"Ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен мамандарына әлеуметтiк қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламентiн бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2014 жылғы 10 қыркүйектегі N 238 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 07 қазанда N 3495 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 29 маусымдағы N 160 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 29.06.2015 N 160 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 16-бабының 3-тармағына, "Ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен мамандарына әлеуметтiк қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 12 ақпандағы № 80 қаулысына сәйкес Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен мамандарына әлеуметтiк қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі
Б. Сапарбаев
Шығыс Қазақстан облысы
әкімдігінің 2014 жылғы
" 10 " қыркүйектегі
№ 238 қаулысымен
бекітілді
"Ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен мамандарына әлеуметтiк қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламентi
1. Жалпы ережелер
1. "Ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен мамандарына әлеуметтiк қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) қызмет берушісі аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) ауылдық аумақтарды дамыту жөніндегі уәкілетті органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) болып табылады.

Об утверждении регламента государственной услуги "Предоставление мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты"
Постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 10 сентября 2014 года N 238. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 07 октября 2014 года N 3495. Утратило силу - постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 29 июня 2015 года № 160
Сноска. Утратило силу - постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 29.06.2015 № 160 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 февраля 2014 года № 80 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Предоставление мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты" Восточно-Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Предоставление мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области
Б. Сапарбаев
Утвержден
постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от " 10 " сентября 2014 года
№ 238
Регламент государственной услуги "Предоставление мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты"
1. Общие положения
1. Услугодателями государственной услуги "Предоставление мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты" (далее – государственная услуга) являются районные (города областного значения) уполномоченные органы по развитию сельских территорий (далее - услугодатель).

2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нәтижесі көтерме жәрдемақы және бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау шаралары болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны – қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша іс-қимылды бастауға көрсетілетін қызмет алушының Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 12 ақпандағы № 80 қаулысымен бекітілген "Ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен мамандарына әлеуметтiк қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 9-тармағына сәйкес ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен маманының (бұдан әрі – қызмет алушы) өтініші және қажетті құжаттар тізбесінің болуы негіз болып табылады.
5. Қызмет алушыға көтерме жәрдемақы түрінде әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну кезінде мемлекеттік қызмет көрсету процесіне кіретін іс-қимылдардың мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1-ші іс-қимыл. Қызмет берушінің маманы қызмет алушыдан өтiнiш және қажеттi құжаттарды қабылдайды, көшірмелерді тұпнұсқаларымен салыстырады, мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі журналға тiркейдi. Орындалу ұзақтығы –- 30 минут;
2-ші іс-қимыл. Қызмет берушінің маманы қаражаттардың қажеттiлiгiн есептейдi, қызмет берушінің басшысының қолын қойдырады және құжаттарды тұрақты жұмыс iстейтiн комиссияның қарауына енгiзедi. Орындалу ұзақтығы – 5 күнтізбелік күн;
3-ші іс-қимыл. Тұрақты жұмыс iстейтiн комиссия келіп түскен құжаттарды қарайды және аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдігіне қызмет алушыға көтерме жәрдемақы түрінде әлеуметтік қолдау шараларын ұсынуға ұсыныс береді. Орындалу ұзақтығы – 5 күнтізбелік күн;
4-ші іс-қимыл. Қызмет берушінің маманы тұрақты жұмыс iстейтiн комиссия қолдау көрсеткен жағдайда аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдігінің қызмет алушыға көтерме жәрдемақы түрінде әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну туралы қаулы жобасын әзірлейді. Орындалу ұзақтығы – 7 күнтізбелік күн;
5-ші іс-қимыл. Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдігі қызмет алушыға көтерме жәрдемақы түрінде әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну туралы қаулы қабылдайды және оны қызмет берушіге жолдайды. Орындалу ұзақтығы – 10 күнтізбелік күн;

2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат государственной услуги являются меры социальной поддержки в виде подъемного пособия и бюджетного кредита.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала действий по оказанию государственной услуги является наличие заявления и перечня необходимых документов специалиста здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты" (далее - услугополучатель) в соответствии с пунктом 9 стандарта государственной услуги "Об утверждении стандарта государственной услуги "Предоставление мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 февраля 2014 года № 80 (далее - стандарт).
5. Содержание действий, входящих в процесс оказания государственной услуги при предоставлении мер социальной поддержки услугополучателю в виде подъемного пособия, длительность выполнения:
действие 1. Специалист услугодателя осуществляет прием заявления и необходимых документов у услугополучателя, сверяет копии с оригиналами, регистрирует в журнале по оказанию государственной услуги. Длительность выполнения – 30 минут;
действие 2. Специалист услугодателя производит расчет потребности финансовых средств, подписывает документы руководителем услугодателя и вносит документы на рассмотрение в постоянно действующую комиссию. Длительность выполнения - 5 календарных дней;
действие 3. Постоянно действующая комиссия рассматривает поступившие документы и рекомендует акимату района (города областного значения) предоставить меры социальной поддержки услугополучателю в виде подъемного пособия. Длительность выполнения - 5 календарных дней;
действие 4. Специалист услугодателя в случае поддержки постоянно действующей комиссии разрабатывает проект постановления акимата района (города областного значения) о предоставлении мер социальной поддержки в виде подъемного пособия услугополучателю. Длительность выполнения – 7 календарных дней;
действие 5. Акимат района (города областного значения) принимает постановление о предоставлении мер социальной поддержки в виде подъемного пособия услугополучателю и направляет его услугодателю. Длительность выполнения – 10 календарных дней;

6-шы іс-қимыл. Қызмет берушінің маманы стандартқа 1 қосымшаға сәйкес нысан бойынша Келісім жобасын әзірлейді, бұдан әрі қызмет берушінің басшысы және қызмет алушы қол қояды. Орындалу ұзақтығы – 5 күнтізбелік күн;
7-ші іс-қимыл. Қызмет берушінің басшысы көтерме жәрдемақыны қызмет алушының жеке есеп-шотына аударады. Орындалу ұзақтығы – 7 күнтізбелік күн.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасы тапсырылған сәттен бастап - 39 күнтізбелік күн ішінде көтерме жәрдемақы төленеді.
6. Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 1-ші іс-қимыл бойынша қызмет алушыға көтерме жәрдемақы түрінде әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну кезінде мемлекеттік қызмет көрсету бойынша іс-қимылдың нәтижесі қызмет алушының құжаттарды қабылдауы болып табылады, ол 2-ші іс-қимылды орындауды бастау үшін негіз болып табылады. Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 2-ші іс-қимыл бойынша нәтиже, тұрақты жұмыс iстейтiн комиссияның қарауына қызмет алушыға көтерме жәрдемақы түрінде әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну туралы құжаттарды тапсыру болып табылады, ол 3-ші іс-қимылды орындауды бастау үшін негіз болып табылады. Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 3-ші іс-қимыл бойынша нәтиже қызмет алушыға көтерме жәрдемақы түрінде әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну туралы хаттама болып табылады, ол 4-ші іс-қимылды орындауды бастау үшін негіз болып табылады. Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 4-ші іс-қимыл бойынша нәтиже қызмет алушыға көтерме жәрдемақы түрінде әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну туралы қаулы жобасы болып табылады, ол 5-ші іс-қимылды орындауды бастау үшін негіз болып табылады. Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 5-ші іс-қимыл бойынша нәтиже қызмет алушыға көтерме жәрдемақы түрінде әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну туралы аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдігінің бекітілген қаулысы болып табылады, ол 6-шы іс-қимылды орындауды бастау үшін негіз болып табылады. Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 6-шы іс-қимыл бойынша нәтиже қызмет алушы мен қызмет берушінің арасында стандартқа 1 қосымшаға сәйкес форма бойынша Келісім жасауы болып табылады, ол 7-ші іс-қимылды орындауды бастау үшін негіз болып табылады. Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 7-ші іс-қимыл бойынша нәтиже қызмет алушының жеке есеп-шотына аударылған көтерме жәрдемақы болып табылады.
7. Қызмет алушыға тұрғын үй сатып алу немесе салуға бюджеттік кредит түрінде әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну кезінде мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін іс-қимылдардың мазмұны, орындалу ұзақтығы:

действие 6. Специалист услугодателя подготавливает проект Соглашения по форме согласно приложению 1 к стандарту, далее подписывает руководителем услугодателя и услугополучателем. Длительность выполнения – 5 календарных дней;
действие 7. Руководитель услугодателя перечисляет подъемное пособие на индивидуальный счет услугополучателя. Длительность выполнения – 7 календарных дней.
Срок оказания государственной услуги с момента сдачи пакета документов услугодателю в течение - 39 календарных дней выплачивается подъемное пособие.
6. Результатом действия по оказанию государственной услуги при предоставлении мер социальной поддержки услугополучателю в виде подъемного пособия по действию 1, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, является прием документов услугополучателя, что служит основанием для начала выполнения действия 2. Результатом по действию 2, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, является передача документов на рассмотрение постоянно действующей комиссии о предоставлении мер социальной поддержки услугополучателю в виде подъемного пособия, что служит основанием для начала выполнения действия 3. Результатом по действию 3, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, является протокол о предоставлении мер социальной поддержки услугополучателю в виде подъемного пособия, что служит основанием для начала выполнения действия 4. Результатом по действию 4, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, является проект постановления о предоставлении мер социальной поддержки в виде подъемного пособия услугополучателю, что служит основанием для начала выполнения действия 5. Результатом по действию 5, указанному в пункте 5 настоящего Регламента является утвержденное постановление акиматом района (города областного значения) о предоставлении мер социальной поддержки в виде подъемного пособия услугополучателю, что служит основанием для начала выполнения действия 6. Результатом по действию 6, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, является заключенное Соглашение по форме согласно приложению 1 к стандарту, между услугополучателем и услугодателем, что служит основанием для начала выполнения действия 7. Результатом по действию 7, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, является перечисление подъемного пособия на индивидуальный счет услугополучателя.
7. Содержание действий, входящих в состав процесса оказания государственной услуги при предоставлении мер социальной поддержки услугополучателю в виде бюджетного кредита на приобретение или строительство жилья, длительность выполнения:

1-ші іс-қимыл. Қызмет берушінің маманы қызмет алушыдан өтiнiш және қажеттi құжаттарды қабылдайды, көшірмелерді тұпнұсқаларымен салыстырады, мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі журналға тiркейдi Орындалу ұзақтығы - 30 минут;
2-ші іс-қимыл. Қызмет берушінің маманы қаражаттардың қажеттiлiгiн есептейдi, қызмет берушінің басшысының қолын қойдырады және құжаттарды тұрақты жұмыс iстейтiн комиссияның қарауына енгiзедi. Орындалу ұзақтығы – 5 күнтізбелік күн;
3-ші іс-қимыл. Тұрақты жұмыс iстейтiн комиссия келіп түскен құжаттарды қарайды және аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдігіне қызмет алушыға тұрғын үй сатып алу немесе салуға бюджеттік кредит түрінде әлеуметтік қолдау шараларын ұсынуға ұсыныс береді. Орындалу ұзақтығы – 5 күнтізбелік күн;
4-ші іс-қимыл. Қызмет берушінің маманы тұрақты жұмыс iстейтiн комиссия қолдау көрсеткен жағдайда аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдігінің қызмет алушыға тұрғын үй сатып алу немесе салуға бюджеттік кредит түрінде әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну туралы қаулы жобасын әзірлейді және келіседі. Орындалу ұзақтығы – 7 күнтізбелік күн;
5-ші іс-қимыл. Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдігі қызмет алушыға тұрғын үй сатып алу немесе салуға бюджеттік кредит түрінде әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну туралы қаулы қабылдайды және оны қызмет берушіге жолдайды. Орындалу ұзақтығы – 10 күнтізбелік күн;
6-шы іс-қимыл. Қызмет берушінің маманы стандартқа 1 қосымшаға сәйкес форма бойынша Келісім жобасын әзірлейді, бұдан әрі қызмет берушінің басшысы және қызмет алушы қол қояды және Келісім жобасын сенім білдірілген өкілге (агентке) жолдайды. Орындалу ұзақтығы – 3 күнтізбелік күн;
7-ші іс-қимыл. Сенім білдірілген өкіл (агент) Келісім жобасын сенім білдірілген өкілдің (агент) басшысына қол қоюға енгізеді. Орындалу ұзақтығы – 1 күнтізбелік күн;
8-ші іс-қимыл. Сенім білдірілген өкіл (агент) басшысы Келісім жобасына қол қояды. Орындалу ұзақтығы – 1 күнтізбелік күн;
9-шы іс-қимыл. Сенім білдірілген өкіл (агент) тұрғын үй сатып алу немесе салуға бюджеттік кредит ресімдеу рәсімін жүзеге асырады. Орындалу ұзақтығы – 26 жұмыс күні;
