Курчатов қаласының 2015–2017 жылдарға арналған бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Курчатов қалалық мәслихатының 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 30/206-V шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 30 желтоқсанда № 3604 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Курчатов қалалық мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 41/295-V шешімімен
Курчатов қаласының 2015–2017 жылдарға арналған бюджеті туралы
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Курчатов қалалық мәслихатының 23.12.2015 № 41/295-V шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 04 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 73, 75-баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін–өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына, Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2014 жылғы 10 желтоқсандағы № 24/289-V "2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 3589 нөмірімен тіркелген) шешіміне сәйкес Курчатов қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Курчатов қаласының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2015 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1 155 469,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 750 139,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 8 021,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 16 353,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 380 956,0 мың теңге;
2) шығындар – 1 208 307,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 52 838,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 52 838,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Курчатов қалалық мәслихатының 07.04.2015 № 34/249-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы Курчатов қалалық мәслихатының 17.07.2015 № 37/270-V (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 09.09.2015 № 38/280-V (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.10.2015 № 39/285-V (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.12.2015 № 41/292-V (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

О бюджете города Курчатов на 2015-2017 годы
Решение Курчатовского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 23 декабря 2014 года № 30/206-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 30 декабря 2014 года № 3604. Утратило силу - решением Курчатовского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 23 декабря 2015 года № 41/295-V
Сноска. Утратило силу - решением Курчатовского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 23.12.2015 № 41/295-V (вводится в действие с 01.01.2016).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии cо статьями 73, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 04 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 10 декабря 2014 года № 24/289-V "Об областном бюджете на 2015-2017 годы", (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 3589) Курчатовский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Курчатов на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 155 469,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 750 139,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 8 021,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 16 353,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 380 956,0 тысяч тенге;
2) затраты – 1 208 307,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 52 838,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 52 838,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Курчатовского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 07.04.2015 № 34/249-V (вводится в действие с 01.01.2015); с изменениями, внесенными решениями Курчатовского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 17.07.2015 № 37/270-V (вводится в действие с 01.01.2015); от 09.09.2015 № 38/280-V (вводится в действие с 01.01.2015); от 15.10.2015 № 39/285-V (вводится в действие с 01.01.2015); от 15.10.2015 № 39/285-V (вводится в действие с 01.01.2015); от 22.12.2015 № 41/292-V (вводится в действие с 01.01.2015).

2. "2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2014 жылғы 10 желтоқсандағы № 24/289-V (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 3589 нөмірімен тіркелген) шешіміне сәйкес қала бюджетіне 2015 жылға арналған әлеуметтік салық, төлем көзінен ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен ұсталатын шетел азаматтарының жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері 94,0 пайыз мөлшерде орындауға қабылдансын.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Курчатов қалалық мәслихатының 17.03.2015 № 33/232-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2015 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 103 737, 0 мың теңге сомасында қарастырылсын.
4. Қаланың жергілікті атқарушы органының 2015 жылға арналған резерві 14 400,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. 2015 жылға арналған қалалық бюджетті орындау барысында секвестрлеуге жатпайтын, қалалық бюджеттік бағдарламалар тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2015 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер келесі көлемдерде қарастырылсын:
26 106,0 мың теңге - мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек көрсетуге;
3 156,9 мың теңге - патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағуға;
19 912,0 мың теңге - балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беруге;
1536,0 мың теңге - ветеринариялық препараттарды қолдануға және уақытша сақтауға;
2000,0 мың теңге – әлеуметтік маңызды жарнамаларды, ақпараттық баспа материалдарын өңдеуге және әзірлеуге;
2 481,1 мың теңге - мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізуге.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Курчатов қалалық мәслихатының 15.10.2015 № 39/285-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2015 жылға арналған қалалық бюджетте 40 700,0 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері қарастырылсын, соның ішінде:
18 000,0 мың теңге - ШҚО Курчатов қаласындағы сумен қамту желілерін қалпына келтіруге жобалық - сметалық құжаттама әзірлеуге;
22 700,0 мың теңге - ШҚО Курчатов қаласындағы кәріз жүйелерін магистраль коллекторлармен қалпына келтіруге жобалық-сметалық құжаттама әзірлеуге;
8. 2015 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер келесі көлемдерде қарастырылсын:

2. Принять к исполнению на 2015 год нормативы распределения доходов в бюджет города по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуального подоходного налога с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты в размере 94,0%, в соответствии с решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 10 декабря 2014 года № 24/289-V "Об областном бюджете на 2015-2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 3589).
Сноска. Пункт 2 – в редакции решения Курчатовского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 17.03.2015 № 33/232-V (вводится в действие с 01.01.2015).
3. Предусмотреть в городском бюджете на 2015 год объем субвенции, передаваемой из областного бюджета, в сумме 103 737,0 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2015 год в сумме 14 400,0 тысяч тенге.
5. Учесть перечень городских бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета на 2015 год, согласно приложению 4.
6. Предусмотреть в городском бюджете на 2015 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в следующих размерах:
26 106,0 тысяч тенге - на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан;
3 156,9 тысяч тенге - на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям;
19 912,0 тысяч тенге - на дополнительное образование для детей и юношества по спорту;
1536,0 тысяч тенге - на применение и временное хранение ветеринарных препаратов;
2000,0 тысяч тенге - на разработку и изготовление социально-значимой рекламы, информационных печатных материалов;
2 481,1 тысяч тенге – на приобретение и доставку учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования.
Сноска. Пункт 6 – в редакции решения Курчатовского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 15.10.2015 № 39/285-V (вводится в действие с 01.01.2015).
7. Предусмотреть в городском бюджете на 2015 год целевые трансферты на развитие из областного бюджета в сумме 40 700,0 тысяч тенге, в том числе:
18 000,0 тысяч тенге – на разработку проектно-сметной документации на реконструкцию сетей водоснабжения в городе Курчатов ВКО;
22 700,0 тысяч тенге – на разработку проектно-сметной документации на реконструкцию систем канализации с магистральным коллектором в городе Курчатов ВКО.
8. Предусмотреть в городском бюджете на 2015 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:

29 150,0 мың теңге - еңбек төлемінің жаңа үлгісі бойынша еңбек төлеміне және мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақысына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемақы төлеуге;
45 328,0 мың теңге - мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға;
11 141,0 мың теңге - үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбек төлемін арттыруға;
671,0 мың теңге - мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсартуға;
2 097,0 мың теңге - ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен кірістері бар отбасыларға келісілген қаржылай көмекті енгізуге;
3 157,0 мың теңге - Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге;
107,0 мың теңге - профилактикалық дезинсекция және дератизация жүргізуге (жұқпалы және паразиттік аурулардың табиғи ошақтары аумағындағы, сондай-ақ жұқпалы және паразиттік аурулар ошақтарындағы дезинсекция және дератизацияны қоспағанда);
1 122,0 мың теңге – азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға;
4 039,0 мың теңге – жергілікті атқарушы органдардың агроөнеркәсіп кешені бөлімшелерін ұстауға.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Курчатов қалалық мәслихатының 22.12.2015 № 41/292-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2015 жылға арналған қалалық бюджетте моноқалаларды дамыту бағдарламасы аясындағы іс-шараларды іске асыруға 35 866,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылсын, соның ішінде:
13 042,0 мың теңге - жобаларды іске асыру үшін банктер кредиттері бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялауға;
4 000,0 мың теңге - жаңа өндірістерді дамытуға гранттар беруге;

29 150,0 тысяч тенге – на оплату труда по новой модели системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов;
45 328,0 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
11 141,0 тысяч тенге – на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
671,0 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов;
2 097,0 тысяч тенге – на внедрение обусловленной денежной помощи семьям, имеющим доходы ниже величины прожиточного минимума;
3 157,0 тысяч тенге – на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне;
107,0 тысяч тенге – на проведение профилактической дезинсекции и дератизации (за исключением дезинсекции и дератизации на территории природных очагов инфекционных и паразитарных заболеваний, а также в очагах инфекционных и паразитарных заболеваний);
1 122,0 тысяч тенге – на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния;
4 039,0 тысяч тенге – на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса.
Сноска. Пункт 8 – в редакции решения Курчатовского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 22.12.2015 № 41/292-V (вводится в действие с 01.01.2015).
9. Предусмотреть в городском бюджете на 2015 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на реализацию мероприятий в рамках программы развития моногородов в сумме 35 866,0 тысяч тенге в том числе:
13 042,0 тысяч тенге - на субсидирование процентной ставки по кредитам банков для реализации проектов;
4 000,0 тысяч тенге - на предоставление грантов на развитие новых производств;

18 824,0 мың теңге - моноқалаларды ағымдағы жайластыруға.".
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Курчатов қалалық мәслихатының 22.12.2015 № 41/292-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2015 жылға арналған қалалық бюджетте моноқалаларды дамыту бағдарламасы аясында кәсіпкерлікті шағын кредиттеу үшін 18 000,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен кредиттер қарастырылсын.

18 824,0 тысяч тенге – на текущее обустройство моногородов.
Сноска. Пункт 9 – в редакции решения Курчатовского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 22.12.2015 № 41/292-V (вводится в действие с 01.01.2015).
10. Предусмотреть в городском бюджете на 2015 год кредиты из республиканского бюджета в рамках программы развития моногородов в сумме 18 000,0 тысяч тенге – для микрокредитования предпринимательства.