Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы
Оңтүстік Қазақстан облыстық әкімдігінің 2014 жылғы 9 маусымдағы № 180 қаулысы. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 22 шілдеде № 2730 болып тіркелді. Күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облыстық әкімдігінің 2015 жылғы 9 қыркүйектегі № 265 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облыстық әкімдігінің 09.09.2015 № 265 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 16 бабы 1 және 3 тармақтарына сәйкес Оңтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) осы қаулының 1 қосымшасына сәйкес «Дәрігерді үйге шақыру» мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламенті;
2) осы қаулының 2 қосымшасына сәйкес «Дәрігердің қабылдауына жазылу» мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламенті;
3) осы қаулының 3 қосымшасына сәйкес «Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымға бекіту» мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламенті;
4) осы қаулының 4 қосымшасына сәйкес «АИТВ-инфекциясының бар-жоғына ерікті түрде жасырын және міндетті түрде құпия медициналық зерттеліп-қаралу» мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламенті;
5) осы қаулының 5 қосымшасына сәйкес «Туберкулез диспансерінен анықтама беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламенті;
6) осы қаулының 6 қосымшасына сәйкес «Психоневрологиялық диспансерден анықтама беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламенті;
7) осы қаулының 7 қосымшасына сәйкес «Наркологиялық диспансерден анықтама беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламенті бекітілсін.
2. «Оңтүстік Қазақстан облысының денсаулық сақтау басқармасы» мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулының Оңтүстік Қазақстан облысының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануын;
2) осы қаулының Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің интернет-ресурсына орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Е.Ә.Садырға жүктелсін.
Облыс әкімі                                А.Мырзахметов
Б.Оспанов
Б. Жылқышиев
Ә. Бектаев
С. Қаныбеков
Е. Садыр
С. Тұяқбаев
А. Абуллаев
Р. Исаева
Оңтүстік Қазақстан
облысы әкімдігінің
2014 жылғы 9 маусымдағы
№ 180 қаулысына
1-қосымша
«Дәрігерді үйге шақыру»
мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламенті

Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере здравоохранения
Постановление акимата Южно-Казахстанской области от 9 июня 2014 года № 180. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 22 июля 2014 года № 2730. Утратило силу постановлением акимата Южно-Казахстанской области от 9 сентября 2015 года № 265
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Южно-Казахстанской области от 09.09.2015 № 265 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктами 1 и 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», акимат Южно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) регламент государственной услуги «Вызов врача на дом» согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) регламент государственной услуги «Запись на прием к врачу» согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) регламент государственной услуги «Прикрепление к медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь» согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
4) регламент государственной услуги «Добровольное анонимное и обязательное конфиденциальное медицинское обследование на наличие ВИЧ-инфекции» согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
5) регламент государственной услуги «Выдача справки с туберкулезного диспансера» согласно приложению 5 к настоящему постановлению;
6) регламент государственной услуги «Выдача справки с психоневрологического диспансера» согласно приложению 6 к настоящему постановлению;
7) регламент государственной услуги «Выдача справки с наркологического диспансера» согласно приложению 7 к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению «Управление здравоохранения Южно-Казахстанской области» в порядке, установленном законодательными актами Республики Казахстан обеспечить:
1) направление настоящего постановления на официальное опубликование в периодических печатных изданиях, распространяемых на территории Южно-Казахстанской области и информационно-правовой системе «Әділет»;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Южно-Казахстанской области.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Садыра Е.А.
Аким области                               А. Мырзахметов
Оспанов Б.
Жилкишиев Б.
Бектаев А.
Каныбеков С.
Садыр Е.
Туякбаев С.
Абдуллаев А.
Исаева Р.
Приложение 1
к постановлению акимата
Южно-Казахстанской области
от 9 июня 2014 года
№ 180
Регламент государственной услуги
«Вызов врача на дом»

1. Жалпы ережелер
1. «Дәрігерді үйге шақыру» мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі-мемлекеттік көрсетілетін қызмет) медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымдар (учаскелік терапевт/учаскелік педиатр/жалпы практика дәрігері) (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді, сондай-ақ www.egov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы Қазақстан Республикасының бірыңғай ақпараттық денсаулық сақтау жүйесі шеңберінде көрсетіледі.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушімен жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
1) тікелей немесе телефон байланысы арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті берушінің шақыруларды тіркеу журналында жазылу, одан кейін дәрігердің келетін күнін, уақытын көрсете отырып, ауызша жауап беру;
2) Порталға электронды форматта жүгінген кезде - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 20 наурыздағы № 253 қаулысымен бекітілген «Дәрігерді үйге шақыру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі стандартының (бұдан әрі – Стандарт1-қосымшасына сәйкес нысанда, көрсетілетін қызметті берушінің электрондық-цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі - ЭЦҚ) қойылған дәрігерді үйге шақыру туралы анықтама беру (электрондық түрде).
Бұл ретте мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға сұраныс қабылданғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушыға белгіленген уақытта үйде медициналық көмек көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет бойынша рәсімді (іс-қимылдарды) бастауға көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызмет берушіге тікелей өтініші немесе телефон арқылы жүгінуі негіздеме болады.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет үдерісінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы және олардың орындалу дәйектілігі, оның ішінде барлық рәсімдердің (іс-қимылды) өту кезеңдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге тікелей немесе телефон байланысы арқылы өтініш береді;
2) уәкілетті қызметкер (медициналық тіркеуші) 10 (он) минут көлемінде көрсетілетін қызметті берушінің шақыруларды тіркеу журналына жазып, одан кейін дәрігердің келетін күнін, уақытын көрсете отырып, ауызша жауап береді. Порталға электронды форматта жүгінген кезде 30 минут көлемінде көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ қойылған дәрігерді үйге шақыру туралы анықтама береді (электрондық түрде).

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Вызов врача на дом» (далее-государственная услуга) оказывается медицинскими организациями, оказывающими первичную медико-санитарную помощь (участковый терапевт/участковый педиатр/врач общей практики) (далее – услугодатель) при непосредственном обращении или по телефонной связи услугополучателя или его представителя к услугодателю, а также в рамках единой информационной системы здравоохранения Республики Казахстан через веб-портал «электронного правительства»: www.egov.kz (далее – Портал).
Прием документов и выдача результатов государственной услуги осуществляется услугодателем.
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги:
1) при непосредственном обращении или по телефонной связи – запись в журнале регистрации вызовов услугодателя затем устный ответ с указанием даты, времени посещения врача;
2) в электронном формате при обращении на Портал – выдача справки о вызове врача на дом (в электронном виде) по форме, согласно приложению 1 к стандарту государственной услуги «Вызов врача на дом», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2014 года № 253 (далее - Стандарт), подписанной электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) услугодателя.
При этом после принятия запроса на оказание государственной услуги услугополучателю в установленное время на дому оказывается медицинская помощь.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя при непосредственном обращении или по телефону к услугодателю.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения и последовательность их выполнения, в том числе этапы прохождения всех процедур:
1) услугополучатель подает заявления к услугодателю при непосредственном обращении или по телефону;
2) уполномоченный сотрудник (медицинский регистратор) в течение 10 минут регистрирует запись в журнале регистрации вызовов услугодателя затем устный ответ с указанием даты, времени посещения врача. В электронном формате при обращении на Портал в течение 30 минут выдает справку о вызове врача на дом (в электронном виде), подписанной ЭЦП услугодателя.