10-шы іс-қимыл. Сенім білдірілген өкіл (агент) басшысы қызмет алушыға тұрғын үй сатып алу немесе салуға бюджеттік кредит қаражатын аударуды жүзеге асырады. Орындалу ұзақтығы – 4 жұмыс күні.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасы тапсырылған сәттен бастап - 32 күнтізбелік күн ішінде Келісімге келу рәсімі жүзеге асады. Келiсiм жасалғаннан кейiн 30 жұмыс күнi iшiнде тұрғын үй сатып алуға немесе салуға бюджеттiк кредит ұсынылады;

действие 1. Специалист услугодателя осуществляет прием заявления и необходимых документов у услугополучателя, сверяет копии с оригиналами, регистрирует в журнале по оказанию государственной услуги. Длительность выполнения - 30 минут;
действие 2. Специалист услугодателя производит расчет потребности финансовых средств, подписывает документы руководителем услугодателя и вносит документы на рассмотрение в постоянно действующую комиссию. Длительность выполнения - 5 календарных дней;
действие 3. Постоянно действующая комиссия рассматривает поступившие документы и рекомендует акимату района (города областного значения) предоставить меры социальной поддержки услугополучателю в виде бюджетного кредита на приобретение или строительство жилья. Длительность выполнения - 5 календарных дней;
действие 4. Специалист услугодателя в случае поддержки постоянно действующей комиссии разрабатывает и согласовывает проект постановления акимата района (города областного значения) о предоставлении мер социальной поддержки услугополучателю в виде бюджетного кредита на приобретение или строительство жилья. Длительность выполнения – 7 календарных дней;
действие 5. Акимат района (города областного значения) принимает постановление о предоставлении мер социальной поддержки услугополучателю в виде бюджетного кредита на приобретение или строительство жилья и направляет его услугодателю. Длительность выполнения – 10 календарных дней;
действие 6. Специалист услугодателя подготавливает проект Соглашения по форме согласно приложению 1 к стандарту, далее подписывает руководителем услугодателя и услугополучателем и направляет проект Соглашения представителю поверенного (агента). Длительность выполнения – 3 календарных дня;
действие 7. Представитель поверенного (агента) вносит проект Соглашения на подписание руководителю поверенного (агента). Длительность выполнения – 1 календарный день;
действие 8. Руководитель поверенного (агента) подписывает проект Соглашения. Длительность выполнения – 1 календарный день;
действие 9. Представитель поверенного (агента) осуществляет процедуру оформления бюджетного кредита на приобретение или строительство жилья. Длительность выполнения – 26 рабочих дней;
действие 10. Руководитель поверенного (агента) осуществляет перечисление средств бюджетного кредита услугополучателю на приобретение или строительство жилья. Длительность выполнения – 4 рабочих дня.
Срок оказания государственной услуги с момента сдачи пакета документов услугодателю в течение - 32 календарных дней осуществляется процедура заключения Соглашения. В течение 30 рабочих дней после заключения Соглашения предоставляется бюджетный кредит на приобретение или строительство жилья.

8. Осы Регламенттің 7-тармағында көрсетілген 1-ші іс-қимыл бойынша қызмет алушыға тұрғын үй сатып алу немесе салуға бюджеттік кредит түрінде әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну түріндегі мемлекеттік қызмет көрсету бойынша іс-қимылдың нәтижесі қызмет алушының құжаттарын қабылдау болып табылады, ол 2-ші іс-қимылды орындауды бастау үшін негіз болып табылады. Осы Регламенттің 7-тармағында көрсетілген 2-ші іс-қимыл бойынша нәтиже, тұрақты жұмыс iстейтiн комиссияның қарауына қызмет алушыға тұрғын үй сатып алу немесе салуға бюджеттік кредит түрінде әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну туралы құжаттар енгізу болып табылады, ол 3-ші іс-қимылды орындауды бастау үшін негіз болып табылады. Осы Регламенттің 7-тармағында көрсетілген 3-ші іс-қимыл бойынша нәтиже қызмет алушыға тұрғын үй сатып алу немесе салуға бюджеттік кредит түрінде әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну туралы хаттама болып табылады, ол 4-ші іс-қимылды орындауды бастау үшін негіз болып табылады. Осы Регламенттің 7-тармағында көрсетілген 4-ші іс-қимыл бойынша нәтиже қызмет алушыға тұрғын үй сатып алу немесе салуға бюджеттік кредит түрінде әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну туралы қаулы жобасы