"Бюджеттік мониторинг жүргізу нұсқауын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 16 ақпандағы № 68 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 26 ақпандағы № 129 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 30 наурызда № 10575 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 30 қарашадағы № 629 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 30.11.2016 № 629 бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Бюджеттік мониторинг жүргізу нұсқауын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 16 ақпандағы № 68 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5574 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетiлген бұйрықпен бекiтiлген Бюджеттiк мониторинг жүргiзу нұсқауында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Түсімдердің атқарылуы кезінде және бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) іске асыру кезінде бюджеттік мониторинг міндеттері:
түсімдердің атқарылуын талдау;
жоспарлы тағайындауларды және төленген міндеттемелерді (кассалық шығыстар) салыстыру жолымен бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджет қаражатын игеруін талдау;
төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарына (бұдан әрі – төлемдер бойынша жоспар) сәйкес төлемдердің уақтылы жүргізілмеу және міндеттемелер бойынша қаржыландыру жоспарларына (бұдан әрі - міндеттемелер бойынша жоспар) сәйкес міндеттемелердің уақтылы қабылданбау себептерін анықтау болып табылады.";
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Бюджет шығыстары атқарылуының бюджеттік мониторингін республикалық және тиісті жергілікті бюджеттердің атқарылуы жөніндегі бюджеттік есептілік және бюджеттік бағдарламалар әкімшілері беретін ақпарат негізінде бюджетті атқару жөніндегі орталық және жергілікті уәкілетті органдар жүзеге асырады.
Бюджет қаражатын игермеуге:
төмен тұрған бюджеттер жергілікті атқарушы органдарының жоғары тұрған бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттерді игермеу сомасы;
республикалық немесе облыстық бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттердің, бюджеттік кредиттердің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) сомасын қайтару;
мемлекеттік қаржылық бақылау органының актісіне сәйкес нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттердің мақсатқа сай пайдаланылмаған сомасын қайтару;
Қазақстан Республикасы Үкіметінің және жергілікті атқарушы органдардың резервтерін пайдалануға бағытталған бөлінетін бюджеттік бағдарламалар бойынша бекітілген (нақтыланған) бюджетте көзделген шығыстар толық бөлінбеген жағдайда, сондай-ақ шартты қаржыландырылатын шығыстар үшін бөлінбеген сома бюджеттің атқарылмауы болып табылмайды;
квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қолма-қол ақшаны бақылау шоттарындағы пайдаланылмаған қаражат қалдықтары жатпайды.
Жүргізілген бюджеттік мониторинг негізінде бюджетті атқару жөніндегі орталық және жергілікті уәкілетті органдар ай сайын есепті айдан кейінгі айдың алғашқы бес жұмыс күні ішінде осы Нұсқауға 7-қосымшаға сәйкес бюджеттік бағдарламалар әкімшілеріне міндеттемелер бойынша жоспарға сәйкес бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша қабылданбаған міндеттемелер және төлемдер бойынша жоспардың уақтылы орындалмауы туралы ескерту ақпаратты жібереді.";
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 февраля 2009 года № 68 "Об утверждении Инструкции по проведению бюджетного мониторинга"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 февраля 2015 года № 129. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 марта 2015 года № 10575. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 30 ноября 2016 года № 629.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 30.11.2016 № 629.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 февраля 2009 года № 68 «Об утверждении Инструкции по проведению бюджетного мониторинга» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5574) следующие изменения:
в Инструкции по проведению бюджетного мониторинга, утвержденной указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
«3. Задачами бюджетного мониторинга при исполнении поступлений и при реализации бюджетных программ (подпрограмм) являются:
анализ исполнения поступлений;
анализ освоения бюджетных средств администраторами бюджетных программ путем сопоставления плановых назначений и оплаченных обязательств (кассовых расходов);
выявление причин несвоевременного проведения платежей в соответствии с планом финансирования по платежам (далее - план по платежам) и несвоевременного принятия обязательств в соответствии с планами финансирования по обязательствам (далее - план по обязательствам).»;
пункт 20 изложить в следующей редакции:
«20. Бюджетный мониторинг исполнения расходов бюджета осуществляется центральным и местными уполномоченными органами по исполнению бюджета на основе бюджетной отчетности по исполнению республиканского и соответствующих местных бюджетов и информации, предоставляемой администраторами бюджетных программ.
Не относится к неосвоению бюджетных средств:
сумма неосвоения местными исполнительными органами нижестоящих бюджетов целевых трансфертов, выделенных из вышестоящего бюджета;
возврат неиспользованных (недоиспользованных) сумм целевых трансфертов, бюджетных кредитов, выделенных из республиканского или областного бюджета;
возврат использованных не по целевому назначению сумм целевых трансфертов и бюджетных кредитов согласно акту органа государственного финансового контроля;
в случае неполного распределения расходов, предусмотренных в утвержденном (уточненном) бюджете по распределяемым бюджетным программам, направленным на использование резервов Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов, а также для условно финансируемых расходов, нераспределенная сумма не является неисполнением бюджета;
остатки неиспользованных средств на контрольных счетах наличности субъектов квазигосударственного сектора.
На основании проведенного бюджетного мониторинга центральный и местные уполномоченные органы по исполнению бюджета ежемесячно в течение первых пяти рабочих дней месяца, следующего за отчетным месяцем, направляют администраторам бюджетных программ информацию-напоминание о непринятых обязательствах по бюджетным программам (подпрограммам) в соответствии с планом по обязательствам и несвоевременном выполнении плана по платежам, согласно приложению 7 к настоящей Инструкции.»;
пункт 25 изложить в следующей редакции:

"25. Бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері есепті айдан кейінгі айдың алғашқы жеті күнінен кешіктірмей бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдарға "Бюджеттің атқарылуы туралы мерзімді есептілікті қалыптастыру" кіші жүйесінің БПМ бағдарламасында қалыптастырылған бюджеттік бағдарламаларды іске асыру мониторингінің нәтижелері туралы есепті ұсынады. Аталған есепте әрбір бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама) бойынша төлемдер бойынша жоспарлардың орындалмау себептері және қаржыландыру жоспарларының орындалмауына әкеп соқтырған факторларды көрсете отырып, міндеттемелер бойынша жоспарға сәйкес міндеттемелерді уақтылы қабылдамау себептері егжей-тегжей толтырылады.
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдары тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі 15-і күнінен кешіктірмей бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға осы Нұсқауға 9-қосымшаға сәйкес бюджеттік мониторинг нәтижелері бойынша жергілікті бюджеттің атқарылуы туралы талдамалы есепті ұсынады.
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдары ай сайын есептіден кейінгі 10-ы күнінен кешіктірмей облыстың бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органына осы Нұсқауға 9-қосымшаға сәйкес бюджеттік мониторинг нәтижелері бойынша ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінің атқарылуы туралы талдамалы есепті ұсынады.
Төлемдер бойынша жоспарлардың орындалмау және міндеттемелер бойынша жоспарға сәйкес міндеттемелердің уақтылы қабылданбау себептері объективті және субъективті себептерге ажыратылады.";
26-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"26. Бюджеттік бағдарламалар әкімшісіне тәуелді емес объективті себептерге мыналар жатады:
мемлекеттік сатып алу нәтижелері бойынша қаражатты үнемдеу;
еңбекақы төлеу қоры (бұдан әрі – ЕТҚ) бойынша үнемдеу (бос лауазымдардың болуы, ақысыз демалыстар беру және еңбекке уақытша жарамсыздық парақтары бойынша, әлеуметтік салық, әлеуметтік аударымдар бойынша төлемдер, банк қызметтеріне ақы төлеу есебінен ағымдағы шығындар бойынша үнемдеу);
ол бойынша Үкіметтің шешімдері қабылданбаған бөлінетін бюджеттік бағдарламалар бойынша бөлінбеген қалдық;
өзге объективті себептер (бағамдық айырма, форс-мажорлық жағдайлар (көзделуі, қандай да болмасын іс-шаралармен алдын алуы немесе жойылуы мүмкін емес жағдайлар), бағаның және тұтынудың заттай көлемінің өзгеруі есебінен қалыптасқан түгел пайдаланылмаған қаражат қалдығы, бюджет қаражатын алушылардың жоспарланғанға қарағанда іс жүзіндегі санының азаюы, кредиттер, қарыздар бойынша сыйақы (мүдде) мөлшерлемесінің өзгеруі, іссапарлар кестесінің өзгеруі, жол жүру, іс-шаралар өткізу мерзімінің ауысуына байланысты өзге ағымдағы шығындар бойынша іс-шаралар жоспарының өзгеруі, сотта мемлекеттің мүддесін қорғау жөніндегі талап-арыз жұмыстарын жүргізу, тиісті бюджеттің қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы ақша қаражатының жеткiлiксiздiгiне байланысты бюджеттен қаражат жеткiлiксiз қаржыландырылған жағдайда).";
27-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

«25. Администраторы бюджетных программ не позднее первых семи рабочих дней месяца, следующего за отчетным месяцем, представляют уполномоченным органам по исполнению бюджета отчет о результатах мониторинга реализации бюджетных программ, сформированный в программе МБП подсистемы «Формирование периодической отчетности об исполнении бюджета». В данном отчете по каждой бюджетной программе (подпрограмме) детально заполняются причины неисполнения планов по платежам и причины несвоевременного принятия обязательств в соответствии с планом по обязательствам с указанием факторов, приведших к неисполнению планов финансирования.
Местные уполномоченные органы по исполнению бюджета области, города республиканского значения и столицы представляют ежеквартально, не позднее 15-го числа, следующего за отчетным кварталом, в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета аналитический отчет об исполнении местного бюджета по результатам бюджетного мониторинга, согласно приложению 9 к настоящей Инструкции.
Местные уполномоченные органы по исполнению бюджета района (города областного значения) представляют ежемесячно не позднее 10-го числа, следующего за отчетным месяцем, в местный уполномоченный орган по исполнению бюджета области аналитический отчет об исполнении бюджета района (города областного значения) по результатам бюджетного мониторинга, согласно приложению 9 к настоящей Инструкции.
Причины неисполнения планов по платежам и несвоевременного принятия обязательств в соответствии с планом по обязательствам разбиваются на объективные и субъективные причины.»;
пункт 26 изложить в следующей редакции:
«26. К объективным, не зависящим от администратора бюджетных программ, причинам относятся:
экономия средств по результатам государственных закупок;
экономия по фонду оплаты труда (далее – ФОТ) (экономия по текущим затратам за счет наличия вакантных должностей, предоставления отпусков без содержания и выплаты по листкам временной нетрудоспособности, по социальному налогу, социальным отчислениям, оплаты банковских услуг);
нераспределенный остаток по распределяемым бюджетным программам, по которому решения Правительства не приняты;
прочие объективные причины (курсовая разница, форс-мажорные обстоятельства (обстоятельства, которые не могут быть предусмотрены, предотвращены или устранены какими-либо мероприятиями), остаток недоиспользованных средств, сложившийся за счет изменения цен и натурального объема потребления, уменьшение фактического количества получателей бюджетных средств, против запланированного, изменение ставки вознаграждения (интереса) по кредитам, займам, изменение графика командировок, изменение плана мероприятий по прочим текущим затратам, в связи с переносом сроков выезда, проведения мероприятий, проведение претензионно-исковой работы по защите интересов государства в суде, в случае недофинансирования средств из бюджета связанного с недостаточностью средств на контрольном счете наличности соответствующего бюджета).»;
пункт 27 изложить в следующей редакции:

"27. Субъективті себептерге мыналар жатқызылады:
мемлекеттік сатып алу бойынша өтпей қалған конкурстар;
бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік бағдарламаны тиімді басқармауы (конкурстық рәсімдерді уақтылы өткізбеу (өткізбеу), конкурстық рәсімдерді өткізу мерзімдерін ауыстыру, шарттар жасаспау, шарттарды жасасу және оларды казынашылық органдарында тіркеу рәсімдерін ұзақ жүргізу), қаржыландыру жоспарына өзгерістер енгізу қажеттілігі, төлем құжаттарын ұзақ келісу, бюджет қаражатының талап етілмеуі, көтеріңкі құндық және сандық көрсеткіштер, қажетті бюджеттік рәсімдерді уақтылы жүргізбеу, жылдық жоспарларды негізсіз айлар бойынша бөлу, бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) іске асыру жөнінде нормативтік құқықтық актілерді уақтылы қабылдамау, жоспарланған іс-шараларды уақтылы өткізбеу, әкімшінің төлемдерді жүргізу бойынша құжаттарды дұрыс ресімдемеуі);
орындалмаған шарттық міндеттемелер (өнім берушілердің шарт талаптарын бұзуы, өнім берушілердің тауарларды жеткізбеуі (уақтылы, жиынтықтап жеткiзбеуі), жұмыстарды жүргізу (қызметтерді көрсету) кестесінен артта қалу, тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) берушілердің орындалған жұмыстар актілерін, шот-фактураларды, нарықты талдауды уақтылы бермеуі,);
өзге субъективті себептер.";
29-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"29. Осы Нұсқаудың 8-қосымшасында көрсетілген бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) іске асыру мониторингінің нәтижелері туралы есеп ББМ бағдарламасын қолдана отырып жасалады және былайша толтырылады:
1) 1-12, 14, 15-бағандарды бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері толтырмайды (осы бағандардың мазмұны ББМ-тен автоматты түрде алынатын болады) және түзету құқығынсыз оқу режимінде пайдаланылатын болады;
2) 13-бағанда бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері бюджет шығыстары жөніндегі бір жылдағы күтілетін атқарылу әрбір бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама) бойынша 1 қазандағы жағдай бойынша және ағымдағы жылдың соңына дейінгі бюджеттік бағдарламаларды іске асыру туралы есептен бастап көрсетеді;
3) 16-бағанда 17-20-бағандарда қалыптасқан жалпы сома көрсетіледі;
4) 17–20-бағандарда бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері Нұсқаудың 26-тармағында жазылған, бюджеттік бағдарламалар әкімшісіне тәуелді емес объективті себептер бойынша қалыптасқан соманы көрсетеді;
5) 21-бағанда 22-25-бағандарда қалыптасқан жалпы сома көрсетіледі;
6) 22 – 25-бағандарда бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері Нұсқаудың 27-тармағында жазылған субъективті себептер бойынша қалыптасқан жалпы соманы жеке көрсетеді;

«27. К субъективным причинам относятся:
несостоявшиеся конкурсы по государственным закупкам;
неэффективное управление бюджетной программой администраторами бюджетных программ (несвоевременное проведение (непроведение) конкурсных процедур, перенос сроков проведения конкурсных процедур, незаключение договоров, длительное проведение процедур заключения договоров и регистрации их в органах казначейства), необходимость внесения изменений в план финансирования, длительное согласование документов по оплате, невостребованность бюджетных средств, завышенные стоимостные и количественные показатели, несвоевременное проведение необходимых бюджетных процедур, необоснованное помесячное распределение годовых планов, несвоевременное принятие нормативных правовых актов по реализации бюджетных программ (подпрограмм, несвоевременное проведение запланированных мероприятий, неправильное оформление администратором документов по проведению платежей);
невыполненные договорные обязательства (срыв поставщиками условий договора, отсутствие поставки (несвоевременная, некомплектная поставка) товаров поставщиками, отставание от графика производства работ (оказания услуг), несвоевременное предоставление актов выполненных работ, счетов-фактур, анализа рынка поставщиков товаров (работ, услуг));
прочие субъективные причины.»;
пункт 29 изложить в следующей редакции:
«29. Отчет о результатах мониторинга реализации бюджетных программ (подпрограмм), указанный в приложении 8 настоящей Инструкции, составляется с использованием программы МБП и заполняется следующим образом:
1) графы 1-12, 14, 15 администраторами бюджетных программ не заполняются (содержание данных граф будет автоматически извлекаться из программы МБП) и будут использоваться в режиме чтения без права на корректировку;
2) в графе 13 администраторами бюджетных программ указывается ожидаемое исполнение по расходам бюджета за год по каждой бюджетной программе (подпрограмме), начиная с отчета о реализации бюджетных программ по состоянию на 1 октября и до конца текущего года;
3) в графе 16 указывается общая сумма, сложившаяся в графах 17-20;
4) в графах 17 – 20 администраторами бюджетных программ указываются суммы, сложившиеся по объективным причинам, не зависящим от администратора бюджетных программ в отдельности, по изложенным в пункте 26 Инструкции;
5) в графе 21 указывается общая сумма, сложившаяся в графах 22-25;
6) в графах 22-25 администраторами бюджетных программ указываются суммы, сложившиеся по субъективным причинам, в отдельности по изложенным в пункте 27 Инструкции;

7) 26, 27-бағандарда бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері ай сайын төлемдер бойынша бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) жоспарының орындалмау және есепті кезеңде міндеттемелердің уақтылы қабылданбау немесе қабылданбау себептерін көрсетеді.";
39-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"39. Осы Нұсқаудың 12-қосымшасында көрсетілген облыстық бюджеттерге, Алматы және Астананың қалаларының бюджеттеріне республикалық бюджеттен бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттердің, нысаналы даму трансферттері мен кредиттердің іске асырылу мониторингінің нәтижелері туралы есеп пен осы Нұсқаудың 13-қосымшасында көрсетілген облыстық бюджеттерге, Алматы және Астананың қалаларының бюджеттеріне республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттер мен кредиттердің іске асырылуы туралы талдамалы есеп "Нысаналы трансферттерді қалыптастыру" модулінде ББМ бағдарламасын пайдалана отырып жасалады.
10, 11, 12 және 13-қосымшалар былайша толтырылады:
1) 1-7-бағандар толтырылмайды (осы бағандардың мазмұны ББМ-тен автоматты түрде берілетін болады) және түзету құқығынсыз оқу режимінде пайдаланылатын болады;
2) 8-бағанда - республикалық бюджеттен есепті кезеңге бөлінген сома, 9-бағанда - есепті кезеңге жергілікті бюджеттердің төлемдері бойынша жоспар, 10-бағанда - қазынашылық органдарында қабылданған міндеттемелер, 11-бағанда – төленген міндеттемелердің сомасы, 12-бағанда – төленбеген міндеттемелердің сомасы, 13-бағанда – 9 айдың қорытындыларынан бастап және қаржы жылының аяғына дейін бір жылдық қаржыландыру жоспарын атқарудың күтілетін сомасы, 14-бағанда - республикалық бюджеттен есепті кезеңде бөлінген соманың атқарылу пайызы көрсетіледі;
3) 15-бағанда республикалық бюджеттен есепті кезеңде бөлінген соманың атқарылмау сомасы көрсетіледі;
4) 16-бағанда бюджеттік бағдарламалар әкімшілеріне тәуелді емес объективті себептер бойынша қалыптасқан атқарылмау сомасы көрсетіледі;
5) 17-бағанда мемлекеттік сатып алу нәтижелері бойынша қалыптасқан қаражатты үнемдеу сомасы көрсетіледі;
6) 18-бағанда ЕТҚ бойынша үнемдеу сомасы көрсетіледі;
7) 19-бағанда Нұсқаудың 26-тармағында жазылған өзге объективті себептер көрсетіледі;
8) 20-бағанда 21-24-бағандарда қалыптасқан жалпы сома көрсетіледі;
9) 21–24-бағандарда Нұсқаудың 27-тармағында жазылған субъективті себептер бойынша қалыптасқан жалпы сома жеке көрсетіледі;
6) 25-бағанда республикалық бюджеттен есепті кезеңде бөлінген соманың атқарылмау себептері егжей-тегжейлі сипатталады.";
44-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"44. Осы Нұсқауға 14-қосымшада көрсетілген өткен қаржы жылындағы бюджеттік бағдарламаларды іске асыру туралы есеп былайша толтырылады:
"Бюджеттiк бағдарлама әкiмшiсiнiң коды мен атауы" деген жолда бірыңғай бюджетттік сыныптамаға сәйкес бюджеттiк бағдарлама әкiмшiсiнiң толық атауы және оның коды көрсетіледі;
"Бюджеттiк бағдарламаның коды мен атауы" деген жолда бірыңғай бюджеттік сыныптамаға сәйкес бюджеттік бағдарламаның коды және атауы көрсетіледі;
"Бюджеттiк бағдарламаның түрi" деген жолда "мемлекеттiк басқару деңгейiне қарай", "мазмұнына қарай", "iске асыру тәсiлiне қарай" "ағымдағы/даму" деген жолдар бойынша бекітілген бюджеттік бағдарламаның деректері көрсетіледі;
1-кестеде:
"Бағдарламаны iске асыру жөніндегі iс-шаралар" деген бағанда бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерін шешуге бағытталған негiзгi iс-шаралар (іс-қимылдар) көрсетiледi;
"Жоспарланған iс-шараларға қол жеткізе алмау себептері" деген бағанда орындалмаған (түгел орындалмаған) іс-шаралар, олардың орындалмау (түгел орындалмау) себептері көрсетіледі;
2-кестеде:
"Тікелей нәтиже көрсеткіші" деген жолда қол жеткізілуі осы функцияларды, өкілеттіктерді жүзеге асыратын ұйымның қызметіне немесе көрсететін қызметіне толық тәуелді болатын, көзделген бюджет қаражаты шегінде орындалатын мемлекеттік функциялар, өкілеттіктер және көрсетілетің қызметтер көлемінің сандық сипаттамасы көрсетіледі.
Жоғары тұрған бюджеттен бөлінетін нысаналы даму трансферттері есебінен іс-шараларды іске асыруға бағытталған жергілікті бюджеттік бағдарламалар бойынша тікелей нәтиже көрсеткіштері жергілікті бюджеттік инвестициялар бөлінісінде көрсетіледі;
"Түпкiлiктi нәтиже көрсеткiштерi" деген жолда халықтың өмір сүру деңгейi мен сапасының нысаналы жай-күйінің (жай-күйінің өзгеруi), әлеуметтiк саланың, экономиканың, қоғамдық қауiпсiздiктің және басқа да мемлекеттік органдардың қызметімен белгілі бір мемлекеттік орган қызметінің тiкелей нәтижелерiне қол жеткiзуге негiзделген мемлекеттiк басқарудың басқа да салаларының (аяларының) көрсеткiштерi келтiрiледi;
"Сапа көрсеткiштерi" деген жолда бюджеттiк бағдарламаны iске асыру шеңберiнде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң оны алушылардың үмiттенулерiне және мемлекеттiк қызмет көрсету стандартына сәйкестігі дәрежесін көрсететiн көрсеткiштер көрсетіледі;
"Тиiмдiлiк көрсеткiштерi" деген жолда бюджет қаражатының бекiтiлген көлемiн пайдалана отырып, ең үздiк тiкелей нәтижеге қол жеткiзу дәрежесін немесе бюджет қаражатының аз көлемiн пайдалана отырып, тiкелей нәтижеге қол жеткiзудi көрсететiн көрсеткiштер келтiрiледi;
"Бюджет қаражатының көлемi" деген жолда осы бюджеттiк бағдарлама бойынша бюджет қаражатының көлемi мың теңгемен көрсетiледi.";
8, 9, 10, 11, 12 және 13-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

7) в графах 26, 27 администраторами бюджетных программ ежемесячно указываются причины неисполнения плана бюджетных программ (подпрограмм) по платежам и несвоевременного принятия либо непринятия обязательств за отчетный период.»;
пункт 39 изложить в следующей редакции:
«39. Отчет о результатах мониторинга реализации целевых текущих трансфертов, целевых трансфертов на развитие и кредитов, выделенных из республиканского бюджета областным бюджетам, бюджетам городов Алматы и Астаны, указанный в приложении 12 настоящей Инструкции и аналитический отчет о реализации целевых трансфертов и кредитов, выделенных из республиканского бюджета областным бюджетам, бюджетам городов Алматы и Астаны, указанный в приложении 13 настоящей Инструкции составляются с использованием программы МБП в модуле «Формирование целевых трансфертов».
Приложения 101112 и 13 заполняются следующим образом:
1) графы 1-7 не заполняются (содержание данных граф будет автоматически подаваться с программы МБП) и будут использоваться в режиме чтения без права на корректировку;
2) в графе 8 указывается сумма выделенная из республиканского бюджета за отчетный период, в графе 9 - план по платежам местного бюджета за отчетный период, в графе 10 - принятые обязательства в органах казначейства, в графе 11 - сумма оплаченных обязательств, в графе 12 - сумма неоплаченных обязательств, в графе 13 - сумма ожидаемого исполнения плана финансирования на год начиная с итогов 9-ти месяцев и до конца финансового года, в графе 14 - процент исполнения выделенных сумм из республиканского бюджета за отчетный период;
3) в графе 15 указывается сумма неисполнения выделенных сумм из республиканского бюджета за отчетный период;
4) в графе 16 указывается сумма неисполнения, сложившаяся по объективным причинам, не зависящим от администраторов бюджетных программ;
5) в графе 17 указывается сумма экономии средств, сложившаяся по результатам государственных закупок;
6) в графе 18 указывается сумма экономии по ФОТ;
7) в графе 19 указываются прочие объективные причины, изложенные в пункте 26 Инструкции;
8) в графе 20 указывается общая сумма, сложившаяся в графах 21-24;
9) в графах 21-24 указываются суммы, сложившиеся по субъективным причинам, в отдельности по изложенным в пункте 27 Инструкции;
6) в графе 25 подробно описываются причины неисполнения выделенных сумм из республиканского бюджета за отчетный период.»;
пункт 44 изложить в следующей редакции:
«44. Отчет о реализации бюджетных программ за истекший финансовый год, указанный в приложении 14 к настоящей Инструкции, заполняется следующим образом:
в строке «Код и наименование администратора бюджетной программы»
указываются полное наименование администратора бюджетной программы и его код в соответствии с единой бюджетной классификацией;
в строке «Код и наименование бюджетной программы» указываются код и наименование бюджетной программы в соответствии с единой бюджетной классификацией;
в строке «Вид бюджетной программы» по строкам «в зависимости от уровня государственного управления», «в зависимости от содержания», «в зависимости от способа реализации», «текущая/развитие» указываются данные из утвержденной бюджетной программы;
в таблице 1:
в графе «Мероприятия по реализации программы» указываются основные мероприятия (действия), направленные на решение задач бюджетной программы;
в графе «Причины недостижения запланированных мероприятий» указываются невыполненные (недовыполненные) мероприятия, причины их невыполнения (недовыполнения);
в таблице 2:
в строке «Показатель прямого результата» указывается количественная характеристика объема выполняемых государственных функций, полномочий и оказываемых государственных услуг в пределах предусмотренных бюджетных средств, достижение которых полностью зависит от деятельности государственного органа, осуществляющей данные функции, полномочия или оказывающей услуги.
По местным бюджетным программам, направленным на реализацию мероприятий за счет целевых трансфертов на развитие из вышестоящего бюджета, показатели прямого результата указываются в разрезе местных бюджетных инвестиций;
в строке «Показатели конечного результата» указываются показатели целевого состояния (изменения состояния) уровня и качества жизни населения, социальной сферы, экономики, общественной безопасности и других отраслей (сфер) государственного управления, обусловленные достижением прямых результатов деятельности определенного государственного органа, деятельностью других государственных органов;
в строке «Показатели качества» указываются показатели, отражающие степень соответствия оказываемой в рамках реализации бюджетной программы государственной услуги ожиданиям ее получателей и стандарту государственной услуги;
в строке «Показатели эффективности» указываются показатели, отражающие степень достижения наилучшего прямого результата с использованием утвержденного объема бюджетных средств или достижение прямого результата с использованием меньшего объема бюджетных средств;
в строке «Объем бюджетных средств» указывается объем бюджетных средств по данной бюджетной программе в тысячах тенге.»;
приложения 89101112 и 13 изложить в новой редакции согласно приложениям 12345 и 6 к настоящему приказу;

14-қосымша осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті (З. А. Ерназарова) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны мерзімді баспа басылымдары мен "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында осы бұйрықтың орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық оны алғашқы ресми жариялаған күнінен бастап екі ай өткеннен кейін қолданысқа енгізілетін 1-тармақтың 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 46, 50, 51, 52, 53, 54, 55 және 72-абзацтарын қоспағанда, мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр
Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 26 ақпандағы
№ 129 бұйрығына
1-қосымша
Бюджеттік мониторинг
жүргізу нұсқауына
8-қосымша
нысан
200___ жылғы ________________ жағдай бойынша
бюджеттік бағдарламаларды (кiшi бағдарламаларды)
іске асыру мониторингiнiң нәтижелерi туралы есеп
Бюджеттiк бағдарлама әкiмшiсi
Бюджеттiң түрi
Есептi кезең
Өлшем бiрлiгi
мың теңге
Коды
Атауы
Бір жылға арналған жиынтық қаржыландыру жоспары
Есепті кезеңге арналған жиынтық қаржыландыру жоспары
Қабылданған міндеттемелер
Төленген міндет темелер
Атқарылу % (9 - бағ./7 - бағ.*100)
Атқа рыл мау сомасы (9 - бағ.-7 - бағ.)