3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті қызметкері (медициналық тіркеуші) қатысады.
7. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің орындалу мерзімі көрсетілген сипаттама осы регламенттің 2 бөлімі 5 тармағында келтірілген. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі рәсімдердің (іс-қимылдардың) блок-схема түріндегі реттілігінің сипатталуы осы регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Портал арқылы алу үшін көрсетілетін қызметті алушы:
1) Порталға кіру;
2) мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдау:
3) ЭЦҚ жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі арқылы авторлау, тіркелу;
4) онлайн мемлекеттік көрсетілетін қызметке тапсырыс беру;
5) электрондық сауал жолдарын толтыру және қажет болған жағдайда Стандарттың 9-тармағымен қарастырылған тізбеге сәйкес электронды түрде құжаттарды тіркеу;
6) шығыс құжатты тексерген соң көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ қоюы қажет. Қол қойған соң өтініш автоматты түрде көрсетілетін қызметті берушіге түседі;
7) түскен өтінішті көрсетілетін қызметті беруші тіркеген соң, көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетінде өтініштің жағдайы автоматты түрде өзгереді. Өтінішті тіркеген кезден бастап Стандарттың 4-тармағында белгіленген мерзімде көрсетілетін қызметті беруші нәтижені беруі тиіс;
8) нәтижесінде көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетінде өтініштің жағдайы «Қанағаттанарлыққа» ауысады. Кейін, көрсетілетін қызметті алушы нәтижені көшіре алады.
9. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының жүгіну және рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігі тәртібінің диаграммалық түрде сипатталуы осы регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігі, қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдары реттілігінің графикалық және схемалық түрде сипатталуы және мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы осы регламенттің 1 және 3 қосымшаларында бейнеленген. Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы осы регламенттің 12 және  3 қосымшаларында көрсетілген.
«Дәрігерді үйге шақыру»
мемлекеттік көрсетілетін
қызметінің регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібінің блок-схема түрінде сипатталуы және мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
«Дәрігерді үйге шақыру»
мемлекеттік көрсетілетін
қызметінің регламентіне
2-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуде әрекет ететін ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара әрекеттесуінің диаграммасы және мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
«Дәрігерді үйге шақыру»
мемлекеттік көрсетілетін
қызметінің регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібінің графикалық түрде сипатталуы және мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
1
2
Көрсетілетін қызметті алушы
Уәкілетті қызметкер (медициналық тіркеуші)
Көрсетілетін қызметті берушіге өтініш береді
Уәкілетті қызметкер (медициналық тіркеуші) 10 (он) минут көлемінде көрсетілетін қызметті берушінің шақыруларды тіркеу журналына жазып, одан кейін дәрігердің келетін күнін, уақытын көрсете отырып, ауызша жауап береді. Порталға электронды форматта жүгінген кезде 30 минут көлемінде көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ қойылған дәрігерді үйге шақыру туралы анықтама береді (электрондық түрде)
Оңтүстік Қазақстан
облысы әкімдігінің
2014 жылғы 9 маусымдағы
№ 180 қаулысына
2-қосымша
«Дәрігердің қабылдауына жазылу»
мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламенті

3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. В процессе оказания государственной услуги участвует уполномоченный сотрудник (медицинский регистратор) услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры указано в пункте 5 раздела 2 настоящего регламента. Описание последовательности процедур (действий) государственной услуги в виде блок-схемы указано в приложении 1 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
8. Для получения государственную услугу через Портал услугополучатель должен:
1) войти на Портал;
2) выбрать государственную услугу;
3) зарегистрироваться, авторизоваться посредством индивидуального идентификационного номера или бизнес-идентификационного номера, ЭЦП;
4) заказать государственную услугу онлайн;
5) заполнить поля электронного запроса и при необходимости прикрепить пакет документов в электронном виде согласно перечню, предусмотренным пунктом 9 Стандарта;
6) после проверки выходного документа услугополучателю необходимо поставить ЭЦП. После подписи заявление автоматический поступает услугодателю;
7) после регистрации поступившего заявления услугодателем, в личном кабинете услугополучателя статус заявления автоматический меняется. С момента регистрации заявления в установленные сроки пунктом 4 Стандарта услугодатель должен выдать результат;
8) в результате в личном кабинете услугополучателя статус заявления меняется на «Удовлетворительно». После чего услугополучатель может скачать результат.
9. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании услуги через Портал в виде диаграммы представлено в приложении 2 к настоящему регламенту.
10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги в схематическом и графическом виде и справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги представлены в приложениях 1 и 3 к настоящему регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги указаны в приложениях 12 и 3 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги «Вызов врача на дом»
Описание порядка оказания государственной услуги в виде блок-схемы и справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги «Вызов врача на дом»
Описание порядка процедур (действий) при оказании государственной услуги через Портал и справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Условные обозначения:
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги «Вызов врача на дом»
Описание порядка оказания государственной услуги в графическом виде и справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
1
2
Услугополучатель
Уполномоченный сотрудник (медицинский регистратор)
Подает заявления к услугодателю
Уполномоченный сотрудник (медицинский регистратор) в течение 10 минут регистрирует запись в журнале регистрации вызовов услугодателя затем устный ответ с указанием даты, времени посещения врача. В электронном формате при обращении на Портал в течение 30 минут выдает справку о вызове врача на дом (в электронном виде), подписанной ЭЦП услугодателя
Приложение 2
к постановлению акимата
Южно-Казахстанской области
от 9 июня 2014 года
№ 180
Регламент государственной услуги
«Запись на прием к врачу»

1. Жалпы ережелер
1. «Дәрігердің қабылдауына жазылу» мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі-мемлекеттік көрсетілетін қызмет) медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымдар (учаскелік терапевт/учаскелік педиатр/жалпы практика дәрігері) (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді, сондай-ақ www.egov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы Қазақстан Республикасының бірыңғай ақпараттық денсаулық сақтау жүйесі шеңберінде көрсетіледі.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушімен жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге тікелей немесе телефон байланысы арқылы өтініш берген кезде – көрсетілетін қызметті берушінің дәрігерінің қабылдауына алдын ала жазылу журналында жазылу және одан кейін дәрігерлердің қабылдау кестесіне (бұдан әрі – кесте) сәйкес дәрігердің қабылдайтын күнін, уақытын көрсете отырып, ауызша жауап беру;
2) Порталға электрондық форматта жүгінген кезде - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 20 наурыздағы № 253 қаулысымен бекітілген «Дәрігердің қабылдауына жазылу» мемлекеттік көрсетілетін қызметі стандартының 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша электрондық түрде көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ қойылған дәрігердің қабылдауына жазылу туралы анықтама беру.
Бұл ретте мемлекеттік қызметті көрсетуге сұраныс қабылданғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушыға белгіленген уақытта медициналық көмек көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдау кезде көрсетілетін қызметті берушіге тікелей немесе телефон байланысы арқылы жүгінген кезде кестеге сәйкес дәрігердің бос уақытын таңдау мүмкіндігі беріледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет бойынша рәсімді (іс-қимылдарды) бастауға көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызмет берушіге тікелей өтініші немесе телефон арқылы жүгінуі негіздеме болады.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет үдерісінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы және олардың орындалу дәйектілігі, оның ішінде барлық рәсімдердің (іс-қимылды) өту кезеңдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге тікелей немесе телефон байланысы арқылы өтініш береді;

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Запись на прием к врачу» (далее-государственная услуга) оказывается медицинскими организациями, оказывающими первичную медико-санитарную помощь (участковый терапевт/участковый педиатр/врач общей практики) (далее – услугодатель) при непосредственном обращении или по телефонной связи услугополучателя или его представителя к услугодателю, а также в рамках единой информационной системы здравоохранения Республики Казахстан через веб-портал «электронного правительства»: www.egov.kz (далее – Портал).
Прием документов и выдача результатов государственной услуги осуществляется услугодателем.
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги:
1) при непосредственном обращении или по телефонной связи к услугодателю – запись в журнале предварительной записи на прием к врачу услугодателя и затем устный ответ с указанием даты, времени приема врача в соответствии с графиком приема врачей (далее – график);
2) в электронном формате при обращении на Портал – выдача справки о записи на прием к врачу в электронном виде по форме, согласно приложению стандарту государственной услуги «Запись на прием к врачу» утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2014 года № 253 (далее - Стандарт), подписанной электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) услугодателя.
При этом, после принятия запроса на оказание государственной услуги в установленное время услугополучателю оказывается медицинская помощь.
При непосредственном обращении или по телефонной связи к услугодателю услугополучателю при выборе государственной услуги предоставляется возможность выбрать свободное время врача согласно графику.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя при непосредственном обращении или по телефону к услугодателю.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения и последовательность их выполнения, в том числе этапы прохождения всех процедур:
1) услугополучатель подает заявления к услугодателю при непосредственном обращении или по телефону;

10. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігі, қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдары реттілігінің графикалық және схемалық түрде сипатталуы және мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы осы регламенттің 1 және 3 қосымшаларында бейнеленген. Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы осы регламенттің 12 және 3 қосымшаларында көрсетілген.
«Дәрігердің қабылдауына жазылу»
мемлекеттік көрсетілетін
қызметінің регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібінің блок-схема түрінде сипатталуы және мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
«Дәрігердің қабылдауына жазылу»
мемлекеттік көрсетілетін
қызметінің регламентіне
2-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуде әрекет ететін ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара әрекеттесуінің диаграммасы және мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
«Дәрігердің қабылдауына жазылу»
мемлекеттік көрсетілетін
қызметінің регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібінің графикалық түрде сипатталуы және мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
1
2
Көрсетілетін қызметті алушы
Уәкілетті қызметкер (медициналық тіркеуші)
Көрсетілетін қызметті берушіге өтініш береді
Уәкілетті қызметкер (медициналық тіркеуші) 10 (он) минут көлемінде көрсетілетін қызметті берушінің алдын-ала жазбаларды тіркеу журналына жазып, одан кейін дәрігердің қабылдайтын күнін, уақытын көрсете отырып, ауызша жауап береді. Порталға электронды форматта жүгінген кезде 30 минут көлемінде ЭЦҚ қойылған дәрігердің қабылдауына жазылу туралы анықтама береді (электрондық түрде)
Оңтүстік Қазақстан
облысы әкімдігінің
2014 жылғы 9 маусымдағы
№ 180 қаулысына
3-қосымша
«Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымға бекіту» мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымға бекіту» мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымдар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді, сондай-ақ www.egov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы көрсетіледі.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушімен жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.

10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги в схематическом и графическом виде и справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги представлены в приложениях 1 и 3 к настоящему регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги указаны в приложениях 12 и 3 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги «Запись на прием к врачу»
Описание порядка оказания государственной услуги в виде блок-схемы и справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги «Запись на прием к врачу»
Описание порядка процедур (действий) при оказании государственной услуги через Портал и справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Условные обозначения:
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги «Запись на прием к врачу»
Описание порядка оказания государственной услуги в графическом виде и справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
1
2
Услугополучатель
Уполномоченный сотрудник (медицинский регистратор)
Подает заявления к услугодателю
Уполномоченный сотрудник (медицинский регистратор) в течение 10 минут регистрирует запись в журнале предварительной записи на прием к врачу услугодателя затем устный ответ с указанием даты, времени посещения врача. В электронном формате при обращении на Портал в течение 30 минут выдает справку о вызове врача на дом (в электронном виде), подписанной ЭЦП услугодателя
Приложение 3
к постановлению акимата
Южно-Казахстанской области
от 9 июня 2014 года
№ 180
Регламент государственной услуги
«Прикрепление к медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Прикрепление к медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь» (далее-государственная услуга) оказывается медицинскими организациями, оказывающими первичную медико-санитарную помощь (далее - услугодатель), а также через веб-портал «электронного правительства»: www.egov.kz (далее – Портал).
Прием документов и выдача результатов государственной услуги осуществляется услугодателем.
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.

3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 20 наурыздағы № 253 қаулысымен бекітілген «Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымға бекіту» мемлекеттік көрсетілетін қызметі стандартының (бұдан әрі - Стандарт1-қосымшасына сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің электрондық-цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған қағаз түріндегі (еркін нысанда) немесе электрондық құжат нысанындағы тіркеу туралы анықтама (талон).
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет бойынша рәсімді (іс-қимылдарды) бастауға қызмет алушының көрсетілетін қызмет берушіге тікелей өтініші немесе телефон арқылы жүгінуі негіздеме болады.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет үдерісінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы және олардың орындалу дәйектілігі, оның ішінде барлық рәсімдердің (іс-қимылды) өту кезеңдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге тікелей өтініш береді;
2) уәкілетті қызметкер (медициналық тіркеуші) 30 минут көлемінде көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ Портал арқылы өтініш берген кезде - 1 (бір) жұмыс күні;
Электронды форматта жүгінген кезде - 30 минут көлемінде қызметті берушінің ЭЦҚ қойылған қағаз түрінде (еркін нысанда) электрондық құжат нысанындағы тіркеу туралы анықтама (талон) беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті қызметкері (медициналық тіркеуші).
7. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің орындалу мерзімі көрсетілген сипаттама осы регламенттің 2 бөлімі 5 тармағында келтірілген. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі рәсімдердің (іс-қимылдардың) блок-схема түріндегі реттілігінің сипатталуы осы регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Портал арқылы алу үшін көрсетілетін қызметті алушы:
1) Порталға кіру;
2) мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдау:
3) ЭЦҚ жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі арқылы авторлау, тіркелу;

3. Результат оказания государственной услуги - справка (талон) о прикреплении в бумажном виде (в произвольной форме) или в форме электронного документа электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) услугодателя, согласно приложению 1 к стандарту государственной услуги «Прикрепление к медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2014 года № 253 (далее - Стандарт).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие письменного заявления услугополучателя при непосредственном обращении к услугодателю.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения и последовательность их выполнения, в том числе этапы прохождения всех процедур:
1) услугополучатель подает заявления к услугодателю при непосредственном обращении;
2) уполномоченный сотрудник (медицинский регистратор) в течение 30 минут регистрирует пакет документов услугодателю, а также при обращении через портал – 1 (один) рабочий день;
В электронном формате при обращении на Портал в течение 30 минут выдает справку (талон) о прикреплении в бумажном виде (в произвольной форме) или в форме электронного документа, подписанной ЭЦП услугодателя.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. В процессе оказания государственной услуги участвует уполномоченный сотрудник (медицинский регистратор) услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры указано в пункте 5 раздела 2 настоящего регламента. Описание последовательности процедур (действий) государственной услуги в виде блок-схемы указано в приложении 1 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
8. Для получения государственную услугу через Портал услугополучатель должен:
1) войти на Портал;
2) выбрать государственную услугу;
3) зарегистрироваться, авторизоваться посредством индивидуального идентификационного номера или бизнес-идентификационного номера, ЭЦП;

