"Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге су беру қызметтерінің құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2014 жылғы 9 маусымдағы № 153 қаулысы. Батыс Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2014 жылғы 24 маусымда № 3574 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 29 қыркүйектегі № 280 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 29.09.2015 № 280 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңдарын басшылыққа ала отырып, Батыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге су беру қызметтерінің құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Батыс Қазақстан облысы әкімінің орынбасары А. К. Өтеғұловқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Н. Ноғаев
2014 жылғы 9 маусымдағы № 153
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің
қаулысымен бекітілген
"Ауыл шаруашылығы тауарын
өндірушілерге су беру қызметтерінің
құнын субсидиялау" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет
регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге су беру қызметтерінің құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Батыс Қазақстан облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – басқарма), аудандар мен Орал қаласының ауыл шаруашылығы бөлімдері (бұдан әрі – бөлім) жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетiлетiн қызметтiң нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушының банк шоттарына тиесілі бюджеттік субсидияны аудару үшін аумақтық қазынашылық бөлімшеге төлем шоттарының тізілімін (бұдан әрі – төлем шоттарының тізілімі) ұсыну.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету
процесінде құрылымдық бөлімшелер
(қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті
берушінің іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме:
көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 134 қаулысымен бекітілген "Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге су беру қызметтерінің құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтінім ұсынуы.

Об утверждении регламента государственной услуги "Субсидирование стоимости услуг по подаче воды сельскохозяйственным товаропроизводителям"
Постановление акимата Западно-Казахстанской области от 9 июня 2014 года № 153. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 24 июня 2014 года № 3574. Утратило силу - постановлением акимата Западно-Казахстанской области от 29 сентября 2015 года № 280
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Западно-Казахстанской области от 29.09.2015 № 280.
Руководствуясь Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Западно-Казахстанкой области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Субсидирование стоимости услуг по подаче воды сельскохозяйственным товаропроизводителям".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Западно-Казахстанкой области Утегулова А. К.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким области Н. Ногаев
Утвержден
постановлением акимата
Западно-Казахстанской области
от 9 июня 2014 года № 153
Регламент
государственной услуги
"Субсидирование стоимости услуг по
подаче воды сельскохозяйственным
товаропроизводителям"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Субсидирование стоимости услуг по подаче воды сельскохозяйственным товаропроизводителям" (далее - государственная услуга) оказывается государственным учреждением "Управление сельского хозяйства Западно-Казахстанской области" (далее – управление), отделами сельского хозяйства районов и города Уральск (далее – отдел) физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – предоставление в территориальное подразделение казначейства реестра счетов к оплате для дальнейшего перечисления причитающихся бюджетных субсидий на банковские счета услугополучателей (далее – реестр счетов к оплате).
2. Описание порядка действий
структурных подразделений (сотрудников)
услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги:
предоставление услугополучателем заявки по форме согласно приложению 1 к стандарту государственной услуги "Субсидирование стоимости услуг по подаче воды сельскохозяйственным товаропроизводителям", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года № 134 (далее – стандарт).

5. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесінiң құрамына кiретiн әрбiр рәсiмнiң (iс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) бөлімнің кеңсе маманы көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 9-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды (бұдан әрі – құжаттар) ұсынған сәттен бастап 15 (он бес) минуттың ішінде қабылдауды және оны тіркеуді жүзеге асырады (ағымдығы жылдың 20 ақпанына дейін).
Нәтижесі – құжаттарды бөлімнің басшысына бұрыштама қоюға жолдайды;
2) бөлімнің басшысы 1 (бір) күнтізбелік күн ішінде құжаттарды қарайды және бөлімнің жауапты орындаушысын белгілейді.
Нәтижесі – мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды бөлімнің жауапты орындаушысына жолдайды;
3) бөлімнің жауапты орындаушысы құжаттарды қарайды және 2 (екі) күнтізбелік күн ішінде жергілікті бюджеттен субсидиялауға жататын су пайдаланушылар тізімін олардың суармалы суды беру жөніндегі қызметтер құны және су пайдаланушылар бойынша субсидия сомалары бөлігінде бекіту жөніндегі өтінімдерді қарау және ұсыныстар енгізу үшін аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің (бұдан әрі – әкім) шешімімен құрылған ведомствоаралық комиссияға (бұдан әрі – ВАК) қарауға ұсынады.
Нәтижесі – құжаттарды ВАК қарауға жолдайды;
4) ВАК ұсынылған құжаттарды 2 (екі) күнтізбелік күн ішінде қарайды және су беру жөніндегі қызметтердің құнын және су пайдаланушылар бойынша субсидиялар сомасын арзандату бойынша субсидия алуға су пайдаланушылардың ауылдық тұтыну кооперативі (бұдан әрі – САТК) бөлінісінде көрсетілетін қызметті алушылардың тізімін (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушылардың тізімі) әкімге бекітуге ұсынады (ағымдағы жылдың 25 ақпанына дейін).
Нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушылардың тізімін әкімге бекітуге ұсынады;
5) әкім көрсетілетін қызметті алушылардың тізімін бекітеді және 1 (бір) күнтізбелік күн ішінде бөлімге су пайдаланушылардың тізілімін (бұдан әрі – тізілім) жасауға жібереді.
Нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушылардың бекітілген тізімін бөлімге тізілім жасауға жібереді;
6) бөлімнің жауапты орындаушысы 1 (бір) күнтізбелік күн ішінде көрсетілетін қызмет алушылардың тізімі негізінде тізілім жасайды.
Нәтижесі – тізілімді әкімге бекітуге ұсынады;
7) әкім 1 (бір) күнтізбелік күн ішінде тізілімді бекітеді және оны басқарманың жауапты орындаушысына жібереді (ағымдағы жылдың 28 ақпанына дейін).
Нәтижесі – бекітілген тізілімді басқарманың жауапты орындаушысына жібереді;
8) басқарманың жауапты орындаушысы 5 (бес) күнтізбелік күн ішінде көрсетілетін қызметті алушыларды қабылданған шешімдер туралы жазбаша түрде хабардар етеді.
Нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушыларды қабылданған шешімдер туралы жазбаша түрде хабардар етеді;

5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) специалист канцелярии отдела с момента подачи услугополучателем необходимых документов, указанных в пункте 9 стандарта (далее – документы), в течение 15 (пятнадцати) минут осуществляет прием и их регистрацию (до 20 февраля текущего года).
Результат – направляет документы на резолюцию руководителю отдела;
2) руководитель отдела рассматривает в течение 1 (одного) календарного дня документы и определяет ответственного исполнителя отдела.
Результат – направляет документы для оказания государственной услуги ответственному исполнителю отдела;
3) ответственный исполнитель отдела рассматривает и предоставляет в течение 2 (двух) календарных дней документы на рассмотрение межведомственной комиссии (далее - МВК), созданной решением акима района (города областного значения) (далее – аким) для рассмотрения заявок и внесения предложений по утверждению списка водопользователей, подлежащих субсидированию из местного бюджета в части стоимости услуг по подаче им поливной воды, и суммы субсидий по водопользователям.
Результат – направляет документы на рассмотрение МВК;
4) МВК рассматривает представленные документы в течение 2 (двух) календарных дней и направляет на утверждение акиму список услугополучателей в разрезе сельского потребительского кооператива водопользователей (далее – СПКВ) на получение субсидий по удешевлению стоимости услуг по подаче воды, и суммы субсидий по водопользователям (далее – список услугополучателей) (до 25 февраля текущего года).
Результат - представляет на утверждение акиму список услугополучателей;
5) аким утверждает и направляет в течение 1 (одного) календарного дня список услугополучателей в отдел для составления реестра водопользователей (далее – реестр).
Результат – направляет утвержденный список услугополучателей в отдел для составления реестра;
6) ответственный исполнитель отдела в течении 1 (одного) календарного дня на основании списка услугополучателей составляет реестр.
Результат - представляет на утверждение акиму реестр;
7) аким утверждает реестр в течение 1 (одного) календарного дня и направляет его ответственному исполнителю управления (до 28 февраля текущего года).
Результат - утвержденный реестр направляет ответственному исполнителю управления;
8) ответственный исполнитель управления в течение 5 (пяти) календарных дней в письменной форме уведомляет услугополучателей о принятых решениях.
Результат - в письменной форме уведомляет услугополучателей о принятых решениях;

9) көрсетілетін қызметті алушы ай сайын (20 күніне дейін) бөлімнің жауапты орындаушысына стандарттың 9 - тармағының 2 - тармақшасына сәйкес құжаттарды ұсынады.
Нәтижесі – бөлімнің жауапты орындаушысына құжаттарды ұсынады;
10) бөлімнің жауапты орындаушысы 5 (бес) күнтізбелік күн ішінде ұсынылған құжаттардың сәйкестігін тексереді және басқарманың жауапты орындаушысына көрсетілетін қызметті алушылардың жиынтық тізілімін жолдайды (ағымдағы айдың 25 күніне дейін).
Нәтижесі – басқарманың жауапты орындаушысына көрсетілетін қызметті алушылардың жиынтық тізілімін жолдайды;
11) басқарманың жауапты орындаушысы 3 (үш) күнтізбелік күн ішінде тізімдемені жасақтайды және басқарманың басшысына қол қоюға жолдайды.
Нәтижесі – тізімдемені жасақтайды және басқарманың басшысына қол қоюға жолдайды;
12) басқарманың басшысы 1 (бір) күнтізбелік күн ішінде тізімдемеге қол қояды және басқарманың қаржылық бөлімінің жауапты орындаушысына береді.
Нәтижесі – қол қойылған тізімдемені басқарманың қаржылық бөлімінің жауапты орындаушысына береді;
13) басқарманың қаржылық бөлімінің жауапты орындаушысы 5 (бес) күнтізбелік күн ішінде төлем шоттарының тізілімін жасақтайды және аумақтық қазынашылық бөлімшеге ұсынады.
Нәтижесі – төлем шоттарының тізілімін аумақтық қазынашылық бөлімшеге ұсынады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету
процесінде құрылымдық бөлімшелер
(қызметкерлер) мен көрсетілетін
қызметті берушінің өзара
іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiне қатысатын құрылымдық бөлiмшелердiң (қызметкерлердiң) тiзбесi:
1) бөлімнің кеңсе маманы;
2) бөлімнің басшысы;
3) бөлімнің жауапты орындаушысы;
4) ВАК;
5) әкім;
6) басқарманың басшысы;
7) басқарманың жауапты орындаушысы;
8) басқарманың қаржылық бөлімінің жауапты орындаушысы.
7. Рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрымдық бөлімшелер арасындағы озара іс-қимылдың реттілігі әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) өту блок-схемасы осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі стандарттың 3-тарауына сәйкес жүзеге асырылады.
"Ауыл шаруашылығы тауарын
өндірушілерге су беру
қызметтерінің құнын субсидиялау"
мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын
көрсете отырып, әрбір рәсімнің
(іс-қимылдың) өтуінің
блок-схемасы
" Ауыл шаруашылығы тауарын
өндірушілерге су беру
қызметтерінің құнын субсидиялау"
мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттiк қызмет көрсетудің
бизнес-процестерінің анықтамалығы
"Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге
су беру қызметтерінің құнын субсидиялау"
Шартты белгілер:

9) услугополучатель каждый месяц (до 20 числа) предоставляет ответственному исполнителю отдела документы согласно подпункта 2 пункта 9 стандарта.
Результат - предоставляет ответственному исполнителю отдела документы;
10) ответственный исполнитель отдела в течении 5 (пяти) календарных дней проверяет соответствие представленных документов и направляет ответственному исполнителю управления сводный реестр услугополучателей (до 25 числа текущего месяца).
Результат - направляет ответственному исполнителю управления сводный реестр услугополучателей;
11) ответственный исполнитель управления в течении 3 (трех) календарных дней формирует ведомость и направляет на подписание руководителю управления.
Результат - формирует ведомость и направляет на подписание руководителю управления;
12) руководитель управления в течении 1 (одного) календарного дня подписывает ведомость и передает ответственному исполнителю финансового отдела управления.
Результат - подписанную ведомость передает ответственному исполнителю финансового отдела управления;
13) ответственный исполнитель финансового отдела управления в течение 5 (пяти) календарных дней формирует и представляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате.
Результат - представляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате.
3. Описание порядка взаимодействия
структурных подразделений
(сотрудников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (сотрудников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист канцелярии отдела;
2) руководитель отдела;
3) ответственный исполнитель отдела;
4) МВК;
5) аким;
6) руководитель управления;
7) ответственный исполнитель управления;
8) ответственный исполнитель финансового отдела управления.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (сотрудниками) с указанием длительности каждой процедуры приведено в блок – схеме прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия) согласно приложения 1 к настоящему регламенту.
8. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (сотрудников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
9. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг осуществляется согласно главе 3 стандарта.
Приложение 1
к регламенту
государственной услуги
"Субсидирование стоимости
услуг по подаче воды
сельскохозяйственным
товаропроизводителям"
Блок-схема
описания прохождения каждого действия
(процедуры) с указанием длительности
каждой процедуры (действия)
Приложение 2
к регламенту
государственной услуги
"Субсидирование стоимости
услуг по подаче воды
сельскохозяйственным
товаропроизводителям"
Справочник
бизнес-процессов оказания
государственной услуги "Субсидирование
стоимости услуг по подаче воды
сельскохозяйственным товаропроизводителям"
Условные обозначения: