Шығыс Қазақстан облысының коммуналдық мүлкін 2014-2016 жылдарға арналған жекешелендірудің кейбір мәселелері туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2014 жылғы 16 маусымдағы N 158 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 17 шілдеде N 3400 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2016 жылғы 30 наурыздағы N 85 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 30.03.2016 N 85 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы Заңының 17-бабы 2), 4) тармақшаларына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына, 2-тармағына сәйкес, "Жекешелендірудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 31 наурыздағы № 280 қаулысы негізінде, Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

О некоторых вопросах приватизации коммунального имущества Восточно-Казахстанской области на 2014-2016 годы
Постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 16 июня 2014 года N 158. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 17 июля 2014 года N 3400. Утратило силу - постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 30 марта 2016 года N 85
Сноска. Утратило силу - постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 30.03.2016 N 85 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с подпунктами 2), 4) статьи 17 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе", подпунктом 2) пункта 1, пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", на основании постановления Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2014 года № 280 "О некоторых вопросах приватизации", Восточно – Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:

1. Осы қаулының 1 қосымшасына сәйкес 2014-2016 жылдарға арналған жекешелендіруге жататын облыстық коммуналдық меншік ұйымдарының тізбесі бекітілсін.
2. Осы қаулының 2 қосымшасына сәйкес облыстық коммуналдық мүлікті иеліктен шығару түрлерін таңдау өлшемдері анықталсын.
3. Қалалар мен аудандар әкімдері "Жекешелендірудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 31 наурыздағы № 280 қаулысымен бекітілген жекешелендіруге жататын коммуналдық меншік ұйымдары тізбесіне сәйкес аудандық (облыстық маңызы бар қала) коммуналдық меншік ұйымдары тізбелерін бекітсін.

1. Утвердить перечень организаций областной коммунальной собственности, подлежащих приватизации на 2014-2016 годы, согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Определить критерии по выбору видов отчуждения областного коммунального имущества, согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3. Акимам городов и районов утвердить перечни организаций районной (города областного значения) коммунальной собственности, согласно перечню организаций коммунальной собственности, подлежащих приватизации, утвержденному постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2014 года № 280 "О некоторых вопросах приватизации".

4. Шығыс Қазақстан облысының қаржы басқармасы (М. Қ. Сапарғалиев) осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Н. А. Сақтағановқа жүктелсін.
6. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі
Б. Сапарбаев
Шығыс Қазақстан облысы
әкімдігінің
2014 жылғы " 16 " маусымдағы
№ 158 қаулысына
1 қосымша

4. Управлению финансов Восточно–Казахстанской области (Сапаргалиев М. К.) принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Сактаганова Н. А.
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области
Б. Сапарбаев
Приложение 1
к постановлению
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от " 16 " июня 2014 года
№ 158
Перечень
организаций областной коммунальной собственности,

2014-2016 жылдарға арналған жекешелендіруге жататын облыстық коммуналдық меншік ұйымдарының тізбесі
р/с
Кәсіпорынның атауы
Жекешелендіруге берілетін мемлекеттік акциялар пакетінің (қатысу үлесінің) мөлшері,
%
Іске асыру мерзімі,
жыл
1
2
3
4
1
Шығыс Қазақстан облысы әкімі аппаратының "Шығыс Қазақстан мемлекеттік қызметшілерді қайта даярлау және біліктілігін арттыру өңірлік орталығы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
2014 – 2016
2
Шығыс Қазақстан облысы білім басқармасы "Дарын" Шығыс Қазақстан өңірлік ғылыми-практикалық орталығы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
2014 – 2016
3
Шығыс Қазақстан облысы білім басқармасының "Облыстық қосымша білім беру және дене шынықтыру орталығы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
2014 – 2016
4
Шығыс Қазақстан облысының тілдерді дамыту басқармасының "Шығыс Қазақстан лингвистикалық орталығы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
2014 – 2016
5
Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Семей қаласының салауатты өмір салтын қалыптастыру проблемалары орталығы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
2014 – 2016
6
Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Гандбол клубы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
2014 – 2016
7
Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Семей қаласының волейбол клубы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
2014 – 2016
8
Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Өскемен қаласының волейбол клубы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
2014 – 2016
9
Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Дене шынықтыру-сауықтыру кешені" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
2014 – 2016
10
Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі "Шығыс Қазақстан облыстық салауатты өмір салтын қалыптастыру орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
2014 – 2016
11
Шығыс Қазақстан облысы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасының "Шығыс Қазақстан облыстық протездік-ортопедиялық орталығы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
2014 – 2016
12
Шығыс Қазақстан облысы жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасының "ОблШығысЖол" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
2014 – 2016
13
"Шығыс Қазақстан облысының өңірлік мемлекеттік-жеке меншік әріптестік орталығы" акционерлік қоғамы
100

подлежащих приватизации на 2014-2016 годы
п/п
Наименование
предприятия
Размер государственного пакета акций (доли участия) передаваемого на приватизацию,
%
Срок
реализации, год
1
2
3
4
1
Коммунальное государственное казенное предприятие "Восточно-Казахстанский региональный центр переподготовки и повышения квалификации государственных служащих" аппарата акима Восточно-Казахстанской области
2014-2016
2
Коммунальное государственное казенное предприятие "Восточно-Казахстанский региональный научно-практический центр "Дарын" управления образования Восточно-Казахстанской области
2014-2016
3
Коммунальное государственное казенное предприятие "Областной центр дополнительного образования и физической культуры" управления образования Восточно-Казахстанской области
2014-2016
4
Государственное коммунальное казенное предприятие "Восточно-Казахстанский лингвистический центр" управления по развитию языков Восточно-Казахстанской области
2014-2016
5
Коммунальное государственное казенное предприятие "Центр проблем формирования здорового образа жизни города Семей" управления здравоохранения Восточно-Казахстанского областного акимата
2014-2016
6
Коммунальное государственное казенное предприятие "Гандбольный клуб" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области
2014-2016
7
Коммунальное государственное казенное предприятие "Волейбольный клуб города Семей" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области
2014-2016
8
Коммунальное государственное казенное предприятие "Волейбольный клуб города Усть-Каменогорска" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области
2014-2016
9
Коммунальное государственное казенное предприятие "Физкультурно-оздоровительный комплекс" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области
2014-2016
10
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Восточно-Казахстанский областной центр формирования здорового образа жизни" управления здравоохранения Восточно-Казахстанского областного акимата
2014-2016
11
Коммунальное государственное предприятие "Восточно-Казахстанский областной протезно-ортопедический центр" управления координации занятости и социальных программ Восточно-Казахстанской области
2014-2016
12
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "ОблШығысЖол" управления пассажирского транспорта и автомобильных дорог Восточно-Казахстанской области
2014-2016
13
Акционерное общество "Региональный центр государственно-частного партнерства Восточно-Казахстанской области"
100

2014 – 2016
Шығыс Қазақстан облысы
әкімдігінің
2014 жылғы " 16 " маусымдағы
№ 158 қаулысына
2 қосымша
Облыстық коммуналдық мүлікті иеліктен шығару түрлерін таңдау өлшемдері
р/с
Өлшем атауы
Иеліктен шығару түрі
1
2
3
1
Ұйым қызметіне бақылауды сақтауда мемлекет мүддесінің болмауы, оны ұстау және пайдалануға қаржылық шығындардың тиімсіздігі
Аукцион
2
Ұйымды сату мен нақты бір уақыт кезеңіне бақылау шарттарын қоюда мемлекет мүддесінің болуы
Коммерциялық
тендер
3
Қажетті ақшалай қаражат тартып, ұйымды қаржылық тұрақтандыруда (сауықтыру) мемлекет мүддесінің болуы
Кейіннен сатып алу құқығымен сенімгерлік басқару

2014-2016
Приложение 2
к постановлению
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от " 16 " июня 2014 года
№ 158
Критерии
по выбору видов отчуждения коммунального имущества
№ п/п
Наименование критерия
Вид отчуждения
1
2
3
1
Отсутствие заинтересованности государства в сохранении контроля за деятельностью организации, неэффективность финансовых затрат по ее содержанию и эксплуатации
Аукцион
2
Наличие заинтересованности государства в установлении условий продажи и контроля организации на определенный период времени
Коммерческий
тендер
3
Наличие заинтересованности государства в финансовой стабилизации (оздоровлении) организации с привлечением необходимых финансовых средств
Доверительное управление с правом последующего выкупа