болып табылады, ол 5-ші іс-қимылды орындауды бастау үшін негіз болып табылады. Осы Регламенттің 7-тармағында көрсетілген 5-ші іс-қимыл бойынша нәтиже қызмет алушыға тұрғын үй сатып алу немесе салуға бюджеттік кредит түрінде әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну туралы аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдігінің бекітілген қаулы жобасы болып табылады, ол 6-шы іс-қимылды орындауды бастау үшін негіз болып табылады. Осы Регламенттің 7-тармағында көрсетілген 6-шы іс-қимыл бойынша нәтиже сенім білдірілген өкілдегі (агент) Келісім жобасы болып табылады, ол 7-ші іс-қимылды орындауды бастау үшін негіз болып табылады. Осы Регламенттің 7-тармағында көрсетілген 7-ші іс-қимыл бойынша нәтиже сенім білдірілген өкілдің (агент) басшысындағы Келісім жобасы болып табылады, ол 8-ші іс-қимылды орындауды бастау үшін негіз болып табылады. Осы Регламенттің 7-тармағында көрсетілген 8-ші іс-қимыл бойынша нәтиже қызмет беруші, қызмет алушы және сенім білдірілген өкіл (агент) арасындағы Келісім жасау болып табылады, ол 9-шы іс-қимылды орындауды бастау үшін негіз болып табылады. Осы Регламенттің 7-тармағында көрсетілген 9-шы іс-қимыл бойынша нәтиже тұрғын үй сатып алу немесе салуға бюджеттік кредит ресімдеу болып табылады, ол 10-шы іс-қимылды орындауды бастау үшін негіз болып табылады. Осы Регламенттің 7-тармағында көрсетілген 10-шы іс-қимыл бойынша нәтиже қызмет алушыға тұрғын үй сатып алу немесе салуға бюджеттік кредит қаражатын аудару болып табылады.

8. Результатом действия по оказанию государственной услуги при предоставлении мер социальной поддержки услугополучателю в виде бюджетного кредита на приобретение или строительство жилья по действию 1, указанному в пункте 7 настоящего Регламента, является прием документов услугополучателя, что служит основанием для начала выполнения действия 2. Результатом по действию 2, указанному в пункте 7 настоящего Регламента, является внесение документов на рассмотрение постоянно действующей комиссии о предоставлении мер социальной поддержки услугополучателю в виде бюджетного кредита на приобретение или строительство жилья, что служит основанием для начала выполнения действия 3. Результатом по действию 3, указанному в пункте 7 настоящего Регламента, является протокол о предоставлении мер социальной поддержки услугополучателю в виде бюджетного кредита на приобретение или строительство жилья, что служит основанием для начала выполнения действия 4. Результатом по действию 4, указанному в пункте 7 настоящего Регламента, является проект постановления о предоставлении мер социальной поддержки услугополучателю в виде бюджетного кредита на приобретение или строительство жилья, что служит основанием для начала выполнения действия 5. Результатом по действию 5, указанному в пункте 7 настоящего Регламента, является утвержденное постановление акиматом района (города областного значения) о предоставлении мер социальной поддержки в виде бюджетного кредита на приобретение или строительство жилья услугополучателю, что служит основанием для начала выполнения действия 6. Результатом по действию 6, указанному в пункте 7 настоящего Регламента является проект Соглашения у поверенного (агента), что служит основанием для начала выполнения действия 7. Результатом по действию 7, указанному в пункте 7 настоящего Регламента, является проект Соглашения у руководителя поверенного (агента), что служит основанием для начала выполнения действия 8. Результатом по действию 8, указанному в пункте 7 настоящего Регламента, является заключенное Соглашение между услугодателем, услугополучателем и поверенным (агентом), что служит основанием для начала выполнения действия 9. Результатом по действию 9, указанному в пункте 7 настоящего Регламента, является оформление бюджетного кредита на приобретение или строительство жилья, что служит основанием для начала выполнения действия 10. Результатом по действию 10, указанному в пункте 7 настоящего Регламента, является перечисление средств бюджетного кредита услугополучателю на приобретение или строительство жилья.

3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
қызмет берушінің маманы;
қызмет берушінің басшысы;
тұрақты жұмыс істейтін комиссия;
аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдігі;
сенiм бiлдiрiлген өкiл (агент);
сенiм бiлдiрiлген өкiлдің (агент) басшысы.
10. Көтерме жәрдемақы түрінде әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну кезінде қызмет алушыға мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті іс-қимылдардың сипаттамасы:
1) қызмет берушінің маманы қызмет алушыдан өтiнiш және қажеттi құжаттарды қабылдайды, көшірмелерді тұпнұсқаларымен салыстырады, мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі журналға тiркейдi. Орындалу ұзақтығы –- 30 минут;
2) қызмет берушінің маманы қаражаттардың қажеттiлiгiн есептейдi, қызмет берушінің басшысының қолын қойдырады және құжаттарды тұрақты жұмыс iстейтiн комиссияның қарауына енгiзедi. Орындалу ұзақтығы – 5 күнтізбелік күн;
3) тұрақты жұмыс iстейтiн комиссия келіп түскен құжаттарды қарайды және аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдігіне қызмет алушыға көтерме жәрдемақы түрінде әлеуметтік қолдау шараларын ұсынуға ұсыныс береді. Орындалу ұзақтығы – 5 күнтізбелік күн;
4) қызмет берушінің маманы тұрақты жұмыс iстейтiн комиссия қолдау көрсеткен жағдайда аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдігінің қызмет алушыға көтерме жәрдемақы түрінде әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну туралы қаулы жобасын әзірлейді және келіседі. Орындалу ұзақтығы – 7 күнтізбелік күн;
5) аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдігі қызмет алушыға көтерме жәрдемақы түрінде әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну туралы қаулы қабылдайды және оны қызмет берушіге жолдайды. Орындалу ұзақтығы – 10 күнтізбелік күн;
6) қызмет берушінің маманы стандартқа 1 қосымшаға сәйкес нысан бойынша Келісім жобасын әзірлейді, бұдан әрі қызмет берушінің басшысы және қызмет алушы қол қояды. Орындалу ұзақтығы – 5 күнтізбелік күн;
7) қызмет берушінің басшысы көтерме жәрдемақыны қызмет алушының жеке есеп-шотына аударады. Орындалу ұзақтығы – 7 күнтізбелік күн.
11. Тұрғын үй сатып алу немесе салуға бюджеттік кредит түрінде әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну кезінде қызмет алушыға мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті іс-қимылдардың сипаттамасы:
1) қызмет берушінің маманы қызмет алушыдан өтiнiш және қажеттi құжаттарды қабылдайды, көшірмелерді тұпнұсқаларымен салыстырады, мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі журналға тiркейдi. Орындалу ұзақтығы –- 30 минут;

3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
9. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
специалист услугодателя;
руководитель услугодателя;
постоянно действующая комиссия;
акимат района (города областного значения);
представитель поверенного (агента);
руководитель поверенного (агента).
10. Описание действии, необходимых для оказания государственной услуги услугополучателю при предоставлении мер социальной поддержки в виде подъемного пособия:
1) специалист услугодателя осуществляет прием заявления и необходимых документов у услугополучателя, сверяет копии с оригиналами, регистрирует в журнале по оказанию государственной услуги. Длительность выполнения – 30 минут;
2) специалист услугодателя производит расчет потребности финансовых средств, подписывает документы руководителем услугодателя и вносит документы на рассмотрение в постоянно действующую комиссию. Длительность выполнения - 5 календарных дней;
3) постоянно действующая комиссия рассматривает поступившие документы и рекомендует акимату района (города областного значения) предоставить меры социальной поддержки услугополучателю в виде подъемного пособия. Длительность выполнения - 5 календарных дней;
4) специалист услугодателя в случае поддержки постоянно действующей комиссии разрабатывает и согласовывает проект постановления акимата района (города областного значения) о предоставлении мер социальной поддержки в виде подъемного пособия услугополучателю. Длительность выполнения – 7 календарных дней;
5) акимат района (города областного значения) принимает постановление о предоставлении мер социальной поддержки в виде подъемного пособия услугополучателю и направляет его услугодателю. Длительность выполнения – 10 календарных дней;
6) специалист услугодателя подготавливает проект Соглашения по форме согласно приложению 1 к стандарту, далее подписывает руководителем услугодателя и услугополучателем. Длительность выполнения – 5 календарных дней;
7) руководитель услугодателя перечисляет подъемное пособие на индивидуальный счет услугополучателя. Длительность выполнения – 7 календарных дней.