2014 жылғы 9 маусымдағы
№ 180 қаулысына
4-қосымша
«АИТВ-инфекциясының бар-жоғына ерікті түрде жасырын және міндетті түрде құпия медициналық зерттеліп-қаралу» мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «АИТВ-инфекциясының бар-жоғына ерікті түрде жасырын және міндетті түрде құпия медициналық зерттеліп-қаралу» мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі-мемлекеттік көрсетілетін қызмет) медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін ұйымдар (бұдан әрі - медициналық ұйымдар) мен «Облыстық СПИД-тің алдын-алу және онымен күресу орталығы» мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – СПИД орталығы немесе көрсетілетін қызметті беруші) ұсынады.
Медициналық көрсетілетін қызметке жүгінуді қабылдау мен нәтижесін беру медициналық ұйымдар және СПИД орталығымен жүргізіледі.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны - қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 20 наурыздағы № 253 қаулысымен бекітілген «АИТВ-инфекциясының бар-жоғына ерікті түрде жасырын және міндетті түрде құпия медициналық зерттеліп-қаралу» мемлекеттік көрсетілетін қызметі стандартының (бұдан әрі - Стандартқосымшасына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтің теріс нәтижелерін растайтын анықтама-сертификат.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетуді бастаудың негізі болып көрсетілетін қызметті алушының тікелей жүгінгені саналады.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет үдерісінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы және олардың орындалу дәйектілігі, оның ішінде барлық рәсімдердің өту кезеңдері:
медициналық ұйымға жүгінген жағдайда:
1) көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9 тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады;
2) медициналық қызметкер (тіркеуші) 10 минут ішінде көрсетілетін қызметті алушының жүгінгенін журналға тіркейді, одан кейін көрсетілетін қызметті алушыны тестке дейінгі психоәлеуметтік кеңес беру (бұдан әрі - ПӘК) үшін кеңес беру бойынша құзырлы маманға жолдайды;
3) кеңес беру бойынша медициналық маман қызмет алушымен 20 минут ішінде ПӘК жүргізіп, АИТВ-ның бар-жоқтығына қан алу үшін егу кабинетінің медициналық қызметкеріне жолдайды;
4) егу кабинетінің медициналық қызметкері 10 минут ішінде қан алады және тиісті журналға тіркейді, одан кейін қызмет алушыға тіркеу номері мен қан алынған мерзімі көрсетілген талон береді;
5) көрсетілетін қызметті алушының қаны алынғаннан кейін егу кабинетінің медициналық қызметкері басшылыққа қан үлгілеріне қоса ілеспе жолдамасын дайындайды (1 данада - жеке, 2 данада - тізіммен);

от 9 июня 2014 года
№ 180
Регламент государственной услуги
«Добровольное анонимное и обязательное конфиденциальное медицинское обследование на наличие ВИЧ-инфекции»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Добровольное анонимное и обязательное конфиденциальное медицинское обследование на наличие ВИЧ-инфекции» (далее-государственная услуга) оказывается медицинскими организациями, оказывающими первичную медико-санитарную помощь (далее – медицинская организация) и государственным учреждением «Областной Центр по профилактике и борьбе со СПИД» (далее – центр СПИД или услугодатель).
Прием обращении и выдача результатов государственной услуги осуществляются медицинскими организациями и центром СПИД.
2. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – справка-сертификат, подтверждающая отрицательные результаты государственной услуги, согласно приложению к стандарту государственной услуги «Добровольное анонимное и обязательное конфиденциальное медицинское обследование на наличие ВИЧ-инфекции», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2014 года № 253 (далее - Стандарт).
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является обращение услугополучателя к услугодателю.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность и последовательность их выполнения, в том числе этапы прохождения всех процедур:
в случае обращения услугополучателя в медицинскую организацию:
1) услугополучатель предоставляет документы указанные в пункте 9 Стандарта;
2) медицинский работник (регистратор) услугодателя  в течение 10 минут регистрирует обращение услугополучателя в журнале регистрации, затем отправляет услугополучателя к медицинскому специалисту по консультированию для проведения до тестового психосоциального консультирования (далее - ПСК);
3) медицинский специалист по консультированию проводит ПСК с услугополучателем в течение 20 минут и отправляет услугополучателя в процедурный кабинет для забора крови на наличие антител к ВИЧ;
4) медицинский работник процедурного кабинета в течение 10 минут производит забор крови, с регистрацией в соответствующем журнале, затем выдает услугополучателю талон с регистрационным номером и датой забора крови;
5) после забора крови услугополучателя, медицинский работник процедурного кабинета заносит направления, сопровождающие образцы крови (индивидуальное в 1-ом экземпляре, списочное в 2-х экземплярах) к руководству;

6) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы 20 минут ішінде көрстілетін қызметті алушының қан үлгілеріне қосымша ілеспе хатқа қол қояды;
7) ілеспе хатқа қол қойылғаннан кейін көрсетілетін қызметті берушінің курьерлік қызметі сол жұмыс күнінің ішінде қан үлгілерін зертханаға жеткізеді;
8) зертхана сол жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының қан үлгілеріне преаналитикалық дайындау жүргізіп, СПИД орталығына жолдайды;
9) СПИД орталығы Стандарттың 4 тармағында көрсетілген мерзімінде қан талдауын жүргізіп, нәтижесін медициналық ұйымға жолдайды;
10) медициналық ұйым қанның талдау нәтижесін алғаннан кейін, сол күні мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға ұсынады.
СПИД орталығына жүгінген жағдайда:
1) көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9 тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады;
2) кеңес беру бойынша медициналық маман 20 минут ішінде көрсетілетін қызметті алушының жүгінгенін журналға тіркейді, одан кейін тестке дейінгі ПӘК беріп, егу кабинетіне жолдайды;
3) егу кабинетінің медициналық қызметкері жүгінген көрсетілетін қызметті алушының өтінішін 10 минут ішінде тиісті журналға тіркейді, қан алады, одан кейін көрсетілетін қызметті алушыға тіркеу нөмірі мен қан алынған мерзімі көрсетілген талон береді.
4) содан кейін қан үлгілерімен қоса ілеспе жолдаманы (2 данада - тізіммен) диагностикалық зертханаға жолдайды;
5) диагностикалық зертхана Стандарттың 4 тармағында көрсетілген мерзімде қан талдауын жүргізеді және нәтижесін анықтама-сертификат беруге құзырлы қызметкерге жолдайды;
6) уәкілетті қызметкер 20 минут ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін дайындап, уәкілетті лауазымдық тұлғаға қол қойдырады, тесттен кейінгі ПӘК жүргізеді және Стандарттың 4 тармағында көрсетілген мерзімде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін береді.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процессінде құрылымдық бөлімше (қызметкерлердің) қызмет берушінің әрекет ету тәртібінің сипаттамасы
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет үдерісіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) тізімі:
медициналық ұйым:
1) медициналық қызметкер (тіркеуші);
2) кеңес беру бойынша медициналық маман;
3) егу кабинетінің медициналық қызметкері;
4) медициналық ұйымның басшылығы;
5) медициналық ұйымның курьерлік қызметі;
6) медициналық ұйымның зертханасы.
СПИД орталығы:
1) уәкілетті лауазымды тұлға;
2) кеңес беру бойынша медициналық маман;

6) руководство услугодателя подписывает направления, сопровождающие образцы крови услугополучателя в течение 20 минут;
7) после подписания сопроводительного письма курьерская служба услугодателя в течение рабочего дня доставляет образцы крови в лабораторию;
8) лаборатория в тот же рабочий день проводит преаналитическую подготовку образцов крови услугополучателей и отправляет в центр СПИД;
9) центр СПИД в сроки, указанные в пункте 4 Стандарта производит анализы крови и отправляет результаты анализов крови в медицинскую организацию;
10) медицинская организация, после получения результата анализа крови, в тот же рабочий день, выдает результат государственной услуги услугополучателю.
В случае обращения услугополучателя в центр СПИД:
1) услугополучатель предоставляет документы, указанные в пункте 9 Стандарта;
2) медицинский специалист по консультированию в течение 20 минут регистрирует обращение услугополучателя в журнале регистрации, проводит дотестовое ПСК с услугополучателем и отправляет услугополучателя в процедурный кабинет;
3) медицинский работник процедурного кабинета в течение 10 минут регистрирует обращение услугополучателя в журнале регистрации, производит забор крови услугополучателя, затем выдает услугополучателю талон с регистрационным номером и датой забора крови.
4) заносит направления, сопровождающие образцы крови (списочное в 2-х экземплярах) в диагностическую лабораторию;
5) диагностическая лаборатория производит анализы крови в сроки, указанные в пункте 4 Стандарта и отправляет результат к уполномоченному сотруднику выдачи справок-сертификатов, для оформления результата государственной услуги;
6) уполномоченный сотрудник выдачи справок-сертификатов, в течение 20 минут готовит результат государственной услуги, подписывает у уполномоченного должностного лица, проводит послетестовое ПСК с услугополучателем и выдает результат услугополучателю в сроки, указанные пунктом 4 Стандарта.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений, (работников), которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
медицинская организация:
1) медицинский работник (регистратор);
2) медицинский специалист по консультированию;
3) медицинский работник процедурного кабинета;
4) руководство медицинской организации;
5) курьерская служба медицинской организации;
6) лаборатория медицинской организации.
Центр СПИД:
1) уполномоченное должностное лицо услугодателя;
2) медицинский специалист по консультированию;

3) егу кабинетінің медициналық қызметкері;
4) СПИД орталығының диагностикалық зертханасы;
5) анықтама-сертификат беруге құзырлы қызметкер.
7. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің орындалу мерзімі көрсетілген сипаттама осы регламенттің 2 бөлімі 5 тармағында келтірілген. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі рәсімдердің (іс-қимылдардың) блок-схема түріндегі реттілігі осы регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігі, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдары тәртібінің графикалық және схемалық түрде сипатталуы осы регламенттің 1 және 2 қосымшаларында бейнеленген. Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы осы регламенттің 1 және 2 қосымшаларында көрсетілген.
«АИТВ-инфекциясының бар-жоғына
ерікті түрде жасырын және міндетті
түрде құпия медициналық зерттеліп-қаралу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
Қызмет көрсету үдерісіндегі рәсімдердің (іс-қимылдардың) блок-схема түріндегі реттілігі және мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
1. Медициналық ұйымға жүгінген жағдайда
2. СПИД орталығына жүгінген жағдайда
«АИТВ-инфекциясының бар-жоғына
ерікті түрде жасырын және міндетті
түрде құпия медициналық зерттеліп-қаралу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібінің графикалық түрдегі сипатталуы және мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Медициналық ұйымға жүгінген жағдайда
1
2
3
4
5
6
7
8
Медициналық қызметкер (тіркеуші)
Кеңес беру бойынша медициналық маман
Егу кабинетінің медициналық қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы
Курьер
Зертхана
СПИД орталығы
Медициналық ұйым
10 минут ішінде қызмет алушының жүгінгенін журналға тіркейді, одан кейін қызмет алушыны тестке дейінгі ПӘК беру бойынша құзырлы маманға жолдайды
Көрсетілетін қызметті алушымен 20 минут ішінде тестке дейінгі ПӘК жүргізіп, АИТВ-ның бар-жоқтығына қан алу үшін егу кабинетінің медициналық қызметкеріне жолдайды
10 минут ішінде қан алады және тиісті журналға тіркейді, одан кейін қызмет алушыға тіркеу номері мен қан алынған мерзімі көрсетілген талон береді. Басшылыққа қан үлгілеріне қоса ілеспе жолдамасын дайындайды (1 данада жеке, 2 данада тізіммен)
20 минут ішінде қызмет алушының қан үлгілеріне қосымша ілеспе хатқа қол қояды.
Ілеспе хатқа қол қойылғаннан кейін қызмет берушінің курьерлік қызметімен жұмыс күн ішінде қан үлгілерін зертханаға жеткізеді
Сол жұмыс күні ішінде қан үлгілерін зертханаға жеткізеді
Сол жұмыс күні ішінде зертхана қызмет алушының қан үлгілеріне преаналитикалық дайындау жүргізіп, СПИД орталығына жолдайды
Стандарттың 4 тармағында көрсетілген мерзімінде қан талдауын жүргізіп, нәтижесін медициналық ұйымға жолдайды
Қанның талдау нәтижесін алғаннан кейін, сол күні мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға ұсынады
СПИД орталығына жүгінген жағдайда
1
2
3
4
Кеңес беру бойынша медициналық маман
Егу кабинетінің медициналық қызметкері
Диагностикалық зертхана
Уәкілетті қызметкер
20 минут ішінде көрсетілетін қызметті алушының жүгінгенін журналға тіркейді, одан кейін тестке дейінгі ПӘК беріп, қан алу үшін егу кабинетіне жолдайды
10 минут ішінде тиісті журналға тіркейді, қан алады, одан кейін қызмет алушыға тіркеу номері мен қан алынған мерзімі көрсетілген талон береді.
Содан кейін қан үлгілерін қоса ілеспе жолдамасын (2 данада - тізіммен) диагностикалық зертханаға жолдайды
Стандарттың  4 тармағындакөрсетілген мерзімде қан талдауын жүргізеді және нәтижесін анықтама-сертификат беруге құзырлы қызметкерге жолдайды

3) медицинский работник процедурного кабинета;
4) диагностическая лаборатория центра СПИД;
5) уполномоченный сотрудник выдачи справок-сертификатов.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры указано в пункте 5 раздела 2 настоящего регламента. Описание последовательности процедур (действий) государственной услуги в виде блок-схемы указано в приложении 1 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
8. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) медицинской организации и центра СПИД в процессе оказания государственной услуги в графическом и схематическом виде представлены в приложениях 1 и 2 к настоящему регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Добровольное анонимное и обязательное
конфиденциальное медицинское обследование
на наличие ВИЧ-инфекции»
Описание последовательности процедур (действий) государственной услуги в виде блок-схемы и справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
1. В случае обращения услугополучателя в медицинскую организацию
2. В случае обращения услугополучателя в центр СПИД
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Добровольное анонимное и обязательное
конфиденциальное медицинское обследование
на наличие ВИЧ-инфекции»
Описание порядка оказания государственной услуги в графическом виде и справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги В случае обращения услугополучателя в медицинскую организацию
1
2
3
4
5
6
7
8
Медицинский работник (регистратор)
Медицинский специалист по консультированию
Медицинский работник процедурного кабинета
Руководство медицинской организации
Курьер
Лаборатория
Лаборатория центра СПИД
Медицинская организация
В течение 10 минут регистрирует обращение услугополучателя в журнале регистрации, затем отправляет услугополучателя к уполномоченному специалисту по консультированию для проведения до тестового ПСК
Проводит ПСК с услугополучателем в течение 20 минут и отправляет услугополучателя в процедурный кабинет для забора крови на наличие антител к ВИЧ
В течение 10 минут производит забор крови, с регистрацией в соответствующем журнале, затем выдает услугополучателю талон с регистрационным номером и датой забора крови. После забора крови заносит направления, сопровождающие образцы крови (индивидуальное в 1-ом экземпляре, списочное в 2-х экземплярах) к руководству
Подписывает направления, сопровождающие образцы крови услугополучателя в течение 20 минут. После подписания сопроводительного письма курьерская служба услугодателя в течение рабочего дня доставляет образцы крови в лабораторию
В течение рабочего дня доставляет образцы крови в лабораторию
Проводит преаналитическую подготовку образцов крови услугополучателей и отправляет в центр СПИД
В сроки, указанные в пункте 4 Стандарта производит анализы крови и отправляет результаты анализов крови в медицинскую организацию
После получения результата анализа крови, в тот же рабочий день, выдает результат государственной услуги услугополучателю
В случае обращения услугополучателя в центр СПИД
1
2
3
4
Медицинский специалист по консультированию
Медицинский работник процедурного кабинета
Диагностическая лаборатория
Уполномоченный сотрудник
В течение 20 минут регистрирует обращение услугополучателя в журнале регистрации, проводит до тестовое ПСК и отправляет услугоплучателя в кабинет для забора крови
В течение 10 минут регистрирует обращение услугополучателя в журнале регистрации, производит забор крови услугополучателя, затем выдает услугополучателю талон с регистрационным номером и датой забора крови. Заносит направления, сопровождающие образцы крови (списочное в 2-х экземплярах) в диагностическую лабораторию
Производит анализы крови в сроки, указанные в  пункте 4Стандарта и отправляет результат к уполномоченному сотруднику выдачи справок-сертификатов, для оформления результата государственной услуги

20 минут ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін дайындап, құзырлы лауазымдық тұлғаға қол қойдырады, тесттен кейінгі ПӘК жүргізеді және Стандарттың 4 тармағында көрсетілген мерзімде қызмет алушыға нәтижесін береді
Оңтүстік Қазақстан
облысы әкімдігінің
2014 жылғы 9 маусымдағы
№ 180 қаулысына
5-қосымша
«Туберкулез диспансерінен анықтама беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Туберкулез диспансерінен анықтама беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Оңтүстік Қазақстан облысының облыстық маңызы бар аудандар және қалаларының туберкулез диспансерімен (бұдан әрі – қызмет беруші) ұсынылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны - қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – фтизиатр дәрігер қол қойған, жеке дәрігерлік мөрмен және көрсетілетін қызметті берушінің мөрімен Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 20 наурыздағы № 253 қаулысымен бекітілген «Туберкулез диспансерінен анықтама беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі стандартының 2-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетуді тіркеу журналында анықтаманы тіркей отырып, расталған Стандарттың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қағаз түріндегі туберкулез диспансерінен анықтама.
2. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі әрекет ету тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету рәсімін (іс-әрекетін) бастау бойынша көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге өтініш беруі негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің құрамына кіретін әрбір процедураның (іс-әрекеттің) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы және оларды орындау реттілігі, оның ішінде барлық процедураларды өту кезеңдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге ұсынады;
2) медициналық қызметкер (тіркеуші) көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды тексереді, кейін «Туберкулез науқастарының ұлттық тіркелімі базасы» бойынша тексереді, осыдан кейін мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесінің жобасын дайындайды және фтизиатр дәрігерге ұсынады;
3) фтизиатр дәрігер 10 минут ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесіне қол қояды және медицина қызметкеріне (тіркеушіге) береді;
4) медицина қызметкері (тіркеуші) мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін тіркеу журналында тіркейді және көрсептілетін қызметті алушыға Стандарттың 4-тармағында көрсетілген мерзімде береді.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процессінде құрылымдық бөлімше (қызметкерлердің) қызмет берушінің әрекет ету тәртібін сипаттау

В течение 20 минут готовит результат государственной услуги, подписывает у уполномоченного должностного лица, проводит послетестовое ПСК с услугополучателем и выдает результат услугополучателю в сроки, указанные пунктом 4 Стандарта
Приложение 5
к постановлению акимата
Южно-Казахстанской области
от 9 июня 2014 года
№ 180
Регламент государственной услуги
«Выдача справки с туберкулезного диспансера»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача справки с туберкулезного диспансера» (далее - государственная услуга) оказывается туберкулезными диспансерами районов и городов областного значения Южно-Казахстанской области (далее - услугодатель).
2. Форма оказания государственной услуги - бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - справка с туберкулезного диспансера в бумажном виде по форме, согласно приложению 1 к стандарту государственной услуги «Выдача справки с туберкулезного диспансера», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2014 года № 253 (далее - Стандарт), подписанная врачом-фтизиатром, заверенная личной врачебной печатью и печатью услугодателя, с регистрацией справки в журнале регистрации оказания государственной услуги, согласно приложению 2 к Стандарту.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является обращение услугополучателя к услугодателю.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения и последовательность их выполнения, в том числе этапы прохождения всех процедур:
1) услугополучатель предоставляет документы к услугодателю указанные в пункте 9 Стандарта;
2) медицинский сотрудник (регистратор) проверяет документы предоставленные услугодателем, затем проверяет по базе «Национальный регистр больных туберкулезом», после этого готовит проект результата государственной услуги и заносит к врачу-фтизиатру;
3) врач-фтизиатр в течение 10 минут подписывает результат государственной услуги и выдает к медицинскому сотруднику (регистратору);
4) медицинский сотрудник (регистратор) регистрирует результат государственной услуги в журнале регистрации и выдает услугополучателю в указанные сроки в пункте 4 Стандарта.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

6. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне медициналық қызметкер (тіркеуші), фтизиатр дәрігер қатысады.
7. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің орындалу мерзімі көрсетілген сипаттама осы регламенттің 2 бөлімі 5 тармағында келтірілген. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі рәсімдердің (іс-қимылдардың) блок-схема түріндегі реттілігі осы регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
4. Мемлекеттік қызметтерді көрсету үдерісінде халыққа қызмет көрсету орталықтарымен және (немесе) басқа да көрсетілетін қызметті берушілермен өзара әрекет ету тәртібінің, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігі, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдары тәртібінің графикалық және схемалық түрде сипатталуы осы регламенттің 1 және 2 қосымшаларында бейнеленген. Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы осы регламенттің 1 және 2 қосымшаларында көрсетілген.
Туберкулез диспансерінен анықтама беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызметінің
регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібінің блок-схема түріндегі сипатталуы және мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Туберкулез диспансерінен анықтама беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызметінің
регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібінің графика түріндегі сипаттамасы және мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
1
2
3
Медициналық қызметкер (тіркеуші)
Фтизиатр дәрігер
Медициналық қызметкер (тіркеуші)
Көрсетілетін қызмет беруші ұсынған құжаттарды тексереді, одан кейін туберкулез науқастарының ұлттық тіркелімі базасы бойынша тексереді, кейін мемлекеттік қызмет нәтижесінің жобасын дайындайды және фтизиатр дәрігерге кіргізеді
10 минут ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесіне қол қояды және медицина қызметкеріне (тіркеушіге) береді
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін тіркеу журналына тіркейді және Стандарттың 4-тармағында көрсетілген мерзімде көрсетілетін қызметті алушыға береді
Оңтүстік Қазақстан
облысы әкімдігінің
2014 жылғы 9 маусымдағы
№ 180 қаулысына
6-қосымша
«Психоневрологиялық диспансерден анықтама беру»
мемлекеттік қызметінің регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Психоневрологиялық диспансерден анықтама беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) «Облыстық жүйке аурулар диспансері» мемлекеттік мекемесі болып табылады (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).

6. В процессе оказания государственной услуги участвуют медицинский работник (регистратор), врач-фтизиатр.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры указано в пункте 5 раздела 2 настоящего регламента государственной услуги. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями в виде блок-схемы указано в приложении 1 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
8. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги в графическом и схематическом виде представлены в приложениях 1 и 2 к настоящему регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги «Выдача справки
с туберкулезного диспансера»
Описание порядка оказания государственной услуги в виде блок-схемы и справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги «Выдача справки
с туберкулезного диспансера»
Описание порядка оказания государственной услуги в графическом виде и справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
1
2
3
Медицинский сотрудник (регистратор)
Врач-фтизиатр
Медицинский сотрудник (регистратор)
Проверяет документы предоставленные услугодателем, затем проверяет по базе «Национальный регистр больных туберкулезом», после этого готовит проект результата государственной услуги и заносит к врачу-фтизиатру
В течение 10 минут подписывает результата государственной услуги и выдает к медицинскому сотруднику (регистратору)
Регистрирует результат государственной услуги в журнале регистрации и выдает услугополучателю в указанные сроки в пункте 4 Стандарта
Приложение 6
к постановлению акимата
Южно-Казахстанской области
от 9 июня 2014 года
№ 180
Регламент
государственной услуги «Выдача справки
с психоневрологического диспансера»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача справки с психоневрологического диспансера» (далее - государственная услуга) оказывается государственным учреждением «Областной психоневрологический диспансер» (далее - услугодатель).