Қабылданбаған міндетте мелер сомасы (8-бағ. - 6-бағ.)
Бір жылға арналған күтілетін атқарылу
Атқарылу % (13 - бағ./5 - бағ.*100)
Бір жылға күтілетін атқарылмау сомасы (13-бағ. - 5-бағ.)
ББӘ
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
міндеттемелер бойынша
төлемдер бойынша
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Барлығы
оның ішінде:
ЕТҚ бойынша үнемдеу
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
Бағамдық айырма
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
Ағымдағы бағдарламалар
...
Даму бағдарламалары
...
кестенің жалғасы
оның ішінде
Ескерту (ББӘ төлемдер бойынша жоспардың оындалмау себептерін негіздеуі
Ескерту (ББӘ әкімшілерінің міндеттемелерді уақтылы қабылдамау не қабылдамауының негіздемесі
объективті, бюджеттік бағдарламалар әкімшілеріне тәуелді емес
себептер
оның ішінде
Субъективті себептер
оның ішінде
Мемлекеттік сатып алу нәтижелері бойынша үнемдеу
ЕТҚ бойынша үнемдеу
Үкіметтің шешімдері қабылданбаған бөлінетін бюджеттік бағдарламалар бойынша бөлінбеген қалдық
өзге объекивті себептер
Мемлекеттік сатып алу бойынша өтпеген конкурс
тар
ББӘ бюджеттік бағдарламаны тиімді басқармауы
орындал
маған шарттық міндеттемелер
өзге субъективті себептер
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
х
Х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
Ескерту: * 13-бағанды бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері
ағымдағы жылғы 9 айдың қорытындысынан бастап
ағымдағы жылдың соңына дейін толтырады.
Орталық атқарушы органның жауапты
хатшысы (белгіленген тәртіппен
орталық атқарушы орган жауапты
хатшысының өкілеттіктері жүктелген _________ ___________________
лауазымды тұлға)/мемлекеттік мекеме (қолы) (қолды таратып жазу)
басшысы
Қаржы қызметінің басшысы ________ ____________________
(қолы) (қолды таратып жазу)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 26 ақпандағы
№ 129 бұйрығына
2-қосымша
Бюджеттік мониторинг
жүргізу нұсқауына
9-қосымша
нысан
200 ____ жылғы _________________ жағдай бойынша
_______________ бюджеттің атқарылуы туралы талдамалы есеп
Бюджет түрі __________
Мерзімділігі ***
мың. теңге
Коды
Атауы
Бір жылға арналған жиынтық қаржыландыру жоспары
Есепті кезеңге арналған жиынтық қаржыландыру жоспары
Қабылданған міндеттемелер
Төленген міндеттемелер
Атқарылу % (9 - бағ./7 - бағ.*100)
Атқа рылмау сомасы (9 - бағ.-7 - бағ.)
Қабылданбаған міндет- темелер сомасы (8-бағ. - 6-бағ.)
Бір
жылға арналған күтіле тін атқары лу
Атқарылу % (13 - бағ./5 - бағ.*100)
Бір жылға күтілетін атқарыл мау сомасы (13-бағ. - 5-бағ.)
ББӘ
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
міндеттемелер бойынша
төлемдер бойынша
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Барлығы
оның ішінде:
Ағымдағы бағдарламалар
...
Даму бағдар ламалары
...
кестенің жалғасы
оның ішінде
Ескерту (ББӘ төлемдер бойынша жоспардың оындалмау себептерін негіздеуі
Ескерту (ББӘ әкімшілерінің міндеттемелерді уақтылы қабылдамауының не қабылдамауының негізд емесі
Объективті,
бюджеттік бағдарламалар әкімшілеріне тәуелді емес себептер
оның ішінде
Субъективті себептер
оның ішінде
мемлекеттік сатып алу нәтижелері бойынша үнемдеу
ЕТҚ бойынша үнемдеу
Үкіметтің шешімдері қабылдан баған бөлінетін бюджеттік бағдарламалар бойынша бөлінбеген қалдық
өзге объективті себептер
мемлекеттік сатып алу бойынша өтпеген конкурс
тар
ББӘ бюджеттік бағдарламаны тиімді басқармауы
орындалмаған шарттық міндеттемелер
өзге субъективті себептер
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х

приложение 14 изложить в новой редакции согласно приложению 7 к настоящему приказу.
2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан (Ерназарова З. А.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе «Әділет»;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации, за исключением абзацев 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 46, 50, 51, 52, 53, 54, 55 и 72 пункта 1, которые вводятся в действие по истечении двух месяцев со дня его первого официального опубликования.
Министр                                    Б. Султанов
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 февраля 2015 года № 129
Приложение 8
к Инструкции по проведению
бюджетного мониторинга
форма
Отчет о результатах мониторинга реализации
бюджетных программ (подпрограмм)
по состоянию на _______________________20____ года
Администратор бюджетной программы
Вид бюджета
Отчетный период
Ед. измерения                                          тыс.тенге
Код
Наименование
Сводный
план
финансирова ния
на год
Сводный
план
финансирования
на отчетный
период
Принятые
обязательства
Оплаченные
обязательства
% исполнения
(гр.9/гр.7*100)
Сумма
неисполне
ния
(гр.9-гр.7)
Сумма
неприня
тых
обязательств
(гр.8-гр.6)
Ожидаемое
исполнение
плана
на год
% исполне
ния (гр.13/гр.5*100)
Ожидаемая
сумма
неисполнения
на год
(гр.13 - гр.5)
АБП
Программа
Подпрограмма
по
обязательствам
по
платежам
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Всего
В т.ч.
экономия по ФОТ
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
курсовая
разница
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
из них:
Текущие
программы
Программы
развития
продолжение таблицы
в том числе
Примечание
(обоснование
АБП
причин
неисполнения
плана
по
платежам)
Примечание
(обоснование
АБП
причин
несвоевременного
принятия
либо
непринятия
обязательств)
объективные,
независящие
от администраторов
бюджетных
программ
причины
в том числе
субъективные
причины
в том числе
эконо
мия
по резуль
татам
гос.
закупок
экономия
по ФОТ
нераспределенный
остаток
по распределяемым
бюджет
ным
программам,
по которому
решения
Правительства
не приняты
прочие объективные причины
несостоявшиеся
конкурсы
по государственным
закупкам
неэффективное
управление
бюджетной
программой
АБП
невыполненные
договорные
обязательства
прочие субъективные причины
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
х
Х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
Примечание: * графа 13 заполняется администраторами бюджетных
программ начиная с итогов 9-ти месяцев т.г.
и до конца текущего года.
Ответственный секретарь центрального исполнительного
органа (должностное лицо, на которого в установленном
порядке возложены полномочия ответственного
секретаря центрального исполнительного
органа)/руководитель государственного учреждения
_________ _____________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Руководитель финансовой службы  _________ ____________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 февраля 2015 года № 129
Приложение 9
к Инструкции по проведению
бюджетного мониторинга
форма
Аналитический отчет об исполнении ______ бюджета
по состоянию на ________________ 20___ года
Вид бюджета ___________________
Периодичность ***
тыс.тенге
Код
Наименование
Сводный план финансирования на год
Сводный план финансирования на отчетный период
Принятые обязательства
Оплаченные обязательства
% исполнения (гр.9/гр.7*100)
Сумма неисполнения (гр.9-гр.7)
Сумма непринятых обязательств (гр.8-гр.6)
Ожидаемое исполнение плана на год
% исполнения (гр.13/гр.5*100)
Ожидаемая сумма неисполнения на год (гр.13-гр.5)
АБП
Программа
Подпрограмма
по обязательствам
по платежам
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Всего
из них:
Текущие программы
Программы развития
продолжение таблицы
в том числе
Примечание (обоснование АБП причин неисполнения плана по платежам)
Примечание (обоснование АБП причин несвоевременного принятия либо непринятия обязательств)
Объективные, независящие от администраторов бюджетных программ, причины
в том числе
субъективные причины
в том числе
экономия по результатам гос. закупок
экономия по ФОТ
нераспределенный остаток по распределяемым бюджетным программам, по которому решения Правительства не приняты
прочие объективные причины
несостоявшиеся конкурсы по государственным закупкам
неэффективное управление бюджетной программой АБП
Невыполненные договорные обязательства
прочие субъективные причины
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х

Ескерту: * 13-баған а.ж. 9 айдың қорытындысынан бастап
және ағымдағы жылдың соңына дейін толтырылады
*** осы Нұсқаудың 23-тармағына сәйкес есепті тоқсан
сайын ұсыну үшін; осы Нұсқаудың 25-тармағына сәйкес
есепті ай сайын ұсыну үшін
Бюджетті атқару жөнінде уәкілетті
орган құрылымдық бөлімшесінің
басшысы _________ _____________________
(қолы) (қолды таратып жазу)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 26 ақпандағы
№ 129 бұйрығына
3-қосымша
Бюджеттік мониторинг
жүргізу нұсқауына
10-қосымша
нысан
____________ жылғы жағдай бойынша жергілікті бюджеттен
бөлінген және республикалық бюджеттен бөлінген трансферттер
есебінен іске асырылатын нысаналы ағымды трансферттерді,
нысаналы даму трансферттерін және кредиттерді іске асыру мониторингінің нәтижелері
туралы жергілікті бюджеттік бағдарлама әкімшісінің есебі
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі: _______________
Бюджеттің түрі: ______________________________
Мерзімділігі: ай сайын
мың теңге
ББӘ
Бағдарлама
оның ішінде инвест жоба
Атауы
РБ ____ ж. бекітілген бюджет
РБ ____ ж. нақтыланған бюджет
РБ ____ж. түзетілген бюджет
ЖБ бөлінген және есепті кезеңде республикалық бюджеттен бөлінетін трансферттердің есебінен іске асырылатын
Есепті кезеңге ЖБ төлемдері бойынша қаржыландыру жоспары
Қабылданған міндеттемелер
Төленген міндеттемелер
Төленбеген міндеттемелер сомасы (11-б.-10-б.)
Бір жылға арналған жоспардың күтілетін орындалуы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Нысаналы трансферттердің барлығы
оның ішінде:
Ағымдағы бағдарламалар
...
Даму бағдарламалары
...
Кредиттер
кестенің жалғасы
Орындалу, % (11-б./8-б.*100)
Атқарылмау
сомасы
(11-б.-8-б.)
оның ішінде
Ескерту
Объективті, бюджеттік бағдарлама әкімшісіне тәуелді емес себептер
оның ішінде
Субъективті себептер
оның ішінде
мемлекеттік сатып алу нәтижелері бойынша үнемдеу
ЕТҚ бойынша үнемдеу
өзге объективті себеп-
тер
мемлекеттік сатып алу бойынша өтпеген конкурстар
ББӘ бюджеттік бағдарламаны тиімді басқармауы
орындалмаған шарттық міндеттемелер
өзге субъективті себептер
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
Жергілікті бюджеттік бағдарлама
әкімшісінің басшысы ________________ __________________________
(қолы) (Т.А.Ә. қолды таратып жазу)
Қаржы қызметінің басшысы ________________ ______________________
(қолы) (Т.А.Ә. қолды таратып жазу)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 26 ақпандағы
№ 129 бұйрығына
4-қосымша
Бюджеттік мониторинг
жүргізу нұсқауына
11-қосымша
нысан
____________ жылғы жағдай бойынша облыстық бюджеттен бөлінген
және республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
іске асырылатын нысаналы ағымды трансферттерді, нысаналы даму
трансферттерін және кредиттерді іске асыру мониторингінің
нәтижелері туралы аудандардың, облыстық маңызы бар
қалалардың бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органының есебі
Аудан (облыстық маңызы бар қала) атауы: ___________________________
Бюджеттің түрі: ___________________________________________________
Мерзімділігі: ай сайын
мың теңге
ББӘ
Бағдарлама
оның ішінде инвест жоба
Атауы
РБ ____ ж. бекітілген бюджет
РБ ____ ж. нақтыланған бюджет
РБ ____ж. түзетілген бюджет
ЖБ бөлінген және есепті кезеңде республикалық бюджеттен бөлінетін трансферттердің есебінен іске асырылатын
Есепті кезеңге ЖБ төлемдері бойынша қаржыландыру жоспары
Қабылданған міндеттемелер
Төленген міндеттемелер
Төленбеген міндеттемелер сомасы (11-б.-10-б.)
Бір жылға арналған жоспардың күтілетін орындалуы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Нысаналы трансферттердің барлығы
оның ішінде:
Ағымдағы бағдарламалар
...
Даму бағдарламалары
...
Кредиттер
кестенің жалғасы
Орындалу, % (11-б./8-б.*100)
Атқарылмау
сомасы
(11-б.-8-б.)
оның ішінде
Ескерту
Объективті, бюджеттік бағдарлама әкімшісіне тәуелді емес себептер
оның ішінде
Субъективті себептер
оның ішінде
мемлекеттік сатып алу нәтижелері бойынша үнемдеу
ЕТҚ бойынша үнемдеу
өзге объективті себептер
мемлекеттік сатып алу бойынша өтпеген конкурстар
ББӘ бюджеттік бағдарламаны тиімді басқармауы
орындалмаған шарттық міндеттемелер
өзге субъективті себептер
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
Ауданның, облыстық маңызы бар қаланың
бюджетті атқару жөніндегі
уәкілетті органының басшысы ___________ ____________________________
(қолы) (Т.А.Ә. қолды таратып жазу)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 26 ақпандағы
№ 129 бұйрығына
5-қосымша
Бюджеттік мониторинг
жүргізу нұсқауына
12-қосымша
нысан
____________ жылғы жағдай бойынша республикалық бюджеттен
бөлінген нысаналы ағымды трансферттерді, нысаналы даму
трансферттерін және кредиттерді іске асыру
мониторингінің нәтижелері туралы облыстың, республикалық маңызы
бар қаланың және астананың бюджетті
атқару жөніндегі уәкілетті органының есебі
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың
және астананың атауы ___________________________
Бюджет түрі: ___________________________________
Мерзімділігі: ай сайын
мың теңге
ББӘ
Бағдарлама
оның ішінде инвест жоба
Атауы
РБ ___ ж. бекітілген бюджет
РБ ____ ж. нақтыланған бюджет
РБ ____ж. түзетілген бюджет
РБ есепті кезеңде бөлінгендігі
Есепті кезеңге ЖБ төлемдері бойынша қаржыландыру жоспары
Қабылданған міндеттемелер
Төленген міндеттемелер
Төленбеген міндеттемелер сомасы (11-б.-10-б.)
Бір жылға арналған жоспардың күтілетін орындалуы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Нысаналы трансферттердің барлығы
оның ішінде:
Ағымдағы бағдарламалар
...
Даму бағдарламалары
...
Кредиттер
кестенің жалғасы
Орындалу, % (11-б./8-б.*100)
Атқарылмау сомасы (11-б.-8-б.)
оның ішінде
Ескерту
Объективті, бюджеттік бағдарлама әкімшісіне тәуелді емес себептер
оның ішінде
Субъективті себептер
оның ішінде
мемлекеттік сатып алу нәтижелері бойынша үнемдеу
ЕТҚ бойынша үнемдеу
өзге объективті себептер
мемлекеттік сатып алу бойынша өтпеген конкурстар
ББӘ бюджеттік бағдарламаны тиімді басқармауы
орындалмаған шарттық міндеттемелер
өзге субъективті себептер
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
Облыстың, республикалық маңызы
бар қаланың және астананың бюджетті атақару
жөніндегі уәкілетті органының басшысы _____________ _________________
(қолы) (Т.А.Ә. қолды таратып жазу)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 26 ақпандағы
№ 129 бұйрығына
6-қосымша
Бюджеттік мониторинг
жүргізу нұсқауына
13-қосымша
нысан
____________________жылғы жағдай бойынша облыстардың,
Алматы және Астана қалаларының бюджеттеріне республикалық
бюджеттен бөлінген нысаналы ағымдағы трансферттердің, нысаналы
даму трансферттерінің іске асырылуы туралы талдамалы есеп
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың атауы: ____
Мерзімділігі: тоқсан сайын
мың теңге
ББӘ
Бағдарлама
оның ішінде инвест жоба
Атауы
РБ ____ ж. бекітілген бюджет
РБ ____ ж. нақтыланған бюджет
РБ ____ж. түзетілген бюджет
РБ есепті кезеңде бөлінгендігі
Есепті кезеңге ЖБ төлемдері бойынша қаржыландыру жоспары
Қабылданған міндеттемелер
Төленген міндеттемелер
Төленбеген міндеттемелер сомасы (11-б.-10-б.)
Бір жылға арналған жоспардың күтілетін орындалуы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Нысаналы трансферттердің барлығы
оның ішінде:
Ағымдағы бағдарламалар
...
Даму бағдарламалары
...
Кредиттер
кестенің жалғасы
Орындалу % (11-б./8-б.*100)
Атқарылмаусомасы (11-б.-8-б)
оның ішінде
Ескерту
объективті, бюджеттік бағдарлама әкімшісіне тәуелді емес себептер
оның ішінде
субъективті себептер
оның ішінде
мемлекеттік сатып алу нәтижелері бойынша үнемдеу
ЕТҚ бойынша үнемдеу
өзге объективті себептер
мемлекеттік сатып алу бойынша өтпеген конкурстар
ББӘ бюджеттік бағдарламаны тиімді басқармауы
орындалмаған шарттық міндеттемелер
өзге субъективті себептер
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың
бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органының басшысы _________ __________________________________
(қолы) (Т.А.Ә. қолды таратып жазу)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 26 ақпандағы
№ 129 бұйрығына
7-қосымша
Бюджеттік мониторинг
жүргізу нұсқауына
14-қосымша
нысан
_____ қаржы жылында бюджеттік бағдарламалардың
іске асырылуы туралы есеп
Бюджеттiк бағдарлама әкiмшiсiнiң коды мен атауы _____________________
Бюджеттiк бағдарламаның коды мен атауы ______________________________
Бюджеттiк бағдарламаның түрi: мемлекеттiк басқару деңгейiне қарай________________________________________________________________
мазмұнына қарай _____________________________________________________
iске асыру тәсiлiне қарай ___________________________________________
ағымдағы/даму _______________________________________________________
1-кесте
Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөніндегі iс-шаралар
Жоспарланған iс-шараларға қол жеткізе алмау себептері
Жоспар
Іс жүзiнде
1
2
3
2-кесте
Бюджеттiк бағдарлама көрсеткiштердің атауы
Өлшем бірлігі
Жоспар
Іс жүзiнде

Примечание: * графа 13 заполняется начиная с итогов 9-ти месяцев
т.г. и до конца текущего года.
*** ежеквартально для предоставления отчета согласно
пункту 23 настоящих Правил; ежемесячно для
предоставления отчета согласно пункту 25 настоящих
Правил
Руководитель структурного
подразделения уполномоченного
органа по исполнению бюджета _______________ _______________________
(подпись)      (расшифровка подписи)
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 февраля 2015 года № 129
Приложение 10
к Инструкции по проведению
бюджетного мониторинга
форма
Отчет администратора местной бюджетной программы
о результатах мониторинга реализации целевых текущих
трансфертов, целевых  трансфертов на развитие и кредитов,
выделенных из местного бюджета и реализуемых за счет
трансфертов из республиканского бюджета
по состоянию на _________________ год
Администратор бюджетной программы:___________________________
Вид бюджета:_________________________________________________
Периодичность: ежемесячная
тыс. тенге
АБП
Программа
в  том числе инвест проект
Наименование
Утвержденный бюджет на____ г. РБ
Уточненный бюджет на
_____  г. РБ
Скорректированный  бюджет на_____  г. РБ
Выделено из МБ и реализуемое за счет  трансфертов из РБ за  отчетный  период
План финансирования по  платежам МБ  за отчетный  период
Принятые обязательства
Оплаченные обязательства
Сумма неоплаченных обязательств (гр.11-гр. 10)
Ожидаемое исполнение плана на год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Всего  целевых трансфертов
в том  числе:
Текущие программы
...
Программы развития
...
Кредиты
продолжение таблицы
% исполнения (гр.11/гр.8* 100)
Сумма неисполнения (гр.11-гр.8)
в том числе
Примечание
Объективные, независящие от администраторов бюджетных программ, причины
в том числе
Субъективные причины
в том числе
экономия по результатам госзакупок
Экономия по ФОТ
прочие объективные причины
Несостоявшиеся конкурсы по государственным закупкам
неэффективное управление бюджетной программой АБП
невыполненные договорные обязательства
прочие субъективные причины
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
Руководитель администратора
местной бюджетной программы _________ ___________________________
(подпись) (Ф.И.О. Расшифровка подписи)
Руководитель финансовой службы _________ ________________________
(подпись) (Ф.И.О. Расшифровка подписи)
Приложение 4
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 февраля 2015 года № 129
Приложение 11
к Инструкции по проведению
бюджетного мониторинга
форма
Отчет уполномоченного органа по исполнению
бюджета районов, городов областного значения о результатах
мониторинга реализации целевых текущих трансфертов, целевых
трансфертов на развитие и кредитов, выделенных из областного
бюджета и реализуемых за счет трансфертов
из республиканского бюджета
по состоянию на _________________ год
Наименование района (города областного значения): _____________
Вид бюджета: __________________________________________________
Периодичность: ежемесячная
тыс. тенге
АБП
Программа
в том числе инвестпроект
Наименование
Утвержденный бюджет на____ г. РБ
Уточненный бюджет на____ г. РБ
Скорректированный бюджет на _____ г. РБ
Выделено из МБ и реализуемое за счет трансфертов из РБ за отчетный период
План финансирования по платежам МБ за отчетный период
Принятые обязательства
Оплаченные обязательства
Сумма неоплаченных обязательств (гр.11- гр. 10)
Ожидаемое исполнение плана на год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Всего целевых трансфертов
в том числе:
Текущие программы
...
Программы развития
...
Кредиты
продолжение таблицы
% исполнения  (гр.11/гр.8* 100)
Сумма неисполнения (гр.11 -гр.8)
в том числе
Примечание
Объективные, независящие от администраторов  бюджетных  программ, причины
в том числе
Субъективные причины
в том числе
экономия по результатам госзакупок
Экономия по ФОТ
прочие объективные причины
Несостоявшиеся конкурсы по государственным закупкам
неэффективное управление бюджетной программой АБП
невыполненные договорные обязательства
прочие субъективные причины
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
Руководитель уполномоченного органа по исполнению бюджета
района, города областного значения __________ _______________________
(подпись) (Ф.И.О. Расшифровка подписи)
Приложение 5
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 февраля 2015 года № 129
Приложение 12
к Инструкции по проведению
бюджетного мониторинга
форма
Отчет уполномоченного органа по исполнению бюджета области,
города республиканского значения и столицы о результатах
мониторинга реализации целевых текущих трансфертов, целевых
трансфертов на развитие и кредитов, выделенных из
республиканского бюджета
по состоянию на _________________ год
Наименование области,
города республиканского значения и столицы: __________________
Вид бюджета:__________________________________________________
Периодичность: ежемесячная
тыс. тенге
АБП
Программа
в том числе инвестпроект
Наименование
Утвержденный бюджет на____ г. РБ
Уточненный бюджет на _____ г. РБ
Скорректированный бюджет на_____ г. РБ
Выделено из РБ за отчетный период
План финансирования по платежам МБ за отчетный период
Принятые обязательства
Оплаченные обязательства
Сумма неоплаченных обязательств (гр.11- гр. 10)
Ожидаемое исполнение плана на год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Всего целевых трансфертов
в том числе:
Текущие программы
...
Программы развития
...
Кредиты
продолжение таблицы
% исполнения (гр.11/гр.8* 100)
Сумма неисполнения (гр.11-гр.8)
в том числе
Примечание
Объективные, независящие от администраторов бюджетных программ, причины
в том числе
Субъективные причины
в том числе
экономия по результатам госзакупок
Экономия по ФОТ
прочие объективные причины
Несостоявшиеся конкурсы по государственным закупкам
неэффективное управление бюджетной программой АБП
невыполненные договорные обязательства
прочие субъективные  причины
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
Руководитель уполномоченного
органа по исполнению бюджета
области, города республиканского
значения и столицы __________ _____________________________
(подпись)  (Ф.И.О. Расшифровка подписи)
Приложение 6
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 февраля 2015 года № 129
Приложение 13
к Инструкции по проведению
бюджетного мониторинга
форма
Аналитический отчет о реализации целевых текущих трансфертов,
целевых трансфертов на развитие, выделенных из республиканского
бюджета бюджетам областей, городов Алматы и Астаны
по состоянию на _________________ год
Наименование области, города республиканского значения
и столицы: ___________________________
Периодичность: ежеквартальная
тыс. тенге
АБП
Программа
в том числе инвестпроект
Наименование
Утвержденный бюджет на ____ г. РБ
Уточненный бюджет на _____
г. РБ
Скорректированный бюджет на _____ г. РБ
Выделено из РБ за отчетный период
План финансирования по платежам МБ за отчетный период
Принятые обязательства
Оплаченные обязательства
Сумма неоплаченных обязательств (гр.11-гр. 10)
Ожидаемое исполнение плана на год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Всего целевых трансфертов
в том числе:
Текущие программы
...
Программы развития
...
Кредиты
продолжение таблицы
% исполнения (гр.11/гр.8* 100)
Сумма неисполнения (гр.11 -гр.8)
в том числе
Примечание
Объективные, независящие от администраторов бюджетных программ, причины
в том числе
Субъективные причины
в том числе
экономия по результатам госзакупок
Экономия по ФОТ
прочие объективные причины
Несостоявшиеся конкурсы по государственным закупкам
неэффективное управление бюджетной программой АБП
невыполненные договорные обязательства
прочие субъективные причины
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
Руководитель уполномоченного
органа по исполнению бюджета
области, города республиканского
значения и столицы __________ _____________________________
(подпись)  (Ф.И.О. Расшифровка подписи)
Приложение 7
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 февраля 2015 года № 129
Приложение 14
к Инструкции по проведению
бюджетного мониторинга
Форма
Отчет о реализации бюджетных программ
за _____ финансовый год
Код и наименование администратора бюджетной программы _________________
Код и наименование бюджетной программы_________________________________
Вид бюджетной программы: в зависимости от уровня государственного
управления____________________________________
в зависимости от содержания___________________
в зависимости от способа реализации___________
текущая/развитие _____________________________
Таблица 1
Мероприятия по реализации бюджетной программы
Причины недостижения запланированных мероприятий
План
Факт
1
2
3
Таблица 2
Наименование  показателей бюджетной программы
Ед. изм.
План
Факт

Ауытқуы (4бағ шегеру 3-бағ.)
Көрсеткіштердің орындалу пайызы (4-баған 3баған*100)
Нәтижелерге қол жеткізе алмау/оларды асыра орындау және бюджеттiк бағдарлама қаражатының игерілмеу себептері
1
2
3
4
5
6
7
Тікелей нәтиже көрсеткіші:
оның ішінде
бюджеттік инвестициялық жобалар бөлінісінде:
Түпкiлiктi нәтиже көрсеткіші:
оның ішінде:
Сапа көрсеткіші:
оның ішінде
Тиiмдiлiк көрсеткіші:
оның ішінде
Бюджет қаражатының көлемi
мың теңге
Бюджеттік бағдарламалар
әкімшісінің басшысы/
Мәслихат хатшысы/
тексеру комиссиясының төрағасы __________ _____________________
(қолы) (қолды таратып жазу)
Бас бухгалтер __________ _____________________
(қолы) (қолды таратып жазу)

Отклонение (графа.4 минус графа 3
Процент выполнения показателей (графа 4 /графа 3*100)
Причины недостижения/ перевыполнения результатов и неосвоения средств бюджетной программы
1
2
3
4
5
6
7
Показатель прямого результата:
в том числе в разрезе
бюджетных инвестиционных проектов:
Показатель конечного результата:
в том числе
Показатель качества:
в том числе
Показатель эффективности:
в том числе
Объем бюджетных средств
тыс. тенге
Руководитель администратора
бюджетных программ/
секретарь Маслихата/
председатель ревизионной комиссии ___________  __________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Главный бухгалтер ___________ ______________________________
(подпись)      (расшифровка подписи)