Жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің тізбесін бекіту туралы
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2014 жылғы 22 желтоқсандағы № 325 қаулысы. Батыс Қазақстан облысының әділет департаментінде 2015 жылғы 27 қаңтарда № 3781 болып тіркелді.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы, "Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңдарын басшылыққа ала отырып, Батыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің тізбесі бекітілсін.
2. Осы қаулының қосымшасына сәйкес облыс әкімдігінің кейбір қаулыларының күші жойылды деп танылсын.
3. "Батыс Қазақстан облысының табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" мемлекеттік мекемесі (А. М. Дәулетжанов) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесі мен бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары А. К. Өтеғұловқа жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Н. Ноғаев
Батыс Қазақстан облысы
әкімдігінің 2014 жылғы
22 желтоқсандағы №325
қаулысымен бекітілген
Жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің тізбесі

Об утверждении перечня рыбохозяйственных водоемов и (или) участков местного значения
Постановление акимата Западно-Казахстанской области от 22 декабря 2014 года № 325. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 27 января 2015 года № 3781.
Руководствуясь Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" акимат Западно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый перечень рыбохозяйственных водоемов и (или) участков местного значения.
2. Признать утратившими силу некоторые постановления акимата области согласно приложения настоящего постановления.
3. Государственному учреждению "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования Западно-Казахстанской области" (Даулетжанов А. М.) обеспечить государственную регистрацию данного постановления в органах юстиции, его официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации.
4. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима области Утегулова А. К.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Аким области Н. Ногаев
Утвержден
постановлением акимата
Западно-Казахстанской области
от 22 декабря 2014 года № 325
Перечень рыбохозяйственных водоемов и (или) участков местного значения

Бітік су қоймасы гидроторабынан "Чапаев-Жалпақтал" жолымен қиылысқанға дейін, Қабыршақты ауылынан 1 км жоғары және Қабыршақты ауылынан 1 км төмен учаскесін қоспағанда
7
Бітік су қоймасы плотинасынан №2 Дөңгелек су қоймасының балық шаруашылығы учаскесіне дейінгі Көшім өзенінің учаскесі
32 км
"Чапаев-Жалпақтал" жолымен қиылысқанынан солтүстікке қарай, Жамбыл ауылынан 1 км жоғары нүктесіне дейін
8
Бағырлай өзені
160 км
Атамекен ауылынан Атырау облысының шекарасына дейін
9
Красная өзбойы көлі
153 га
Томпақ ауылынан оңтүстікке қарай 9 км
10
Вальковая өзбойы
11 га
Бударин ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 3,5 км
11
Глубинное көлі
2 га
Жаңабұлақ ауылынан солтүстікке қарай
12
Красная өзбойы көлі
32 га
Мерген ауылынан солтүстікке қарай 8 км
13
Бородиновская өзбойы көлі
97 га
Жанама ауылынан солтүстікке қарай 9 км
14
Жилая (Горячкинская) өзбойы көлі
27,8 га
Мойылды ауылынан шығысқа қарай
15
Воровская өзбойы көлі
88 га
Жанама ауылынан батысқа қарай
16
Бударин ауылы маңындағы Бударин каналының учаскесі
34,3 га
Бударин ауылынан батысқа қарай 7,5 км
17
Крутая жырасындағы су айдынының №1 учаскесі
7,1 га
Бударин ауылынан батысқа қарай 4 км (электр желісімен қиылысқан тұстан бастап бөгетке дейін)
18
Крутая жырасындағы су айдынының №2 учаскесі
4,6 га
Бударин ауылынан батысқа қарай 4 км
19
Орлов өзбойы
44 га
Есенсай ауылынан солтүстік-батысқа қарай 4 км
20
Шығыр көлі
0,58 га
Жайық өзені мен Базартөбе ауылы арасында
21
Коловертинcкая арнасы
29,8 га
Ақжайық ауданы Бударин ауылынан батысқа қарай 7 км
Бөкейордасы ауданы
22
Мұратсай су қоймасы
172 га
Мұратсай ауылынан 0,5 км
Бөрлі ауданы
23
Пугачев көлі
100 га
Пугачев ауылынан 18 км
24
Қараоба өзені
80 км
Приречное ауылы, Аңқаты айрығы, Бөрлі-Ақсай трассасымен қиылысады
25
Утва өзенінің учаскесі
144 км
Достық ауылынан Бөрлі ауылына дейін
26
Тихонов тоғаны
5,7 га
Қарақұдық ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 2,5 км
27
Перевестное (Бумакөл) көлі
30 га
Бумакөл ауылынан солтүстік батысқа қарай
28
Пролетарка тоғаны
37 га
Бесағаш ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай
5 км
29
Бесағаш тоғаны
111 га
Бесағаш ауылынан оңтүстікке қарай 0,8 км
30
Ақбұлақ ауылы маңындағы Ақбұлақ өзеніндегі тоған
21,3 га
Ақбұлақ ауылынан солтүстік-батысқа қарай 4 км
31
Пугачев ауылының солтүстігіндегі Утва өзенінің өзбойы
15 га
Утва өзені аңғарының жазық жерінде
Жаңақала ауданы
32
Айдын көлі
520 га
Жаңақазан ауылынан солтүстік-батысқа қарай
33
Қоғалы көлі
680 га
Бірлік ауылынан солтүстік-батысқа қарай 10 км
34
Еділсор көлі
915 га
Үшкемпір ауылынан шығысқа қарай 6 км
35
Соркөл көлі
620 га
Жаңақала ауылынан солтүстік-батысқа қарай 3,5 км
36
Пятимар су қоймасы
5000 га
Көшім өзені бойымен Пятимар ауылдық округінің аумағында орналасқан
37
Дөңгелек су қоймасы плотинасынан №1 Пятимар су қоймасының балық шаруашылығы учаскесіне дейінгі Көшім өзенінің учаскесі
43 км
Дөңгелек су қоймасы гидроторабынан Қосмұрын ауылына дейін
38
Дөңгелек су қоймасы плотинасынан №2 Пятимар су қоймасының балық шаруашылығы учаскесіне дейінгі Көшім өзенінің учаскесі
27 км
Қосмұрын ауылынан Пятимар су қоймасындағы балық шаруашылығы құрылғысының шекарасына дейін
39
Пятимар су қоймасы плотинасынан сағасына дейінгі Көшім өзенінің учаскесі
25 км
Пятимар су қоймасы плотинасынан сағасына дейін
Жәнібек ауданы
40
Адайбай тоғаны

от гидроузла Битикского водохранилища до пересечения с дорогой "Чапаев-Жалпактал", за исключением участка, выше села Кабыршакты на 1 км и ниже села Кабыршакты на 1 км
7
участок реки Кушум от плотины Битикского водохранилища до рыбохозяйственного участка Донгелекского водохранилища №2
32 км
от пересечения с дорогой "Чапаев-Жалпактал" к северу, до точки выше села Жамбыл на 1 км
8
река Багырлай
160 км
от села Атамекен до границы с Атырауской областью
9
озеро Старица Красная
153 га
9 км к югу от села Томпак
10
старица Вальковая
11 га
3,5 км к юго-востоку от села Бударино
11
озеро Глубинное
2 га
севернее от села Жанабулак
12
озеро Старица Красная
32 га
8 км к северу от села Мергенево
13
озеро Старица Бородиновская
97 га
9 км к северу от села Жанама
14
озеро Старица Жилая (Горячкинская)
27,8 га
к востоку от села Мойылды
15
озеро Старица Воровская
88 га
к западу от села Жанама
16
участок Бударинского канала в окрестностях села Бударино
34,3 га
7,5 км к западу от села Бударино
17
участок №1 водоема на балке Крутая
7,1 га
4 км к западу от села Бударино (от пересечения с линией электропередач до дамбы)
18
участок №2 водоема на балке Крутая
4,6 га
4 км к западу от села Бударино
19
cтарица Орлова
44 га
в 4 км к северо-западу от села Есенсай
20
озеро Шыгыр
0,58 га
между рекой Жайык и селом Базартобе
21
протока Коловертинская
29,8 га
в 7 км к западу от села Бударино Акжаикского района
Бокейординский район
22
Муратсайское водохранилище
172 га
0,5 км от села Муратсай
Бурлинский район
23
озеро Пугачево
100 га
18 км от села Пугачево
24
река Караоба
80 км
село Приречный, разъезд Анкаты, пересекается трассой Бурлин-Аксай
25
участок реки Утва
144 км
от села Достык до села Бурлин
26
пруд Тихоновский
5,7 га
2,5 км к юго-востоку от села Каракудук
27
озеро Перевестное (Бумаколь)
30 га
к северу-западу от села Бумаколь
28
пруд Пролетарка
37 га
5 км к юго-востоку от села Бесагаш
29
пруд Бесагаш
111 га
0,8 км к югу от села Бесагаш
30
пруд на реке Акбулак в окрестностях села Акбулак
21,3 га
4 км к северо-западу от села Акбулак
31
старица реки Утва в севере от села Пугачева
15 га
в равнинной местности долины реки Утвы
Жангалинский район
32
озеро Айдын
520 га
северо-западнее от села Жанаказан
33
озеро Когалы
680 га
10 км северо-западнее от села Бирлик
34
озеро Едильсор
915 га
6 км восточнее от села Ушкемпир
35
озеро Сорколь
620 га
3,5 км к северо-западу от села Жангала
36
Пятимарское водохранилище
5000 га
расположен на территории Пятимарского сельского округа по реке Кушум
37
участок реки Кушум от плотины Донгелекского водохранилища до рыбохозяйственного участка Пятимарского водохранилища №1
43 км
от гидроузла Донгелекского водохранилища до села Космурын
38
участок реки Кушум от плотины Донгелекского водохранилища до рыбохозяйственного участка Пятимарского водохранилища №2
27 км
от села Космурын до границы рыбохозяйственного устройства на Пятимарском водохранилище
39
участок реки Кушум от плотины Пятимарского водохранилища до устья
25 км
от плотины Пятимарского водохранилища до устья
Жанибекский район
40
пруд Адайбай

16,8 га
Жәнібек ауданы Ақоба ауылынан оңтүстік-батысқа қарай
Бәйтерек ауданы
41
Деркөл өзені
176 км
Ичка тауларынан бастау алып Орал қаласы аумағындағы Шаған өзеніне құйғанға дейін
42
№2 Таловая жырасындағы су қоймасы
720 га
Таловая ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 1 км
43
Кіші Быковка өзеніндегі су қоймасы
90 га
Чиров ауылынан солтүстік-батысқа қарай
44
Ембулатовка өзеніндегі су қоймасы
105 га
Сұлу көл ауылынан шығысқа қарай 7 км
45
Рубежка өзеніндегі су қоймасы
140 га
Раздольное ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 1,5 км
46
Киров су қоймасы
756 га
Янайкин ауылынан шығысқа қарай 8 км
47
Киров су қоймасы (солтүстік учаскесі)
645 га
Янайкин ауылынан шығысқа қарай 8 км
48
Гремячий тоғаны
55 га
Белес ауылынан солтүстікке қарай 3 км
49
Орал қаласынан жоғары Шаған өзенінің учаскесі
62,4 км
Ресей Федерациясының шекарасынан "Самара-Шымкент" трассасы бойындағы автожол көпіріндегі ауылға дейін
50
Пеньков жырасындағы Пеньков тоғаны
38 га
Зеленое ауылынан солтүстікке қарай 4 км
51
Сырым батыр ауылындағы №2 тоғаны
18 га
батыс жағынан Сырым батыр ауылымен жанасады
52
Көшім каналының учаскесі
12 км
Көшім ауылынан Киров су қоймасына дейін (Өркен ауылы)
53
Сырым батыр ауылындағы №1 тоғаны
60 га
Бейбітшілік ауылдық округінің Сырым батыр ауылынан оңтүстікке қарай
54
Мантық жырасындағы тоған
15 га
Сұлу көл ауылынан 0,8 км
55
Ембулатовка өзеніндегі Кура тоғаны
52 га
Сұлу көл ауылынан солтүстікке қарай 2 км
56
Ембулатовка өзеніндегі Корейский су қоймасы
15 га
Сұлу көл ауылынан солтүстікке қарай 5 км
57
Орлов көлі
5,6 га
Озерное ауылынан солтүстік-шығысқа қарай
6,5 км
58
Попов көлі
7 га
Озерное ауылынан солтүстік-шығысқа қарай
5 км
59
Брусяное көлі
50 га
Озерное ауылынан оңтүстікке қарай
60
Песчаная өзбойы
1,1 га
Спартак ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 1,5 км
61
Большое көліндегі №1 учаскесі
36,4 га
Дариян ауылының оңтүстігінде
62
Большое көліңдегі №2 учаскесі
33,6 га
Дариян ауылының оңтүстік-шығысында
63
Большое көліңдегі №3 учаскесі
29,4 га
Дариян ауылының шығысында
64
Большое көліңдегі №4 учаскесі
16,8 га
Озерное ауылының оңтүстігінде
65
Большое көліңдегі №5 учаскесі
25,2 га
Озерное ауылдың оңтүстік-шығысында
66
Прорва көлі
5,5 га
Желаево ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 2 км
67
Кривое көлі
10 га
Озерное ауылынан солтүстік-шығысқа қарай
4 км
68
Татарская жырасындағы тоған
33 га
Зеленое ауылынан солтүстік-батысқа қарай 7,5 км
69
Жилое тоғаны
30 га
Озерное ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 2 км
70
Карпятник тоғаны
3,2 га
Щучкино ауылынан солтүстік-шығысқа қарай 8 км
71
Павлов ауылынан №2 тоған
83 га
Махамбет ауылдық округіндегі Павлов ауылынан оңтүстік-батысқа қарай 3 км
72
Павлов ауылынан №1 тоған
7,2 га
Махамбет ауылдық округіндегі Павлов ауылынан солтүстікке қарай
73
Цыган бөгетіндегі тоған
65 га
Егіндібұлақ ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 6 км
74
Чигрин тоғаны
26 га
Сұлу көл ауылынан солтүстік-шығысқа қарай 12 км
75
Ларино көлі

16,8 га
к юго-западу от села Акоба Жанибекского района
Район Бәйтерек
41
река Деркул
176 км
начало от гор Ичка до впадения в реку Чаган в черте города Уральска
42
водохранилище на балке Таловая №2
720 га
1 км к юго–востоку от села Таловая
43
водохранилище на реке Малая Быковка
90 га
к северо–западу от села Чирово
44
водохранилище на реке Ембулатовка
105 га
7 км к востоку от села Сулу кол
45
водохранилище на реке Рубежка
140 га
1,5 км к юго-востоку от села Раздольное
46
Кировское водохранилище
756 га
8 км к востоку от села Янайкино
47
Кировское водохранилище (северный участок)
645 га
8 км к востоку от села Янайкино
48
пруд Гремячий
55 га
3 км севернее села Белес
49
участок реки Чаган выше города Уральск
62,4 км
от границы Российской Федерации до села автодорожного моста по трассе "Самара-Шымкент"
50
пруд Пеньковский на балке Пеньковская
38 га
4 км к северу от села ЗелҰное
51
пруд №2 у села Сырым батыр
18 га
с запада примыкает к селу Сырым батыр
52
участок Кушумского канала
12 км
от села Кушум до Кировского водохранилища (село Оркен)
53
пруд №1 у села Сырым батыр
60 га
к югу от села Сырым батыр сельского округа Бейбитшилик
54
пруд на балке Мантык
15 га
0,8 км от села Сулу кол
55
пруд Кура на реке Ембулатовка
52 га
2 км к северу от села Сулу кол
56
водохранилище Корейское на реке Ембулатовка
15 га
5 км к северу от села Сулу кол
57
озеро Орлово
5,6 га
6,5 км к северо-востоку от села Озерное
58
озеро Попова
7 га
5 км к северо-востоку от села Озерное
59
озеро Брусяное
50 га
к югу от села Озерное
60
старица Песчаная
1,1 га
1,5 км к юго-востоку от села Спартак
61
участок №1 на озере Большое
36,4 га
южнее села Дарьинское
62
участок №2 на озере Большое
33,6 га
юго-восточнее села Дарьинское
63
участок №3 на озере Большое
29,4 га
восточнее села Дарьинское
64
участок №4 на озере Большое
16,8 га
южнее село Озерное
65
участок №5 на озере Большое
25,2 га
юго-восточнее село Озерное
66
озеро Прорва
5,5 га
2 км к юго-востоку от села Желаево
67
озеро Кривое
10 га
4 км к северо-востоку от села Озерное
68
пруд на балке Татарская
33 га
7,5 км к северо-западу от села ЗелҰное
69
пруд Жилое
30 га
2 км к юго-востоку от села Озерное
70
пруд Карпятник
3,2 га
8 км к северо-востоку от села Щучкино
71
пруд №2 у села Павлово
83 га
3 км к юго-западу от села Павлово Махамбетского сельского округа
72
пруд №1 у села Павлово
7,2 га
к северу от села Павлово Махамбетского сельского округа
73
пруд Цыганская дамба
65 га
6 км к юго-востоку от села Егиндыбулак
74
пруд Чигрин
26 га
12 км к северо-востоку от села Сулу кол
75
озеро Ларино

3,67 га
Озерное ауылынан солтүстік-шығысқа қарай
5 км
76
Красная котлубань өзбойы
1,43 га
Янайкино ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 4 км
77
Торская өзбойы
8,31 га
Янайкино ауылынан солтүстік-шығысқа қарай 6,2 км
78
Щапов көлі
52 га
Щапов ауылынан шығысқа қарай
79
Щучкино ауылының маңындағы тоған
2,4 га
Щучкино ауылының оңтүстік-батысында
80
Погодаев тоғаны
13,8 га
Бейбітшілік ауылының оңтүстік-батысында (бұрынғы Погодаев ауылы)
81
Мичурин ауылдық округіндегі Шаған өзенінің учаскесі
1,2 га
"Энергетик 1" және "Звездочка" бау-бақша серіктестіктеріне қарама-қарсы сол жағалаудағы
82
Быковка өзені (Ресей Федерациясы шекарасынан Балабанов ауылының маңындағы бөгетке дейінгі бөлігі)
14 га
Ресей шекарасынан Балабанов ауылының маңындағы бөгетке дейін
83
Шучкино ауылының маңындағы Таловая өзеніндегі тоған
2,15 га
Щучкино ауылынан шығысқа қарай 4,5 км
84
Астафьево ауылының маңындағы тоған
10,8 га
Астафьево ауылының солтүстігінде
Казталов ауданы
85
Рыбный Сакрыл көлі
2300 га
Жалпақтал ауылынан оңтүстік–батысқа қарай 10,2 км
86
Сарышығанақ су қоймасы
1927 га
Жас ауылынан оңтүстікке қарай 6 км
87
Үлкен Өзен өзені (Байтұрған – Таңат бөлігі)
15 км
Ақпәтер және Айғанша, Егінсай, Таңат ауылдары арқылы оңтүстік-шығыс бағытта ағып өтеді
88
Үлкен Өзен өзені (Сатыбалды – Әжімбет бөлігі)
25 км
батыстан шығысқа қарай Жас ауылы арқылы өтеді
89
Үлкен Өзен өзені (Қожантай – Айдархан бөлігі)
20 км
Қожантай, Шұғыла, Жырғансай, Қарасу және Кіші Айдархан ауылдары арқылы солтүстіктен оңтүстік бағытта ағып өтеді
90
Үлкен Өзен өзені (Айдархан – Маштексай бөлігі)
47 км
Кіші Айдархан, Жаңажол, Мәштексай ауылдары арқылы солтүстіктен оңтүстіке бағытта ағып өтеді
91
Кіші Өзен өзені (Ақсуат – Әбіш бөлігі)
40 км
өзеннің бөлігі Бостандық, Көктерек, Жұлдыз, Ақсуат және Әбіш ауылдары арқылы солтүстік-батыстан оңтүстік-шығысқа қарай ағып өтеді
92
Кіші Өзен өзені (Көктерек – Жұлдыз бөлігі)
58 км
өзеннің бөлігі Көктерек және Жұлдыз ауылдары арқылы солтүстік-батыстан оңтүстік-шығысқа қарай ағып өтеді
93
Кіші Өзен өзені (Жұлдыз ауылынан Айдын көліне дейінгі бөлігі)
76 км
өзеннің бөлігі Жұлдыз және Тасоба ауылдары арқылы солтүстік-батыстан оңтүстікке қарай ағып өтеді
94
Ащысай өзені
24,4 км
Бостандық, Сейтқали және Дауылбай ауылдары арқылы ағады
95
Қайран тоғаны
65 га
Казталов ауылынан шығысқа қарай 20 км
96
Үштармақ тоғаны
65 га
Қараоба ауылынан батысқа қарай 27 км
97
Медетсай тоғаны
22,8 га
Қошанкөл ауылынан солтүстік-батысқа қарай 4 км
98
Сарыөзен өзенінің ескі арнасы
1,88 га
Казталов ауылынан оңтүстікке қарай 2 км
Қаратөбе ауданы
99
Қалдығайты өзені
219 км
Шыңғырлау ауданының Сегізсай (бұрынғы Лебедевка) ауылынан солтүстікке қарай 10 км бастап Қаратөбе ауданының Төлен көлі құйылысына дейін

3,67 га
5 км к северо-востоку от села Озерное
