Әкімшінің оңалту рәсімінің және банкроттық рәсімінің жүзеге асырылу барысы туралы ағымдағы және сұратылатын ақпаратты ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 10 наурыздағы № 159 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 14 сәуірде № 10708 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 16 сәуірдегі № 390 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 16.04.2020 № 390 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Оңалту және банкроттық туралы" 2014 жылғы 7 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 21-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Әкімшінің оңалту рәсімінің және банкроттық рәсімінің жүзеге асырылу барысы туралы ағымдағы және сұратылатын ақпаратты ұсыну қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (Д. Е. Ерғожин) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде тіркелуін;
2) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің ресми интернет-ресурсында жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 10 наурыздағы
№ 159 бұйрығымен бекітілген
Әкімшінің оңалту рәсімінің және банкроттық рәсімінің жүзеге
асырылу барысы туралы ағымдағы және сұратылатын ақпаратты ұсыну қағидалары
1.Жалпы ережелер
1. Осы Әкімшінің оңалту рәсімінің және банкроттық рәсімінің жүзеге асырылу барысы туралы ағымдағы және сұратылатын ақпаратты ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Оңалту және банкроттық туралы" 2014 жылғы 7 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 21-бабына сәйкес әзірленді.
2. Қағидалар әкімшінің оңалту рәсімінің немесе банкроттық рәсімінің жүзеге асырылу барысы туралы ағымдағы және сұратылатын ақпаратты оңалту және банкроттық саласындағы уәкілетті органға (бұдан әрі – уәкілетті орган) ұсынудың тәртібін, нысандарын және мерзімдерін айқындайды.

Об утверждении Правил представления администратором текущей и запрашиваемой информации о ходе осуществления реабилитационной процедуры и процедуры банкротства
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 10 марта 2015 года № 159. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 апреля 2015 года № 10708. Утратил силу приказом Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 16 апреля 2020 года № 390.
Сноска. Утратил силу приказом Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 16.04.2020 № 390 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 21 Закона Республики Казахстан от 7 марта 2014 года "О реабилитации и банкротстве" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила представления администратором текущей и запрашиваемой информации о ходе осуществления реабилитационной процедуры и процедуры банкротства.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Ергожин Д.Е.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
Б. Султанов
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 марта 2015 года № 159
Правила
представления администратором текущей и запрашиваемой
информации о ходе осуществления реабилитационной процедуры и
процедуры банкротства
1. Общие положения
1. Настоящие Правила представления администратором текущей и запрашиваемой информации о ходе осуществления реабилитационной процедуры и процедуры банкротства (далее – Правила) разработаны в соответствии со статьей 21 Закона Республики Казахстан от 7 марта 2014 года "О реабилитации и банкротстве".
2. Правила определяют порядок, формы и сроки представления администратором в уполномоченный орган в области реабилитации и банкротства (далее – уполномоченный орган) текущей и запрашиваемой информации о ходе осуществления реабилитационной процедуры или процедуры банкротства.

2. Әкімшінің ағымдағы ақпаратты уәкілетті
органға ұсыну тәртібі
3. Әкімші осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша оңалту рәсімінің немесе осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша банкроттық рәсімінің жүзеге асырылу барысы туралы ағымдағы ақпаратты (бұдан әрі – ағымдағы ақпарат) ай сайын, есептіден кейінгі айдың 5-күнінен кешіктірмей уәкілетті органға ұсынады.
Әкімші ағымдағы ақпаратта көрсетілген мәліметтерді растайтын құжаттардың көшірмелерін қоса бере отырып, ағымдағы ақпаратты ұсынады.
Бұрын уәкілетті органға жіберілген растайтын құжаттарды ұсыну талап етілмейді. Ағымдағы ақпаратқа жаңадан енгізілген мәліметтер бойынша растайтын құжаттар ұсынылады.
4. Ағымдағы ақпарат нысанның өзінен және ақпаратты егжей-тегжейлі көрсетуге арналған қосымшалардан тұрады.
5. Ағымдағы ақпаратты толтыру кезінде түзетуге, тазартуға және қолмен жөндеуге жол берілмейді.
6. Ағымдағы ақпаратқа қосымшада көрініс табатын деректер болмаған кезде ұсынылмайды.
7. Ағымдағы ақпаратқа қосымшаның парағында бар жолдардағы көрсеткіштердің саны асып кеткен жағдайда, қосымша ағымдағы ақпаратқа осыған ұқсас қосымшаның парағы толтырылады.
8. Әкімші ұсынатын қағаз жеткізгіштегі ағымдағы ақпаратқа әкімшінің өзі қол қояды және ол борышкердің мөрімен (бар болса) куәландырылады.
9. Әкімші ұсынатын электрондық жеткізгіштегі ағымдағы ақпарат Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес электрондық салық төлеуші ретінде тіркелген борышкердің электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылады.
10. Әкімшінің ағымдағы ақпаратты ұсыну тәсіліне байланысты оны ұсынатын күн:
1) уәкілетті органның ағымдағы ақпаратты өзі келу тәртібімен қабылдаған;
2) почта немесе өзге де байланыс ұйымының ағымдағы ақпаратты хабарламасы бар тапсырыс хатпен почта арқылы қабылдағаны туралы белгі қойған;
3) ағымдағы ақпаратты электрондық түрде ұсынған жағдайда уәкілетті органның есептілікті қабылдау жүйесінің ағымдағы ақпаратты қабылдағаны туралы хабарламаны алған күні болып табылады.
11. Ағымдағы ақпарат нысаны уәкілетті органның сайтында орналастырылады.
3. Әкімшінің сұратылатын ақпаратты ұсыну тәртібі,
нысаны және мерзімдері
12. Уәкілетті органның сұрау салуы негізінде, осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес, орындаудың неғұрлым ұзақ мерзімі осы сұрау салудың өзінде көрсетілген жағдайларды қоспағанда, әкімші сұрау салу келіп түскен күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірмей, уәкілетті органға оңалту рәсімінің немесе банкроттық рәсімінің жүзеге асырылу барысы туралы сұратылатын ақпарат бойынша түсініктемені (бұдан әрі – түсініктеме) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша береді.

2. Порядок представления администратором текущей информации в
уполномоченный орган
3. Администратор представляет в уполномоченный орган ежемесячно, не позднее 5 числа месяца, следующего за отчетным, текущую информацию о ходе осуществления реабилитационной процедуры по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, или процедуры банкротства по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – текущая информация).
Администратор представляет текущую информацию с приложением копий документов, подтверждающих сведения, указанные в текущей информации.
Представление подтверждающих документов, направленных ранее в уполномоченный орган, не требуется. Подтверждающие документы представляются по сведениям, вновь внесенным в текущую информацию.
4. Текущая информация состоит из самой формы и приложений к ней, предназначенных для детального отражения информации.
5. При заполнении текущей информации не допускаются исправления, подчистки и помарки.
6. Приложения к текущей информации не представляются при отсутствии данных, подлежащих отражению в них.
7. В случае превышения количества показателей в строках, имеющихся на листе приложения к текущей информации, дополнительно заполняется аналогичный лист приложения к текущей информации.
8. Представляемая администратором текущая информация на бумажном носителе подписывается лично администратором и заверяется печатью должника (при ее наличии).
9. Текущая информация, представляемая администратором на электронном носителе, заверяется электронной цифровой подписью должника, зарегистрированного в качестве электронного налогоплательщика, в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан.
10. Датой предоставления администратором текущей информации в зависимости от способа ее предоставления является дата:
1) приема текущей информации уполномоченным органом в явочном порядке;
2) отметки о приеме текущей информации почтовой или иной организации связи по почте заказным письмом с уведомлением;
3) получения уведомления о принятии текущей информации системой приема отчетности уполномоченного органа в случае предоставления текущей информации в электронном виде.
11. Форма текущей информации размещается на сайте уполномоченного органа.
3. Порядок, форма и сроки представления администратором
запрашиваемой информации
12. На основании запроса уполномоченного органа, согласно приложению 3 к настоящим Правилам, администратор не позднее десяти рабочих дней со дня поступления запроса представляет в уполномоченный орган пояснение по запрашиваемой информации о ходе осуществления реабилитационной процедуры или процедуры банкротства по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам (далее – пояснение), за исключением случаев, когда более длительный срок исполнения указан в самом запросе.

"Оңалту және банкроттық туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 19-бабы 2-тармағына сәйкес атына сұрау салу келіп түскен мемлекеттік орган, жеке және заңды тұлға Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген жағдайларда және тәртіппен уәкілетті органға кез келген құпия ақпаратты (банктік, салықтық, коммерциялық құпия) ашуға және борышкерге және әкімші жүзеге асыратын оңалту немесе банкроттық рәсіміне қатысты құпия ақпаратты қамтитын кез келген құжаттардың көшірмелерін ұсынуға міндетті.
Сұрау салуды орындау мерзімі орындаудың неғұрлым ұзақ мерзімі осы сұрау салуда көрсетілген жағдайларды қоспағанда, сұрау салу келіп түскен күннен бастап он жұмыс күнін құрайды.
Уәкілетті органның Басшысы (Басшы орынбасары) ______________________
(Т.А.Ә., қолы, мөр)
___________________________________________ ______________________
(Әкімшінің Т.А.Ә.) (қолы, күні)
Әкімшінің оңалту рәсімінің
немесе банкроттық рәсімінің жүзеге
асырылу барысы туралы ағымдағы және
сұратылатын ақпаратты ұсыну
қағидаларына
14-қосымша
Нысан
Әкімшінің оңалту рәсімінің немесе банкроттық рәсімінің жүзеге асырылу барысы туралы ақпаратты ұсыну жөніндегі сұрау салуды орындауы туралы түсіндірме
1. Уәкілетті органның сұрау салуының нөмірі және күні:
_____________________________________________________________________
2. Әкімшінің Т.А.Ә.:_________________________________________________
3. Әкімшінің ЖСН:
4. Борышкердің Т.А.Ә. немесе толық атауы:
_____________________________________________________________________
5. Борышкердің ЖСН/БСН:
6. Сұрау салуды жолдаған уәкілетті органның атауы:
_____________________________________________________________________
7. Уәкілетті органның оңалту рәсімінің немесе банкроттық рәсімінің
жүзеге асырылу барысы туралы сұрататын ақпараты:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
8. Қоса беріліп отырған құжаттардың тізбесі:_________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________

В соответствии с пунктом 2 статьи 19 Закона Республики
Казахстан "О реабилитации и банкротстве" государственный орган,
физическое и юридическое лицо, в адрес которых поступил запрос,
обязаны в случаях и порядке, предусмотренных законами Республики
Казахстан, раскрыть уполномоченному органу любую конфиденциальную
информацию (банковская, налоговая, коммерческая тайна) и предоставить
копии любых документов, содержащих конфиденциальную информацию,
касающуюся должника и осуществляемой администратором процедуры
реабилитации или банкротства.
Срок исполнения запроса составляет десять рабочих дней со дня
поступления запроса, за исключением случаев, когда более длительный
срок исполнения указан в самом запросе.
Руководитель (заместитель Руководителя) _____________________________
уполномоченного органа (Ф.И.О., подпись, печать)
______________________________________ _____________________________
(Ф.И.О. администратора) (подпись, дата)
Приложение 4
к Правилам представления
администратором текущей и
запрашиваемой информации о ходе
осуществления реабилитационной
процедуры или процедуры банкротства
Форма
Пояснение об исполнении администратором запроса о представлении
информации о ходе осуществления реабилитационной процедуры или
процедуры банкротства
1. Номер и дата запроса уполномоченного органа:
_____________________________________________________________________
2. Ф.И.О. администратора: ___________________________________________
3. ИИН администратора:
4. Ф.И.О. либо полное наименование должника:
_____________________________________________________________________
5. ИИН/БИН должника:
6. Наименование уполномоченного органа, направившего запрос:
_____________________________________________________________________
7. Пояснение, по запрашиваемой уполномоченным органом информации, о
ходе осуществления реабилитационной процедуры или процедуры
банкротства:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
8.Перечень прилагаемых документов: __________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________

9. Әкімшінің қолы: _____________________
10. Түсіндірме берілген күні: 201__ жылғы "___"_______________

9. Подпись администратора: _____________________
10. Дата представления пояснения: "___"___________201__год