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нысаны – қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нәтижесі – Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 20 наурыздағы № 253 қаулысымен бекітілген «Облыстық жүйке аурулар диспансерінен анықтама беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 1 қосымшасына сәйкес нысан бойынша (бұдан әрі – Стандарт) анықтама берген психатр-дәрігері және медициналық тіркеуші қол қойған, дәрігердің және көрсетілетін қызметті берушінің мөрімен куәландырылған, қағаз түрінде наркологиялық диспансерінен анықтама беріледі, Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсетуді тіркеу журналында анықтама тіркеледі.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде әрекет ету тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету бойынша рәсімдердің (іс-әрекеттің) басталуы үшін көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге жүгінуі (өтініші) болуы негіздеме болады.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үдерісінің құрамына кіретін әрбір рәсімдері (іс-әрекеттің) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы және олардың орындалу реттілігі, оның ішінде барлық рәсімдерден өту кезеңдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы Стандартың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге тапсырады;
2) медициналық тіркеуші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдап, медициналық картотека бойынша тексереді, содан соң 20 минут ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін дайындап, психиатр-дәрігер береді;
3) психиатр-дәрігер екі сағат аралығында мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесіне қол қойып, медициналық тіркеушіге береді.
4) медициналық тіркеуші мемлекеттік қызмет көрсетуді тіркеу журналына тіркей отырып, қырық минут уақыт аралығында көрсетілетін қызметті алушыға анықтаманы береді.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үдерісіндегі өзара әрекет ету тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне медициналық тіркеуші және психиатр-дәрігер қатысады.
7. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің орындалу мерзімі көрсетілген сипаттама осы регламенттің 2 бөлімі 5 тармағында келтірілген. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі рәсімдердің (іс-қимылдардың) блок-схема түріндегі реттілігі осы регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үдерісінде халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) басқа да көрсетілетін қызмет берушілермен өзара іс-қимыл жасау тәртібінің, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау

2. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – справка с психоневрологического диспансера по форме согласно приложению 1 к стандарту государственной услуги «Выдача справки с психоневрологического диспансера», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2014 года № 253 (далее - Стандарт), подписанная врачом-психиатром и медицинским регистратором, выдавшими справку, и заверенная печатью врача и услугодателя, с регистрацией справки в журнале регистрации оказания государственной услуги, согласно приложению 2 к Стандарту.
2. Описание порядка действия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является обращение услугополучателя к услугодателю.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения и последовательность их выполнения, в том числе этапы прохождения всех процедур:
1) услугополучатель предоставляет документы к услугодателю указанные в пункте 9 Стандарта;
2) медицинский регистратор принимает документы предоставленные услугодателем, затем проверяет по медицинской картотеке, после этого готовит проект результата государственной услуги в течение 20 минут и заносит к врачу-психиатру;
3) врач-психиатр в течение двух часов подписывает результат государственной услуги и выдает к медицинскому регистратору;
4) медицинский регистратор регистрирует результат государственной услуги в журнале регистрации и выдает услугополучателю в течение сорок минут.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказании государственной услуги
6. В процессе государственной услуги участвует медицинский регистратор и врач-психиатр.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры указано в пункте 5 раздела 2 настоящего регламента государственной услуги. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями в виде блок-схемы указано в приложении 1 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги

8. Көрсетілетін қызметті берушінің рәсімдері (іс-әрекетінің) реттілігінің, құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі өзара іс-қимылының толық сипаттамасы осы регламенттің 1 және 2 қосымшаларында графикалық және схемалық түрде көрсетілген. Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы осы регламенттің 1 және 2 қосымшаларында көрсетілген.
Психоневрологиялық диспансерден
анықтама беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызметінің
регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібінің блок-схема түріндегі сипаттамасы және мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Психоневрологиялық диспансерден
анықтама беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызметінің
регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібінің графика түріндегі сипаттамасы және мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
1
2
3
Медициналық тіркеуші
Психиатр-дәрігер
Медициналық тіркеуші
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдап, медициналық картотека бойынша тексереді, содан соң 20 минут ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін дайындап, психиатр-дәрігерге береді
Психиатр-дәрігер 2 сағат аралығында мемлекеттік қызметтің нәтижесіне қол қойып, медициналық тіркеушіге береді
Тіркеу журналына мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін тіркей отырып, 40 минут уақыт аралығында көрсетілетін қызметті алушыға анықтаманы береді
Оңтүстік Қазақстан
облысы әкімдігінің
2014 жылғы 9 маусымдағы
№ 180 қаулысына
7-қосымша
«Наркологиялық диспансерден анықтама беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызметінің регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Наркологиялық диспансерден анықтама беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) «Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасының «Облыстық наркологиялық диспансері» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорынымен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) ұсынылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нысаны - қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі – нарколог-дәрігер мен анықтаманы берген медициналық тіркеуші қол қойған және дәрігер мен көрсетілетін қызметті берушінің мөрімен расталған Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 20 наурыздағы № 253 қаулысымен бекітілген «Наркологиялық диспансерден анықтама беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - Стандарт2-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуді тіркеу журналында анықтаманы тіркей отырып расталған Стандарттың 1-қосымшасына сәйкес психоневрологиялық диспансердің анықтамасы.

8. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги в графическом и схематическом виде представлены в приложениях 1 и 2 к настоящему регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Выдача справки с психоневрологического
диспансера»
Описание порядка оказания государственной услуги в виде
блок-схемы и справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача справки с психоневрологического
диспансера»
Описание порядка оказания государственной услуги в графическом виде и справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
1
2
3
Медицинский регистратор
Врач-психиатр
Медицинский регистратор
Принимает документы предоставленные услугодателем, затем проверяет по медицинской картотеке, после этого готовит проект результата государственной услуги в течение 20 минут и заносит к врачу-психиатру
В течение 2 часа подписывает результата государственной услуги и выдает к медицинскому регистратору
Регистрирует результат государственной услуги в журнале регистрации и выдает услугополучателю в течение 40 минут
Приложение 7
к постановлению акимата
Южно-Казахстанской области
от 9 июня 2014 года
№ 180
Регламент государственной услуги
«Выдача справки с наркологического диспансера»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача справки с наркологического диспансера» (далее – государственная услуга) оказывается государственным коммунальным казенным предприятием «Областной наркологический диспансер» управления здравоохранения акимата Южно-Казахстанской области» (далее - услугодатель).
2. Форма оказания государственной услуги - бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – справка с наркологического диспансера по форме согласно приложению 1 стандарта государственной услуги «Выдача справки с наркологического диспансера», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2014 года № 253 (далее - Стандарт) в бумажной форме, подписанная врачом-наркологом и медицинским регистратором, выдавшими справку, и заверенная печатью врача и услугодателя, с регистрацией справки в журнале регистрации оказания государственной услуги, согласно приложению 2 Стандарта.

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде әрекет ету тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің (іс-әрекеттің) басталуы үшін көрсетілетін қызметті алушының жүгінуінің (өтініш) болуы негіздеме болады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-әрекеттің) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы және олардың орындалу реттілігі, оның ішінде барлық рәсімдердің өту кезеңдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9 тармағында көрсетілген құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге тапсырады;
2) медициналық ұйымның уәкілетті қызметкері (медициналық тіркеуші) 10 минут ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін тіркеу журналында тіркейді, кейін құжаттарды тексереді, оларды мәліметтер базасымен салыстырады және көрсетілетін қызмет алушыны қызметтер ақысын төлеуге жібереді. Көрсетілетін қызметті алушы жеңілдігі бар санаттарға жатқызылған жағдайда, өтініш тіркеліп, құжаттары және мәліметтері деректер қорымен салыстырып тексерілген соң, төлқұжаттық бөлігі толтырылған анықтамамен уәкілетті қызметкерден (медициналық тіркеушіден) тікелей нарколог-дәрігерге жолданады;
3) уәкілетті қызметтер (кассир) 5 минут ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызмет ақысын қабылдайды, төлем туралы құжатты (чек) береді, көрсетілетін қызметті алушыны регистратураға жібереді;
4) уәкілетті қызметкер (медициналық тіркеуші) 10 минут ішінде есепке қатынасын көрсете отырып, берілетін анықтаманың төлқұжаттық бөлігін толтырады да нарколог-дәрігердің кабинетіне жібереді;
5) нарколог-дәрігер амбулаторлық науқастарды қабылдау журналында тіркей отырып, тексеріп қарайды және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін дайындайды және қол қояды, сонан соң оны уәкілетті қызметкерге (медициналық тіркеушіге) мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру үшін жолдайды;
6) уәкілетті қызметкер (медициналық тіркеуші) Стандарттың 4 тармағында көрсетілген мерзімде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін береді.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үдерісіндегі өзара әрекет ету тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметтердің) тізбесі:
1) әкілетті қызметкер (медициналық тіркеуші);
2) уәкілетті қызметкер (кассир);
3) нарколог-дәрігер.
7. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің орындалу мерзімі көрсетілген сипаттама осы регламенттің 2 бөлімі 5 тармағында келтірілген. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі рәсімдердің (іс-қимылдардың) блок-схема түріндегі реттілігі осы регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.

2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие обращения (заявления) услугополучателя.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения и последовательность их выполнения, в том числе этапы прохождения всех процедур:
1) услугополучатель предоставляет услугодателю документы, указанные в пункте 9 Стандарта;
2) уполномоченный сотрудник (медицинский регистратор) медицинской организации в течение 10 минут регистрирует заявление услугополучателя в журнале регистрации, затем проверяет документы, сверяет их с базами данных и направляет услугополучателя на оплату услуги. В случае принадлежности услугополучателя к льготной категории, услугополучатель после регистрации заявления, проверки документов и сверки с базой данных, с заполненной паспортной частью справки направляется уполномоченным сотрудником (медицинскими регистратором) непосредственно к врачу-наркологу;
3) уполномоченный сотрудник (кассир) в течение 5 минут принимает оплату за государственную услугу, выдает документ о факте оплаты (чек) и направляет услугополучателя в регистратуру;
4) уполномоченный сотрудник (медицинский регистратор) в течение 10 минут оформляет паспортную часть выдаваемой справки с указанием отношения к учету и направляет в кабинет врача-нарколога;
5) врач-нарколог производит осмотр с регистрацией в журнале приема амбулаторных больных, готовит и подписывает результат государственной услуги, затем передает их к уполномоченному сотруднику (медицинскому регистратору) для выдачи результата государственной услуги;
6) уполномоченный сотрудник (медицинский регистратор) регистрирует и выдает результат государственной услуги к услугополучателю в указанные сроки пунктом 4 Стандарта.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников), которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) уполномоченный сотрудник (медицинский регистратор);
2) уполномоченный сотрудник (кассир);
3) врач-нарколог.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности процедур указано в пункте 5 раздела 2 настоящего регламента. Описание последовательности (действий) государственной услуги в виде блок-схемы указано в приложении 1 к настоящему регламенту.

4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үдерісінде халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) басқа да көрсетілетін қызмет берушілерменөзара іс-қимыл жасау тәртібінің, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігі, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдары тәртібінің графикалық және схемалық түрде сипатталуы осы регламенттің 1 және 2 қосымшаларында бейнеленген. Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы осы регламенттің 1 және 2 қосымшаларында көрсетілген.
«Наркологиялық диспансерден
анықтама беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызметінің регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібінің блок-схема түрінде сипатталуы және мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
«Наркологиялық диспансерден
анықтама беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызметінің регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету тәртібінің графиалық түрде сипатталуы және мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Медициналық ұйымның уәкілетті қызметкері (медициналық тіркеуші)
Уәкілетті қызметтер (кассир)
Уәкілетті қызметкер (медициналық тіркеуші)
Нарколог-дәрігер
Уәкілетті қызметкер (медициналық тіркеуші)
1
2
3
4
5
10 минут ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін тіркеу журналында тіркейді, кейін құжаттарды тексереді, оларды мәліметтер базасымен салыстырады және көрсетілетін қызмет алушыны қызметтер ақысын төлеуге жібереді Көрсетілетін қызметті алушы жеңілдігі бар санаттарға жатқызылған жағдайда, өтініш тіркеліп, құжаттары және мәліметтері деректер қорымен салыстырып тексерілген соң, төлқұжаттық бөлігі толтырылған анықтамамен уәкілетті қызметкерден (медициналық тіркеушіден) тікелей нарколог-дәрігерге жолданады
5 минут ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызмет ақысын қабылдайды, төлем туралы құжатты (чек) береді, көрсетілетін қызметті алушыны регистратураға жібереді
10 минут ішінде есепке қатынасын көрсете отырып, берілетін анықтаманың төлқұжаттық бөлігін толтырады да нарколог-дәрігердің кабинетіне жібереді
Амбулаторлық науқастарды қабылдау журналында тіркей отырып, тексеріп қарайды және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін дайындайды және қол қояды, сонан соң оны уәкілетті қызметкерге (медициналық тіркеушіге) мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру үшін жолдайды
Стандарттың 4-тармағында көрсетілген мерзімде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін береді

4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и(или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги.
8. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания услуги в графическом и схематическом виде представлены в приложениях 1 и 2 к настоящему регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Выдача справки с наркологического диспансера»
Описание порядка оказания государственной услуги в виде блок-схемы и справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача справки с наркологического диспансера»
Описание порядка оказания государственной услуги в графическом виде и справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Уполномоченный сотрудник (медицинский регистратор)
Уполномоченный сотрудник (кассир)
Уполномоченный сотрудник (медицинский регистратор)
Врач-нарколог
Уполномоченный сотрудник (медицинский регистратор)
1
2
3
4
5
В течение 10 минут регистрирует заявление услугополучателя в журнале регистрации, затем проверяет документы, сверяет их с базами данных и направляет услугополучателя на оплату услуги. В случае принадлежности услугополучателя к льготной категории, услугополучатель после регистрации заявления, проверки документов и сверки с базой данных, с заполненной паспортной частью справки направляется уполномоченным сотрудником (медицинскими регистратором) непосредственно к врачу-наркологу
В течение 5 минут принимает оплату за услугу, выдает документ о факте оплаты (чек) и направляет услугополучателя в регистратуру
В течение 10 минут оформляет паспортную часть выдаваемой справки с указанием отношения к учету и направляет в кабинет врача-нарколога
Производит осмотр с регистрацией в журнале приема амбулаторных больных, готовит и подписывает результат государственной услуги, затем передает их к уполномоченному сотруднику (медицинскому регистратору) для выдачи результата государственной услуги
Регистрирует и выдает результат государственной услуги к услугополучателю в указанные сроки пунктом 4 Стандарта