2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 2014 жылғы 26 желтоқсандағы № 25-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 15 қаңтарда № 3767 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 2016 жылғы 17 ақпандағы № 35-9 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 17.02.2016 № 35-9 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2015 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 3 370 251 мың теңге:
салықтық түсімдер - 292 053 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 3 447 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 371 мың теңге;
трансферттер түсімі - 3 070 380 мың теңге;
2) шығындар - 3 374 110 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 34 343 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 44 595 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 10 252 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 23 105 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 23 105 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -61 307 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 61 307 мың теңге;
қарыздар түсімі - 44 595 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 10 736 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 27 448 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 21.12.2015 № 33-1 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2015 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2015-2017 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, Батыс-Қазакстан облыстық маслихатының 2014 жылғы 12 желтоксандағы № 21-2 "2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтіқ құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2014 жылы 22 желтоқсанда № 3724 тіркелген, 2014 жылғы 27 желтоқсанда "Орал өңірі" газетінде жарияланған) және осы шешімнің 4-тармағына сәйкес қалыптастырылады.
3. 2015 жылға арналған аудандық бюджетке бөлінетін нысаналы республикалық, облыстық трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 1 055 867 мың теңге көлемінде қарастырылсын:

О районном бюджете на 2015-2017 годы
Решение Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 26 декабря 2014 года № 25-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 15 января 2015 года № 3767. Утратило силу решением Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 17 февраля 2016 года № 35-9
Сноска. Утратило силу решением Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 17.02.2016 № 35-9.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 370 251 тысяча тенге:
налоговые поступления – 292 053 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 3 447 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 371 тысяча тенге;
поступления трансфертов - 3 070 380 тысяч тенге;
2) затраты - 3 374 110 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 34 343 тысячи тенге:
бюджетные кредиты - 44 595 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 10 252 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 23 105 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 23 105 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -61 307 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 61 307 тысяч тенге;
поступление займов - 44 595 тысяч тенге;
погашение займов - 10 736 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 27 448 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 21.12.2015 № 33-1 (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Поступления в районный бюджет на 2015 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2015-2017 годы", решением Западно-Казахстанского областного маслихата 12 декабря 2014 года № 21-2 "Об областном бюджете на 2015-2017 годы" (зарегистрированное 22 декабря 2014 года в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3724, опубликованное 27 декабря 2014 года в газете "Приуралье") и согласно пункту 4 настоящего решения.
3. Учесть в районном бюджете на 2015 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского, областного бюджета в общей сумме 1 055 867 тысяч тенге:

1) республикалық бюджет трансферттер сомасы - 744 727 мың теңге:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға, оның ішінде еңбекақы жүйесінің жаңа моделінің деңгейіне сәйкес еңбекақы мөлшерін жеткізуге - 20 116 мың теңге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға - 27 604 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге - 306 мың тенге;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге - 1 485 мың теңге;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға - 265 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын көбейтуге - 2 336 мың теңге;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге - 10 172 мың теңге;
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге - 116 481 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдарда кезекте тұрғандарға тұрғын үй салуға - 64 404 мың теңге;
Жымпиты ауылының су құбырын қайта жаңартуға - 479 434 мың теңге;
азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімінің штат санын ұстауға - 1 170 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органының бөлімшесін ұстауға – 3 113 мың теңге;
мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға- 17 841 мың теңге.
2) облыстық бюджет трансферттер сомасы – 266 545 мың теңге:
оқулықтарды, оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізуге - 5 747 мың теңге;
Жетікөл ауылының әлеуметтік нысандарды газдандыруына - 2 731 мың теңге;
Қосарал ауылының әлеуметтік нысандарды газдандыруына - 11 211 мың теңге;
Қособа ауылының әлеуметтік нысандарды газдандыруына - 8 935 мың теңге;
Жырақұдық ауылының әлеуметтік нысандарды газдандыруына - 8 413 мың теңге;
Шағырлой және 1 Май ауылдарының әлеуметтік нысандарды газдандыруына - 10 301 мың теңге;
табиғи сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін техника сатып алуға – 21 624 мың теңге;
Талдыбұлақ ауылының сумен жабдықтау жүйесін қайта құруға - 12 191 мың теңге;
балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсетуге - 12 018 мың теңге;
жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдауға - 671 мың теңге;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға - 113 мың теңге;

1) трансферты из республиканского бюджета в сумме – 744 727 тысяч тенге:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования, из них на доведение размера оплаты труда до уровня в соответствии с новой моделью системы оплаты труда - 20 116 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе - 27 604 тысячи тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи - 306 тысяч тенге;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет - 1 485 тысяч тенге;
на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов - 265 тысяч тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами - 2 336 тысяч тенге;
на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне - 10 172 тысячи тенге;
на оплату труда по новой модели системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов - 116 481 тысяча тенге;
на строительство жилья для очередников местных исполнительных органов - 64 404 тысячи тенге;
на реконструкцию водопровода села Жымпиты - 479 434 тысячи тенге;
на содержание штатной численности отдела регистрации актов гражданского состояния - 1 170 тысяч тенге;
на содержание подразделения местного исполнительного органа агропромышленного комплекса - 3 113 тысяч тенге;
на увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций – 17 841 тысяча тенге.
2) трансферты из областного бюджета в сумме - 266 545 тысяч тенге:
на приобретение и доставку учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования - 5 747 тысяч тенге
на газификацию социальных объектов села Жетыкуль - 2 731 тысяча тенге;
на газификацию социальных объектов села Косарал - 11 211 тысяч тенге;
на газификацию социальных объектов села Кособа - 8 935 тысяч тенге;
на газификацию социальных объектов села Жыракудук - 8 413 тысяч тенге;
на газификацию социальных объектов сел Шагырлой и 1 Мая - 10 301 тысяча тенге;
на приобретение техники для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного характера - 21 624 тысячи тенге;
на реконструкцию водоснабжения села Талдыбулак - 12 191 тысяча тенге;
на обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению - 12 018 тысяч тенге;
на государственную поддержку по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях - 671 тысяча тенге;
на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов - 113 тысяч тенге;

Жымпиты ауылының автожолдарын орташа жөндеуге - 102 877 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын ағымдағы жөндеу және күтіп ұстауға - 35 000 мың теңге;
Жымпиты ауылының су құбырын қайта құруға - 19 452 мың теңге.
балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беруге - 15 261 мың теңге.
3) бюджеттік кредиттер сомасы - 44 595 мың теңге:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттер - 44 595 мың тенге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 21.12.2015 № 33-1 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Жергілікті бюджеттердің теңгерімділігін қамтамасыз ету үшін 2015 жылдың кірістерін бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы - 100 %.
2) әлеуметтік салық - 100 %.
5. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
6. 2015 жылға арналған аудандық жергілікті атқарушы органының резерві 5 657 мың теңге көлемінде бекітілсін.
7. Аудандық жергілікті атқарушы органының борыш лимиті 2015 жылдың 31 желтоқсанына 30 000 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
8. 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне ауылдық жерлерде қызмет ететін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласының азаматтық қызметшілеріне осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақыларын 25 пайызға көтеру белгіленсін.

на средний ремонт автодороги села Жымпиты - 102 877 тысяч тенге;
на текущий ремонт и содержания автомобильных дорог районного значения - 35 000 тысяч тенге;
на реконструкцию водопровода села Жымпиты - 19 452 тысячи тенге;
на дополнительное образование для детей и юношества по спорту – 15 261 тысяча тенге.
3) бюджетные кредиты в сумме - 44 595 тысяч тенге:
бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов – 44 595 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 21.12.2015 № 33-1 (вводится в действие с 01.01.2015).
4. Установить на 2015 год норматив распределения доходов для обеспечения сбалансированности местных бюджетов по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог – 100 %;
2) социальный налог - 100 %.
5. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2015 год в размере 5 657 тысяч тенге.
7. На 31 декабря 2015 года лимит долга местного исполнительного органа составляет 30 000 тысяч тенге.
8. Установить гражданским служащим социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельской местности согласно перечню должностей специалистов определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан повышение на 25 процентов должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях с 1 января 2015 года.

9. 2015 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқару үдерсінде секвестрлендіруге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. 2015 жылғы ауылдық округ әкімінің бюджетінен қаржыландырылатын бюджеттік бағдарламалар тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. Сырым аудандық мәслихат аппаратының бас маманы (А. Орашева) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның бұқаралық ақпарат құралдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

9. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2015 год, согласно приложению 4.
10. Утвердить перечень бюджетных программ, финансируемых из бюджетов акима сельского округа в 2015 году, согласно приложению 5.
11. Главному специалисту аппарата Сырымского районного маслихата (А. Орашева) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в средствах массовой информации и в информационно-правовой системе "Әділет".