2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 23-12 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 9 қаңтарда № 3753 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 2016 жылғы 11 қаңтардағы № 33-2 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 11.01.2016 № 33-2 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Бөрлі аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2015 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 7 718 580 мың теңге:
салықтық түсімдер – 5 983 108 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 92 784 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 187 718 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 454 970 мың теңге;
2) шығындар – 8 814 701 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 405 312 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 416 903 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 11 591 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 35 072 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 35 072 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 536 505 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)–1 536 505 мың теңге:
қарыздар түсімі – 1 324 182 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 8 844 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары –221 167 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 23.12.2015 № 32-1 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2015 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2015-2017 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес және осы шешімнің 3-тармағына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2015-2017 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 12, 15, 17 баптары басшылыққа және қатерге алынсын.
4. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 1 203 893 мың теңге көлемінде қарастырылсын:
мектепке дейiнгi бiлiм беру ұйымдарында мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысын iске асыруға – 72 767 мың теңге;

О районном бюджете на 2015-2017 годы
Решение Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 23 декабря 2014 года № 23-12. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 9 января 2015 года № 3753. Утратило силу решением Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 11 января 2016 года № 33-2
Сноска. Утратило силу решением Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 11.01.2016 № 33-2.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Бурлинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2015–2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 718 580 тысяч тенге:
налоговые поступления – 5 983 108 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 92 784 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 187 718 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 454 970 тысяч тенге;
2) затраты – 8 814 701 тысяча тенге;
3) ) чистое бюджетное кредитование – 405 312 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 416 903 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 11 591 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 35 072 тысячи тенге:
приобретение финансовых активов – 35 072 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) ) дефицит (профицит) бюджета – - 1 536 505 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 563 505 тысяч тенге:
поступление займов – 1 324 182 тысячи тенге;
погашение займов – 8 844 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств –221 167 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 23.12.2015 № 32-1 (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Поступления в районный бюджет на 2015 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2015-2017 годы" и согласно пункту 3 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статьи 12, 15, 17 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2015-2017 годы".
4. Учесть в районном бюджете на 2015 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме– 1 203 893 тысячи тенге:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 72 767 тысяч тенге;

үш деңгейлi жүйе бойынша бiлiктiлiктi арттырудан өткен мұғалiмдерге төленетiн еңбекақыны арттыруға – 42 818 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 331 мың теңге;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге– 468 мың теңге;
халықты әлеуметтiк қорғауға және оған көмек көрсетуге – 6 065 мың теңге;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңiстiң жетпiс жылдығына арналған iс-шараларды өткiзуге – 24 097 мың теңге;
мемлекеттiк мекемелердiң мемлекеттiк қызметшiлер болып табылмайтын жұмыскерлерiне, сондай-ақ жергiлiктi бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттiк қазыналық кәсiпорындардың жұмыскерлерiне еңбекақы төлеу жүйесiнiң жаңа моделi бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшiн ай сайынғы үстемеақы төлеуге – 212 542 мың теңге;
инженерлiк-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру – 174 057 мың теңге;
мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға – 35 072 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер – 44 595 мың теңге;
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде моноқалалардағы ағымдағы іс-шараларды іске асыруға – 287 055 мың теңге;
моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға – 297 993 мың теңге;
моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға – 237 757 мың теңге;
азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға – 1 645 мың теңге;
азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға – 1 035 мың теңге.
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 29.09.2015 № 30-1 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.12.2015 № 32-1 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
4-1. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық Қорынан бөлінген нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 1 279 587 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін:
тұрғын үй жобалауға және (немесе) салуға облыстық бюджеттен кредит беру – 922 664 мың теңге;
жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін кредит беру – 356 923 мың теңге.
Ескерту. Шешім 4-1 тармақпен толықтырылды - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 14.04.2015 № 26-1 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - 23.12.2015 № 32-1 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 295 672 мың теңге көлемінде ескерілсін, соның ішінде:

на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе – 42 818 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 331 тысяча тенге;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет – 468 тысяч тенге;
на оказание социальной защиты и помощи населению – 6 065 тысяч тенге;
на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне – 24 097 тысяч тенге;
на оплату труда по новой модели системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов – 212 542 тысячи тенге;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно–коммуникационной инфраструктуры – 174 057 тысяч тенге;
на увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций – 35 072 тысячи тенге;
бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов – 44 595 тысяч тенге;
на реализацию текущих мероприятий в моногородах в рамках Программы развития регионов до 2020 года – 287 055 тысяч тенге;
на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах – 297 993 тысячи тенге;
реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах – 237 757 тысяч тенге;
на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния – 1 645 тысяч тенге
на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния – 1 035 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - с изменениями, внесенными решением Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 29.09.2015 № 30-1 (вводится в действие с 01.01.2015); от 23.12.2015 № 32-1 (вводится в действие с 01.01.2015)
4-1. Учесть в районном бюджете на 2015 год поступление целевых трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан в общей сумме 1 279 587 тысяч тенге:
кредитование областных бюджетов на проектирование и (или) строительство жилья – 922 664 тысячи тенге;
на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения – 356 923 тысячи тенге.
Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 14.04.2015 № 26-1 (вводится в действие с 01.01.2015); в редакции от 23.12.2015 № 32-1 (вводится в действие с 01.01.2015).
5. Учесть в районном бюджете на 2015 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 295 672 тысячи тенге, в том числе:

ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға–87 135 мың теңге;
моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға – 114 842 мың теңге;
мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алуға және жеткізуге – 3 719 мың теңге;
табиғи сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін техника сатып алуға - 21 624 мың теңге;
балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсетуге - 12 546 мың теңге;
патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) күтіп-бағуға - 7 886 мың теңге;
халықты әлеуметтiк қорғауға және оған көмек көрсетуге – 53 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын ағымдағы жөндеуге және күтіп ұстауға - 26 000 мың теңге;
балалар мен жасөспірімдерге қосымша білім беруге - 21 867 мың теңге.
Ескерту. 5 тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 29.09.2015 № 30-1 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.12.2015 № 32-1 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
7. 7. 2015 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 78 728 мың теңге көлемінде бекітілсін.
Ескерту. 7 тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 23.12.2015 № 32-1 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне ауылдық жерлерде қызмет ететін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласының азаматтық қызметшілеріне осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақыларын жиырма бес пайызға көтеру белгіленсін.
Ескерту. 8 тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 19.08.2015 № 29-8 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2015 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқару үдерісінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Аудандық мәслихат аппаратының ұйымдастыру және құқықтық жұмысы бөлімінің басшысы (Л. Ш .Букушева) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах – 87 135 тысяч тенге;
на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах – 114 842 тысячи тенге;
на приобретение и доставку учебников, учебно–методических комплексов для государственных учреждений образования – 3 719 тысяч тенге;
на приобретение техники для ликвидации чрезвычайных ситуаций техногенного характера – 21 624 тысячи тенге;
на обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению – 12 546 тысяч тенге;
на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям – 7 886 тысяч тенге;
оказание социальной защиты и помощи населению – 53 тысячи тенге;
на текущий ремонт и содержания автомобильных дорог районного значения – 26 000 тысяч тенге.
на дополнительное образование для детей и юношества - 21 867 тысяч тенге
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 29.09.2015 № 30-1 (вводится в действие с 01.01.2015); с изменениями от 23.12.2015 № 32-1 (вводится в действие с 01.01.2015).
6. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2015 год в размере 78 728 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 23.12.2015 № 32-1 (вводится в действие с 01.01.2015).
8. Установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан повышение на двадцать пять процентов должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2015 года.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 19.08.2015 № 29-8 (вводится в действие с 01.01.2015).
9. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2015 год, согласно приложению 4.
10. Руководителю отдела организационно и правовой работы аппарата районного маслихата (Л. Ш. Букушева) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации.