Ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызмет үшін біліктілік талаптары мен олардың сәйкестігін растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 84 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 1 сәуірде № 10603 тіркелді.
"Рұқсаттар және хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 1-1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызмет үшін біліктілік талаптары мен олардың сәйкестігін растайтын құжаттар тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Аэроғарыш комитеті (Т.А. Мұсабаев):
1) заңнамада белгiленген тәртiппен осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттiк тiркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімдік баспа басылымдарына және "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығының "Әділет" шаруашылық құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялау үшін бұйрық көшірмесін жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналасуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттiк тiркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрықтың 2-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсiн.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министрі Е.К. Сағадиевке жүктелсiн.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрі
Ә. Исекешев
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
___________________ Е. Досаев
2015 жылғы 25 ақпан
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2015 жылғы 30 қаңтардағы
№ 84 бұйрығымен
бекітілген
Ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызмет үшін біліктілік талаптары мен олардың сәйкестігін растайтын құжаттар тізбесі

Об утверждении квалификационных требований для деятельности в сфере использования космического пространства и перечня документов, подтверждающих соответствие им
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 84. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 апреля 2015 года № 10603.
В соответствии с подпунктом 1-1) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые квалификационные требования для деятельности в сфере использования космического пространства и перечень документов, подтверждающих соответствие им.
2. Аэрокосмическому комитету Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Мусабаев Т.А.) обеспечить:
1) в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовую систему "Әділет" республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течении десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан Сагадиева Е.К.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
А. Исекешев
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
____________________ Е. Досаев
25 февраля 2015 года
Утверждены приказом
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 30 января 2015 года № 84
Квалификационные требования для деятельности в сфере использования космического пространства и перечень документов, подтверждающих соответствие им

Ескерту. Тізбе жаңа редакцияда – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 10.09.2020 № 330/НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Біліктілік талаптары мыналардың болуын қамтиды:
Біліктілік талаптарына сәйкестікті растайтын құжаттар
Ескертпе
1
2
3
4
жеке тұлғалар (дара кәсіпкерлер) үшін
1
тиісті салада кемінде үш жыл жұмыс өтілімен лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары білімі
осы ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыруға қойылатын біліктілік талаптары мен олардың сәйкестігін растайтын құжаттар тізбесіне қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
аталған талаптың сәйкестігі бақылау субъектісіне (объектісіне) барумен профилактикалық бақылау жүргізу арқылы белгіленеді
2
меншік құқығында немесе өзге заңды негізде техникалық-өндірістік базасы (үй-жайлар немесе арнайы зертханалық немесе стенділік немесе өндірістік немесе технологиялық немесе сынақтық және өлшегіш жабдық немесе бақылау-тексеру аппаратурасы)
осы ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыруға қойылатын біліктілік талаптары мен олардың сәйкестігін растайтын құжаттар тізбесіне қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
Жылжымайтын мүлік меншігі құқығын растайтын құжат туралы мәліметтер "Мүлік тіркелімі" мемлекеттік деректер базасының ақпараттық жүйесінен алынады. Аталған талаптың болуы бақылау субъектісіне (объектісіне) барумен профилактикалық бақылау жүргізу арқылы белгіленеді
3
жобаның мақсаты, өндіріс өрістетілетін немесе қызметтер көрсетілетін аумақ, мәлімделген жұмыстардың орындалуын қамтамасыз ететін техникалық үдерістің сипаттамасы көрініс тапқан техникалық жоба
осы ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыруға қойылатын біліктілік талаптары мен олардың сәйкестігін растайтын құжаттар тізбесіне қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
аталған талаптың болуы бақылау субъектісіне (объектісіне) барумен профилактикалық бақылау жүргізу арқылы белгіленеді
заңды тұлғалар үшін
4
ұйым басшысында жоғары білімінің және басшы лауазымында кемінде үш жыл жұмыс өтілінің болуы
осы ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыруға қойылатын біліктілік талаптары мен олардың сәйкестігін растайтын құжаттар тізбесіне қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
аталған талаптың сәйкестігі бақылау субъектісіне (объектісіне) барумен профилактикалық бақылау жүргізу арқылы белгіленеді
5
штатта тиісті салада кемінде үш жыл жұмыс өтілімен лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары білімі бар мамандардың кемінде 10% болуы
осы ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыруға қойылатын біліктілік талаптары мен олардың сәйкестігін растайтын құжаттар тізбесіне қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
аталған талаптың сәйкестігі бақылау субъектісіне (объектісіне) барумен профилактикалық бақылау жүргізу арқылы белгіленеді
6
меншік құқығында немесе өзге заңды негізде техникалық-өндірістік база (үй-жайлар немесе арнайы зертханалық немесе стенділік немесе өндірістік немесе технологиялық немесе сынақтық және өлшегіш жабдық немесе бақылау-тексеру аппаратурасы)
осы ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыруға қойылатын біліктілік талаптары мен олардың сәйкестігін растайтын құжаттар тізбесіне қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
Жылжымайтын мүлік меншігі құқығын растайтын құжат туралы мәліметтер "Мүлік тіркелімі" мемлекеттік деректер базасының ақпараттық жүйесінен алынады. Аталған талаптың болуы бақылау субъектісіне (объектісіне) барумен профилактикалық бақылау жүргізу арқылы белгіленеді
7
жобаның мақсаты, өндіріс өрістейтін немесе қызметтер көрсетілетін аумақ, мәлімделген жұмыстардың орындалуын қамтамасыз ететін техникалық үдерістің сипаттамасы көрініс тапқан техникалық жоба
осы ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыруға қойылатын біліктілік талаптары мен олардың сәйкестігін растайтын құжаттар тізбесіне қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
аталған талаптың болуы бақылау субъектісіне (объектісіне) барумен профилактикалық бақылау жүргізу арқылы белгіленеді
Ғарыш кеңістігін пайдалану
саласындағы қызмет үшін
біліктілік талаптары
мен олардың сәйкестігін
растайтын құжаттар тізбесіне
қосымша
Ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызмет үшін біліктілік талаптары мен олардың сәйкестігін растайтын құжаттар тізбесіне мәліметтер нысаны

Сноска. Квалификационные требования - в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 10.09.2020 № 330/НҚ (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Квалификационные требования включают наличие:
Документы, подтверждающие соответствие квалификационным требованиям
Примечание
1
2
3
4
для физических лиц (индивидуальных предпринимателей)
1
высшего образования по профилю лицензируемого вида деятельности со стажем работы в соответствующей отрасли не менее трех лет
форма сведений согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности в сфере использования космического пространства и перечню документов, подтверждающих соответствие им
соответствие указанного требования устанавливается путем проведения профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля
2
на праве собственности или ином законном основании технико-производственной базы (помещений или специального лабораторного или стендового или производственного или технологического или испытательного и измерительного оборудования или контрольно-проверочной аппаратуры)
форма сведений согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности в сфере использования космического пространства и перечню документов, подтверждающих соответствие им
Сведения о документов подтверждающие право собственности на недвижимое имущества получается с информационной системы Государственная база данных "Регистр недвижимости". Наличие указанного требования устанавливается путем проведения профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля
3
технического проекта, в котором отражены назначение проекта, территория, на которой будет разворачиваться производство или предоставление услуг, описание технологического процесса, обеспечивающих выполнение заявленных работ
форма сведений согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности в сфере использования космического пространства и перечню документов, подтверждающих соответствие им
наличие указанного требования устанавливается путем проведения профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля
для юридических лиц
4
у руководителя организации высшего образования и стажа работы не менее трех лет на руководящей должности
форма сведений согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности в сфере использования космического пространства и перечню документов, подтверждающих соответствие им
соответствие указанного требования устанавливается путем проведения профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля
5
в штате не менее 10 % состава специалистов, имеющих высшее образование по профилю лицензируемого вида деятельности со стажем работы в соответствующей отрасли не менее трех лет
форма сведений согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности в сфере использования космического пространства и перечню документов, подтверждающих соответствие им
соответствие указанного требования устанавливается путем проведения профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля
6
на праве собственности или ином законном основании технико-производственной базы (помещений или специального лабораторного или стендового или производственного или технологического или испытательного и измерительного оборудования или контрольно-проверочной аппаратуры)
форма сведений согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности в сфере использования космического пространства и перечню документов, подтверждающих соответствие им
Сведения о документов подтверждающие право собственности на недвижимое имущества получается с информационной системы Государственная база данных "Регистр недвижимости". Наличие указанного требования устанавливается путем проведения профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля
7
технического проекта, в котором отражены назначение проекта, территория, на которой будет разворачиваться производство или предоставление услуг, описание технологического процесса, обеспечивающих выполнение заявленных работ
форма сведений согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности в сфере использования космического пространства и перечню документов, подтверждающих соответствие им
наличие указанного требования устанавливается путем проведения профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля
Приложение
к квалификационным требованиям
для деятельности в сфере
использования космического
пространства и перечню
документов, подтверждающих соответствие им
Форма сведений к квалификационным требованиям для деятельности в сфере использования космического пространства и перечню документов, подтверждающих соответствие им

1. Жеке тұлғалар (дара кәсіпкерлер) үшін:
1. Лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары білімінің және тиісті салада кемінде үш жыл жұмыс өтілінің болуы туралы ақпарат:
1) мамандығы және біліктілігі ________________________;
2) лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары білімі туралы дипломның нөмірі және берілген күні ________________________;
шетелдік ұйымдары берген білім туралы құжаттарды тану және нострификациялау бойынша мәлімет ________________________________;
3) білім туралы құжатты берген ұйымның атауы, берген күні
_____________________________________________________________;
4) жұмыс орны _______________________;
5) кезеңі, атқаратын лауазымдары ___________________________;
6) жұмысқа қабылданғаны және жұмыстан босатылғаны туралы бұйрықтың нөмірі мен күні және/немесе еңбек шартының нөмірі және күні ___________________________;
7) сертификаттың, жеке куәліктің, куәліктің нөмірі, берілген күні және оны берген ұйымның атауы, сондай-ақ оқу курсының тақырыбы (болған жағдайда)
___________________________;
2. Меншік құқығында немесе өзге заңды негізде техникалық-өндірістік базасының (үй-жайлардың немесе арнайы зертханалық немесе стенділік немесе өндірістік немесе технологиялық немесе сынақтық және өлшегіш жабдықтың немесе бақылау-тексеру аппаратурасының) болуы туралы ақпарат:
1) техникалық-өндірістік базаны сатып алу-сату немесе сыйға тарту немесе мүліктік жалға алу (жалдау) немесе ақысыз пайдалану немесе сенімгерлік басқару немесе тапсыру туралы шарттың нөмірі _________________________;
2) техникалық-өндірістік базаның немесе үй-жайдың орналасқан жері
_________________________;
3) шарт жасасқан күн ___________________________;
4) шарт кіммен жасалды ___________________________;
5) арнайы зертханалық немесе стендтік немесе өндірістік немесе технологиялық немесе сынақтық және өлшегіш жабдық немесе бақылау-тексеру аппаратурасы паспортының нөмірі және күні ________;
6) паспорт берген орган _________________________;
7) жабдықтың тағайындалуы ___________________________;
8) сертификаттың нөмірі, күні, берген орган, салыстырып тексеру (калибрлеу) туралы сертификаттың қолданыс мерзімі (болған жағдайда) ___________________________;
3. Бекітілген техникалық жобаның болуы туралы ақпарат:
1) техникалық жобаның атауы ___________________________;

1. Для физических лиц (индивидуальных предпринимателей):
1. Информация о наличии высшего образования по профилю лицензируемого вида деятельности и стажа работы в соответствующей отрасли не менее трех лет:
1) специальность и квалификация ______________________________;
2) номер и дата выдачи диплома о высшем образовании по профилю лицензируемого вида деятельности ___________________________________;
сведение по признанию и нострификации документов об образовании, выданных зарубежными организациями ____________________;
3) наименование организации, выдавшей документ об образовании, дата выдачи ________________________________________________________;
4) место работы ______________________________________________;
5) период, занимаемые должности ______________________________;
6) номер и дата приказа о принятии на работу и увольнении с работы и/или номер и дата трудового договора _______________________;
7) номер, дата выдачи и наименование организации, выдавшей сертификат, удостоверение, свидетельство, а также тематика курса обучения (при наличии) _____________________________________________.
2. Информация о наличии на праве собственности или ином законном основании технико-производственной базы (помещений или специального лабораторного или стендового или производственного или технологического или испытательного и измерительного оборудования или контрольно-проверочной аппаратуры):
1) номер договора купли-продажи или дарения или имущественного найма (аренды) или безвозмездного пользования или о доверительном управлении или поручения технико-производственной базы ____________________________________________________________________;
2) местонахождение технико-производственной базы или помещения ____________________________________________________________________;
3) дата заключения договора __________________________________;
4) с кем заключен договор ____________________________________;
5) номер и дата паспорта специального лабораторного или стендового или производственного или технологического или испытательного и измерительного оборудования или контрольно-проверочной аппаратуры __________________________________;
6) орган выдавший паспорт ____________________________________;
7) назначение оборудования ___________________________________;
8) номер, дата, орган выдавший сертификат, срок действия сертификата о поверке (калибровке) (при наличии) ___________________.
3. Информация о наличии утвержденного технического проекта:
1) название технического проекта _____________________________;

