Шығыс Қазақстан облысы аумағында карантин режимін енгізе отырып, карантин аймағын белгілеу туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2014 жылғы 28 шілдедегі № 202 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 04 тамызда № 3437 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Өсімдіктер карантині туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 11 ақпандағы Заңының 9-1-бабының 3) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабының 2-тармағына сәйкес, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіп кешеніндегі мемлекеттік инспекция комитетінің Шығыс Қазақстан облыстық аумақтық инспекциясының 2014 жылғы 23 қаңтардағы № 03/76, 2014 жылғы 24 қаңтардағы № 03/91 ұсынымдары негізінде, карантин нысандары – жатаған (қызғылт) укекіренің (аcroptilon repens (D.C.), арамсояудың (сuscuta sp. Sp), алтын түсті картоп жұмырқұртының (globodera rostochiensis (Woll.) M. et. St) анықталған таралу ошақтарын оқшаулау және жою мақсатында Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының 1, 2-қосымшаларына сәйкес Шығыс Қазақстан облысының аумағында жатаған у кекіремен (аcroptilon repens DC.), арам сояулармен (cuscuta spp.) зақымданған алқаптар көлемінде карантин режимін енгізе отырып, карантин аймағы белгіленсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 01.12.2022 № 296 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі).
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіп кешеніндегі мемлекеттік инспекция комитетінің Шығыс Қазақстан облыстық аумақтық инспекциясына (А.Ш. Жакупбаев) заңнамада белгіленген құзыреті шеңберінде осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдау ұсынылсын.
3. Аягөз (Н.Ж. Нұрғалиев), Бесқарағай (Н.Б. Сыдықов), Бородулиха (Г.И. Акулов), Жарма (Ә.М. Мұхтарханов), Зайсан (А.А. Оңдақанов), Зырян (Е.Б. Сәлімов), Катонқарағай (Қ.Б.Байғонұсов), Көкпекті (Д.М. Мусин), Күршім (А.С. Сейітов), Тарбағатай (Д.Т. Оразбаев), Ұлан (Б.К. Байахметов), Үржар (С.З. Зайнулдин), Шемонаиха (А.Ж. Тоқтаров) аудандарының, Семей қаласының (А.М. Кәрімов), Өскемен қаласының (Т.Ж. Қасымжанов) әкімдері, Шығыс Қазақстан облысы ауыл шаруашылығы басқармасы (Д.М. Селиханов) осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.

Об установлении карантинной зоны с введением карантинного режима на территории Восточно-Казахстанской области
Постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 28 июля 2014 года № 202. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 4 августа 2014 года № 3437
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с подпунктом 3) статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 11 февраля 1999 года "О карантине растений", пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", на основании представлений Восточно-Казахстанской областной территориальной инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 января 2014 года № 03/76, от 24 января 2014 года № 03/91, в целях локализации и ликвидации выявленных очагов распространения карантинных объектов – горчака ползучего (розового) (аcroptilon repens (D.C.), повилики (сuscuta sp. Sp), золотистой картофельной нематоды (globodera rostochiensis (Woll.) M. et. St.), Восточно-Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить карантинную зону с введением карантинного режима на территории Восточно-Казахстанской области в объемах зараженных площадей горчаком ползучим (acroptilon repens DC.), повиликой (cuscuta spp.) согласно приложениям 1, 2 к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Восточно-Казахстанского областного акимата от 01.12.2022 № 296 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
2. Рекомендовать Восточно-Казахстанской областной территориальной инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (Жакупбаев А.Ш.) в пределах компетенции, установленной законодательством, принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Акимам Аягозского (Нургалиев Н.Ж.), Бескарагайского (Сыдыков Н.Б.), Бородулихинского (Акулов Г.И.), Жарминского (Мухтарханов А.М.), Зайсанского (Ондаканов А.А.), Зыряновского (Салимов Е.Б.), Катон-Карагайского (Байгонусов К.Б.), Кокпектинского (Мусин Д.М.), Курчумского (Сеитов А.С.), Тарбагатайского (Оразбаев Д.Т.), Уланского (Байахметов Б.К.), Урджарского (Зайнулдин С.З.), Шемонаихинского районов (Токтаров А.Ж.), города Семей (Каримов А.М.), города Усть-Каменогорск (Касымжанов Т.Ж.), управлению сельского хозяйства Восточно-Казахстанской области (Селиханов Д.М.) принять меры, вытекающие из настоящего постановления.

4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімінің міндетін
атқарушы Е. Көшербаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
Агроөнеркәсіп кешеніндегі
мемлекеттік инспекция комитетінің
Шығыс Қазақстан облыстық
аумақтық инспекциясының басшысы
2014 жылғы " 28 " 07
А. Жакупбаев
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2014 жылғы 28 шілдедегі
№ 202 қаулысына
1-қосымша
Шығыс Қазақстан облысы аумағында жатаған у кекіремен (аcroptilon repens DC.) зақымданған алқаптар көлемінде карантин режимі енгізілген карантин аймағы

4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности Е. Кошербаев
акима области
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель
Восточно-Казахстанской
областной территориальной инспекции
Комитета государственной инспекции
в агропромышленном комплексе
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
" 28 " 07. 2014 года
А. Жакупбаев
Приложение 1 к постановлению
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от 28 июля 2014 года № 202
Карантинная зона с введением карантинного режима на территории Восточно-Казахстанской области в объемах зараженных площадей горчаком ползучим (acroptilon repens DC.)

Глубокое кенті елді мекенінің жерлері, Пирогов көшесі аудандық ауруханадан қиылысқа дейін, Попович көшесі 16, 18, 20-32, 48, Пирогов көшесі 6, 14, 16, 17, 18, 20, 30/1, Ы. Алтынсарин орта мектебі, Байбатчин трассасы Глубокое кентінен шығу жолы, 4 шағын ауданның трассасы бойында, Берестов көшесі, Пирогов көшесі 10/1, 11Б, Глубокое кенті Өскемен-Шемонаиха трассасына дейінгі жол 0-1 километр, 1-2 километр, 2-3 километр, 3-4 километр, Вокзальная көшесі, теміржол көпірінің аркасы, Вокзальная көшесіндегі автомобиль көпірі, Вокзальная және Попович көшелерінің қиылысы
7,2
4 шағын ауданы жолының бойында
0,2
Аудан бойынша барлығы
48,1
Зайсан ауданы
7
Зайсан қаласы
Зайсан қаласының әкімдігі, Жеменей көлінің су бұру каналдарының бойында
3
8
Кеңсай ауылдық округі
Саржыра ауылынан Қайнар ауылына дейінгі жол бойында 2, 2-3 километр
1
Аудан бойынша барлығы
4
Алтай ауданы
9
Парыгино ауылдық округі
көпірдің жанындағы технологиялық трассадан Парыгино ауылына дейін
0,1
10
Полянск ауылдық округі
"Мойылды Байқоңыр" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
0,1
11
Средигорный ауылдық округі
"ОблШығысЖол" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, өндірістік-жол учаскесі – 2, Андреевка – Александровка, Никольск-Алтайка жолдарының бойында
0,1
"КАЖ сервис" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің Шығыс Қазақстан облыстық филиалы, жол-пайдалану учаскесі – 32, Жаңа Бұқтырма кенті – Алтай қаласы – Шірікқайың ауылы жолының бойында
3
12
Никольск ауылдық округі
"ОблШығысЖол" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, өндірістік-жол учаскесі – 2, Еуразия кафесінен – Алтайка ауылына дейінгі жол бойында
0,3
13
Чапаев ауылдық округі
Чапаево – Крестовка ауылдарының жол бойында
0,1
Чапаево – Орловка ауылдарының жол бойында, Чапаево ауылы – Крестовка ауылы
0,2
14
Зубовск кенті
Железнодорожная көшесінің жол бойында
0,4
"Колор" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
0,1
15
Жаңа Бұқтырма кенті
Жаңа Бұқтырма кенті, электр станциясының ғимараты – "Наш Сад" дүкені, Жаңа Бұқтырма кентінен Өскемен қаласы бағытына шығатын жол бойында
0,4
Аудан бойынша барлығы
4,8
Үлкен Нарын ауданы
16
Ново-Хайрузовка ауылдық округі
Шірікқайың-Үлкен Нарын-Катонқарағай-Рахман қайнарлары автомобиль жолы, жол-пайдалану учаскесі – 27, 223-тен 268 километрге дейін, Октябрь өткелі-Алтайка- Новохайрузов автомобиль жолы, өндірістік-жол учаскесі-7
4,8
17
Үлкен Нарын ауылдық округі
"Конуров МК и Олжа" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
1,95
18
Солоновка ауылдық округі
"Ағайын М-Ка" ауыл шаруашылығы өндірістік кооперативі
1,6
Аудан бойынша барлығы
8,35
Самар ауданы
19
Мариногор ауылдық округі

земли населенного пункта поселка Глубокое, улица Пирогова от районный больницы до перекрестка, улица Поповича 16,18,20-32,48, улица Пирогова 6,14,16,17,18,20,30/1, средняя школа Ы.Алтынсарина, Трасса Байбатчина выезд с поселка Глубокое, вдоль трассы 4 микрорайона, улица Берестова, улица Пирогова 10/1,11Б, поселок Глубокое дорога до трассы Усть-Каменогорск-Шемонаиха 0–1 километр, 1-2 километр, 2-3 километр, 3-4 километр, улица Вокзальная, арка железнодорожного моста, автомобильный мост на улице Вокзальная , перекресток улиц Вокзальная и Поповича
7,2
вдоль трассы 4 микрорайона
0,2
Всего по району
48,1
Зайсанский район
7
город Зайсан
Акимат города Зайсан, вдоль водоотводных каналов озера Жеменей
3
8
Кенсайский сельский округ
вдоль дороги от села Саржыра до села Кайнар 2, 2-3 километр
1
Всего по району
4
район Алтай
9
Парыгинский сельский округ
от технологической трассы возле моста до села Парыгино
0,1
10
Полянский сельский округ
товарищество с ограниченной ответственностью "Мойылды Байконур"
0,1
11
Средигорный сельский округ
товарищество с ограниченной ответственностью "ОблШыгысЖол", производственно-дорожный участок – 2, вдоль дорог Андреевка – Александровка, Никольск – Алтайка
0,1
Восточно-Казахстанский областной филиал товарищества с ограниченной ответственностью "КАЖ сервис", дорожно-эксплуатационный участок – 32, вдоль дороги поселка Новая Бухтарма – город Алтай – село Чиркаин
3
12
Никольский сельский округ
товарищество с ограниченной ответственностью "ОблШыгысЖол", производственно-дорожный участок – 2, вдоль дорог от кафе Евразия - село Алтайка
0,3
13
Чапаевский сельский округ
вдоль дороги сел Чапаево – Крестовка
0,1
вдоль дороги сел Чапаево – Орловка, село Чапаево – село Крестовка
0,2
14
поселок Зубовск
вдоль дорог улицы Железнодорожная
0,4
товарищество с ограниченной ответственностью "Колор"
0,1
15
поселок Новая Бухтарма
Поселок Новая Бухтарма, здание электростанции – магазин "Наш сад", на выезде из поселка Новая Бухтарма в направлении города Усть-Каменогорск
0,4
Всего по району
4,8
район Улкен Нарын
16
Ново-Хайрузовский сельский округ
автомобильная дорога Чиркаин – Большенарымское – Катон-Карагай – Рахмановские ключи, дорожно-эксплуатационный участок – 27, с 223 по 268 километр, автомобильная дорога Октябрьская переправа – Алтайка – Ново-Хайрузовка, производственно-дорожный участок – 7
4,8
17
Улкен Нарынский сельский округ
товарищество с ограниченной ответственностью "Конуров МК и Олжа"
1,95
18
Солоновский сельский округ
Сельскохозяйственный производственный кооператив "Агайын М-Ка"
1,6
Всего по району
8,35
район Самар
19
Мариногорский сельский округ

"Радуга" бау-бақша қоғамы, № 1, 2, 3, 4, 12 учаскелері
0,3
Өскемен қаласы әкімдігінің "ТАЗА ӨСКЕМЕН" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны, Жібек жолы көшесі, Гелиос автокөлік жанармай құю станциясының ауданы, Абай даңғылы, Sinooil автомобиль жанармай құю станциясының ауданы, Үлбі металлургия зауытының ауданы және Тойота Шығыс Орталығы ауданы, Қазақстан көшесі, 153/3-159/3
2
Қала бойынша барлығы
3,3
Облыс бойынша барлығы

садоводческое общество "Радуга", участки № 1, 2, 3, 4, 12
0,3
коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "ТАЗА ОСКЕМЕН" акимата города Усть-Каменогорска, улица Жибек жолы, район автомобильной заправочной станции Гелиос, проспект Абая, район автомобильной заправочной станции Sinooil, район Ульбинского металлургического завода и район Тойота Центр Шыгыс, улица Казахстан, 153/3 – 159/3
2
Всего по городу
3,3
Всего по области

101,357
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2014 жылғы " 28 " шілдедегі
№ 202 қаулысына
3 қосымша
Шығыс Қазақстан облысы аумағында алтын түсті картоп жұмырқұртымен (globodera rostochiensis (Woll.) M. et. St.) зақымданған алқаптар көлемінде карантин режимі енгізілген карантин аймағы
Ескерту. 3-қосымша алып тасталды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 01.12.2022 № 296 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі).

101,357
Приложение 3 к постановлению
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от " 28 " июля 2014 года № 202
Карантинная зона с введением карантинного режима на территории Восточно-Казахстанской области в обьемах зараженных площадей золотистой картофельной нематодой (globodera rostochiensis (Woll.) M. et. St.)
Сноска. Приложение 3 исключено постановлением Восточно - Казахстанского областного акимата от 01.12.2022 № 296 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).