2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Жаңақала аудандық мәслихатының 2014 жылғы 22 желтоқсандағы № 24-3 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 14 қаңтарда № 3763 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Жаңақала аудандық мәслихатының 2016 жылғы 18 ақпандағы № 33-15 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Жаңақала аудандық мәслихатының 18.02.2016 № 33-15 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексiне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2015 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 2 872 134 мың теңге:
салықтық түсімдер - 547 608 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 1 150 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 300 мың теңге;
трансферттер түсімі - 2 323 076 мың теңге;
2) шығындар - 2 899 436 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 22 643 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 35 812 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 13 169 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 1 900 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 1 900 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -51 845 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 51 845 мың теңге:
қарыздар түсімі - 35 676 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 13 169 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 29 338 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Жаңақала аудандық мәслихатының 21.12.15 № 31-2 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2015 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2015-2017 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, Батыс Қазақстан облыстық мәслихаттың 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 21-2 "2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2014 жылғы 22 желтоқсанда № 3724 тіркелген, 2014 жылғы 27 желтоқсанда "Орал өнірі" газетінде жарияланған) шешіміне және осы шешімнің 4-тармағына сәйкес қалыптастырылды.
3. Қазақстан Республикасының "2015-2017 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 11, 12, 14, 15, 17, 19-баптары қатерге және басшылыққа алынсын:

О районном бюджете на 2015-2017 годы
Решение Жангалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22 декабря 2014 года № 24-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 14 января 2015 года № 3763. Утратило силу решением Жангалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 18 февраля 2016 года № 33-15
Сноска. Утратило силу решением Жангалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 18.02.2016 № 33-15.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 872 134 тысяч тенге:
налоговые поступления - 547 608 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 1 150 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 300 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 323 076 тысяч тенге;
2) затраты – 2 899 436 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 22 643 тысячи тенге:
бюджетные кредиты - 35 812 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов - 13 169 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1 900 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 1 900 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -51 845 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 51 845 тысяч тенге:
поступление займов - 35 676 тысяч тенге;
погашение займов - 13 169 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 29 338 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Жангалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 21.12.2015 № 31-2 (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Поступления в районный бюджет на 2015 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2015-2017 годы", решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 12 декабря 2014 года № 21-2 "Об областном бюджете на 2015-2017 годы" (зарегистрированное 22 декабря 2014 года в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3724, опубликованное 27 декабря 2014 года в газете "Приуралье") и согласно пункту 4 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статьи 11, 12, 14, 15, 17, 19 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2015-2017 годы":

1) 2015 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы - 873 380 мың теңге көлемінде ескерілсін, соның ішінде:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға - 7 452 мың теңге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға - 30 109 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге - 840 мың теңге;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге - 2 415 мың теңге;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнату - 291 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын көбейту - 1 705 мың теңге;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге - 8 250 мың теңге;
материалдық көмекті төлегені үшін екінші деңгейдегі банктерге комиссиялық сыйақы - 83 мың теңге;
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге - 336 443 мың теңге;
мемлекеттік әкімшілік қызметшілер еңбекақысының деңгейін арттыруға - 10 372 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйiн жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға - 106 852 мың теңге;
инженерлiк-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға - 64 411 мың теңге;
Жаңақазан ауылындағы су құбырын қайта құруға - 145 586 мың теңге;
Қызылоба ауылындағы су құбырын қайта құруға - 122 895 мың теңге.
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттерге - 35 676 мың теңге.
2) 2015 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы - 350 683 мың теңге көлемінде ескерілсін, соның ішінде:
табиғи сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін техника сатып алуға – 21 624 мың теңге;
мемлекеттік білім беру ұйымдары үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізуге - 7 732 мың теңге;
Жаңақала ауылындағы Халықтар Достығы, И. Еділбаев, А. Дауылбаев, А. Жантөрин, М. Мәметова, С. Айтқұлов, С. Сапаров, И. Тайманов, 1 Мамыр көшелерін абаттандыруға - 61 153 мың теңге;
Пятимар ауылындағы ауылдық мәдениет үйі ғимаратын күрделі жөндеуге - 7 506 мың теңге;

1) Учесть в районном бюджете на 2015 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме - 873 380 тысяч тенге, в том числе:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования - 7 452 тысячи тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе - 30 109 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи - 840 тысяч тенге;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет - 2 415 тысяч тенге;
на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов - 291 тысяча тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами - 1 705 тысяч тенге;
на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне - 8 250 тысяч тенге;
на комиссионные вознаграждения банкам второго уровня за выплату материальной помощи - 83 тысячи тенге;
на оплату труда по новой модели системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов - 336 443 тысячи тенге;
на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих - 10 372 тысячи тенге;
на проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда - 106 852 тысячи тенге;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры - 64 411 тысяча тенге;
на реконструкцию водопровода в село Жанаказан - 145 586 тысяч тенге;
на реконструкцию водопровода в село Кызылоба - 122 895 тысяч тенге;
бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов - 35 676 тысяч тенге;
2) Учесть в районном бюджете на 2015 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме - 350 683 тысячи тенге, в том числе:
на приобретение техники в целях предотвращения чрезвычайных ситуаций природного характера - 21 624 тысячи тенге;
на приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования - 7 732 тысячи тенге;
на благоустройство улиц Халықтар-Достығы, И. Едильбаева, А. Дауылбаева, А. Жантурина, М. Маметовой, С. Айткулова, С. Сапарова, И. Тайманова, 1 Мая в село Жангала - 61 153 тысячи тенге;
на капитальный ремонт здания сельского дома культуры в село Пятимар - 7 506 тысяч тенге;

Қызылоба ауылындағы ауылдық мәдениет үйі ғимаратын күрделі жөндеуге - 7 305 мың теңге;
Сарыкөл ауылында 108 орындық мектеп құрылысына - 135 675 мың теңге;
Жуалыой ауылында 108 орындық мектеп құрылысына - 109 688 мың теңге.
4. Аудандық бюджеттің теңгерімдігін қамтамасыз ету үшін 2015 жылдың кірістер бөлу нормативі төмендегі ішкі сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100 пайыз есепке алынады;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100 пайыз есепке алынады.
5. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
6. Облыстық бюджеттен аудан бюджетіне 2015 жылға берілетін субвенция көлемінің жалпы сомасы - 1 647 454 мың теңге болып белгіленсін.
7. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджетке бюджеттік кредиттерді өтеуге сомасы - 13 169 мың теңге қарастырылсын.
8. 2015 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві - 5 000 мың теңге көлемінде бекітілсін.

на капитальный ремонт здания сельского дома культуры в село Кызылоба - 7 305 тысяч тенге;
на строительство школы на 108 мест в село Сарыколь - 135 675 тысяч тенге;
на строительство школы на 108 мест в село Жуалыой - 109688 тысяч тенге.
4. Установить на 2015 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности районного бюджета, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог, зачисляется в районный бюджет в размере 100 процентов;
2) социальный налог, зачисляется в районный бюджет в размере 100 процентов.
5. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
6. Установить на 2015 год размеры субвенций, передаваемый из областного бюджета в бюджет района в общей сумме 1 647 454 тысячи тенге.
7. Предусмотреть в районном бюджете на 2015 год погашение бюджетных кредитов в областной бюджет в сумме 13 169 тысяч тенге.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2015 год в размере - 5 000 тысяч тенге;

9. 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда 25%-ға айлықақы мен тарифтік ставкаларын көтеру белгіленсін.
10. 2015 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сай бекітілсін.

9. Установить специалистам здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии работающим в сельских населенных пунктах, повышение на 25% должностных окладов и тарифных ставок по сравнению со ставками специалистов, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2015 года.
10. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестированию в процессе исполнения местного бюджета на 2015 год согласно приложению 4.

11. 2015 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. Жаңақала аудандық мәслихатының аппарат басшысы (С. Успанова) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде орналасуын қамтамасыз етсін.
13. Осы шешім 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Р. Саматов
Аудандық мәслихат хатшысы З. Сисенғали
Аудандық мәслихаттың
2014 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 24-3 шешіміне
1-қосымша
2015 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Жаңақала аудандық мәслихатының 21.12.15 № 31-2 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сома, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
1
2
3
4
5
6

11. Утвердить перечень бюджетных программ сельских округов на 2015 год согласно приложению 5.
12. Руководителю аппарата Жангалинского районного маслихата (С. Успанова) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в средствах массовой информации и размещения в информационно-правовой системе "Әділет".
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии Р. Саматов
Секретарь районного маслихата З. Сисенғали
Приложение 1
к решению районного маслихата
от 22 декабря 2014 года № 24-3
Районный бюджет на 2015 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Жангалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 21.12.2015 № 31-2 (вводится в действие с 01.01.2015).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
1
2
3
4
5
6