76
старица Красная котлубань
1,43 га
4 км к юго-востоку от села Янайкино
77
старица Торская
8,31 га
6,2 км к северо-востоку от села Янайкино
78
озеро Щапово
52 га
к востоку от села Щапово
79
пруд в окрестностях поселка Щучкино
2,4 га
к юго-западу от поселка Щучкино
80
пруд Погодаево
13,8 га
к юго-западу от села Бейбитшилик (бывшее село Погодаево)
81
участок реки Чаган в Мичуринском сельском округе
1,2 га
напротив садоводческих обществ "Энергетик 1" и "ЗвҰздочка" с левого берега
82
река Быковка (участок от границы Российской Федерации до дамбы в окрестностях села Балабаново)
14 га
от границы Российской Федерации до дамбы в окрестностях села Балабаново
83
пруд на реке Таловая в окрестностях поселка Шучкино
2,15 га
в 4,5 км к востоку от посҰлка Щучкино
84
пруд в окрестностях село Астафьево
10,8 га
к северу от села Астафьево
Казталовский район
85
озеро Рыбный Сакрыл
2300 га
10,2 км к юго-западу от села Жалпактал
86
Сарышыганакское водохранилище
1927 га
6 км к югу от села Жас
87
река Большой Узень (участок Байтурган -Танат)
15 км
протекает юго-восточном направлении через село Акпатер и Айганша, Егинсай, Танат
88
река Большой Узень (участок Сатыбалды -канал Ажимбет)
25 км
протекает с запада на восток, через село Жас
89
река Большой Узень(участок Кожантай -Айдархан)
20 км
протекает с севера на юг через села Кожантай, Шугыла, Жыргансай, Карасу и Малый Айдархан
90
река Большой Узень (участок Айдархан - Маштексай)
47 км
протекает с севера на юг через села Малый Айдархан, Жанажол, Маштексай
91
река Малый Узень (участок Аксуат-Абиш)
40 км
участок реки протекает с северо-запада на юго-восток, проходит через села Бостандык, Коктерек, Жулдыз, Аксуат и Абиш
92
река Малый Узень (участок Коктерек -Жулдыз)
58 км
участок реки протекает с северо-запада на юго-восток, проходит через село Коктерек и Жулдыз
93
река Малый Узень (участок от село Жулдыз до озера Айдын)
76 км
участок реки протекает с северо-запада на юг через село Жулдыз и Тасоба
94
река Ащысай
24,4 км
протекает через селы Бостандык, Сейткали и Дауылбай
95
пруд Кайран
65 га
в 20 км к востоку от села Казталовка
96
пруд Уштармак
65 га
в 27 км к западу от села Караоба
97
пруд Медетсай
22,8 га
в 4 км к северо-западу от села Кошанколь
98
старое русло реки Сарыозен
1,88 га
в 2 км к югу от села Казталовка
Каратобинский район
99
река Калдыгайты
219 км
начиная с 10 км севернее от села Сегизсай Чингирлауского района до впадения в озеро Толен Каратобинского района

100
Жақсыбай өзені
130 км
аудан шекарасынан Сұлукөл көлінің құйылысына дейін
101
Ерімбет тоғаны
2,1 га
Қаратөбе ауылынан батысқа қарай 5 км
102
Қаратерең көлі
0,82 га
Сулыкөл ауылынан шығысқа қарай 3 км
Сырым ауданы
103
Өлеңті өзенінің учаскесі
173 км
Өлеңті ауылынан басталады
104
Шідерті өзенінің учаскесі
35 км
Бұлан ауылынан сағасына дейін
105
Шідерті өзенінің учаскесі
86 км
бастау көзінен Бұлан ауылына дейін
106
Бұлдырты өзенінің учаскесі
149 км
бастау көзінен Жымпиты өзенінің сағасына дейін (Шыңғырлау, Қаратөбе, Сырым аудандары)
107
Бұлдырты өзенінің учаскесі
43 км
Жымпиты өзені сағасынан сағаға дейін
108
Шолақ-Аңқаты өзеніндегі су қоймасы
160 га
Тоғанас ауылынан солтүстік-батысқа қарай
109
Қособа ауылынан Қырыққұдық ауылына дейінгі Өлеңті өзенінің учаскесі
275 га
Қособа, Сайқұдық, Қырыққұдық ауылдары және басқалары
Тасқала ауданы
110
I Шежін өзені
50 км
Амангелді, Қалмақшабын және басқа елді мекендері арқылы
111
II Шежін өзені
55 км
Еменжар, II Шежін, Талдыбұлақ және басқа елді мекендері арқылы
112
Деркөл өзені
54 км
Жігер ауылынан Алмалы елді мекеніне дейін
113
Деркөл өзенінің учаскесі
45 км
бастау көзінен Бәйтерек ауданы Егіндібұлақ ауылдық округіндегі Алмалы елді мекеніне дейін
114
Еменжар ауылынан II Шежін ауылына дейінгі II Шежін өзенінің учаскесі
67,5 га
өзен Еменжар, Көсем, II Шежін ауылдары арқылы ағып өтеді
115
ЖигулҰвцев қыстауынан Киров ауылына дейінгі I Шежін өзенінің учаскесі
115 га
өзен Амангелді ауылы, I Шежін ауылы, Алмалы елді мекені арқылы ағып өтеді
116
Ақтау ауылы маңындағы тоған
5,33 га
Тасқала ауданы Ақтау ауылы шегінде
117
Бубенец қыстауы маңындағы тоған
7 га
Мереке ауылынан солтүстік-шығысқа қарай 14 км
118
Шошқакөл тоғаны
111 га
Мереке ауылының батысында
119
Бірлік ауылы маңындағы тоған
7 га
Бірлік ауылынан оңтүстікке қарай 1,3 км
120
Карташов жырасындағы тоған
13,4 га
Мереке ауылынан батысқа қарай 8,5 км
121
Аққұс тоғаны
1,91 га
су айдыны Мереке ауылынан оңтүстікке қарай 20 км жерде орналасқан
122
Аққайнар ауылы маңындағы тоған
6 га
Мерей ауылдық округінің Аққайнар (бұрынғы Астраханкино) ауылының маңында
123
Бастау ауылы маңындағы тоған
2,4 га
Бастау ауылынан солтүстікке қарай 2 км
124
Мереке жырасындағы тоған
15 га
Мереке ауылынан солтүстік-шығысқа қарай 1 км
125
Қарақоға тоғаны
35,4 га
Мереке ауылынан солтүстік-шығысқа қарай 10 км
Теректі ауданы
126
Қараоба өзеніндегі су қоймасы
185 га
Приречное ауылынан солтүстік-шығысқа қарай 7 км
127
Солянка өзеніндегі су қоймасы
112 га
Төңкеріс ауылынан батысқа қарай 16 км
128
Солянка өзеніндегі су қоймасы
50 га
Придорожный ауылынан солтүстікке қарай 3 км
129
Сұлусай жырасындағы су қоймасы
47 га
Ақсуат ауылынан солтүстік-шығысқа қарай 10 км

100
река Жаксыбай
130 км
от границы района до места впадения в озера Сулуколь
101
пруд Еримбет
2,1 га
5 км к западу от села Каратобе
102
озеро Каратерен
0,82 га
3 км к востоку от села Сулыколь
Сырымский район
103
участок реки Улента
173 км
начинается от села Улента
104
участок реки Чидерта
35 км
от села Булан до устья
105
участок реки Чидерта
86 км
от истоков до села Булан
106
участок реки Булдурты
149 км
от истоков до устья реки Жамбейты (Чингирлауский, Каратобинский, Сырымский районы)
107
участок реки Булдурты
43 км
от устья реки Жымпиты до устья
108
водохранилище на реке Шолак-Анкаты
160 га
к северу-западу от села Тоганас
109
участок реки Оленты от поселка Кособа до поселка Кырыккудык
275 га
село Кособа, Сайкудук, Кырыккудык и другие
Таскалинский район
110
река Чижа I
50 км
через населенные пункты Амангельды, Калмакшабын и другие
111
река Чижа II
55 км
через населенные пункты Еменжар, Чижа II, Талдыбулак и другие
112
река Деркул
54 км
от села Жигер до села Алмалы
113
участок реки Деркул
45 км
от истоков до села Алмалы Егиндибулакского сельского округа района Бәйтерек
114
участок реки Чижа II от села Еменжар до села Чижа II
67,5 га
река протекает через село Еменжар, Кусем и Чижа II
115
участок реки Чижа I от зимовки ЖигулҰвцев до села Кирово
115 га
река протекает через село Амангельды, село Чижа I, село Алмалы
116
пруд в окрестностях села Актау
5,33 га
в пределах села Актау Таскалинского района
117
пруд в окрестностях зимовки Бубенец
7 га
в 14 км к северо-востоку от села Мереке
118
пруд Шошкаколь
111 га
к западу от села Мереке
119
пруд в окрестностях села Бирлик
7 га
в 1,3 км к югу от села Бирлик
120
пруд на балке Карташово
13,4 га
в 8,5 км к западу от села Мереке
121
пруд Аккус
1,91 га
водоҰм расположен в 20 км к югу от села Мереке
122
пруд в окрестностях села Аккайнар
6 га
окрестностях села Аккайнар (бывшее Астраханкино) Мерейского сельского округа
123
пруд окрестностях села Бастау
2,4 га
в 2 км к северу от села Бастау
124
пруд на балке Мереке
15 га
1 км к северо-востоку от села Мереке
125
пруд Каракога
35,4 га
в 10 км к северо-востоку от села Мереке
Теректинский район
126
водохранилище на реке Караоба
185 га
7 км к северо-востоку от села Приречное
127
водохранилище на реке Солянка
112 га
16 км к западу от села Тонкерис
128
водохранилище на реке Солянка
50 га
3 км к северу от села Придорожный
129
водохранилище на балке Сулусай
47 га
10 км к северо-востоку от села Аксуат

130
Барбастау өзеніндегі су қоймасы
720 га
Ұзынкөл ауылынан шығысқа қарай 6 км
131
Шалқар көлі
22000 га
Сарыөмір ауылы маңында
132
Есен-Аңқаты өзенінің учаскесі
33 км
Жаңаөмір ауылының төменіндегі қыстақтан Шалқар көліне дейінгі сағасынан 5 км жоғарғы нүктесіне дейін (Сырым, Теректі аудандары)
133
Шолақ-Аңқаты өзенінің учаскесі
25 км
өзеннің Шалқар көліне құйылысынан Сырым ауданындағы Алғабас ауылынан 10 км жоғарыға дейін
134
Солянка өзенінің учаскесі
20 км
Қамысты ауылынан Қарабас ауылына дейін
135
Қарабас өзені
39 км
Тасшеген ауылы маңында
136
Барбастау өзенінің учаскесі
20,4 км
бастау көзінен Покатиловка ауылына дейін
137
Барбастау өзенінің учаскесі
6,4 км
Юбилейный ауылынан Жаңаөмір ауылындағы бөгетке дейін
138
Барбастау өзенінің учаскесі
23,5 км
Жаңаөмір ауылынан Кемер ауылына дейін
139
Барбастау өзенінің учаскесі
15,3 км
Кемер ауылынан сағасына дейін
140
Өлекті жырасындағы тоған
22 га
Теректі ауылынан оңтүстік-батысқа қарай 1,8 км
141
Круглое көлі
8 га
Кемер ауылынан солтүстік-шығысқа қарай 3 км
142
Солянка өзеніндегі №2 тоғаны
19 га
Придорожный ауылынан солтүстік-батысқа қарай 2 км
143
Корей тоғаны
28 га
Теректі ауылынан шығысқа қарай 4 км және Тақсай ауылынан солтүстік-батысқа қарай 4 км
144
Шөптікөл тоғаны
14 га
Теректі ауылынан шығысқа қарай 4 км
145
Колузанов өзбойы көлі
3,8 га
Ақсуат ауылынан солтүстік-шығысқа қарай 8,5 км
146
Солянка өзенінің учаскесі
20 км
су қоймасының плотинасынан Төңкеріс ауылындағы бөгетке дейін
147
Еремкин өзбойы көлі
37 га
Қарасу ауылынан солтүстікке қарай 6 км
148
Жаркөл көлі
12,7 га
Ұзынкөл ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 5 км
149
Жаманбөрлі жырасындағы су қоймасы
32 га
Теректі және Долин ауылдарының арасында
150
Шөптікөл ауылындағы тоған
43,7 га
Шөптікөл ауылынан 8 км
151
№1 Теректі тоғаны
1,8 га
Теректі ауылынан солтүстік-батысқа қарай 10 км
152
Теректі ауданы Бутайка жырасындағы №2 тоған
35 га
Долин ауылынан солтүстікке қарай 8 км
153
Үлкен Бобровая өзбойы
68,5 га
Шағатай ауылынан батысқа қарай 5 км
154
Кіші Бобровая өзбойы
20,2 га
Шағатай ауылынан оңтүстік-батысқа қарай 6 км
155
Ядовитое көлі
32,5 га
Подстепное ауылының солтүстігінде
156
Богдановка ауылының маңындағы Песчаное көлі
3,8 га
Богдановка ауылынан солтүстікке қарай 3 км
157
Ащысай тоғаны
11,1 га
Аңқаты ауылдық округінің Ерсары ауылынан солтүстік-батысқа қарай
158
Ильинка тоғаны
8,2 га
Богдановка ауылынан оңтүстік-батысқа қарай 10 км
159
Жолдас тоғаны
0,82 га
Богдановка ауылынан оңтүстікке қарай 14 км
160
Семеновский тоғаны
10,25 га
Богданов ауылдық округінің Придорожный ауылынан солтүстікке қарай 6 км
161
Жанғызағаш жырасындағы № 1 тоған
2,2 га
Төңкеріс ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 12 км

130
водохранилище на реке Барбастау
720 га
6 км восточнее от села Узынкуль
131
озеро Шалкар
22000 га
у села Сарыомир
132
участок реки Есен–Анкаты
33 км
от зимовки ниже села Жанаомир до точки выше 5 км от устья в озере Шалкар (Сырымский, Теректинский районы)
133
участок реки Шолак–Анкаты
25 км
с места впадения реки в озеро Шалкар до 10 км выше от села Алгабас Сырымского района
134
участок реки Солянка
20 км
от села Камысты до села Карабас
135
река Карабас
39 км
у села Тасшеген
136
участок реки Барбастау
20,4 км
от истоков до села Покатиловка
137
участок реки Барбастау
6,4 км
от села Юбилейный до дамбы в селе Жанаомир
138
участок реки Барбастау
23,5 км
от села Жанаомир до села Кемер
139
участок реки Барбастау
15,3 км
от села Кемер до устья
140
пруд на балке Улекты
22 га
1,8 км к юго-западу от села Теректы
141
озеро Круглое
8 га
3 км к северо-востоку от села Кемер
142
пруд №2 на реке Солянка
19 га
2 км к северо-западу от села Придорожный
143
пруд Корейский
28 га
4 км к востоку от села Теректы и 4 км к северо-западу от села Таксай
144
пруд Шоптыколь
14 га
4 км к востоку от села Теректы
145
озеро Старица Колузанова
3,8 га
8,5 км к северу-востоку от села Аксуат
146
участок реки Солянка
20 км
от плотины водохранилища до дамбы в селе Тонкерис
147
озеро Старица Еремкина
37 га
6 км к северу от села Карасу
148
озеро Жарколь
12,7 га
5 км к юго-востоку от села Узынколь
149
водохранилище на балке Жаманборли
32 га
между селами Теректы и Долинное
150
пруд у села Шоптыколь
43,7 га
в 8 км от села Шоптыколь
151
пруд Теректы №1
1,8 га
в 10 км к северо-западу от села Теректы
152
пруд №2 на балке Бутайка Теректинского района
35 га
в 8 км к северу от села Долинное
153
старица Большая Бобровая
68,5 га
в 5 км к западу от села Шагатай
154
старица Малая Бобровая
20,2 га
6 км к юго-западу от села Шагатай
155
озеро Ядовитое
32,5 га
к северу от села ПодстҰпное
156
озеро Песчаное в окрестностях села Богдановка
3,8 га
в 3 км к северу от села Богдановка
157
пруд Ащысай
11,1 га
к северо-западу от села Ерсары Анкатинского сельского округа
158
пруд Ильинка
8,2 га
в 10 км к юго-западу от села Богдановка
159
пруд Жолдас
0,82 га
14 км к югу от села Богдановка
160
пруд Семеновский
10,25 га
в 6 км к северу от села Придорожный Богдановского сельского округа
161
Пруд №1 на балке Жангызагаш
2,2 га
в 12 км к юго-востоку от села Тонкерис

162
Жанғызағаш жырасындағы № 2 тоған
0,74 га
Төңкеріс ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 10 км
Шыңғырлау ауданы
163
Жіңішкесай (Жаңакүш) өзеніндегі су қоймасы
162 га
Жаңакүш ауылынан оңтүстік-батысқа қарай 5 км
164
Сұлукөл көлі
267 га
Ақшат ауылынан батысқа қарай 11 км
165
Шаңды көлі
315 га
Ақтау ауылынан 10 км жоғары
166
Жыланды көлі
6 га
Құтантал ауылынан оңтүстік-батысқа қарай 12 км
167
Утва өзенінің учаскесі
146 км
Ақшат ауылынан Ақтау ауылына дейін
168
Қарағай тоғаны
14,1 га
Ардақ ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 15 км
169
Еңбек жырасындағы тоған
8 га
Ақшат ауылынан шығысқа қарай 20 км
170
Успен ауылының маңындағы Келте жырасындағы тоған
21,5 га
Успен ауылынан оңтүстік-батысқа қарай 5,6 км жерде орналасқан
171
Соркөл көлі
280 га
Алмаз ауылынан батысқа қарай 6 км
Орал қаласы
172
Чапурин көлі
10 га
"2-я дачная" саяжай алқабынан оңтүстікке қарай
173
Самал шағын ауданындағы "Объединенное" бау-бақша қауымдастығы қасындағы Шаған өзенінің учаскесі
1 км
"Банковец-2" бау-бақша қауымдастығы маңындағы аспалы көпірден сол жақ жағалауындағы Яблочная және Набережная көшелерінің қиылысына дейін
174
Кумыска өзбойы көлі
3,6 км
Деркөл ауылдық округіндегі Өскенауыл ауылына шығысынан жанасады
175
Вишневая жырасындағы су қоймасы
60 га
Круглоозерное ауылынан солтүстік-батысқа қарай 9,5 км
176
Круглоозерное ауылының маңындағы Шаған (Көшім) арнасының учаскесі
11,7 га
Круглоозерное ауылының маңында
2014 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 325 Батыс Қазақстан облысы
әкімдігінің қаулысына
қосымша
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің күші жойылды деп танылған қаулыларының
тізімі
1. Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2009 жылғы 20 шілдедегі № 174 "Жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің тізбесін бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3028 тіркелген, 2009 жылғы 6 тамыздағы "Орал өңірі" газетінде жарияланған) қаулысы;
2. Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2012 жылғы 25 желтоқсандағы № 269 "Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің "Жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су тоғандарының тізбесін бекіту туралы" 2009 жылғы 20 шілдедегі № 174 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3147 тіркелген, 2013 жылғы 29 қаңтардағы "Орал өңірі" және "Приуралье" газеттерінде жарияланған) қаулысы.

162
пруд №2 на балке Жангызагаш
0,74 га
в 10 км к юго-востоку от села Тонкерис
Чингирлауский район
163
водохранилище на реке Женишкесай (Жанакуш)
162 га
5 км к юго-западу от села Жанакуш
164
озеро Сулуколь
267 га
11 км к западу от села Акшат
165
озеро Шанды
315 га
10 км выше от села Актау
166
озеро Жыланды
6 га
12 км к юго-западу от села Кутантал
167
участок реки Утва
146 км
от села Акшат до села Актау
168
пруд Карагай
14,1 га
15 км к юго-востоку от села Ардак
169
пруд на балке Енбек
8 га
20 км к востоку от села Акшат
170
пруд на балке Кельте в окрестностях села Успеновка
21,5 га
расположен в 5,6 км к юго-западу от села Успенка
171
озеро Сорколь
280 га
в 6 км к западу от села Алмазное
город Уральск
172
озеро Чапурино
10 га
южнее дачного массива "2-я дачная"
173
участок реки Чаган вблизи садоводческого общества "Объединенное" в микрорайоне Самал
1 км
от подвесного моста у садоводческого общества "Банковец-2" до пересечения улиц Яблочная и Набережная с левого берега
174
озеро Старица Кумыска
3,6 км
с востока примыкает к селу Ускен-аул Деркульского сельского округа
175
водохранилище на балке Вишневая
60 га
9,5 км к северо–западу от села Круглоозерное
176
Участок протоки Чаган (Кушум) в окрестностях села Круглоозерное
11,7 га
в окрестностях села Круглоозерное
Приложение
к постановлению акимата
Западно-Казахстанской области
от 22 декабря 2014 года № 325
Перечень утративших силу постановлений акимата Западно–Казахстанской области
1. Постановление акимата Западно–Казахстанской области от 20 июля 2009 года № 174 на русском языке не принято;
2. Постановление акимата Западно–Казахстанской области от 25 декабря 2012 года № 269 "О внесении изменений и дополнений в постановление акимата Западно–Казахстанской области от 20 июля 2009 года № 174 "Об утверждении перечня рыбохозяйственных водоемов местного значения" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3147, опубликованное 29 января 2013 года в газетах "Орал өңірі" и "Приуралье").