Жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің тізбесін бекіту туралы
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2014 жылғы 22 желтоқсандағы № 325 қаулысы. Батыс Қазақстан облысының әділет департаментінде 2015 жылғы 27 қаңтарда № 3781 болып тіркелді.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы, "Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңдарын басшылыққа ала отырып, Батыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің тізбесі бекітілсін.
2. Осы қаулының қосымшасына сәйкес облыс әкімдігінің кейбір қаулыларының күші жойылды деп танылсын.
3. "Батыс Қазақстан облысының табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" мемлекеттік мекемесі (А. М. Дәулетжанов) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесі мен бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары А. К. Өтеғұловқа жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Н. Ноғаев
2014 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 325 Батыс Қазақстан облысы
әкімдігінің қаулысымен
бекітілген
Жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің тізбесі

Об утверждении перечня рыбохозяйственных водоемов и (или) участков местного значения
Постановление акимата Западно-Казахстанской области от 22 декабря 2014 года № 325. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 27 января 2015 года № 3781.
Руководствуясь Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" акимат Западно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый перечень рыбохозяйственных водоемов и (или) участков местного значения.
2. Признать утратившими силу некоторые постановления акимата области согласно приложения настоящего постановления.
3. Государственному учреждению "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования Западно-Казахстанской области" (Даулетжанов А. М.) обеспечить государственную регистрацию данного постановления в органах юстиции, его официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации.
4. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима области Утегулова А. К.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Аким области Н. Ногаев
Утвержден
постановлением акимата
Западно–Казахстанской области
22 декабря 2014 года № 325
Перечень
рыбохозяйственных водоемов и (или) участков местного значения

Ескерту. Тізбесі жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 20.09.2023 № 218 қаулысымен (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Су айдындары және (немесе) учаскелері
Ауданы, (га, км)
Орналасқан жері
Балық шаруашылығын жүргізу түрі
1
2
3
4
5
Ақжайық ауданы
1
Бітік су қоймасы
3540 га
Жаңабұлақ ауылынан батысқа қарай 27 км
Кәсіпшілік балық аулау
2
Дөңгелек су қоймасы
3046 га
Қабыршақты ауылынан оңтүстікке қарай 12 км
Кәсіпшілік балық аулау
3
Грачи 1 өзені
50 км
Көшім өзені бойымен Юлаево ауылы арқылы Бітік су қоймасының деңгейінен Дөңгелек су қоймасына дейін
Кәсіпшілік балық аулау
4
Грачи 2 өзені
58 км
Көшім өзені бойымен Грачи 1 өзенінен батысқа қарай Бітік су қоймасының деңгейінен Дөңгелек су қоймасына дейін
Кәсіпшілік балық аулау
5
Киров су қоймасынан төмен Көшім өзенінің учаскесі
77 км
Киров су қоймасы гидроторабынан Бітік су қоймасының балық шаруашылығы учаскесінің шекарасына дейін
Кәсіпшілік балық аулау, әуесқойлық (спорттық) балық аулау, тор қоршамада балық өсіру шаруашылығы
6
ЖКССЖ Бітік су қоймасы плотинасынан №1 Дөңгелек су қоймасының балық шаруашылығы учаскесіне дейінгі Көшім өзенінің учаскесі
20 км
Бітік су қоймасы гидроторабынан "Чапаев-Жалпақтал" жолымен қиылысқанға дейін, Первомай ауылынан 1 км жоғары және Первомай ауылынан 1 км төмен учаскесін қоспағанда
Кәсіпшілік балық аулау, әуесқойлық (спорттық) балық аулау, тор қоршамада балық өсіру шаруашылығы
7
ЖКССЖ Бітік су қоймасы плотинасынан №2 Дөңгелек су қоймасының балық шаруашылығы учаскесіне дейінгі Көшім өзенінің учаскесі
32 км
"Чапаев-Жалпақтал" жолымен қиылысқанынан солтүстікке қарай, Жамбыл ауылынан 1 км жоғары нүктесіне дейін
Кәсіпшілік балық аулау, әуесқойлық (спорттық) балық аулау, тор қоршамада балық өсіру шаруашылығы
8
Бағырлай өзені
160 км
Атамекен ауылынан Атырау облысының шекарасына дейін
Әуесқойлық (спорттық) балық аулау
9
Красная өзбойы көлі
153 га
Томпақ ауылынан оңтүстікке қарай 9 км
Әуесқойлық (спорттық) балық аулау
10
Вальковая өзбойы
11 га
Бударин ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 3,5 км
Әуесқойлық (спорттық) балық аулау
11
Глубинное көлі
2 га
Жаңабұлақ ауылынан солтүстікке қарай
Көлде тауарлы балық өсiру шаруашылығы
12
Красная өзбойы көлі
32 га
Мерген ауылынан солтүстікке қарай 8 км
Әуесқойлық (спорттық) балық аулау
13
Бородиновская өзбойы көлі
97 га
Жаңама ауылынан солтүстікке қарай 9 км
Әуесқойлық (спорттық) балық аулау
14
Жилая (Горячкинская) өзбойы көлі
27,8 га
Мойылды ауылынан шығысқа қарай
Әуесқойлық (спорттық) балық аулау
15
Воровская өзбойы көлі
88 га
Жаңама ауылынан батысқа қарай
Әуесқойлық (спорттық) балық аулау
16
Бударин ауылы маңындағы Бударин каналының учаскесі

Сноска. Перечень - в редакции постановления акимата Западно-Казахстанской области от 20.09.2023 № 218 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Водоемы и (или) участки
Площадь, (га, км)
Место расположения
Вид ведения рыбного хозяйства
1
2
3
4
5
Акжаикский район
1
Битикское водохранилище
3540 га
27 км к западу от села Жанабулак
Промысловое рыболовство
2
Донгелекское водохранилище
3046 га
12 км к югу от села Кабыршакты
Промысловое рыболовство
3
Река Грачи 1
50 км
вдоль реки Кушум от уровня Битикского водохранилища до Донгелекского водохранилища, через село Юлаево
Промысловое рыболовство
4
Река Грачи 2
58 км
вдоль реки Кушум от уровня Битикского водохранилища до Донгелекского водохранилища, западнее реки Грачи 1
Промысловое рыболовство
5
Участок реки Кушум ниже Кировского водохранилища
77 км
от гидроузла Кировского водохранилища до границ рыбохозяйственного участка Битикского водохранилища
Промысловое рыболовство, любительское (спортивное) рыболовство, садковое рыбоводное хозяйство
6
Участок реки Кушум от плотины Битикского водохранилища УКООС до рыбохозяйственного участка Донгелекского водохранилища №1
20 км
от гидроузла Битикского водохранилища до пересечения с дорогой "Чапаев-Жалпактал", за исключением участка, выше села Первомай на 1 км и ниже села Первомай на 1 км
Промысловое рыболовство, любительское (спортивное) рыболовство, садковое рыбоводное хозяйство
7
Участок реки Кушум от плотины Битикского водохранилища УКООС до рыбохозяйственного участка Донгелекского водохранилища №2
32 км
от пересечения с дорогой "Чапаев-Жалпактал" к северу, до точки выше села Жамбул на 1 км
Промысловое рыболовство, любительское (спортивное) рыболовство, садковое рыбоводное хозяйство
8
Река Багырлай
160 км
от села Атамекен до границы с Атырауской областью
Любительское (спортивное) рыболовство
9
Озеро Старица Красная
153 га
9 км к югу от села Томпак
Любительское (спортивное) рыболовство
10
Старица Вальковая
11 га
3,5 км к юго-востоку от села Бударино
Любительское (спортивное) рыболовство
11
Озеро Глубинное
2 га
севернее от села Жанабулак
Озерно-товарное рыбоводное хозяйство
12
Озеро Старица Красная
32 га
8 км к северу от села Мергенево
Любительское (спортивное) рыболовство
13
Озеро Старица Бородиновская
97 га
9 км к северу от села Жанама
Любительское (спортивное) рыболовство
14
Озеро Старица Жилая (Горячкинская)
27,8 га
к востоку от села Мойылды
Любительское (спортивное) рыболовство
15
Озеро Старица Воровская
88 га
к западу от села Жанама
Любительское (спортивное) рыболовство
16
участок Бударинского канала в окрестностях села Бударино

34,3 га
Бударин ауылынан батысқа қарай 7,5 км
Әуесқойлық (спорттық) балық аулау
Бөкей ордасы ауданы
17
Мұратсай су қоймасы
172 га
Мұратсай ауылынан 0,5 км
Көлде тауарлы балық өсiру шаруашылығы
Бөрлі ауданы
18
Пугачев көлі
100 га
Пугачев ауылынан 18 км
Әуесқойлық (спорттық) балық аулау, көлде тауарлы балық өсiру шаруашылығы
19
Қараоба өзені
80 км
Приречный ауылы, Аңқаты айрығы, Бөрлі-Ақсай трассасымен қиылысады
Әуесқойлық (спорттық) балық аулау
20
Утва өзенінің учаскесі
144 км
Александровка ауылынан Бөрлі ауылына дейін
Әуесқойлық (спорттық) балық аулау
21
Тихонов тоғаны
5,7 га
Тихоновка ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 2,5 км
Көлде тауарлы балық өсiру шаруашылығы
22
Перевестное (Бумакөл) көлі
30 га
Бумакөл ауылынан солтүстік батысқа қарай
Көлде тауарлы балық өсiру шаруашылығы
Жаңақала ауданы
23
Айдын көлі
520 га
Жаңақазан ауылынан солтүстік-батысқа қарай
Кәсіпшілік балық аулау
24
Қоғалы көлі
680 га
Бірлік ауылынан солтүстік-батысқа қарай 10 км
Көлде тауарлы балық өсiру шаруашылығы
25
Еділсор көлі
915 га
Үшкемпір ауылынан шығысқа қарай 6 км
Кәсіпшілік балық аулау
26
Соркөл көлі
620 га
Жаңақала ауылынан солтүстік-батысқа қарай 3,5 км
Кәсіпшілік балық аулау
27
Пятимар су қоймасы
5000 га
Көшім өзені бойымен Пятимар ауылдық округінің аумағында орналасқан
Кәсіпшілік балық аулау
28
ЖКССЖ Дөңгелек су қоймасы плотинасынан №1 Пятимар су қоймасының балық шаруашылығы учаскесіне дейінгі Көшім өзенінің учаскесі
43 км
Дөңгелек су қоймасы гидроторабынан Қосмұрын ауылына дейін
Кәсіпшілік балық аулау, әуесқойлық (спорттық) балық аулау, тор қоршамада балық өсіру шаруашылығы
29
ЖКССЖ Дөңгелек су қоймасы плотинасынан №2 Пятимар су қоймасының балық шаруашылығы учаскесіне дейінгі Көшім өзенінің учаскесі
27 км
Қосмұрын ауылынан Пятимар су қоймасындағы балық шаруашылығы құрылғысының шекарасына дейін
Кәсіпшілік балық аулау, әуесқойлық (спорттық) балық аулау, тор қоршамада балық өсіру шаруашылығы
30
ЖКССЖ Пятимар су қоймасы плотинасынан сағасына дейінгі Көшім өзенінің учаскесі
25 км
ЖКССЖ Пятимар су қоймасы плотинасынан сағасына дейін
Кәсіпшілік балық аулау, әуесқойлық (спорттық) балық аулау, тор қоршамада балық өсіру шаруашылығы
Бәйтерек ауданы
31
Деркөл өзені
176 км
Ичка тауларынан бастау алып Орал қаласы аумағындағы Шаған өзеніне құйғанға дейін
Әуесқойлық (спорттық) балық аулау
32
№2 Таловая жырасындағы су қоймасы
720 га
Таловая ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 1 км
Көлде тауарлы балық өсiру шаруашылығы
33
Вишневая жырасындағы су қоймасы
60 га
Круглоозерное ауылынан солтүстік-батысқа қарай 9,5 км
Көлде тауарлы балық өсiру шаруашылығы
34
Кіші Быковка өзеніндегі су қоймасы
90 га
Чиров ауылынан солтүстік-батысқа қарай
Көлде тауарлы балық өсiру шаруашылығы
35
Ембулатовка өзеніндегі су қоймасы
105 га
Рожков ауылынан оңтүстікке қарай
Көлде тауарлы балық өсiру шаруашылығы
36
Рубежка өзеніндегі су қоймасы
140 га

34,3 га
7,5 км к западу от села Бударино
Любительское (спортивное) рыболовство
Бокейординский район
17
Муратсайское водохранилище
172 га
0,5 км от села Муратсай
Озерно-товарное рыбоводное хозяйство
Бурлинский район
18
Озеро Пугачево
100 га
18 км от села Пугачево
Любительское (спортивное) рыболовство, озерно-товарное рыбоводное хозяйство
19
Река Караоба
80 км
село Приречный, разъезд Анкаты, пересекается трассой Бурлин-Аксай
Любительское (спортивное) рыболовство
20
Участок реки Утва
144 км
от села Александровка до села Бурлин
Любительское (спортивное) рыболовство
21
Пруд Тихоновский
5,7 га
2,5 км к юго-востоку от села Тихоновка
Озерно-товарное рыбоводное хозяйство
22
Озеро Перевестное (Бумаколь)
30 га
к северу-западу от села Бумаколь
Озерно-товарное рыбоводное хозяйство
Жангалинский район
23
Озеро Айдын
520 га
северо-западнее от села Жанаказан
Промысловое рыболовство
24
Озеро Когалы
680 га
10 км северо-западнее от села Бирлик
Озерно-товарное рыбоводное хозяйство
25
Озеро Едильсор
915 га
6 км восточнее от села Ушкемпир
Промысловое рыболовство
26
Озеро Сорколь
620 га
3,5 км к северо-западу от села Жангала
Промысловое рыболовство
27
Пятимарское водохранилище
5000 га
расположен на территории Пятимарского сельского округа по реке Кушум
Промысловое рыболовство
28
Участок реки Кушум от плотины Донгелекского водохранилища УКООС до рыбохозяйственного участка Пятимарского водохранилища №1
43 км
от гидроузла Донгелекского водохранилища до села Космурын
Промысловое рыболовство, любительское (спортивное) рыболовство, садковое рыбоводное хозяйство
29
Участок реки Кушум от плотины Донгелекского водохранилища УКООС до рыбохозяйственного участка Пятимарского водохранилища №2
27 км
от села Космурын до границы рыбохозяйственного устройства на Пятимарском водохранилище
Промысловое рыболовство, любительское (спортивное) рыболовство, садковое рыбоводное хозяйство
30
Участок реки Кушум от плотины Пятимарского водохранилища УКООС до устья
25 км
от плотины Пятимарского водохранилища УКООС до устья
Промысловое рыболовство, любительское (спортивное) рыболовство, садковое рыбоводное хозяйство
район Бәйтерек
31
Река Деркул
176 км
начало от гор Ичка до впадения в реку Чаган в черте города Уральска
Любительское (спортивное) рыболовство
32
Водохранилище на балке Таловая №2
720 га
1 км к юго–востоку от села Таловая
Озерно-товарное рыбоводное хозяйство
33
Водохранилище на балке Вишневая
60 га
9,5 км к северо–западу от села Круглоозерное
Озерно-товарное рыбоводное хозяйство
34
Водохранилище на реке Малая Быковка
90 га
к северо–западу от села Чирово
Озерно-товарное рыбоводное хозяйство
35
Водохранилище на реке Ембулатовка
105 га
к югу от села Рожково
Озерно-товарное рыбоводное хозяйство
36
Водохранилище на реке Рубежка
140 га

Раздольное ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 1,5 км
Көлде тауарлы балық өсiру шаруашылығы
37
Киров су қоймасы
756 га
Янайкин ауылынан шығысқа қарай 8 км
Кәсіпшілік балық аулау
38
Киров су қоймасы (солтүстік учаскесі)
645 га
Янайкин ауылынан шығысқа қарай 8 км
Әуесқойлық (спорттық) балық аулау
39
Гремячий тоғаны
55 га
Белес ауылынан солтүстікке қарай 3 км
Көлде тауарлы балық өсiру шаруашылығы
40
Орал қаласынан жоғары Шаған өзенінің учаскесі
62,4 км
Ресей Федерациясының шекарасынан "Самара-Шымкент" трассасы бойындағы автожол көпіріндегі ауылға дейін
Әуесқойлық (спорттық) балық аулау
41
Пеньков жырасындағы Пеньков тоғаны
38 га
Зеленое ауылынан солтүстікке қарай 4 км
Көлде тауарлы балық өсiру шаруашылығы
42
Котельников ауылындағы №2 тоғаны
18 га
батыс жағынан Котельников ауылымен жанасады
Көлде тауарлы балық өсiру шаруашылығы
43
Көшім каналының учаскесі
12 км
Көшім ауылынан Киров су қоймасына дейін (Өркен ауылы)
Әуесқойлық (спорттық) балық аулау
44
Котельников ауылындағы №1 тоғаны
60 га
Краснов ауылдық округінің Котельников ауылынан оңтүстікке қарай
Көлде тауарлы балық өсiру шаруашылығы
45
Мантық жырасындағы тоған
15 га
Чесноков ауылынан 0,8 км
Көлде тауарлы балық өсiру шаруашылығы
46
Ембулатовка өзеніндегі Кура тоғаны
52 га
Чесноков ауылынан солтүстікке қарай 2 км
Көлде тауарлы балық өсiру шаруашылығы
47
Ембулатовка өзеніндегі Корейский су қоймасы
15 га
Чесноков ауылынан солтүстікке қарай 5 км
Әуесқойлық (спорттық) балық аулау
48
Орлов көлі
5,6 га
Рубежин ауылдық округіндегі Шолпан ауылы маңында
Көлде тауарлы балық өсiру шаруашылығы
49
Попов көлі
7 га
Шолпан ауылының маңында
Әуесқойлық (спорттық) балық аулау
50
Брусяное көлі
50 га
Озерное ауылынан оңтүстікке қарай
Көлде тауарлы балық өсiру шаруашылығы
51
Песчаная өзбойы
1,1 га
Спартак ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 1,5 км
Көлде тауарлы балық өсiру шаруашылығы
52
Большое көлі
140 га
Дариян, Озерное ауылдарынан оңтүстікке қарай
Әуесқойлық (спорттық) балық аулау
53
Прорва көлі
5,5 га
Желаев ауылынан оңтүстік шығысқа қарай 2 км
Көлде тауарлы балық өсiру шаруашылығы
54
Кривое көлі
10 га
Шолпан ауылынан оңтүстікке қарай 0,5 км
Көлде тауарлы балық өсiру шаруашылығы
55
Татарская жырасындағы тоған
33 га
Зеленое ауылынан солтүстік батысқа қарай 7,5 км
Көлде тауарлы балық өсiру шаруашылығы
56
Жилое тоғаны
30 га
Озерное ауылынан оңтүстік шығысқа қарай 2 км
Көлде тауарлы балық өсiру шаруашылығы
57
Карпятник тоғаны
3,2 га
Щучкин ауылынан солтүстік шығысқа қарай 8 км
Көлде тауарлы балық өсiру шаруашылығы
58
Павлов ауылынан №2 тоған
83 га
Махамбет ауылдық округіндегі Павлов ауылынан оңтүстік батысқа қарай 3 км
Көлде тауарлы балық өсiру шаруашылығы
59
Павлов ауылынан №1 тоған

1,5 км к юго-востоку от села Раздольное
Озерно-товарное рыбоводное хозяйство
37
Кировское водохранилище
756 га
8 км к востоку от села Янайкино
Промысловое рыболовство
38
Кировское водохранилище (северный участок)
645 га
8 км к востоку от села Янайкино
Любительское (спортивное) рыболовство
39
Пруд Гремячий
55 га
3 км севернее села Белес
Озерно-товарное рыбоводное хозяйство
40
Участок реки Чаган выше города Уральск
62,4 км
от границы Российской Федерации до села автодорожного моста по трассе "Самара-Шымкент"
Любительское (спортивное) рыболовство
41
Пруд Пеньковский на балке Пеньковская
38 га
4 км к северу от села Зеленое
Озерно-товарное рыбоводное хозяйство
42
Пруд №2 у села Котельниково
18 га
с запада примыкает к селу Котельниково
Озерно-товарное рыбоводное хозяйство
43
Участок Кушумского канала
12 км
от села Кушум до Кировского водохранилища (село Оркен)
Любительское (спортивное) рыболовство
44
Пруд №1 у села Котельниково
60 га
к югу от села Котельниково Красновского сельского округа
Озерно-товарное рыбоводное хозяйство
45
Пруд на балке Мантык
15 га
0,8 км от села Чесноково
Озерно-товарное рыбоводное хозяйство
46
Пруд Кура на реке Ембулатовка
52 га
2 км к северу от села Чесноково
Озерно-товарное рыбоводное хозяйство
47
Водохранилище Корейское на реке Ембулатовка
15 га
5 км к северу от села Чесноково
Любительское (спортивное) рыболовство
48
Озеро Орлово
5,6 га
в окрестностях села Шолпан Рубежинского сельского округа
Озерно-товарное рыбоводное хозяйство
49
Озеро Попова
7 га
у села Шолпан
Любительское (спортивное) рыболовство
50
Озеро Брусяное
50 га
к югу от села Озерное
Озерно-товарное рыбоводное хозяйство
51
Старица Песчаная
1,1 га
1,5 км к юго-востоку от села Спартак
Озерно-товарное рыбоводное хозяйство
52
Озеро Большое
140 га
южнее сел Дарьинское, Озерное
Любительское (спортивное) рыболовство
53
Озеро Прорва
5,5 га
2 км к юго-востоку от села Желаево
Озерно-товарное рыбоводное хозяйство
54
Озеро Кривое
10 га
0,5 км к югу села Шолпан
Озерно-товарное рыбоводное хозяйство
55
Пруд на балке Татарская
33 га
7,5 км к северо-западу от села Зеленое
Озерно-товарное рыбоводное хозяйство
56
Пруд Жилое
30 га
2 км к юго-востоку от села Озерное
Озерно-товарное рыбоводное хозяйство
57
Пруд Карпятник
3,2 га
8 км к северо-востоку от села Щучкино
Озерно-товарное рыбоводное хозяйство
58
Пруд №2 у села Павлово
83 га
3 км к юго-западу от села Павлово Махамбетского сельского округа
Озерно-товарное рыбоводное хозяйство
59
Пруд №1 у села Павлово

7,2 га
Махамбет ауылдық округіндегі Павлов ауылынан солтүстікке қарай
Көлде тауарлы балық өсiру шаруашылығы
60
Цыган бөгетіндегі тоған
65 га
Егіндібұлақ ауылынан оңтүстік шығысқа қарай 6 км
Көлде тауарлы балық өсiру шаруашылығы
61
Чигрин тоғаны
26 га
Январцев ауылдық округіндегі Рожков ауылынан 10 км
Көлде тауарлы балық өсiру шаруашылығы
62
Ларино көлі
3,67 га
Рубежин ауылдық округіндегі Шолпан ауылынан оңтүстік шығысқа қарай 0,8 км
Көлде тауарлы балық өсiру шаруашылығы
63
Красная котлубань өзбойы
1,43 га
Янайкин ауылынан оңтүстік шығысқа қарай 4 км
Көлде тауарлы балық өсiру шаруашылығы
64
Торская өзбойы
8,31 га
Янайкин ауылынан солтүстік шығысқа қарай 6,2 км
Көлде тауарлы балық өсiру шаруашылығы
Казталов ауданы
65
Рыбный Сакрыл көлі
2300 га
Жалпақтал ауылынан оңтүстік–батысқа қарай 10,2 км
Көлде тауарлы балық өсiру шаруашылығы
66
Сарышығанақ су қоймасы
1927 га
Жас ауылынан оңтүстікке қарай 6 км
Кәсіпшілік балық аулау
67
Үлкен Өзен өзені
218 км
Ресей Федерациясы шекарасынан Қамыс-Самар жайылмасына дейін
Кәсіпшілік балық аулау
68
Кіші Өзен өзені
296 км
Ресей Федерациясы шекарасынан Қамыс-Самар жайылмасындағы көлдерге дейін
Кәсіпшілік балық аулау
69
Ащысай өзені
24,4 км
Бостандық, Сейтқали және Дауылбай ауылдары арқылы ағады
Әуесқойлық (спорттық) балық аулау
Қаратөбе ауданы
70
Қалдығайты өзені
219 км
Шыңғырлау ауданының Лебедевка ауылынан солтүстікке қарай 10 км бастап Қаратөбе ауданының Төлен көлі құйылысына дейін
Әуесқойлық (спорттық) балық аулау
71
Жақсыбай өзені
130 км
аудан шекарасынан Сұлукөл көлінің құйылысына дейін
Әуесқойлық (спорттық) балық аулау
72
Ерімбет тоғаны
2,1 га
Қаратоөбе ауылынан батысқа қарай 5 км
Әуесқойлық (спорттық) балық аулау
Сырым ауданы
73
Өлеңті өзенінің учаскесі
173 км
Өлеңті ауылынан басталады
Әуесқойлық (спорттық) балық аулау
74
Шідерті өзенінің учаскесі
35 км
Бұлан ауылынан сағасына дейін
Әуесқойлық (спорттық) балық аулау
75
Шідерті өзенінің учаскесі
86 км
бастау көзінен Бұлан ауылына дейін
Кәсіпшілік балық аулау, тор қоршамада балық өсіру шаруашылығы
76
Бұлдырты өзенінің учаскесі
149 км
бастау көзінен Жымпиты өзенінің сағасына дейін (Шыңғырлау, Қаратөбе, Сырым аудандары)
Әуесқойлық (спорттық) балық аулау
77
Бұлдырты өзенінің учаскесі
43 км
Жымпиты өзені сағасынан сағаға дейін
Әуесқойлық (спорттық) балық аулау, кәсіпшілік балық аулау
78
Шолақ-Аңқаты өзеніндегі су қоймасы
160 га
Тоғанас ауылынан солтүстік-батысқа қарай
Көлде тауарлы балық өсiру шаруашылығы, тор қоршамада балық өсіру шаруашылығы
Тасқала ауданы
79
1-Шежін өзені
50 км
Амангелді, Қалмақшабын және басқа елді-мекендері арқылы
Әуесқойлық (спорттық) балық аулау, көлде тауарлы балық өсiру шаруашылығы
80
2-Шежін өзені
55 км
Ермольчев, Чижа II, Талдыбұлақ және басқа елді-мекендері арқылы
Әуесқойлық (спорттық) балық аулау, көлде тауарлы балық өсiру шаруашылығы
81
Деркөл өзені
54 км
Красненький ауылынан Асерчев ауылына дейін
Әуесқойлық (спорттық) балық аулау
82
Деркөл өзенінің учаскесі
45 км
бастау көзінен Бәйтерек ауданы Егіндібұлақ ауылдық округіндегі Чесноков ауылына дейін
Әуесқойлық (спорттық) балық аулау
Теректі ауданы
83
Қараоба өзеніндегі су қоймасы
185 га
Приречное ауылынан солтүстік шығысқа қарай 7 км
Кәсіпшілік балық аулау
84
Солянка өзеніндегі су қоймасы
112 га
Төңкеріс ауылынан батысқа қарай 16 км
Кәсіпшілік балық аулау
85
Солянка өзеніндегі су қоймасы
50 га
Придорожный ауылынан солтүстікке қарай 3 км
Кәсіпшілік балық аулау
86
Сұлусай жырасындағы су қоймасы
47 га
Ақсуат ауылынан солтүстік-шығысқа қарай 10 км
Көлде тауарлы балық өсiру шаруашылығы
87
Барбастау өзеніндегі су қоймасы
720 га
Ұзынкөл ауылынан шығысқа қарай 6 км
Кәсіпшілік балық аулау, көлде тауарлы балық өсiру шаруашылығы
88
Шалқар көлі
22000 га
Сарыөмір ауылы маңында
Кәсіпшілік балық аулау
89
Есен-Аңқаты өзенінің учаскесі
33 км
Жаңаөңір ауылының төменіндегі қыстақтан Шалқар көліне дейінгі сағасынан 5 км жоғарғы нүктесіне дейін (Сырым, Теректі аудандары)
Әуесқойлық (спорттық) балық аулау
90
Шолақ-Аңқаты өзенінің учаскесі
25 км
өзеннің Шалқар көліне құйылысынан Сырым ауданындағы Алғабас ауылынан 10 км жоғарыға дейін
Әуесқойлық (спорттық) балық аулау
91
Солянка өзенінің учаскесі
20 км
Қамысты ауылынан Қарабас ауылына дейін
Кәсіпшілік балық аулау
92
Қарабас өзені
20 км
Бозай ауылына қарай бөгетті жолдан Тасшеген ауылына қарай бөгетті жолға дейін
Әуесқойлық (спорттық) балық аулау
93
Барбастау өзенінің учаскесі

7,2 га
к северу от села Павлово Махамбетского сельского округа
Озерно-товарное рыбоводное хозяйство
60
Пруд Цыганская дамба
65 га
6 км к юго-востоку от села Егиндыбулак
Озерно-товарное рыбоводное хозяйство
61
Пруд Чигрин
26 га
10 км от села Рожково Январцевского сельского округа
Озерно-товарное рыбоводное хозяйство
62
Озеро Ларино
3,67 га
0,8 км к юго-востоку от села Чулпан РубҰжинского сельского округа
Озерно-товарное рыбоводное хозяйство
63
Старица Красная котлубань
1,43 га
4 км к юго-востоку от села Янайкино
Озерно-товарное рыбоводное хозяйство
64
Старица Торская
8,31 га
6,2 км к северо-востоку от села Янайкино
Озерно-товарное рыбоводное хозяйство
Казталовский район
65
Озеро Рыбный Сакрыл
2300 га
10,2 км к юго-западу от села Жалпактал
Озерно-товарное рыбоводное хозяйство
66
Сарышыганакское водохранилище
1927 га
6 км к югу от села Жас
Промысловое рыболовство
67
Река Большой Узень
218 км
от границы Российской Федерации до Камыш-Самарских разливов
Промысловое рыболовство
68
Река Малый Узень
296 км
от границы Российской Федерации до озер Камыш-Самарских разливов
Промысловое рыболовство
69
Река Ащысай
24,4 км
протекает через селы Бостандык, Сейткали и Дауылбай
Любительское (спортивное) рыболовство
Каратобинский район
70
Река Калдыгайты
219 км
начиная с 10 км севернее от села Лебедевка Чингирлауского района до впадения в озеро Толен Каратобинского района
Любительское (спортивное) рыболовство
71
Река Жаксыбай
130 км
от границы района до места впадения в озера Сулуколь
Любительское (спортивное) рыболовство
72
Пруд Еримбет
2,1 га
5 км к западу от села Каратобе
Любительское (спортивное) рыболовство
Сырымский район
73
Участок реки Улента
173 км
начинается от села Улента
Любительское (спортивное) рыболовство
74
Участок реки Чидерта
35 км
от села Булан до устья
Любительское (спортивное) рыболовство
75
Участок реки Чидерта
86 км
от истоков до села Булан
Промысловое рыболовство, садковое рыбоводное хозяйство
76
Участок реки Булдурты
149 км
от истоков до устья реки Жамбейты (Чингирлауский, Каратобинский, Сырымский районы)
Любительское (спортивное) рыболовство
77
Участок реки Булдурты
43 км
от устья реки Жамбейты до устья
Любительское (спортивное) рыболовство, промысловое рыболовство
78
Водохранилище на реке Шолак-Анкаты
160 га
к северу-западу от села Тоганас
Озерно-товарное рыбоводное хозяйство, садковое рыбоводное хозяйство
Таскалинский район
79
Река Чижа -1
50 км
через населенные пункты Амангельды, Калмакшабын и другие
Любительское (спортивное) рыболовство, озерно-товарное рыбоводное хозяйство
80
Река Чижа -2
55 км
через населенные пункты Ермольчево, Чижа II, Талдыбулак и другие
Любительское (спортивное) рыболовство, озерно-товарное рыбоводное хозяйство
81
Река Деркул
54 км
от села Красненький до села Асерчево
Любительское (спортивное) рыболовство
82
Участок реки Деркул
45 км
от истоков до села Чесноково Егиндибулакского сельского округа района Бәйтерек
Любительское (спортивное) рыболовство
Теректинский район
83
Водохранилище на реке Караоба
185 га
7 км к северо-востоку от села Приречное
Промысловое рыболовство
84
Водохранилище на реке Солянка
112 га
16 км к западу от села Тонкерис
Промысловое рыболовство
85
Водохранилище на реке Солянка
50 га
3 км к северу от села Придорожный
Промысловое рыболовство
86
Водохранилище на балке Сулусай
47 га
10 км к северо-востоку от села Аксуат
Озерно-товарное рыбоводное хозяйство
87
Водохранилище на реке Барбастау
720 га
6 км восточнее от села Узынкуль
Промысловое рыболовство, озерно-товарное рыбоводное хозяйство
88
Озеро Шалкар
22000 га
у села Сарыомир
Промысловое рыболовство
89
Участок реки Есен–Анкаты
33 км
от зимовки ниже села Жанаонир до точки выше 5 км от устья в озере Шалкар
(Сырымский, Теректинский районы)
Любительское (спортивное) рыболовство
90
Участок реки Шолак–Анкаты
25 км
с места впадения реки в озеро Шалкар до 10 км выше от села Алгабас Сырымского района
Любительское (спортивное) рыболовство
91
Участок реки Солянка
20 км
от села Камысты до села Карабас
Промысловое рыболовство
92
Река Карабас
20 км
от дамбы-дороги на село Бозай до дамбы-дороги села Тасшеген
Любительское (спортивное) рыболовство
93
Участок реки Барбастау

20,4 км
бастау көзінен Покатиловка ауылына дейін
Әуесқойлық (спорттық) балық аулау
94
Барбастау өзенінің учаскесі
6,4 км
Юбилейный ауылынан Жаңаөмір ауылындағы бөгетке дейін
Әуесқойлық (спорттық) балық аулау
95
Барбастау өзенінің учаскесі
23,5 км
Жаңаөмір ауылынан Кемер ауылына дейін
Әуесқойлық (спорттық) балық аулау
96
Барбастау өзенінің учаскесі
15,3 км
Кемер ауылынан сағасына дейін
Әуесқойлық (спорттық) балық аулау
97
Өлекті жырасындағы тоған
22 га
Федоровка ауылынан оңтүстік-батысқа қарай 1,8 км
Көлде тауарлы балық өсiру шаруашылығы
98
Круглое көлі
8 га
Социализм ауылынан солтүстік-шығысқа қарай 3 км
Әуесқойлық (спорттық) балық аулау
99
Солянка өзеніндегі №2 тоғаны
19 га
Придорожный ауылынан солтүстік-батысқа қарай 2 км
Көлде тауарлы балық өсiру шаруашылығы
100
Корей тоғаны
28 га
Федоровка ауылынан шығысқа қарай 4 км және Донецк ауылынан солтүстік-батысқа қарай 4 км
Көлде тауарлы балық өсiру шаруашылығы
101
Шөптікөл тоғаны
14 га
Федоровка ауылынан шығысқа қарай 4 км
Көлде тауарлы балық өсiру шаруашылығы
102
Колузанов өзбойы көлі
3,8 га
Ақсуат ауылынан солтүстік-шығысқа қарай 8,5 км
Әуесқойлық (спорттық) балық аулау
103
Солянка өзенінің учаскесі
20 км
су қоймасының плотинасынан Төңкеріс ауылындағы бөгетке дейін
Әуесқойлық (спорттық) балық аулау
104
ЕрҰмкин өзбойы көлі
37 га
Қарасу ауылынан солтүстікке қарай 6 км
Әуесқойлық (спорттық) балық аулау
105
Жаркөл көлі
12,7 га
Ұзынкөл ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 5 км
Көлде тауарлы балық өсiру шаруашылығы
106
Жаманбөрлі жырасындағы су қоймасы
32 га
Федоровка және Долин ауылдарының арасында
Әуесқойлық (спорттық) балық аулау, көлде тауарлы балық өсiру шаруашылығы, кәсіпшілік балық аулау
Шыңғырлау ауданы
107
Жіңішкесай (Жаңакүш) өзеніндегі су қоймасы
162 га
Жаңакүш ауылынан оңтүстік-батысқа қарай 5 км
Көлде тауарлы балық өсiру шаруашылығы
108
Сұлукөл көлі
267 га
Лубенка ауылынан батысқа қарай 11 км
Көлде тауарлы балық өсiру шаруашылығы
109
Шаңды көлі
315 га
Белогорка ауылынан 10 км жоғары
Көлде тауарлы балық өсiру шаруашылығы
110
Жыланды көлі
6 га
Құтантал ауылынан оңтүстік-батысқа қарай 12 км
Көлде тауарлы балық өсiру шаруашылығы
111
Утва өзенінің учаскесі
146 км
Ақшат ауылынан Ақтау ауылына дейін
Әуесқойлық (спорттық) балық аулау
112
Қарағай тоғаны
14,1 га
Ардақ ауылынан оңтүстік шығысқа қарай 15 км
Көлде тауарлы балық өсiру шаруашылығы
113
Еңбек жырасындағы тоған
8 га
Лубенка ауылынан шығысқа қарай 20 км
Көлде тауарлы балық өсiру шаруашылығы
Орал қаласы
114
Чапурин көлі
10 га
"2-я дачная" саяжай алқабынан оңтүстікке қарай
Әуесқойлық (спорттық) балық аулау
115
Самал шағын ауданындағы "Объединенное" бау-бақша қауымдастығы қасындағы Шаған өзенінің учаскесі
1 км
"Банковец-2" бау-бақша қауымдастығы маңындағы аспалы көпірден сол жақ жағалауындағы Яблочная және Набережная көшелерінің қиылысына дейін
Тор қоршамада балық өсіру шаруашылығы

20,4 км
от истоков до села Покатиловка
Любительское (спортивное) рыболовство
94
Участок реки Барбастау
6,4 км
от села Юбилейный до дамбы в селе Жанаомир
Любительское (спортивное) рыболовство
95
Участок реки Барбастау
23,5 км
от села Жанаомир до села Кемер
Любительское (спортивное) рыболовство
96
Участок реки Барбастау
15,3 км
от села Кемер до устья
Любительское (спортивное) рыболовство
97
Пруд на балке Улекты
22 га
1,8 км к юго-западу от села Федоровка
Озерно-товарное рыбоводное хозяйство
98
Озеро Круглое
8 га
3 км к северо-востоку от села Социализм
Любительское (спортивное) рыболовство
99
Пруд №2 на реке Солянка
19 га
2 км к северо-западу от села Придорожный
Озерно-товарное рыбоводное хозяйство
100
Пруд Корейский
28 га
4 км к востоку от села Федоровка и 4 км к северо-западу от села Донецк
Озерно-товарное рыбоводное хозяйство
101
Пруд Шоптыколь
14 га
4 км к востоку от села Федоровка
Озерно-товарное рыбоводное хозяйство
102
Озеро Старица Колузанова
3,8 га
8,5 км к северу-востоку от села Аксуат
Любительское (спортивное) рыболовство
103
Участок реки Солянка
20 км
от плотины водохранилища до дамбы в селе Тонкерис
Любительское (спортивное) рыболовство
104
Озеро Старица Еремкина
37 га
6 км к северу от села Карасу
Любительское (спортивное) рыболовство
105
Озеро Жарколь
12,7 га
5 км к юго-востоку от села Узынколь
Озерно-товарное рыбоводное хозяйство
106
Водохранилище на балке Жаманборли
32 га
между селами Федоровка и Долинное
Любительское (спортивное) рыболовство, озерно-товарное рыбоводное хозяйство, промысловое рыболовство
Чингирлауский район
107
Водохранилище на реке Женишкесай (Жанакуш)
162 га
5 км к юго-западу от села Жанакуш
Озерно-товарное рыбоводное хозяйство
108
Озеро Сулуколь
267 га
11 км к западу от села Лубенка
Озерно-товарное рыбоводное хозяйство
109
Озеро Шанды
315 га
10 км выше от села Белогорка
Озерно-товарное рыбоводное хозяйство
110
Озеро Жыланды
6 га
12 км к юго-западу от села Кутантал
Озерно-товарное рыбоводное хозяйство
111
Участок реки Утва
146 км
от села Акшат до села Актау
Любительское (спортивное) рыболовство
112
Пруд Карагай
14,1 га
15 км к юго-востоку от села Ардак
Озерно-товарное рыбоводное хозяйство
113
Пруд на балке Енбек
8 га
20 км к востоку от села Лубенка
Озерно-товарное рыбоводное хозяйство
город Уральск
114
Озеро Чапурино
10 га
южнее дачного массива "2-я дачная"
Любительское (спортивное) рыболовство
115
Участок реки Чаган вблизи садоводческого общества "Объединенное" в микрорайоне Самал
1 км
от подвесного моста у садоводческого общества "Банковец-2" до пересечения улиц Яблочная и Набережная с левого берега
Садковое рыбоводное хозяйство

116
"Самал" шағын ауданындағы Шаған өзеніндегі тоған
2 га
"Объединенное" бау-бақша қауымдастығына жанасқан территорияда
Көлде тауарлы балық өсiру шаруашылығы
117
Кумыска өзбойы көлі
3,6 км
Деркөл ауылдық округіндегі Өскенауыл ауылына шығысынан жанасады
Әуесқойлық (спорттық) балық аулау
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
га – гектар;
км – километр;
ЖКССЖ – Жайық-Көшім суару-суландыру жүйесі.
2014 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 325 Батыс Қазақстан облысы
әкімдігінің қаулысына
қосымша
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің күші жойылды деп танылған қаулыларының
тізімі
1. Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2009 жылғы 20 шілдедегі № 174 "Жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің тізбесін бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3028 тіркелген, 2009 жылғы 6 тамыздағы "Орал өңірі" газетінде жарияланған) қаулысы;
2. Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2012 жылғы 25 желтоқсандағы № 269 "Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің "Жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су тоғандарының тізбесін бекіту туралы" 2009 жылғы 20 шілдедегі № 174 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3147 тіркелген, 2013 жылғы 29 қаңтардағы "Орал өңірі" және "Приуралье" газеттерінде жарияланған) қаулысы.

116
Пруд на реке Чаган в микрорайоне "Самал"
2 га
на территории, прилегающей к садоводческому обществу "Объединенное"
Озерно-товарное рыбоводное хозяйство
117
Озеро Старица Кумыска
3,6 км
с востока примыкает к селу Ускен-аул Деркульского сельского округа
Любительское (спортивное) рыболовство
Разшифровка аббревиатур:
га - гектар;
км - километр;
УКООС – Урало-Кушумская оросительно-обводнительная система.
Приложение
к постановлению акимата
Западно-Казахстанской области
от 22 декабря 2014 года № 325
Перечень утративших силу постановлений акимата Западно–Казахстанской области
1. Постановление акимата Западно–Казахстанской области от 20 июля 2009 года № 174 на русском языке не принято;
2. Постановление акимата Западно–Казахстанской области от 25 декабря 2012 года № 269 "О внесении изменений и дополнений в постановление акимата Западно–Казахстанской области от 20 июля 2009 года № 174 "Об утверждении перечня рыбохозяйственных водоемов местного значения" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3147, опубликованное 29 января 2013 года в газетах "Орал өңірі" и "Приуралье").