"Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің аумақтық бөлімшелерінің ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті төрағасының 2014 жылғы 24 қазандағы № 7 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономикалық министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті төрағасының 2015 жылғы 2 наурыздағы № 51 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 3 сәуірде № 10624 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Табиғи монополияларды реттеу, бәсекелестікті және тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті төрағасының м.а. 2017 жылғы 15 мамырдағы № 95-НҚ бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық экономика министрлігінің Табиғи монополияларды реттеу, бәсекелестікті және тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті төрағасының м.а. 15.05.2017 № 95-НҚ бұйрығымен.
"Нормативтік құқықтық актілер туралы" 1998 жылғы 24 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңының 3-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына және 29-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 3 қазандағы № 43 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті туралы ереженің (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9783 болып тіркелген) 16-тармағына және 21-тармағының 5) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
"Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің аумақтық бөлімшелерінің ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті төрағасының 2014 жылғы 24 қазандағы № 7 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9851 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Ақмола облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ережеде:
19-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес:
Департаменттің қызметкерлерін;
Комитет төрағасының келісімі бойынша Департаменттің аудандық (қалалық) басқармаларының басшыларын және басшыларының орынбасарларын;
Департаменттің аудандық (қалалық) басқармалары басшыларының ұсынысы бойынша Департаменттің аудандық (қалалық) басқармаларының қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымынан босатады;";
19-тармақтың 3) және 4) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ Председателя Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 24 октября 2014 года № 7 "Об утверждении положений территориальных подразделений Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан"
Приказ Председателя Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 2 марта 2015 года № 51. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 апреля 2015 года № 10624. Утратил силу приказом и.о. Председателя Комитета по регулированию естественных монополий, защите конкуренции и прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 15 мая 2017 года № 95-ОД.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Председателя Комитета по регулированию естественных монополий, защите конкуренции и прав потребителей Министерства национальной экономики РК от 15.05.2017 № 95-ОД.
В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 3 и подпунктом 6) пункта 1 статьи 29 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах", пунктом 16 и подпунктом 5) пункта 21 Положения о Комитете по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан, утвержденного приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 3 октября 2014 года № 43 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9783), ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 24 октября 2014 года № 7 "Об утверждении положений территориальных подразделений Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9851) следующие изменения:
в Положении о республиканском государственном учреждении "Департамент по защите прав потребителей Акмолинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан", утвержденным указанным приказом:
подпункт 1) пункта 19 изложить в следующей редакции:
"1) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей:
сотрудников Департамента;
руководителей и заместителей руководителей районных (городских) управлений Департамента по согласованию с Председателем Комитета;
сотрудников районных (городских) управлений Департамента по представлению руководителей районных (городских) управлений Департамента;";
подпункты 3) и 4) пункта 19 изложить в следующей редакции:

"3) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен өзі тағайындайтын Департаменттің қызметкерлеріне, сондай-ақ Департаменттің аудандық (қалалық) басқармаларының басшыларына, басшыларының орынбасарларына және қызметкерлеріне тәртіптік жаза қолданады;
4) Департамент қызметкерлерінің, Департаменттің аудандық (қалалық) басқармалары басшыларының, басшылары орынбасарларының және қызметкерлерінің міндеттерін, өкілеттіктері мен жауапкершіліктерін айқындайды, сондай-ақ олардың лауазымдық нұсқаулықтарын бекітеді;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Ақтөбе облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ережеде:
19-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес:
Департаменттің қызметкерлерін;
Комитет төрағасының келісімі бойынша Департаменттің аудандық (қалалық) басқармаларының басшыларын және басшыларының орынбасарларын;
Департаменттің аудандық (қалалық) басқармалары басшыларының ұсынысы бойынша Департаменттің аудандық (қалалық) басқармаларының қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымынан босатады;";
19-тармақтың 3) және 4) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен өзі тағайындайтын Департаменттің қызметкерлеріне, сондай-ақ Департаменттің аудандық (қалалық) басқармаларының басшыларына, басшыларының орынбасарларына және қызметкерлеріне тәртіптік жаза қолданады;
4) Департамент қызметкерлерінің, Департаменттің аудандық (қалалық) басқармалары басшыларының, басшылары орынбасарларының және қызметкерлерінің міндеттерін, өкілеттіктері мен жауапкершіліктерін айқындайды, сондай-ақ олардың лауазымдық нұсқаулықтарын бекітеді;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Алматы облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ережеде:
19-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес:
Департаменттің қызметкерлерін;
Комитет төрағасының келісімі бойынша Департаменттің аудандық (қалалық) басқармаларының басшыларын және басшыларының орынбасарларын;
Департаменттің аудандық (қалалық) басқармалары басшыларының ұсынысы бойынша Департаменттің аудандық (қалалық) басқармаларының қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымынан босатады;";
19-тармақтың 3) және 4) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:

"3) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке, налагает дисциплинарные взыскания на назначаемых им сотрудников Департамента, а также руководителей, заместителей руководителей и сотрудников районных (городских) управлений Департамента;
4) определяет обязанности, полномочия и ответственность сотрудников Департамента, руководителей, заместителей руководителей и сотрудников районных (городских) управлений Департамента, а также утверждает их должностные инструкции;";
в Положении о республиканском государственном учреждении "Департамент по защите прав потребителей Актюбинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан", утвержденным указанным приказом:
подпункт 1) пункта 19 изложить в следующей редакции:
"1) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей:
сотрудников Департамента;
руководителей и заместителей руководителей районных (городских) управлений Департамента по согласованию с Председателем Комитета;
сотрудников районных (городских) управлений Департамента по представлению руководителей районных (городских) управлений Департамента;";
подпункты 3) и 4) пункта 19 изложить в следующей редакции:
"3) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке, налагает дисциплинарные взыскания на назначаемых им сотрудников Департамента, а также руководителей, заместителей руководителей и сотрудников районных (городских) управлений Департамента;
4) определяет обязанности, полномочия и ответственность сотрудников Департамента, руководителей, заместителей руководителей и сотрудников районных (городских) управлений Департамента, а также утверждает их должностные инструкции;";
в Положении о республиканском государственном учреждении "Департамент по защите прав потребителей Алматинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан", утвержденным указанным приказом:
подпункт 1) пункта 19 изложить в следующей редакции:
"1) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей:
сотрудников Департамента;
руководителей и заместителей руководителей районных (городских) управлений Департамента по согласованию с Председателем Комитета;
сотрудников районных (городских) управлений Департамента по представлению руководителей районных (городских) управлений Департамента;";
подпункты 3) и 4) пункта 19 изложить в следующей редакции:

"3) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен өзі тағайындайтын Департаменттің қызметкерлеріне, сондай-ақ Департаменттің аудандық (қалалық) басқармаларының басшыларына, басшыларының орынбасарларына және қызметкерлеріне тәртіптік жаза қолданады;
4) Департамент қызметкерлерінің, Департаменттің аудандық (қалалық) басқармалары басшыларының, басшылары орынбасарларының және қызметкерлерінің міндеттерін, өкілеттіктері мен жауапкершіліктерін айқындайды, сондай-ақ олардың лауазымдық нұсқаулықтарын бекітеді;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Алматы қаласының тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ережеде:
19-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес:
Департаменттің қызметкерлерін;
Комитет төрағасының келісімі бойынша Департаменттің аудандық (қалалық) басқармаларының басшыларын және басшыларының орынбасарларын;
Департаменттің аудандық (қалалық) басқармалары басшыларының ұсынысы бойынша Департаменттің аудандық (қалалық) басқармаларының қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымынан босатады;";
19-тармақтың 3) және 4) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен өзі тағайындайтын Департаменттің қызметкерлеріне, сондай-ақ Департаменттің аудандық (қалалық) басқармаларының басшыларына, басшыларының орынбасарларына және қызметкерлеріне тәртіптік жаза қолданады;
4) Департамент қызметкерлерінің, Департаменттің аудандық (қалалық) басқармалары басшыларының, басшылары орынбасарларының және қызметкерлерінің міндеттерін, өкілеттіктері мен жауапкершіліктерін айқындайды, сондай-ақ олардың лауазымдық нұсқаулықтарын бекітеді;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ережеде:
19-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес:
Көліктегі департаменттің қызметкерлерін;
Комитет төрағасының келісімі бойынша Көліктегі департаменттің бөлімшелік көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармаларының басшыларын және басшыларының орынбасарларын;
Көліктегі департаменттің бөлімшелік көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармалары басшыларының ұсынысы бойынша Көліктегі департаменттің бөлімшелік көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармаларының қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымынан босатады;";
19-тармақтың 3) және 4) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:

"3) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке, налагает дисциплинарные взыскания на назначаемых им сотрудников Департамента, а также руководителей, заместителей руководителей и сотрудников районных (городских) управлений Департамента;
4) определяет обязанности, полномочия и ответственность сотрудников Департамента, руководителей, заместителей руководителей и сотрудников районных (городских) управлений Департамента, а также утверждает их должностные инструкции;";
в Положении о республиканском государственном учреждении "Департамент по защите прав потребителей города Алматы Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан", утвержденным указанным приказом:
подпункт 1) пункта 19 изложить в следующей редакции:
"1) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей:
сотрудников Департамента;
руководителей и заместителей руководителей районных (городских) управлений Департамента по согласованию с Председателем Комитета;
сотрудников районных (городских) управлений Департамента по представлению руководителей районных (городских) управлений Департамента;";
подпункты 3) и 4) пункта 19 изложить в следующей редакции:
"3) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке, налагает дисциплинарные взыскания на назначаемых им сотрудников Департамента, а также руководителей, заместителей руководителей и сотрудников районных (городских) управлений Департамента;
4) определяет обязанности, полномочия и ответственность сотрудников Департамента, руководителей, заместителей руководителей и сотрудников районных (городских) управлений Департамента, а также утверждает их должностные инструкции;";
в Положении о республиканском государственном учреждении "Департамент по защите прав потребителей на транспорте Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан", утвержденным указанным приказом:
подпункт 1) пункта 19 изложить в следующей редакции:
"1) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей:
сотрудников Департамента на транспорте;
руководителей и заместителей руководителей отделенческих управлений по защите прав потребителей на транспорте Департамента на транспорте по согласованию с Председателем Комитета;
сотрудников отделенческих управлений по защите прав потребителей Департамента на транспорте по представлению руководителей отделенческих управлений по защите прав потребителей на транспорте Департамента на транспорте;";
подпункты 3) и 4) пункта 19 изложить в следующей редакции:

"3) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен өзі тағайындайтын Көліктегі департаменттің қызметкерлеріне, сондай-ақ Көліктегі департаменттің бөлімшелік көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармаларының басшыларына, басшыларының орынбасарларына және қызметкерлеріне тәртіптік жаза қолданады;
4) Көліктегі департамент қызметкерлерінің, Көліктегі департаменттің бөлімшелік көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармалары басшыларының, басшылары орынбасарларының және қызметкерлерінің міндеттерін, өкілеттіктері мен жауапкершіліктерін айқындайды, сондай-ақ олардың лауазымдық нұсқаулықтарын бекітеді;".
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Заң қызметі басқармасы заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны мерзімдік баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің облыстар, Астана мен Алматы қалалары, көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменттері осы бұйрықтан туындайтын тиісті шараларды қабылдасын.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Тұтынушылардың құқықтарын
қорғау комитетінің төрағасы
Ә. Мәтішев

"3) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке, налагает дисциплинарные взыскания на назначаемых им сотрудников Департамента на транспорте, а также руководителей, заместителей руководителей и сотрудников отделенческих управлений по защите прав потребителей на транспорте Департамента на транспорте;
4) определяет обязанности, полномочия и ответственность сотрудников Департамента на транспорте, руководителей, заместителей руководителей и сотрудников отделенческих управлений по защите прав потребителей на транспорте Департамента на транспорте, а также утверждает их должностные инструкции;".
2. Управлению юридической службы Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
3. Департаментам по защите прав потребителей областей, городов Астаны и Алматы, на транспорте Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан принять соответствующие меры, вытекающие из настоящего приказа.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель Комитета
по защите прав потребителей
Министерства национальной
экономики Республики Казахстан
А. Матишев