан өту кезеңінде азаматтарға консультациялық-диагностикалық қызметтер көрсетуге арналған шығындар мен медициналық қызметкерлердің еңбек ақы қорына – 3 499 мың теңге.
25) аудандық білім беру бөлімінің оқушыларының жазғы демалысын ұйымдастыруға – 2 400 мың теңге;
26) білім беру мекемелерінің ағымдағы шығындарына – 25 296 мың теңге;
27) қысқы мерзімге дайындық бойынша жұмыстар жүргізуге – 8 921 мың теңге;
28) елді мекендердегі су тазарту ғимараттарына және су желілеріне техникалық құжаттама дайындауга – 2 403 мың теңге;
29) мәдениет ұйымдарын материалдық-техникалық жабдықтауға – 23 500 мың теңге;
30) мәдениет ұйымдарын ағымдағы ұстауға – 20 000 мың теңге;
31) жергілікті өзін-өзі басқару органдарына трансферттер үшін – 9 500 мың теңге.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Қызылқоға аудандық мәслихатының 27.03.2015 № ХХХ-3; 17.06.2015 № ХХХІІ-3; 15.09.2015 № ХХХIV-3; 18.11.2015 № ХХХV-1 шешімдерімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте келесідей сомада облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері қаралғаны ескерілсін:
1) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға – 108 968 мың теңге;
2) сумен жабдықтау жүйесін дамытуға республикалық бюджеттен – 30 431 мың теңге;
3) сумен жабдықтау жүйесін дамытуға облыстық бюджеттен – 95 244 мың теңге;
4) білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға – 750 мың теңге;
5) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға – 7 174 мың теңге.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Қызылқоға аудандық мәслихатының 27.03.2015 № ХХХ-3; 17.06.2015 № ХХХІІ-3; 15.09.2015 № ХХХIV-3; 18.11.2015 № ХХХV-1 шешімдерімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).

16) на капитальный ремонт автомобильных дорог – 766 412 тысяч тенге;
17) на возмещение (до 50%) стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота), больных бруцеллезом, направленных на санитарный убой – 20 630 тысяч тенге;
18) на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организации, ориентированных на обслуживание инвалидов – 145 тысяч тенге;
19) содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса – 5 975 тысяч тенге;
20) на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния – 1 119 тысяч тенге;
21) на приобретение и доставку учебников, учебно-методических комплексов для общеобразовательных организаций образования – 40 142 тысяч тенге;
22) на систему электронного обучения "e-learning" – 5 044 тысяч тенге;
23) на обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению – 5 156 тысяч тенге;
24) на фонд оплаты труда медицинских работников и затраты на оказания консультативно-диагностических услуг гражданам в период прохождения призывной комиссии – 3 499 тысяч тенге;
25) на организацию летнего отдыха учащихся районного отдела образования – 2 400 тысяч тенге;
26) на текущее содержание учреждений образования – 25 296 тысяч тенге;
27) на проведение работ по подготовке к зимнему периоду – 8 921 тысяч тенге;
28) на подготовку технических документов водоочистных сооружений и водопроводных линий в населенных пунктах – 2 403 тысяч тенге;
29) на материально-техническое оснащение учреждений культуры – 23 500 тысяч тенге;
30) на текущее содержание учреждений культуры – 20 000 тысяч тенге;
31) трансферты органам местного самоуправления – 9 500 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 17.06.2015 № ХХХІІ-3; от 17.06.2015 № ХХХІІ-3; от 15.09.2015 № ХХХІV-3; от 18.11.2015 № ХХХV-1 (вводится в действие с 01.01.2015).
5. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год предусмотрены целевые трансферты на развития из областного бюджета в следующей сумме:
1) на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда – 108 968 тысяч тенге;
2) на развитие системы водоснабжения из республиканского бюджета – 30 431 тысяч тенге;
3) на развитие системы водоснабжения из областного бюджета – 95 244 тысяч тенге;
4) на строительство и реконструкцию объектов образования – 750 тысяч тенге4
5) проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда – 7 174 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 17.06.2015 № ХХХІІ-3; от 17.06.2015 № ХХХІІ-3; от 15.09.2015 № ХХХІV-3; от 18.11.2015 № ХХХV-1 (вводится в действие с 01.01.2015).

6. 2015 жылға жергілікті атқарушы органдарының резерві 18 670 мың теңге сомасында бекітілсін.
7. 2015 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтер әкімі аппараттары арқылы қаржыландырылатын бюджеттік бағдарламаларды қаржыландыру мөлшері 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. Осы шешімді бақылауға алу аудандық мәслихаттың бюджет, қаржы, экономика, кәсіпкерлікті дамыту және экология жөніндегі тұрақты комиссияға (О. Жанықұлов) жүктелсін.

6. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2015 год на сумму 18 670 тысяч тенге.
7. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2015 год согласно приложению 4.
8. Утвердить в районном бюджете на 2015 год размер финансирования бюджетных программ финансируемых из аппарата акима сельских округов согласно приложению 5.
9. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по бюджету, финансам, экономике, развитии предпринимательства и экологии (О. Жаныкулов).

10. Осы шешім 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы: М. Борашов
Аудандық мәслихат хатшысы: Т. Бейсқали
Аудандық мәслихаттың 2014 жылғы 25 желтоқсандағы ХХІХ-сессиясының "2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" № ХХІХ-1 шешіміне 1 қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Атырау облысы Қызылқоға аудандық мәслихатының 18.11.2015 № ХХХV-1 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
2015 жылға арналған бюджет
Санаты
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
Сомасы, мың теңге
І. Кірістер

10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии
районного маслихата                        М. Борашов
Секретарь районного маслихата              Т. Бейскали
Приложение 1 к решению
районного маслихата от
25 декабря 2014 года
№ ХХІХ-1 "Об районном
бюджете на 2015-2017 годы"
Районный бюджет на 2015 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 18.11.2015 № ХХХV-1 (вводится в действие с 01.01.2015).
Категория
Сумма (тыс. тенге)
5
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Атырау облысы Қызылқоға аудандық мәслихатының 18.11.2015 № ХХХV-1 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
2015 жылға ауылдық округтер әкімі аппараттары арқылы қаржыландырылатын бюджеттік бағдарламаларды қаржыландыру мөлшері
(мың теңге)
Бюджеттік бағдарлама коды
Бюджеттік бағдарламалар атауы
Мемлекеттік мекеме атауы
Қызылқоға
Жамбыл
Тасшағыл
Көздіғара
Ойыл
Жангелдин
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

Сноска. Приложение 5 в редакции решения Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 18.11.2015 № ХХХV-1 (вводится в действие с 01.01.2015).
(тысяч тенге)
Код программы
Наименование бюджетных программ
Наименование государственного органа
Кызылкога
Жамбыл
Тасшагил
Коздигара
Ойыл
Жангелдин
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа