Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды және мал шаруашылығы өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялаудың 2014 жылға арналған кейбір мәселелері туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2014 жылғы 24 желтоқсандағы N 344 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 26 желтоқсанда N 3598 болып тіркелді. Қаулының қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Шығыс Қазақстан облысы әкімі аппаратының 2015 жылғы 13 қаңтардағы N 6/480 хаты)
Ескерту. Қаулының қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Шығыс Қазақстан облысы әкімі аппаратының 13.01.2015 N 6/480 хаты).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27 - бабының 2 - тармағына, «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 7 - бабы 2 – тармағының 18) тармақшасына сәйкес және «Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 19 қарашадағы № 3 - 1/600 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген нөмірі 9987) бұйрығын іске асыру мақсатында Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Бекітілсін:
1) осы қаулының 1 қосымшасына сәйкес асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды және мал шаруашылығы өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша 2014 жылға арналған субсидиялардың көлемдері;
2) осы қаулының 2 қосымшасына сәйкес жеке қосалқы шаруашылықтарда ірі қара малдың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру бойынша қызмет жеткізушілерге қойылатын 2014 жылға арналған өлшемдер мен талаптар.
3) осы қаулының 3 қосымшасына сәйкес маралдың (бұғының) аналық мал басымен және бал ара ұяларымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу үшін 2014 жылға арналған субсидиялардың нормативтері;
4) осы қаулының 4 қосымшасына сәйкес жеке қосалқы шаруашылықтарда ірі қара малдың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100%-ға дейін өтеуге 2014 жылға арналған субсидиялардың нормативтері.
2. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) «Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды және мал шаруашылығы өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялаудың 2014 жылға арналған кейбір мәселелері туралы» Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2014 жылғы 15 сәуірдегі № 107 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген нөмірі 3329, 2014 жылғы 30 мамырдағы № 60 (16997) «Дидар», 2014 жылғы 31 мамырдағы № 61 (19508) «Рудный Алтай» газеттерінде жарияланған) қаулысы;

О некоторых вопросах субсидирования развития племенного животноводства и повышения продуктивности и качества продукции животноводства на 2014 год
Постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 24 декабря 2014 года № 344. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 26 декабря 2014 года N 3598. Прекращено действие в связи с истечением срока, на который постановление было принято (письмо аппарата акима Восточно-Казахстанской области от 13 января 2015 года № 6/480)
Сноска. Прекращено действие в связи с истечением срока, на который постановление было принято (письмо аппарата акима Восточно-Казахстанской области от 13.01.2015 № 6/480).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», подпунктом 18) пункта 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и в целях реализации приказа Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 ноября 2014 года № 3-1/600 «Об утверждении Правил субсидирования на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства» (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 9987) Восточно-Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) объемы субсидий по направлениям субсидирования развития племенного животноводства и повышения продуктивности и качества продукции животноводства на 2014 год согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) критерии и требования к поставщикам услуг по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах на 2014 год согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3) нормативы субсидий для ведения селекционной и племенной работы с маточным поголовьем маралов (оленей) и пчелосемьями на 2014 год согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
4) нормативы субсидий на возмещение до 100% затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах на 2014 год согласно приложению 4 к настоящему постановлению.
2. Признать утратившими силу:
1) постановление Восточно–Казахстанского областного акимата «О некоторых вопросах субсидирования развития племенного животноводства и повышения продуктивности и качества продукции животноводства на 2014 год» от 15 апреля 2014 года № 107 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 3329, опубликованное в газетах «Дидар» от 30 мая 2014 года № 60 (16997), «Рудный Алтай» от 31 мая 2014 года № 61 (19508);

2) «Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды және мал шаруашылығы өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялаудың 2014 жылға арналған кейбір мәселелері туралы» Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2014 жылғы 15 сәуірдегі № 107 қаулысына өзгеріс енгізу туралы» Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2014 жылғы 28 қарашадағы № 316 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген нөмірі 3574, 2014 жылғы 13 желтоқсандағы № 145 (17082) «Дидар», 2014 жылғы 15 желтоқсандағы № 145 (19592) «Рудный Алтай» газеттерінде жарияланған) қаулысы.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі
Д. Ахметов
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Мамытбеков
2014 жылғы « 25 » 12
Шығыс Қазақстан облысы
әкімдігінің 2014 жылғы
« 24 » желтоқсандағы № 344
қаулысына 1 қосымша
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды және мал шаруашылығы өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша 2014 жылға арналған субсидиялардың көлемдері
Субсидиялау бағыттары
Өлшем бірліктері
2014 жыл
Субсидиялау нормативтері, теңге
Субсидиялаудың көлемдері
Субсидиялар сомасы, мың теңге
Етті бағыттағы ірі қара мал шаруашылығы
1.
Асыл тұқымды және селекциялық жұмысты жүргізу

2) постановление Восточно-Казахстанского областного акимата «О внесении изменения в постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 15 апреля 2014 года № 107 «О некоторых вопросах субсидирования развития племенного животноводства и повышения продуктивности и качества продукции животноводства на 2014 год» от 28 ноября 2014 года № 316 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 3574, опубликованное в газетах «Дидар» от 13 декабря 2014 года № 145 (17082), «Рудный Алтай» от 15 декабря 2014 года № 145 (19592).
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким области
Д. Ахметов
«СОГЛАСОВАНО»
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Мамытбеков
« 25 » 12 2014 года
Приложение 1 к постановлению
Восточно-Казахстанского
областного акимата от
« 24 » декабря 2014 года № 344
Объемы субсидий по направлениям субсидирования развития племенного животноводства и повышения продуктивности и качества продукции животноводства на 2014 год
Направление субсидирования
Единица измерения
2014 год
Норматив субсидирования, тенге
Сусидируемый объем
Сумма субсидий, тыс. тенге
Мясное скотоводство
1.
Ведение селекционной и племенной работы

1. Технологиялық құрал-жабдықтарға, ұрықтандырушы бұқалардың ұрық дозаларын сақтауға арналған үй-жайлардың болуы.
2. Ұрықтандырушы бұқалардың ұрық дозаларын сақтауды ұйымдастыру үшін технологиялық құрал-жабдықтардың және ілеспе материалдың болуы.
3. Ұрпақ сапасы бойынша бағаланған ұрықтандырушы бұқалардың ұрық дозаларының болуы.
4. 1 ұрықтандырушыға жылдық орташа жүктелім 240 бастан кем емес.
5. Ұрықтандырушы бұқалардың ұрығына қажеттілік, 1 басқа – 2,5 доза.
6. 1 дозаның құны – 750 теңгеден артық емес.

1. Наличие помещений для технологического оборудования, для хранения семени быков производителей.
2. Наличие технологического оборудования и сопутствующего материала для организации хранения доз-семени быков-производителей.
3. Наличие доз-семени быков-производителей, оцененных по качеству потомства.
4. Среднегодовая нагрузка на 1 осеменатора не менее 240 голов.
5. Потребность в семени быков-производителей на 1 голову – 2,5 дозы.
6. Стоимость 1 дозы – не более 750 тенге.

7. 1 аналық мал басын ұрықтандыруға ұрық дозасы шығыны – 1875 теңгеден кем емес.
8. Техник-ұрықтандырушының қызметіне жұмсалатын шығындар – 1000 теңгеден кем емес.
9. Өзге шығындар (электр энергиясы, газ, су, сұйық азот, натрий цитраты, дезинфекциялық құралдар) – 125 теңгеден артық емес.
Шығыс Қазақстан облысы
әкімдігінің 2014 жылғы
" 24 " желтоқсандағы № 344
қаулысына 3 қосымша
Маралдың (бұғының) аналық мал басымен және бал ара ұяларымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу үшін 2014 жылға арналған субсидиялардың нормативтері
р/с №
Атауы
Марал шаруашылығы
Бұғы шаруашылығы
Бал ара шаруашылығы
1 басқа (теңге)
барлығы (мың. теңге)
1 басқа (теңге)
барлығы (мың. теңге)
1 бал ара ұясына (теңге)
барлығы (мың. теңге)
1
Барлық кіріс (мың теңге)

7. Затраты дозы семени на осеменение 1 головы маточного поголовья – не менее 1875 тенге.
8. Затраты на услуги техника-осеменатора – не менее 1000 тенге.
9. Прочие затраты (электроэнергия, газ, вода, жидкий азот, цитрат натрия, дезинфекционные средства) – не более 125 тенге.
Приложение 3 к постановлению
Восточно-Казахстанского
областного акимата от
« 24 »декабря 2014 года № 344
Нормативы субсидий для ведения селекционной и племенной работы с маточным поголовьем маралов (оленей) и пчелосемьями на 2014 год
П/П №
Наименование
Мараловодство
Оленеводство
Пчеловодство
на 1 голову (тенге)
всего (тыс. тенге)
на 1 голову (тенге)
всего (тыс. тенге)
на 1 п/с (тенге)
всего (тыс. тенге)
1
Всего доходов (тыс. тенге)

16 228,78
12318,07
2589,12
Ескерту: маралдың (бұғының) жалпы аналық мал басы 2 972 бас (2 557 + 415) маралдың (бұғының) жалпы аналық мал басымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу бойынша субсидияның жоспарланған көлемі - 46 609 мың теңге (41 497 + 5 112) маралдың аналық мал басымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізуге 1 бас үшін субсидиялардың нормативі орта есеппен 16 228,78 теңгені, бұғыларға 12 318,07 теңгені құрайды.
Шығыс Қазақстан облысы
әкімдігінің 2014 жылғы
« 24 » желтоқсандағы № 344
қаулысына 4 қосымша

16 228,78
12318,07
2589,12
Примечание: общее маточное поголовье маралов (оленей) 2 972 голов (2 557 + 415) запланированный объем субсидий по ведению селекционной и племенной работы с маточным поголовьем маралов (оленей) - 46 609 тыс. тенге (41 497 + 5 112) норматив субсидий на ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем маралов в среднем за 1 голову составляет 16 228,78 тенге, оленей 12 318,07 тенге.
Приложение 4 к постановлению
Восточно-Казахстанского
областного акимата от
« 24 » декабря 2014 года № 344

Жеке қосалқы шаруашылықтарда ірі қара малдың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100 %-ға дейін өтеуге 2014 жылға арналған субсидиялар нормативтері
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 басқа арналған субсидиялар нормативтері, теңге
Жеке қосалқы шаруашылықтарда ірі қара малдың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100%-ға дейін өтеу
бас
3000

Нормативы субсидий на возмещение до 100 % затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах на 2014 год
Направление субсидирования
Единицы измерения
Нормативы субсидий на 1 голову, тенге
Возмещение до 100% затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах
голов
3000