2) жобаның негізгі мақсатының қысқаша мазмұны ________________;
3) технологиялық процестің сипаттамасы _______________________;
4) өндіріс өрістетілетін немесе қызметтер көрсетілетін аумақ
_________________________;
5) техникалық жобаны кім бекіткен ____________________________;
6) техникалық жобаның бекітілген күні ________________________.
2. Заңды тұлғалар үшін:
1. Ұйым басшысында жоғары білімінің және басшы лауазымында кемінде үш жыл жұмыс өтілінің болуы туралы ақпарат:
1) мамандығы және біліктілігі ________________________;
2) жоғары білімі туралы дипломның нөмірі және берілген күні __________;
3) жоғары білімі туралы диплом берген оқу мекемесінің атауы
______________________;
4) жұмыс орны _______________________;
5) лауазымы ___________________________;
6) ұйымның орналасқан жері ___________________________;
7) жұмысқа қабылданғаны және жұмыстан босатылғаны туралы бұйрықтың нөмірі мен күні және/немесе еңбек шартының нөмірі және күні ___________________________;
8) сертификаттың, жеке куәліктің, куәліктің нөмірі, берілген күні және оны берген ұйымның атауы, сондай-ақ оқу курсының тақырыбы (болған жағдайда)
___________________________.
2. Штатта тиісті салада кемінде үш жыл жұмыс өтілімен лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары білімі бар мамандардың кемінде 10% болуы туралы ақпарат:
1) штаттық кесте бойынша мамандардың жалпы саны (бірлік)
_______________________;
2) лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары білімі бар мамандар саны
_______________________;
3) лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары білімі бар мамандардың Т.А.Ә., олардың мамандықтары және біліктілігі ______;
4) лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары білімі бар әрбір маманның жұмыс орны _______________________;
5) лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары білімі бар әрбір маманның лауазымы _______________________;
6) лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары білімі бар әрбір маманның жұмысқа қабылданғаны және жұмыстан босатылғаны туралы бұйрықтың нөмірі және күні және/немесе еңбек шартының нөмірі мен күні _______________________;

2) краткое содержание основной цели проекта __________________;
3) описание технологического процесса ________________________;
4) территория, на которой будет разворачиваться производство или предоставление услуг ___________________________________________;
5) кем утвержден технический проект __________________________;
6) дата утверждения технического проекта _____________________.
2. Для юридических лиц:
1. Информация о наличии у руководителя организации высшего образования и стажа работы не менее трех лет на руководящей должности:
1) специальность и квалификация ______________________________;
2) номер и дата выдачи диплома о высшем образовании __________;
сведение по признанию и нострификации документов об образовании, выданных зарубежными организациями ____________________;
3) наименование учебного заведения, выдавшего диплом о высшем образовании ________________________________________________________;
4) место работы ______________________________________________;
5) должность _________________________________________________;
6) местонахождение организации _______________________________;
7) номер и дата приказа о принятии на работу и увольнении с работы и/или номер и дата трудового договора _______________________;
8) номер, дата выдачи и наименование организации, выдавшей сертификат, удостоверение, свидетельство, а также тематика курса обучения (при наличии) _____________________________________________.
2. Информация о наличии в штате не менее 10 % состава специалистов, имеющих высшее образование по профилю лицензируемого вида деятельности со стажем работы в соответствующей отрасли не менее трех лет:
1) общее количество специалистов по штатному расписанию (ед.) ____________________________________________________________________;
2) количество специалистов имеющих высшее образование по профилю лицензируемого вида деятельности ___________________________;
3) Ф.И.О. специалистов имеющих высшее образование по профилю лицензируемого вида деятельности, их специальности и квалификацию ____________________________________________________________________;
4) место работы каждого специалиста, имеющего высшее образование по профилю лицензируемого вида деятельности ____________;
5) должность каждого специалиста, имеющего высшее образование по профилю лицензируемого вида деятельности ________________________;
6) номер и дата приказа о принятии на работу и увольнении с работы и/или номер и дата трудового договора каждого специалиста, имеющего высшее образование по профилю лицензируемого вида деятельности _______________________________________________________;

7) сертификаттың, жеке куәліктің, куәліктің нөмірі, берілген күні және оны берген ұйымның атауы, сондай-ақ лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары білімі бар әрбір маманның оқу курсының тақырыбы (болған жағдайда) _______________________.
3. Меншік құқығында немесе өзге заңды негізде техникалық-өндірістік базасының (үй-жайлардың немесе арнайы зертханалық немесе стенділік немесе өндірістік немесе технологиялық немесе сынақтық және өлшегіш жабдықтың немесе бақылау-тексеру аппаратурасының) болуы туралы ақпарат:
1) техникалық-өндірістік базаны сатып алу-сату немесе сыйға тарту немесе мүліктік жалға алу (жалдау) немесе ақысыз пайдалану немесе сенімгерлік басқару немесе тапсыру туралы шарттың нөмірі _________________________;
2) техникалық-өндірістік базаның немесе үй-жайдың орналасқан жері
_________________________;
3) шарт жасасқан күн ___________________________;
4) шарт кіммен жасалды ___________________________;
5) арнайы зертханалық немесе стендтік немесе өндірістік немесе технологиялық немесе сынақтық және өлшегіш жабдық немесе бақылау-тексеру аппаратурасы паспортының нөмірі
және күні __________;
6) паспорт берген орган _________________________;
7) жабдықтың тағайындалуы ___________________________;
8) сертификаттың нөмірі, күні, берген орган, салыстырып тексеру (калибрлеу) туралы
сертификаттың қолданыс мерзімі (болған жағдайда) ___________________________.
4. Бекітілген техникалық жобаның болуы туралы ақпарат:
1) техникалық жобаның атауы ___________________________;
2) жобаның негізгі мақсатының қысқаша мазмұны ________________;
3) технологиялық процестің сипаттамасы _____________________;
4) өндіріс өрістетілетін немесе қызметтер көрсетілетін аумақ
_________________________;
5) техникалық жобаны кім бекіткен ___________________________;
6) техникалық жобаның бекітілген күні ________________________.

7) номер, дата выдачи и наименование организации, выдавшей сертификат, удостоверение, свидетельство, а также тематика курса обучения каждого специалиста, имеющего высшее образование по профилю лицензируемого вида деятельности (при наличии) _____________________.
3. Информация о наличии на праве собственности или ином законном основании технико-производственной базы (помещений или специального лабораторного или стендового или производственного или технологического или испытательного и измерительного оборудования или контрольно-проверочной аппаратуры):
1) номер договора купли-продажи или дарения или имущественного найма (аренды) или безвозмездного пользования или о доверительном управлении или поручения технико-производственной базы ____________________________________________________________________;
2) местонахождение технико-производственной базы или помещения ____________________________________________________________________;
3) дата заключения договора __________________________________;
4) с кем заключен договор ____________________________________;
5) номер и дата паспорта специального лабораторного или стендового или производственного или технологического или испытательного и измерительного оборудования или контрольно-проверочной аппаратуры __________________________________;
6) орган, выдавший паспорт ___________________________________;
7) назначение оборудования ___________________________________;
8) номер, дата, орган, выдавший сертификат, срок действия сертификата о поверке (калибровке) (при наличии) ___________________.
4. Информация о наличии утвержденного технического проекта:
1) название технического проекта _____________________________;
2) краткое содержание основной цели проекта __________________;
3) описание технологического процесса ________________________;
4) территория, на которой будет разворачиваться производство или предоставление услуг ___________________________________________;
5) кем утвержден технический проект __________________________;
6) дата утверждения технического проекта _____________________.