11. Описание действии, необходимых для оказания государственной услуги услугополучателю при предоставлении мер социальной поддержки в виде бюджетного кредита на приобретение или строительство жилья:
1) специалист услугодателя осуществляет прием заявления и необходимых документов у услугополучателя, сверяет копии с оригиналами, регистрирует в журнале по оказанию государственной услуги. Длительность выполнения – 30 минут;

2) қызмет берушінің маманы қаражаттардың қажеттiлiгiн есептейдi, қызмет берушінің басшысының қолын қойдырады және құжаттарды тұрақты жұмыс iстейтiн комиссияның қарауына енгiзедi. Орындалу ұзақтығы – 5 күнтізбелік күн;
3) тұрақты жұмыс iстейтiн комиссия келіп түскен құжаттарды қарайды және аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдігіне қызмет алушыға тұрғын үй сатып алу немесе салуға бюджеттік кредит түрінде әлеуметтік қолдау шараларын ұсынуға ұсыныс береді. Орындалу ұзақтығы – 5 күнтізбелік күн;
4) қызмет берушінің маманы тұрақты жұмыс iстейтiн комиссия қолдау көрсеткен жағдайда аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдігінің қызмет алушыға тұрғын үй сатып алу немесе салуға бюджеттік кредит түрінде әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну туралы қаулы жобасын әзірлейді және келіседі. Орындалу ұзақтығы – 7 күнтізбелік күн;
5) аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдігі қызмет алушыға тұрғын үй сатып алу немесе салуға бюджеттік кредит түрінде әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну туралы қаулы қабылдайды және оны қызмет берушіге жолдайды. Орындалу ұзақтығы – 10 күнтізбелік күн;
6) қызмет берушінің маманы стандартқа 1 қосымшаға сәйкес нысан бойынша Келісім жобасын әзірлейді, бұдан әрі қызмет берушінің басшысы және қызмет алушы қол қояды және Келісім жобасын сенім білдірілген өкілге (агентке) жолдайды. Орындалу ұзақтығы – 3 күнтізбелік күн;
7) сенім білдірілген өкіл (агент) Келісім жобасын сенім білдірілген өкілдің (агент) басшысына қол қоюға енгізеді. Орындалу ұзақтығы – 1 күнтізбелік күн;
8) сенім білдірілген өкіл (агент) басшысы Келісім жобасына қол қояды. Орындалу ұзақтығы – 1 күнтізбелік күн;
9) сенім білдірілген өкіл (агент) тұрғын үй сатып алу немесе салуға бюджеттік кредит ресімдеу рәсімін жүзеге асырады. Орындалу ұзақтығы – 26 жұмыс күні;
10) сенім білдірілген өкіл (агент) басшысы қызмет алушыға тұрғын үй сатып алу немесе салуға бюджеттік кредит қаражатын аударуды жүзеге асырады. Орындалу ұзақтығы – 4 жұмыс күні.
Іс-қимылдардың реттілігін сипаттау осы Регламентке 12 қосымшаға сәйкес әрбір іс-қимылды өту блок-схемасында көрсетілген.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлердің) өзара әрекеті реттілігінің сипаттамасы осы Регламенттің 34 қосымшаларына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процесс анықтамалығында көрсетілген. Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы электронды үкіметтің веб-порталында, қызмет берушінің интернет-ресурсында орналастырылған.
"Ауылдық елдi мекендерге
жұмыс iстеуге және тұруға
келген денсаулық
сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк
қамсыздандыру, мәдениет, спорт
және агроөнеркәсіптік кешен
мамандарына әлеуметтiк қолдау
шараларын ұсыну" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет
регламентiне 1 қосымша
Көтерме жәрдемақы түрінде әлеуметтiк қолдау шараларын өту іс-қимылының блок - схемасы
"Ауылдық елдi мекендерге
жұмыс iстеуге және тұруға
келген денсаулық сақтау, бiлiм
беру, әлеуметтiк
қамсыздандыру, мәдениет, спорт
және агроөнеркәсіптік кешен
мамандарына әлеуметтiк қолдау
шараларын ұсыну" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет
регламентiне 2 қосымша
Тұрғын үй сатып алу немесе салуға бюджеттік кредит түрінде әлеуметтiк қолдау шараларын өту іс-қимылының блок - схемасы
"Ауылдық елдi мекендерге
жұмыс iстеуге және тұруға
келген денсаулық сақтау, бiлiм
беру, әлеуметтiк
қамсыздандыру, мәдениет, спорт
және агроөнеркәсіптік
кешен мамандарына әлеуметтiк
қолдау шараларын ұсыну"
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
регламентiне 3 қосымша
Көтерме жәрдемақы түрінде ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен мамандарына әлеуметтiк қолдау шараларын ұсыну бизнес-процесінің анықтамалығы
"Ауылдық елдi мекендерге
жұмыс iстеуге және тұруға
келген денсаулық сақтау, бiлiм
беру, әлеуметтiк
қамсыздандыру, мәдениет, спорт
және агроөнеркәсіптік кешен
мамандарына әлеуметтiк қолдау
шараларын ұсыну" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет
регламентiне 4 қосымша
Көтерме жәрдемақы түрінде ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен мамандарына әлеуметтiк қолдау шараларын ұсыну бизнес-процесінің анықтамалығы
Шартты белгілер:

2) специалист услугодателя производит расчет потребности финансовых средств, подписывает документы руководителем услугодателя и вносит документы на рассмотрение в постоянно действующую комиссию. Длительность выполнения - 5 календарных дней;
3) постоянно действующая комиссия рассматривает поступившие документы и рекомендует акимату района (города областного значения) предоставить меры социальной поддержки услугополучателю в виде бюджетного кредита на приобретение или строительство жилья. Длительность выполнения - 5 календарных дней;
4) специалист услугодателя в случае поддержки постоянно действующей комиссии разрабатывает и согласовывает проект постановления акимата района (города областного значения) о предоставлении мер социальной поддержки услугополучателю в виде бюджетного кредита на приобретение или строительство жилья. Длительность выполнения – 7 календарных дней;
5) акимат района (города областного значения) принимает постановление о предоставлении мер социальной поддержки услугополучателю в виде бюджетного кредита на приобретение или строительство жилья и направляет его услугодателю. Длительность выполнения – 10 календарных дней;
6) специалист услугодателя подготавливает проект Соглашения по форме согласно приложению 1 к стандарту, далее подписывает руководителем услугодателя и услугополучателем и направляет проект Соглашения представителю поверенного (агента). Длительность выполнения – 3 календарных дня;
7) представитель поверенного (агента) вносит проект Соглашения на подписание руководителю поверенного (агента). Длительность выполнения – 1 календарный день;
8) руководитель поверенного (агента) подписывает проект Соглашения. Длительность выполнения – 1 календарный день;
9) представитель поверенного (агента) осуществляет процедуру оформления бюджетного кредита на приобретение или строительство жилья. Длительность выполнения – 26 рабочих дней;
10) руководитель поверенного (агента) осуществляет перечисление средств бюджетного кредита услугополучателю на приобретение или строительство жилья. Длительность выполнения – 4 рабочих дня.
Описание последовательности действий указано в блок-схемах, прохождения каждого действия, согласно приложениям 12 к настоящему Регламенту.
Описание последовательности взаимодействий подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложениям 34 к настоящему Регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещен на интернет - ресурсе услугодателя.
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги "Предоставление мер
социальной поддержки
специалистам
здравоохранения, образования,
социального обеспечения,
культуры, спорта и
агропромышленного комплекса,
прибывшим для работы и
проживания в сельские
населенные пункты"
Блок - схема прохождения действий при предоставлении мер социальной поддержки в виде подъемного пособия
Приложение 2
к Регламенту государственной
услуги
"Предоставление мер
социальной поддержки
специалистам
здравоохранения, образования,
социального обеспечения,
культуры, спорта и
агропромышленного комплекса,
прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты"
Блок - схема схема прохождения действий при предоставлении мер социальной поддержки в виде бюджетного кредита на приобретение или строительство жилья
Приложение 3
к Регламенту государственной
услуги
"Предоставление мер
социальной поддержки
специалистам здравоохранения,
образования,
социального обеспечения,
культуры, спорта и
агропромышленного комплекса,
прибывшим для работы и
проживания
в сельские населенные пункты"
Справочник
бизнес-процесса предоставления мер социальной поддержки в виде подъемного пособия специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты
Приложение 4
к Регламенту государственной
услуги
"Предоставление мер
социальной поддержки
специалистам здравоохранения,
образования,
социального обеспечения,
культуры, спорта и
агропромышленного комплекса,
прибывшим для работы и
проживания в сельские
населенные пункты"
Справочник
бизнес-процесса предоставления мер социальной поддержки в виде бюджетного кредита на приобретение или строительство жилья специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты
Условные обозначения: