"Оңтүстік Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы
Оңтүстік Қазақстан облыстық әкімдігінің 2014 жылғы 25 тамыздағы № 277 қаулысы. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 15 қыркүйекте № 2803 болып тіркелді. Күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облыстық әкімдігінің 2016 жылғы 16 мамырдағы № 136 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облыстық әкімдігінің 16.05.2016 № 136 қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27 бабының 2-тармағына, "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы Заңына және "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 29 қазандағы Жарлығына сәйкес Оңтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Оңтүстік Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ереже осы қаулыға қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. "Оңтүстік Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыны Оңтүстік Қазақстан облысының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануын;
2) осы қаулыны Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Ә.Ә.Бектаевқа жүктелсін.
Облыс әкімі А.Мырзахметов
Б. Оспанов
Б. Жылқышиев
Ә. Бектаев
С. Қаныбеков
Е. Садыр
С. Тұяқбаев
А. Абдуллаев
Р. Исаева
Оңтүстік Қазақстан облысы
әкімдігінің 2014 жылғы "25" тамыздағы
№ 277 қаулысына қосымша
"Оңтүстік Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы
ЕРЕЖЕ
1. Жалпы ережелер
1. "Оңтүстік Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі спорт және дене шынықтыру саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Оңтүстік Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.

Об утверждении Положения о государственном учреждении "Управление физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области"
Постановление акимата Южно-Казахстанской области от 25 августа 2014 года № 277. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 15 сентября 2014 года № 2803. Утратило силу постановлением акимата Южно-Казахстанской области от 16 мая 2016 года № 136
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Южно-Казахстанской области от 16.05.2016 № 136.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" и Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года "Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан", акимат Южно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Положение о государственном учреждении "Управление физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области" согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области" в порядке, установленном законодательными актами Республики Казахстан обеспечить:
1) направление настоящего постановления на официальное опубликование в периодических печатных изданиях, распространяемых на территории Южно-Казахстанской области и информационно-правовой системе "Әділет";
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Южно-Казахстанской области.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Бектаева А.А.
Аким области А. Мырзахметов
Оспанов Б.
Жилкишиев Б.
Бектаев А.
Каныбеков С.
Садыр Е.
Туякбаев С.
Абдуллаев А.
Исаева Р.
Приложение
к постановлению акимата
Южно-Казахстанской области
от "25" августа 2014 года
№ 277
ПОЛОЖЕНИЕ
о государственном учреждении
"Управление физической культуры и спорта
Южно-Казахстанской области"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Управление физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере физической культуры и спорта.
2. Государственное учреждение "Управление физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области" ведомств не имеет.

3. "Оңтүстік Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Оңтүстік Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Оңтүстік Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Оңтүстік Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Оңтүстік Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Оңтүстік Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Оңтүстік Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, Оңтүстік Қазақстан облысы, Шымкент қаласы, Әл-Фараби ауданы, Мәделі қожа көшесі, № 1 үй, пошталық индексі 160021.
10. Мемлекеттік органның толық атауы – "Оңтүстік Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі.
11. Осы Ереже "Оңтүстік Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Оңтүстік Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру республикалық және жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
13. "Оңтүстік Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Оңтүстік Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Оңтүстік Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.

3. Государственное учреждение "Управление физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Управление физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Государственное учреждение "Управление физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Управление физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Управление физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области".
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, Южно-Казахстанская область, город Шымкент, Аль-Фарабийский район, улица Мадели Кожа, дом № 1, почтовый индекс 160021.
10. Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Управление физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области".
11. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области" осуществляется из республиканского и местного бюджета.
13. Государственному учреждению "Управление физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области".
Если государственному учреждению "Управление физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.

2. Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері,
функциялары, құқықтары мен міндеттері
14. "Оңтүстік Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің миссиясы Оңтүстік Қазақстан облысында дене шынықтыру мен спортты дамыту саласында бірыңғай мемлекеттік саясатты іске асыру болып табылады.
15. Міндеттері:
1) дене шынықтырумен және спортпен айналысатын адамдардың, сондай-ақ дене шынықтыру-сауықтыру және спорттық іс-шаралардың қатысушылары мен көрермендерінің өмірі мен денсаулығының қауіпсіздігін қамтамасыз ету және спорттық-бұқаралық іс-шараларды өткізу орындарында қоғамдық тәртіпті сақтау;
2) ұлттық, техникалық және қолданбалы спорт түрлерін дамыту;
3) дене шынықтыру мен спортты қолдау және ынталандыру;
4) әлеуметтік және білім беру функцияларын, сондай-ақ ерікті қызмет қағидатына негізделген олардың құрылымының ерекшелігін ескере отырып, спорттың барлық түрлерін дамытуға жәрдемдесу.
16. Функциялары:
1) жеке адамдардың тұрғылықты жері бойынша және олардың көпшілік демалатын орындарда спортпен шұғылдануы үшін инфрақұрылым жасайды;
2) аккредиттелген республикалық және (немесе) жергілікті спорт федерацияларымен бірлесіп, спорт түрлерi, оның ішінде ұлттық, техникалық және қолданбалы түрлері, бұқаралық спорт бойынша, сондай-ақ ардагер спортшылар арасында облыстық спорт жарыстарын өткiзедi;
3) спорт түрлерi бойынша облыстық құрама командаларды даярлауды және олардың республикалық және халықаралық спорттық жарыстарда өнер көрсетуiн қамтамасыз етедi;
4) облыс аумағында бұқаралық спортты және ұлттық спорт түрлерiн дамытуды қамтамасыз етеді;
5) облыс аумағында дене шынықтыру-спорт ұйымдарының қызметiн үйлестiредi;
6) білім беру ұйымдарының спорт ғимараттарын сабақтан тыс және кешкі уақытта халық үшін спорт секцияларының жұмысын қамтамасыз ету және спорттық іс-шаралар өткізу мақсатында пайдалану жөнінде шаралар қолданады;
7) спортшыларға: Қазақстан Республикасының спорт шеберлігіне кандидат, 1-разрядты спортшы спорттық разрядтарын береді;
8) мынадай: бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi бірінші санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi орта деңгейдегi бірінші санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi бірінші санатты әдіскер, бiлiктiлiгi орта деңгейдегi бірінші санатты әдіскер, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегі бірінші санатты нұсқаушы-спортшы, бiрiншi санатты спорт төрешiсi біліктілік санаттарын береді;
9) аккредиттелген өңірлік және жергілікті спорт федерацияларының ұсыныстары бойынша спорттық-бұқаралық iс-шаралардың бірыңғай өңірлік күнтiзбесін бекiтедi және оның iске асырылуын қамтамасыз етеді;

2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
14. Миссией государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области" является реализация единой государственной политики в сфере развития физической культуры и спорта в Южно-Казахстанской области.
15. Задачи:
1) обеспечение безопасности жизни и здоровья лиц, занимающихся физической культурой и спортом, а также участников и зрителей физкультурно-оздоровительных и спортивных мероприятий и соблюдение общественного порядка в местах проведения спортивно-массовых мероприятий;
2) развитие национальных, технических и прикладных видов спорта;
3) поддержка и стимулирование физической культуры и спорта;
4) содействие развитию всех видов спорта с учетом социальной и образовательной функций, а также специфики их структуры, основанной на принципе добровольной деятельности.
16. Функции:
1) создает инфраструктуру для занятий спортом физических лиц по месту жительства и в местах их массового отдыха;
2) проводит областные спортивные соревнования по видам спорта, в том числе национальным, техническим и прикладным видам, массовому спорту, а также среди спортсменов-ветеранов совместно с республиканскими и (или) местными аккредитованными спортивными федерациями;
3) обеспечивает подготовку областных сборных команд по видам спорта и их выступления на республиканских и международных спортивных соревнованиях;
4) обеспечивает развитие массового спорта и национальных видов спорта на территории области;
5) координирует деятельность физкультурно-спортивных организаций на территории области;
6) принимает меры по использованию во внеурочное и вечернее время спортивных сооружений организаций образования в целях обеспечения работы спортивных секций для населения и проведения спортивных мероприятий;
7) присваивает спортсменам спортивные разряды: кандидат в мастера спорта Республики Казахстан, спортсмен 1 разряда;
8) присваивает квалификационные категории: тренер высшего уровня квалификации первой категории, тренер среднего уровня квалификации первой категории, методист высшего уровня квалификации первой категории, методист среднего уровня квалификации первой категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, спортивный судья первой категории;
9) утверждает единый региональный календарь спортивно-массовых мероприятий по предложениям региональных и местных аккредитованных спортивных федераций и обеспечивает его реализацию;

10) облыс аумағында спорттық іс-шараларды ұйымдастыруды және өткiзудi үйлестiредi;
11) облыс аумағында дене шынықтыру мен спортты дамыту жөніндегі ақпаратты жинауды, талдауды жүзеге асырады және Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген нысанда және мерзімдерде дене шынықтыру және спорт саласындағы уәкiлеттi органға ұсынады;
12) жергілікті спорт федерацияларын аккредиттеуді жүзеге асырады;
13) спорттағы дарынды балаларға арналған облыстық мектеп-интернаттар үшін спорт түрлері бойынша білім берудің үлгілік оқу бағдарламаларын іске асырады;
14) спорттағы дарынды балаларға арналған облыстық мектеп-интернаттардың үлгілік оқу жоспарларын келіседі;
15) аккредиттелген өңірлік және жергілікті спорт федерацияларының ұсыныстары бойынша спорт түрлері бойынша облыстық құрама командаларының тізімдерін қалыптастырады және бекітеді;
16) қолданыстағы заңнамаға сәйкес Олимпиада, Паралимпиада және Сурдлимпиада ойындарының чемпиондары мен жүлдегерлерін тұрғын үймен қамтамасыз ету бойынша ұсыныс енгізеді;
17) ресми дене шынықтыру және спорт іс-шараларын медициналық қамтамасыз етуді ұйымдастырады;
18) дене шынықтыру және спорт іс-шараларын өткізу кезінде қоғамдық тәртіп пен қоғамдық қауіпсіздікті қамтамасыз ету бойынша шаралар қабылдайды;
19) бюджеттік бағдарламаларды жоспарлауға, негіздеуге, іске асыруға және нәтижелерге қол жеткізуге жауапты болады;
20) облыстық коммуналдық мүліктің пайдаланылуына және сақталуына бақылауды қамтамасыз етеді;
21) "Оңтүстік Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қарамағындағы мемлекеттік кәсіпорындардың даму жоспарларын және олардың орындалуы жөніндегі есептерін қарайды, бекітеді және заңнамада көзделген жағдайларда келіседі;
22) "Оңтүстік Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қарамағындағы мемлекеттік кәсіпорындардың, мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамның даму жоспарларының орындалуын бақылайды және талдайды;
22-1) дене шынықтыру-сауықтыру және спорт ғимараттарын пайдалануды үйлестіреді;
22-2) спорт мектептеріне, спорт мектебінің бөлімшелеріне "мамандандырылған" деген мәртебе береді;
22-3) халықаралық және республикалық деңгейдегі жарыстарды өткізуге арналған спорттық ғимараттарды жобалау үшін техникалық өзіндік ерекшеліктер мен техникалық тапсырманы республикалық аккредиттелген спорт федерацияларымен келіседі;
23) жергілікті мемлекеттік басқару мүдделерінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен және Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігімен басқармаға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.

10) координирует организацию и проведение спортивных мероприятий на территории области;
11) осуществляет сбор, анализ и предоставляет уполномоченному органу в области физической культуры и спорта информацию по развитию физической культуры и спорта на территории области по форме и в сроки, установленные законодательством Республики Казахстан;
12) осуществляет аккредитацию местных спортивных федераций;
13) реализует типовые образовательные учебные программы по видам спорта для областных школ-интернатов для одаренных в спорте детей;
14) согласовывает типовые учебные планы областных школ-интернатов для одаренных в спорте детей;
15) формирует и утверждает областные списки сборных команд по видам спорта по предложениям региональных и местных аккредитованных спортивных федераций;
16) вносит предложение по обеспечению жилищем чемпионов и призеров Олимпийских, Паралимпийских и Сурдлимпийских игр в соответствии с действующим законодательством;
17) организует медицинское обеспечение официальных физкультурных и спортивных мероприятий;
18) принимает меры по обеспечению общественного порядка и общественной безопасности при проведении физкультурных и спортивных мероприятий;
19) несет ответственность за планирование, обоснование, реализацию и достижение результатов бюджетных программ;
20) обеспечивает контроль за использованием и сохранностью областного коммунального имущества;
21) рассматривает, согласовывает в случаях, предусмотренных законодательством, и утверждает планы развития государственных предприятий, находящихся в ведении государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области" и отчеты по их исполнению;
22) осуществляет контроль и анализ выполнения планов развития государственных предприятий и акционерного общества, находящихся в ведении государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области";
22-1) координирует использование физкультурно-оздоровительных и спортивных сооружений;
22-2) присваивает статусы "специализированная" спортивным школам, "специализированное" отделениям спортивных школ;
22-3) согласовывает с республиканскими аккредитованными спортивными федерациями техническую спецификацию и техническое задание на проектирование спортивных сооружений, предназначенных для проведения соревнований международного и республиканского уровня;
23) осуществляет в интересах местного государственного управления иные полномочия, возлагаемые на государственное учреждение "Управление физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области" законодательством Республики Казахстан и акиматом Южно-Казахстанской области.

Ескерту. 16-тармаққа өзгерістер енгізілді - Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 06.03.2015 № 52 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
17. Құқықтары мен міндеттері:
1) "Оңтүстік Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құзыретіне кіретін облыс әкімдігінің және (немесе) әкімінің шешімдерінің, өкімдерінің, қаулыларының жобасын дайындауға қатысады;
2) заңнамамен бекітілген тәртіпте мемлекеттік органдардан, басқа да ұйымдардан өз қызметін жүзеге асыруға қажетті мәліметтер сұратуға, сондай-ақ, басқа мемлекеттік органдарға мәліметтер ұсынуға;
3) "Оңтүстік Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қарамағындағы ұйымдарды құру, қайта құру және тарату бойынша облыс әкімдігіне ұсыныстар енгізеді;
4) осы Ережемен, Қазақстан Республикасы заңнамалармен және жергілікті облыс әкімдігімен бекітілген басқа да өкілеттіктерді іске асырады.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
18. "Оңтүстік Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Оңтүстік Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және өзінің функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
19. "Оңтүстік Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі бірінші басшысын қолданыстағы заңнамаларға сәйкес Оңтүстік Қазақстан облысының әкімі қызметке тағайындайды (дене шынықтыру және спорт саласындағы уәкілетті органмен келісім бойынша) және қызметтен босатады.
20. "Оңтүстік Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
21. "Оңтүстік Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының өкілеттігі:
1) "Оңтүстік Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметін ұйымдастырады және басқарады;
2) "Оңтүстік Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттер мен қызметтердің, облыс әкімі мен жетекшілік ететін облыс әкімі орынбасарының тапсырмаларының орындалуына дербес жауапты болады;

Сноска. Пункт 16 с изменениями, внесенными постановлением акимата Южно-Казахстанской области от 06.03.2015 № 52 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17. Права и обязанности:
1)участвовать в подготовке проектов решений, распоряжений, постановлений акимата и (или) акима области по вопросам, относящимся к компетенции государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области";
2) в установленном законодательством порядке запрашивать и получать от государственных органов, иных организаций информацию, необходимую для выполнения своих функций, а также предоставлять информацию другим государственным органам;
3) вносить предложения в акимат области по созданию, реорганизации и ликвидации организаций, находящихся в ведении государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области";
4) осуществлять иные полномочия, установленные настоящим Положением, законодательством Республики Казахстан и местным исполнительным органом области.
3. Организация деятельности государственного органа
18. Руководство государственным учреждением "Управление физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Управление физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области" задач и осуществление им своих функций.
19. Первый руководитель государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области" назначается на должность (по согласованию с уполномоченным органом в области физической культуры и спорта) и освобождается от должности акимом Южно-Казахстанской области, в соответствии с действующим законодательством.
20. Первый руководитель государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области" имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области":
1) организует и руководит деятельностью государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области";
2) несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Управление физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области" задач и функций, поручений акима области и курирующего заместителя акима области;

3) қолданыстағы заңнамаларға сәйкес "Оңтүстік Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерін, сондай-ақ, қарамағындағы ұйымдардың басшыларын және олардың орынбасарларын жұмысқа қабылдайды және жұмыстан босатады;
4) қолданыстағы заңнамаларға сәйкес "Оңтүстік Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің, "Оңтүстік Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі қарамағындағы ұйымдардың басшыларының міндеттері мен уәкілеттіктерін анықтайды;
5) "Оңтүстік Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі атынан сенімхатсыз әрекет етеді;
6) мемлекеттік органдар мен басқа да ұйымдарда "Оңтүстік Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүддесін ұсынады;
7) келісім-шарттар жасасады;
8) сенімхаттар береді;
9) банкте шоттар ашады;
10) өз уәкілеттігі шегінде барлық "Оңтүстік Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі қызметкерлеріне және қарамағындағы ұйымдардың басшыларына орындауға міндетті бұйрықтар шығарады және нұсқаулар береді;
11) "Оңтүстік Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі қызметкерлеріне, қарамағындағы ұйымдардың басшыларына Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте сыйақы шараларын белгілейді және тәртіптік жаза қолдана алады;
12) сыбайлас жемқорлықтың көріністеріне қарсы әрекеттерді күшейту бойынша шаралар қабылдайды және сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнаманың бұзылуына дербес жауапты болады;
13) Қазақстан Республикасы заңнамасымен, осы Ережемен және облыс әкімдігі мен оған жүктелген басқа да функцияларды жүзеге асырады.
"Оңтүстік Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
22. Бірінші басшы өз орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгілейді.
23. "Оңтүстік Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі аппаратын Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын "Оңтүстік Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысы басқарады.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
24. "Оңтүстік Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
"Оңтүстік Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.

3) назначает на должность и освобождает от должности работников государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области", а также руководителей и их заместителей организаций, находящихся в ведении в соответствии с действующим законодательством;
4) определяет обязанности и полномочия работников государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области", руководителей организаций, находящихся в ведении, в соответствии с действующим законодательством;
5) без доверенности действует от имени государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области";
6) представляет интересы государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области" в государственных органах, иных организациях;
7) заключает договоры;
8) выдает доверенности;
9) открывает банковские счета;
10) издает в пределах своей компетенции приказы и дает указания, обязательные для исполнения всеми работниками государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области" и руководителей организаций, находящихся в ведении;
11) применяет меры поощрения и налагает дисциплинарные взыскания на работников государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области", руководителей организаций, находящихся в ведении в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
12) принимает меры по усилению противодействия явлениям коррупции и несет персональную ответственность за нарушение антикоррупционного законодательства;
13) осуществляет иные функции, возложенные на него законодательством Республики Казахстан, настоящим Положением и акиматом области.
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
22. Первый руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
23. Аппарат государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области" возглавляется руководителем государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области", назначенным на должность и освобождаемым от должности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество государственного органа
24. Государственное учреждение "Управление физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.

25. "Оңтүстік Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік облыстық коммуналдық меншікке жатады.
26. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Оңтүстік Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің, өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
27. "Оңтүстік Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
"Оңтүстік Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қарамағындағы ұйымдардың тізбесі:
Коммуналдық мемлекеттік мекемелер:
1) Оңтүстік Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Оңтүстік Қазақстан облысының Олимпиадалық резерв даярлау орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
2) алып тасталды - Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 06.03.2015 № 52 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен;
3) Оңтүстік Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Оңтүстік Қазақстан облысының жекпе-жек түрлерінен жоғары спорт шеберлігі мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
4) Оңтүстік Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Оңтүстік Қазақстан облысының № 1 олимпиада резервінің мамандандырылған балалар мен жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
5) Оңтүстік Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Оңтүстік Қазақстан облысының № 2 олимпиада резервінің мамандандырылған балалар мен жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
6) Оңтүстік Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Оңтүстік Қазақстан облысының № 3 олимпиада резервінің мамандандырылған балалар мен жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
7) Оңтүстік Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Оңтүстік Қазақстан облысының гимнастикадан олимпиада резервінің мамандандырылған балалар мен жасөспірімдер мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
8) Оңтүстік Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Оңтүстік Қазақстан облысының футболдан олимпиада резервін дайындайтын балалар мен жасөспірімдердің мамандандырылған спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;

25. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Управление физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области", относится к областной коммунальной собственности.
26. Государственное учреждение "Управление физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
27. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень организаций, находящихся в ведении государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области":
Коммунальные государственные учреждения:
1) Коммунальное государственное учреждение "Центр подготовки олимпийского резерва Южно-Казахстанской области" управления физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области;
2) исключен постановлением акимата Южно-Казахстанской области от 06.03.2015 № 52 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
) Коммунальное государственное учреждение "Южно-Казахстанская областная школа высшего спортивного мастерства по видам единоборств" управления физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области;
4) Коммунальное государственное учреждение "Южно-Казахстанская областная специализированная детско-юношеская спортивная школа олимпийского резерва № 1" управления физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области;
5) Коммунальное государственное учреждение "Южно-Казахстанская областная специализированная детско-юношеская спортивная школа олимпийского резерва № 2" управления физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области;
6) Коммунальное государственное учреждение "Южно-Казахстанская областная специализированная детско-юношеская спортивная школа олимпийского резерва № 3" управления физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области;
7) Коммунальное государственное учреждение "Южно-Казахстанская областная специализированная детско-юношеская школа олимпийского резерва по гимнастике" управления физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области;
8) Коммунальное государственное учреждение "Южно-Казахстанская областная специализированная детско-юношеская спортивная школа олимпийского резерва по футболу" управления физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области;

9) Оңтүстік Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Оңтүстік Қазақстан облысының бокстан олимпиада резервін дайындайтын балалар мен жасөспірімдердің мамандандырылған спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
10) Оңтүстік Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Оңтүстік Қазақстан облысының су спорты түрлерінен олимпиада резервінің мамандандырылған балалар мен жасөспірімдер мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
11) Оңтүстік Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Оңтүстік Қазақстан облысының жекпе-жек түрлерінен олимпиада резервінің мамандандырылған балалар мен жасөспірімдер мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
12) Оңтүстік Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Оңтүстік Қазақстан облысының ауыр атлетикадан олимпиада резервін дайындайтын балалар мен жасөспірімдердің мамандандырылған спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
13) Оңтүстік Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Оңтүстік Қазақстан облысының ату және ұқсас спорт түрлерінен олимпиада резервінің мамандандырылған балалар мен жасөспірімдер мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
14) Оңтүстік Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Бекзат Саттарханов атындағы Оңтүстік Қазақстан облыстық дарынды балалардың спорт мектеп-интернаты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
15) алып тасталды - Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 06.03.2015 № 52 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен;
16) Оңтүстік Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Оңтүстік Қазақстан облысының мүгедектерге арналған кешенді мамандандырылған спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
17) алып тасталды - Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 06.03.2015 № 52 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен;
18) Оңтүстік Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Оңтүстік Қазақстан облысының олимпиада резервінің мамандандырылған балалар мен жасөспірімдердің теннис спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
18-1) Оңтүстік Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Түлкібас ұлттық спорт түрлерінен балалар мен жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
Мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорындары:
19) Оңтүстік Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Бәйшешек" спорттық-сауықтыру кешені" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;

9) Коммунальное государственное учреждение "Южно-Казахстанская областная специализированная детско-юношеская спортивная школа олимпийского резерва по боксу" управления физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области;
10) Коммунальное государственное учреждение "Южно-Казахстанская областная специализированная детско-юношеская школа олимпийского резерва по водным видам спорта" управления физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области;
11) Коммунальное государственное учреждение "Южно-Казахстанская областная специализированная детско-юношеская школа олимпийского резерва по единоборствам" управления физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области;
12) Коммунальное государственное учреждение "Южно-Казахстанская областная специализированная детско-юношеская спортивная школа олимпийского резерва по тяжелой атлетике" управления физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области;
13) Коммунальное государственное учреждение "Южно-Казахстанская областная специализированная детско-юношеская школа олимпийского резерва по стрелковым и смежным видам спорта" управления физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области;
14) Коммунальное государственное учреждение "Южно-Казахстанская областная спортивная школа-интернат для одаренных детей имени Бекзата Саттарханова" управления физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области;
15) исключен постановлением акимата Южно-Казахстанской области от 06.03.2015 № 52 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
) Коммунальное государственное учреждение "Южно-Казахстанская областная комплексная специализированная спортивная школа для инвалидов" управления физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области;
17) исключен постановлением акимата Южно-Казахстанской области от 06.03.2015 № 52 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
) Коммунальное государственное учреждение "Южно-Казахстанская областная специализированная детско-юношеская спортивная школа олимпийского резерва по теннису" управления физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области;
18-1) Коммунальное государственное учреждение "Тюлькубасская детско-юношеская спортивная школа по национальным видам спорта" управления физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области;
Государственные коммунальные казенные предприятия:
19) Государственное коммунальное казенное предприятие "Спортивно-оздоровительный комплекс "Байшешек" управления физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области;

20) Оңтүстік Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Қазығұрт" спорт ойын түрлері клубы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
21) Оңтүстік Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Облыстық дәрігерлік- дене тәрбиесі диспансері" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
22) Оңтүстік Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Қажымұқан атындағы орталық стадионы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
23) алып тасталды - Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 06.03.2015 № 52 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен;
24) Оңтүстік Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Қыран" футбол клубы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
25) "Оңтүстік Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Жеңілатлетикалық спорт кешені" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
26) Оңтүстік Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Орталық су-спорт кешені" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
26-1) Оңтүстік Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Оңтүстік Қазақстан облысының кешенді жоғары спорт шеберлігі мектебі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
26-2) Оңтүстік Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Оңтүстік Қазақстан облысының Әбдісалан Нұрмаханов атындағы олимпиада резервінің мамандандырылған балалар мен жасөспірімдер спорт мектебі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
26-3) Оңтүстік Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Оңтүстік Қазақстан облысының ұлттық спорт түрлерінен балалар мен жасөспірімдердің мамандандырылған спорт мектебі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны.
Акционерлік қоғам:
27) "ОРДАБАСЫ" кәсіби футбол клубы" акционерлік қоғам.
Ескерту. 27-тармаққа өзгерістер енгізілді - Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 06.03.2015 № 52 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

20) Государственное коммунальное казенное предприятие "Клуб игровых видов спорта "Казыгурт" управления физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области;
21) Государственное коммунальное казенное предприятие "Областной врачебно- физкультурный диспансер" управления физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области;
22) Государственное коммунальное казенное предприятие "Центральный стадион имени Кажымукана" управления физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области;
23) исключен постановлением акимата Южно-Казахстанской области от 06.03.2015 № 52 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
) Государственное коммунальное казенное предприятие "Футбольный клуб "Қыран" управления физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области;
25) Государственное коммунальное казенное предприятие "Легкоатлетический спортивный комплекс" управления физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области;
26) Государственное коммунальное казенное предприятие "Центральный водно-спортивный комплекс" управления физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области;
26-1) Государственное коммунальное казенное предприятие "Южно-Казахстанская областная комплексная школа высшего спортивного мастерства" управления физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области;
26-2) Государственное коммунальное казенное предприятие "Южно-Казахстанская областная специализированная детско-юношеская спортивная школа олимпийского резерва имени Абдисалана Нурмаханова" управления физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области;
26-3) Государственное коммунальное казенное предприятие "Южно-Казахстанская областная специализированная детско-юношеская спортивная школа по национальным видам спорта" управления физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области.
Акционерное общество:
27) Акционерное общество "Профессиональный футбольный клуб "ОРДАБАСЫ".
Сноска. Пункт 27 с изменениями, внесенными постановлением акимата Южно-Казахстанской области от 06.03.2015 № 52 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).