"Уәкілетті органдардың әкімшілік құқық бұзушылықтар жөніндегі істерді қарау нәтижелері туралы" № 1-ӘІ есеп нысанын және оны қалыптастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 7 қазандағы № 109 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 5 қарашада № 9856 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2023 жылғы 27 қаңтардағы № 43 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 27.01.2023 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 5-тармақтан қараңыз
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 27.09.2022 № 191 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы 2014 жылы 5 шілдеде Қазақстан Республикасының жаңа кодексінің қабылдауына байланысты уәкілетті органдармен әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істерді қарау жөнінде бірыңғай есепті қалыптастыру мақсатында, "Прокуратура туралы" 2017 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 37-бабының 6)-тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Бас прокурорының 04.09.2017 № 96 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
1. Мыналар:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес "Уәкілетті органдардың әкімшілік құқық бұзушылықтар жөніндегі істерді қарау нәтижелері туралы" № 1-ӘІ есеп нысаны;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес "Уәкілетті органдардың әкімшілік құқық бұзушылықтар жөніндегі істерді қарау нәтижелері туралы" № 1-ӘІ есебін қалыптастыру жөніндегі нұсқаулық бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 27.09.2022 № 191 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Келесі бұйрықтардың күші жойылды деп танылсын:
1) Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2012 жылдың 24 қыркүйегіндегі № 113 "Уәкілетті органдармен әкімшілік құқық бұзушылықтар жөніндегі істерді қарау нәтижелері туралы" № 1-ӘІ нысанды есебін және оны құрастыру бойынша Нұсқаулықты бекіту туралы" (Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8047 санымен тіркелген);
2) Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылдың 12 маусымындағы № 58 "Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне өзгертулер енгізу туралы" бұйрығының 1-тармағы 2) тармақшысын (Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9599 санымен тіркелген, 2014 жылы 30 шілдеде "Әділет" Қазақстан Республикасының Ақпаратық – құқықтық жүйесінде жарияланған).

Об утверждении формы отчета № 1-АД "О результатах рассмотрения уполномоченными органами дел об административных правонарушениях" и Инструкции по его формированию
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 7 октября 2014 года № 109. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 ноября 2014 года № 9856. Утратил силу приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 27 января 2023 года № 43.
Сноска. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 27.01.2023 № 43 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 27.09.2022 № 191 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п.5
В связи с принятием нового Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях от 5 июля 2014 года, в целях совершенствования формирования единого отчета о рассмотрении уполномоченными органами дел об административных правонарушениях, руководствуясь подпунктом 6) статьи 37 Закона Республики Казахстан от 30 июня 2017 года "О прокуратуре" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула в редакции приказа Генерального прокурора РК от 04.09.2017 № 96 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить:
1) форму отчета № 1-АД "О результатах рассмотрения уполномоченными органами дел об административных правонарушениях" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Инструкцию по формированию отчета № 1-АД "О результатах рассмотрения уполномоченными органами дел об административных правонарушениях" согласно приложению 2 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 27.09.2022 № 191 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившими силу:
1) приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 24 сентября 2012 года № 113 "Об утверждении отчета формы № 1-АД "О результатах рассмотрения уполномоченными органами дел об административных правонарушениях" и Инструкции по его составлению" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 8047);
2) подпункт 2) пункта 1 приказа Генерального Прокурора Республики Казахстан от 12 июня 2014 года № 58 "О внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Генерального Прокурора Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 9599, опубликованный в Информационно-правовой системе Республики Казахстан "Әділет" от 30 июля 2014 года).

3. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі - Комитет) осы бұйрықты жолдасын:
3) мемлекеттік тіркеу үшін Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне;
4) "Әділет" ақпараттық-құқық жүйесінде ресми жариялауға;
5) мәлімет және қызметте пайдалану үшін мүдделі құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілеріне, орындау үшін Комитеттің аумақтық органдарына.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет Төрағасына жүктелсін.
5. Осы бұйрық 2015 жылдың 1-қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
А. Дауылбаев
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2014 жылғы 7 қазандағы
№ 109 бұйрығына
2-қосымша
Нысан
"Уәкілетті органдардың әкімшілік құқық бұзушылықтар жөніндегі істерді қарау нәтижелері туралы" № 1-ӘІ есебі
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 27.09.2022 № 191 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

3. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) направить настоящий приказ:
1) в Министерство юстиции Республики Казахстан для государственной регистрации;
2) на официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет";
3) заинтересованным субъектам правовой статистики и специальных учетов для сведения и использования в работе, территориальным органам Комитета для исполнения.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета.
5. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2015 года.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
А. Даулбаев
Приложение 1 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 7 октября 2014 года № 109
Форма
Отчет № 1-АД "О результатах рассмотрения уполномоченными органами дел об административных правонарушениях"

Есепті кезеңде аяқталған істердің саны (30-32-бағандардың сомасы)
Оның ішінде ӘҚБтК белгілеген мерзімнен жоғары
Есепті кезеңнің соңындағы аяқталмаған істердің қалдығы
Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша қаулыда жазылған істің нақты мән-жайлары туралы органдардың (лауазымды адамдардың) тұжырымдарының шағымды, наразылықты қарау кезінде зерттелген дәлелдемелерге сәйкес келмеуі
Әкімшілік жауаптылық туралы заңды дұрыс қолданбау
ӘҚБтК-нің іс жүргізу нормаларын елеулі түрде бұзу
Қаулымен қоланылған әкімшілік жазаның жасалған құқық бұзушылық сипатына, кінәлінің жеке басына немесе заңды тұлғаның мүліктік жағдайына сәйкес келмеуі
33
34
35
36
37
38
39
"Уәкілетті органдардың әкімшілік құқық бұзушылықтар жөніндегі істерді қарау нәтижелері туралы" № 1- ӘІ есебі 3-бөлім. Бірінші сатыдағы соттардың әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қарау жөніндегі жұмысы туралы 4-кесте. Жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша қайта қарау жөніндегі өтініштерді қарау
Есепті кезеңнің басындағы қалдық
Есепті кезеңде жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша келіп түскен өтініштер
Жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша іс жүргізуге қабылданды
әкімшілік жауаптылыққа тартылған адамның, жәбірленушінің немесе олардың заңды өкілдерінің өтініші бойынша
Прокурордың өтініші бойынша
Бір мезгілде адамның, прокурордың өтініші бойынша
Есепті кезеңнің аяғындағы қалдық
Қайтарылды
Қарау нәтижелері бойынша шешім
Қайтарылды
Қарау нәтижелері бойынша шешім
Қайтарылды
Қарау нәтижелері бойынша шешім
Қанағаттандырылды және жойылды
Істі қайта қараудан бас тарту
Қанағаттандырылды және жойылды
Істі қайта қараудан бас тарту
Қанағаттандырылды және жойылды
Істі қайта қараудан бас тарту
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
"Уәкілетті органдардың әкімшілік құқық бұзушылықтар жөніндегі істерді қарау нәтижелері туралы" № 1- ӘІ есебі 3-бөлім. Бірінші сатыдағы соттардың әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қарау жөніндегі жұмысы туралы 5-кесте. Әкімшілік-құқықтық ықпал ету шаралары қолданылған адамдар туралы мәліметтер
ӘҚБтК баптары
Барлығы қаралды
Әкімшілік-құқықтық ықпал ету шаралары қолданылды (тұлғалар бойынша)
Жәбірленушінің іздеу, қудалау еркіне қайшы
Тұрмыстық зорлық-зомбылық жасаған адамға жеке тұрғын үйде тұруға тыйым салу
Кәмелетке толмағандар белгілі бір орындарға бару
Атыс қаруын және басқа да қару түрлерін сатып алу, сақтау, алып жүру және
Қаруды қауіпсіз ұстау қағидаларының білуін тексеру
Жол жүрісі қағидаларын білуін тексері
Алкогольдік ішімдіктерді, есірткі құралдарын, психотроптық заттарды қолдануға
А
1
2
3
4
5
6
7
8
Барлығы
1
Отбасы-тұрмыстық қатынастар саласындағы құқыққа қарсы iс-әрекет (73-бап 1-бөлім)
2

Количество оконченных дел за отчетный период (сумма граф 30-32)
из них в срок свыше установленнных КРКоАП
Остаток неоконченных дел на конец отчетного периода
несоответствие выводов органов (должностных лиц) о фактических обстоятельствах дела, изложенных в постановлении по делу об административном правонарушении, исследованным при рассмотрении жалобы, протеста доказательствам
неправильное применение закона об административной ответственности
существенное нарушение процессуальных норм КРКоАП
несоответствие наложенного постановлением административного взыскания характеру совершенного правонарушения, личности виновного или имущественному положению юридического лица
33
34
35
36
37
38
39
Отчет № 1-АД "О результатах рассмотрения уполномоченными органами дел об административных правонарушениях"
Раздел 3. О работе судов первой инстанции по рассмотрению дел об административных правонарушениях
Таблица 4. Рассмотрение заявлений по пересмотру по вновь открывшимся обстоятельствам
Остаток на начало отчетного периода
Поступило заявлений по вновь открывшимся обстоятельствам в отчетном периоде
Принято к производству по вновь открывшимся обстоятельствам
по заявлению лица, привлеченного к административной ответственности, потерпевшим или их законными представителями
по заявлению прокурора
одновременно по заявлению лица, прокурора
Остаток на конец отчетного периода
Возвращено
Решение по результатам рассмотрения
Возвращено
Решение по результатам рассмотрения
Возвращено
Решение по результатам рассмотрения
удовлетворено и отменено
об отказе в пересмотре дела
удовлетворено и отменено
об отказе в пересмотре дела
удовлетворено и отменено
об отказе в пересмотре дела
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Отчет № 1-АД "О результатах рассмотрения уполномоченными органами дел об административных правонарушениях"
Раздел 3. О работе судов первой инстанции по рассмотрению дел об административных правонарушениях
Таблица 5. Сведения о лицах, к которым были применены меры административно-правового воздействия
Статьи КРКоАП
Всего рассмотрено дел
Применены меры административно-правового воздействия (в лицах)
Вопреки воле потерпевшего разыскивать, преследовать
Запрет лицу, совершившему бытовое насилие, проживать в индивидуальном жилом доме
Несовершеннолетним посещать определенные места
Приобретать, хранить, носить и использовать огнестрельное и другие виды оружия
Проверка знаний правил безопасного обращения с оружием
Проверка знаний правил дорожного движения
Употреблять алкогольные напитки, наркотические средства, психотропные вещества
А
1
2
3
4
5
6
7
8
ВСЕГО
1
Противоправные действия в сфере семейно-бытовых отношений (статья 73 часть 1)
2

Отбасы-тұрмыстық қатынастар саласындағы құқыққа қарсы iс-әрекет (73-бап 2-бөлім)
3
Отбасы-тұрмыстық қатынастар саласындағы құқыққа қарсы iс-әрекет (73-бап 3-бөлім)
4
Денсаулыққа қасақана жеңіл зиян келтіру (73-1-бап)
5
Ұрып-соғу (73-2-бап)
6
Ата-аналардың немесе басқа да заңды өкілдердің балаларды тәрбиелеу жөніндегі міндеттерді орындамауы (127-бап)
7
Кәмелетке толмаған адамды әкiмшiлiк құқық бұзушылық жасауға тарту (128-бап)
8
Кәмелетке толмаған адамды масаң күйге дейiн жеткiзу (131-бап)
9
Ұсақ бұзақылық (434-бап)
10
Кәмелетке толмаған адам жасаған бұзақылық (435-бап)
11
Елдi мекендерде атыс қаруынан, газды, пневматикалық, лақтырылатын және электрлі қарудан оқ ату, пиротехникалық бұйымдарды қолдану (436-бап)
12
Алкогольдік ішімдіктерді iшу немесе қоғамдық орындарға масаң күйде келу (440-бап)
13
Кәмелетке толмағандардың заңды өкілдерінің еріп жүруінсіз түнгі уақытта ойын-сауық мекемелерінде немесе тұрғынжайдан тыс жерде болуы (442-бап)
14
Кәмелетке толмағандардың вандализмі (448-бап)
15
Қорғау нұсқамасын бұзу (461-бап)
16
Қылмыстық-атқару жүйесiнің мекемелерiнде, арнаулы мекемелерде ұсталатын адамдарға тыйым салынған заттар, бұйымдар мен нәрселер беру (481-бап)
17
Жеке және заңды тұлғалардың қаруды заңсыз иеленіп алуы, беруі, өткізуі, сақтауы, алып жүруi, тасымалдауы (482-бап)
18
Атыс, ұңғысыз атыс қаруын, газды қаруды, жарақат салатын патрондармен ату мүмкіндігі бар газды қаруды, пневматикалық, лақтырылатын және электрлі қаруды құқыққа сыйымсыз қолдану (485-бап)
19
Көлiк құралын жолдың жүру бөлiгiнде орналастыру, қарсы жүрiп өту немесе басып озу қағидаларын бұзу (596-бап)
20
Жүргізушінің көлік құралын алкогольдік, есірткілік және (немесе) уытқұмарлық масаң күйде басқаруы, сол сияқты көлік құралын алкогольдік, есірткілік және (немесе) уытқұмарлық масаң күйдегі адамның басқаруына беру (608-бап)
21
Прокурордың, тергеушінің, анықтаушының, сот приставының, сот орындаушысының заңды қызметіне кедергі жасау (667-бап)
22
Сот үкiмiн, сот шешiмiн немесе өзге де сот актiсiн және атқарушылық құжатты орындамау (669-бап)
23
"Уәкілетті органдардың әкімшілік құқық бұзушылықтар жөніндегі істерді қарау нәтижелері туралы" № 1- ӘІ есебі 4-бөлім. Облыстық және оларға теңестірілген соттар алқасының әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қарау жөніндегі жұмысы туралы 1-кесте. Әкімшілік құқық бұзушылық туралы істер бойынша заңды күшіне енбеген қаулыларды қайта қарау жөніндегі істердің қозғалысы
ӘҚБтК баптары
Жол коды
Есепті кезеңнің басындағы аяқталмаған істердің қалдығы
Есепті кезеңде келіп түскен істердің барлығы
оның ішінде
Кері қайтарып алынған істер саны
Қараусыз қайтарылды
Тоқтатылды
апелляциялық өтінішхаттар бойынша
шағымдар бойынша
шағымдар және апелляциялық өтінішхаттар бойынша
апелляциялық өтінішхаттар бойынша
шағымдар
шағымдар және апелляциялық өтінішхаттар
а
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Барлығы
1
ӘҚБтК-нің баптары бойынша жолдар
2
оның ішінде Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша іс жүргізуді жүзеге асыратын органның (лауазымды адамның) әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым жасау (ӘҚБтК 44-тарау)
3
оның ішінде Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша орган (лауазымды адам) шығарған қаулыларға шағымдану бойынша (ӘҚБтК 45-тарау)
4
оның ішінде жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша шығарылған бірінші сатыдағы соттың қаулыларын қайта қарау бойынша (ӘҚБтК 47-тарау)
5
Басқа қаулылар
6
Халықаралық шартты қолдану
7
оның ішінде азаматтық және саяси құқықтар туралы халықаралық пакті
8
оның ішінде Әйелдерге қатысты кемсітушіліктің барлық нысандарын жою туралы халықаралық пакті
9
оның ішінде Экономикалық, әлеуметтік және мәдени құқықтар туралы халықаралық пакті
10
оның ішінде Нәсілдік кемсітушіліктің барлық нысандарын жою туралы халықаралық конвенция
11
оның ішінде Бала құқықтары туралы халықаралық конвенция
12
оның ішінде Мүгедектігі бар адамдардың құқықтары туралы халықаралық конвенция
13
Кестенің жалғасы
апелляциялық өтінішхаттар бойынша шығарылған қаулылар
Қайта қарау тәртібімен өздеріне қатысты қаулы шығарылған адамдардың саны
шағымдар бойынша шығарылған қаулылар
Қаулыны өзгеріссіз қалдыру туралы
Қауыны өзгерту туралы
Қаулының күшін жою және істі тоқтату туралы (ӘҚБтК-нің 741, 742-баптары)
Қаулының күшін жою және жаңа қаулы шығару туралы
Қаулының күшін жою және ведомстволық бағыныстылығы бойынша жіберу туралы
Қаулыны өзгеріссіз қалдыру туралы
Қаулыны өзгерту туралы
Қаулының күшін жою және істі тоқтату туралы (ӘҚБтК-нің 741, 742-баптары)
Қаулының күшін жою және жаңа қаулы шығару туралы
Қаулының күшін жою және ведомстволық бағыныстылығы бойынша жіберу туралы
Жеке
Заңды
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
кестенің жалғасы
Қайта қарау тәртібімен өздеріне қатысты қаулы шығарылған адамдардың саны
Шығарылған қаулылар
Қайта қарау тәртібімен өздеріне қатысты қаулы шығарылған адамдардың саны

Противоправные действия в сфере семейно-бытовых отношений (статья 73 часть 2)
3
Противоправные действия в сфере семейно-бытовых отношений (статья 73 часть 3)
4
Умышленное причинение легкого вреда здоровью (статья 73-1)
5
Побои (ст. 73-2)
6
Невыполнение родителями или другими законными представителями обязанностей по воспитанию детей (статья 127)
7
Вовлечение несовершеннолетнего в совершение административного правонарушения (статья 128)
8
Доведение несовершеннолетнего до состояния опьянения (статья 131)
9
Мелкое хулиганство (статья 434)
10
Хулиганство, совершенное несовершеннолетним (статья 435)
11
Стрельба из огнестрельного, газового, пневматического оружия, запуск пиротехнических веществ и изделий с их применением в населенных пунктах (статья 436)
12
Распитие алкогольных напитков или появление в общественных местах в состоянии опьянения (статья 440)
13
Нахождение в ночное время несовершеннолетних в развлекательных заведениях или вне жилища без сопровождения законных представителей (статья 442)
14
Вандализм несовершеннолетних (статья 448)
15
Нарушение защитного предписания (статья 461)
16
Передача лицам, содержащимся в учреждениях уголовно-исполнительной системы, специальных учреждениях, запрещенных веществ, изделий и предметов (статья 481)
17
Незаконные приобретение, передача, реализация, хранение, ношение, перевозка физическими и юридическими лицами оружия (статья 482)
18
Неправомерное применение огнестрельного, огнестрельного бесствольного, газового оружия, газового оружия с возможностью стрельбы патронами травматического действия, пневматического, метательного и электрического оружия (статья 485)
19
Нарушение правил расположения транспортного средства на проезжей части дороги, встречного разъезда или обгона (статья 596)
20
Управление транспортным средством водителем, находящимся в состоянии алкогольного, наркотического и (или) токсикоманического опьянения, а равно передача управления транспортным средством лицу, находящемуся в состоянии алкогольного, наркотического и (или) токсикоманического опьянения (статья 608)
21
Воспрепятствование законной деятельности прокурора, следователя, дознавателя, судебного пристава, судебного исполнителя (статья 667)
22
Неисполнение приговора суда, решения суда или иного судебного акта и исполнительного документа (статья 669)
23
Отчет № 1-АД "О результатах рассмотрения уполномоченными органами дел об административных правонарушениях"
Раздел 4. О работе областных и приравненных к ним судов по рассмотрению дел об административных правонарушениях
Таблица 1. Движение дел по пересмотру не вступивших в законную силу постановлений по делам об административных правонарушениях
Код строки
Остаток неоконченных дел на начало отчетного периода
Всего поступило за отчетный период дел
В том числе
Число дел, по которым отозваны
Возвращено без рассмотрения
Приостановлено
по апелляционным ходатайствам
по жалобам
по жалобам и апелляционным ходатайствам
ходатайства
жалобы
жалобы и апелляционные ходатайства
а
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Всего
1
в том числе по обжалованию действий (бездействия) органа (должностного лица), осуществляющего производство по делу об административном правонарушении (глава 44)
2
в том числе по обжалованию постановлений, вынесенных органом (должностным лицом) по делу об административном правонарушении (глава 45)
3
в том числе по пересмотру постановлений суда первой инстанции, вынесенных по вновь открывшимся обстоятельствам (в порядке главы 47)
4
Другие постановления
5
Применение Международного договора
6
в том числе Международного пакта о гражданских о политических правах
7
в том числе Международного пакта о ликвидации всех форм дискриминации в отношении женщин
8
в том числе Международного пакта об экономических, социальных и культурных правах
9
в том числе Международной конвенции о ликвидации всех форм расовой дискриминации
10
в том числе Международной конвенции о правах ребенка
11
в том числе Международной конвенции о правах лиц с инвалидностью
12
строки по статьям КРКоАП
13
Продолжение таблицы
Вынесено постановлений по апелляционным ходатайствам
Количество лиц, в отношении которых вынесено постановление в порядке пересмотра
Вынесено постановлений по жалобам
об оставлении постановления без изменений
об изменении постановления
об отмене постановления и прекращении дела (статьи 741, 742 КРКоАП)
об отмене постановления и вынесении нового постановления
об отмене постановления и направлении по подведомственности
физических
юридических
об оставлении постановления без изменений
об изменении постановления
об отмене постановления и прекращении дела (статьи 741, 742 КРКоАП)
об отмене постановления и вынесении нового постановления
об отмене постановления и направлении по подведомственности
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
продолжение таблицы
Количество лиц, в отношении которых вынесено постановление в порядке пересмотра
Вынесено постановлений
Количество лиц, в отношении которых вынесено постановление в порядке пересмотра

Бірінші сатыдағы соттардың өзгеріссіз қалдырылған қаулыларының барлығы ( 11, 18, 25-бағандардан)
Бір мезгілде шағымдар және апелляциялық өтінішхаттар бойынша
Жеке
Заңды
Қаулыны өзгеріссіз қалдыру туралы
Қаулыны өзгерту туралы
Қаулының күшін жою және істі тоқтату туралы (ӘҚБтК-нің 741, 742-баптары)
Қаулының күшін жою және жаңа қаулы шығару туралы
Қаулының күшін жою және ведомстволық бағыныстылығы бойынша жіберу туралы
Жеке
Заңды
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
Кестенің жалғасы
Заңнаманың өзгеруіне байланысты өзгертілгендерді қоспағанда, бірінші сатыдағы соттардың барлық өзгертілген қаулылары (12, 19, 26-бағандардан)
Заңнаманың өзгеруіне байланысты бірінші сатыдағы соттардың қаулылары өзгертілді
Заңнаманың өзгеруіне байланысты күші жойылғандарды қоспағанда, бірінші сатыдағы соттардың күші жойылған қаулыларының барлығы (ӘҚБтК-нің 741-бабы 1-бөлігінің 4), 7) тармақшалары) (13-15, 20-22, 27-29-бағандардын)
Заңнаманың өзгеруңне байланысты бірінші сатыдағы соттар қаулыларының күші жойылды (ӘҚБтК-нің 741-бабы 1-бөлігінің 4), 7) тармақшалары)
Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша қаулының күшін жою немесе оны өзгерту негіздері
Судьяның әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша қаулыда жазылған істің нақты мән-жайлары туралы тұжырымдарының шағымды, наразылықты қарау кезінде зерттелген дәлелдемелерге сәйкес келмеуі
Әкімшілік жауаптылық туралы заңды дұрыс қолданбау
ӘҚБтК-нің іс жүргізу нормаларын елеулі түрде бұзу
Қаулымен қоланылған әкімшілік жазаның жасалған құқық бұзушылық сипатына, кінәлінің жеке басына немесе заңды тұлғаның мүліктік жағдайына сәйкес келмеуі
33
34
35
36
37
38
39
40
кестенің жалғасы
14, 21, 28-бағандардан әкімшілік жазаның негізгі шаралары қолданылды
Есепті кезеңде аяқталған істердің саны (11-15, 18-22 және 25-29 -бағандардың сомасы)
Оның ішінде ӘҚБтК белгілеген мерзімнен жоғары
Есепті кезеңнің соңындағы аяқталмаған істердің қалдығы
Ескерту
Әкімшілік айыппұл
Әкімшілік қамаққа алу
Арнайы құқықтан айыру
Қазақстан Республикасының шегінен шетелдіктерді немесе азаматтығы жоқ адамдарды шығарып жіберу
Рұқсаттан айыру не оның қолданылуын тоқтата тұру, сондай-ақ тізілімнен алып тастау
Қызметті немесе оның жекелеген түрлерін тоқтата тұру немесе оған тыйым салу
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
"Уәкілетті органдардың әкімшілік құқық бұзушылықтар жөніндегі істерді қарау нәтижелері туралы" № 1- ӘІ есебі 5-бөлім. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қарау жөніндегі жұмысы туралы 1-кесте. Кассациялық сатыда жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша қайта қарау жөніндегі өтініштерді қарау
Есепті кезеңнің басындағы қалдық
Есепті кезеңде жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша келіп түскен өтініштер
Жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша іс жүргізуге қабылданды
әкімшілік жауаптылыққа тартылған адамның, жәбірленушінің немесе олардың заңды өкілдерінің өтініші бойынша
Прокурордың өтініші бойынша
Бір мезгілде адамның, прокурордың өтініші бойынша
Біріктірілген істер
Хаттар-ескертулер жолданды
Есепті кезеңнің аяғындағы қалдық
Қайтарылды
Қарау нәтижелері бойынша шешім
Қайтарылды
Қарау нәтижелері бойынша шешім
Қайтарылды
Қарау нәтижелері бойынша шешім
Қанағаттандырылды және жойылды
Істі қайта қараудан бас тарту
Қанағаттандырылды және жойылды
Істі қайта қараудан бас тарту
Қанағаттандырылды және жойылды
Істі қайта қараудан бас тарту
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
"Уәкілетті органдардың әкімшілік құқық бұзушылықтар жөніндегі істерді қарау нәтижелері туралы" № 1- ӘІ есебі 5-бөлім. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының әкімшілік істерді қарау жөніндегі жұмысы туралы 2-кесте. Соттардың заңды күшіне енген қаулыларына наразылықтары бар істердің қозғалысы
Есепті кезеңнің басындағы аяқталмаған істердің қалдығы
Есепті кезеңде наразылықтар, шағымдар бойынша келіп түскен істердің барлығы
Кері қайтарып алынған істер саны
Қараусыз қайтарылды
Қаулыға наразылықты қарау нәтижесі
Тұлғалар саны
қанағаттанған
қанағаттанбаған
Жеке
Заңды
лауазымды
A
1
2
3
4
5
6
7
8
9
БАРЛЫҒЫ
1
оның ішінде Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша іс жүргізуді жүзеге асыратын органның (лауазымды адамның) әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым жасау (ӘҚБтК 44-тарау)
2
оның ішінде Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша орган (лауазымды адам) шығарған қаулыларға шағымдану бойынша (ӘҚБтК 45-тарау)
3
оның ішінде жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша шығарылған бірінші сатыдағы соттың қаулыларын қайта қарау бойынша (ӘҚБтК 47-тарау)
4
Басқа қаулылар
5
Халықаралық шартты қолдану
6
оның ішінде саяси құқықтар туралы азаматтық пакті
7
оның ішінде Әйелдерге қатысты кемсітушіліктің барлық нысандарын жою туралы халықаралық пакті
8
оның ішінде Экономикалық, әлеуметтік және мәдени құқықтар туралы халықаралық пакті
9
оның ішінде Нәсілдік кемсітушіліктің барлық нысандарын жою туралы халықаралық конвенция
10
оның ішінде Бала құқықтары туралы халықаралық конвенция
11
оның ішінде Мүгедектігі бар адамдардың құқықтары туралы халықаралық конвенция
12
Кестенің жалғасы
Қарастыру нәтижесі
Өзгеріссіз қалдырылды
өзгертілді
1-ші саты қаулысының күші жойылды
1-ші сатының қаулысы
Апелляцялық сатының қаулысы
1-ші сатының қаулысы (заңнаманың өзгеруіне байланысты өзгерістерді қоспағанда)
Заңнаманың өзгеруіне байланысты 1-ші сатының қаулысы
Апелляцялық сатының қаулысы постановление апелляционной инстанции (заңнаманың өзгеруіне байланысты өзгерістерді қоспағанда)
заңнаманың өзгеруіне байланысты апелляцялық сатының қаулысы
Істің тоқтатылуымен (ӘҚБтК 741, 742-баптары)
Заңнаманың өзгеруіне байланысты (ӘҚБтК-нің 741-бабы 1-бөлігінің 4), 7) тармақшалары)
Жаңа қаулы шығара отырып
Қаулының күшін жою және ведомстволық бағыныстылығы бойынша жіберу туралы
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Кестенің жалғасы
Қарастыру нәтижесі
Біріктірілген істер
Жеке қаулылар шығарылды
Хаттар-ескертулер жолданды
Есепті кезеңде аяқталған істердің саны
Есепті кезеңнің соңындағы аяқталмаған істердің қалдығы
Апелляциялық саты қаулысының күші жойылды
1-ші сатының қаулысы қалпына келтірілді
Істің тоқтатылуымен (ӘҚБтК 741, 742-баптары)
Заңнаманың өзгеруіне байланысты (ӘҚБтК-нің 741-бабы 1-бөлігінің 4), 7) тармақшалары)
Жаңа қаулы шығара отырып
Қаулының күшін жою және ведомстволық бағыныстылығы бойынша жіберу туралы
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
"Уәкілетті органдардың әкімшілік құқық бұзушылықтар жөніндегі істерді қарау нәтижелері туралы" № 1- ӘІ есебі 5-бөлім. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қарау жөніндегі жұмысы туралы 3-кесте. Ұсыныс енгізу туралы өтінішхаттарды қарау
Есепті кезеңнің басындағы қаралмаған өтінішхаттардың қалдығы
Есепті кезеңде ұсынулар енгізу туралы келіп түскен өтінішхаттардың барлығы
Ұсынуларды жазбаша түрде енгізу туралы келіп түскен өтінішхаттар
Электронды поштаға ұсыну енгізу туралы келіп түскен өтінішхаттар
Адамдар кері қайтарып алған өтініштердің саны ұсынулар енгізу туралы өтінішхаттар
Өтініш берген жеке тұлғалардың саны
Өтініш берген заңды тұлғалар саны
Өтініш берген лауазымды адамдар саны

Всего оставлено без изменений постановлений судов первой инстанции (из граф 11, 18, 25)
Всего изменено постановлений судов первой инстанции, за исключением измененных ввиду изменения законодательства
(из граф 12, 19, 26)
Изменено постановлений судов первой инстанции, в виду изменения законодательства и примирения
Одновременно по жалобам и апелляционным ходатайствам
об оставлении постановлений без изменений
об изменении постановления
об отмене постановления и прекращении дела в соответствии со статьями 741, 742 КРКоАП
об отмене постановления и вынесении нового постановления
об отмене постановления и направлении по подведомственности
физических
юридических
физических
юридических
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
Продолжение таблицы
Всего отменено постановлений судов первой инстанции, за исключением отмененных ввиду изменения законодательства, подпункты 4), 7) части 1 статьи 741 КРКоАП (из граф 13-15, 20-22, 27-29)
Отменено постановлений судов первой инстанции ввиду изменения законодательства и примирения, подпункты 4), 7) части 1 статьи 741 КРКоАП
Основания к отмене или изменению постановления по делу об административном правонарушении
несоответствие выводов судьи о фактических обстоятельствах дела, изложенных в постановлении по делу об административном правонарушении, исследованным при рассмотрении жалобы, апелляционного ходатайства доказательствам
неправильное применение закона об административной ответственности
существенное нарушение процессуальных норм КРКоАП
несоответствие наложенного постановлением административного взыскания характеру совершенного правонарушения, личности виновного или имущественному положению юридического лица
35
36
37
38
39
40
продолжение таблицы
из граф 14, 21, 28 наложены основные меры административного взыскания
Количество оконченных дел за отчетный период (сумма граф 11-15, 18-22 и 25-29)
из них в срок свыше установленных КРКоАП
Остаток неоконченных дел на конец отчетного периода
предупреждение
административный штраф
административный арест
лишение специального права
выдворение за пределы РК иностранцев или лиц без гражданства
лишение разрешения либо приостановление его действия, а также исключение из реестра
приостановление или запрещение деятельности, или отдельных ее видов
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
Отчет № 1-АД "О результатах рассмотрения уполномоченными органами дел об административных правонарушениях"
Раздел 5. О работе Верховного Суда Республики Казахстан по рассмотрению дел об административных правонарушениях
Таблица 1. Рассмотрение заявлений по пересмотру по вновь открывшимся обстоятельствам в кассационной инстанции
Остаток на начало отчетного периода
Поступило заявлений по вновь открывшимся обстоятельствам в отчетном периоде
Принято к производству по вновь открывшимся обстоятельствам
по заявлению лица, привлеченного к административной ответственности, потерпевшим или их законными представителями
по заявлению прокурора
одновременно по заявлению лица, прокурора
Объединено дел
Направлено писем-замечаний
Возвращено
Решение по результатам рассмотрения
Возвращено
Решение по результатам рассмотрения
Возвращено
Решение по результатам рассмотрения
Удовлетворено и отменено
об отказе в пересмотре дела
Удовлетворено и отменено
об отказе в пересмотре дела
Удовлетворено и отменено
об отказе в пересмотре дела
Остаток на конец отчетного периода
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Отчет № 1-АД "О результатах рассмотрения уполномоченными органами дел об административных правонарушениях"
Раздел 5. Отчет о работе Верховного Суда Республики Казахстан по рассмотрению дел об административных правонарушениях
Таблица 2. Движение дел с протестами на вступившие в законную силу постановлений судов
Остаток неоконченных дел на начало отчетного периода
Всего поступило дел за отчетный период по протестам
Число дел, по которым отозваны протесты
Протест возвращен без рассмотрения
Результат рассмотрения протеста на постановление
количество лиц
удовлетворен
оставлен без удовлетворения
физических
юридических
должностных
A
1
2
3
4
5
6
7
8
9
ВСЕГО
1
в том числе по делам об обжаловании действий (бездействия) органа (должностного лица), осуществляющего производство по делу об административном правонарушении (глава 44)
2
том числе по делам по пересмотру постановлений органов (должностных лиц) по делам об административных правонарушениях (глава 45)
3
в том числе по делам по пересмотру постановлений судов первой инстанции, вынесенных по вновь открывшимся обстоятельствам (глава 47)
4
Другие постановления
5
Применение Международного договора
6
в том числе Международного пакта о гражданских о политических правах
7
в том числе Международного пакта о ликвидации всех форм дискриминации в отношении женщин
8
в том числе Международного пакта об экономических, социальных и культурных правах
9
в том числе Международной конвенции о ликвидации всех форм расовой дискриминации
10
в том числе Международной конвенции о правах ребенка
11
в том числе Международной конвенции о правах лиц с инвалидностью
12
Продолжение таблицы
Результат рассмотрения
оставлено без изменения
изменено
отменено постановление
1 инстанции
постановление 1-ой инстанции
постановление апелляционной инстанции
постановление 1-ой инстанции (за исключением граф 14-15)
постановление апелляционной инстанции (за исключением граф 14-15)
постановление 1-ой инстанции, ввиду изменения законодательства
постановление апелляционной инстанции, ввиду изменения законодательства
с прекращением дела (статьи 741, 742 КРКоАП)
ввиду изменения законодательства (подпункты 4), 7) части 1 статьи 741 КРКоАП)
с вынесением нового постановления
об отмене постановления и направлении на новое судебное рассмотрение
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Продолжение таблицы
Результат рассмотрения
Объединено дел
вынесены частные постановления
направлено писем-замечаний
Количество оконченных дел за отчетный период
Остаток неоконченных дел на конец отчетного периода
отменено постановление апелляционной инстанции
Восстановлено постановление 1-ой инстанции
с прекращением дела (статьи 741, 742 КРКоАП)
ввиду изменения законодательства
(подпункты 4), 7) части 1 статьи 741 КРКоАП)
с вынесением нового постановления
об отмене постановления и направлении
на новое судебное рассмотрение
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
Отчет № 1-АД "О результатах рассмотрения уполномоченными органами дел об административных правонарушениях"
Раздел 5. О работе Верховного Суда Республики Казахстан по рассмотрению дел об административных правонарушениях
Таблица 3. Рассмотрение ходатайств о внесении представления
Остаток нерассмотренных ходатайств на начало отчетного периода
Всего поступило ходатайств о внесении представления за отчетный период
Поступило ходатайств о внесении представления в письменном виде
Поступило ходатайств о внесении представления в электронном виде
Число заявлений, по которым лица отозвали ходатайства о внесении представлений
Количество физических лиц, подавших ходатайства
Количество юридических лиц, подавших ходатайства
Количество должностных лиц, подавших ходатайства

Ескерту. Нұсқаулық жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 27.09.2022 № 191 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелері
1. Осы Нұсқаулық "Уәкілетті органдардың әкімшілік құқық бұзушылықтар жөніндегі істерді қарау нәтижелері туралы" №1-ӘІ есепті (бұдан әрі – есеп) қалыптастыруды нақтылайды.
2. Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы кодексіне сәйкес (бұдан әрі – ҚР ӘҚБтК) есеп субъектілері әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қарауға уәкілетті мемлекеттік органдар болып табылды (бұдан әрі – әкімшілік практика субъектілері).
3. Есепті қалыптастырудың негізі "Әкімшілік іс жүргізулердің бірыңғай тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының міндетін атқарушының 2020 жылғы 10 шілдедегі № 85 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20962 болып тіркелген) "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы істі қозғау туралы" 1-ӘЖ нысанды және "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы істің жылжу, қаралу барысы туралы және әкімшілік жазаның орындалу тәртібі туралы" 1-ӘҚ нысанды ақпараттық есепке алу құжаттарының мәліметтері болып табылады.
4. Есеп жинақ есептен, өңірлер, әкімшілік практиканың әр субъектісі бойынша есептерден тұрады.
5. Әкімшілік практиканың субъектілері Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің (бұдан әрі – Комитет), сот органдарының ақпараттық жүйесіндегі мәліметтердің тұтастығын, объективтілігін, нақтылығы мен жеткіліктілігін қамтамасыз етеді.
6. Комитеттің аумақтық органдарының бастықтары жергілікті жерлерде Комитеттің ақпараттық жүйелеріне келіп түсетін мәліметтердің нақтылығын қамтамасыз етеді.
2-тарау. Есепті қалыптастыру мерзімдері
7. Республика бойынша, сондай-ақ өңірлер және әрбір әкімшілік практика субъектісі бойынша жинақ есеп Комитеттің орталық аппаратында ай сайын автоматтандырылған режимде үдемелі қорытындымен қалыптастырылады.
8. Есепті кезеңнің соңғы күнінде сағат 00.00-ге дейін (Астана қаласының уақыты бойынша) Комитеттің ақпараттық жүйелеріне есепке алу құжаттарды түпкілікті жүктегеннен кейін белгілі бір кезеңде қалыптастырылған есепті есептеу жүргізіледі (статистикалық кесім).
Белгілі бір уақыт аралығында қалыптастырылып, бекітілген есеп (статистикалық кесім) түзетілмейді.
№ 1-ӘІ нысанды есеп ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 12-күніне Комитеттің сайтында орналастырылады.
Егер есепті мерзімнің аяқталуы жұмыс күніне келмейтін (демалыс, мереке) болса, онда мерзімнің соңғы күні одан кейінгі бірінші жұмыс күні болып саналады.

Сноска. Инструкция - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 27.09.2022 № 191 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция детализирует формирование отчета № 1-АД "О результатах рассмотрения уполномоченными органами дел об административных правонарушениях" (далее – отчет).
2. Субъектами отчета является государственные органы, уполномоченные рассматривать дела об административных правонарушениях (далее – субъекты административной практики) в соответствии с Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях (далее – КРКоАП).
3. Основанием формирования отчета являются сведения информационных учетных документов форм 1-АВ "О возбуждении дела об административном правонарушении" и 1-АП "О ходе движения, рассмотрения дела об административном правонарушении и о порядке исполнения административного взыскания", утвержденных приказом исполняющего обязанности Генерального Прокурора Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 85 "Об утверждении Правил ведения Единого реестра административных производств" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20962).
4. Отчет состоит из сводного отчета, отчетов по регионам, каждому субъекту административной практики.
5. Субъектов административной практики обеспечивают целостность, объективность, достоверность и достаточность сведений в информационных системах Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет), судебных органов.
6. Начальники территориальных органов Комитета обеспечивают достоверность поступающих сведений в информационные системы Комитета на местах.
Глава 2. Сроки формирования отчета
7. Сводный отчет по республике, а также по регионам и каждому субъекту административной практики формируется ежемесячно с нарастающим итогом в автоматизированном режиме в центральном аппарате Комитета.
8. После окончательной загрузки информационных учетных документов в информационные системы Комитета до 00:00 часов (по времени города Астаны) последнего дня отчетного периода производится расчет отчета, сформированный за определенный период времени (статистический срез).
В утвержденный отчет, сформированный за определенный период времени (статистический срез), не корректируется.
Отчет формы № 1-АД ежемесячно к 12 числу месяца, следующего за отчетным периодом, размещается на сайте Комитета.
Если окончание срока приходится на нерабочий (выходной, праздничный) день, то последним днем срока считается первый, следующий за ним, рабочий день.

3-тарау. Есептің құрылымы
9. Есеп 5 бөлімнен тұрады және Әкімшілік іс жүргізулердің бірыңғай тізіліміндегі әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы тіркелген істер бойынша әкімшілік практика субъектілері қабылдайтын ҚР ӘҚБтК бойынша процестік шешімдерді (есептің 1, 2-бөлімдері), сондай-ақ сот органдарының (есептің 3,4,5-бөлімдері) оларды қарау нәтижелерін көрсетеді.
10. 1-бағанда есепті кезеңде тіркелген әкімшілік құқық бұзушылықтардың саны көрсетіледі.
2-бағанда есепті кезеңде қаралған әкімшілік құқық бұзушылықтардың саны көрсетіледі.
2-бағандағы 3 және 4-бағандарда тиісінше сот, уәкілетті орган қараған істердің саны көрсетіледі.
5-бағанда әкімшілік жауаптылыққа тарту туралы шығарылған қаулыларға қатысты адамдардың саны көрсетіледі.
6 және 7-бағандарда 5-бағандағы тартылған жеке және заңды тұлғалардың саны көрсетіледі.
8-бағанда әкімшілік құқық бұзушылық туралы істер бойынша іс жүргізуді тоқтату туралы қаулылар шығарылған істердің саны көрсетіледі.
9-бағанда өндіріп алуды қолдану туралы қаулылар шығарылған істердің саны көрсетіледі.
ҚР ӘҚБтК-нің ведомстволық бағыныстағы баптарының санкцияларына байланысты негізгі және қосымша өндіріп алу шаралары көрсетіледі.
Келесі бағандарда мемлекетке келтірілген залалдың, мемлекеттің мүддесіне өндіріп алынған, тағайындалған және өндіріп алынған айыппұл (теңгеде) сомалары, әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істер бойынша тоқтатылған іс жүргізу бойынша өтелген айыппұл сомасы, ҚР ӘҚБтК-нің 819-бабының 2-бөлігін қолдана отырып қаулылардың саны, мәжбүрлі түрде орындауға жіберілген қаулылардың саны, мәжбүрлі тәртіпте орындалған әкімшілік іс жүргізулердің саны (адамдар) орындалған айыппұлдар бойынша қаулылардың саны, әкімшілік жауаптылыққа тартылған жеке кәсіпкерлердің, кәмелетке толмағандардың (кәмелетке толмағандар туралы істерді қарауға құзыреттілігі болған кезде) және мемлекеттік органдардың лауазымды адамдарының (ҚР ӘҚБтК-нің 30-бабы) саны көрсетіледі.
11. Кестелердің жолдары ҚР ӘҚБтК-де көзделген әкімшілік құқық бұзушылықтардың тізбесін құрайды.

Глава 3. Структура отчета
9. Отчет состоит из 5 разделов и отражает процессуальные решения по КРКоАП, принимаемые субъектами административной практики по зарегистрированным делам об административных правонарушениях в Едином реестре административных производств (разделы 1, 2 отчета), а также результаты рассмотрения их судебными органами (разделы 3, 4, 5 отчета).
10. В графе 1 отражается количество зарегистрированных административных правонарушений в отчетном периоде.
В графе 2 отражается количество рассмотренных в отчетном периоде дел об административных правонарушениях.
Из графы 2 в графах 3 и 4 соответственно указывается количество дел, рассмотренных судом, уполномоченным органом.
В графе 5 отражается количество лиц, в отношении которых вынесены постановления о привлечении к административной ответственности.
В графах 6 и 7 указывается количество привлеченных лиц из графы 5, физических и юридических лиц.
В графе 8 отражается количество дел, по которым вынесены постановления о прекращении производства по делам об административном правонарушении.
В графе 9 отражается количество дел, по которым вынесены постановления о наложении взыскания.
В зависимости от санкций подведомственных статей КРКоАП отражаются основные и дополнительные меры взыскания.
В последующих графах указывается сумма причиненного ущерба государству, взысканная в пользу государства, наложенного и взысканного штрафа (в тенге), сумма взысканного штрафа по сокращенному производству по делам об административных правонарушениях, количество постановлений с применением части 2 статьи 819 КРКоАП, количество направленных постановлений на принудительное исполнение, количество исполненных административных производств в принудительном порядке (в лицах), количество постановлений по исполненным штрафам, количество привлеченных к административной ответственности индивидуальных предпринимателей, несовершеннолетних (при наличии компетенции рассматривать дела о несовершеннолетних) и должностных лиц государственных органов (статьи 30 КРКоАП).
11. Строки таблиц содержат перечень административных правонарушений, предусмотренных КРКоАП.