Отырар аудандық мәслихатының 2013 жылғы 16 тамыздағы № 17/103-V "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидасын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Отырар аудандық мәслихатының 2014 жылғы 21 ақпандағы № 23/138-V шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 27 наурызда № 2587 болып тіркелді. Күшi жойылды - Оңтүстiк Қазақстан облысы Отырар аудандық мәслихатының 2016 жылғы 11 шілдедегі № 3/19-VI шешiмiмен
Ескерту. Күшi жойылды - Оңтүстiк Қазақстан облысы Отырар аудандық мәслихатының 11.07.2016 № 3/19-VI шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгiзiледi).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 56-бабының 1-тармағының 4) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабының 2-3 тармағына және Қазақстан Республикасында қаржы нарығының тұрақсыздануына байланысты аз қамтылған отбасыларын әлеуметтік тұрғыда қолдау мақсатында 2014 жылы қосымша материалдық көмек көрсету үшін, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Отырар аудандық мәслихатының 2013 жылғы 16 тамыздағы 17/103-V "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидасын бекіту туралы" (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде 2378 нөмірімен тiркелген, 2013 жылғы 27 қыркүйектегі "Отырар алқабы" газетiнде жарияланған) шешiмiне келесі өзгерiстер енгiзiлсiн:
көрсетiлген шешiммен бекiтiлген әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидасында:
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. Әлеуметтік көмек мынадай санаттағы азаматтарға ұсынылады:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне біржолғы 1000 айлық есептік көрсеткіш мөлшеріне дейін және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегi мен мiнсiз әскери қызметi үшiн бұрынғы КСР Одағының ордендерiмен және медальдарымен марапатталған адамдарға, біржолғы 100 айлық есептік көрсеткіш мөлшеріне дейін;
2) күтім көрсетуге мұқтаж сексен жастан асқан қарттарға, жол жүрумен байланысты шығындарын өтеуге, ай сайын 1 айлық есептік көрсеткіш мөлшеріне дейін;
3) үйде оқып және тәрбиеленіп жатқан мүгедек балаларға ай сайын 1 айлық есептік көрсеткіш мөлшеріне дейін;

О внесении изменений и дополнения в решение Отырарского районного маслихата от 16 августа 2013 года № 17/103-V "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан"
Решение Отрарского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 21 февраля 2014 года № 23/138-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 27 марта 2014 года № 2587. Утратило силу решением Отрарского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 11 июля 2016 года № 3/19-VI
Сноска. Утратило силу решением Отрарского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 11.07.2016 № 3/19-VI (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, пункта 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и с целью оказания социальной поддержки малообеспеченных семей в 2014 году в связи с неустойчивостью финансового рынка в Республике Казахстан, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Отырарского районного маслихата от 16 августа 2013 года № 17/103-V "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2378, опубликовано 27 сентября 2013 года в газете "Отырар алкабы") следующие изменения:
В Правиле оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан, утвержденных указанным решением:
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Социальная помощь предоставляется гражданам из числа следующих категорий:
1) Участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, единовременно, в размере до 1000 месячных расчетных показателей и лицам награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, единовременно, в размере до 100 месячного расчетного показателя;
2) престарелым лицам старше восьмидесяти лет, нуждающихся в уходе, для возмещения расходов, связанные с проездом, ежемесячно, в размере до 1 месячного расчетного показателя;
3) детям - инвалидам обучающихся и воспитывающихся на дому, ежемесячно, в размере до 1 месячного расчетного показателя;

4) жеке оңалту бағдарламасы бойынша мүгедектерге қоларбамен қамтамасыз етуге:
серуендеуге арналған қоларбаға 50 айлық есептік көрсеткіш мөлшеріне дейін;
бөлмеге арналған қоларбаға 25 айлық есептік көрсеткіш мөлшеріне дейін;
мүгедек балаларға 25 айлық есептiк көрсеткiш мөлшерiне дейін;
5) зейнеткерлер мен мүгедектерге шипажай немесе оңалту орталықтарына жолдама үшін, біржолғы 37 айлық есептік көрсеткіш мөлшеріне дейін;
6) адамның иммун тапшылығы вирусын жұқтырған балалары бар отбасыларына бiржолғы 22 айлық есептiк көрсеткiш мөлшерiне дейін;
7) өмірлік қиын жағдайларға ұшыраған азаматтарға бiржолғы 300 айлық есептiк көрсеткiш мөлшерiне дейін;
8) халықтың аз қамтамасыз етілген бөлігін қолдау мақсатында, Ұлттық валюта курсының төмендеуі орын алған айдан бастап үш ай мерзімде отбасыға ай сайын 1 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде әлеуметтік көмек көрсету. Әлеуметтік көмек өтініш берген айдан бастап үш айға тағайындалады және ай сайын төленеді.
Бұл ретте азаматтарды өмірлік қиын жағдай туындаған кезде мұқтаждар санатына жатқызу үшін мыналар:
1) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген негіздемелер;
2) табиғи зілзаланың немесе өрттің салдарынан азаматқа (отбасына) не оның мүлкіне зиян келтіру не әлеуметтік мәні бар аурулардың болуы;
3) жан басына шаққандағы орташа табысы ең төмен күнкөріс деңгейіне еселік қатынаста алпыс пайызынан аспайтын табыстың болуы.
Табиғи зілзаланың немесе өрттің салдарынан өмірлік қиын жағдай туындаған кезде азаматтар бір ай мерзім ішінде әлеуметтік көмекке өтініш білдіру қажет.
Арнайы комиссиялар әлеуметтік көмек көрсету қажеттілігі туралы қорытынды шығарған кезде жергілікті өкілді органдар бекіткен азаматтарды мұқтаждар санатына жатқызу үшін негіздемелер тізбесін басшылыққа алады".
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы Б.Байымбетов
Аудандық мәслихат хатшысы Б.Зұлпыхаров

4) инвалидам по индивидуальной программе реабилитации по обеспечению инвалидными колясками:
на инвалидные коляски, предназначенные для прогуливания, в размере до 50 месячных расчетных показателей;
на инвалидные коляски, предназначенные для комнаты, в размере до 25 месячных расчетных показателей;
инвалидные коляски, для детей - инвалидов, в размере до 25 месячных расчетных показателей;
5) пенсионерам и инвалидам для получения направлений, в санатории или реабилитационные центры, единовременно, в размере до 37 месячных расчетных показателей;
6) семьям имеющим детей, заразившихся вирусом иммунодефицита человека, единовременно, в размере до 22 месячных расчетных показателей;
7) гражданам, попавшим в трудную жизненную ситуацию, единовременно, в размере до 300 месячных расчетных показателей;
8) Оказание социальной помощи, в размере 1 месячного расчетного показателя в месяц на семью в течение трех месяцев с месяца наступления случаев падения курса национальной валюты, в целях поддержки малообеспеченных семьей. Назначение социальной помощи производится с месяца обращения на три месяца, выплачивается ежемесячно.
При этом основаниями для отнесения граждан к категории нуждающихся при наступлении трудной жизненной ситуации являются:
1) основания, предусмотренные законодательством Республики Казахстан;
2) причинение ущерба гражданину (семье) либо его имуществу вследствие стихийного бедствия или пожара либо наличие социально значимого заболевания;
3) наличие среднедушевого дохода, не превышающего шестьдесят процента порога, в кратном отношении к прожиточному минимуму.
При наступлении трудной жизненной ситуации вследствие стихийного бедствия или пожара граждане в месячный срок должны обратиться за социальной помощью.
Специальные комиссии при вынесении заключения о необходимости оказания социальной помощи руководствуются утвержденным местными представительными органами перечнем оснований для отнесения граждан к категории нуждающихся".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
районного маслихата Б.Байымбетов
Секретарь районного маслихата Б.Зұлпыхаров